P. J. C. Dijke'n (C.-H. en X-fi.) 100. W. Venema (C.-H. en A.-R.) 104. L. Th. Wag&nangen (C.-H.) en R.) 102. E. de Graaft (A.-R. en C.-H.) 1ÖS. !P. Box (Lib. en Vrijz.) 281. A. J. v. Gijn (Lib. on Vrijz.) 207. A. N'ieman (Lib. en Vrijz.) 206. In HERSTEMMING komen de her ren A. P. A. Verkooy, J. Verton, W. Rus, A. Ivnol, P. Box. J. Vink, A. J. van Gijn, P. H. Louwerse. S. Olie, J. D van Steen, A. Nieman, H. Rein-! ders. Do stemming was over de twee bu reaux als volgt verdeeld STEMBUREAU A. (Raadhuis.) Uitgebracht 444 stemmen. Van onwaarde 17 stemmen. Geldig 427 stemmen Hiervan verkregen: Knol 83, Rus 94, Verkooy 100, Verton 97, Algra 64. Dijken 41, Venema 50, v. Wageningen 49. d» Graaft 50. Box 123, Van Gijn 101, Ni ••nan 98, Reinders 90, Louwer se 106, Olie 150, Van Steen 151, Vink 102. STEMBUREAU B. (School Soendastraat.) Uitgebracht 555 stemmen. Van onwaarde 12 stemmen. Geldig 543. Hiervan verkregen de heeren Knol 130, Rus 146. Verkooy 148, Ver ton 155, Algra 70, Dijken 56, Venema 54, Van Wageningen 53. De Graaft 52. Box 158, Nieman 108, Reinders 91, Louwerse 91. Olie 190, Van Steen 194. Vink 113. Van Gijn 106. Voor een beschouwing over deze verkiezing verwijzen we naar ons 1ste blad. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Ram. Leeuwenberg, Amsterdam, Brugstraat 7, 10 pers. Fam. De Jong, id., Oosterstr. 18, 6 p. Fam. Winnink, id., Van Ostadestraat 8, 5 pers. Fam Gutz, id.. Spoorstraat 24a 3 p. Fam. Van Deldcn. id., Groote Krocht 14. 4 pers. Fam. Dol Colina, id., Zeestraat 46. 4 pers. Fam. Kraayenhage. id., Brederode- weg 40, 8 ners. Fam. Ilcndrix, id., Poststraat 6, 6 p. F. A. Dani, id.. Nieuwstr. 25 Fam. Van. Rhiil, id., Hoogeweg 72,. 2 pers. Fum. Do Boer. Deventer, id.. 6 p. Fam. Groen, Amsterdam, Brugstr. 6, 6 pers. Fam. Izaaks, id.. Spoorstraat 22, 7 pers. Fam. Lobatto, id., Poststraat 14, 4 pers. Fam. Abas, id., id., 6 pers. Mej. Allaart, id., Hoogeweg 94. Fam. Picard, id., Swaleustr., 5 pers. B. Tiefenthal, id., .Beau Site. J. J Quintcs, id., id., 2 pers L. Boer, id., id. G. Martin, Berlijn, id. 4 pers. B. Muller Masses, Groesbeek, id. F. Hansen, Brussel id., 2 pers. A. II. Overboek, Hengelo, id., 2 pers. M. Ketellapper, Amsterdam, Drie huizen. Fam. Honke, Amsterdam, Driehui zen. 4 pers. Fam. Zweert, Uithuczon, idem, 2 p. Fam Ten Cate, Alinoloo, idem, 2 p. L. Wegel, Antwerpen, Gr. Hotel. Prins M. Lobkansitz, Bilin Bohe- rne. idem. J. Rosenthal, Berlijn,idem. Fam. Mesdag, Scbeveningen, idem, 4 pers. F. Gunnink, Kampen, Groot Bad huis. F. Schaay, Rotterdam, Idem. A. J. Gijsinck. idem, idem. II. J. Santman, idem. idem. P. II. D Sweijs, idem, idem. W II. Roest, Idem, idem. F. Wierdels, Amsterdam, idem 2 p. B. A. Roelvink, idem, idem. J. L. Galet, idem, idem. W. Zuiderma, idem. idem, N. Kettner, idem, idem. 2 pérs. M. A. van Booven, idem, idem, 2 p. P. Blijdenstein, idem, idem. Fam. Walraven Bossevain, idem, idem. 4 pers. A. G. Brink, idem, idem. Joh. Blijdonstein, idem, idem. B. Blijdenetein, idem. idem. B. W Blijdenstein, idem, idem. Binnenland HOFBERICHTEN. Do Koningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana worden in het mid den dezer maand ten Paloize Soest- dijk verwacht. EEN GESCHENK VOOR PRINSES JULIANA. In Fransche bladen vindt men me degedeeld, dat de President voor Prinses Juliana uit Parijs heeft mee gebracht een fraai wit koffertje, in den vurm van eon zwaan, gevuld met allerlei speelgoed. H. M. da Ko- inmgm heeft den heer Fallières har telijk dank betuigd en het aardige ge schenk onmiddellijk naar Het Loo doen overbrengen. KONINKLIJK BEZOEK AAN IERLAND. Zaterdag zullen de koning, de koningin, met den prins van Wales en prinses Mary naar Ierland ver trokken. Zij" zullen tot Woensdag in Ierland blijven. IIET BEZOEK VAN PRESIDENT FALLlèRES AAN DEN HAAG. Men meldt ons nog nader uit den Haag: Bij het bezoek aan het Ku'rhaus was do entrée rijk met bloemen om de marquise versierd terwijl in de frontiijst in bloemen het woord salve prijkte. Door de directie van het Zeebad Scheveningen wérden 'de Hooge Gas-' ten ontvangen; na de voorstelling werden zij naar de Kurzaal geleid, waar het Hooge Gezelschap met de Ma'rseillaise en het Wilhelmus werd begroet. Zooals wij reeds hebben ge meld was deze zaal prachtig versierd. In de hoofdloge belegd met Smyr- na-tapijten en gestoffeerd met blauw en geel satijn, namen do President, de Koningin en de Prins plaats, ter wijl ter weerszijden loges waren aan gebracht, voor de Fransche legatie en den minister van Buitenlandsche Za ken met genoodigden. Aan H. M. wérd een bouquet aan geboden, terwijl de President ver eerd werd met een album gezichten bevattend van de Residentie en Sche veningen. Het album is gebonden in oranje-zijden omslag met het heral diek wapen van Den Haag en bevat de volgende opdracht: „A. Monsieur Armand Fallières, pré sident de Ia République Francaise, de petit album, contenant des vues de la Haye et de Schéveningue, est of fert en souvenir de sa présence au Kursaal et l'occasion de sa visite A S. M. la Reine Wilhelmma et A S. A. R. Ie Prince des Pays-Bas, avec les hommages de profond respect par la Société des Bains de mer de Schéveningue. Na het bijwonen der matinée musi- cale werden door den President, de Koningin en de iPrins Hunne band- teeken.ngen gezet in het Gouden boek en begaven Zij zich naar Conversatie zaal voor de ontvangst door den Raad. Daarna had de ontvangst ten Stad- huize plaats. De waarnemend-burgemeester, de heer Jansen, sprak den President in 't Fransch als volgt toe Mijnheer do President, Met de levendigste vreugde hebben de ingezetenen dor residence uw be zoek als gast van II. M. de Koningin, onze geeerbiecLigde Souvereine, be groet. Uit naam van mijne medeburgers en van den gemeenteraad, welke ik de eer heb te vertegenwoordigen, heet ik Uwe Excellentie welkom De plaats, die 'c-Gravenhage als zetel van 's lands regeering sedert het laatst van de 16de eeuw inneemt, was de norzaak dat zij, meer dan vele andere steden in ons vaderland, in voortdur-sacie betrekking met uwe, landgenooten is geweest. Vandaar onze groote waardeering j van Uwe taal, van Uwe kunstoefena ren, van Uwe schri'vers, van Uwe dichters en, mag ik wel zeggen, van: den Franschen geest. CJvve Excellentie zal zdcli wel over tuigd willen houden, dat wij met de grootste voldoening in Uw persoon begroeien don hooggeèerden vertegen woordiger van dat groote vol.k, dat sedert eeuwen aan hot hoofd der be schaving gaat. Moge de herinnering aan de wei nige oogen blikken aan de boorden van de sehoone Noordzee doorge bracht, na Uw terugkeer in Uw zoo geliefd Vadorlond, in Uw geheugen gegrift blijven. En wanneer het mij vergund is, een wonsch te uiten, dan zou liet deze zijn dat Uwe Excellentie aan Uwe landgenooten wel zou willen zeggen, dat hij in ons land heeft ontmoet tal van oprechte en trouwe vrienden, die belangstellen in Frankrijk en in de toekomst van dat land. De President antwoordde „Mijnheer de eerste wethouder, „De woorden van welkom, die gij hebt doen hooren uit naam van uwe collega's in den gemeenteraad en van do inwoners van uwe voorname stad, zijn tot mijn hart doorgedrongen. „Ik sbel er prijs op, met mijn dank, u de verzekering te geven van mijn levendige erkentelijkheid. „Mijn voldoening is groot, om naast H. M. de Koningin, uw lieftal lige Vorstin, die Haar gast met de meest delicate opmerkzaamheid om ringt, uwe sehoone en edele stad te bezoeken. „Het is mij aangenaam geweest u te hooren erkennen, dat tusschen uw land en het mijne natuurlijke ver wantschap bestaat, die ontwikkeld is door een zelfden smaak van de din gen van den geest en van de kunst, en dat wij beulen met een vasten tred zijn gegaan naar een horizont, die door den genius van de beschaving met zijn weideenden fakkel wordt ver licht. „Ik kan niet vergeten, dat hier tweemaal het Internationaal Parle ment der Vrcdesconiorentle is bijeen gekomen en dat een Hof van .Arbitra ge iiier reeds dreigende conflicten op vreedzame wijze heeft geregeld. „Het zal de onvergankelijke eer zijn van uwe roemrijke Hofstad, gekozen te zijn om de zetel te wezen van deze indrukwekkende zittingen. „Do oprechtheid der gevoelens, waaraan gij zoooven uiting hebt gege ven, roert mij evenzeer als de toejui chingen mij hebben bewogen, welke zooeveu wei-den gericht tot het land, waarvan ik de eerste dienaar ben. „Ik zal een trouwe herinnering be waren aan de uren, welke het mij gegeven zal zijn, in dit sehoone land van Holland door te brengen, waar van zooveel poézie en bekoring uit gaat en waarin het mij beschoren wordt een zoo hartelijke ontvangst te vinden,"- Tijdens deze receptie werd de thee gebruiki. Na deze ontvangst heeft de Presi dent receptie gehouden voor de leden der c ransche kolonie. Hierna volgde het diner ten paleize, waaraan vele autoriteiten met do Ko ningin, öeu Prins en den President mede aanzaten. Er werden geen toespraken gehou den. De Taptoe is een succes geworden. Op den tocht naar de tribunes werden ons Vorstenpaar en de President door duizenden levendig toegejuicht. Bij het vertrek werden ons Vorsten paar en de President weer levendig toeizeiuicht. Het avondfeest in Amsterdam, voor al de illuminatie, is ook goed ge slaagd. INCIDENT. Bij de aankomst van de Hooge Be zoekers aan het Rijksmuseum hud een minder aangenaam incident jilaats. Een der Fransche persfotografen, die zijn toestel voor het gezicht hield en wellicht daardoor een weinig te veel naar voren was gekomen, kreeg van den hoofdcommissaris van politie, den heer H. S Hordijk een slag te gen het toestel, zoodat de journalist van pijn in liet aangezicht klaugde. Hij wendde zich onmiddellijk tot den Fxanscüen gezant, die zich daarna bij den burgemeester vervoegde. De burgemeester, die inmiddels reeds in het Rijksmuseum was, kwuni daarop dadelijk terug en had een onderhoud met den hoofdcommissaris. Naar wij vernemen heeft de burgemeester zijn leedwezen over het gebeurde uitge sproken. GIFTEN VAN "PRESIDENT FALLlèRES. President Fallières heeft bij zijn be zoek aan ons land geschonken: 6000 francs aan de armen van Amster dam; 4000 francs aan de armen van 's-Gravenhage; 1000 francs aan de Fransche Weldadigheids-Vereen.ging in Amsterdam en 1000 francs aan de Fransche Weldadigheids-Vereemg.ng in 's-Gravenhage. DE TWEEDE KAMER is gisteren op reces gegaan, al blijft zij dan nog een paar dagen iu de af- deeLngen om de l'ariefwet te onder zoeken. Het werk vlotte op den laatsten dag en na de pauzo bleef er niets meer over dan het comité-generaal voor de huishoudelijke raming. De heer De Stuers maakte het de Kamer gemakkelijk door zijn motie in zake de gebrande glazen voor het Vredespaleis in te trekken, het des betreffend wetsontwerp kon dus zon der stemming worden aangenomen en een gunsche reeks van kleine ont werpen ging onder den hamer door. De Voorzitter had, zeer in het kort, de waardeéring en erkentelijkheid betuigd voor liet bezoek van Presi dent Fali.eres aan ons land. Een kort debat had plaats over een onbeteekenende wijziging der Jacht wet. De heeren Fleskens, I-Iolsdingen en Lieftmck vonden daarin gereede aanleiding om In het belang van den landbouw aan te dringen op spoedige algeheele her/.:anmg dier wet. Aan deize herziening werd, naar de mede- deeling van Minister Tahna, rnet kracht en voortvarendheid gearbeid. De heer Schaper ontwikkelde in een betrekkelijk korte rede zijn grie ven (en de daarop berustende vragen) tegen hot beleid van den Rotterdam- schèn waterschout, die volgens hem, ai afwijking van de gewoonte, op al lerlei ongewone uren, buiten de kan toren, op de schepen, volk aanmon sterde en mitsdien tijdens de zeelie- deustaking partijdig optrad ten gun ste van de reeders, terwijl hij als be stuurder van den christelijken Zee- liedenbond en beheerder van het Christelijk Tehuis voor Zeelieden be schuldigd werd ondorkruiperij te be vorderen. Deze grief kan de intorpellant even wel niet bewijzen en tegenover de be sliste ontkenning van den Minister v. Justitie cn van den heer Verhey, wil de hij die beschuldiging niet hand haven. De Minister had bovendien betoogd, dat de schout in geen enkel opzicht partijdig was, doch zeer welwillend m de vervulling van zijn taak, ten aanzien waarvan het binten 's Minis ters bevoegdheid lag hem voorschrif ten te geven, waai- de schout zijn functie strikt overeenkomstig de wet telijke bepalingen uitoefende. De heer Schaper stelde toen een motie voor, die strikte onpartijdig heid wenschelijk stelde en waarte gen, naar de Minister opmerkte, niemand bedenking kon hebben. Doch de heer Troelstra, en door zijn aan moediging, ook de heer Schaper, wil den eer wel degelijk In lezen afkeu ring van de houding van den water schout. En met dit doel werd dan de motie verscherpt. Do heer Patijn be streed haar. Zij werd met algemee ns stemmen op 5 na verworpen. Na nog enkele kleinigheden to heb ben afgehandeld, ging de Kamér met vacantia. EERSTE KAMER. EEDSWETJE. De Minister van Justitie heeft het afdeehugsvérslag beantwoord betrek- kedijk het wetsontwerp tot voorzie ning in do bestaande onzekerheid ten aauzien van don vonn, waarin eeden, beloften en bevestigingen moeten worden afgelegd. De Minister zegt, dat ook hij deze wet slechts als een noodwet be schouwt, Bij de definitieve oplossing van het-eedsvraagstuk waarbij voornamelijk een door dit ontwerp geheel onberoerd gelaten zijde van dit vraagstuk, nl. da verplichting tot het afleggen van den eed, belofte of bevestiging zal moeten worden on der de oogen gezien zal zoowel met do belangen van hen, die bezwaar heb ben tegen het afleggen van een eed, als met het algemeen belang, aan 't verkrijgen eene'r ware verklaring verbonden, ernstig rekening worden gehouden. MAATSCH. VOOR GENEESKUNST. (V e'rvcdg). De algemeene vergadering droeg het hoofdbestuur op een commissie te benoemen met de opdracht le een enquête in te stellen naar die gov al len, waaruit blijkt, dat de vrees voor' lii t lesmc'tiiipsgevaur van tuberculo se leidt tot gevolgen, die in maat schappelijk en physisch opzicht na- deeüg zijn voor lijders aan die ziekte en voor pérsoncn. die daarvan steeds worden verdacht cn 2e van hare be vindingen, zoo mogelijk vergezeld van haar conclusies, rapport te doen aan do algerneene vergadering. D:t voorstel werd niet 76 stemmen tegen 36 aangenomen. Mr. MODDERMAN. Na een langdurige ziekte is te 's- Gravenhago in den ouderdom van 56 jaren overleden de heer mr. H. J. H Modderman, officier van justitie bij de llaagsche rechtbank. DE ZEEL'WSCHE LANDBOUW TENTOONSTELLING. Men meldt uit Middelburg De groote provinciale landbouwten toonstelling van Zeeuwschen land bouw, die in September te Middel burg gehouden zou worden, gaat niet door. BELEEDIGENDE PRENTBRIEF KAARTEN. Men meldt ons uit Amsterdam In den laatsten tijd ontvangt een kunstschilder hier ter stede herhaal delijk prentbriefkaarten met bespot: lelijke afbeeldir dito onder schrift. Een schriftkundige heeft on der vergeleken brieven den vermoe- del ij ken persoon aangewezen en aan gezien de geadresseerde zich belee- digd gevoelt, door dj* l>espottclijke af beeldingen. hoeft hij heden schrifte lijk een aanklucht bij den officier van justitie ineediend. MOND- EN KLAUWZEER. Langen tijd bleef Texel verschoond van het gevreesde mond- en klauwzeer wat vooral in het voorjaar met het vervoer der duizenden lammeren, die op Texel worden geteeld, voor het eiland van groot belang is te achten, fhans is die ziekte evenwel uitgebro ken bij het vee van de gebroeders D. Te Oterleek heeft een manj die da gelijks het vco verzorgt en melkt, klauwzeer opgcloopen, doordat hij mei een hond, die heel weinig verwund was, zieke koeien had gemolken. Na opzwellen van handen en armen, ont stonden. evenals bij het voe, zweren op en tusschen d© vingors. dit de Arbeidersiverelü DE ZEELIEDENSTAKING. ENGELAND. Uit Manchestor wordt geseind Dinsdagnacht werden de ongeregeld heden ernstiger. Do politie was ge noodzaakt met den wapenstok char ges uit te voeren op de reusachtige menigte. Er zijn vele gewonden. Te Liverpool, waar de staking ge ëindigd is, komen nog eenige partiee- lo stallingen voor. De staking der dokwerkers te Hart lepool is geëindigd den stakers is eén loonsverhooging toegestaan. De meeste bootwerkers te Huil heb ben den arbeid hervat, maar een dui zendtal graanwerkers en evenveel ko- lentremmers volharden nog bij de stalling. De graanwerkers beweren, dat do getroffen overeenkomst niet op hen betrekking kan hebben, daar zij volgens deze schikking slechts 6 s. 5 d. dagloon zouden ontvangen, terwijl zij 7 sh. vroegen. AMSTERDAM. Het bestuur van „Recht en Plicht" deelt mede, dat het een conferentie met do'werkgevers hoeft gehad, waar van het resultaat echter nog niet kon worden medegedeeld. Omtrent deze conferentie vernoemt de Tel. nog. dat zij gistermiddag plaats vond tusschen het bestuur van de scheeps- en bootwerkersvereeniging „Recht on Plicht" en de directie van een paar maatschappijen, o. a. van de stoomvaartmaatschappij „Neder land". Deze directies bepaalden er zich voort nopig toe, aan te hooren, wat hot bestuur Van „Recht en Plicht" had mee te dcelen. Eenig resultaat heeft de bespreking dus nóg niet ge had. BELGIê. De maatschappij voor petroleum- transport te Antwerpen heeft aan alle eischen van haar personeel toegege ven .zoodat de staking op de booten aan doze maatschappij nu ook geëin digd is. NED. VEREEN. VOOR SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. (3de dag). Na veel debat werd besloten de ze tel van het hoofdbestuur te Amster dam te vestigen. De vergadering vereenigde zich, na uitvoerige inleidende bespreking van dén heer Verton met het voorge* stelde „tram-program". Rechtszaken DE STAKING IN DE HAVENS. Voor de vacantiekamer te Amster- da mhad zioh te verantwoorden een stakende zeeman, die in den avond van dén 17en Juni op het Stations plein. aldaar, éérst een Duitscher, die met een vijftiental landgenooten was aangemonsterd voor het stoom schip Pollux, van de Kon. Ned. Stoomboot-Mij., en vervolgens den hen begeieidor.de inspecteur Modder man, had aangevallen. Hij bracht den Duitschen werkwilligen een paar slagen en den inspecteur eenige trap pen toe. De inspecteur verweerde zich met de sabeL De man verzette zich vervolgens met kracht tegen zijn overbrenging naar het politiebureau. Het O. M. noemde het een bedroe vend feit, dat, als men terecht of ten onrechte meent met benadeeling van zichzelf, de maatschappijen en 1 ons land niet te moeten werken, men anderen het recht om te werken wil ontnemen. De eisch strekte tot veroordeeling van bekl. tot 4 maanden gevangenis straf. De verdediger, mr. Levy, die dén bekl. beschouwt als een slachtoffer van den wil der menigte, pleitte vrij spraak of ontslag van rechtsvervol ging, subsidiair oplegging een er geld boete. INGEZONDEN Van ingezonden ttukken, geplaatst of niet geplaatst, vrordt de kopie den Inzender tiJo» teruggegeven Voor den inhoud dezer rubriek «telt da Redactie zich niot aansprakelijk. AAN DE LEDEN EN MEDEWERK STERS VAN HET VOORMALIGE DAMES-COMITé „TER WILLE VAN HET KIND". Het dagelijksch bestuur van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies wil trachten evenals het vorig jaar bij gelegenheid van den verjaardag van H M. de Koningin-Moeder een inza meling- te doen houden in alle bnd- nlaatsen en vele andere zomerplaatsen van ons land. Hoewel in 1910 de „Kinderdag in het volle seizoen" niet zoo algemeen in gang heeft gevonden als gehoopt was. is tengevolge van de actie toch de al gemeene kas versterkt met een bedui dend bedrag. De toestand van de algemeene kas maakt het noodzakelijk te trachten de opbrengst van dien Kinderdag aan zienlijk hooger te doen zijn dan het vorig jaar, toen aan ontvangsten ruim 2600 gld. geboekt kon worden. Op de kóloniehuizen „Zwartendijk" en „Kerdiik" drukt een hypothecaire schuldenlast van 25.000 guldon, ter wijl de losse schuld nog ongeveer 6000 gulden beloopt. De delging van deze schulden moet door giften geschieden. De beperking der inzameling tot de zomerplaatsen vindt haar oorzaak in het feit, dat de afdeelingen, die voor het meerendeel reeds geofferd hebben voor den bouw van het koloniehuis „Zwartendijk", voorloopig niet be moeilijkt kunnen worden in hun ar-, beid, om voor de ruim 1800 kinde ren, die dit seizoen verpleegd zullen worden, de verpleegkosten en het reisgeld te verzamelen. De vlottende bevolking der zomer plaatsen, die zelve van vacantie ge niet, is wel het meest aangewezen, om iets af te zonderen voor de huisves ting van behoeftige, zwakke kinderen. Wij noodigen U beleefd uit Uw ge waardeerde medewerking te verlee- nen tot het welslagen van den Kin derdag op 2 Augustus a. s. door lo. Wanneer U in of nabij een bad plaats of 's zomers druk bezocht punt woont, een comité te vormen, dat een inzameling houdt, een uitvoering voorbereidt, of c*p andere wijze gel den verkrijgt 2o. Wanneer U 2 Augustus op reis Ls. in Uw hotel of pension een collete te houden, tenzij reeds op andere wij ze in Uw tijdelijke woonplaats wordt gearbeid. De opbrengst van alle inzamelingen worde gezonden aan den algemeenen penningmeester Th. M. Ketelaar, Jo hannes Verhulststraat 9. Amsterdam. Vertrouwende van U een gunstig antwoord te mogen ontvangen, ver blijf ik met de meeste hoogachting, De Administrateur, A. C. BOS. Egmond aan Zee. Juni 1911. Sport en Wedstrijden LICHAMELIJKE OPVOEDING. Naar vernomen wordt zullen de jaarlijksche Bondsfeesten van den N. B. v. L. 0„ welke dit jaar te Assen worden gehouden, in vele opzichten verschillen van die, welke tot nog toe door dien Bond werden georgani- Het Hoofdbestuur is nl. van plan in den vervolge aan deze feesten ook wedstrijden in zang, muziek, archi tectuur enz. te verbinden, waardoor de opvoedende kracht, welke van de ze feesten kan uitgaan, nog meer zal worden verhoogd. In dien zin zijn dit jaar reeds enke le voorbereidingen getroffen. Vermoe delijk zullen de feesten geopend wor den door een zangkoor, hetwelk al leen vaderlandsche liederen ten gehoo- re zal brengen, terwijl een kleine ten toonstelling zal worden georganiseerd betrekking hebbende op werk, tot ver- hcoging van onze nationale kracht. Men verwacht van een en ander grooten invloed o. a. op verbetering van den volkszang en tevens dat door deze maatregelen de Bondsfeesten meer beantwoorden aan het doel. dat het Hoofdbestuur zich heeft gesteld, nL het vormen van een krachtig, ge zond en nationaal gezind volk. CRICKET. BATTING-GEMIDDELDEN. De stand der battinggemiddelden van den N. CL B. is thans: Inn. Eons H.S. N.O. Gem. Jitr. v. d. Poll 4 178 87 1 58.67 v. Booven 9 400 99 1 50.— Rincker 7 241 127 1 40.17 E. Holdert 9 281 82 1 40.14 W. v. d. Lee 9 278 81 2 39.71 C. Loon (Haag) 9 845 145 0 38.33 Diemer Kool 8 299 125 0 37.37 Jhr. C. Feith 9 251 103 2 35.86 Busher 3 104 58 0 34-67 Healy 11 825 73 1 32.50 v. Waveren 10 301 70 0 50.10 Hisgen 8 175 96 0 21.88 v. Manen 4 80 56 0 20.- Gemengd Nieuws EEN GROOTE BRAND. Te Alwin ia de Dalmoré Distillery door brand vernield. Het vuur woed de een gebeelen nacht en dag. De fa briek is een der belangrijkste van N.- Schotland, Een reusachtige hoeveel heid whiskey ging bij den brand ver loren. Tevergeefs trachtte men door het opwerpen van zanddammen de verspreiding van dc brandende whis key tegén te gaan. Dj stroom was te stérk omdat telkens nieuwe vaten sprongen en het zand wegspoelde. Het brandende vocht zocht ee-i uitweg naar de rivier en het was een prach tig maar vreeselijk schouwspel toen de rivier het drijvende vuur weg voerde. De schade wordt op meer daD 100.000 pd. st. geschat. SPOORWEGONGELUK. Te Glendale, Long Island, is eon spoorwegongeluk gebeurd. Een trein met z.g. dagjesmensclien liep op een wagen en ontspoorde. Er zijn vijf dooden en twee doodelijk gekwetsten. CHOLERA. In de voorstad Ilaskari bij Kon- stantinopel is weder iemand overle den onder verschijnselen van cholera. De vrouw, die aan boord van de „Oceania" lijdende bleek aan cholera is te Triest overleden. ROOVERS hebben in de buurt van Bransk, in het gouvernement Grodno, een aan val gedaan op een trein, Een vrouw, die zich verzette, is onder de wielen van de wagons geworpen. Sport en Wedstrijden VLIEGEN De Europeesche Rondvlucht LONDEN—DOVER. De officieel*} tijden van het afgeleg de parcours LondenDover luiden L Védrines, in 1 uur 56 min. 44 sec. 2. Vidart, in 2 uur 19 mm. 32 sec. 3. Beaumont, in 2 uur 25 min. 4. Gihert, in 2 uur 18 min. 10 sec. 5. Garros, in 2 uur 27 min. 56 sec. 6 Tabuteau, iu 3 uur 12 min 18 s. 7. Barra, in 3 uur 39 min. 20 sec. KIMMERLING EN RENAUX. Later zijn ook Kimmerling en Re- naux te Dover aangekomen. Respec- tievelijk arriveerden zo Woensdag middag te 2 uur 35 min. en Woens dagavond te 7 uur 25 min. Beiden wa ren onderweg door motor-pannes ge dwongen geweest te dalen. DOVF.R—CALAIS zou vanmorgen worden gevlogen. ïfe« vertrek werd bepaald op vier uur. Feitelijk is dit parcours bet tweede deel der achtste él ape, die te Dover een dag werd „stopgezet" DE LAATSTE éTAPE van den reuzenstrijd, CalaisPart's, wordt nu Vrijdag „vervlogen". In de Fransche hoofdstad heeft men nu uit gebreide maatregelen genomen voor een betere regeling, dan die bij hot vertrek der aviateurs. DE ALGEMEENE CLASSIFICATIE. Als nummer 8 Ls nu nog in de alge meene classificatie opgenomen Barra (187 uur 37 min. 35 2/5 sec.), die on der Renaux (90 uur 31 min. 25 2/5 sec.) komt te staan. Du val is ook nog het Kanaal over-" gevlogen. Hij droeg een zwemgordel. De vlieger volgde eerst eon der mail booten, om daarna in Noordelijko richting te verdwijnen. Ook Grace, die zoo noodlottig omgekomen was, had deze richting genomen.... Geluk kig was er een torpedojager in de buurt, welke door zijn rook den avia- teur in de goede richting bracht. Hij vloog over Dover zonder te sloppeu naar het aerodrome van Brighton. Met Duval's aankomst waren er 12 aviateurs het Kanaal overgevlogen. Behalve Prévost heeft nu ook Train de verdere deelnoming aan het cir cuit opgegeven. ACHT VLIEGERS TE CALAIS. Men seint ons Te Calais kwamen achtereenvol gens de volgende aviateurs aan Vé drines, Vidart, Beaumont, Gibort, Garros, Kimmerling, Tabuteau, Re naux ROEIEN. INTERNATION M.E RACES TE BRUSSEL Voor de internationale roeiwod- strijden te Brussel op 16 en 17 Juli, t heeft de Nereus-skiffeur W. II Nij- kerk ingeschreven. Hij komt uit in de nummers senior- en junior-skiff. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor de Theol. Faculteit aan de Vrije universiteit, P. A. Zijlstra. Groningen. 4 Juli. Geslaagd voor het kerkelijk voorbéreidend examen, J. Bus. Leiden. Geslaagd candidaatsexar men Nederl. letteren mej. J. Greida- nus. Voorbereidend examen v d. Ind. Adm. dienst de heer N. A. de Haart. Candidaatsexamen wis- en natuur kunde de heer W. Tuyn. Doctoraal examen rechten, de heer W. M. Paardekooper Overman. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Maastricht. H. P H. Ramakers, zonder beroep, te Fyjden. Rechter- oxmmissana j w. mr. Testa; curator: mr. 3. Pn-trtuzsen. Groningen. L G. wikcr, koop man, aldaar. Rechtor-Commissaris: mr. L. B. Lobman; curator: mr. H. de Visser. Geëindigd: K. Visser, aannemer, te Zaandam. F. Vlielander, aannemer te He'.le- voetsluis. S. Cijfer, huisvrouw van A. Abas, to R. Schragé, landbouwer te Oostef- hesselen.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7