BEIS UmCULATHE. Kaar aanleiding van een dezer da gen bekend geworden circulaire van den inspecteur der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Breda aan het personeel, betreffende hel bij voorkeur in dienst nemen van ongehuwde mannen uf huisvaders zonder kindereu, heeft, zoo meldt het „Centrum", de afgevaardigde ter Tweede Kamer voor Beverwijk, do heer Passtoors, enkele vragen gericht aan den Minister van Waterstaat. VISSCHERIJ WET. Binnenkort zullen, zoo meldt Het Huisgez., ambtenaren der visscherij- inspectie op verschillende plaatsen in Noord-Brabant voor de rijkspolitie le zingen houden over de in de uitvoe ring zoo moeilijke Visscherijwet. MOORD. Men meldt uit Dinxperlo In de grensplaats Bocholt is om een nietige reden een moord op den open baren weg gepleegd. De arbeider A. Jansen vroeg om zijn pijp aan te ste ken een lucifer aan den arbeider Hoekers, dien hij tegenkwam. Toen deze heiu daaraan met kon helpen, nam Jansen zijn mes en sneed hem zoodanig, dat hij aan de gevolgen in het ziekenhuis is bezweken. EEN VREEMD OPTREDEN. Aangaande het gebeurde met den kapitein der infanterie op een IJ- pont te Amsterdam, krijgt het Hbld- tlians een geheel andere lezing. Daar uit blijkt, dat de kapitein in zijn recht was en behoorlijk optrad, ter wijl de kaartjes-controleur ze-er on- heusch was en zijn bevoegdheden ver te-buiten ging. SCHIPBREUK? Men meldt uit Terschelling: Bij paal 24 is een lijk aangespoeld van een net gekleed persoon, bene vens verschillende voorwerpen. Ver moedelijk is or een ongeluk gebeurd. Ook is aangespoeld de bovenbrug van een groote stoomboot, waar schijnlijk van Duitsche nationaliteit. VERDRONKEN. Woensdagmorgen is de vrouw van L. v. d. B., te Aarlanderveen, van de stoep in den Rijn gevallen en jam merlijk verdronken. NED. AANNEMERSBOND. (Vervolg). Na discussie werd het voorstel punt 15 der agenda van het hoofdbestuur aangenomen. In de vorige jaarvergadering was aangenomen een motie, waarin de wenschelijkhe.d wordt uitgesproken, dat eenheid zou worden gebracht in de beginselen, die de afdeelingen die nen in acht te nemen bij de regeling der verhoudingen tusschen patroons en werklieden en het hoofdhestuu'r uitnoodigt, te overwegen, welke maatregelen te dien opzichte de Bond zou kunnen nemen. In het rapport van het Dag. Be stuur zijn als zulke beginselen ge noemd: lo. de verplichting om zooveel mo gelijk den werklieden medezeggen schap te verleenen bij het vaststellen der arbeidsvoorwaarden; 2e. de verplichting, om de tusschen patroons en werklieden overeen te komen regel.ng zooveel mogelijk vost te leggen in een collectief Arbeidscon tract of, waar dit niet mogelijk zou blijken in individueele arbeidsover eenkomsten; 3e. de verplichting, om geschillen langs scheidsrechterlijken weg te be slechten. Aan het H. B. kan dan worden op gedragen, de doorvoering dezer be ginselen in de afdeelingen te bevor deren. De solidariteit der afdeeling gebiedt, dat deze elkander steunen, indien zij bij het doorvoeren dezer beginselen moeilijkheden ondervin den. De beoo'rdeeling der al of niet noodzakelijkheid van het verleenen van dien steun beruste bij het H. B. In verband met dit rapport stelt het H B. voor. dat de vergndering be sla,te: dat door alle afdeelingen van den Rnnrl bij de regeling der arbeids- verhnud'neren tusschen patroons en arbeiders in acht dienen te worden genomen de beginselen, in bedoeld rapport neergelegd en toegelicht en het H. B. op te dragen, om op dien grondslag een definitieve regeling te ontwerpen. Hei voorstel werd goedgekeurd. Dnarna kwam in behandeling een voorstel van het hoofdbestuur om adhaesie te betuigen aan de ontwer pen Ziekte- en Raden wét, met verzoek evenwel aan de Tweede Kamer tot 't aanbrengen van enkele wijzig.ngen. Ook d.t voorstel werd goedgekeurd. Haarlem bestreed dit voorstel, maar de geopperde bezwaren werden tegen gesproken. Voorste lvan het hoofdbestuur tot benoeming van een commissie, die do Bond te zijner tijd zal voorlichten omtrent het ingediend ontwerp van wet betrekkelijk de Invalid!teits- en Ouderdomsverzekering. Goedgekeurd. Voorstel van liet hoofdbestuur om de benoeming van het Scheidsgerecht ter beslechting van geschillen tus schen leden van den Bond voor elk voorkomend geval afzonderlijk te doen geschieden door het hoofdbe stuur. In 190-1 was. vastgesteld, dat deze oenoeming voor de eerste maal zou geschieden door het H. B. in afwach- t ng van een definitieve regeling. Se dert 1904 deed zich slechts één geval voor, waarom het hoofdbestuur voor stelt den besta anden toestand te laten voortbestaan. Ook goedgekeurd. Aan de orde was een vraag der af- aeeung Gouaa, or het hoofdbestuur bereid ls om er bij de verschillende departementen van Algemeen Be stuur, bij de besturen der groote spoorwegmaatschappijen, bij particu liere directies, enz. op aan te drin- gen^ dat voortaan de van hen uit gaahde bestekken in overeenstem ming zijn met de algemeen geldende bepalingen betreffende do verreke ning van gehouwen steen, de zgn. „li enpalmen-kwestie". Het hoofdbestuur adviseerde afwij zend, va'n oordeel, dat voor elk spe ciaal geval de actie beter kan worden ovorgelnten aan de eigen werkzaam - lield der betrokken afdeeling. Dit afwijzend advies werd goedge keurd. Hierna kwam aan de orde een voor stel der afd. Hilversum, die ter meer der afdeelingen, voor zoover deze vvenscht In het leven te roepen, krach tens welke besluiten, genomen in eer. der afbeeldingen, voor zoover do*r betrekking hebben op plaatselijke toe standen, verbindend zullen worden voor alle afdeelingen van den Bond. De bedoeling is dat, indien een afdeeling eehige actie voert, in de lijn der beginselen van den Bond, de andere afdeelingen gehouden zullen zijn, daaraan steun te verleenen. Ook goedgekeurd. Vervolgens had de onder punt 22 aangekondigde bespreking plaats van een motie, aangehouden ter 7e huisli. vergadering op 21 Febr. 1911 te Rot terdam, waarbij de vergadering als haar oordeel uitspreekt, dat het ndet voreenigbaar is met het lidmaatschap van den Bond, overeenkomsten van aanneming aan te gaan, die niet strooken met de beginselen va'n den Bond, zoodat de aannemer niet op treedt als gelijkberechtigde partij en het hoofdbestuur wordt opgedragen, middelen te beramen om afwijkingen te voorkomen en daartoe in een vol gende vergadering voorstellen tot wijziging of aanvulling, zoo noodig, van de Bondswet te doen. Het hoofdbestuur meende. dat neg geenszins vaststaat, tot welke begin selen de bedoelde handhavingsplicht zou moeten uitstrekken en adviseert voorshands een afwachtende houd ng aan te nemen. Ook in dezo werd het advies ge volgd. Ten slotte was aan de orde een na gekomen punt, waarbij de mogelijk heid, om de leden van den Bond col lectief to verzekeren tegen de gelde lijke verliezen, voortvloeiende uit werkstaking en uitsluiting. Hot resultaat van haar o'nderzoek is, dat in ons land tot nu toe geen verzekeringsmaatschappij dit risico op zich heeft willen nemen. Het is alleen mogelijk, deze verzekering tot stand te brengen op den voet van onderlinge verzekering. Daartoe ls 't ledental van den Bond echtcï te klein en de mogelijkheid daartoe zou alleen geopend kunnen worden door het vormen van een Centralen Bond, waarbij ook andere Patroons- en Fa- brikantenvereen.gingen zouden moe- ton zijn aangesloten. Ook d.t voorstel werd goedgekeurd. Van H. M. de Koningin was een dankbetuiging ontvangen. als ant woord op het ingediende telegram van hulde. De volgende vergadering zal te 's-Hértogenbosch gehouden worden. nnanciêeie Siericiitesi De SteenkoIenhandelsmaatscbappU v.h. Jau Icieuuiztii wzii. euu» uauk VdQ Vcu tuk. Gisteren werd te Amsterdam eene druk bezochte buitengewone alge meoue vergadering van aandeelhou ders gehouden der steonkolenhan dolsmuatschappij voorheen Jan Veld huizen Wzn. De voorzitter, mr. G. A. P. M. van der Aa, deelde mede, dat deze verga dering'was bijeengeroepen naar aan leiding van het faillissement der firma Wed. P. van Eyk Zonen, aan welke firma een groote post aandeelen der maatschappij was ge leverd. waarvoor echter geen volle- dige betaling heeft plaats gehad. De maatschappij heeft slechts ontvangen 50.000 Uit dien hoofde komt de maatschappij nog 350 300.000 te kort, waartegenover echter staat een cessie van 1/4 gedeelte in eene Bel gisrhe mijnmaatschappij. De heer Verhoeven roeg aan het bestuur, waar de firma Van Eyk op trad als kassier, emittent en commis saris der maatschappij, hoe de vork in don steel zit. Er gaan geruchten, zegt spreker, dat de heeren Veldhui zen en Van Eyk deze zaak betreffen de de aandeelen onder elkaar hebben bedisseld. Ook heeft spreker gehoord dat de heer Veldhuizen zijn onderge schikten dwong om geld aan de kas to onttrekken. Ten slotte verzocht spreker inlich tingen te willen geven, of de heer Veldhuizen aan de maatschappij iets schuldig was uit anderen hoofde dan do gewone zaken. De lieer A. Gom per ts vroeg aan het bestuur, wanneer de laatste maal geld geleend was aan den heer Van Eyk. Ook is, zei spreker, nog abso luut geen balans opgemaakt. Hij raadde aan een commissie van on derzoek te benoemen en aan het be stuur geen decharge te verleenen. De voorzitter antwoordde, dat voor zoover hij weet, geen geld is geleend aan den heer Van Eyk. De balans ligt gereed ten kantore der maat schappij. Het bestuur is in principe geneigd, eene commissie van onder zoek te benoemen, doch zulks kan thans niet geschieden, daar de ter mijn voor het indienen van voorstel len niet aanwezig is. Wel is aan de firma Van Evk. van wie de maatschappij zeer veel te vor deren had, een klein bedrag geleend in de hoop. haar daardoor op de been td hóuden. Het geleend bedrag heeft echter een onmiddellijk ver band op aandeelen, die btj de tegen woordige executoriale verkoopen het geleende bedrag wel opbrengen en bovendien bestaat nog eeu vordering op een uiterst solid lichaam, het geen wondt betaald. Tegon den beer Verhoe-ven zei de voorzitter, dat vele zijner vragen buiten het krider lig gen dezer vergadering. Hij kan hier op niet verder ingaan, daar zulks de taak is van de commissie van onder zoek, waarvoor niots verborgen be hoeft te blijven. Mr. Mandeis, optredende namens eenige bonafide aandeelhouders, kreeg thans liet woord. Het groot be drag aandeelen, dat aan de firma Van Eyk is gegeven, Ln wel Ken vorm, vraagt spreker, ls dat geschied, in optie, tegen bepaalden koers of ver kocht De aandeelen zijn in handen gege ven van Van Eyk, inaar in de boeken komt geen post voor, dat hij debiteur van die aandeelen is. De débicle, wordt geschoven op de schouders van de vorige directie. Spreker wenscht te vragen, of com missarissen daar absoluut niots van geweten hebben, van den verkoop der aandeelen. Spreker kan zich slecht voorstellen, dat commissaris sen op dat ooganblik daar absoluut niets van geweten hebben, daar een der commissarissen toch ook intie me relaties had met de firma Van Eyk. Ook wenscht spreker oen vraag te stellen over het bedrag, dat ge leend is, dat door het bestuur be trekkelijk gering wordt genoemd- Wanneer dat is 35.000, zooals het gerucht gaat, noemt spreker dat geen gering bedrag. Deze 35.01)0 goed geld werden dus gegooid naai' kwaad geld. De beurs- uperatiën van de firma Van Eyk in den laats ten tijd hadden oommissa- rissen tot voorzichtigheid moeten aanmanen. Commissarissen hebben i volkomen onwettig gehandeld en ge heel buiten de statuten om. Het on derpand is ook niet genoemd. Spre ker wenscht daarom de pertinente vraag te stellen, bestaat dit onder pand uit aandeelen Royal Solvent, want dan kan achter de soliditeit dat onderpand wel een vraag- Leeken worden gezet. De voorzitter merkte Mx. Mendels op, dat hij thans te ver gaat, daar dit intieme aangelegenheden van de maatschappij betreffen, die niet in het openbaar, maar wel voor eene commissie van onderzoek kunnen worden beantwoord. Mr. Mendels vervolgdeVóór de déb&cle van Van Eyk werd door een zakenman gezegd, dal die zaak met Van Eyk niet deugde, het geld be hoort er te komen en anders uit het bestuur. Dit had het bestuur tegen Van Eyk reeds vóór twee jaar moe ten zeggen. (Applaus). Ten slotte stelde spieker nog deze .•ragen Is het waar, dat door een of meer commissarissen een plan tot reorganisatie is ingediend, om de maatschappij niet op zoo weelderige vv'jze te exploiteeren en dat dit plan door de meerderheid van commissa rissen is geweigerd Is het waar, dat aan het personeel verboden is. oen accountant, zelfs vergezeld van een der commissarissen, op het kan toor toe te laten De voorzitter zei, dat waar ls, dat bij commissarissen een reorganisa tieplan is ingediend, waarvoor als reden werd opgegeven, dat op de kosten bezuinigd moest warden, het geen eenvoudig belachelijk is. De commissie van onderzoek zal oogen opzetten wat de kosten betreft. De tegenwoordige directeur heeft die kosten voor reizen en onthaal van sommige personen, met 90 pCt. ver minderd. De voorzitter houdt vol, dat geen beursspeculaties of Dankzaken zijn gedaan. Alleen is getracht, om de firma Van Eyk op de been te hou- m. Mr. Loggere had verwacht, meer te hooren dan de luttele mcdedeelingen, die thans worden gedaan. Spreker wenscht eerst verschillende vragen tot klaarheid te brengen, alvorens oen commissie van onderzoek te be noemen. Spreker heeft vernomen, rial rle firma Van Eyk een belangrijk bedrag debet was aan de maatschap pij hetgeen een jaar geleden f 462.000 bedroeg. Toen moet de di rectie zich zeer hebben verontrust en commissarissen hebben gevraagd in te griipen. In plaats van in te errii- non, is die post vererroot tot f500.000. Ook wordt gezeerd, dat om deze re den twee der directeuren zijn afge treden. De voorzitter betwistte de juist heid van de genoemde cijrers. Bij de firma Van Eyk werden nooit groote bedragen gedeponeerd. Het bedrag is daar gekomen door de overne ming der aandeelen, wat niet direct is teruggevraagd en waarvan slechts een gedeelte kon worden teruggege ven. De lieer Van den Berg verklaarde, dat hij korten tijd directeur is ge weest, maar dat hem do toestand te gevaarlijk werd. Daarop ontspon zich een discussie over de vraag, wie verantwoordelijk is voor de afgifte der aandeelen aan de firma Van Eyk. I)o vroegere di recteur, de heer Veldhuizen Jr., zei, dat hij do aandeelen eerst lieeft ge- teekend en later mr. Van der Aa. De voorzitter zei, dat de directie de brandkast m belieer had, dus Oie moest zorgen, dat de aandeelen niet in andere handen kwamen. Mr. Mendels wees op de roekelooze wijze, waarop de aandeelen zonder onderpand zijn gegeven aan de fir ma Van Eyk. Wie civiel-rechtelijk aansprakelijk is, moet uitgemaak. worden. De voorzitter zei, dat wanneer hij het laatst do aandeelen toekende, dit altijd op het kantoor geschiedde. Door commissarissen is aan de di rectie machtiging gegeven om die aandeelen te verkoopen, maar verder moest de directie zorgen voor die aandeelen. De heer Veldhuizen Sr. deelde ver volgens mede, dat hij als oprichter en oudste commissaris van de maat schappij aandeelhouders wenschte bekend te maken met den tegemv oor- digen stand vun zaken. Na herstel van zijn laatste ziekte ten kantore van de maatschappij komende, bleek hem, dat de toestand der maat schappij dermate was, dat hij een langer aanblijven als commissaris niet wenschelijk achtte. Ten slotte is hij echter in het belang van aan deelhouders niet heengegaan. Twee derde van het kapitaal was vastgelegd. Een gedeelte in de ge bouwen en eigendommen en een ge deelte bij de firma Van Eyk. Het verlies bleek te zijn geklommen tot 282.000. Na 6 April is er geen be stuursvergadering meer gehouden, tenminste spreker is ot niet v. or op geroepen. Met volle overtuiging raadde hij reorganisatie of liquidatie aan. Eiken dag wordt er verloren en hij schat het verlies elke week in Ne derland op f 500 en in Frankrijk op f 800. De heer Verhoeven vroeg nog, of het geheele preferente aandeelenka pitaal van J 500.000 geplaatst en vol gestort was. Na nog eenige verwarde discussies vulde mr. Mendels zijn voorstel (om een commissie van onderzoek te be noemen) aan om de commissie het recht te geven zich leden te assumee ren. Mr. Mendels verklaarde nog, dat. hij zich niet beschikbaar kon stellen om deel uit te maken var. de te benoemen commissie. Daarop werd overgegaan tot stem ming. Uitgebracht werden 194 gel dige stemmen, volstrekte meerder heid 9S stemmen Gekozen werden bij de eerste stemming de heeren Verhoeven, Mr. Loggere en De- Voogd en bij de volgende stemming de hee ren Van Bergen en Humfeld. Sport en Wedstrijden VLIEGEN. Max Olieslagers vliegt in bot publiek! De tweede dag van de vliegweek te Leeuwarden (waar de aviateurs v. Bussel. S. Koning en Max Olieslagers demonstraties houden) heeft zich ge kenmerkt door een noodlottig onge-. al. Nadat te halfvijf Donderdagmiddag de Hollander Koning was opgestegen en bij harden wind een vlucht van acht minuten had volbracht, steeg Van Bussel op. En toen stapte ook Max Olieslagers in zijn Blériol-roono- plone, om een vlucht te gaan volbren gen. De machine snelde over het ter rein naar hot W esten, en op "t oogen- blik van den siarl wendde ze zich plotseling maar ze was nog niet van den grond naar links en vloog recht op de, daar langs het terrein geschaarde massa toeschouwers in. Do ontsteltenis was verschrikkelijk het publiek rende zoo snel het ver mocht... De machine was wel in haar vaart eenivszins gestuit door het touw, dat het publiek moest verwij derd houden van het terrein, doch he laas worden vier dames door de ma chine getroffen. Nadat door een paar geneesheer en de eerste hulp was verleend, werden do gewonden naar het Diaeonossen- huls vervoerd. De gewonden waren: mevrouw J G. WinkelGroothuis, uit Besoyen (Noord-Brabant) kroeg oen schedel breuk en verkeert in levensgevaar. Mevrouw dr. WinkelVan Parel, uit Akkrum (een rib gebroken). Juffrouw FaberReitsma te Bols- ward had beide polsen gebroken. on mevrouw WeidemaVosman te Leeuwarden, die vermoedelijk een been gebroken heeft. Een algemeene verslagenheid had plaats gemaakt voor de pas te voren algemeen heerschende vroolijkheid, terwijl Van Bussel op het terrein daalde, waren twee toegesnelde ge- neeslieeren bezig, het eerste lijden te Lenigen. Ondertusschen, schrijft het Hbld., werd niettegenstaande de vreeselijke catastrophe toch nog weer gevlogen. Sieb Koning ging ten tweeden male de lucht in en daalde na eenige mi nuten. Uit het publiek ging tegen de- zo handelwijze neftig protest op. De secretaris van hel vkagcomitê ver zocht der ere, uitdrukkelijk te mel den, dat de laatste vlucht plaats vond in overleg met den plaatsvervangen- den burgemeester on op order van den voorzitter van het vliegcomité den wethouder Scüooudermark. BOKSEN. KINGSLEY DAAGT PLACKé UIT! De Tel. kreeg bezoek van een te Amsterdam gevest.gden boksleeraar, den heër Sam Kingsley, licht-ge wicht kampioen van Nienw-Zeeiland. Deze begon met te verzekeren, dat Placké neet verkeerd gehandeld heeft door van Holland uit een uitdaging aan den wereldkampioen Johnson te zen den. Volgens Kingsley had Placké den volgenden weg moeten bewandelen: le. Placké had zich persoonlijk bij de redactie van de „Sporting Li fe", to Londen, moeten aanmelden; 2e. vervolgens zou hij daar 200 pd. st. (f 2400) hebben moeten storten, zooals dit de gewoonte is in de boks- wereld, ten einde verzekerd te zijn, dat men met een serieuze uitdag.ng te doen heeft. Zonder hei stellen de zer cautie mag een beroemd man als Johnson niet op een dergelijke uitda ging ingaan; en ten 3e. moet men in de bokswe- rekl een bekend figuur zijn, hetgeen altijd volgens Kingsley met Placké n:et bet geval is, wil men een we reldkampioen kunnen uitdagen. Kingsley zeide, niet met praatjes wegens no ijver of wat dan ook te komen aandragen, en verzekerde dat dergelijke onderhandelingen geheel, zooais hij hierboven aangaf, moeten worden gevoerd. En om nu Placké aan het ten dör- de genoemde te helpen ls Kingsley onmiddellijk bereid met Placké te boksen. Wel is Placké een zwaar gewicht bokser, die 250 pond of 125 KG. weegt, terwijl K ngsley tot de lichtwegende. met 126 pond of 63 KG. behoort niet- tem n durft hij met zeer veel vertrou wen in zijn capaciteiten den strtid aan. Als een.ge voorwaarde stelt hij, dat er met 2 Engelschen onsen we gende handschoenen gebokst zal wor den. Placké mag het bedrag van den inzet bepalen. Waar deze ontmoeting zal plaats hebben laat Kingsley koud. Gaat het met ln Amsterdam, noch in de provincie, dan is hij ook dade lijk bereid buiten Nederland in het strijdperk te treden. Het woord is thans aan Plackél Gemengd Nieuws BOSCHBRANDEN. Men verneemt uit Ottawa De ontzaglijke boschbranden hebben een omvang aangenomen, die de be woners van de tussc'ien de uitge droogde bosschen liggende steden en dorpen angst en schrik aanjaagt en ten deele dakloos gemaakt heeft. Van North Bay tot Por-jpine woedt over een afstand van 200 Engelsche mij len een vlammenzee. Alle korenvel den van Dome tot Whitney zijn afgo- jDrond. De hemel is door groote rook wolken bedekt. Mannon, wouwen en kinderen zijn langs de meren ©n ri vieren gevloden. Vluchtelingen van Porcupine eo van Pottsville hebben eer. toevlucht gevonden in Golden Ci ty. De voorsteden van Golden City zijn volkomen door vlammen ver woest. De levensmiddelen zijn zeer schaarsch. In Cochrane zijn de bewo ners zonder ©enig voedsel of dak eu moeten m kolenwagens overnachten. Talrijke vluchtelingen zijn in de groote ineren verdronken. Alle wegen door de bosschen en alle bruggen zijn vernield. Bijna alle landgoederen moesten door hun bewoners verlaten worden Het is voor de overlevenden moeilijk een weg naar de bewoonde wereld te vinden. Er wordt echter ook gemeld, dat het aantal dooden slechts 50 zou bo dragen en het aantal gewonden 300. Alle bosschen aan den spoorweg van Tcmisoanig tot Ontario, de stad Cochrane en vele steden van minder beteekenis, zooals Porcupine en Potts ville, zijn met den grond gelijk ge maakt. De droogte van het gras en van den oogst hebben er bijzonder toe bijgedragen, uat het vuui zicu zoo anei verbreiden Kou. Volgens oe laatste berichten uil Detroit moeten er oud duoueu vastge steld zijn. Lie vlucüteuugeu uit ue ver meide steden vertellen, aal net gota. slachtoffers nog heeiewaul mot ie overzien is. Een grooie panier, om stond in Ta was City, toen de vlam men in de stad sloegen VeJe vnn.wen en Kinderen vielen m de stralen ue- wusleloos neer. Andereu vluchtten in de kerken eu openbare gebouwen, die echter ook duor de vlammen oinr.ngd worden. Driehonderd personeu v\er den aan boord van een schip opgeno men, dat juist in de haven van Osco da lag en dat het Huron-moer op voer. Van hel scliip uit konden de he den zien, hoe hun bezittingen ver brandden. Treinen van don Ontario- spoorweg hebben honderden vluchte lingen gered. Mejuffrouw Doris Diamond, een tooneelspeelster en een van de gered den, voi ieit, dat net gezreut vuu uc bruiidenue stralen vreesenjK »io. Mannen, vrouwen en Kmueieii vleien ilouit ueeiUuucrs wierpen nun Kin deren in net water van nel Uuioii- meer, om ze van de vlammen te ion- den. ÜOK 1U het district .-luxui.», oU mijlen ten noorden van Ausubie, is bruiid uitgebroken. Acht kleine den aan liel Horonmeer zijn volko men verbrand. De schade is heeJemaal niet te mei en. De vlammen trekken over een afstand van honderden kiJono-teis ten nooiden van Ontario de North Bay en Hudson Bay d.n-.i y.-,. vreest, dat liet aantal slachtoffers nog veel grooter zijn zal, dun tut nu lue berekend is. in de volkomen verniel de stad Cochrane, die 3dü0 inwom rs telde, is alleen het gebouw van een bank blijven staan. Vrouwen en kinderen werden in goederenwagens gered, maar de hitte was zoo groot, dat velen stikten. Van de stad Pottsville is niets an ders overgebleven dan een door nsch omgeven puinhoop. EEN TRAGISCHE GEBEURTENIS, die aan vier menschen het leven kostte, had te Hohensfein-Ernsthal in Saksen plaats. F.en baker, die bij een familie d ende beging de on voorzichtigheid een fleschje lysol op tafel te laten staan. Een driejarig meisje greep het fleschjc van dc ta fel dronk het leeg en stierf weldra ten gevolge van verg ft gmg De ba- kef trok zich het gebeurde zoo aan. dat zij zich naar haar woning betraf en zich zelf, haar ina en tiaar tw.n- tigjarige dochter eveneens verg b>e- d ende Het geheele bu.sgezm werd den volgenden morgen dood gev.n- den. DE STAKING TE SARAGOSSA. Men verneemt uit Sarn lat de algemeene staking bi-l afmetingen begint aan te nemen. Woensdag hebben de gar<!<> ci.b im manifestaties in de hoofdstu I do menigte met charges uiteengedre ven. waarbij 5 stakers worden go- dood en eenige gewond. DE AARDBEVING. Frans Jozef heeft uit zijn particulie re middelen 100.000 kronen geschon ken voor de inwoners vnh rr.et. die door de ioncste ao-" schade --'oden hebben.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7