NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 8610 Verschijnt dagefïJKs, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG '8 JULI 1811 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd |s (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 30 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiên en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EER9TB BLAD. Gemeenteraadsverkiezing Bloemendaal. Het verloop van de her stemming, Inzake de verkie zing van één lid van den Bloemendaalschen Raad, zal door ons evenals bij de stemming, bekend worden gemaakt voor de vensters van de serre van het Hotel-Restaurant „VAN OUDS HET RAADHUIS" te Overveen. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De Handelsschool", in de rubriek Om Ons Heen. R. en Z. V. ,,'T SPAARNE." Maandag h.eld de R. en Z. V. 't Spaarne in het Clubgebouw aan de Fnesche Varkenmarkt haai* tweede algemeene vergadering in dit jaar. Na de opening der vergadering door den voorzitter, den heer J. de Breuk Lzn. werden door den secretaris Mr. L. J. van Toulon van der Koog de no tulen der vorige vergadering voorge lezen. Deze werden goedgekeurd. Hierna ging men over tot het tweede punt der agenda, nl. het kiezen van twee nieuwe bestuursleden, wegens het bedanken van de heeren J. Dozy en H. W. de Voegt. Gekozen werden de heeren B. Loos en H. Menalda van Schouwenburg, dóe de benoeming aan vaardden. Hierna werd door den voorzitter medegedeeld, dat het be stuur een pion tot uitbreiding van die loods tot het verkrijgen van een groo- tere ligplaats voor booten in overwe ging genomen heeft. Mede is gespro ken over het aanleggen van een nieu we zeil haven, terwijl eindelijk een ■wijziging in destatuten in overweging zal genomen worden, betreffende de uitbreiding van het bestuur. Ten slot te dankte de voorzitter de aanwezige leden voor hun opkomst en sloot de vergadering. Aanbesteding. Bij de door den bouwkundige W. J. Nelissen gehouden aanbesteding voor het amoveeren van perceel Anegang no. 18 en het ter plaatse bouwen van een winkelhuis rnet bovenwoning, werd ingeschreven als volgt lvaub ou Bierboom te Haarlem, voor fi'iJ4, Van Deursen. id., voor 6794, Bouwersbond, id., voor 6797, V. d. Vlerk, id., voor 6892, H. van Es, id., voor 6910. Van Schagen, id., voor 6950, Der. id., voor 6977, H. van Emmerik, id., voor 7025, De Vos, id., voor f 7100, Vander, id., voor ƒ7120. Kroon van Diest, id., voor 7J45. Het bouwwerk is gegund aan de minste inschrijvers, de heeren Kaub en Bierbooni, aannemers, alhier. ONDEROFFICIERSVEREENI- GING „MARS." Op 22 Juli zal door de Onderoffi- clersvereeniging „Mars" aan haan- leden en donateurs een tuineoneert worden aangeboden te geven door t muziekkorps van het 10e "regiment infanterie, onder leiding van den heeir Eug. H. Rap. Na afloop van het concert, bal in de zaal Vrije dagen Polltleperso- neel. Zooals bekend, is door den Raad dezer gemeente bepaald, dat zoowel de agenten van politie als het kader een vrijen dag zullen genieten om de 9 dagen. Vroeger was dat om de 14 da gen met uitzondering van de kermis. Thans is van de beperkende bepaling voor de kermis geen sprake. De vrije dagen in de kermisweek gaan dus ook allé door. Verbetering. In 0hs vorig nummer zijn eenige cijferfouten voorgekomen. De heer G. L. Zand voort beeft niet ingeschre ven voor f 3549 bij de aanbesteding voor de perceeleu 29—01 in de G.e'r- straat, maar voor f 75-19. Dan is aan de Centrale Werk plaats met f 8.32 1/2 ingezameld, doch f 18.33 1/2. PROVINCIALE STATEN. Vanmorgen kwamen de Staten van ons gewest wederom bijeen, om de beraadslagingen over de Zomer- agenda te her vatten. Een van de belangrijke punten was wel de quaes tie van het al of niet in voeren van progressie bij de Provin ciale belastingheffing. Prof Van Embden wil namelijk zijn democratisch progressie-beginsel toegepast zien op de lieffing van de opcenten op de hoofdsom der Perso- neele belasting Daarom diende hij nu een motie in, om Gedeputeerde Staten te verzoeken een schaal van heffing te ontwerpen, dat wil zeggen de \erhouding vast te stellen tus- schen de percentages, die van de ver schillende belastbare bedragen wor den gelieven. De progressie wilde hij dan invoeren, wanneer het eerstvol gende voorstel tot heffing der opcen ten ingediend wordt. Maar zoover was men nog met, toen de mededeel ing gedaan werd van de indiening der motie. Eerst ver zocht de heer Van Kuykhoff en hij verkreeg de toezegging dat Gede puteerde Staten voortaan aan de be sturen der onderwijs-instellingen, die subsidie wenschen te ontvangen, zul len vragen, hoe de verhouding zal zijn van het aantal kosteloos-toegela- tenen ten opzichte van het aantal be- talonden. Daarna ving de gebruikelijke sub sidie-regen over gansch Noord-Hol- Land aan. Scholen van allerlei aard ontvan gen gewestelijk geldtooneelscho- len, teekenscholen, normaalscholen, muziekscholen, kleed er makersscholen industriescholen. zeevaartkundige scholen, landbouwonderwijs aan boe rendochters Dan subsidie voor instellingen van den meest uiteenloopenden aard: voor drankbestrijding, voor tuberculose- wering, voor vurkensfokken, voor proefvelden, voor lichamelijke opvoe ding, enz. Haarlem weid met een enkele sub sidie bedacht. De gelukkige instelling is de teeken- school van den Nederl. Roomsch-Ka- tholieken Volksbond te Haarlem. In <Lie dorre rij van subsidie-voor- stellen bracht de heer Kuykhoff eeni ge amusante afwisseling. Hij deed namelijk oeu goed woordje voor de Vereeniging „Voor de Jeugd" te Amsterdam, die de Amsterdamsche kinderen des avonds van de straat houdt, door hen aangenaam en nut tig nezig te houden. De Rapporteurs- commissie was er namelijk niet voor, om deze instelling te subsidieeren. De heer Van Kuykhoff bestreed de bezwaren, tegen deze subsidie te ber de gebracht „Voor de Jeugd" zou niet alleen nut afwerpen voor de plaats zelf, zeide de Commissie. Maar, zei de heer Van Kuykhoff, we subsidieeren wel de instelling, die de boerendochters te Averhorn wil ontwikkelen. En die boerendoch ters blijven niet in Avenhorn, Daarbij" sprak hij van Beweringen, f die men alleen verwachten zou van menschen uit den achterhoek van Brabai t en Drente. Dit was niet naar den zin van Mr. Smeenge, een der Drentsche Kamer leden.... uitgezonderd het district, waar Mr. Smeenge zitting heeft Langdurige debatten lokte dit voor stel uit, tusschen de heeren Van Kuykhof, Pi-of. Fabius, Duys, Prof. Van Hamel en Ketelaar. Prof. van Hamel hield een pitüge rede, waarin hij uiteenzette, dat de Provincie zich, ten aanzien der subsidies beweegt op drie gebieden, van vakonderwijs, van verkeer en van hygiène. Dit nu is een nieuw gebied. Deze instelling was te locaal van aard. De Padvindersbewe ging, waarvoor spreker ook veel sympathie bad. zou eerder voor sub sidie in aanmerking kamen. Die was meer algemeen. De lieer Duys iuterrompeerde niet onjuist, dat na dit gezegde van Prof. Van Hamel de Padvinders zeker niet weg zouden blijven, en subsidie ko men vragen. De heer Jan van Zutphen leidde een uitvoerig-uitgeepomie'n bespreking in ovér de subsidieering van vrije kin derbedden voor arme tuberculose kin deren. Gelijk wij gister meedeelden, wilde men aah de N.-Hollandsche Vereeniging doen verzoeken, dat deze zou overwegen, hoe in deze zaak te handelen. De heer Van Lennep, Heemstedes Burgemeester, die bestuurslid der Voroeniging ia, zette uiteen, dat de f 10.000 aan de veireeniging verleend, alleen gegeven is voor de hyg.énische volksopvoeding in verbond met de tu berculose. Daarvan mag dus geen geld voor dót doel afgenomen worden. Prof. Van Hamel bestreed de subsi dieering, hij voelde er meer voor, dat de vereeniging een fonda zou stichten, waaruit dan de arme-kin derbedden bekost gd kunnen worden, die zullen komen in het nieuwe kin dersanatorium in het Gooi, waarvoor een milddadig landgenoot eeh ton gouds heeft gegeven. De Haarlemsche burgemeester moti veerde ook zijn stem. Jhr. Boreel kon zijn stem niet aan de motie geven, omdat men het zeer oneens was over de beteeken is er van. De een vond de motie te ver gaan, de ander weer niet ver genoeg. Nog vele sprekers voerden het woord. Onder veel gelach verklaarde de heer Duys op te willen komen te genover den heer Verkouteren, voor de waardigheid der Staten, hoewel hij schuldbewust er aan toevoegde j „Ik ben misschien niet in de eerste plaats daartoe geroepen." De motie, om de vraag aan de Noord-Hollandsche Vereeniging te stellen, werd nu verworpen met 34 tegen 31 stemmen. TOELATINGSEXAMENS RIJKS LANDBOUWSCHOOL TE WAGENINGEN. Tot de eerste klasse zijn o.m. toe gelaten P. van Ouwerkdrk te Haar lem en R. Röben te Santpoort. Tot de tweede klasse S. M. Latif te Haar lem. EIND-EXAMENS M. U. L. O. Aan de volgende leerlingen van de school voor M. U. L. O. alhier is na volbracht eind-examen het diploma toegekend Aan de meisjesTiti Dézentjé, Jeanne Engel, Annie Fraiiasen, Sieuwke Heijner, Margot Hoek, Lor rie Holtarman, Mario Huiskes, To Key sar. i>eaa Stockhui sen. Aan de jongens H. Gaaien, J. v. d. Eykhoff, K. Visser. C. Wiilemsen. Nieuw kerkorgel. Naar wij vernemen zullen vanwege den kerkeraad van de Noorderkerk in do Ridderstraat, stappen gedaan wor den tot het verkrijgen van gelden voor een nieuw kerkorgel. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: A. Burger, Saenredainstraat 70 rd., een broche. W. Banning, Groote Houtstraat 76, een parapluie. L. Wagemaker, Oranjestraat 154, eon broche. B. Smit, O.-I. kade 38, een Honden - halsb&nd. J. Phalippo. Witte Heerensteeg 27a een handschoen. J. Schouten, Baken essergracht 11, een jas met inhoud. C. Doesburg, Oranjestraat 51, een pcxrtemonnaie met inhoud. W. de Nijs, Rozen prieel straat 13, spaarzegels. L. Monnidr, v. d. Hulststraat 9, een portret J. v. d. Brink, Bercklieydestraat 26 rood, een kraan. F. F unite, Anegang 3, een rozen krans in étui. G. Prinsen van der Aa, Raveeteeg 22, een cape. S. Uooreinan. Nieuw Heiligland 5, een wandelstok. J. F. Vonglahn, Paul Krugerkade 1, een keeshond. H. van der Meij, 2e Zuid Polder straat 45, een parapluie. A. v. Sitteren, Kenaupark 28, een broche. P. Negrijn, Kruisweg 42, een rozen krans in étui Mej. Ch. Kooyman, modiste te Haarlem, Ged. Oude Gracht B. G. van der Voorden, koffiehuis- houden, te Haarlem, Stationsplein. Rechter-cornmissaris in alle Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong. Een Ha&rlemsche vrouwe lijke advocaat Ter terechtzetting der Rechtbank alhier van 18 Juli 1911 is Mejuffrouw Mr. 1. E. Willekes Mac Donald als advocaat en procureur beëedigd. Zij is het eerste vrouwelijke lid der Haar- lemsche Balie. De Rechtbank benoemde haar he denmorgen tot curatrice in het faillis sement van een modiste. (Zla verder Stadsnieuws onder laat Me berichten). Uit de Omstreken ZwemschooL De temperatuur va was heden 63 graden. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank ulliier zijn bij vonnis van 18 Juli 1911 in staat van faillissement verklaard J. A. Verbeek, brievenbesteller, wo nende te Schoten, Tugelastraat. F. J. Zandvoort, a Haarlem, Westergracht. BLOEMENDAAL. DE GEMEENTERAADS VERKIEZING. Heden was het herstemming voor één lid van den Gemeenteraad, in de plaats van den heer A. Roozen. die voor het lidmaatschap bedankt heeft. In herstemming kwamen de heer C. F. de Roo van Alderwerelt (Liberaal) en J. B. Bos (Roomsch-Kath.). BENNEBROEK. Een dronken liedjeszanger werd gisteren door de politie bet zingen belet. De man scheen nog al een op geruimde natuur te hebben, want tot niet gering vermaak van de omstan- "cters, bleef hij in het cachot eenige uren zingen, en werkte blijkbaaï zijn geheele reperto je af. Ten einde de omwonenden nog meer van zijn ge zang te laten genieten, had hij van te voren een paar ruiten in zijn oei stukgeslagen. HILLEGOM. Door de onderwijzeres aan de open bare lagere school alhier, mejuffr. C. M. S. Rauh, is ontslag aange vraagd met ingang van 15 Septem ber a s. HAARLEMMERMEER. Prov. Statenverkiezing. In een gisterenavond gehouden vergadering van de antirev. kiasver- eenigüng in District II (Hoofddorp c.a.i is na een zeer uitgebreide dis cussie en na gehoord te hebben het advies van het Provinciaal Comité in N.-H., besloten uit heit reeds gestelde grostal van vijf personen, te steunen voor de a.s. Prov. Statenver kiez.ng Jhr. mr. P. Teding van Berk hout te Bloemendaal (Chr. Hist), die van die zijde candidaat gesteld zal worden. In verband met deze candidatuur doen zich evenwel eigenaardigheden voor. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de lib. kiesvereeniging „De Grondwet" is ook Jhr. mr. P. Te- ding van Berkhout candidaat gesteld, nadat van meer dan ééne zijde de ver zekering was gegeven, dat hij was Ie mand van beslist liberale beginse len. In de geliouden vergaderingen van de Ant.'rev. kiesvereen. in District II eh III werd evenwel genoemde heer aanbevolen en verdedigd als te zijn, een besliste man van Rechts, en zulks had de oandidaatstelling. reeds boven vermeld, tot gevolg. IJMUIDEN. Gemeenteraadsverkiezing. In de Maandagavond geliouden ver gadering van de Vrijz.-Democratische kiesvereeniging is met nagenoeg aJge- meene stemmen op voorstel van het bestuur besloten bij de a.8. herstem mingen de Candida ten der sociaal democraten te steunen. ZANDVOORT. Tegen den bestuurder van het vier wielig motorrijtuig R 1225 is proces verbaal opgemaakt wegens het in de bebouwde kom dezer gemeente met 'n grootere snelheid rijden dan bij de verordening bepaald is. Binnenland Heden was water 14 gr. de temperatuur van 1 NEDERLANDSCHE MAATSCHAP PIJ TER BEVORDERING DER PHARMACIE. (Zie ook Tweede Blad,. Op voorstel van het hoofdbestuur werden benoemd tot eereleden de heeren prof. P. van der Wielen, Am sterdam, en prof. dr. H. Thoms, Ber lijn Tot correspond ee ren de leden werden benoemd de heeren dr. A. Schamelhout en O. Kusnick, beiden te Brussel. Een groot aantal rapporten werden uitgebracht door de verschillende oommissies Hierna werd overgegaan tot de be handeling der verschillende voorstel len en wel ten eerste om twee, reeds door het hoofdbestuur vroeger geno men besluiten, waarbij de voorwaar den en het tarief voor het gereedma ken van recepten of de levering van verbandstoffen aan den geneeskundi- dienst der land- of zeemacht, of aan instellingen van algemeen be stuur worden vastgesteld, thans di rect bindend te verklaren. Een voorstel van Den Haag om ae bepalingen niet bindend ie ver klaren voor hen, die ambtelijk aan gewezen zijn om aan die instellingen te leveren, werd na langdurige dis cussie ingetrokken. Een amendement-Haarlem, om liet tarief ook vast te stellen van de leve ring aan de departementen van jus titie en koloniën, werd verworpen. Het geheele voorstel werd hierna zonder stemming goedgekeurd. Door een dor afgevaardigden van Den Haag werd gevraagd, do moge lijkheid te overwegen, of het eerste internationaal congres in 1913 in Den Haag kan worden gehouden, mede in verband met de inwijding van het Vredespaleis. Het hoofdbestuur zal hiertoe pogin gen aanwenden, en ter gelegener tijd zullen inlichtingen verstrekt worden. Overeenkomstig het loorstel van het hoofdbestuur werd besloten tot hel aanstellen door de algemeene vergadering van een gedelegeerd lid van het hoofdbestuur van Neder- landsch-Indië. Benoemd werd voor de eerste maal dr. Otto te Buitenzorg. Bij de officieele ontvangst van de leden der Maatschappij op liet Raad huis werden dezon welkom geheeten door den wethouder- H. P. den Bouw meester, bij uitstediglieid van den burgemeester. De voorzitter, de heer J. J. Hofman, beantwoordde do begroetingsrede. BEGRAFENIS J. VAN AI.PIIEN. Gistermiddag is liet stoffelijk over schot van den heer J. van Alphen te Hengelo ter aarde besteld. Aan de groeve herdacht de Commissaris der Koningin graaf Van Rechteren, zijne werkzaamheden als Statenlid, Mr. Van der Vegte, van Zwolle, huldigde hem namens zijn anti-revolutionaire vrienden, terwijl ds. Zijlmans sprak namens de Gereformeerde Gemeente. HOUTRUST. Naar de N. Ct. verneemt, is aan de gemeente s-Gravenhago het nog overi- g-, gedeelte van de gronden, bekend onder den naam Houtrust. ter grootte van ongeveer 60 hectaren, door de tegenwoordige eigenaars aangeboden voor de som van 2,50 de vier. M. De koopsom zou derhalve 1 1/2 millioen gulden bedragen. Aan do gemeente is tot 15 Augustus bedenktijd gelaten. De vier uitgebroken inbrekers. (Zie ook 2de blad). ROOS EN WIJNEN AANGEHOUDEN. Men seint ons nader uit Boxtel Nadat gisteren de geheele buurt was afgezocht en de 4 boeven eenige ma len gesignaleerd zijn, werd het trein personeel alhier vannacht om drie uur. drie van de vier „heeren" ge waar, die. toen zij zich ontdekt zagen, van den goederentrein, waarop zij zich sch-> hadden geliouden. spron gen en vluchtten. Een klopjacht ont stond, met het gevolg, dat een achter haald en gegrepen werd. De aange houdene stelde zich allerzonderlingst aan, hij deed niets dan fluiten en met de banden heen en weer zwaaien. Na hun ontvluchting waren zij steeds bij elkaar gebleven en hadden zich in goederenwagens verstopt. Maar toen zij gisteren op de lijn BestBoxtel door marechaussees waren ontdekt en de vlucht namen, werd één bij de vlucht gewond, zoodat deze zijn makkers moest verlaten. Men ver moedt, dat de gewonde zich in een der bosschen ophoudt De aangehoude nen zijn althans niet gekwetst. Hier meende men, dat men Donker te pak ken had, maar toen do man overge bracht was naar den Bosch kwam vandaar bericht, dat het Wijnen was. Men seint ons uit den Bosch Hedenochtend vroeg kreeg men hier bericht, dat Roos in een der goederen wagens naar den Bosch zat. Onmid dellijk werd politie gerequireerd. die alle uitgangen van het station afret te. Men behoefde niet lang te wachten. Op een der buffers van een goede ren trein gezeten kon men hem zien bin nenrijden. Toen de trein stil hield nam hij de vlucht en verborg zich ach ter een hoop steenen. Met getrokken sabel trad de agent J. Oomcn op Roos toe. onder de woorden ..Bluf liggen of je bent een kind des doods!" Onmïddel!':k werd hij gegrepen er» naar bet politiebureau overgebracht, zoodat ook hij gelukkig niet lang van zijn vrijheid plezier had. Ze hadden gisteren brood en wa ter gevraagd bij verschillende land bouwers. Dezen hadden hen voor lund- loopers aangezien, wat te verklaren is, doordal het bericht van hun ont vluchting in de kleinere plaatsen in den omtrek van 's-Hertogenhosch eerst •gen den middag bekend was. KOLONIAAL INSTITUUT. Het Gemeenteblad van Amsteid im bevat een voorstel van de raadsleden Borssevain, Den Hertog, Scheltcm.-i, Schoch en Sutoriua. Naar aanleiding van de voordracht van B. en \V betreffende de Vereeni ging „Koloniaal Instituut", stellen rij de volgende motie voor De Raad, gaarne erkennende, dat de pogingen van de Vereeniging ..Ko loniaal Instituut", om haar d--eI te beriken, van gemeentewege zooveel mogelijk moeten worden gesteund en het algemeen instemmende met in dien geest door burgemeester wethouders gedane voorstellen, acht de keuze van het ter beschikking van de Vereeniging te stellen terrein niet In het algemeen belang en ver zoekt burgemeester en wethouders daarom, met genoemde Vereeniging in nader overleg te treden omtrent een terrein in de „uitbreiding-zuid'". Rechtszaken tr is in oe namjiieiu »un gen, te Kostverloren, in Febri iets afschuwelijks gebeurd, sci „N P. G. Ct.'". Siitske de J SCHANDELIJKE GELDWINNING. Er is in de nabijheid van Gronin- Februari 1.1., schrijft de HP had een kind van 3 maanden. Het kind stierf. Doktoren verklaarden, dat het stum- perdje aan moedwillige verwaarlo zing en aan honger gestorven was Maar toen kwam het vreeselijke. De moeder werd ondervraagd. Zij vertel de ik heb acht kinderen gehad, al len zijn gestorven. Zij wras in de ver zekering voor die kinderen. Er ging een rilling door de rechts zaal. Sport en Wedstrijden ZWEMSPORT. A. NOORDIJK. Zondag is te Amsterdam in den ou derdom van 89 jaren overleden de heer A. Noordijk. De heer Noord .1; ia in zwemmerskringen een bekend man had vroeger jaren een e.gen zwem en badinrichting, waar than6 de Oos- terdoksdijk is en was later 22 jaar hoofd van de gemeentelijke zwemin richting aan de Westerdoksdijk. l)o hoer Noordijk laat zijn 87-jarige we duwe achter, met wie hij meer dan 65 jaar gehuwd is geweest. DOODGEVALLEN. De vlieger Mars is, naar men uit New-York seint, te Erie gevallen en gedood. EEN MONUMENT VOOR BLéRIOT. Men heeft gisteren te Calais het monument ingewijd ter eere van den vlieger Blériot, die het eerst het Kanaal overvloog. Het monument is geplaatst op de plek, vanwaar Blé riot opging om zijn vlucht te volbren- VAN MEEL TE TIEL. Van Meel is gistermorgen 6 04 té Mill opgestegen en om 7 uur te Tiel neergedaald. Hij had te kampen met Bterken tegenwind. VLIEGTERREIN TE HELPMAN. Naar de Tel. verneemt, zal op het vliegterrein te Helpman een vaat vLiegstation worden gebouwd, groot genoeg, om drie machines te bergen. De vliegör Koning zal zijn toestel daar onder brengen en van daar izlt naar verschillende plaateen reizen, om demonstraties te houden. Ook t* Helpman tullen bij gunstig weer zoe nu en dan vluchten georganiseerd worden.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1