SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad» Zwemmen. W aterpolo. Roeien. Orloket. W ielrij den. Ijuolitvaart. A^tliletiek.. Boliaken. BoMieten Zwemmen. Het zwemfeest vin de H. 0. Z. Het derde (en in dit seizoen ook bet laatste) Haarlemsche waterfeest heeft Zondagmiddag plaats gehad. Na de roeiv. edstrijden en H. V. G. B.'s feest, is liet zwemfeest van de •Haarlemsche Onderwijzers Zwemclub gevolgd. Op het goede doel dier jonge vereeniging (het bevorderen van de «w emkunst onder het volk), neerge legd in het motto„Zwemmen zij volkszaak" hebben we hier al meer dan eens gewezen. En de H. O. Z. heeft succes van haar werk, dat is door dit tweede zwemfeest bewezen. Duidelijk blijkt liet, dat die gelegen heid, om in oen wedstrijd elkaar te bekampen, een prikkel is voor de jonge zwemmers van ,,de openbare", om hun zwemmen te verbeteren, om zich met anderen te vergelijken en trachten liet dan beter te doen, meer bedrevenheid in het water te krijgen. Hun animo er voor, hun be langstelling er in neemt toe, en van zelf moet het bestaan van dat jaar- lijksch zwemfeest de verwezenlijking bevorderen van de aanbeveling der H. O. Z. „Jongens, neemt uw mak kers mee, als ge gaat zwemmen" en „Meisjes, neemt uw vriendinnen mee, als ge gaat zwemmen". Het aantal deelnemers aan dit zwemfeest, dat evenals het vorige in de abonnements-inrichting aan do Houtvaart plaats had, was uitste kend. In afdeeling C (snel borst zwem men over 25 M.) deden bijv. vijftig jongens mee, naar den leeftijd in klassen onderverdeeld. En er werden heel aardige tijden door sommigen gemaaktook in de meisjes-nummers waren er zwemsters, die het er heel goed afbrachten. Geven we hier eerst even de lange lijst van uitslagen in de nummers snel- en schoonzwem- Snelzwemmen 25 M. (meisjes 1 'A. Blokker, in 30 3/5 sec. 2 G. Kem per 3 M. de Boer4 H. Lebeau5 J. Maarse. Schoonz wemmen (borst- en rug- m zwemmen) voor meisjes 1 A. SNvart; O A DlWVn. 25 M. mutste partij H. Boers (doel), A. Karsebuom en H. v. d. Velde (achter), J. B. Scholte (midden), C. J. Merens, A. Verwey en F. Peltenburg (voor) met 3—1 van de blauwgemutste L. Verwey (doel), L. Robert en J. Verwey (achter), R. Peeivboom (mid den), P. W. Peereboom, J. C. van Dijk en Vliegen (H. O. Z.), (voor). Natuurlijk viel (als altijd) het wa terpolo bijzonder in den smaak van het publiek, dat zeer tot applaus ge neigd bleek. Tegen zes uur was het programma afgewerkt. Restte nog de prijsuitdee- ling. De heer S. de Groot, voorzitter der H. O. Z., hield die, en ving aan met een toespraak, waarin hij spe ciaal de (vele aanwezige) ouders aan moedigde hun buren en kennissen aan te raden óók hunne kinderen te laten zwemmen. Verder bestreed spreker o. a het nog bij velen be staande vooroordeel, dat de meisjes niet mogen zwemmen. De heer De Groot dankte allen, die het hunne hadden gedaan voor het welslagen van dit tweede zwemfeest der H. O. Z., en deelde tenslotte de prijzen (het waren er heel vele) uit Zij tenslotte nog even vermeld, dat we under het ei note publiek bij dit zwemfeest een drietal raadsleden za gen, te weten de heeren Van de Kamp, Modoo en dr. W. E. Menens. Laatstgenoemde had (met de heeren A. A. Sprenger Sr., L. Robert. S. Groot en A. C. Hendriks) zitting in de jury. Jabez Wolffe, uit Glasgow, Woensdag een poging doen om het Engelsclie Kanaal over te zwemmen. ZWEMWEDSTRIJDEN IN PARIJS. Verschillende interessante wedstrij den zullen binnenkort in Parijs wor den gehouden. Op den 23sten Juli zullen de Fran- sche kampioenschappen worden ge houden, waarvoor, behalve verschil lende bekende Fransche zwemmers, ook ingeschreven zijn de Engeische kampioen T. Taylor, de Belgen Mey- a boom en Gregone, de Oostenrijker M Otto Scheff en de Hungaren Zaehar Snelrwemmen over 25 M. voor en Belemay. Jongens. jasten zullen er wedstrijden lste afdeeling (jmsens vso 10-12 yoor bcoepszwommore a-orden ge- houden, waarbij o. a een zee-uurs- jaar) 1 K. H. de Vos, in 30 4/5 sec.; 2 P. J. van Akker; 3 Ch. Lebeau; 4 R. van Zoelen. 2de afdeeling (jongens van 13 jaar): 1 C. Visser, in 28 1/5 sec.2 G. van Rossom; 3 A. Schreuder; 4 D. Groene- veld 5 A. G E. Memelink, 6 G. Pro per; 7 W. BrakeL 3de afdeeling (jongens van 14 en 15 jaar) 1 C. Koeman, in 251/5 sec.; 2 A. Dekker; 3 P. v. d. Poel; 4 K. Sturm; 5 J. Corvers; 6 P. J. Wensink; 7 A. Prinsen; 8 J. ter Haak. 4de afdeeling (jongens van 16—18 Jaar. bnanlengte 50 M.) 1 N. Klees, in 53 4/5 sec. 2 E. van Egmoud; 3 G. A. Prinsen. Rugzwemmen over 25 M. lste afdeeling (joneens van 11—14 jaar)1 G. A. van Beek, in 32 3/5 wedstrijd, waarin de bekende Engei sche zwemmer Billlngton zal mede dingen. Op denzelfden dag zal de wedstrijd door Parijs voor amateurs worden gehouden, waarvoor o. a. zijn inge- aclireven Ooms, Mans en Jarvds, ter wijl, wat de dames betreft, want ook het zwakke geslacht kan aan ze wedstrijden deelnemen o. miss Kellermann is ingeschreven. Waterpolo. HET NEDERLANDSCH ZEVENTAL. De proef wedstrijd voor de keuze van een Neder! andsch zevental is j. o o t r, Zondagmiddag door de veertien can- 2 J. Corvers; 3 A. Roosen; 4 P. Mooi- didaten voor het vertegenwoordigend m^IJ- 1Q team te Dordt gespeeld. afdeeling (jongens van lo 18 't Was een mooie, spannende strijd Jaar): 1 C. Koeman, m ~S 3/5 sec; 2 vaQ het DUïkje der Nederlandsche P. y d. Pool, 3 G. J. Groeaeveld; 4 poiospeleri t Resultaat was 5-1. Na V- 0r I afloop vergaderde de waterpoio-oom- Gekleed zwemmen over 25 M. missie vaB den K. B„ en koos IC. Jacobs, In 37 4/5 sec., - E. van VOOrloopig hot volgende Neder- Egmond; 3 H. J. Schuurman; 4 J. iandsch zevental om op 13 Augustus Gosewehr. te Gouda tegen België te spelen (na Schoolzwemmen in ploegen van drie paar belangrijke eerste-klasse- zwemmers. Ie School 3 (K. D. van ontmoetingen op 30 Juli zouden, nog Maas, R. van Zoelen en P. J. Akker); 2e School 4 (G. van Rossum, J. Vreem en C. Cobelens). Vijf schoolploegen dongen mee. Schoonzwemmen e>en of twee veranderingen kunnen worden gemaakt) Tordoiir (Rotterd. Z C.) doelR. lienunelts (H. V. G. B., Haarlem) en J. D. Los van Haar lem (Het Y) achter J. G. Cortlever s., M31U illCI. J.J tLVrUU lste afdeeling (jongens van 11—13 7Bet y) middenL. Benenga (De jaar): I J. Wensing; 2 C. Lebeau; 3 Maas), B. Benenga (De Maas) en P. G. van Rossum; 4 W. Slootweg; 5 W. Ooms (D. J. K.. Amsterdam) voor. Schreuder. 2de afdeeling (Jongens van 14—18 COMPETITIE jaar) 1 G. J. Grooneveld; 2 A. Dek- 7 p r kor: 3 A. Mazurel; 4 C. J. Andree. I T" Amorsloori won da A. Z. RC. De uitslag van nog een „snelheids-Zondag met 2 1 van de Amsterd. wedstrijd", namelijk een in het Zwem club, en behaalde daardooir het „tobbetje-varen", was - 1 Ch. Lebeau; kampioenschap 2e klasse B. 2 W Schreuder; 3 D. Koster; 4 R. v. Voor de 2e klasse A spelen van- Zoeten- avond te Rotterdam R. Z. C. IIEL Er waren nog een tweetal nnm- H v r me.rs op liet programma, die afwis- B g seling brachten en bovendien voor Z C H Roeien. Tijdens de lerdaagsche wedstrij- de deelnemers aan de zwemwedstrij den van dezen middag heel leerzaam waren. Ten eerste was er een num mer schoouspnngen, waarvoor eeni- ge hoeren bezoekers der zweminrich- den van den N. B. L. O. werd ting hun medewerking hadden ver- êón-persoons outrigged -afdeeling An- leeiul. Het v '.ren de heeren Joh. M. ni van 't- Spaorne, te Haarlem, vijfde Schmidt, J. t.. van Dijk, F. Pelten- in 3 uur 12 min. 50 sec. burg en Strijbos, (Lie een reeks fraaie Over het totale traject van óén- aprongeu mlvoarden. Ook de kleine persoons outrigged wherries met Ottmar Schónhuth, weibekeud sprin- stuurman .of stuurvrouw, werd gerlje in de Haarlemsche zwemin richting, deed mee, en hij had niet het minste succes H. V. G. B. had verder een water- polomatch georganiseerd. Vijf eerste- zevental Iers en liet geheele tweede zevental waren bij de veertien spe lers. In een aardige en spannende partij werden gehouden op het 65 Meter polo, geleid door dr. W. E. Merens breede Willebroeck-kanaal, dat als »!s scheidsrechter, won de witge- wedstrijd-terrein eerst sedert kort in te Haarlem, in sec. INTERNATIONALE WEDSTRIJ DEN TE BRUSSEL. Onder groote belangstelling namen Zondagochtend de Internationale roei wedstrijden een aanvang, die gereedheid Is gebracht en wel vol doet. In het nummer de jonge vier start ten vier ploegen. Den eersten prijs won Cercle des Régates. te Brussel, in 7 min. 25 sec. Tweede kwam aan „De A matei", van Amsterdam, ln 7 min. 32 sec. De finale voor Jonge Skiff werd door Nijkerk met drie volle lengten voorsprong in 8 min. 34 2^5 sec. ge wonnen. Cricket. ROOD EN WIT XI—HAARLEM XI. Daar de wedstrijd A. C. C. It-R en W. II uitgesteld wetd, speelde een Haarlem-elftal tegen een R. en W.-elftal. Om elf uur wordt begon nen cm Haarlem gaat eerst battan. Krusoman en Bouwmeester leggen er al dadelijk het hout op. Bouwmeester wordt dan met 21 gebowld door M. Sand berg. P. Heye wordt daarna met 13 heel goed door Vreugde gevangen. Het heeft er veel van, dat alle Haarlem- spelc'rs dubbele cijfers gaan maken, want Oostenbroek en Angenent ver trekken allebei resp. met 12 en 24 runs. lvruseman wordt dan eindelijk op het bowlen van Mesman door M. Sandberg gevangen met 56. De rest van Haarlem, behalve L. Hartog met 29, blijven onder de tien en bet to taal wordt 178. Rood en Wit gaat dan batten. Bij Haarlem gaat zoowat het heele elftal bowlen. H. Julian is met 14 door Heye achter bet wicket gevangen. M. Sandbe'rg met 18 c. and b. door the Painter. L. Reydon staat heel goed te spelen en als hij einde lijk door The Painter, die weer echt zijn bowldag heeft, gebowld wordt; heeft hij 34 gemaakt. Lotsy blijft dan nog met een goede 25 not out. liet to taal is 117. Beide elftallen gaan nu nog ieder één uur batten. Haarlem maakt er 144, waarvan Bouwmees ter met een hard geslagen 56 de meeste heeft. R. en W. maakt er 93, waarvan Lotsy met 39 het leeuwen aandeel heeft. Haarlem wint dus mot 112 runs- Do volledige scores zijn: Haarlem le innings: Krusoman c. Sandberg b. Mesman 56. Bouwmeester b. M. Sandberg 21. P. Heye c. Vreugde, b. Sandberg 13. J. Oostanb'roek, c. Mesman, h. Sand berg 12. P. Angenent, Lb.n. Sandberg 24. A. A. v. d. Berg, b. Sandberg 7. Schoemaker c. Mesman, b. Sand berg 5. P. the Painter, b. Sandberg 1. Jur. Haak, c. and b. Frankeh 3. A. Hartog, b. Franken 29. A. Maas, not out 3. Extra's 4. 2e innings, did not bat c. M. Sandberg, b. Reydon HL c. and b. Julian 7. c. Pleyte b. L. Reydon 0. c. Le Sueur, b. Julian 12. c. Sandberg, b. Julian 12, b. Julian 25. not out 7. c. Sandiberg, b. Julian 2. c. Reydon, b. Julian 4. c. Le Suou'r, b. Julian 10, Evbra's 9. ROOD EN WFT. le innings H. Julian, c. P. Heye b. the Pain ter 14. M. Sandberg, c. and b. the Pain ter 18. L. Reydon, b. the Painter 34. K. Mesman b J Oostenbroek 8. J. Franken b. the Painter 0. L. Groen c. Hartog b. Oostenbroek 3. K. Lotsy not out 25. W. v. Spengler, c. Heye b. the Painter 4. Ten Brucgecate, b. A. v. d. Berg 1. W. le Sueur, c. A. A. v. <1 Berg b. Bouwmeester 6. P. de Gruyter b. Bouwmeester 0. Extra's 6. 2e innings Run out 3. C. Jur Haak b. A. v. d. B. 10. Cand. B., A. v. d. Borg 0 C. Bijleveld b. A. v. d. Berg 0. Pleyte b. A. v. d. Berg 5. Run out 3. C. A. v. d. B. b. Oo8tembroek 39. De Jong c. Hartog b. A. v. d. Berg 10 c. and b. Angenent 14. c. J Oostenbroek b. Bouwmeester 2. Not out 5. Extra's 11. BOVVL1NGCIJFERS. HAARLEM. le innings Bouwmeester 232. The Painter 537. Oostenbroek 2—25. Kruseman 08. Angenent 03. A. v. d. Berg 11. Schoemaker 00. Hartog 05. Bijleveld 2e innings Bouwmeester 13. The Painter Oostenbroek 111. Kruseman Angenent 14. A. v. d. Borg 517* Schoemaker 041. Hartog Bijleveld 0-6. R. EN W. le innings M. Sandberg 759. H Julian 0-61. J. Franken 2—35. K. Mesman 1—19. 2e innings Pleyte 0-35. H. Julian 7—64. L. Reydon 2S8. OVERZICHT, Rood en Wit mot V.V.V, schrijft de CouT., gisteren voor de ver rassing door maar weer eens niet te spelen. Door dan N. C. li. waren een tweetal scheidsrechters uitgenoodigd, een hiervan was echter verhinderd en in plaats van te trachten hiervoor een plaatsvervanger te vinden, gLu gen beide partijen maar weer zoo gauw mogelijk „hui$ toe.' We zullen hierover verder zwijgen, liet bestuur van den bond zal zeker wel nader eene beslissing nemen, de eemge opmerking, die we zouden wil len maken, is, dat men op deze ma nier langzaam maar zeker afbreekt, wat enkele ijverige cricketantliousias ten met veel moeite aan T opbouwen zijn. In den namiddag maakten vele cric ketliefliebbers een vergeefsche wande ling naar Oud-Rosenburch. Een tweede verrassing was weer eens een overwinning van A. C. C., dat, dank zij Rincker's werk, roet bat en bal de Hilversummers met 79 runs sloeg. Hilversum begon met 103, waarop A. C. C. 132 maakte, waarvan Rinc- ker 69 en Douwes 39. In den Haag behaalde 's-Gï. C. C. een 10 wickets-overwinning op Her- mes, Den Haag begon met 159 te ma ken, waarvan Feith Sr. 75. Hermes maakte 76 en in de follow-on 105. De Hagenaars brachten nu de noodige runsronde verlies bij elkaar. Volharding II klopte 's-Gr. C. C. met niet minder dan 200 runs, boofd- zak%lijk dodr een fraaie 128 not out van Mesch. Victoria kon het ook tegen Albion niet tot een overwinning brengen, hoewel de Amsterdammers op de eer ste innings een kleinen voorsprong hadden. Ze verknoeiden dit in de tweede in nings en verloren dus met 25 runs. (Zie vervolg ln het Eerste Blad). Wlelrijden. TOUR DE FRANCE. Ongeveer de helft van den grooten wedstrijd door Frankrijk is nu afge legd. De winner van de étape Nizza— Marseille was Crupelandt, die vleide is in de algemeene classificatie. Num mer één is Garrigon. Do wedstrijd met één dag rustpoos tusschen elke étape zal tot het einde der maand duren en gaat dan via Perpignan, Luchon, Bayonne, La Ro ehelle, Brest, Cherbourg, Havre en dom naar Parijs. luchtvaart. VLIEGWEER TE LEEUWARDEN. Zaterdag was- slechts weinig pu bliek opgekomen om naar de ponney- races te kijken en later te zien vlie gen. De wind gaf wemig hoop, dat er inderdaad gevlogeu zou worden. Toch liet Kimmg er waren nog een kleine honderd menschen over de hangar openen en spoedig stond de „Goupyklaar. Prachtig steeg hij, onder geestdriftig hoerage roep op. Hij maakte een prachtige vlucht vam 5 minuten ter hoogte van 176 M. en werd uiet fanfares verwel komd. De voorzitter van het comité bood hem een krans aan. De andere avia- teurs vlogen niet. In de toestand der gewonden was Zaterdagavond nog geen verandering gekomen. VLIEGEN TE HOORN. EEN MACHINE VERNIELD. Nadat Zaterdagavond de aviateurs Mulder en Balde 'n paar proeftochten over het ter rem hadden gemaakt, werd kwart na zovan de witte vlag geheschen, als toeken dat er gevlogen zo uworden. Om 3 min. voor half acht maakte Mulder zijn eerste vlucht over het terrein en over zee; door de nog ver raderlijke rukwinden was Mulder ge noodzaakt, spoediger te dalen, dan hij hoopte, te meer daar de machine boven de zee niet meer geheel naar het stuu'r luisterde. Na de vlucht, welke eend ge minuten duurde, werd de eerewijn aangebo den, en de oviateur werd door de Ver- eeniglng voor Vreemdelingenverkeer met een krans gehuldigd. De voorzit ter, de heer Johan Wilson, legde er in het bijzonder den nadriik op, dat het comité niet de minste pressie zou uitoefenen op de vliegers. Om 10 min. voor 8 deed de avla- teur Bahle een vlucht Bij het nemen van een bocht evenwel, toen de ma chine nog laag bij den grond waa, vloog deze tegen de afzetting van den derden rang aan. Gelukkig echter stond hier zoo goed als geen publiek. Wat er stond, kon zich bijtijds redden. De aviateur sloeg met zijn machi ne tegen den grond, gelukkig echter zonder hem letsel aan te brengen. De machine echte'r is gehoed vernield. De vleugels en de schroef zijn stuk geslagen en kort bij den motor afge broken. Zeker is het, dat de machine, de bekende „zilvervogel", gedurende de Hoornsche vliegweek niet meer zal kunnen worden gebruikt. Mulder was voornemens, daar de wind nog dezelfde kracht hield en nog dezelfde verraderlijkewindstooten boven zee bleven aanhouden; dien avond niet meer op te stijgen. Bahle deelde mede, dat de oorzaak van het ongeval te wijten is, aan het niet voldoende trekken der schroef, waardoor het toestel met dan wind in den rug en juist in de bocht zijnde, niet voldoende snelheid behield, om boven te blijven. Wegens den feilen wind, schrijft de Cour., werd Zondagmiddag de zwar te vlag geheschen, ten toeken, dat er niet gevlogn zou worden. Woei het ln de stad al hard, op het vliegterrein, dat aan zee grenst, stond eein halve storm. Zeilen, geplaatst ter belemme ring van liet gezicht voor het buiten- publiek, zijn geheel aan flarden ge slagen. De hangar raakte uit zijn ver band en moest gestut worden. De zei len. van het dak werden geheel weg geslagen. De groote kast; die dient om de Sommer-tweedeklier van Mulder te vervoeren, werd als een kogelvanger eengeslagen. Is 't terrein bij uitstek geschikt voor vliegterrein wat betreft de oppervlak te, de ligging aan zee maakt het zeer ongeschikt. Wind staat er zoo goed als altijd. Voor het publiek was het gisteren een groote teleurstelling. LüTGE NAAR SCHEVENINGEN. Overeenkomstig vroegere voorne mens, die echter nog niet verwezen lijkt konden worden, zal ook de bad plaats Scheveningen een vliegveitoo- ning krijgen. Heden zal bij passend weer de vliegenier Lütgo, tusschen des namiddags 4 en 5 uur met zijn eendekker van Duindigt een vlieg tocht naar de badplaats ondernemen, men. Hij zal deze trachten te bereiken langs den watertoren over de duinen om vervolgens naar zee te vliegen en daar in het front van het wandel- hoofd een viiegschouwspel geven. Voor het geval het weder onver hoopt den vlieger niet gunstig zal zijn, zal hij Dinsdag of volgende da gen den vliegtocht ondernemen. MONUMENT—VAN MAASDIJK. Het monument van Clement van Maasdijk wordt Dinsdag 18 Juli des middags te 4 uur op de begraafplaats Mascowa onthuld. Het gedenkteefcen bestaat uit een bronzen buste van den aviateur, vervaardigd door den beeldhouwer August Falise te Wage- ningen op een steenen voetstuk. Het comité in rnemoriam Clement van Maasdijk zal 't gedenkteeken aan de familie overdragen. WEER EEN ONGELUK. Te Issy-les-MouILneaux viel Zater dagavond de aviateur Brlndijonc van een hoogte van 50 M. op de Quai Bil- lancourt. Hij werd naar het hospitaal vervoerd, waar een toestand van verdooving intrad. Athletlek- BOKSEN. KINGSLEY VERSUS PLACKó. Naar aanleiding van Plackó's ant woord op Kmgsley's uitdaging, etc., schrijft laatstgenoemde in ,,l)e Cou rant" thans het volgende „Placké is vermoedelijk boos op mij geworden, omdat IK hem den juisten weg aangaf, dien hij moest volgen, wilde hij eenig succes heb ben met een uitdaging aan Johnson. Wat nu mijn persoon betreft, ben ik mij uiet bewust, dat ik Placké uit daagde tot het houden van een zwemwedstrijd. Ik wil alleen met hem boksen. Hij lastert wel, dat ik nooit in Nieuw-Zeeland ben geweest, bewijzen dienaangaande kan ik bom ten allen tijde toonen. In ieder geval voel ik mij in staat te doen wat Kid Mac Coy met Placké in Amerika deed. Deze (Kid Mac Coy) overwon reeds in de eerste ronde, met een regelmatige „knock down". Waar Mac Coy niet veel zwaarder was dan mijn persoon, zie ik de kans schoon, hetzelfde spelletje te herha len. Van bevriende zijde gewerd mij een artikel uit „The Sportsman", het bekende Engeische sportblad, van Vrijdag 11 September 1903. waarin Placké'» boksers-capaciteiten tot niets worden gereduceerd. Men leze slechts het volgende wat Ceotus de schrijver in het re- dactioneele gedeelte schrijft „Een zware Hollander, Placké genaamd, heeft een uitdaging ge richt tot Jim Jeffries. Deze Placké is een van de grootste nullen, ooit in den ring gezien. Hij is 6 ft. 6 ia lang en weegt ongeveer 16 stones. Ongeveer 10 jaar geleden bok ste hij in Sydney tegen een zeke ren Dick Barker, een reus van 7 ft. 8 in. en de belachelijke ver tooning, door dit tweetal te zien gegeven, was langen tijd het on derwerp der gesprokken. Eenigen tijd hierna trok Plaoké naar Engeland, waar hij een baantje zocht bij de National Sporting Club. John Fleming, des tijds Manager, liet hem eens op proef boksen tegen Jack Daven port. een neger. Zo boksten slechts 2 ronden en het grootste gedeelte daarvan log Placké op den grond. Inderdaad wist Placké niets meer van boksen, dan een baby van 2 jaar, en zijn verontschuldi ging, toen hij genoeg lucht kregen had om er een te maken, was„ik ben een zwemmer, maar geen bokser". Eén der le den der club wilde hierna zelfs wedden, dat Placké het geen 2 ronden kon volhouden tegen Bil! Baxter, een licht gewicht, die goed 8 st. woog. En zoo iemand wil tegen Jeffries vechten." „Tot zoover de schrijver. Ik acht commentaar overbodig. Ik kan nog mededeelen dat is mijn recht dat de door Placké overwonnen bok sers allen totaal onbekende groot heden zijn. Toen Placké stoker was, heeft hij misschien wel eens in zijn vrijen tijd gevochten, officieel is daarvan in de annalen der bokswe- reld niets bekend. Hoe dan ook ik daag Placké uit. Heusch, bij behoeft niet hang h zijn, dat ik als excuus mijn licht gewicht zal aanwenden, mocht ik overwon nen worden. Zoover is het echter ge lukkig niet. Het allerliefst zou ik Placké in het onenbaar ont moeten. Gnnt dat niet. dan maar ln een privé-séance. Ik ben zijn man, en weiger beslist op verdere pront iea zijnerzijds in te gaan. Hij bepale den tijd en den dag, en ik zal present zijn, om hem te leeren, dat er ook nog moderne David's zonder slingers bestaan, die in staat zijn een „would be Goliath", gelijk Placké er een is. te kloppen P WORSTELEN. WORSTET.EN TE AMSTERDAM. V. Riel legde Victor le Boulangen in 24 min.; v. d. Berg won van Nuss- baam in 19 min., totaaltijd 39 min. Vervolgens kampten v. Riel en Markussen. Na 40 minuten werd de strijd afgebroken. Hierna streden v. d. Berg met Steurs. Te half één verscheen do politie in de zaal en gaf orde dat ge sloten moest worden; alzoo werd geen eindresultaat behaald- Van d. Berg, Markussen, Steurs en v. Riel deelen de vier eeYste prijzen. Gymnastiek. NEDERLANDSCHE TURNERS TE CA EN BEKROOND. Het Fransche gymnastiekfeest, dat Zondag te Caen werd gehouden, slaagde uitmuntend. President Fal- lières was, omringd door een groot aantal autoriteiten, aanwezig. Sparta uit Bergen-op-Zoom was officieel door het Nederlandsoh Gym nastiek Verbond naar deze wedstrij den voor Nederland afgevaardigd. met sucoes 1 Want in den wedstrijd voor verplichte oefeningen behaalde Sparta de „Prix d'Excellen- i". Sparta's directeur, de heer Schuur- biers, werd benoemd tot „officier d'academie", terwijl de heer Joh. Heijnen, voorzitter van het Neder- landsch Gymnastiek Verbond, bevor derd werd tot „officier de l'Instruc- tion publique". Schaken. TARRASCH— SCHLECHTER. Gisteren hebben Schlechter en Tar- rasch de achtste partij, die bij den 54sten zet afgebroken werd, afge speeld. Tarrasch' vrije pion kosUo Schlechttfr het kasteel, zoodat de eer ste de partij won. De stand is nu: Acht gespeeld, 5 Tarrasch 2 gow., Schlechttfr 1. Schieten. Te Utrecht is een nationale schiet wedstrijd gehouden. In den hoofd korpswedstrijd 200 M. (max. 300 p.) behaalde den 2den prijs „Voor Va derland en Koning" te Haarlem met 267 punten, den 6den prijs „Generaal Van Merlen", te Haarlem, met 257 punten. In den korpswedstrijd Marga 15 M. (max. 300 punten) behaalde „Ge neraal Van Merlen", te Haarlem, den 2den prijs met 260 p. In den korpswedstrijd Flobert (max. 500 punten) behaalde „Gene raal Joubert'te O verveen, den 3den prijs met 466 punten. In den personeelen wedstrijd ovef 200 M. (max. 60 punten) werd tweede D. Feekens, te Haarlem, vijftiende D. Veekens, te Haarlem, vijftiende F. T. Hekker, te Overveen, 21ste P. H. Kluft, te Haarlem. In de vrije baan wedstrijd over 200 M. (max. 108 punten) werd 14de D. Feekens,te Haarlem. Op do vrije baan 150 M. weid 7de A. M. Bos, te Overveen. Op de vrije baan flobert (max. 300 punten) 3de F. T. Hekker, te Over- Stadsnieuws InwUUlng gebouw Protestantenbond Zondagmiddag had, in tegenwoor digheid van een groote schare be langstellenden de plechtige inwij ding van het op de terreinen aan de Zijlvest, tusschen H. B. S. «u M. U. L. O. verrezen, Bondsgebouw van de afdeeling Haarlem van dan Neder- landschen Protestantenbond plaats. De groote gehoorzaal was in feest tooi fraaie plantengroepen groen den rend tiet spreekgestoelte en in de hoeken van de zaal, waarvan geen stoel onbezet was. Even na tweeën besteeg Dr. A. Rutgers van der Loeff, de voorzitter van de Haarlemsche afdeeling van den Bond, den katheder, en ter wijl de aanwezigen zich van hun zei tels verhieven sprak hij Gode worde toegebracht den dank en de eer van dezen feestdag. Hem wijden wij dit gebouw, en wij bid den Hem, dat Hij het zijn onmisbare gunst en zegen schenke. Vervolgens zongen alle aanwezigen lied 2 uit den liederenbundel van

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6