BCCCHAMS P1U£N Hl Bronwaterfsbriek „HOLLANDAmsterdam. 397e Staatsloterij. breide bloeduitstortingen in de om- Vingendo v.eekdeele.o van 't lichaam, '■welke Jetsels den dood dier vrouw heb bon veroorzaakt. Beklaagdo vertélde, dat hij de laat- Bte twintig Jaren met zijn zuster had samengewoond. Zij beiden dronken wel eens een glaasje, maar hij niet zooveel ais zij op zijn werk was hij. altijd goed co hij zorgde goed voor «ijn zuster, die.hij onderhield; daar om was hij wel oons boos op haar «ij dronk alk-s, wat hij verdiende, op. Op een Woensdugmorgen in Mei, omstreeks tien uur thuiskomende, vond hij haar In dronken en bewus- teloozén toestand voor de trap lig gen, die naar den zolder voerde. Hij had een glaasje op en was uit zijn humeur, omdat 's weeks te voren al zijn geld had opgemaakt, en «ijn kleeren naar den lommerd had ge bracht. Daarom was hij 's Zaterdags tevoren met werken uitgescheiden. Direct hud hij geprobeerd, haar op een stoel te krijgen, maar ze was te «waar en daarom moest hij haar laten vallen een paar malen had hij dit herhaald, met hetzelfde gevolg daarop gaf hij liuor, driltig omdat ze weer dronken was, een zochten trap. Plotseling meerkte beklaagde, dat zijn zustor haar hoofd omwendde en stierf. Onthutst en verschrikt had hij di rect de buren gewaarschuwd. Beklaagde wist niet waaraan zijn susteoverleden was hij achtte het niet onmogelijk, dat zij zich op zol der bedronken had, en toe>n van de trap gevallen was Tevoren had hij zijn zusier misschien wel eens een duw gegeven, maar nooit mishan deld. Bij den rechter-commissaris had. beklaagde opgegeven, dat hijdien morgen dronken thuis gekomen was, en zoo driftig was geworden, toen hij zijn zuster zag liggen, dat hij niet wist waur hij haar den trap had toegebracht, noch of hij meer schop pen of trappen had gegeven. De getuige-deskundiige dr. De Jos- selin de Jong verklaarde dat de rib- breuken onmogelijk konden ontstaan zijn door een val van de trap; de ge lijke plaats der breuken op alle rib ben wezen op eenzelfde geweld b.v. door op het lichaam te gaan zitten, het tegen een muur drukken of door er op te gaan staan. Dat de breuken het gevolg zouden zijn van schoppen en trappen, achtte de deskundige uit gesloten. Dr. C. H. van Herwerden, getuige- deskundige. beaamde de verklarin gen van den vorigen deskundige. Het O. M. eischte 3 jaar gevange nisstraf. INGEZONDEN Van iugdzondeu «lukken, geplaatst of tiet geplaatst, wordt de kopie den Insendar ïtedootie xioh niot aansprakelijk. Haarlem, Juli 1911 Mijnheer de Redacteur Weesl u zoo vriendelijk een kleine plaatsruimte, te verleenen in uw veel gelezen blad, waar ik u bij voorbaat mijn dank voor zeg. Nu de vacantie begint en menigeen oen reisje maakt, wordt in dezen tijd ook de sport beoefend. Deze sport be staat uit verschillende soorten. Eén van deze sport leveirs-broodwinning,- ls de peur, die door oud en jong be oefend en gewild is, wordt nu belast door de Visseherijwet. goedgtekeuird bij Kon .besluit d.d..15 April 1011 Staatsblad No. 119. Deze wet bepaalt, dat leder peurder moet voorzien zijn van akte en pormissiebiljei. Niemand, zou ik haast zeggen, vindt bezwaar in het nemen van een bewijs, indien men dan vrij kon gaan peuren, waar men wilde. Maar helaas 't water is verpacht aan 6 a 7 pach ters, en dezen stellen zulke hoogo eischen, dat niemand bij machte is, zich zoo'n pormissio aan te schaffen en dus daardoor stroopers lokken, den kantonrechter en der Rijkspolitie han den vol werk bezorgen en de liefheb berij inkrimpt. Menige arme drom mel, die o" deze wiize nog iets kon verdienen, staat nu broodeloos. Daar om verzoek ik langs dezen weg, om den toestand, waarin de peurders ver- keeren, gezamenlijk te bespreken. Dat wij door samenwerking met andere plaatsen, zooals Aalsmeer, Beverwijk, Leiden, enz., enz.; een schrijven zou den kunnen zenden aan Z. Ex. den Minister van Waterstaat, om de peur vrij te kr::"en. Zoo teeken ik, mijnheer de Redac teur, u nogmaals dank zeggende voor de verleende plaatsruimte. EEN PEURDER. Uit de Arbeiderswereld ZEELIEDENSTAKING. ANTWERPEN. Do stakers vielen emiployé's van de Red Star Line aan, die werkwilligen begeleidden. Toen de politie tusschen- beide kwam, keerde de menigte zich tegen de agenten. Eén hunner werd gewond. De politie maakte daarop ge bruik van de revolver. Er hadden ver scheidene arrestaties plaats. Uit Cardiff wordt geseind In een dichtbezette meeting van alle arbeidende klassen werd een be sluit genomen ten gunste van de al- gemeene staking, zoolang de reeders van de haven geen onderhandelingen nnnknoopen met de zeelieden. De tremniers en houMragers besloten in verband daarmede hei werk onmid dellijk neer te leggen. De zeelieden besloten zich niet te tóten aanmonsteren voor eenig schip, zelfs niet tegen hooger loon, zoolang de bond'niet door de ree ders erkend wordt Gemengd Nieuws ÖINGER'S VERMOGEN. Uit Berlijn wordt aan het „Hbld." geseind De overleden sociaal-democraat Paul Singer had zijn vermogen, na aftrek van legaten, vensraakt aan de partijkas den penningmeester daar van werd dezer dagen ruim 48.000 Mórk ter hand gesteld- Hieruit blijkt ten duidelijkste, dat Singer, die voor moer dan mlUionnlr doorging, niet zoo rijk was als men wel vermoedde CHOLERA TE NEW-YORK. Vijftien cholcra-lijdors bevonden zich Zondag blijkens berichten aan de Engelsche bjadon, onder behande ling in de barakkon op Swinburne- elland. Tot nu toe zijn dn© lijders aan die ziekte bezweken. De ambtenaren van het immigratie- dopartement hebben zich tegen de beschuldiging van zorgeloosheid ver weerd. Zelfs bij de moost strenge toe- pussing van «ie quarantaine-bepalin gen wordt het onmogelijk geacht, die ziekte buiten te sluiten. Aan de Ame- rikaansche \v rtegenwoordigers in bultenlaudscho havens is evenwel op gedragen, grootere waakzaamheid te betrachten, door tijdig kennis te ge ven \an het voorkomen van cholera gevallen in die havens Men vermoedt, dat de riekte te New-York weid overgebracht van een Middellandsche-Zeo-haveu. DE BELGISCHE SENAAT. De Senaut heeft besloten, volgende week Woensdag en Donderdag, ter gelegenheid van het bezoek van Ko ningin Wllhelniina, niet te vergade ren. ARGENTIJNSCII VLEESCH. Uit Weenen wordt aan de ,,1-okal Anzeiger" geseind De minister van Landbouw heeft Dinsdag een bevel openbaar ge maakt, waardoor de verdere invoer van Argentijnsch vleesch in Oosten rijk verboden wordt. De gronden hiervoor zijn nog niet bekend ge maakt. In den laatsten tijd heeft de Hongaarscho regeering geklaagd over de overzeesche invallen, daar zij daarin de beperking ziet van de var- koopbaaiiieid van Hongaarsch vee in Oostenrijk. NOODLOTTIGE BRAND. Men verneemt uit Posen Hei dorp Sjwaowo bij Xions is vol komen in de osch gelegd 31 boerde rijen niet ongeveer 80 gebouwen zijn verbrand. Vermoedelijk is brand stichting de ooizaak. CHOLERA. Te Konstantinopel zijn twee nieu we gevallen van cholera geconsta teerd. Te Marseille zijn vier op zichzelf staande gevallen van cholera gecon stateerd, die pi oer dan 2 maal 24 urn- oud zijn. Sederi dien heeft zich geen nieuw geval voorgedaan. MOND- EN KLAUWZEER IN ENGELAND. De ontdekking van mond- en klauw zeer in Sussex blijkt, ernstige ge\ol- gen te hebben voor den veestapel. De overheid heeft al besloten de zos vee markten in Sussex te sluiten en heeft de uitvoer vun schapen uit de veenlonden van Roniney. waar tegen woordig een half millioen schapen grazen, verboden, De fokkers lijden daardoor groote schade. DE STAKING TE PARIJS. De stakers in do bouwvakken heb ben besloten het werk te hervatten. EEN PATROUILLE IN DUITSCH Z.-W. AFRIKA OVERVALLEN. Naar Livingstone (Rhodesia) wordt gemeld uit Seskete, aan de grens van Duitseh Z.-W. Afrika Volgens geruchten, welke de jonde deden onder inboorlingen, is een pa trouille, bestaande uit den Duitschen districts-commissaris Von Tranken- berg, twee blanke onderofficieren, 14 gekleurde politiedienaren en 20 dra gers, door mannen van den Okawan- go-stam in Ngami-land afgemaakt. Von Tranken berg zou op een muil dier gevlucht zijn. Deze Duitsche pa trouille zou bij vergissing op Ên- gelsch gebied gekomen zijn, daar de grens nog niet nauwkeurig is afge bakend. Ter Duitsche officieele plaatse is van dezen overval nog niets bekend. Het is evenwel Juiet, dat de heer Von Trarikenberg zich in dit gebied op houdt. SPIONNAGE Op een legerplaats bij Wtlrzburg ln Beieren is een Japansche majoor, ge detacheerd bij een Beïersch artille rie-regiment, gearresteerd, verdacht van spionnage, omdat in den nacht, tusschen 1 en 2 uur, een schildwacht hem overviel, terwiil hij met een die venlantaarn de nieuwste Dread- nouglil-kanonnen onderzocht en be studeerde. BIJZONDERHEDEN UIT DE MIS- DADIGERSWERELD. Van de hand van prof. dri A. R. Reisz, die een Europeesche vermaard heid bezit, als criminalist, die in Lau sanne sedert 1902 een leerstoel voor politiewetenschap bekleedt, en naar wieais hoogst behing wek kende lezin gen hoorders uit alle streken dor we reld komen luisteren, is een werk verschenen, waaraan wo eenige inte ressante wetenswaai-dighoden, betref fende hot doen en laten der ver schillende catagortön van misdadi gers willen ontloonen. Pr. Reisz, noemt zijn werk, waar van het eerste deel niet minder dan 500 pagina's telt, „Manuel de Police scientifique on handelt over „Dief stal en moord", liet tweede over „Fal sificaties". het derde over „Indenti- ficaties van misdadigers", het vierde over „organisatie der moderne cri- inlneele politie". In het hoofdstuk „Diefstallen", schilden prof. Rêisz de verschillende ..specialiteiten" die mei of zonder inbrekerswerktuigeoi „werken", «oo- als étalage-* Juweelen-, bazaar, in- sluipdieven, zakkenrollers, „lijken- schenners", (die ln parken en plant soenen slapende personen berooven), dan de inbrekers, niet hun vaak won- derbaarlijk-knap bedachte werktui gen. Dan vertelt de schrijver, hoe de diefstallen worden uitgevoerd, of xe specialiteit van dieven of dieveggen zijn, of S6 't liefst door een. door twee personen ,of door oen gehcele bende worden uitgevoerd. Zeer interressant is Reisz' werk, waai- het handelt ovor de elegante internationale zakkenrollers. In Zwit- soriand vvorken deze heoren met voor liefde in do luxe-treinen Milaan-Pa- rijs. Bern-Genève enz. De Parijsch© politie arresteerde ln 't jaar 1907 twee elegante zak keriroJsters, waarvan de eene met een scherpe knijptang, hor logo- en halskettingen van de voorbij gangers doorknipt©, terwijl haar helpster de op non grond vallende losse stukken opraapte Zakkenrollerij ui do schouwburg- foyore schijnt een specialiteit der rei zende Piussisehe zakkenrollers te zijn. Als na hel einde van oen bedrijf het publiek naar de koffiekamer stormt, dringen zij van «ie tegenovergestelde richting door de mon&chen, alsof ze iets in de /.aal hadden laten liggen, en slaan dan hun slag. Bazaar-dieven werken graag In ge zelschap. In ïypo word te Parijs ©en bende gearresteerd, die in den tijd van drie maanden, voor ruiiu 20Ö.G00 francs kostbaar pelswerk had gesto len. Onder ju week :i-di©ven was de bui tengewoon iiandigo olesante Runieen- sche officiers?.oon Manolescu, in Pa rijs overbekend. Hij noemde zich „ko ning der dieven", en schreef... memo ries! Onder de inbrekers zijn vooral die genen gevaarlijk, die overdag een eerlijk handwerk drijven, zoodat ze met spoedig verdacht worden. Even zoo plegen zij, om met in den kijker te loopen, nooit opvallende kleeding- stukken te dragen. Zeer interessant js de waarneming, dut zij op de plek van het misdrijf vaalt half verbrande lucifers wegwerpen. Reisz meent, dat men in landen waar geen lucifers monopolie bestaat, dus alle mogelijke lucifers ln gebruik zijn, de weggewor pen zwavelstokjes onderzoekt, en opzamelt, om in latere gevallen, dadelijk de herkomst van een wegge worpen, lucifer te kunnen vaststellen. Veel plaats is ingeruimd aan do be- sclxrijving van inbrekerswerktuigen en de sporen, die zij op meubelen, deuren, enz. nalaten Dan behandelt Reisz den hoteldief. De internationale „Hotelratte" gaat steeds elegant gekleed. Alleen of door medeplichtigen vergezeld, komt hij met veel fijne koffers en tasschen in het hotel aan, zoo mogelijk het roodc lintje van 't Legioen van Eer in 't knoopsgaf. Zijn gedistingeerd optre den en rijkelijke fooien verwerven hem spoedig het vertrouwen van het hotelpersoneel. Hoteldieven, die zonder instrumen ten werken, dringen overdag in de onafgesloten kamers van gasten, bij wie ze onder de table d'höte veel' sie raden hebben gezien. Daar men bij de lunch in eenvoudig toilet, zonder sieraden verschijnt, liggen deze vaak los op of in toiletten kistjes en wor den zoo een gemakkelijke buit van do dieven. Manolescu, noemt m zijn memories deze zorgeloosheid der hotelgasten „de voorzienigheid van de dieven". Na den diefstal blijft de dief nog een paai- dagen in het hotel, om niet~door een overhaaste vlucht de aandacht op zich to vestigen. De hoteldief, die met instrumentein werkt, gebruikt overdag valsche sleu tels, 's nachts echter een werktuig, ouistiti (meerkat) gehcoten, in den vorm van een friscertang, waarmee hij van buiten af, den in het slot stekende sleutel kan pakken en die haast g'eruischloos kan omdraaien. Koffers en tasschen van 't zwaarste leder worden met een jaap van een scheermes geopend, om het soms in gewikkelde slot te vermijden. Het is jammer zegt Reisz, dat veel hotelhouders, uit vrees om hun zaak in opspraak te brengen, weigeren, om de politie ©en grondig onderzoek ter plaatse te laten instellen, na een gepleegde diefstal. Zoolang de dames uit de hooge kringen de slechte ge woonte hebben, sieraden 's nachts onbeheerd te laten rondslingeren, zal men van opzienbarende hoteldiefstal len hooren. Een paar jaar geleden, werden aan mevrouw E. v. E., uit Weenen, te Baden-Baden, terwijl zij sliep, siera den ter waarde van 100.000 kronen ontstolen. De dief is nooit gesnapt. Om de internationale dieven met suc ces te kunnen bestrijden, bepleit Reisz de instelling van een interna tionaal politie-bureau, lets in den trant van de Post-Unie. Vervolgens behandelt de schrijver een werkwijze van de moderne brand kast-inbrekers. Dezen trachten vaak de dikke pantserplaten der kasten door steekvlammen te doen smelten. Daartegen beschermen de brandkas fabrikanten zich thans door tusschen twee lagen staal een zelfstandigheid te persen, die zelfs tegen de grootste hitte bestand is. Amerikaainsche fa brikanten beschermen hun maaksel door (in het inwendige der kasten, twee potten aan te brengen, een met een cyaanverbinding, de andere met zwavelzuur'. Bij onwettige opening ontwikkelen zich giftige gassen, die den inbreker' op slag dooden. Dan bespreekt Reisz o.a. alle be kende trucs dei' valsche spelers. Het is zeer moeilijk, een handigen val- 8chen speler op hoe terdaad te betrap pen. Geheime zakken, die zij vaak hebben, zijn niet gemakkelijk te ont dekken. De beste gelegenheid om hen te ontmaskeren la het oogenbllk, waar op de speler het spel kaarten tegen een ander „getruceerd" spel verruilt. Velen beweren een valachen speler aan zijn oogen te herkennen. De an dera moede en troebele oogan moeten onder het spel van ongeloofelijke be weeglijkheid worden. Het ia in ieder geval zeker, dat een valsche speler uitstekende oogen moet hebben. Als men hem vaak een monocle ziet dragen, dan doet hij dat om 't spel zijner oogen te verbergen, of op het goede oogenhlik de opmerk zaamheid af te leiden, door het oog glas te laten vallen. Zijn handen, zijn gewichtigst werktuig zijn steeds uit nemend verzorgd, en moeten zeer le nig zijn. Het tastgevoel in de vinger toppen moet buitengewoon zijn. Er zijn valsche spelers, die door aanra king met de vingertoppen den druk van een kaart kunnen onderscheiden, hoewel zij gemakkelijker gemarkeer de kaarten onderscheiden. Hetmar keeren heeft plaats door H prikken van voor het bloots oog haast onzicht bare gaatjes, door ruw maken' mét puimteer, door 'n krasje, enz. De tweede afdeel mg van 't eerste deel handelt over den moord. Reisz kent moorden uit hebzucht, uit sexueelo of moreele perversiteit, uit hartstocht of om politieke redenen. Gewoonte misdadigers moorden uit hebzucht of perversiteit, veel moorde naars zijn piepjonge mannen. Wat liet onderzoek der achtergela ten bloedsporen betreft, beveelt Reisz o.a. aan. zorgvuldig het nagelvuil dor verdachte misdadigers te verzamelen ori dat te onderzoeken. Zelfs na het handemvassdhon blijft toch steeds wat vuil onder de nagels achter. Voor politiehonden voelt Reisz al heel weinig. Hij acht het wèl zoo goed. de agenten zelf speciaal „af te richten", dan „circus -honden" te kweeken. Treffend juist schildert Reisz ten slotte de eigenaardigheden, der mis dadigere, hun wraakgierigheid, hun onaandoenlijkheid voor lichamelijke pijn, hunne ijdelheld en pocherij die hun menigmaal in 't vordeirf heeft gestort, hun „dieventaal", hun ge heime teeken? en tatoueeringen. Het boek, interessant als een roman en diep-ernstig als een wetenschap pelijk werk, is voorzien van een in leidend woord, van den Parijschen politieprefect, Lépine. C.Tel.")» Kunstmatig Apenta 20 ct. Drachenquelle 12 Emser 18 Tachingen 17 Franz Jozef VichiJ Victoria WHdungen 20 ot. 30 12 28 Alles per Literschroefflesch. VarkrUBh. bil D. L. KEUR, Apotheker, Zijlstraat 78, Telef. 448. Marktnieuws Haarlem, 10 Juli 1911. Veemarkt. N. Kalveren. Aangevoerd en verk. 18 st., f 12—ƒ8. Schapen. Aangevoerd 18 st., verk. 10 st.. f20—f 17. Paarden. Aangevoerd 3 st. Boterm arkt. Staat der botermarkt te Haarlem over Juni 1911 Boter. Aangevoerd en verkocht 194 kg., 1,60—1,30 per kg. Biggen. Aangevoerd 82 et., verkocht 74 st., 14^-/ 9 per st N. Kalveren. Aangevoerd en verk. 62 st., per st. Stoomvaartberichten KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip HoJlondia (uitreis) arriveerde 18 Juli te llio Janeiro. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip And ijk vertrok 18 Juli van Newport News naar Rotter dam. Het stoomschip Victorious vertrok 18 Juli van Rotterdam naar Boston en Philadelphia STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het stoomschip Atreus, van Japan naar Amsterdam, ls 18 Juli Prawle- point gepasseerd. liet Btoomschip Hyson, van Java naar Rotterdam, is 18 Juli Gibraltar gepasseerd. STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoonisciüp Billiton (thuisreis) is 18 Juli Straat Bonltaoia gepas seerd. Het stoomschip Grotius arriveerde 19 Juli van Batavia te Amsterdam. Met stoomschip Vondel (uitreis) ar riveerde 19 Juli te Genua. KON. NEDERL. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Het stoomschip Aflos arriveerde 19 Juli van Middellandsche Zee te Am sterdam. liet stoomschip Iris arriveerde 19 Juli van Kroonstad te Vlieland. Het stoomschip N ere us vertrok 19 Juli van Cuxhaven naar Amsterdam. Het sioomscliip Vesta vertrok 18 J.uli van St. Eugenia naar Cascaes. Het stoomschip Zeus arriveerde 18 Juli van Livorno te Valencia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Bogor (uitreis) is 18 Juli Kaap Blanc gepasseerd. Het stoomschip Rindjani (uitreis) vertrok 18 Juli van Southampton. Het stoomschip Tabanan (uitreis) vertrok 19 Juli van Suez. Het stoomschip Walcheren (uitreis) vertrok 19 Juli van Perim. EEN GOUD TIENTJE PER DOOS WAARD. VOOR ALLE GAL- EN ZENUW-AANDOENINGEN, ZOOALS Hoofdpijn met Misselijkheid, Varatopplnfl, Zwakke maag, slechte Spijsvertering, Zieke lever en Storingen ln het Vrouwelijk Gastal. Uitsl. vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. Helens, England. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten ln doozen van f 0,75 (56 pillen) en van f 1,76 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk f 4,85 en f 10.— en bij den Vertegenwoordiger van TH. BEECHAM. AMSTERDAM. TELEFOON 4318. OVERTOOM 341. De fijne smaak van Quaker Oats ls gedeel telijk een gevolg van het dunne pletten der haver. De dunne vlokken zijn en 0 O- ■tffè 0^0 =r-.- spoedig volkomen gaar worden door hunne lichtver- c?& teerbaarheld bijna geheel het lichaam opgenomen. m Probeer Quaker Oats eens gedurende eene maandge zult er wel bij varen. 3 °/o Tlidgesstpolissan a f 11,15, hstaalbaar mat f I,- per maand. Goldig voor 3 achtereenvolgende Loterijen. Kans gelijk 1/20 Staatslot. GRATIS HERVERZEKERING. Ook verkrijgbaarTjjdgeestbriefles geldig voor één loterij. Tijdgeestbriefjes geven dezelfde rechten en prijzen als de loten der 397e Staatsloterij. VerkrUgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor WUnstraat 16 en bU H.H. Agenten. Te Haarlem bij J, P, v. NIEUWENHOVEN, Kruisweg 43, A, J, SCHRA- VENDIJK, Zijlstr. 8J, L. TOLLENAAR, N. Kerkspleln 32, C. A. SPEELMANS, Spaarnwouderstr. 148, C. v d. KWAST, Spaarne 28, G. HOEK, KL Houtstr. 45, fa, J. BRUSSé, v. Marumstr. 6, P, C. HOUTZAGER, Smedestraat 14, G. DINKLA Jr, Kloosterstr. 67, P. v. d. BUNT, Oranjestraat 70, H. OTTO, Naasaulaan 11, A. v. d. KLOET, Ostadestr. 3J. L. v. VOORST, Paarlaar- steeg, P. MAJOOR, Jansstr. 171te Schoten bij M. DIESBERGEN, P, Kru- gerstr. 19te Hillegom bij PH. SALMAN, Hoofdstraatto Halfweg bij JOH. WEZENBEEKte Heemstede bij P. v. ODIJK, Raadhuisstraat 30te Zand- voort bij G. P. W1JDEMAN en U v. MEULENAARSGRAF, Haltestraat. Generaal Vertegenwoordiger «ooi NederlandA. D. BEYSENS, Booageardistr. Ill, Ratlerdaa, Iel. Int 5580.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 8