De Gemeenteraadsverkiezing - Schoten. «K? 8? (S? sterdam—Zandvoort, in 'de nabijheid van de halte Sloterdijk, in brand. In een oogwenk sloegen de vlammen den wagen op. De passagiers verlie ten in allerijl het rijtuig. Een hall uur gaf dit ongeval vertraging versto'ring in don dienst. VELSEN. VERVOLG GEMEENTERAAD. Bij de vaststelling der verordening op het gemeentelijk gasbedrijf komt o. in. nog in bolumdeling een amen dement van de heeren De Boer en Schuitemaker, om al. 4 van art. 35 te lezen „Zoodra het reservefonds (50.000 bedraagt, worden de stortingen in dit fonds gestaakt en zal binnen 3 maan den tot verlaging van den gasprijs worden overgegaan. Ook zonder dat dit maximum bereikt is, kan de Raad tot verandering in den gasprijs be sluiten." De heer SCHUITEMAKER stelt voor, om voor alle veiligheid het be drag van het reservefonds nog wat te verhoogen. Do heer VERMEULEN gelooft, dat het beter zal zijn, het bedrag niet zoozeer te verhoogen, de gosleveran- tie liever populair te maken door binnen korten tijd tot een gasprijs- verlaging over te gaan. Wat den laatsten zin van 's heeren De Boer's voorstel betreft spreker verklaart er zich zeer tegen, dat men verplichtingen op zich zou gaan ne men. zonder vooruit te weten, of die wel uitgevoerd kunnen worden. Volgens het voorstel van B. en \V. wordt besloten. Het bedrag van het reservefonds wordt op 20.000 be paald. Na de pauze komt aan de orde FUNT 3. Verordening Burgerlijke Armbesturen, en instructie van den administrateur-controleur daarvan. Do heer ZEGEL stelt voor, dit punt tot een volgende vergadering aan te houden. De heer KOELEMEY vindt het nut tig, om de zaak nog eens ambtelijk te rènvoyeeren naar de armbesturen, opdat die kunnen adviseeren inzake de door de commissie voorgestelde wijzigingen. Wethouder VERMEULEN acht het niet goed, om de quaestie, die nu al een jaar hangende is, nog weer eens te gaan uitstellen om opnieuw de armbesturen te laten adviseeren. Besloten wordt thans tot de arti- kclsgewijze behandeling over t© gaan. Een voorstel van B. en W-, om overal inplaats van administrateur controleur te lezen administrateur, wordt aangenomen. Eveneens het prae-advies, waarbij aan art. 9 moet worden toegevoegd als 2e lid „Als regel wordt geen on derstand gegeven aan hen, die eene uitkeering genieten uit de werkloo- zon kassen." Het reglement wordt m zijn geheel vastgesteld. Hei treedt in werking op den eersten September 1911, op wei keu datum tevens de reglementen van bestuur voor de beide bestaande in stellingen ten behoeve der armen ver vallen. PUNT 4. De heer R. de Boer heeft het vol gende voorstel ingediend „Ten einde te onderzoeken of op het daan-oor door de gemeente aange kochte terrein goed en voldoende wa ter te verkrijgen is, hetwelk het stich ten een er gemeentelijke waterleiding wettigt, draagt de raad der gemeente Velsen B. en W. op, onverwijld over te gaan tot het verrichten v-n de noodige boringen." B. en W. kunnen in verband met het voorgestelde mecdeelen, dat door den deskundige der gemeente, den heer H. Drost, tot het doen van ewige proefboringen, waarvan één op het gemeenteterrein bij den Hoogen Berg, geraden is. Deze proefboringen zullen zoo spoedig mogelijk worden uitge voerd. De heer DE BOER trekt in verband met dit antwoord van B. en W. zijn voorstel in. De heer SEGEL maakt uit de mede- deelmgen op, dat er al met de borin gen begonnen zou zijn. Spreker is evenwel op het terrein geweest en vond daar alleen een pompje. Is dat nou een proefboring (Gelach). Wethouder VERMEULEN deelt me-, de. dat de proefboringen worden f aanbesteed de bestekken zi n er reed g en men hoopt in Augustus met het werk te kunnen beginnen. PUNT 5. In verband met de uitvoering van verschillende buitengewone werken werd in de vorige Raadszitting in be ginsel aangenomen een geldleening van 1100.00Ó aam te gaan. Ter uitvoering van dit besluit stel len B. en W. thans voor, een leening tot genoemd bedrag aan te gaan, te gen een rente van ten hoogste 4 1/2 pCt. 's jaars, nf te lossen in 25 gelijke jaarlijksche termijnen, de renten en aflossingen te vinden uit de gewone inkomsten der gemeente. Goedgekeurd zonder hoofdelijke stemaii ng. PUNT 6. li. en W. stellen voor, den i te-timmerman op te nemen onder de peiisiueugerechiigueu, en nel lijdsup van ingang \un het pensioenrecht vöor den gemeenle-luunnelman li. Aiink, te bepalen op 1 Jauuan 1911. Zonder nooldelijke stemming goed gekeurd. PUNT 7. B. en W. stellen voor, de Wilhel- minasiraat en liet verlengde daarvan tot aan don Rijksstraatweg bij de eiectrische centrale van een rij ïepen- buomen te voorzien. Met het oog hierop stellen B. eu W. voor den post onder volgnummer 73 der begrootmg met f 200 te verhoogen. De heer VAN TUVLL stelt voor. nog een extra-post voor boombeschermers te bestemmen. Er worden zooveel jonge hoornen in de gemeente door de jeugd vernield. Wethouder VERMEULEN antwoordt dal dit f 7<X> extra zou kosten. Dat be drag is te hoog, wc kunnen or zoo- veei niet aan nesteden en liever trach ten er maar de hand aan te houden, dat geen vernieling door de jeugd plaats vindt. Het publiek moet zelf meewerken. De post wordt good gekeurd. PUNT 8. Besloten is reeds, dat de Jaarwedde van den administrateur van het gas bedrijf voor loop ig f 1200 zal bedragen. B. en W. stellen tlians voor, te be palen, dat er 3 vier jaarlijksche ver hoogingen van f 100 zullen zijn, tot een maximum van 1500. Ook stellen B. en W. voor, een looper en opnemer der gasmeters aan te stellen tegen een salaris van f 14 per week met sioenrecht. Wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. PUNT 9. De heer H. Kramer te Bloemend aal verzoekt de verwijdering van een on der Santpoort geplaatst urinoir, dat zich op zijn gronden bevinden zou. Het adres wordt overeenkomstig 't prae-advies van B. en W. voor ken nisgeving aangenomen. PUNT 10. De heer Tj. do Vries, eervol ont slagen adjunct-commies tor secreta rie te Velsen, verzoekt bij request restitutie van pensioenstorting. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwij zend te beschikken. De heer DE BOER wijst er op, dat in sommige gemeenten de geheole pensioenstorting wordt teruggegeven in dergelijke gevallen in andere gemeenten gedeeltelijk. Spreker stelt voor, dit punt aan te houden. Hij is voornemens binnenkort te komen met voorstellen tot wijziging In de pen- sioen verordening. De VOORZITTER antwoordt, dat het al of niet goed zijn der pensioen- verordening hier niet de quaestie is. De ambtenaren, die onder de huidige pensioenregeling vallen, zijn willens en wetens daaronder in dienst getre den, on kunnen dus nu geen restitutie krijgen. Besloten wordt afwijzend te be- BChikken op het request. PUNT 11. Aanbieding van de rekeningen over 1910 van a. de gemeente b. de arm besturen c. de gecontracteerde we gen. In de commissie tot nazien van deze rekeningen worden bij eerste stemming de heeren Brok en Van Tuvll benoemd. de derde plaats zijn een heele reeks stemmingen noodig. Als ten slotte de heeren A. en J. E. Mulder samen in herstemming zijn, verkrij gen ze precies hetzelfde aantal stem men. Bij loting wordt de heer J. E. Mulder benoemd. PUNT 12. Af- en overschrijvingen, supple- toire begrooting, onvoorziene uitga ven. De heer VAN DER DOES stelt bij dit punt voor, dat B. en W. de wen- scheiijkheid van usphalteering der trottoirs aan de Kanaalstraat te 1J- muiden zuilen overwegen. Wethouder VERMEULEN deelt mede, dat er plannen voor proeven met cementiegels bestaan. Het is B. en VV. wenschelijk voor gekomen, de Kanaalstraat te IJ mui den te verbeteren eu het eene trottoir te vernieuwen. Ook is het noodig over te gaan tot het verlengen van de hel ling van den Stationsweg bij de via ducten te Velseroord. B. en W. stellen voor, ten behoeve van deze werken 2500 uit te trek ken. De post wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, evenals ver dere financieel© posten, waarvoor do officieele goedkeuring van den Raad noodig is. PUNT 13. Aanbieding verslagen 1910 ge meentelijke burgeravondschool, cur sus 1910—'11. RONDVRAAG. De heer VAN RIJN vraagt, of de burgemeester wel weet, dat in IJ- muiden de lijken van in de barakken overledenen zoo maar in het zand begraven worden (Mgemeene verba zing). De heer VAN DER DOES ant woordt hierop, dat het bedoelde be graven geschiedt op een behoorlijk van rijkswege afgerasterd terrein, terwijl dit met alle plechtigheid plaats heeft. De VOORZITTER zegt den heer Van Rijn toe, dat hij do zaak zal on derzoeken. De Raad gaat te 4 1/4 over in ge heime zitting. ZANDVOORT Aangekomen vreemdelingen F. Th. Schuatj, Rotterdam, Hotel Groot Badhuis. Jos. Waguer, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis. Familie Van Heemstra Beets, Am sterdam, Hotel Groot Badhuis, 2 p. J. Brouwer, Amsterdam, llotel Gr. 1 Badhuis. i Dr. B. Winarver, Amsterdam, ilo- i tel Groot Badhuis, De Heselle, Dusseldorf, Hotel Groot Badhuis. M. Sïchterman, Leiden, Hotel Groot Badhuis. M. Terpstra, Delft, Hotel Groot Badhuis. F Brandenburg. Delft, Hotel Gr. Badhuis. Mevr. Van Heemskerk van Beest, Den Haag, Hotel Groot Badhuis. I Jhr. Van Heemskerk van Beest. Den Haag, Hotel Groot Badhuis. H Elink Schuurman, Den Haag, Hotel Groot Badhuis. Van Beeck—Calkoen. Utrecht, Ho tel Groot Badhuis. Mr. S H. Muntz, Rotterdam, Hotel Groot Badhuis. Famiii eter Kuile, Hengeloo, Hotel Groot Badhuis, 2 p. Baron S. Baud, Amsterdam, Pen sion Vallo, 5 p. E. Gundert, Baden-Baden, Pension Vallo. Dr. E. Ritsert, Frankfort, Hotol d' Orange, 4 p. Familie Van den Delden, Den Haag, Hotel d'Orange, 2 p. I M. P. A. Coster, Den Haag, Hotel d'Orange. J C Heijligers, Den Haag, Hotel d'Orange. I A. K. Dronkers, Middelburg, Groot 1 Kijkduin. J. van der Werff, Dordrecht, Groot Kijkduin. I. Voorzanger, Amsterdam, l'Oce- &n, 2 p. L'. Hint», Lodz, idem. Muller, Amsterdam, Kostverloren- weg 72. N. H. Degens, Amsterdam, Jan Stenstraat 4 p. Mej. Van der Helde, Amsterdam, Hoogeweg 28, 2 p. J. Koet sar, Amsterdam, Poststraat 6. 5 P- M. Fuldauer, Amsterdam, Kostver- lorenweg 13, 6 p. Familie Van Dijk, Amsterdam, Dorpsplein 2, 2 p. SCHOTEN. Di Raidsvtrklexlng. Donderdagavond is de beslissing dan toch gevallen! Ons legioen van raadscandidaten, verleden week al tot op driekwart gereduceerd, is ver dwenen in het niet en in plaats daaï- van staan daar nu negen edelachtba- ren, als overwinnaars uit den zwa- ren verkiezingsstrijd te voorschijn getreden. Zeven van die negen zijn nieuwelingen In Schoten's vroed schap. De heer Booy is het eenig af tredend lid dat herkozen werd, en de heer Louwerse is in Vroeger tij den al eens raadslid geweest. Het verloop van den herstemmings uitslag was bijzonder spannend. En in de menschenmassa die saam- gepakt stond voor het sigarenmaga zijn des heeren v. d. Moolen m de Gronjéstraat (evenals bij de eerste stemming was hier het verkiezxngs- domicilïe van Haarlem's Dagblad), was d.e spannine waarmee 't eind resultaat werd verbeid wel merkbaar. Vooral Schoten's spea patriae toonde een ongeëvenaarde belangstelling in het succes der verschillende candida- ten, en nam luidruchtig deel aan het v erkiezingstournooi. Wat den totalen uitslag aangaat: die komt wat de verhouding van rechter- tot linkerzijde betreft met voler verwachtingen overeen. De Katholieken verkregen de vier zetels die ze nog behalen konden en verhouding rechts-links is dus 85 geworden. De verschillende partijen zijn aldus vertegenwoordigd in den nu uit dertidn leden beetaanden Ge meenteraad: zeven Katholieken (de heeren: Cobelens, Teeuwen, v. Schie, Hooy, Wolff, Olie en van Steen), één anti-revolutionatr (de heer de Braai), drio candidaten der lib. en vrijs, (de lieeren Box, Louwerse en Poth) en twee socialisten (de heeren Verton en Verkooy). De periodieke verkiezing voor drie zetels bracht een vrij gemakkelijke overwinning aan den aftredenden heer Hooy, die 451 stemmen ver wierf. Ook de heer Poth (Kb. en vrijz.) met 418 had een flink stem- mentaL Maar het spande zeer tus- schen den R. K. cnndïdaat Wolff en den S. D. A. P.-candidaat Eggink, en de eerste had ten slotte maar zeven stemmen méér, die hem den derden raadszetel bezorgden. De heer Brediua bleef slechts 20 stemmen beneden den heer Eggink. Merkwaardig is het wel, dat geen dei candidaten de volstrekte stemmen - meerderheid (504) ook maar benader- da Ook bij de uitbreidingsverkiezmg bracht niemand het zoover, 't Is ze ker een bewijs hoe hard er in deze dagen door de verschillende kiesver- eemgingen is gewerkt, dat voor de period.eke verkiezing 1106 en voor de uitbreidingsverkiezmg 1110 van de 1234 kiezers hun stem kwamen uit brengen. Dat is dus niet minder dan ruim 89 van het totale aantal Schotensche kiezarsl Toen do getallen der uitbreidings- verkiezing op onze aankondigingen Psr.odieke Verkiezing. UITSLAG DER HERSTEMMING Da vetgedrukte cijfers wijzen de stemmenaantallen aan, die bij de herstemming werden uitgebracht en die, welke tusschen haak jes geplaatst zijn, de stemmenaantallen bij de eerste stemming verkregeD, CANDIDATEN: Raadhuis. School boendastr. Totaal J. C. Eggink (Soc.-Dera.) (120) 144 o«ï) (302) 3S2 Th. G. C. Hooy (Roomsch-Kath. aftr.) (218) 250 (392) 451 (Roomsch-Kath.) (186) 21.» (337) 389 C. J. A. Bredius (Lib. en Vrijz. (101) 166 (105) 203 (206) 369 J. F. van Halem (Lib. en Vrijz) (99) (104) 141 (203) (Lib. en Vrijz.) (149) 188 (156) 230 (305) 418 Van Onwaarde 6 .8 19 Uitgebrachte stemmen (443) 471 (554) 685 (997) 1106 Het aantal kiezers bedraagt 1284. Gekozen zijn de heeren: A POl H. (Lib. en Vrijz.), Th. G: C. HOOY (R.-K.) en Ch. WOLFF (R.-K). Uitbreidingsverk ezing. De vetgedrukte cijfers wijzen de stemmenaantallen aan, die bij de herstemming werden uitgebra ht en die, welke tusschen haakjes geplaatst zijn, de stemmenaantallen bij de eerste stemming verkregen. CANDIDATEN. (C *5 ■a e School Soendastr. Totaal. (Soc.-Dem.) (83) 117 (1301 194 (213) 311 (Soc.-Dem (146) 199 (240) 313 A. P. A. Verkooy (Soc.-Dem.) (100) 142 (148) 233 (248) 350 (Soc.-Dem.) (97) 153 (252) 394 (Lib. en Vrijz.) (123) .7, (158) 281 (281) 402 A. J. van Gijn j (101) (Lib. en Vrijz.) 129 (106) 156 (207) 285 A. Nieman (Lib. eu Vrijz.) (98) 144 (108) 159 (-206) 303 H. Reinders (Lib. en Vrijz). (91) 180 (182) 244 P. H. Louwerse (Lib. en Vrijz). (106) 155 (91) 176 (197) 381 (R.-K.) (150) 172 (190) 212 (340) 384 J. D. van Steen (R.-K.) (151) 190 (194) 226 (345) 416 (Lib. en Vrijz.) (102) 128 (113) 154 (197) 277 Van Onwaarde 5 19 24 Uitgebrachte stemmen (444) 471 (555) 639 (999) 1110 Het aantal kiezers bedraagt 1284. Gekozen zijn dus de heeren: J. D. VAN STEEN (R.-K.) J. VERTON (Soc.-Dem.J, P. BOX (Lib. en Vrijz.), S. OLIE (R.-K.), A. P. A. VERKOOY (Soc.-Dem.), P. H. LOUWERSE (Lib. en Vrijz.) boven de 200 kwamen, was het al spoedig te zien dat de beide Katholie ken, twee socialisten en een liberaal zouden worden gekozen. Maar voor den zesden zetel kwa men de heeren Knol en Rus (bedden Boc.-dem.) en de liberale hee'r Lou werse het eerst in aanmerking, en hun stemmental rees vrij gelijkma tig. Eerst „leidden" de beide sociaal democraten met eem stem of vijf daarna kreeg de heef Louwerse zes stemmen voorsprong. Toen de laatste stemkaart komst was in ons vorkiezingsoord, en we het einde van den cijfers-stroom dus tegemoet zagen, had de liberaal precies één heele stem voorsprong op den heer Rus. Maar die laatste kaart bracht den heer Louwerse een be- slisto overwinning; ten slotte had hij nog 331 stemmen tegem de 313 die op den heer Rus waren uitgebracht. Voor de sociaal-democraten is de herstemming niet bijzonder succesvol geweest, want van hun vijf candida ten werden alleen de heeren Verton en Verkooy (die beiden ook door de kerkelijk-Protestantsche partijen wa ren gesteld) gekozen. Van de ne candidaten der liberalen en Vrijzin nigen kwamen er ook maar drie. De vier katholieken werden allen geko- l'och de samenstelling van Scho ten's Raad is door deze verkiezing be langrijk gewijzigd. In stede van het gehoel-rcchtsche college is een ge meenteraad gekomen waarin vier po- liti.eke partijen vertegenwoordigd zijn. En nu zijn we in afwachting van 't geen die nieuwe Raad zal verrichten. liinueniand DE EERSTE KAMER heeft de gewoonte, om snel te wer ken Over liet eedswetje werd geen oord gewisseld. liet wetsontwerp tot het instellen van een Kijksmerk voor kaas ont moette bedenking bij den heer De Jong, die op de positie wees van den kaashandel, die uitstekend is. Het wetsontwerp was dus niet noodig, maar het was schadelijk voor de fa brikanten van kaas van afgeroomde melk, wier goed product gedegra deerd werd. Met den heer Michiels van Kesse- nich verdedigde Minister Talma het ontwerp, voornamelijk ter bescher ming van den goeden naam onzer kaas in het buitenland. Het merk zou de zuiverheid van het product, full cream, garandeeren en was dus in het belang van den eerlijken han del. Het wetsontwerp werd met 32 tegen 6 stemmen aangenomen. (De Noord- Hnllandsche leden stemden tegen). Do regeling van het land- en tuin- bonwondorwijs gaf tot eenig debat aanleiding. De heer Van Starken- borch ging met het ontwerp mede, al behield hij zich zijn vrijheid voor ten aanzien van het hooger landbouw onderwijs. De heer VVoltjer was tegen pogin gen om te komen tot een landbouw universiteit, waarvoor hij Wagenin- geo ongeschikt achtte. Minister Talma verdedigde het ontwerp op de uit de Tweede-Kamer debatten bekende gronden. Het werd zonder stemming aange nomen. Bij de behandeling van het wets ontwerp betreffende bestrijding van ziekten van cultu urge wassen deelde de Minister mede, dat een ontwerp- Boschwet in voorbereiding was. Heden 11 uur voortzetting en af doening der agenda. De zeelieden-, bootwerkers- en voerliedens.aking. IN DE HAVEN. Wanneer men de maatregelen ter beveiliging ter zijde stelt, blijkt bij een bezoek aan de groote stoomvaart maatschappijen in onze haven van 't bestaan van een werkstaking niet veel Z"0 schrijft het Hbld. Aan de Stoomvaartmaatschappij Nederland" wordt met 175 man op energieke wijze den arbe:d voortge zet Onder deze 175 man, voor een groot deel Duitschers die goed werk leveren en uitstekend voldoen. zijn medegeteld alle oude bazen, dae ten getale van 25 man zijn teruggekomen en voorts eemge oude losse arbeiders en me uw aangenomen Anisterdam- sche werklieden. Het meuwe mailschip van deze maatschappij, de Koningin der Ne- j dorlandcu, dat met goed resultaat pr^eigestoomd heelt, zal Zaterdag 22 Juli u-s. naar loidie, en de Ban da dienzeildeu dag naar Hamburg ver trekken. Beide schepen met volledige en bevaren bemanningen en beide van de nood.ge lading voorzien. Bij den Kon. West-indischen Mail-t dienst gaat het lossen en laden ook geregeld zijn gang. Het s.s. Willem V vertrekt heden naar de West, en 21 dezer zal het nieuwe schip dezer maatschappij, de Oranje Nassau met een complete en bevaren bemanning volgen. Op het terrein van do Kon. Holl. Lloyd wordt geregeld gewerkt. De volgende week moet de „Frisia" weer naar Zuid-Amenka uitvaren. De directie twijfelt er geen oogenblik aan of het schip zal op tijd met een volledige en bevaren bemanning ver trekken. De Koninklijke NedcrL Stoomboot maatschappij zet mei 250 man haar werkzaamheden regelmatig voort. Nu en dan melden zich een paar menschen aan, die voor zoover ze noodig zijn worden aangenomen. Waarschijnlijk deze week nog zal de „Koninklijke" een schip expedieeren. En wat de Holl. Stoombootmaat schappij betreft, op haar terreinen is het een en al drukte.'Zij beschikt over vollodige arbeidskracht en zendt regelmatig op tijd haar schepen de haven uit. NIEUWE WERKKRACHTEN. 250 Duitsche bootwerkers zijn gis ter naar Amsterdam vertiokken. DE STAKENDE VOERLIEDEN. Het stalhoudersbedrijf staat buiteD deze voerl.edenstaking. Van de zijde der voerliedenveieem- goig „Allen één' wordt meegedeeld, dut naar schatting vun de ongeveer 400 voorlieden in Amsterdam er uug maar 60 of 70 werken. Niet alleen voor versch.Kende maatschappijen, ook voor de expediteurs wordt he werk gestaakt Het rijden van de postwagens on der geleide van politie-agenten of hu zaren is, naar het bestuur aan de pers verzekerde, overbodig, daar be sloten is dat de slaking met zou geiden voor den postdienst, evenmin ais voor het vervoer ten d.enste der gasthuizen. Hel personeel van Van Genui Loos staat tot dusver buiteu de be weging, daar dit personeel georgani seerd is in den moderne i Transport- arbeidersbond en deze nog niet tot staking besloten heeft TERRORISME. De Standaard schrijft hel volgende: „Herhaaldelijk worden ons geval len van terrorisme ma gr-tb -ld. D-'/.er dagen kwam ons ter on re het volgen de geval dat bij onderzoek nog voor het bemiddelingsvoorstel Talma bleek te hebben plaate gehad. Een bootwerker, wiens heide zo nen als matrozen zich hadden lolen aanmonsteren, bleef aan den arbeid. Zijn vrouw en huisgezin zonder be scherming achter gebleven, had liet zwaar te verantwoorde:. De moedeT durfde, herhaaldelijk op straat las tig gevallen, geen boodschappen meer doen. Het gezin bleef dus bin nenshuis; leveranc ers werden belet de woning te naderen. „Eindelijk drongen vrouwen dé woumg binnen vielen de vrouw aan, mishandelden de kinderen, verniel den het huisraad, sloegen de ruiten stuk en h>.ngen bij een der boven buren een zwarte lap hel raam uit! „Het gezin was d iod verklaard! „Gelukkig trad de politie hier han delend op en vertrok het arme. diep beklagenswaardige gez n uit de ellen de, door wat nog te redden viel m een verhuiswagen te pakken en er gens elders onder dak te brengen." DE POST ONDER BEWAKING. Het geheele postvervoer wordt streng bewaakt. Alle postwagens krij gen poüt.eagenteu rneo. terwijl bij de expeditie-afdeelmg aan het hoofd postkantoor een paar infanteristen op post gezet zijn. Natuurlijk hebben ook deze maatre gelen niet over _ebrek aan beianr stelling te klagen. IN DE HAVEN. Van werkl.edenzijde wordt medege deeld, dat het overzicht van 't Hbld. deu toestand veel te rooskleurig uur- stelt. Van de moeilijkheden en be zwaren, die de reeders ondervinden blijkt er namelijk niets uit. Zoo deel de man van werkhedeitzijde mede, dat de Pr.ns Willem V vertrekt met het grootste gedeelte van de oude la ding, waaroverheen geladen is D.e oude lading bestaat uit asphalt en hout De Vondel b.v. is vertrokken met 300 ton blik, 120 ton bunkerko len en voor de rest water als ballast. Het schip heeft 5800 ton laadvermo gen. Op het Noorsche s.s „Graniet" werd Woensdag door twee ploegen totaal 70 ton k"len verwerkt. We! een bewijs van het geringe arbeidsvermo gen van de nieuw aangeworven werk kraenteu. daar m gewone ouisuuidig heden door een ploeg ui drie uur 70 ton kolen versverkt worden. Voorts werd aan het Hiiïd. meUege- dceld. dut dienzeildeu dag aan de Kou. HoU. Lloyd door eeu zeer sier- ke ploeg Duitscherè m v.er uur tijd 20 Opukkeu lijnkoeken gelost wer den. Aan de Kun. Ned. Stoomboot maatschappij staan reeds a;ht defec te kranen, waarvan enkele zoodan.g dofect zijn. dat algeheoie herstelling noodig is. Van een is de arm finaaJ afgedraaid, iets wat bij bediening vuu kranen door deskund.ge nanden nimmer voorkomt. Ook wisteD de zegslieden mede te deelen, dat de stadsreiniging was verzucht, om met schuiten aan de K N S. M. te ko men. ten e.nde de loodsen ,.uii te mesten", een en ander vanwege de vele daarm opgestapelde bedorven ladingen. MILITAIRE POSTEN INGE TROKKEN. De militaire posten up Kattenburg, Wittenliurg 9n Oostenburg zijn in getrokken. De militairen zijn voor- loopig gedotacheord op het rangeer terrein In Oostenburg. HET GETAL STAKERS. De staking in de verschillende transportbedrijven omvat volgens de Tel. thans ruim 4500 arbeiders. BURGEMEESTER VAN BLARICUM. Benoemd tot burgemeester van Bla- ricura A. J. P. A. M. baron van Ry- ckevorsel van Rijj?enburg.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6