NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 5603 Verschijnt dagelïJKs, Denaive op Zon- en Feestdagen. MANDAG 10 JULT f911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E R T E NT 16 N: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten-het Arrondissement Voor Haarlem- 1.20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per ree ei. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der hp? Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentign van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.05 (jg/ tr 50 voor 3 Peking6" a contant GauïSSdZondagsblad, voor'tfaarlem' i i i i 037H C Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 IntercommnnaaITelefoonnuniHierderRedactie600enderAdii]inistratie724. Uitgave der Vennootschap Loorens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. .1 MM BH BBS IAAT UIT m HT BLADZIJDEN. KERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 11 JULI. Orgelbespeling in de Gïoote 1—2 uur. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. VAKSCHOOL VOOR KLEEDERMAKERS. De Vereeniging \oor Vakopleiding ln het Kleedermakersbedrijf te Haar lem deelt mede. dut besloten is tot stichting eener vakschool voor klee dermakers in heeren- en damesklee- ding, en vraagt der gemeente een Junrlijksch subsidie toe te staan van 1750 en een bijdrage in de oprich tingskosten, alleen voor het jaar 1912 tot* een bedrag van 450. Het doel dier inrichting is, om aan jongens een volledige opleiding te ge ven. zoowel in de vervaardiging van heeren- als van dameakleeding. Het voornemen is met heerenkleeding te beginnen. De cursus zal minstens 6 jaar duren. Ook is door de vereeniging besloten een wetenschappelijken cur sus aan de school toe le voegen. De school zal als werkneemster optreden en dus als werkplaats worden inge richt. In iedere klasse zullen 20 leer lingen geplaatst worden. Het aan- iVJjiigsalaris voor de onderwijzers zal ƒ850 zijn tot een maximum van ƒ1000. Het schoolgeld zal progressief gehe ven worden, maar niet meer dan 30 bedragen. Ern vierde gedeelte van het aantal leerlingen kan kosteloos geplaalst worden .Alle leerlingen zullen in de lste klasse peT week ƒ0.50, in de 2e klasse 1, in de 3e klasse 2, in de 4e klasse ƒ3 en in de 5e en 6e klasse een uurloon van 0.20 ontvangen. Voorts zal aan de Provincie Noord- Holland worden gevraagd een jaar- lijksch subsidie van 750, en alleen voor 1912 een bijdrage in de oprich tingskosten van 200 en aan het F. ijk een jaarlijksch subsidie van ƒ2500 en een bijdrage in de oprich tingskosten von f 850, terwijl eindelijk van belanghebbenden en belangstel lenden een som van f 1000 aan bijdra gen zal worden bijeengebracht. B. en W., hoewel ten volle waardev- rend het streven van be-langhebbeik- cie.n om tc komen tot verbetering van de vakopleiding, meenen niettemin, dat bij de oprichting van cursussen voor vakopleiding door particuliere vereenigingen. welke geen verband met elkaar houden, niet zeiden elke waarborg voor deugdelijk onderwijs zal worden gemist, en het hebben van G ezicht door of vanwege het subsi- ice rend lichaam niet doenlijk zal zijn cf althans, door de verscheidenheid, zeer zal worden bemoeilijkt Om aan deze bezworen te ontkomen, meenen B. en W., dat een andere weg zal moeten worden bewandeld, en iiebben daarbij het oog op de Am- burhtsschoool te dezer stede. Zooda nige inrichting vun onderwijs is meer eigenaardig zeggen B. en W. op cursussen voor vakopleiding aan gewezen en door belanghebbenden zou kunnen worden getracht, om de vakopleiding in het kleermakersbe- drijf in liet programma van die school te doen opnemen. B en \V. achten de mogelijkheid, dat het bestuur van de school daar toe bereid zal zijn, volstrekt met uitgeslo ten. Op grond van een en ander meenen B en V\te moeten adviseeren het verzoek om gemeentelijke subsidie te wijzen van de hand. De heer S. \V. N. Arntz. steenfabri- kant te Nijmegen, verzoekt vergun ning voor het maken van drie uitgan gen naar den Spaarndamschen weg, ten behoeve van eenige perceel en. B. en W. stellen voor. vergunning voor uitgang te verleenen tegen stor ting van een bedrag van 1,130. Voor dj vergunning behoeft dan geen re cognitie te worden betaald. In overeenstemming met het advies van de commissie van bijstand in het beheer der gcmcenle-finaiiciën, stellen I'.. en \V. voor, de door het Burgerlijk Armbestuur ingezonden begrooting van ontvangsten en uitgaven wegens do huiszittende armen en het Stads Armen- en Ziekenhuis van den dienst van 1912. in ontvangst en uitgaaf slui tende niet een bedrag van ƒ46,150, goed te keu reu, en de toe te leggen gelden uit de gemeentekas te bepalen op een som van 37,533.55. De N. V. „Maatschappij Rolland" te Amsterdam heeft tot B. en W. het (verzoek gericht om goedkeuring van. gon plan van bebouwing van gronden tusfhen do Oranjestraat, het Oost- Indische Vaartje, de Oranjeboom- piraat en de spoorbaan Amsterdam Rotterdam. Tegen de overneming «oor de gemeente van de in het be bouwingsplan begrepen gronden, be stemd voor straten en pleinen, bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Ook ach ten B. en W. het billijk, dat voor den grond, welke meer wordt overgedra gen, dan een derde van de geheele op pervlakte der in exploitatie te bren gen terreinen, een vergoeding van ƒ24,900 wordt toegekend. VAC ANTIEK AMP VAN VOLKS WEERBAARHEID. Ons wordt verzocht, het volgende te plaatsen: De vac an tie is in aantocht, de heer lijke tijd, dat onze jongens voor een wijle de schoolbanken vaarwel zeg gen, om geest en lichaam op te fris- 6chen in de vrije buitenlucht en in de zon, de nieuw leven brengende zon, die er ook voor zorgt, dat de min of meer bleeke schooltint verdrongen wordt door een gezonde gelaatskleur. Waar is voor onze jongens meer van al die natuuT-heerlijkheid te ge nieten dan in een kamp op de booge, droge heide, omringd van dennen- büsscheu, nabij de zee, waar, 011 der goede leiding en bij gezonde, degelij ke kost van alles gedaan wordt wat juist voor flinke, echte jongens, zoo veel aantrekkelijkheid biedt. Het kamp van Volksweerbaarheid komt dit jaar op de VeJuwe nabij Harderwijk van 25 Juli tot 9 Augus tus. Vele hebben zich reeds aange meld, o.a. ook een tiental Belgische jongens, die met hun Noo'rd-Neder- laadsche kameraden kennis willen maken en vriendschap wenechen te sluiten; voorwaar een aardige ge- dachtei Er is echter nog plaats, hoe- wed de besch.kbare plaatsen nu da gelijks in krimpen. Dat zij, die aan liet Kamp mede wilden doen dus niet verzuimen zich spoedig op te geven bij den Heer W. Speerstra, 2de Con- stantijn Huygensstraat 67 te Amster dam, waar ook alle inlichtingen te verkrijgen zijn. Zij, die komen zullen er geen berouw van hebben I Zelfs van regen merkt mien 's zomers buiten zooveel minder dan in de steden en buitendien, een zeer ruime, geriefe lijke loods geeft gelegenheid, als er al een enkele regendag tusschen door zou loopen, om zich onder dak aangenaam bezig te houden. Hollandsche jongens, op, naai' buiten, meldt u aan voor het kamp, eer het te laat is. BIJ HET ONDERWIJS IN INDIë. Dezer dagen ontvingen alle Haar lemse he onderwijzers van den Minis ter van Koloniën een gedrukt rond schrijven, waarin de voorwaarden voor dienstneming bij het Gouverne- mentsonderwijs in N. O.-I. werden omschreven. Thans is een oproeping verschenen voor onderwijzeres. Prac- tisch ontwikkelde onderwijzeressen kunnen gesteld worden ter beschik king van den Gouverneur-Generaal, om benoemd te worden tot hulponder- wijzeres bij het openbaar Europeesch lager onderwijs. Zij ontvangen a. een gratificatie voor uitrusting an 500 b vrijen overtocht naar Batavia als gouvenementspassagier le klasse, in dien zij de hoofdakte bezitten en als gonvernemenlspassagier 2e klasse, in dien zij de akte niet bezitten, c. een voorloc-- traktement van 100 '3 maands. Opdentrein gezet. Leendert de V.. een knaapje van 5 jaar. is gisteren door een vrouw, die ie Rotterdam voor hem zorgde, op den trein naar Haarlem gezet. Dit gebeur de. omdat de vader van het jongetje de man werkt in Duitscliiand geen kostgeld meer betaalde. Leen- dert's grootmoeder heeft den jongen voorloopig bij zich genomen, en zal de moeder van het gebeurde in kennis stellen. Brandje. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur ontstond een brandje in de bedstede van de bovenachlerkamer van het per ceel Barteljorisstraat 29. waarin ge vestigd is de garen-, band- en wol winkel van mej. N. Moransard. Slan gen- en ladderwagen waren weldra ter plaatse, maar behoefden geen dienst te doen. Het vuur was al met een paar emmers water gebluscht. De oorzaak van den brand is niet be kend. PROVINCIALE PERSONALIA. De Commissaris der Koning n heeft met 1 Juli eervol ontslag verleend aan Dr. J. de Wit te Hem (Venhui zen) als lid der Gezondheidscommis sie ie Enkhuizen. F. M. Baron van Lynden. t Zaterdagavond is zeer plotseling overleden de heer F. M. baron van Lynden. Omstreeks 9 uur begaf de heer Van Lynden z.ch naar zijn woning aan den Wagenweg, toen hij zich in het Florapark onwel voelde worden. Hij steunde op een tuinhek en had nog de kracht een paar personen, die op een bank zaten, te wenken. Dezen wilden hem naar huis brengen, doch voordat het huis bereikt was, bleek de heer Van Lynden reeds overle den. In broeden kring zal het plotseling beengaan van den heer Van Lynden met droefheid worden vernomen. Do thons-overlodene was een zeer be kend man, d.e' in verschillende be- stuurs- en andere colleges zitting bad. In October 1902 was de heer Van Lynden door de k.ezers van het twee de district naar den Raad afgevaar digd, waar hij de algemeen e achting zijner medeleden genoot. Vandaar dat hij benoemd werd tot lid van de Commissie van bijstand voor den Hout en de Plantsoenen en voor de Gemeente-financiën. Ook werd hij benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op het Haarl. Muziekkorps. In den Raad trad de heer Van Lyn- deh niet zeer op den voorgrond. De koeren, dat hij daar het woord voer de waren dan ook niet talrijk. Als Raadslid ijve'rde hij zeer voor de tot standkoming van eem nieuw Schilde rijen-museum. In zijn qualdtelt van lid van het Ge meentebestuur was de heeir Van Lyn den ook ambtenaar van den Burg. Stand. Buiten den Raad nam hij oen be langrijke plaats in, voornamelijk op filantropisch en kerkelijk gebied. Zoo was hij voorzitter van de Vereeniging „Weldadigheid naar Vermogen", Voorzitter van de Haarlemsche Hulp bank en col-respondent van den Centr. Bond voor Christ. Philantr. inrichtingen in Nederland en voorzit ter van de districtscommissie Haar lem van het fonds van den ge wapen den dienst in Nederland. Op Kerke lijk terrein was baron Van Lynden voorzatter van de Kerkvoogden der Nederd. Herv. Gemeente, lid van het college van gemachtigden en lid van het Classicaal bestuur in Haarlem. Verder was hij medebestuurder van de Vereen, tot stichting en instand houding van scholen met den Bijbel te Haarlem, directeur van het fonds ten behoeve van het leeraarsambt bij de Nederd. Herv. Gemeente, be schermheer van do Christelijke zang- vereeniging „Harpe Davids", pen ningmeester van het Diaconessen huis en regent van het Weeshuis der Ned. Herv. gemeente. Doch ook op ander gebied nam de heer Van Lynden deel aan het open bare leven. Hij was voorzitter van „Onze Vloot" eere-voorz.tter van de so.haetvereftniging „Generaal van Merlen", 1ste onder-voorzitter van de Vereen, tot bestrijding van TuBercu- lose Voorzitter van de Commissie van het Museum van Kunstnijverheid, Di recteur der Maatsch. van Weten schappen, voorzitter van het bestuur van den WaarderpoJder, bescherm heer van de weeeen-gymnastiek- en schermvereeniging „T. A. V. O.", lid van het Haarlemsche comité voör het Doorgangshuis „Hoenderloo", Com missaris van de Alg. Noordholi. Mij. van Levensverzekering en lid van den Voogdijraad. Gedurende een tijd lang was Ba- Yon Van Lynden ritmeester bij de cavalerie. Hij berefikte den leeftijd van 64 Ja ren. De ter aardebestelling heeft Woens dagmorgen om 12 uur plaats op Wes- terveld. DrinkhaL De Drinkhal der Haarlemsche Staalwaterbronnen werd op Zaterdag en Zondag door 105 personen bezocht DE RAADSVERKIEZING. In de Zondag gehouden vergade ring der S D A. P.. afdeeling Haar lem, is besloten de eigen candidaten tc handhaven en geen andere candi daten aan te bevelen. EEN AARDIG UITSTAPJE. Onze tijd is rijk aan gelegenheid tot het doen van aard ge uitstapjes. Licsones bekend bureau heeft nu weer een rondreis op de Zuiderzee ge organiseerd, waarbij op één dag Mar ken, Enkhuizen, Hoorn en Volendam kunnen bezocht worden. 's-Morgens half negen begint te Amsterdam de tocht met een van de bekende mooie booten der Alkmaar Packet en des avonds half zeven zijn de reizigers op hun punt van uitgang teruggekeerd. Die heole rondreis kost drie gulden, voor kinderen beneden 12 jaar f 1.50. Dat zal wel pakken. Velen, die zich op de Noordzee niet wagen, durven het op de veel kalmere Zuiderzee wel aan en terecht, want daar kan ie mand alleen zeeziek worden als het stormt. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij H. de Veer. R. K. Weeshuis. Hage- straat, een gouden broche. P. Sminia, Roilandstraat 23, een notitie boek >'e- J. Kesscns. Meester Joostenlaan 31, een gouden medaillon. H. W. Rees, Rollandstraat 10, een schakelarmband. H. Wiebben, Molensteeg 37 rood, een zak met sleutels. C. Akersloot, Roosveldstraat 51, een leesboek. J. 1. vaa Huet, Soutmansstraat 45, een snoeimes. A. Pries, Brouwersstraat 60, een wit^ boezelaar. G. Bijster, Vooruitgangstraat 101, een medaillon. Hulpbureau van politie, Groote Markt, een stuk zeildoek. S. Plantinga, Pieter Kiesstraat 6, een gouden broche. J. v. d. Broek, Wagenweg 110, een zilveren medaillon. Het bureau van politie, een hruine wandelstok. G. v. d. Schouw, Kolketraat 80. een redicule met Inhoud, j Sijtje Wesseling, Brouwerestraat 104, een gouden oorbelletje. Zwemschool. De temperatuur van het water was hedenmorgen to zob uur 65 gr. te 12 uur 68 graden. GEMENGD DUVTBELKWARTET „HENRI PIELAGE". Het Haarlemsch_geanengd dubbel- kwartet „H. P." heeft Zaterdagavond op den kwartetten-wedstrijd te Wü- dervanck (Groningen) den eersten prijs behaald (bestaande uit acht draagmedaillee) en eveneens den eere prijs gewonnen (een zeer fraaie lau- werkrans). Het Haarlemsche dubbelkwartet oogstte een schitterend succes. Rubriek voor Vragen GeaboDaoerdtn hebbon het voorrecht, vragen op reroohlllend gabled, mite voor beantwoording vatbaar, in te xenden bij da Redactie van Haarlem's Dagblad, Groot* Houtstraat 53. Alia antwoorden worden geheel koeteloos gegeven en coo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam ea woonplaats van den In render vermelden Voids geen aandacht geschonken. VRAAG. Hoe oud moet een zoon zijn om item geheel het ouderlijk huls te weigeren. De president van de rechtbank heeft eens gezegd, slapen tot zijn 30 jaar. Is dit zoo? ANTWOORD. Als de president der rechtbank het gezegd had, dan zou het zeker waar zijn geweest; maar wij durven met de meeste be slistheid beweren, dat Z.E.A. het niet gezegd heeft Men kan een kind, dat meerderjarig Is (21 Jaar) het huis ont zeggen; onverminderd evenwel de verplichting tusechen bloedverwan ten in de opgaande en nederdalende linie, om elkander, in geval van be hoefte, onderhoud te verschaffen. VRAAG. Mijn suster is met Mei in betrekking gegaan, maar omdat er zaken waren die haar niet aan stonden, is zij weggeloopen. Hoe moet zij nu handelen om haar geld te krij gen waarvoor zij twe© maanden ge werkt heeft? ANTWOORD. Dat zal ze we! niet krijgen, want door weg te loopen, was zij ©ene schadeloosstelling van 6 weken verschuldigd; en als zij soma een godspenning gehad heeft, dan kan mevrouw die ook nog afhouden. (Zla verder Stadsnieuws onder l&a4> sta berichten). BLOEMENDAAL. Gevonden een bruin gestreept kin- derschortje, terug te bekomen bij Pieket, Soutmansstraat 35. Haarlem een huissleutel, bij Van der Veer, Bloemendaalscheweg 65. een zweep bij J. van Galen. Gen. Cronjéstr. 78 rood, Schoten, 1 portemonnuie bij Van Schoten, te Overveen, 1 bij A. ten Broeke, Brouwersvaart 26 te Haar lem. Verloren 1 zilveren armband, 1 rozenkrans 1 bloedkoralen collier m. gouden slotje. 1 zwart zijden schort, 1 parapluie en 1 bloedkoralen arm band. SCHOTEN. De afd. S.D. A. P. vergaderde Zon dagmorgen. Het bestuur deelde mede, dat een door hem aangeboden confe rentie aan de Lib. en Vrije, besturein door de laatsten was geweigerd, on der mededeeling, dat die Lib. en v*rijz. besturen reeds Donderdag be sloten hadden de 9 lib. en vrijz. can didaten te handhaven. De S. D. A. P. blijft dus met haar 5 ca'ndidaten staan. Besloten werd dat, zelfs al besluit nu heden, Maandag avond, de gecombineerde ledenverga dering der vrijzinnige en liberale kiesvereenigingen tot samenwerking, die in geen geval aanvaard wordt. Dinsdag 11 Juli sprekén Ds. W. Bax van Haarlem en J. C. Eggink bij café Staal en Woensdag 12 Juli, spreekt het 2e Kamerlid J. E. W. Duys bij café Van Dijk. Mr. Thiel van Haarlem Is voör deze vergade ring voor debat uitgenoodigd. HAARLEMMERL1EDE. De burgemeester dezer gemeente is voor een maand naar Bloemendaal vertrokkenhet ambt wordt w aarge nomen door den heer B. C. Vink, als oudste wethouder. HAARLEMMERMEER. Diefstal met inbraak. Zaterdagavond is bij den land bouwer De Vlieger, wonende nabij den Lisservveg, een brutale inbraak gepleegd, terwijl hij en de overige huisgenooten afwezig waren. Na opschuiving van een raam heeft men binnen met een breekijzer het paneel van de klep eener mahonie houten secretaire geheel verbrijzeld, zoodat de stukken door de kamer verspreid lagen en daarna liet slot ge forceerd, waardoor de klep open sprong en de dief geheel vrij spel had. Aan papieren- en zilvergeld werd door hem een bedrag van 523 ontvreemd, en de overige inhoud van de secretai re geheel overhoop gehaald. Reeds kort nadat men het bemerkte, werd de dader, een 13-jarige jongen, genaamd Anton V., wiens ouders in Duitschland wonen, doch die tijdelijk bij een familielid, een arbeider van genoemden landbouwer, verblijf liield, aangehouden. Hij was reeds gevlucht, met de bedoeling zich naar elders te begeven. Alles werd nog in zijn bezit gevonden. De jongen, die reeds meer op zijn kerfstok schijnt te hebben, is ter be schikking van de justitie gesteld. Provinciale Staten-verkiezing. In het district Haarlemmermeer schijnt een hevige strijd te zullen ontbranden voor het lidmaatschap der Provinciale Staten (vacature-Mr. Zubli). Zoowel van Christel ij k-Histo- rische- als van anti-revolutionnaire zijde zijn reeds candidaten genoemd, doch nu komt men ook van Katholie ke zijde met een candidaat naar vo ren. Van deze zijde meent men recht te hebben op nog een katholieken zetel in de Staten, gelet op de getalsterkte der Katholieken. Ook de val van Mr. E. v. d. Bo- gaerdt in een district te Amterdam, bij een vorige verkiezing, schijnt aan leiding te hebben gegeven, dat er een sterke strooming is ontstaan onder de Katholieken, om genoemden heer thans candidaat te stellen voor dit district, voornamelijk doordat toen tertijd door de Christel ij k- Histori- schen te Amsterdam één zetel Is ge wonnen. In ieder geval belooft het hier, voornamelijk van rechts, een heete kamp te zuilen worden. SLOTEN. Uilslag Gemeenteraadsverkiezing. Herkozo- is de heer G. van Trojen. Herstemming tusschen de heeren Van Boem, Geels, Schenk. Hopman, Klei ne, Eversen. V. d. Velde en Weerden burg. IJMUIDEN. HET SCHIETEND GEVAAR. Men meldt uit LJmuiden aan Cour. De gezagvoerder van het stoom* schip „Alster", van IJmuiden vertrok ken, rapporteerde, dat bij het pas- seeren van het ss. Rijnstroom op zijn schip 12 revolverschoten zijn gelost van de Rijnstroom. Een zestal kogels werden door den loods mede geno men. als bewijsstukken. Nader meldt men: Zondagmorgen tegen zee uur pas seerde het uitgaande stoomschip Al- ster met bestemming naar Hamburg op het IJ het aan loods B gemeerde stoomschip Rijnstroom. De Alster, ge woonlijk liggende aan den kop van de Handelskade, was met het oog op de zeeliedenstakmg ditmaal gelegd aan loods DD, waardoor, bij vertrek, loods B en de Rijnstroom gepasseerd moesten worden. Bij het passeeren werd de Alster gesommeerd te stop pen, door aan boord van de Rijn stroom aanwezige militairen. Gezag voerder noch loods meenden uun dit bevel te behoeven voldoen, waarop volle kracht vooruit gegeven werd. Een tweede sommatie rnet geroep: „Anders wordt geschoten" volgde. Het stoomschip, zoo spoedig geen vaart kunnende minderen, werd daarop beschoten, naar van verschil lende zijden wordt bericht, door 12 schoten scherp. De aan dek aanwezi gen lieten zich plotseling nedervallen, waardoor geen persoonlijke ongeluk ken hebben plaats gehad. Een schot raakte den luchtkoker, vijf schoten de bakboordsverschansing, de overige den schoorsteen of misten. De loods, die het schip uitbracht, nam oen i ge platgeschoten kogels me de ter overtuiging. Do stuurman van „De Aletev" nam er een mode naar Hamburg 'Allen aan boord waren zeer onde'r den in druk Algemeen is men van meen in g, dat de aanval op een misverstand berustte, daar de militairen, vermoe delijk voorzien van do order mets door- of voorbij te laten, welk verbod zal hebben geslagen op kleine stoom- booten, die voor het vervoer van sta kers worden gebezigd, het kleine vrachtschip „Alster" voor een derge lijke stoomboot hebben aangezien. De mededeeilingen in dezen vau ge zagvoerder, binnenloods en uitbreng- loods sluiten volkomen. Het geval wordt te IJmuiden druk besproken. ZANDVOORT. AANGEKOMEN VREEMDELINGEN'. L. Kerkmeester, Amsterdam, Kost- verloren weg 2, 9 personen. H. Cohen, idem. Hotel Driehuizen, 1 persoon. G. Homes, Dusseldorf, idem, 1 p. N. Frobm, idem, idem, 1 pcfrsoou. E. Lorey Frankfort, idem, 1 p. F. de lor Roi, Mormel Kneuen. Grand Hotel 2 pers. Dr. Oettcker, Bielefeld, idem, 4 p. L. Valeutiner, Schlichtern (bij Cas- sel) idem 3 pers. F. Mautlmei, Ween en idem 4 pers. Dr. Bretauer, GrosslichtorfeMe, idem 4 pers. Lea Hirsch, Frankfort, idem 1 p. Mevr. Siebert, idem idem 3 pei H. Frowein, Arnhem Groot Bad huis 1 pers. S. Eissler, Weenen, idem 3 pers. O. Esch, Wiesbaden, idem 3 pers. F am. van Delden, Gronau, idem t pers. C. G. Harrenstein Amsterdam iedoa 1 persoon. G Dieckmann, Hannover, Duinweg 17, 4 pers. Dr. F. Hofmann, Munchen, Drie huizen 1 persoon. Dr. N. H.rsch, idem, idem I pers. A. E. IL Arnold, Nijmegen idem, 1 persoon. F. J Stein Berlijn idem 1 pers. E. Pick, Breslau, idem 1 pers. J. G. Rutgers, Amsterdam, Zee straat 71, 4 pers. J. H. Nolt, idem. Villa Hillegonda (Haltestraat) 7 pers. Binnenland DE KONINGIN NAAR BELGI8. Reuter seint uit Brussel, dat het bezoek der Koningin aan België geenszins bekort zal worden, zooals door sommige bladen was medege deeld. De Koningin zal, overeenkomstig het sedert lang opgemaakte program, op 26 Juli te 12 uur 's namiddags te

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1