&m/Eft¥E!T0ËSÜ D. STOLP, Dr. A. HAM, Dr. KROL is tot 6 Juli afwezig. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN IIET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT, (Opgemaakt voorna. 10.50 uur). De Bi kit, 2G Juni 1911. Hoogst© barometerstand 776.8 m.M. te 1 Lorta (Azoren); laagste 750,3 m.M. te Lerwick. Verwachting tot den avond van 27 Juni Wind Meest matige Zuidelijke tot Zuld-Westeliiken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien. TemperatuurWarmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 tour 758 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 756 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT .Opticien 88 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand Zondag 25 Juni Hoogste gisteren F. «2 Laagste heden nacht F. 53' Hedenmiddag IS uur F. 60' Maandag 26 Juni Hoogste gisteren F. 60 Laagste heden naoht. 0 F. 53 Hedenmiddag 12 uur F. 58' HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 27 Juni. II0 og w a t er. Ilmulden v.ra. 3u.l4m.;n.m. 3u. 39m Katwijk v.m. 2u. 49m.;n.m. 8u. 14 m /Potten v.m, 8u. 34m.;n.m. Ou. 59m Laag water. iJmuidenv.m. llu. 14 m.; n.m.llu. 39 m Katwijk v.m. lOu. 54 m.; n.m.llu. 19 m Polten n.m. lSu. 44m-; v.m. lu. 9m Het aansteken dar lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 8 u. 53 m. geschieden. mg© kiesverenigingen een conferen tie gehad met Roomsch-Katholieken, om alenog tot onderling overleg te ge- rakeu. De linksche besturen waren gene gen, om het aftredende Roomsch-Ka- tholieke Raadslid te steunen, en in de vacature-Roozen ook een Roomsch- lcatholiek to steUnen. De twee niouwe Betels zouden dan door caudidaten der belde linksche kiesveteemgingen bezet worden. Mon was bereid om op die basis een overeenkomst aan te gaan, doch het compromis stuitte al op de keuze van deti candidaat voor de vacature- Roozen. De Roomsoh-katholieken wilden daarvoor aangewezen zien de heer J. Bos Az., terwijl de liberalen den Roomsch-Katholieken heer F. J. Eklering van „Willemshoevo" te Overveen wilden gesteld zien. Daarop is men uiteen gegaan. Er zal dus een Raadsverkiezing noodig zijn. De beide linksche leiesve'reemiigingen Bullen nu stellen in de vacature-Roo zen de hoer De Roo van Aldewereld, van „Kijkduin", voor de nieuwe ze tels de hoeren Mr. Donker en Jacobus van Stolk van Woestduin. De anti-revolutionnaire kiesvereni ging, die Zaterdagavond vergaderde, heeft haar beslissing uitgesteld tot een nadero vergadering, om af te wachten, wat do oude R. K. lticsver- éeniging, die hedenavond vergadert, besluiten zal. Hot nieuwe kieaoomité der Roomsch- Katholieken. die zich van de oude ver- eeniging hebben afgescheiden, beslo ten Zaterdagavond reeds, om den heer J. Bos Az. te caadideoren in de Vacature-Roozen Sr. Handhaaft de Oude vereeniging de candidatuur- Van Kessei -- dit zal vanavond Wij ken dan zijn er dus 2 Roomsch- Kath. condidaten voor éón zetel. Het nieuwe kioscomité besloot voorts de drie aftredonden. te candidoeron en voor een der nieuwe zetels te stellen den heer C. D. van der Vliet. SCHOTEN. Ons wordt bericht, dat men in Scho ten met een lijst rondgaat, om uog candidaat te stellen voor dop ge meenteraad de heeren B .A. F. Ver- slorren (L.), Andr. Visser (A.-R.L J. Matto (R,-K.) en J. R. Bangma (S. D.). Dit gaat uit van een groep vrij© kie- BEVERWIJK. Door do R.-K. lüesvereeniging zijn candidaat gesteld voor den gemeente raad 3 van de 4 aftredende leden, na melijk de heeren C. II. Moens (11b.), H. Burger Mzn. (R.-K.), Th. Corne- hssen (R.-K.), voorts voor het vierde aftredende lid de heer H. Kochx (R.-K.) en voor de 2 nieuwe zetels de heeren 1. Velthuizen v. Zanten (a.-r.) en D. van Santen (R.-K.). ZANDVOORT. Vanwege de Zandvoortsche Winke- licrsvereoniging is van 28 Juli tot 31 Juli a.s. een etalage-wedstrijd geor ganiseerd. De jury bestaat uit de hee ren G- J. van Kuyk, C. van Nooy en J. C. van der Tas. Verscheidene me dailles zijn reeds toegezegd. IIA A R LEMMERM EER, Do b'rug over de Ringvaart naar Halfweg is in herstelling; gedurende eenige weken moet het drukke ver keer aldaar per pont geschieden. GR. IJPOLDER. Alhier is Zondagnacht verbrand do dubbele arbeiderswoning der hofste- do van Mej. Mehnan van Heemsto- de, bewoners Appelman en Van Dru- nen; door den hevigen wind kon wei nig of mets gered worden. De brandspuit heeft nog dienst daan, gevaar voor belende'nde gebou wen bestond er niet. Do oorzaak is onbekend; huis zoo wel als inboedel zijn verzekerd. Binnenland DE STAKING IN DE AMSTERDAM- SCIIE HAVEN. Onze Amsterdamschc corr. raoldt: In oen gisteravond gehouden bij eenkomst hebben do havenarbeiders beloten het werk neer te leggen bij de Stoomvaart-Maatschappijen om dat deze aan hun eischon geen gehoor hebben gegeven. Hedenmorgen werd dan ook niet met den arbeid begon nen, zoodat aan 'de haven door de bootwerkers niet gearbeid wordt. ZIJN VROUW DOODGESTOKEN. Te Lichden heeft een man uit een woonwagen zijn vrouw doodgestoken. Het parket vertrok tot onderzoek. Er is gebleken, dat or een som gelds groot f 200, aanwezig was, die de man opgeëischt had om te verdrin ken. Het verzet van de vrouw hierte gen moet de aanleiding van. de mis daad geweest zijn. BOND VAN VRIJE LIBERALEN. De vergadering van den Bond van Vrije Liberalen beeft te Utrecht plaats gehad. De voorzitter, de heer mr. M. Tyde- man Jr., hield een rede, waarin hij 0. a. zei Mode bevorderlijk daarvoor, ja on misbaar, is de deelneming door alle kringen der bevolkingde wetgoving moet den invloed van het geheele volk ondergaan. In beginsel is dus de uitbreiding, die liet kiesrecht onder gaan heeft, waardoor d© kiesbevoegd heid zelfs aan den hutbewoner op het platteland is gebracht, een heilzame. Nieuwe regelingen van liet kiesrecht kunnen slechts in deze lijn voort gaan, zijn van technisclien aard en raken geen nieuwe beginsel-kwesties. Een snelle uitbreiding inoge aanvan kelijk gevaar voor wanverhoudingen medebrengen, maar dit tast hot be ginsel niet aan. Een deel der kiezers mogo door onrijpheid en averechtsclie leiding het algemeen belang achter stellen, dat kan zich niet bestendigen. Op don duur kunnen de socialistische dwoolleeringen geen vat op de me nigte hebben, mits zij door voortdu rende voorlichting tot het inzicht wordt gebracht, dat de maatschappe lijke strijd zal blijven bestaan, maar dat daarboven de staat moet staan, die door de verwezenlijking van een rechtstoestand het maatschappelijk drijven en leven samenbindt, over eind houdt, vooruit brengt. Naar on- zo beginselen kan dit sleohts geschie den door een wetgoving, die berust op do erkenning van de waarde van hot individu de ontwikkeling van zijn verantwoordelijkheidsgevoel aan gekweekt door het waarborgen van do grootste mate van vrijheid voor zijn geestelijk en economisch bestaan. Het ia het liberale beginsel, dat tel kens als maatstaf zal moeten aange legd worden. Dit alles wordt in Nederland nu be dreigd. Daarvoor pal te staan is onze plicht. Mijn 'openingswoord zoo eindigt spr., is ditmaal een strijdkreet. Uit het jaarverslag bleek, dat het getal afdeelingen met één is vermeer derd. Aan de orde komt het rapport van de commissie tot het instellen van een onderzoek naar die werking van het Belgische stelsel in ouderdomsvoor ziening. De commissie, tot welker instelling besloten werd in de algemeene verga dering van 1 Mei 1909, bestaat uit de hoeren mr. J. van Schevichaven, voorzitter mr. G. H. M. Delprat, mr. dr. J. E. Millard, jhr. mr. H. Smis- saert on F. J. W. Drion, secretaris. Er werd over dit rapport gediscus sieerd. De voorzitter meende, dat deze be sprokingen als een voorbereidende moeten beschouwd worden om op een volgende vergadering een beslissing te nemen, Spr. meende ook, dat practisch vooï ons land niet vaststaat, dat het Belgi sche stelsel geWonecht is. Spr. stelde voor, aan de commis sie van adviics over te la/ten, om de ze kwestie nogmaals aan de orde te stellen. (Applaus). Het voorstel van den voorzitter werd met algemeene stemmen aan genomen. Na de pauze kwam hot kiesrecht- Vraagstuk aan de orde De commissie van advies stelde de volgende conclusie voor: ,,De vergadering spreekt als haar gevoelen uit: le. dat voorstellen tot vervanging van de bestaande kiesrechtregeling door een met-attributieve regeling niet uitsluitingen waarvan do om vang in het beginselprogram van den bond is aangeduid niet behoeven te worden afgewezen; dat bij grondwetsherziening het streven van den bond gericht moet blijven op versterking van den invloed der Eerste Kamer op de wetgeving, en op al hetgeen overigens kan strek kon tot vermeerdering van de waar borgen voor do, als -eerste eisch van staatsbeleid, door den bond steeds op den voorgrond geplaatste onpartijdi ge behartiging der onderscheidene volksbelangen naar mate van hunne bcteekenis voor de gemeenschap; 2c. dat een gezamenlijke stembus- actie van do vrijzinnige groepen, on der de leuze grondwetsherziening om te komen tot invoering van algemeen kiesrecht niet tot verbetering van den politleken toestand zal lo.den en der halve geen aanbeveling verdient." Een motie van den heer Zernicke, om geen beslissing te nemen, werd verworpen met 25 tegen 12 stemmen. De conclusie van de commissie van advies werd aangenomen met 28 te gen 8 stemmen. Tot leden der commissie van advies werden bij acclamatie herkozen de heöfeu~Smi8saert en Tydeman. Daarna ging do vergadering over in huishoudelijke zitting. MEVR. SPREE—MöNCH. Hedennacht is in het Burgerzieken huis te Amsterdam overleden de hij velen welbekende actrice mevr. Spree van het gezelschap Stoel on Spree. Zij was roods ge/ruimen tijd lijdende. JUBILEUM TWENTSCHE BANKVERKKNIGING. Zondagmiddag heeft de' herdenking van 't gouden feest plaats gehad in het bankgebouw te Amsterdam, dat feestelijk versierd was. Do tegenwoordige directeur der bank, de heer mr. W. B- Blijdenstoin, hot personeel toesprekend, deelde het besluit van zijn vader mede, om ter herinnering aan dezen feestdag, do j n arlij'kschè opbrengst eoner som van 1100,000, belegd bij de Twentsche bank. ten bate van bet personeel voor nuttige en weldadige doeleinden te doen gebruiken. Bovendien word aan 't personeel over 1911 een buitengewone tantième toegezegd. Do voorzitter der feestcommissie, de heer C. Lettink, procuratiehouder hij do bank. sorak de directie toe en bood een marmeren buste van den eersten directeur aan. Aan de solidaire ven- nooten werd bovendien oen legme- daillo in edel metael aangeboden. Namens 't college van commissa rissen sprak do heer D. W. Stork en bood oen gedenkraam aan. liet oud-personeel bood een tegelta bleau aan. Bij koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw de beer B. W. Blij- denstein, lid van den rand van com missarissen der Twentsche Bankver- ©eniging B. W. Blijdenstoin Co., wonende te Hilversum. Sport en Wedstrijden CRICKET. DE EERSTE KLASSE-WEDSTRIJ DEN. Behalve de schitterende overwin ning van Rood en Wit op de Haag- sche, hadden nog twee eerste-klasse- wedat rijden plaats, waarin A. C. C. en Volharding weer werden geklopt. VOLHARDING—HERMES. Hermes bat eerst en maakt een goed totaal van 141 (H. Offerman 50), Zweerts bowlde l voor 13, Van Ren- torghem 3 voor 50 en Hoaley 2 voor 36, Mot Volharding gaat het bat weer droevig; alleen Healey, dit sei zoen ongetwijfeld de eerste kro-oht Hermes gaat nog even batten, en maakt zonder wicketverlfes 28, waar na Volharding den strijd opgeeft. V. V. V.—A. C. C. V. V. V. maakt eerst een Slap to- taaltje van 69 (H. Grootmeyer 21, J. Grootmeyer 16, K. v. d. Lee 14). Dat pover getal is voor Amstels nog veel te veel, en haar innings is een droevig échec. Rincker maakt elf runs en Schroder zeven, en op 34 zit het heele team weer aan den kant. Voor A. C. C. hadden Rincker 5 voor 26 en De Bruyn 5 voor 36 ge bowld voor V. V. V. Grootmeyer 4 )or 18 en v. d. Lee 6 voor 11. V. V. V. ging nog eens in, inoalkte voor 3 wickets 101 (W. F, van der Lee n. a 39, K. F. van der Lee n. 0. 84), waarna Amstels den strijd maar op gaf. Tweede Klasse. ALBION—AJAX. Alblotn maakte eerst 67, waarvan II. v. d. Stadt er 25 had. Verder v. d. Goot 13, Eigeman 7 voor 22, Van der Maden 3 voor 35, Gunning 0 voor 7. Ajax 50, waarvan A. J. van Weesom 11 on Gunning 12. H. van Wessom 4 voor 6, Pijpers 2 voor 12, J. E. v. d. Stadt 0 voor 18, II. v. d. Stadt 0 voor 3. Van der Goot 1 voor 1. In de 2e innings maakt Albion 65. Dubbele cijfers hadden J. E. v. d. Stadt 20, Pijpers 13, Eigeman 4 voor 22, Van der Maden 1 voor 11, Gun ning 4 voor 27. Ajax 6 voor 88, waarvan Eigoman 13, Gunning 37 n. o., Van der Lin den 18. J. C. van Wessem 4 voor 82, Pij pers 0 voor 2, Van der Goot 1 voor 22, J. E. v. d. Stadt 0 voor 9, De Wit 1 voor 11. Na verstreken speeltijd had Ajax 51, doch op aandringen van Ajax word een half uur verlengd. Tegen dio ver lenging werd door Albion geprotes teerd. ROEIEN. Vervolg wedstrijden van Nereus: Jong© Vier: 1. Deutsche Turn und Rudorveroin. 2. Poseidon. 3. de Maas (wegens breken vaïi een sliding opge goten). Oude VieT. 1. Nereus. 2. Triton. 3. Nautilus (opgegeven wegens breken van oen dol). Nereus won, dank zij de kortere baan, met een halve lengte. Double sculling wherries. In dit nummer wint de Hoop, vóór Nereus. Overnaadsche Vierriemsgieken. 1. Laga. 2. Deutsche Turn- und Ruder- verein. 3. De Maas. Jonge Slciff. 1. Poseidon (van Oven) 2. Triton (G. Qua3t), 3 lengten ach ter. Double sculling wherries (inriggod). 1. Dó Hoop, 2. Poseidon, 3. Amstel. Overnaadsche Tweericinsgieken. 1. Laga, 2. Dordrecht (wegens sliding- defect 20 M. vóór den finish opgege ven). Oude acht. 1. Triton, een paa'r me ter voor: 2. De Hoop. 3. Nereus. Veteranen. Do Ne'reus-veteraiien wonnon in de overnaadsche vierriems gieken met 1 1/2 lengte van De Hoop. Jong© acht. Hierin roeiden De Am- stel, Laga en Nereus. Aanvankelijk lagen de ploegen gelijk daarna kwam de Amstel Laga vóór. Nu be staat er een reglementsbepaling, die oen ploeg ve'roorlooft in de baan vóór haar tegenpartij te gaan roeien wan neer die gunstiger is. Evenwol wordt de ploeg die dat doet ïn goval van een aanvaring dadelijk gedisqualifi ceerd, wegens hinderen. Natuurlijk maakt men van deze bepaling alleen gebruik bij groeten voorsprong. De Ai 11stei had niet veel licht tus- schen do booten, toch stak stuurman Janssen over in Laga's haan, en roeide één meter vóór de Delftsche ploeg. De Laga-stuurman, dat zien de, zag dat passeeren zöo niet moge lijk was en liet z'n ploeg spurten. Een aanvaring ontstond: de boeg van do Laga en het roertje van do Amstel- boot defect de Amstel werd godis- qualificeord. Nereus wilde van de gelegenhöiü tot ovei'roeien geen gebruik maken, e'n Laga won het nummer ten slotte door een walk-over. WATERPOLO. DE UITSLAGEN, le klasse: D. J. K.De Maas 50, w. n. 0. R. Z. C.—Het IJ, 1—3. 2e klasse A: H. V. G. B.—R. Z. C. II niet ge speeld. Concours. H. V. G. B. H— IJ III, 0-0. D. J. K. II— A. Z. II, 1—0. EEN ONAANGENAAM INCIDENT. Voor H. V. G. B. wa'ren Zondag twee thuiswedstrijden vastgesteld, die dus beiden in de zweminrichting aan de Houtvaart moesten worden gespeeld. Voor de competitie moest het eeTste zevental der Haarlemmers tegen het tweede dito van do Rotfer- damsche Zwemclub spelen, en voor het waterpolocohcours II. V. G. B. II tegen Het IJ III. Nu is het natuurlijk een onmogelijkheid twee wed-strijden op hetzelfde uur te doen aanvangen. De H. V. G. B.-secretaris sclireef aan zijn collega van R. Z. C., dat het met den treinenloop goed uitkwam om do compotitiematch te 2 3/4 uur te late'n aan vangen. Op dit schrij ven ontving hij geen antwoord, en meende dus dit als een stilzwijgende toestemming te mogen beschouwen. Zondagmiddag, vóór t\yoe uur al, kwamen de R. Z. C.'ers. De heeren gaven voor, niets van een schrijven te weten, omdat „hun secretaris uit de stad was geweest." Om tw-ee uur moesten ze spelen dat was voor alle wedstrijden het aan- vangsuur anders zou er geprotes teerd word e'n en verdwenen de hoe- ai maar weer naar Rotterdam. Op dit verzoek kon H. V. G. B. niet ingaan: twee uur aanvangen betee- kende een onvolledig zevental, want een des spelers zou eerst later konten. De Rotterdammers antwoordden, dan niet te zullen spelen en een pro test in te dienen. Wel veroorloofden eenige'n zich de vrijheid In een naast liggend bassin te gaan zwemmen. Te 2 uur 40 was de bedoelde H. V. G. B.- speler aanwezig, waarop de Haar- lemsche aanvoerder aan R. Z. C. II aanbood om alsnog te spelen. Neen ,dat zouden do huwen nu maar "niet meer doen! En R. Z. C. II ordween, ging naar Rotterdam te rug zonder gespeeld te hebben en hoopt nu op een papieren 5—0-over- winning, door een protest Het geheele geval maakte den in druk ee'n vooropgezet plannetje te zijn. En de handelwijze der Rotter dammers kan niet anders dan als zeo'r unsportmanlike gequalificeerd worden. Inmiddels laat H. V. G. B. het er natuurlijk niet bij, en dient bij de waterpolocomoiissie eeü schrijven in om haar standpunt te vcrklaron. Do wüterpölocommissie zal in deze ■billijkheidshalve niet ande'rs kunnen bandelen- dan do Haarlemmers in 't gelijk stellen. Treurig is het dat in het kleine Ne- dérlandsche zwemwereldje zulke „sportopvattingen" ais die der Rot terdammers nog kunnen voorkomen. Een Vrij talrijk publiek was in de zwem-inrichting aanwezig om de wedstrijden bij te wonen. Door het vervallen van den competitiewedstrijd werd het programma veel minder. Eerst ontmoetten elkaar H. V. G. B. IIIJ III voor het waterpoloconcours (le ron de). De jonge Haavlemsche reserves viele'n tegen, uitgezonderd keeper Scholto die kranig zijn doel bescherm do werd er niet veel bijzonders te zien gegeven, en vooral de beide ach terspelers waren zwakjes. Vóór de rust ging 't spel gelijk op, daarna nam het IJ de overhand, maar kon den Haa'rlemschen doelman niet pas seeren. Endelijk vloog den bal in het net maar een fractie van een seconde na tijd. Eindstand 00. De wedstrijd moet nu worde'n over gespeeld. H. V. G. B. I—IJ-ZEVENTAL. Het Uaarlemsche le zevental kwam toch nog uit, speelde tegen IJ-combi natie waarin vier tweede zeventallers (allen als supporters naar Haarlem gekomen, nu plots als spclo'rs optre dend) en won met 50. Het spel was vooral na rust 'niet fraai, er werd min of meer een potje van gemaakt. Het was geen gelukkig© dag vóór H. V. G. B. En dat buiten baar schuld I DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. Onze correspondent te S-oesterberg seit ons hedenochtend Vanmorgen 4 uur was ik weer op mijn post. Van starten is evenwel geen sprake. Er waait een sterke wind en de regen valt nu en dan bij stroomen neer. Van de aviateurs, die allen te Utrecht logeeren, kwamen slechts Barra, Weymunn, Védrines en Yidart een kijkje riemen, maar von den het blijkbaar raadzamer, maar weer per auto naar Utrecht te ver trekken. Het sport-comité deelde aan de avia teurs mede, dat het uitstel van de aankomst te Brussel met een dag verlengd is en nu is bepaald tot oensdagochtend 10 uur. De oud-burgemeester van Amster dam, do heer Van Loeuv. au, zagen wij hedenochtend op het vliegkamp. Laatste Berichten Vechtpartij. Zondagavond le ruim 10 uur heeft in een café in de Doelstrant twist en daarna een vechtpartij plaats gehad tusschen eenige jeugdige bezoekers van dat café, welke vechtpartij, toen zij uit die inrichting waren verwij derd. op straat is voortgezet. Daarbij is gebruik gemaakt van stoelen uit het café. Toen kort daarop de politie, die Inmiddels was geroepen, op het ter rein verscheen, waren de belhamels vertrokken. Door buien wordt ge klaagd over wanordelijkheden, die in dat café. dat hoofdzakelijk door jon gelieden van 17 tot 21 jaren wordt be zocht, plaats vinden en die dan op straat worden herhaald. Geregeld is, vooral des Zondags lussdhon 1U 1/2 en '12 uur -s avonds in de nabijheid van dat café een agent als vasto post aan wezig, om die ongeregeldheden tegen te gaan. VAN HOOFD WEER ONDER WIJZER. Onze vroegere stadgenoot, thans hier weder woonachtig, de heer Van Dantzig, die wegsn zijn bekwaamheid reeds vroeg tot hoofd van een school te Amsterdam werd benoemd, heeft wegens redenen van gezondheid ver zocht, weer tot onderwijzer te worden benoemd en komt dan ook als No. 1 voor op oen voordracht als zoodanig te Amsterdam. 'n SchoenendieI. Zaterdag zagen een paai- politie mannon zekeren C. V., in de Berken- rodesteeg met een paar nieuwe schoe nen onder zijn arm loopen. Ze ver trouwden de zaak niet, en wilden hem inrekenen. Dat ging niet zoo gemak kelijk. V. holde do Kaasmarkt op, stak met een mes den inspecteur van politie v. d. Broecke in den arm, raakte don agent K. alleen maar in mouw, wierp de schoenen weg en maakte beonen. straat, die ze aan een spijker voor zijn winkel had hangen. Medisch onderzoek maakte uit, dat de verwonding van den insj>ecteur slechts licht was een huidwond van 3 c.M. lengte. V. is 's avond3 nog gesignaleerd op het Zuider Buitenspaarne. Illj sprong toen in het water en zwom weg in de richting van een der tuinen aan den overkant. Sindsdien is hij nog niet weergevonden. D'rlnkhal. De Drinkbal der Staalwaterbron- nen werd Zaterdag en Zondag door 84 personen bezocht. Zwemschool II out vaart. De temperatuur van het water was zes uur va'nmorgen 60 gr. Fahren heit, te 12 uur nog dezelfde. De verbrande schuit. Men bericht ons dat vooï den eige naar van de voor eenige dagen uitge brande schuit met hooi door de Ken- nemer Padvinders f 170.03 1/2 is bij oen-gebracht, als bijdrage voor ee'n nieuwe schuit. ieiegrammen DE CRISIS IN FRANKRIJK PARIJS. 25 Juni. (Reuter.) Presi dent Fallières kwam te tien uur he denmorgen hier tor stede aau en be gaf zich te halfelf naar het ministerie van Binnenlandsche Zaken, waar de heer Monis hem het ontslag van het kabinet aanbood. De president is van voornemen om de crisis zoo spoedig mogelijk tot eou oplossing te brengen, uit de zeer ern stige overweging, dat de heer Falliè res op 3 Juli naar Nederland denkt scheep te vaan en deze reis, van het standjiunt der buitenlandse!) e poli tiek beschouwd, ontegenzeggelijk van groot belang is en dat het in elk op zicht te betreuren zou zijn, indien zij, ten gevolge van onvoorzieno omstan digheden, zou moeten worden uitge steld. PRINSES CLOTILDE VAN ITALIë. TURIJN, 25 Juni. Prinses Clotildo is ovarleden. (Hbld.) PARIJS. (V. D.) President Fallières belastte CaJllaux met de vorming van een nieuw ministerie. Deze opdracht werd door Caillaux aanvaard. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN: 25 Juni: M. Mannier—Vader z. 24 W. M. de Boov. d. Aa d. 24 J. M. Ou'.verkerkSchlagwein d. OVERLEDEN: 24 Juni: E. A. E. Hellebuljck, 52 J., Kamperlaan; 26 H. M. 5 jaren, d. v. J. L. Couonberg, Kamperlaau; 25 H. de Keijzer, 64 j., Scheepmakersdijk, AmsterdaiuscbB Beurs Openingskoersen van 26 Juni 1911. LABOUCHERE OVENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577 TABAKSAANDEELEN. Bindjey 115, Deli Maatschappij 490, Med,an 234, Nieuwo Asahan 62, Rot terdam Deli 457, Senemtoah 537. PETROLEUM-AANDEELEN. Vast. Koninklijke Petr. 4901/2—91 1/2,: 7ür^die Geconsolideer- Sumatra Paleuibang 182 1/2, Tuinkan 137 1/2. MIJNAANDEELEN. ledjong Lebong 727, H. v. A. 222—. De AMERIK. MARKT opende vast: Atchison Topeka 115, Denver 29 3/4, Emie 36 7/8-37, Kansas 3G 3/8, Pre ferente 69 5/8, Missouri 37 1/2, Onta rio 45 1/4, Rock Island 34 18. Sou thern Pacific 124, Southern Rails 32 1/1G, Union Paoific 190 1/2, C. Wa bash 17 5/8, Wabash Pittsburg 4 1/4, Steel 81 1/16, Carrcn 57 15/1G, Prefe-, 'rente 18 1/4, Amalgamated 71 5/8, C.' Cigars 07, Marine Bonds 08 1/4. Marktnieuws Haarlem, 26 Juni 1911. Graan- enZaadmarkt. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, u keniiïs te ge ven, van het overlijden van onz© geiiefde Moeder, Gehuwd en Grootmoeder Mejuffrouw A. t. i. OORD, Wed. van den Heer P. BOS, in den ouderdom van 'ruim 57 jaar. Uit aller naain: Haarlem. C. BOS. M. BOS—v. d. PEIJL. Zuid-Schalkwijk, P. BOS. W. BOS. Haarlem, D. BOS—SLIGGERS. M. H. SLIGGERS. Z uid-S c ha'lkwijk J. BOS. En Kleinkinderen. Zuid-Schalkwijk, 25 Juni 1911. Algenleene kennisgeving. De begrafenis zal plaats heb ben Woensdag 28 Juni, van het Sterfhuis af 11 uur 45 min. Beëindiging Faillissement De Curator in het faillissement van 1. B. J. M. VAN GERVEN, bierhuis- houder en expediteur, wonende to Haarlem bericht dat tengevolge van het verbindend wórden der Uttde©- lingslljst dit faillissement een eiudo heeft genomen. De, Curator: Mr. M. SLINGER BERG. ZENUWARTS, is weder te consul teeren. OOQARTS, Is weder te consul- teeren. Kinderjuffrouw Torst, gevraagd voor de zomermaan den een degelijk Burgermeisje, P. G., v. g. g. v., om de verzorging op zich te nemen van een kmdjo van 7 maanden, en genegen verdere huise lijke bez. te verrichten. Zich to ver voegen bij Mevr. PANMAN, Dépen dance Bad-Hotel, te Wijk aan Zee. Hulshoudster Een nette wed. zag zich gaarne ge plaatst als huishoudster, met haar zoontje van 3 jaar. r 110. 28026, bur. van dit blad. Huishoudster Gevraagd in ©en net, burgor g8zin een netto Huishoudster van middelba ren leeftijd en. P. G. Brieven ondeT No. 28006 Bur. Haar). Dagblad. Huishoudster Een Weduwe op leeftijd biedt zich aan als Huishoudster, bij Woduwn. of alleen-wonend man. Brieven on der No. 28002 Bur. Ilaarl. Dagbl. Dll Met November vraagt Mevrouw CLERCQ VAN WEEL een Keukenmeid van g. g. v. Spreekuur's avonds na 7 uur. Kenaupark 23.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 2