men na een kleto deel kan bereiken, moet men dit weigeren, omdat men niet aMes kan verkrijgen? Spreker meent van niet. Ook 'le andere ei- schen achtte 6preker billijk. De hoör KAPPEYNE VAN DE COP- PELI-0 verdedigde nogmaals zijn stelling Het contract, dat de provin cie gesloten hooft bij het geven van het voorschot verzette er Mich te gen, dat nieuwe voorwaarden ge steld worden, omdat de Staat reeds de desbetreffende voorwaarden ge steld heeft. Ged. Staten willen bij de maatschappij op spoed bij den aaïdeg aandringen. De commissie trok haar twee eer ste voorstellen in. Gestemd werd dus over punt 3, nl. om de H. IJ. S. M. te verbieden: a. om ongevraagd eervol ontslag van personeel te onttrekken aah de beslis sing van het scheidsgerecht. b. om de permanentie van het scheidsgerecht te weigeren. Dit voorstel der commissie werd verworpen met 31 tegen 12 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten werd goedgekeurd. liet voorstel tot verleeneh eener subsidie voor de vluchthaven teHoorn werd goedgekeurd. De heer SMEENGE uitte zijn dank Jegens den onbekende, die f 10.000 gegeven heeft, om de vestiging dezer vluchthaven mogelijk te maken. Ged. Staten stelde voor de aan vraag om subsidie te'n behoeve van 'de verbetering van den Heïligenweg in de gemeente Krommenie, niet te verloenen. De heer BINNENDIJK pleitte er voor de subsidie wel te verieeiiem. Onderhoud van den weg is voor de gemeente alleen te zwaar De heer KAPPEYNE VAN DE COP PELLO betoogde, dat het hiér een uitsluitend gemeentebelang is. Voor de provincie bestaat ér dus geen aanleiding subsidie te geven. Met 86 togen 3 stemmen werd be sloten geen subadie te geven. Hierna werd de zitting gesloten. Gev. Voo'rwerpen. Terug te bekomen bij: J. Pereeheo, L. Vlamingstraat 8, 2 schoolboeken. E. Fanger, A. L. Dyserlnckatreat 11, een ceintuur. H. v. Herel, Ha.rme.nj ans weg 3?, een passer. M. Goudkade, Urnusstraai 26 bij Houtman, een armband. K. F. van Duffelen, Klein Heilig land 33 D, een rijwielsleutéL Vahwieis dit? De firma Emmerik Dinger heeft aan de politie kermis gegeven, dat in Üe gang van het kantoor Zaterdag LI. ia achtergelaten een heerenfiets. Geld vermist Mevrouw E. B.-H. Leidschevaart, vermiste gistermiddag uit een hand- taschje, dat zij in het kantoör van een winkel in de Zijlstraat had ge legd, ongeveer dertig gulden. Kantongerecht De St." Ct. bevat de wet vah 17 JuH 1911 tot wijziging van de wet van 5 Juli 1910 tot regeling van de samen stelling van den Hoogen Raad, de ge rechtshoven, de arrondissements rechtbanken en de kabtongerecbteü en van de jaarwedden der rechterlij ke ambtenaren, alsmede van die klas sen der rechtbanken en kantonge rechten. Het kantongerecht te Haarlem zal ten hoogste 2 kantonrechters bezitten, elk gesalarieerd met f 3000, 1 griffier bezoldugd met f 2500, en ten hoogste 1 substituut-griffier, een salaris van f 1500 genietend. Verder ten hoogste echt kanton rechters-plaatsverv angers zonder bezoldiging. Opdevoordracht Ter benoeming van een leerares In 'de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de H. B. S. voor meisjes te Lei den worden voorgedragen mej. E. A. W. Broes van Dordt leerares aan het gymnasium en de H B. S. te Sneek, en mej. J. G. Steensma, leerares t« Haarlem. UITSLAG der veiling van onroerend» goederen in het Algemeéü Verkooplokaal Haarlem, op Woensdag 19 Juli 1911, des morgens ten 10 uur. Gronden behoord hebbende tot de Boerderij „Huis ter Spyt". 1. Een perceel grond aan de Kle ver laan. 5. Mok, f 1650. 2. Een perceel grond aan de Kle verlaan naast perceel 1. H. J. Peper, f 2200. 3. Eén perceel grond achter per ceel 1 en 2. 4. Een perceel grond naast per ceel 3. De perceelen 8 en 4 gecombineerd:, P. Th. Eekhout, f 1893. 5 Een perceel grond naast per ceel 4." 6. Een perceel, grond naast per ceel 5. 7. Eeh perceel grond naast per ceel 6. 8. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. 9. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. De perceelen 5 tot en 9 cecombi- neerd, P. Hoogeveen, f 3990. 10. Een perceel grond naast hét ourgaand» perceel. F. J Kockx, f 850. 11. Een perceel grond naast bet voorgaande perceel. Gobr. Joustra, f 775. 12. Een perceel grond naast het voorguonde perceel. J. Kockx, f 860. I. Een perceel grond naast het voorgaande porcoel. J, Slabber, f 800. 14. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. 15 Een perceel grond naast het voorgaande perceel. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL De perceelen 14 tot en met 16 ge combineerd. H. Groenewegea, f 2580. 17. Een perceel grond aan de Kle verlaan. l. Een perceel grond aan de Kle verlaan naast perceel 17. Do peroeelen 17 en 18 gecombineerd Slabbör f 3840. 19. Een perceel grond achter per oeelen 17 en 18. Box, f 1150. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. Gebr. Joustra, f 700. 21. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. I. Slabber, f 710. 22. Een perceel grond naast het voorgaand» perceel. Gebr. Justra, f 700. 23. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. II. Keizérswaaird, f 725. 24. Een perceel grqpd naast het voorgaande perceel. P. Hoogeveen, 750. 25l Een perceel grond aan de ge projecteerde verL Molenaerastraat.. G. va'n den Aardweg, f 750. 26. Een perceel grond aan de ge projecteerde verl. Molenaarsstraat.. S. -Mok, f 1025. 27. Een perceel grond aan de ge projecteerde dwarsstriat. G. van den Aardwog, f 850. 28. Een perceel grond aan de ge projecteerde dwarsstraat. S. Mok, f 1000. 29. Een perceel grond aan de ge projecteerde verl. Molenaerastraat. 30. Een perceel grond aan de ge projecteerde verl. Molenaerssrtraat Een perceel grond aan de ge projecteerde verL Molenaersstraat. De perceelen 29 tot en met 31 ge- combmeerd, C. Groene we gen, f 8186. Een perceel grond aan de Kle- vérlaan. J. A. von Stein, f 1775. 33. Een perceel grond aan de Kla verlaan naast perceel 32. G. van den Aardweg, f 2225. 34. Een perceel grond achter per ceelen 32 en 33. Gebr. Joustra, f 710. 35. Een perceel grond naast het oorgaande perceel. P. Hoogeveen* f 775. 36. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. C. J. Cramer, f 700. 37. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. Gebr. Joustra, f 710. 38. Een perceel grond naast hat voorgaande perceel. Gehr. Joustra, f 710. 89. Een perceel grond naast bet voorgaande perceel. II. J. Peper, f 705. 40. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. S. Mok, f 1000. 41. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL F. J .Kockx, f 760. 42. Een perceel grond hoek Klevér- kuui én Velserstraat. G. P. J. Beccari, f 1945. 43. Een perceel grond naast het voorgaande perceel. J. A. van Stein* f 975. 44. Een perceel grond naast voorgaande perceeL J. A. van Stein, f 1050. 45. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL J. van Servellen, f 900. 46. Een perceel grond naast bet voorgaande perceeL J. van Servellen, f 800. 47. Een perceel grond naast bet voorgaande perceeL H Rongwrs, f 810 48. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL H. J. Peper, f 805. 49. Een perceel grond aan de projecteerde dwarsstraat. 50. Een perceel grond aan de go- projecteerde dwarsstraat. Do peroeelen 49 en 50 gecombineerd H. J. Peper, f 1630. 51. Een perceel grond aan de ge projecteerde verL Veleerstraal Ph. Mok, f 800. 52. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL H. J. Peper, 705. 53. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL J. Slabber, f 700. 54. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL Gebr. Joustra, f 725. 55. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL P Hoogeveen, f 700. 56. Een pérceel grond naast bet voorgaande perceeL H. Groenewegeu, f 700. 57. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL 58. Een perceel grond naast bet voorgaande perceel. De perceelen 57 en 58 gecombineerd Ph. Mok, f 1545. Kén perceel grond naast het voorgaande perceeL J. P. C. Guntlior, f 775. 60. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL II. Groenewegea, f 700. 61. Een perceel grond naast het voorgaande perceeL H. J. Peper, f 705. 62. Een perceel grond naast hot voorgaande perceeL P. J. Beccari, f 750. Een perceel grond naast bet voorgaande perceeL Ph Mok. f 725. 64. Een perceel opén grond aan de geprojecteerde verlengde Judith Leys- te'rstraat. C. Groenewegen, f 1760. Het instituut .Prins" en Directeurs woning aan het Prinsen Bolwerk, st. no. 3. Opgehouden f 54000. Bovenstaande perceelen zijn den 12en Juli j.l. in opbod gebracht Ongeluk. Gistermiddag omstreeks twaalf uur had ar in de Celebesstroat oen onge luk plaats. Ben 18-Jarige iongen. ze kere C. uit de Spaansche Vaartstraat, reed op ziin flets langs eenige in aan bouw zijnde huizen aldaar, waar men bezig was eenige ladders te strijken en .er een liet vallen, die ongelukki ger wijze op het hoofd van den Jongen terecht kwam- Hevig bloedend werd hij door een drietal personen naar zijn huis gebracht, waarna men direct een dokter ging halen. ELECTRISCHE SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. Gedurende de maand Juni 1911 be droeg het aantal vervoerde passa giers op de verschillende lijnen: Ain- sterdam-Haarlem-Zandvoort 252.903, Ceintuurbaan te Haarlem 140.056; Haarlem—Bloemondaal 100.626, totaal 493.585. De ontvangsten per dagkilometer bedroegen Lijn Amsterdam—Haar lemZandvoort f 66.31, Ceintuurbaan Haarlem f 38.14, Lijn Haarlem Bloemendaal 66.11 1/2. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 12 tot en met 18 Juli kwamen te Haarlem 3 gevallen van diphtheriWs voor, waarvan één afkomstig uit Zandvoort, en te Vel en twee gevallen van typhus. Examens. Voor het examen M. O. fMf.) smids en werktuigkundig teekenen slaagde gisteren de beer R. Kraakman, leer- oar aan de Ambachtsschool alhier. Roode Kruis. In de gisteren gehouden vergade ring van de afdeeling Haarlem en Omstreken van de véreen i ging Het Nederlandache Roode Kruis, wend door Dr. Land, als penningmeester, rekening en verantwoording van de financiën gedaan Verslag werd tevens uitgebracht betreffende de twee cur sussen m het verleenen van eerste hulp bij ongelukken, die dook bet Roode Kruis gesubsidieerd zijn. Over de Haariemsche transport- colonne werd verslag uitgebracht. Be sloten werd dat 6 personen, onder lokhng van Dr. Iliensch aan de o nlHügen te Amersfoort zullen deetne- i. In begnhsel werd besloten ook voor het volgend jaér subsidie te ver leenen. GEMENGD KOOR „POLYHYMNIA". Gisterenavond hield bovengenoemd koor haak vergadering in het repeti tielokaal bovenzaal van de Karse- boom, tot het benoemen van een di recteur, ter vervanging van dén heer J. Wolterus Grootendorsu Met alge meen» stemmen werd de heetr H. P. C. Dams, te Amsterdam, benoemd. Als bewijs van sympathie werd den aft'redenden directeur het lidmaat schap van verdienste aangeboden. O.m. werd besloten tot medewerking aan een gecombineerd concert, dat verbinding met het gemengd koor Polyhymnia te Amsterdam, waarvan de heer Dams tevens ook directeur is, eerstdaags in de omgéving van Haarlem zal gegeven worden. Nadat de aftredende, zoowel als de meuwe directeur, een woord ter opwekking tot de leden van het koor gespro ken hadden, dankte de voorzitter de ledén voor de goede opkomst, sloot de vergadering. we u aan ons bureau, Groote Hout straat, wel willen opgeven. VRAAG: Wie zou een kleine verza meling munten willen beoo'rdeelen? ANTWOORD: De filiaal-houder van den munt- en postoegelhandel J. C. Auf der Hoid» 8. H. D., Lepelstraat, alhier. VRAAGi Waar moet ik mij vervoe gen om geplaatst te worden bij de Stoomvaart-maatschappij „Neder land"? ANTWOORD: Ten kantore der di rectie, Pilns Hendrikkade no. 159/160, Amsterdam. VRAAG: Waar moet ik mij vervoe gen om plaatsing in een gesticht, of inlichtingen daaromtrent, voor kin deren, die hulpbehoevend zijn, of voor verwaarloosde kinderen? ANTWOORD: Wend u tot den heer F. L. Nlix, secretaris van den Voog dijraad, dien u spreken kunt iederen, werkdag, des namiddags van 1 tot 2 uur. VRAAG: Hoe kan men wratten verwijderen? ANTWOORD: In de apotheek wordt een naar men zegt uitstekend middel verkocht, „Verrucol" ge- toch wel nfet te besHssen rijn; want als de zaak niet in der minne schikt kan worden, zal er aan de dienstbeirokking zelf toch wel spoedig m einde komen. VRAAG: Eon smid heeft voor mij ih een glansmachine gas gemaakt, iaar het is niet goed. Ik heb er oen gasfitter bij gehaald, die ook zegt dat het niet goed gedaan is. Ik bon met den smid afgesproken dat hij 't voo'r f 4 zou doen. Nu wil Lk hem f 3 beta len; maar dat wil hij niet. Moet ik hem nu toch f 4 betalen? ANTWOORD: Dat zouden wij zeer onbillijk vinden. Daarom zouden wij met betalen even wachten en wan neer die man om zoo'n- kleinigheid wil procedeeren maar zoo dwaas zal hij niet zijn dan moot u maar eeü bewijs van onvermogen vragen en uw zaak flink verdedigen, 't Zal wel met oen schikking afloopen. Dezer dagen deelden we mecLq, dat de vacantiekaarten, die door de Hollandscho Spoor voor f 4, f 3 en f 2 verstrekt worden retours zijn. Dit moet zijn: enkele reizén. Rubriek voor Vragen G«abonna«rden habben bot voorrecht, Tragen op vereohilland gebied, mlu voor boaulwoordbig vatbaar, In te oenden bij de Redactie van Baartem'i Dagblad, GrooU Houtstraat 68. Alle antwoorden worden geheel koetelooa gegeven en eoo epoedlg mogelijk. Ann vragen, die niet volledig naam «n Troon plaats van deo lnaender vwiaeldea wordt geen aandacht geachonken. VR.AAG: Bestaat ér gelegenheid om, leerlihg van de R. N. L. zijnde, ver gunning te krijgen om in de duinen bij Haarlem, Bloemendaal en Velsen te botaniseeren? ANTWOORD: Ja; daartoe moot u zich tot de eigenaars der verschillen de duinstreken wonden* b.v. tot me vrouw Van der VlietBorski te Bloe mendaal, die u wel van een toegangs kaart zal willen voorzien. VRAAG: Is hiér tér plaatse iemand due een oud schilderijtje kon en wil beoordeelen? ANTWOORD: De antiquairs 'nier ter stede zullen de waarde vah hot schilderstuk wel willen schatten, anders de te Haarlem wonende kunst schilders, wier namen en VRAAG: Waar is het hoofdkantoor van de Holl. Electrische Spoorweg- mautscliappij gevestigd? ANTWOORD: Heerengracht 272, Amsterdam. VRAAG: Wie vormen het bestuur van de nieuw opgerichte bouwveroe- mging in de Rollandstraat? ANTWOORD: Ons niet bekend. Weet een Onzer lezers het misschien ook? VRAAG: Waar kan ik Inlichtingen krijgen omtreut het sluiten van een huwelijk bij volmacht om te weten te komen welke de benoodigde stukken en gelden zijn? ANTWOORD: Ten Stadhuize, afdee ling Burg. Stand. VRAAG: Wanneer men eene zaak drijft en failliet gaat an men bewoont een gesloten vereenigingshuis, kan men dan ook aan dat huis komen?- ANTWOORD: Wanneer het huls ei gendom der vereen iging is, dan niet. Is het uw eigendom, dan wel. Is er iets op betaald om later eigendom te verkrijgen en heeft men alzoo een vordering op de vereen iging, dan be hoort die vordering ook tot den fail lieten hoedel. VRAAG: Is het geoorloofd een metis- Jo, dienende als dagmeisje, oud 30 jaar, tot 9, 10 ja 11 uur te laten wer ken? Haar was gezegd dat de werk tijd slechts van 8 tot 8 uur was. ANTWOORD: Geoorloofd is 't wel, In zooverre dat van geen strafbaar feit sprake is; piaar de meesteres die het meisje zoo lang laat werken, han delt niet als een goed meesteres en als het meisje we gert om zulke lan ge diensten te verrichten, dan han delt zij naar onze meening niet on rechtmatig. VRAAG: Een meisje is van Febr. bij mij en wordt per maand betaald. Begin Mei heb ik haar opgezegd te gen Augustus, ma air nu is zij zoo onwillig en brutaal, dat ik haar lie ver terstond wil weg zenden. Is het nu voldoende, wanneer ik haar het loon tot Augustus geef? ANTW.OORL): Daar pas met Augus tus de lijd om is, zult u haar ook kostgeld moeten geven, tenzij ze werkelijk een dringende reden mocht geven om haar maar dadelijk weg te zenden, Den godspertnung moet haar laten behouden. VRAAG: Mijn inkomen is f 11.50 per week. Moet lk nu bedrijfsbelas ting betalen? ANTWOORD: Neen, met dat inko men is u nog vrij. VRAAG: Als een werkman zijn ar beidsloon van zijn patroon miet krij gen kan, tot wien moet hij zich dan wenden? ANTWOORD: Vraag maar een be wijs van onvermogen ten raadhuize én ga er mee naar het bureau consultatie, hetwelk Vrijdag 21 '8 nam. half twee vergadert Sn het Paleis von J ustitde. VRAAG: Ik heb onder getuigen 20 rite ïiateelt voor wintergroenten ge kregen, maar ik ben los werkman en verlaat op staanden voet mijn dienst. Heeft nu mijn patroon recht op de groenten? ANTWOORD: Dat is voor ons zeer moeilijk te beantwoorden vraag. Uw patroon Is zeker dezelfde per soon von wien u de na teelt gel hebt? Maar onder welke voorwaar den? /lis or geen voorwaarden maakt zijn en de zaak niets heeft uit staande met uw arbeid bij hem* dan zullen de groenten wel voor u zijn. VRAAG: Ik ben door een zuster van rnijnheér voor f 170 gehuurd, maar met het uitbetalen van 3 maan den loon beweert mijnheer dat het maar f 160 is. De besteedster ontving haar godspenhing voor f 170, kan ik daar iets tegen doem? Het was f 160 en f 10 reisgeld. ANTWOORD: Wij zouden laat die besteedster en de dame die u huurde die quaes tie dan eens uitma ken. Op een andere manter zal BLOEMENDAAL. Dinsdagavond hebben do liberale en vrijzinnig© kiesvereenigingen in „Rusthoek" de overwinning van hun candidaat hij de Gemeenteraadsver kiezing in gezellig samenzijn gevierd. De heer De Roo van Alderwerelt, die tegenwoordig was, werd door ver schillende bestuursleden ken. SCHOTEN. Op aanwijzing van een luitenant der infanterie is door de politie al hier tegen den paardeahandelaar B., van lJinuiden, proces-verbaal opge maakt wegens dierenmishandeling. Het paard Is later per veewagen vervoerd. Gisternamiddag omstreeks vijf uur 'had in het huis van een bewoner van den Schoterweg No. 166 Z. een schoorsteenbrandje plaats. Door den veldwachter Hoertjes en een burger werd de brand gebluscht en erger voorkomen. Dinsdagavond vergaderde de Poli tiebond in het Café Jonckbloed, te Haarlem, ter bespreking van de be schrijvingsbrieven voor de provincia le afdeelings-vergadering en voor de algemeens Bondsvergadering. Als afgevaardigden werden gekozen Heer tjes, Bounian en Dingshoff. Wegens afwezigheid van verschil lende leden, die tijdens de staking gedetacheerd zijn, is de schietwed strijd tot nadere-aankondiging uitge steld. Uit de Omstreken SLOTEN. Bij de herstemming voor den Ge meenteraad zijn gekozen de heeren G. van Beem, J. Hopman, F. M. Geels en W. van Weerdenburg. bij gelijk aantal stemmen met doD heer R. C. Schenk. HAARLEMMERMEER. VERVOLG VERSLAG CONCOURS HIPPIQUE. VII. Concours eenspannen, gereden door een dame. 6 deelnemers. Dit nummer viel evenals no. 12 zeer in den smaak, vooral van het dames- publiek. Mej A. C. Roodenburg, te Haarlemmermeer, verwierf den lsten prijs met N.N.. 2e prijs Stal Voor waarts, Alfen a d. Rijn. met Sigfrida, 3e prijs mej. S. v. Lennep. Heemste de, met Ada, 4e prijs mej. C. A. Roo denburg, Haarlemmermeer, met N. N. Deze nrilzen bestonden alle uit kunstvoorwerpen. Eervolle vermeldingen kregen ver der: mej. A. Huiberls met Jet, en mej. N. Bood met N.N., beiden te Haar lemmermeer. VIII. Concours eenspannen gedekte merriÉn, toebehoorende aan landbou wers. Voor dit nummer waren niet minder dan 20 deelnemers ingeschre ven. De eerste prijs kwam aan Prin ses van Johs. Verkuyl, 2e prijs K. Sloovls, met Schimmel, 3e prijs G. Westeyn met Madam, 4e prijs C. de Vlieger, met Dora, 5e prijs A. Rooden burg met 'lallianne, be prijs B. Bies heuvel met Nelly, allen te Haarlem mermeer. IX. Concours eenspannen, toebehoo rende aan handelaren, stalhouders en particulieren 5 deelnemers. De eerste prijs was voor Mr. J. Lu- den Gverveen, met Teddy, 2e prijs Dr. Van Linden Tol te Heemstede, 3e prijs Stol Voorwaarts, Alfen ~l>n, met Sigfrida. Ter opluistering kwamen verder in den ring een vierspan van den heeir A. H. v. Wickevoort Crommelin, te Heemstede en een tandem van den heer S. W. de Clercq, Haarlemmer meer. De ealante voorzitter bood alle vrouwelijke deelnemers een bou- quetje aan, wat dankbaar aanvaard werd. Burgemeester, Mr. A. Slob, overhandigde daarna met een toepas selijk woord de medailles van het Vorstelijk Huis, waarna de heer V. d. Wal met steeds geestiger toespra ken de overige prijzen uitreikte. Hij bracht verder den dank der voreeni- ging over aan den Burgemeester en de Raadsleden voor den ondervonden steun en de medewerking, alsook aan de keurmeesters, die heden zoo'n zware taak zoo goed volbracht had den. Deze keurmeesters waren voor fokmatoriaal de heeren 11. Bloem te Loenen, N. v. d. Pol to Bemmel, C. J. v. Duursema te Middelstum, en voor luxe-nummers de heeren A. H. van Wickevoort Crommelin, Jhr. Van Coehoorn v. Sminia te Heemstede, en ritmeester Baron v Heemstra te Haarlem. Het concours werd bijgewoond door pl. min. 3000 personen. De hoer H J. H. Baijér, candi daat der liberale partij in district I heeft officieel bekend eenteakt hem niet ie stemmen; de herkiezing van den heer C. van dér Laan ia hierdotfr verzokerd. a VELSEN. Ojïenbare vergadering dor Karnet van Koophandel op Donderdag 20 Ju li a. s. nam 71/2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Medodeeling omtrent adres Ta-1 riefwet 3. üogrooting voor 1912. 4. Wetsontwerp lot regeling der naamlooze vennootschappen. Bevorderd tot hoofdcommies te secretarie de heer J. 11. Moes on t< commies ter secretarie de heer J. Kc Wijk. IJMU1DEN. EEN HALF' JAAR GEMEENTE RAADSLID EN EEN FR1SCH DEBAT. Onze correspondent meldt In verbond met de herstemming i. de districten II en III voor den raad der gemeente Velscn, trad Dinsdag avond het gemeenteraadslid R. de Boer, voorzitter van de Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging te lJnuiiden in een openbare vergadering op met boven staand onderwerp. De heer R. de Boer is. zooals bekend, het jongstgekozen lid van den Raad van Velsen. De groote tooneelzaal van het Ho tel Nieuwe Willem Bureudz was berstens vol, waardoor een tempera tuur ging heerschen, minder in over eenstemming met een gcwenschle ont spanning, te meer misschien met ver hitte iiiezershoofden. De heer De Boer ving aan met een bespreking over de progressie in den hoofdelijken omslag, naar aanleidii>; van zijn aangenomen voorstel in den Raad en hij ontwikkelde daarbij de bekende argumenten; reeds in de raadsverslagen van Velsen gemeld. Vervolgens besprak spr. de water- leveringskvvestie. Hij meent, dat do w atervoorziening in de gemeente Vel sen jaren lang door het gemeente bestuur is verwaarloosd, waar bij in het bijzonder 'de nadruk werd gelegd op het onbewoonbaar vorkla ren van huizen, wegens ondeugde lijkheid van het drinkwater, terwijl geheel IJmuiden en de helft van Vel sen onbruikbaar drinkwater moet gebruiken, schuld van B. en W. Aan de hand van de voorstellen tot le gemeenschappelijke waterleiding oor de gemeenten Bloemendaal. als hoofdstatiuij, Velsen, Schoten en Ben- nebroek, ontwikkelde spreker het ver loop van de watervoorziening in de provincie Noord-Holland gedurende de laatste jaren, waarbij in het bij zonder werd stil gestaan bij de wa tervoorziening voor Amsterdam, toen door proeven werd aangetoond, dat, zóó het grondwater het z.g. zak- wuter .onvoldoende blijkt, door diep- boringen in deze streek steeds en ten allen tijde voldoen dzoet water is te erkrijgen. zooals uit een boring aan het strand te Zandvoort is gebleken. Opzettelijk heeft men deze plannen niet uitgevoerd, omdat men liever mot Haarlem of Blccmendaal ging onderhandelen. Scherp veroordeeld werd door spreker, dat ondanks een op de ge- meentebegrooting uitgetrokken en reeds betaalde post van te zamen on geveer 20,000 gulden, nog geen enkelo proefboring op het voor de waterlei ding bestemde terrein was geschied. Daarna werd gelaakt de eigenaardi ge gewoonte van B. en W., om maar steeds onderhands aan te besteden verschillende leverantiën en werken voor de gemeente, die in het open baar hadden moeten geschieden, was 't maar om zelfs den schijn te ver mijden van onderhandsche knoeierij, ,arblj in het bijzonder werd gewezen op het wegen- en stratenonderhoud in de gemeente, dat nog steeds on derhands wordt gegund aan een aan- nner te IJmuiden. Vervolgens besprak de heer De Boer do regeling der schoolgelden tusschen "s gemeenten Yelsen en Haarlem, •aarbij uitvoerig werd besproken, wat reeds in de raadszittingen was behandeld geworden. S/preker eindig de met de bewering, dat het schet sen, van hetgeen hij in een half jaar in den raad had medegemaakt, alleen moest en zou strekken tot aanbeveling van de idoo der vrijz.-democratie, be lichaamd in de candidaten Sant e P ol derm ans. Spreker meent, alvorens te eindigen met een aanbeveling van de sociaal democratische raadsleden In district III (Velseroord en oostelijk IJmuiden) zijn houding te moeten verdedigen in zake ziin amendement op net subsidie- voorstel voor de Visscherijschool en keurt daarbij af het aang-nomen voorstel van den sociaal-democi aat Brok, waarbij besloten werd het sub sidie voor niet langer dan één jaar toe te kennen. Ten slotte critiseerde spreker scherp de houdino- van den heer Brok in de vergadering te Velseroord. waarbij hit afwezigen belasterde. Voor het debat gaf zich op de heer Brok. die zijn houding in de verga dering te Velseroord verdedigde en trad daarbij in een uitvoerige bespre king om aan te toonen, dat .tet meer- endeel der vrijzinnig-democraten, in zonderheid die. aangesloten bij de rijz.-dem. kiesvereeniging te LJmui- deu, niet of weinig democratisch ge voelen. Debater weerlegde de beschul digingen tegen hem geuit in zake de Visscherijschool, ids zou hij tegen vakonderwijs zijn. ZANDVOORT. DE DIPHTHER1TIS. In verband met de ■nededeelirigon van Dr. Varekamp, dio verklaarde, dat op Zandvoort thans geen enkel gei al vah diphtherilis voorkomt, ves tigen we de aandacht op de besmette- lijke-ziekten-statistiek, voorkomend in de Staatscourant van lieden, m wel ke statistiek onder Haarlem één ge val van diphtherïtis, uit Zandvoort afkomstig, aangegeven wordt. Pa- tienten die aan dipblhoritis lijden worden naar Haarlem vervoerd, van daar dat het geval van hier aan ge-, geven is.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6