De Kwartjes-Advertentiëfl FEUILLETON DE GQUVERNANTE Uit de Omstreken van HAARLEM'S DAGBLAD kiosteix een JBx.'ssrxê.Jftije zijn een jg-TcaXcleaaL I *2s£2 De Koning van Montenegro deelde aan den doyen van het corps diploma tique en den Russischen gezant mode, dat Montenegro zich wegens de mobi lisatie van Turkije ook genoodzaakt ziet te mobilisoeren. De order daar toe zal heden worden gegeven voor de divisie te Podgoritza. Montenegro zal 7000 man. naar de grenzen zenden. Intus9chen duren DE GEVECHTEN IN ALBANIë ook maar onverstoord voort. De Turksche troepen bezetten Baro- witsj. Bij 't gevecht daartoe leden de opstandelingen groote verKezen de Turksche troepen hadden 5 dooden en 16 gewonden. Hoeveel strijders zijn er nu al in Al banië gevallen? Zeker al vele, vele duizenden. De Turksche ministerraad besprak een meedeeling. waarin gemeld wordt dat de Zuid-Albaniers zeer opgewon den schijnen te zijn. Het resultaat dor bespreking wordt geheim gehouden. Wil men nieuwe en nog strengere mautregelen voorberei den? Zoo ia, dan zal 't verzet der Al- baneezen in gelijke mate versterken. De Turksche ministerraad beeft den eisch der Albaneezen. om aan hun land autonomie te verleenen, van de band gewezen. Voor de opstandelingen een nieuwe reden tot verzet 1 DE POLITIEKE STRIJD IN ENGELAND duurt voort Lord Lansdowne heeft Dinsdag in het Hoogerhuis zijn groote amende ment ingediend Het amendement heeft betrekking op artikel 2 en wil, dat alle wetsontwerpen, die de kroon en de erfopvolging, de stichting van nationale parlementen of nationale raden (homo rule), die naar het oor deel der gemengde commissie van overwegend belang zijn en waarom trent het land geen voldoende uit spraak heeft gedaan, niet de konink lijke bekrachtiging zullen verkrijgen, voordat zii aan het oordeel der kie zers zullen zijn onderworpen, volgens daarvoor bij de wet te bepalen rege len. Nu is 't Hoogerhuis druk aan 't de- hatteeren over dit referendum-voor stel. Daar zal nog wel een dagje mee gemoeid ziin Uit Portugal komt weer een be richt over EEN MONARCHISTISCHE SAMENZWERING. Uit Porto zijn regimenten infante rie, jagers en artillerie naar de grens -vertrokken, om de toegangen te bezet ten. Twee officieren vluchtten naar Spanje, een kapitein en drie onderof ficieren van de jagers zijn gearres teerd. Overigens heerscht in Portugal volmaakte rust. Van onzen Reizenden Redacteur. DE TAPTOE IN DEN HAAG. Het groote Tournooiveld in dezen rustigen zomeravond, zoo onbewogen, dat zelfs het tegen de turkooizen af stekend wuivend loover der boomen ook zelfs niet even wiegelt, ligt don ker en ruim uitgestrekt. Maar, hier, aan de voorzijde, waar het Paviijocn met de vleugels van zijn twee tribu nes is opgericht, is het vol van blank licht, van een feestelijk, vroolijkma- kend en toch rustig licht. De twee eerepoorten, statig en toch luchtig met het blanke latwerk van bogen en Kuilen, die beide ingangspoort en sluitstuk zijn van de cllée van licht voor het Koninklijk Paviljoen en de tribunes, staan En gouden lmicn op gerezen. En slingers van blanke licht jes gaan tusschen de twee poorten van mast tot raast en die masten zel ve zijn smaakvol onderbroken door de tropheën van vaandels en emble men. Het is nog wel één uur voor de aankomst van den Pres.dent, de Ko ningin en don Prins, maar reeds wor den de tribunes gevuld met de genoo- digdan... voor een groot deel echtge - nooten en familieleden van militai ren en als echte ofiiciersvrouwen, eijn deze dames doorgaans eenvoudig gekleed, maar een eenvoud die haar goed staat, van verfijnde distinctie getuigt Voor op 't plein, in het half duister, want 't dichte loover onderschept de schittering van *t illuminatie licht zoowel als den rosgouden gloed die uitstraalt van de hooge electrische booglampen, ordenen zich reeds mili tairen. Veel huza'ren, wier roodo kol- door Headon HUI. 85) Heeft u mij weer noodig, om Mr. jRavenscar op inijn rijwiel te achter volgen, Mr. Crowe began zij, een (opgewektheid aan den dag leggend, die zij aJlerniiust voelde. Of, mis schien is u gekomen om inij te ver tellen, dat mijn jacht van onlangs /vrucht heeft gedragen en dat u in staat is geweest, de geheimzinnige '„Miss Smith" op te sporen O, be schouw mij niet als harteloos, ging sij op ernstiger1 toon voort. Ik bon even bezorgd als altijd over mijn lieve Phyllis, maar u begrijpt zeker, niet waar, dat ons verdriet hier haar ver lies zelfs even op den achtergrond heeft geschoven. Denkt u nog altijd, dat zij misscliien toch niet d<>od is zichzelf In de zee heeft geworpen De kteino man pluk' zenuwachtig aan zijn afgedragen hoed en keek de mooi r-r-stoff eerde kamer rond, nlsof hij bang was voor zijn omgeving. Over het algemeen gaf hij vreemden den indruk, dat hij eens een hevigon schok moest hebben gekregen, waar van hij nooit volkomen hersteld was. bakzakken cn roode tressen levendig doen in T zwart van het schemerige plein. En voor de tribunes zijn nu ook veel militairen, kloeke officieren m gala-unifo'rm, zonder uitzondering rijzige gestalten, wied de uniform goed kleedt. Tegen tien uur kondigen van verre de hoerah's van de dichte menigte, de groote, groote menigte, die wijd naar achter, terug gehouden door agenten en paardevolk, mee hoopt te genieten van do muziek, dat de Ko ningin en de President in aantocht zijn. Precies te tien uur komt de gala- wageü met vier paarden en twee voorrijders aangereden. De koningin in een wit satijnen mantel, een toque op 't hoofd met een oker-gele sturis- veer, rechts van president FalLères in zwarten rok. Op de zitplaats daar tegenover Prins Hendrik in admi raals-uniform. Op de tribunes en vo.o'r de tribunes ontblooten de civie- len het hoofd de officieren slaan aan... Als de Koningin, de Prins en haar Gast plaats hebben genomen in het paviljoen, dat met zijn crème velum en zijn purper baldakijn, feestelijk en vroolïjk aandoet, en het gevolg op de met purper belegde banken en vergulde stoeltjes heoft plaats geno men, een tiotsch en schitterend ge zicht nu, vangt de roffel der 100 tam boers aan... Het dondert wijd en rommelend over het veld. De 100 tamboers van de infanterie en de ge nie zijn maatvast en onvermoeid... Maar als de roffel met een echo wegsterft blazen de 60 hoornblazers van infanterie on vesting-artillerie de melancholieke wijs van de taptoe en nog zijn de laatste tonen der hoorns niet versmeltend weggestor ven of de honderd tamboers van in fanterie en genie slaan hun rollende roffel, die dreunt over hei veld. En opnieuw, na een rustpoos, schettert een taptoe zijn varieem.de lonen van 100 gdijk-spolendc trom petters van cavalerie, veld-ortillene en rijdende artillerie. Even is het weer stil, dan opeens spelen do tam boers en pijpers van de Marine. Hoog gaan de lonen van de fijne piccolos, teer in de avondlucht, forseh gedra gen door de zware roffelslagen van de trommen. En als de trommen zwij gen en nu de pijpers alleen een .ge dragen wijze spelen, daar is liet zoo waar alsof in 't loover een heel koor van zeldzame vogels in eon sprookjes land aan liet zingen is. I-lct heeft iels van een koraal en iets van een hoog, fijn jubellied tevens, die vol maakt uitgevoerde piccolo-wijs. Nu zetten de 16 muziekkorpsen van infanterie, marine cn Koloniale He- serve krachtig de Marseillaise in. Man heeft een vlug tempo gekozen en de vurige wijze wordt zuiver en vol gespeeld. Men hoort haar met out hlooton hoofde aan en op de tribunes is men opgestaan. Maar als daarna het Wilhelmus op de oude wijs wordt gespeeld<lau wint toch die plech tige, innige wijs het van het vurige Frunsche lied. Nooit voelde men zoo duidelijk en zuiver het onderscheid in het karakter dor beide natiën, dan nu, nu na de bruischende, triomiec- ren-de Marseillaise ons nationaal l'ed van vroomheid cn ingetogenheid in do stille avondlucht weerklinkt. Ais het ten tweeden male wordt ge speeld, mot de volle stemmen van het koper, van bombardons en lielicons, dan is er kracht en jubelLng in, maar geen overmoed en geen krijgs- zucht.. Dit lied is wel de natie. En nu, na de huldigings-faniare der 100 trompetters, volgt do voorbij- mursch van al de muz ia antenZij stappen in dichte drommen, op hel rhytuuie van pauken en Turksche trom eu do ki .jgsUaltige „Tainboe et Meuse'-marsch weerklinkt over het veld en de defiicermarsch en de vaandelmarsch.Drie maal trokken ze voorbij, niet do volle muziek van de 16 korpsen, langs de tribunes, door de laan van licht en gloeilamp- festoenen, voorbij liet paviljoen, waar do Koningin en Haar gast zielilbaar genieten van dit zeldzame militaire schouwspel.... Fier loopen de tam boer-majoors vooruit, den staf zwaai end met slappe poison, martiaal en geestdritfig En men speelt zuiver geen ougenblik wordt het muzikale gedeelte verwaarloosd, en het groote veld onder 't loover stroomt vol van golven van muziek, terwijl de mes sing bombardons en. de helicons en de c •metten en de kleppen v an de hou ten instrumenten, van klarinet cn dwarsfluit en saeophone, schitteren ia het licht dor tienduizenden gloei- iicht festoenen Het was een welgelukte avond, oen prachtig militair schouwspel er, een muzikaal vermaak, dat geen enkele maal storend werkte, uitstekend was georganiseerd en gedirigeerd..wel- Neon, Miss Wenslade, ant woordde hij. Het spoor, dat u met -zooveel energio liud opgezocht, heb ik helaas niet kunnen volgen. Dat is des te meer jammer, omdat een soort van instinct mij zegt, dat het lot van Phyllis Vaughan, wat het ook zijn mag, m verband staat met de kansen van uw broeder, om vrijgelaten te worden, ik was zoo vrij binnen te komen, om u te vragen, of er ook iets togen zou zijn, dat ik de studeerkamer zag waarin de moord werd bed re ven U denkt dus, dat het moord was? vroeg Yvonne snel, Ik weet, dat het moord was. Miss Wonslade, en ik weet ook, dat uw broeder tie moordenaar niet was. Yvonne sprong op en giug hem voor, de kamer uit. Ga mee, zei ze gebiedend, Alle politiebeambten uit Wroxford on een massa andere dwazen, die Dick voor schuldig houden, hebben de ka mer gezien. Het zal mij goed doen, haar eens te laten kijken aan iemand, die overtuigd is, dat hij niet schul dig is. Zij sprak grootendeels in scherts, want zij was or in de zeventien jaar van haar kort bestaan zóó aan ge wond geraakt om Elisha als een dorpstype to beschouwen, die tuk was op nieuwtjes, dat zij do recom mandatie van majoor Wilbraham als van weinig waarde had be licht op dezen avond het meest in drukwekkende, dat den voornamen Franschen gast geboden ia. Stadsnieuws HAERLEM. Onder presidium van den heer Joh. de Breuk vergaderde Woensdag avond de vereeniging „Haerlein", ln de tuinzaal van café Brinkmaan. De v oorzitter herinnerde Ln zijn openings woord aan de drie lofdichten op Hae'rlem, die door den heer J. D. Butgers v. d. Loeff bewerkt zijn, en de vereeniging u tgegeven heeft. Spr. bracht den bewerkervoor den gegeven arbeid en moeite dank. Dit jaar wer den twee gevelsteenen aangekocht, ,.De vergulde man" en „De drie rog gebroodjes", zoodat de vereenlging, met „De Wijnpers" mee, thans drie steen-en in eigendom bezit. Spr. her innerde ook aan de gehouden kunst beschouwingen en excursies. Het bestuur is voorts doende ge weest het trapgeveitje van het per ceel op den hoek van Jacobijnestraat en Oude Gracht te behouden, en de voorzitter had op het welslagen goe den moed. Het militair kleodingmag3zijn aan het Spaarne, dat aan de gameeute Haarlem behoort, maar aan het Rijk in bruikleen is fgestaan, heeft iets verrassends opgeleverd. Bij het ont- po.steren is een steen voor den dag gekomen met het jaartal 1567. De ver een, ging doet thans pogingen een rneuwe bepleistering tegen te gaan, en het gebouw in den ouden toestand te behouden. We moeten evenwel merkte de heer De Breuk ten slotte op meer dan tot nu toe op vaste inkomsten kunnen rekenen en spr. wekte dc leden op het ledental zoo groot mo gelijk te maken. Uit het pittig geschreven jaarver slag van den secretaris, den heer J. L. Tadema, bleek, dat het ledental thans 301 bedraagt; het vorig jaar bedroeg het 293 In het verslag wor den ter sprake gebracht de excursies naar Delft en Amsterdam, de voor drachten enz. Onder applaus der aanwezigen dankte de heer De Breuk voor het schoone verslag, dat gedrukt zal vvor den, eu versierd met de afbeeldingen der beide aangekochte gevelsteenen. De heer Rutgers v. d. Loeff deed mededeli ngen aangaande den toe stand der financiën. Die is gunstig cr is een batig saldo. De rekening en verantwoording werd door de heoren C. L. F. Sarlet en Vonk nagezien, en accoord be vonden. De voorzitter deelde verder mee, dat het bestuur besloten heeft een medaille in zilver en brons te laten vervaardigen, die dan aan degenen, d'e zich buitengewoon verdienstelijk jegens de vereenlging gemaakt heb ben, zal worden uitgereikt. De me daille zal gesierd worden met den ge- vol van het nieuwe Halsenmuseum. Tevens deed de voorzitter mededee- ling, dat de vereeniging in het beziit schouwd. Zij was te weinig ervaren, om te begrijpen, dat dit meer .betee- kende uit den mond van den chef der politie, dan dat zij het eenvoudig van den majoor uls goed kameraad van do renbaan had gehoord. En toen zij Elisha de studeerkamer binnengelaten had. was er niets dut liaar sterkte in de hoop, dat hij zijn besliste verzekering zou kunnen be wijzen. Integendeel, hij stond even binnen de deur met halfgesloten oog leden, alsof zijn hersenen zich met ai ie macht inspanden voor het pro bleem, dat hij moest oplossen. Alle sporen van de tragedie waren verwij derd, de bewuste vlek op het mooie Turksche tapijt was onder een kleedje verborgen, terwijl de rommel op de schrijftafel was opgeruimd. De zon scheen naar bmnen door de open staande tuindeur, waardoor Dick met een kreet van schrik naar buiten was komen hollen. Er was hier niets meer, dat deed denken aan het vree- se! ijk tooneel, dat zich hier had afge speeld, behalve de leege stoel, waaruit de overloden autocraat zijn huishou ding en bezittingen beheerd had. Plotseling ging Mr. Crowe de kamer wat verder binnen en legde zijn hand op den rug van den stoel. Het was een stoel, die op zijn onderstel draaide, zoodat de overleden eigenaar in staat was geweest ,zich met zoo wei nig mogelijk moeite voor zijn zwaar lijvige persoonlijkheid om te draaien, is gekomen van oude afbeeldingen van de Haarlemsche Stadspoorten, waarnaar nieuwe houtsneden ver vaardigd zijn. De heer Gonnet zal bij de plaatjes een beschrijving geven, waarna het werkje door de vereeni ging zal uitgegeven worden. Besloten werd dit jaar, begin Sep tember, een excursie naar U ('recht te maken. Wat de te houden voordrach ten betreft, uitgenoodlgd zullen wor den Prof. Blok. freule Engelen, die veel studie van kunstgeschiedenis maakt, én wel eens over oude meube len of tuinkunst zal willen spreken, en den heer Sterk, die het waar schijnlijk over Bilderdijk hebben zal Ook wordt gedacht over het ma ken van een wandeling door Haar lem, en ook kunstbeschouwingen zul len weer gehouden worden. De heer Gonnet deelde mee, dat de Stodelij- ken Atlas nog genoeg merkwaardigs bevat. Na rondvraag wérd de vergadering gesloten. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 3 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, 1 wa genmaker, 2 meubelmakers, 1 mo delmaker, 3 metselaars, 5 opper lieden, 5 stucadoor, 2 witters, 3 machinebankwerkers, 1 monteur, 7 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier 3 vuurwerkers, 2 ketelmakers, 4 uurgersmed>n, machinisten, 6sto- aers, 4 electricians, 1 instrument makers, 2 koperbankwerkers, 1 ko perslager, 3 loodgieters, 2 schoen makers, 1 zadelmaker, 8 kleerma kers, b schilders, 1 behangers, i stoffee rder, 2 bloemisten, 2 tuin iiedeu, 6 grondwerkers, 3 bakkers, 1 banketbakker, l slagers, 3krui deniersbedienden, 1 kellner, 9 ma- azijuknechts, U loopknechts, 3huis- kuechts, 1 sigarenmaker, 4 kautoor- uedieudeu, 1 boekdrukker 1 letter zetter, 1 lithograaf, 1 binders, <4 losse werklieden l dienstboden, 9 werksters, a naaisters, 4 kook sicrs, z huishoudsters, vrou welijke kautoorbediendeu, adspi- iaut bouwk. opz., steenhouwers- voegers, 4 Koetsiers en voerlieden. 1 boerenknecht. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Hedenmiddag werd de jaarverga dering van „Weldadigheid naar Ver mogen" gehouden Ln 't Nutsgebouw m de Zijlstraat. De secretaris, de heer W. A. van Vloten, bracht het 22ste verslag uit, waaraan het volgende is ontleend: De secretaris deelt mede, dat het bestuur een ernstige poging heeft ge daan om met de overige h.er ter ste de bestaande phJantropïsche veree- nigingen tot een offideele samenwer king te geraken, gelijk in den Haag, Amsterdam en Utrecht het geval is. De heer J. Mullenieisteir leidde een vergadering, waartoe het Burgerlijk Armbestuur, de Nederl. Ilerv. Dia conie en het Roomsoh-Kath. Armbe stuur waren genoocLigd. om een bezoeker doordringend aan te kijken. Mr. Crowe draaide den stoel eerst zóó, dat hij tegenover het venster en daarna tegenover de deur stond, ein delijk ging hij op zijn knieën liggen en onderzocht alle deelen van het ge politoerde houtwerk. Yvonne, die ongeduldig werd, vroeg hem, waarnaar hij keek. Als u uw eigen vraag kon be antwoorden, miss, dan zou ik u kun nen zeggen, hoe uw vader vermoord werd, zei de oude man, opstaande. Deze stoel is in het geheim, maar hij wil niet spreken. Weer verviel hij in een peinzenden toestand, die langer duurde dan de eerste, toen een ox-empla-ar van het plaatselijk blad te voorschijn halend, keek hij het verslag van liet onder zoek in en schudde zijn hoofd, alsof hij niet voldaan was. Het spijt mij, u er mee te moeten plagen, Mis9 Wenslade, maar kan u mij ook precies zeggen, waar het pistool lag vroeg hij. Yvonne, die daarvan maar al te goed op de hoogte was, wec-e met haar vinger op het vloerkleed vlak bij den rand van een boekenkast, die tegen den muur stond. De loop van het pistool was naar de tafel gericht, legde zij uit. Inspecteur Peorman trok er een krijtstreep om heen, voordat het werd weggenomen, maaï de streep werd Ia 'deze vergadering werd gewezen op de hij de 2de Kamer ingediende Armenwet, waari'n do oprichting be volen wordt van oen Armenraad in elke gemeente, bestaande uit de af gevaardigden van Liefdadige vereeni- gingen. Die Armenraad zal dan tot taak hebben de samenwerking tus schen de verschillende vereenigingen Ie bevorderen, teneinde herhaald on derzoek door besturen van allerlei voreemigingen te voorkomen, 2o. om tot eénheïd in de bedeeling te gera ken. Het aanleggen van één enkel re gister van inlichtingen, waarin ie der der aangesloten vereenigingen haar armen kon boeken, zou een aanzienlijke vereenvoudiging en een weinig-kostbare administratie teweeg brengen. Hot Burgerlijk Armbestuur wildo de goede verstandhouding met Wel dadigheid naa'r Vermogen wel besten digen, maar wees eén samengaan met andere besturen af, in afwachting van de beslissing over de Armenwet Ook het Roomsch-Kath. Armbestuur bleek geen prijs te stellen op samen werking. Alleen de Nederl. Herv. Diaconie was daartoe bereid. Bij dezen stand van zaken heeft men, hoewel met leedwezen, de plannen laten varen. In October nam Jhr. C. C. van der Wijck, wegens vertrek, ontslag ais bestuurslid. De Commissie van Huis bezoek vermeerderde met twee leden en telt nu 30 dames en 25 heeren. Een woo'rd van dankbare herinne ring wordt gewijd aan do nagedach tenis van Mevrouw A. DrosteBonte. De Commissie van Huisbezoek on dersteunde 159 gezinnen met 892 per sonen, iets meer dan het vorig jaar. Die gezinnen bestonden uit 63 man nen, 157 Vrouwen en 672 kinderen. 471 behoorden tot den Protestant- schen godsdienst, 418 tot de Roomsch Kath. kerk en 3 tot de Israël. Ge meente. Acht nieuwe gezinnen werden in geschreven. De vereeniging heeft nu .niichtingen over 2032 gee.nnen en eon dossier over niet-ingeschreven gezinnen. Uit het Wijnhoff-fonds werd f 374.30 uitgegeven, waarvan f 179.51 voor verpleging van kinderen in de Kmderbewaarplaats van de Huishoud- en Industrieschool. 20 kinderen worden i'n de crèche verpleegd. Een legaat van f 100 werd ontvan gen. Het saldo van dit fonds bedroeg op 1 November f 652.11^ plus een obligatie H. S. M. Wat de gewone hulpverleeni'ng be treft, werd f 5886.41 1/2 uitgegeven in geld, f 3174.5-S in brandstoffen, in 'i geheel voor f 9500. Hierbij wordt er op gewezen, dat de broodprijzen sedert 7 Maart 1910 twee cents per KG. gedaald zijn. De vereeniging telt 848 leden en 249 donateurs. Zij brachten f 11815.23 in kas, d. i. f 500 minder dan verle den jaar. Het. concert-Steenman bracht f 608 op. De bus in de kiosk van Vreemde lingenverkeer bracht f 14.53 op. De afdeeling Werkverschaffing plaatste 12 personen. Er hadden ér uitgeveegd, toen do politie haar on derzoek had geëindigd. Elisha keek alleen imnar naar de aangewezen plek en toonde nauwe lijks eenige aandacht voor de woor den van het meisje. Op zijn teonen staande, liet hij zijn blik langzaam van het eene eind van de boekenkast naar het andere gaan, terwijl hij met begeerige oogen ieder stukje van het uitgesneden eikenhouten lofwerk, van de massieve planken, en van de ruggen dor mooi ingebonden boeken verslond. Mr. Wenslade was een verzamelaar van zeldzame uitgaven geweest, en vele van zijn schatten waren merk waardige staaltjes van boekbinders kunst. Lang en aandachtig keek het oude mannetje naar de planken en wat cr op stondtoen plotseling ging hij er haastig op en zich weer op zijn tee- nen uitrekkend, om zijn armzalige lengte met eenige centimeters te ver meerderen, haalde hij een mooi exem plaar van de werken van Jozef te voorschijn, waaruit oen met franjo versierde blauw zijden bladwijzer hing. Yvonne, die hem nu met grooter be langstelling gadesloeg, merkte op, dat het de bladwijzer «n niet het boek was, dat zijn aandacht had ge trokken. Kijk eens 1 riep hij üft, de franje door zijn magere vingers Ia- zich 47 aangemeld. Met de Gemeen-^ teiijko Arbeidsbeurs wordt samenge^ werkt. Door het informatie-bureau zijn S01 aanvragen beantwoord, tegen 34 in liet vorig jaar. liet jaarverslag werd goedgekeurd. Herkozen werden de Bestuursleden S. Crommolin, J. Krol Kzn., Dr. J. J. \an Minden, Dr. L. C. Proot, A. van Rossum, Jhr F. Teding van Berk hout, A de Clercq, P. II. van der Ley en W. C. Gobius. In de vacatures Jhr. C. C. van der Wyck, Mr. A. A. van der Mersch, W. Boissevaiu en P. Loosjes, werden ge kozen de heeren Mr. W. H. Hoyer, II. D. Mispelblom Bever, J C. Boon en Vincent Loosjes. Uitstapje. Maando" zullen de leerlingen van de hoogste klasse van de openbare la gere school in de Bakkerstraat onder t iding van den heer Ort oen uitstap je maken naar Amsterdam cn aldaur een bezoek brengen aan Art is. Verlof Drankwet. B. en W. brengen ter kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van M. C van Wunnik, veboren Kroon- stuiver, om verlof ingevolge art 34 dier wet, tot het verknopen van alco- liolhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ler plaat se van verkoop in het perceel aan den Burgwal no. 67. Hinderwet. B. en W. van Haarlem maken be kend, dat bij hun beschikking van 3 JuLi j.l. aan de Naamlooze Vennoot schap Maatschappij „Haarlem" ver gunning is verleend tot oprichting van eene bakkerij in liet perceel aan de Da Costastraat, kad sectie E, No 3251 en 3250 ged. SCHOTEN. De Raadsverkiezing. (PERIODIEKE ER KIEZING.} Bij de gisteren gehouden periodieke verkiezing van drie loden van don Gemeenteraad werden uitgebracht 997 stemmen. (Er zijn 1284 kiezers). Hier van waren er 37 van onwaarde, zoo dat er 960 geldige stemmen werden uitgebracht. Ho volstrekte meerderheid bedrceg dus 481 stemmen. Uitgebroeid worden op de heereni J. C. Eiggink (Soc.-dem.) 302 st. E. de Graaff (A. R. cn C. li. aftr.) 146 sL H. Algra (A. R. en C. II.) 64 st. Th. G. C. Hooy (R. K. aftr.) 392 st Ch. Wolff (R, K.) 337 st. C. J. A. Bredius (Lib. en Vrijz.) 206 st. J. F. van Halcm (Lib. en Vrijz.) 203 st. A. Poth (Lib. en Vrijz.) 305 st. In HERSTEMMING komen dus de heeron J C. Egeink. Th. G. C. Hooy, Ch. Wolff, A. Poth. C. J, A. Bredius en J F. van Halem. De stemming was over de tweo bu reaux als volgt verdeeld: STEMBUREAU A. (Raadhuis.) Uitgebracht 443 stemmen. Van onwaarde 16. Geldige stemmen 427. Hiervan verkregen de heeren Eggink 120. De Graaff 64, Algra 28, Hooy 174, Wolff 151. Bredius 101. Van Halem 99, Poth 149. STEMBUREAU B. (School Soendustraat.) Uitgebracht 554 stemmen. Van onwaarde 21 stemmen. Geldige stemmen 533. Hiervan verkregen de heeren Eggink 182, De Graaff 82, Algra 36, Hooy 218, Wolff 186. Bredius 105. Vau Halem 104, Poth 156. UITBRBID1N GS VERKIEZING. Voor do verkiezing van 6 leden van den Gemeenteraad werden uitgebracht 999 stemmen. Hiervan waren er 29 van onwaarde, zoodut or 970 stemmen weiden uitgebracht. De volstrekte meerderheid bedroeg dus 486 stemmen. Uitgebracht werden op de heeren: H. Reinders (Lib. en Vrijz.) 182. J. Vink (Lib. en Vrijz.) l'J7. P. H. Louwerse (Lib. en Vrijz.- Dom.) 197. S. Olie (R.-K.) 340. J. D. v. Steen (R.-K.) 345. A. Knol (S. D. A. P.), 213. W. Rus (S. D. A. P.) 240. A. P. A. Vérkooy (S D. A. P.) 248. J. Verton (S. D. A. P.) 252. H. Algra (C. H. en A. R.) 134. tonde glijden en liefltoozend stroo iend. Kijk I dat is geschroeid. Door de vlam van het pistool zei Yvonne aaradend. Is u daar zeker van, Mr. Crowe Dat hook lag op de plank ongeveer vier voet van de deur af beelemaal niet in één lijn tusschen de deur en de tafel. Elisha glimlachte mot voldoening orn haar scherpe opmerkingsgave. Juist dat feit geeft voel te den ken, antwoordde hij kalm. Ik wou, dat het wat duidelijker te snap pen was, omdat onze tijd kort i9, loogde hij er bij, weer in zijn oudo slappe manier van doen vervallend- Hij probeerde hot boek weer op zijn plaats te zetten, en Yvonne, die een hoofd grooter was dan het oude man netje, zag, dat hij er moeite mee had, en haastte zich om hem te hulp te kooien. Het boek van hem aanne mend, stond zij op het punt het weer op zijn plaats te zetten, toen zij- een kreet uitte Mr. Crowe daar zit een schroef een groote sterke schroef in den achterkant van de boekenkast, vlak achter de plek. waar het boek stond. Hier, ga eens erven op dien stool staan. (Wordt vervolgd). maar omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6