NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. BELICHT 2"Je Jaargang. No. 86'3 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 21 JULI 1911 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Biï Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.6o 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant GeWusfreercf Zondagsblad, voor Haarlem' I i 1 037H Redactie Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DU NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. aan da Waekiuzers. DE SPOTVOGEL zal in plaats van heden, MAAN DAG worden uitgegeven. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Het Koloniaal Museum in de ru briek Om Ons Heen. VrsesBiqk ongeluk. Een verschrikkelijk ongeluk had Donderdagavond op den Amsterdam se hen straatweg bij de Vinkenhrug plaats. Een 40-jaidge dame uit Amsterdam, per rijwiel met een neef dien weg berijdende, schijnt hij het passeeren van een alectrisohe tram het stuur te sijn kwijt geraakt, althans zij kwam met den volgwagen in aanraking en raakte daaronder onmiddellijk werd gestopt, doch een heel eind was de ongelukkige nog medegesleurd; vree- Bel ijk verwond aan hoofd en lichaam en een arm zoo goed als afgereden, werd zij, reeds overleden, met de vernielde fiets in den bijwagen ge plaatst en mede genomen naar Ara- steidaim. De naam van het slachtoffer een moedor van 2 kinderen is mej. Pronk, wonende Schipperstraat te Amsterdam. Ofschoon daar ter plaatse zulks het geval niet is en het ongeluk dus daardoor ui«d is veroorzaakt, willen we hier tevens wijzen op den zeer gevaarlijken toestand, waarin het wielerpad op geheele afstanden ver keert daar waar gedeelten van den weg opnieuw zijn bestraat, is dat fij ne zand in hoofdzaak op het wieier- pad terecht gekomen, dal zoodoende op die plaatsen totaal onberijdbaar is rijdt men daar dus op den weg en moet bij het passeeren van auto's of wagens of beide tegelijk op den smallen rijksweg worden uitgeweken, dan komt men in dat zand terecht, dat hij avond vrij zeker slippen en vallen tengevolge heeftdit op een afstand van 2 M. van de trambaan is zonder overdrijving bepaald ge vaarlijk te noemen. De Bond", die subsidie gaf voor den aanleg, mag toch zeker wel een be rijdbaar p:i/| voor de vele passeeren- de wielrijders houden. Op andere plaatsen nog ten slotte Jitrt het bezaaid met straatsteenen van de hoopen, die ter zijde op de bermen liggen. HE 1' VROOL1JKE RAD. Met Zondag te beginnen tot in de Augustusdagen toe draait in de Brun/ual „het vroolijke rad", de at tractie van de Exposition de Bruxel- ics en vuil het Amsterdamsche Üud- Hollandsche marktplein. Hoe dat vroolijke lad m elkaar zit Zöo. Het geraamte is een houten cirkel vormig bouwwerk, van niet minder dun 10 M. middellijn. Ruim een hui ven meter bevindt het zich van den vloer, en het ligt parallel daaraan. Hel uuudengcdcelte van dit reuzen rad een en sol met een diameter van 5 Al. draait. Een 10 P.K. elec tro-motor, die beneden, in den kel der, opgesteld is, zorgt voor de be weegkracht. Een man, die praen- tigc gelegenheid 1 in het soufueurs- hokje plaats genomen heeft, kan door middel van een kruk, die zich langs een serie snelheid-aangevende nummers beweegt, de vaart inper ken of vergroeien. De ..passagiers" nu nemen op het van spiegelglad hout vervaardigd rad ge behoeft voor blijven haken of andere voor uw kleeding minder aangename gebeurtenissen niet bang to /ijn, dames, in de middenzaal plaats. Er is plaats voor 50 personen, maar om alle eventualiteiten te voorko men zullen er niet meer dan 20 tegelijk toegelaten worden. Als het rail to draaien begint, treedt natuurlijk ook dadel!>k do bekende natuurwet in werking, die met oene onfeilbare zekerheid «ie passagiers één voor éen van het draai-bord Af- en tegen de kussens van liet vast staande gedeelte stin- gert. Hel komt er maar op aan, zoo lang mogelijk star.d te houden. Gevaar voor ongelukken is geheel uitgesloten de kussens zijn niet hard, en men heeft voldoenden tijd, zich op de laatste lucht-reis te prepa reeren. Voorloopig ie de deelneming tegen den gewonen entrée-prijs open gesteld later zullen waarschijnlijk coupon-boekjes worden uitgegeven. De heer Schetzer van het bioskoop- theaier exploiteert te Haarlem dit nieuwe vermaak. VERGIFTIGINGSZAAK NIEUWE MEER. De zaak tegen Al. E. de Haan, wed. J. Hogenhoul, is tbana ook verwezen naar de terechtzitting. Aan de beklaagde is Mr. A. H. J. Merens als raadsman toegevoegd; naar wij vernemen zal eet iter Mr. Van Gigch, advocaat te Amsterdam, als gekozen raadsman optreden. BOND VAN KLEEDERMAKERS- PATROONS IN NEDERLAND. Woensdag 19 Juk werd in Restau rant „Brinkmaan" de algemeoue ver gader.ng gehouden van den Bond van Kleedermakers-patroons in Ne derland. Een groot aantal leden uit alle doe len van ons land waren tegenwoor dig. De vice-voorzitter, de heer G. L. Domhoff, uit den Haag, leidde bij ontstentenis van den voorz.tter, den heer J. M. vato Meegeren, die door omstond gheden verhinderd was, de vergadering. Met genoegen kan geconstateerd worden, dat het aantal leden voort durend toeneemt) thans zijn ongeveer 100 patfoons in maatzaken aangeslo ten. Onder meer werd behandeld liet ontwerp tariefwet, waarover een request naar de Tweede Kamer werd verzonden, waarin aangedrongen wordt op verwerping van d.t wets ontwerp. Verder werd besloten de volgende vergadering in Utrecht te houden. Het secretariaat van den hond is Singel 332 te Amsterdam. Diefstalletje. Van den wal van net Spaarne bij de lurfstteg zijn gistermiddag weg genomen een vaatje boter en een baal meel, afgezonden door de firma Di al en Groot, te Krommenie, aan den heer Alolenkamp, te Vogelenzang. Baldadigheid. Gistermiddag te 5 uur is bij den Kruisweg niet een steen geworpen naar een trein, uit Rotterdam ko mend. Een glasruit van een tweede klasse rijtuig werd verbrijzeld. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij M .H Boeree, llazeputerslaan 20, een portemonnaie met inhoud. A Kruif, Bloeniertsteeg No. 7, een hond. H. van Manen. Vooruitgaugstraat 92, een armband. J. Viets, stationsplein No. 1, een lorgnet De staking. \Y oensdagavoiid heeft hel plaatse lijk Arbeiders Secretariaat een aige- meene bestuursvergadering gebuu- den, waarin besloten is, om iedereu Zaterdagavond bij alle groote fabrie ken lucifers te verkooj>en tot steun van de stakende zeelieden, bootwer kers en transpor tar beide is. TRAMVERTRAGING. Toen fristeravond de electrische tram die 5.52 van Amsterdam vertrekt, in Halfweg aankwam, bleek, dat het tandrad defect geraakt was. Van voortzetting van <le reis was geen sprake. Het tandrad was zoo stuk geslagen, dat eerst de stukken moesten worden verwijderd alsvorens de wagen kon worden verplaatst. Daarna is dc wagon geplaatst op het zijspoor aan do Centrale te Half weg. Een en ander gaf een vertraging van bijna een half uur. ONT WERP-WINKELHUIZEN. Men vestigt onze aandacht op de teekeuingon. die uitgestald zijn bij den heer J. J. Grtnninger, drogist, Gr. Houtstraat, voorste""-J- een ontwerp van 12 winkelhui aan de Van Speykstraat bij den Admiraal de Ruy- terweg te Amsterdam. Architect is de heer C. Oosterbaan, bouwondernemer de heer W. C. Meyer hoven Jr. LTGHAI.FONDS. Voor de vorming van bet stamka pitaal voor het Lighalfonds van de vereenigincr tot bestrijding der tuber culose voor Haarlem en Omstreken, hebbeu de kinderen der 1 cents-Ver- eeniging te Bloemeudaal e. o. in Juni jl. 6500 centen opgehaald en afgedra gen aan den adminislruteur van het fonds. Drinkhui. De Drink hal is gisteren door 81 personen bezocht Ongelukje. Het dochtertje van den portier der begraafplaats St. Barbara aan den Scboterweg, had hedenmiddag het ongeluk, met het draaien van het hek, den top van een vinger af te knellen. Dr. Boshouwer verleende de geneeskundige hulp. iZie verder Stadsnieuws onder laai •va berichten). Uit de Omstreken BLOEMEND AAL. Koninginnedag. Gisteren vergaderde de vereeniging „Koninginnedag" te BloemendaaL Besloten werd op 31 Augustus, den verjaardag van. H. M. de Koningin, een kindei feest te orgamseeren: den jongeren zal een feestje op school aangeboden worden, de ouderen zul- len een uitstapje maken. Waarheen is nog niet bepaald. Op 6 September a s. zullen ter herden- k.ng van de 12 1/2 jaar geleden troons bestijg ng van Koningin Wilhelmina op verschillende plaatsen in de ge meente concerten gegeven worden. Nog werden tot commissarissen be noemd de heeren H. Hoekstra, hoofd der school te Ove'rveen, en C. J. van Will.genburg te BloemendaaL SCHOTEN. Dezer dagen hebben het bestuur der Liberale Kiesvereeniging en genoo- digden met hunne dames in het café Schoten de overwinning met zijn Raadscandidaten, de heeren Pot, Box en Louworse, op feestelijke wijze her dacht. Deze feestviering, waaraan ongeveer 40 j>ersoueu deelnamen, duurde tot des morgens 5 uur. Maakten wij eerst melding van het heerschen der mazelen, thans breidt deze ziekte zich uit. Een vader van een gezin, waarin de mazelen onder <te kinderen zijn uitgebroken, is ook zelf door de ziekte aangetast. HAARLEMMERMEER. Hoofdacte. Voor liet examen te Amsterdam slaagden de heeren B. de Boer en J. H. de Vriend, te Haarlemmermeer. Veulenkeu ring. Vanwege de vereeniging „Vooruit" alhier werd indertijd besloten, jaar lijks een keuring te houden van veu lens, afstammende van den stam boek- en premiehengst Cicero III, eigendom van genoemde vereeniging. Deze keuring werd onder veel be langstelling Donderdag te Hoofddorp gehouden. Keurmeesters waren de heeren A. Colijn. te Nieuwer Ymstel, G. J. Tie- mens te Haarlemmermeer, en G. W. ven Vim ren, te Aalsmeer. Er werden zeer fraaie veulens voorgebracht, die hunne afstamming alle eer aandeden. Prijzem van 10 werden toegekend aan R. Thomas voor hengstveulen J. D. Bulk voor merrieveulenT. Hanedoes voor merrieveulen, J. Coe- vert voor merrieveulen. E. Oly voor hengstveulen, wed. Noordam voor merrieveulen, H Schoo voor hengst veulen, J van Zijverden voor hengst veulen, A. C. van Nieuw en hui zen voor inemeveulen en Plessius voor hengstveulen. levens werd nog een prijs toege kend van ƒ5 aan een hengstveulen van E. Oly, hoewel oorspronkelijk voor niet meer dan 10 dieren prijzen waren bestemd. Deze eerste gehouden keuring heeft alleszins goed voldaan en zal beslist de belangstelling in de paaixlenlon- kerij in deze gemeente meer en meer aanwakkeren. Tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland (kiesdistrict Haar lemmermeer; is Donderdag bij onite- le candidaatstelling gekozen JJir. Mr. P. Teding van Berkhout, lid van den gemeenteraad te Bloemend aal (Chr.- Historisch). Mond- en klauwzeer. In de maanden Mei, Juni en Juli zijn alhier niet minder dan 76 diereu, die aan mond- en klauwzeer geleden hebben, gestorven of uit nood ge slacht en wel 27 koeien, 34 kalveren en 15 varkens. Li de laatste ween deden er zich tengevolge van deze ziekte geen sterfgevallen meer voor onder het vee, zoodat men hoopt, dat het gevaarlijkste achter den rug is. HAARLEMMERMEER. Onderscheiding. Aan den brigadier der Rijksveld- wacht H. de W ilde, alhier, is door den President der Fransche Repu bliek de eeremedaille toegekend, ln verband met de door hem verleende diensten tijdens de afgeloopen feest- dugen. Aftreding. Dit jaar is den eersten Dinsdag in September als wethouder dezer ge meente aan de beurt van aftreding de heer J. H. M. Evelein. Overgegaan. Van de o. 1. school no. 1 aan den Hoofd we" bij den Spaarnwouderweg zijn 75 leerlingen overgegaan naar de nieuwgebouwde en pasgeopende R. K. school aan den Spaarnwouderweg al- liier. UMUIDEN. VISCHAANVOER LN OPBRENGST. In Juni 1911 zijn aan den Rijks- vischafslas te IJnmiden aangekomen 316 stoomtrawlers met een besomming van 1 274.378 tegen 2S5 stoomtrawlers met 251.201 besomming in Juni 1910. Ir. Juni 1911 dus 31 stoomtrawlers moer en f23,177 hooger besomming.' Gedurende d^ eerste zes maanden van 1911 kwamen I8i9 stoomtrawlers aan den afsla" die f 1,867,785 besomden tegen 1746 stoomtrawlers met 1 1,728,086 Ikst naming in hetzelfde tijd- vak vuil 1910. In 1911 dus 103 stoom- trawlers meer en I 139.699 hooger be somming. Slivinibeiigers kwamen in Juni 1911 niet binnen, evenmin als in Juni 1910. Zeilbeugers kwamen er in Juni 1911 7 binnen met 1930 opbrengst, tegen 11 zeilbeugers met f 4056 opbrengst ln Juni 1910. In Juni 1911 dus 4 zeilbeu gers minder en 2126 lager besom ming. ln de eerste zes maanden van 1911 kwamen 261 zeilbeugers binnen, die 189,839 besomden tegen 252 zeilbeu gers in hetzelfde tijdvak van 1910. Ln 1911 dus 9 zeilbeugers meer, doch f 4065 lager besomming. Mooie gift. Door een steeds weideenden ingeze tene van Amsterdam, die onbekend wenscht to blijven, is aan den Kerke- rnad van de Nederduitsch Hervormde Gemeente te IJmuiden een som van 1500 geschonken als bijdrage in den bcuw van de nieuwe kerk, welke laatstleden Zondag Is ingewijd. Hooge deklasten bij stoomschepen. Van het Dustsche stoomschip Luise Leonardt van Kotka naar Amsterdam Is nabij Born holm de deklast overge gaan, waardoor de voormast afbrak en eon deel der deklading verloten ging. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. ZANDVOORT. Heden was de temperatuur van het water 14 1/2 gr. R. Aangekomen vreemdelingen J A van Bever. Amsterdam. Kerk straat 25. 4 pers. Fam. Schild, Duisburg, Pension Corthum, 2 pers. Mevr. Simon, Mulheim. ld., Fam. Bnnmbach, Karlsruh. id.. 3 p. Fam. Reinders, Amsterdam, Swa- luestraat 14. 8 pers. Fam. Mot, id., Kerkdwarsstraat 1, 8 j?crs. Fam. Hartog, id.. Parkweg 2. 3p. Fam. Ross, id., Pakveldstraat 34, 5 pers. Fam. Woitzen, id.. Koningstraat 17 2 pers. Fam. Samson, Hamburg, Parkweg 4, 7 pers. Fam. Koopman. Amsterdam. Ko ningstraat 4, 7 pers. Fam. Corsman, id id.. 7 pers. Fam. Bakker. Haarlem. Willeinstr. 19, 6 pers. Fan.. Wisse, Kampen, Poststraat 11 3 pers. Kam. Vollers, Amsterdam, ld.. 5 p. Mej. v. d Rijst, id., id. Fam Vos. id., Kanaalweg 19. 6 p. Fam. Vroom, id.. Stationsweg 3 8 p. Fam. Mever, id.. Stationsweg 5. 9 p. Mej Potlioff, Dusseldorf, Hooge- weg 94, Fain. Bilderbeek, Amsterdam, id. 3 j?ors. Kam. Tik Tuk, Groningen, ld„ 4 p. Fam. Pennink, Amsterdam, Spoor straat 13, 5 pers. Fam. V. d. Mark. ld., ld., 4- pers. Fam. V. d. Linde, ld., id, 4 pers. Fam. Krelbanie. Essen. Zeestr. 24, 2 pers. ram. Leidendorff, Meppel, Halte straat 50, 6 pers. Fam. Van Lier, Amsterdam, Halte straat 50. 3 pers. Fam. Bleckiug, ld., Schoolstr. 5. 7p. Fam. Meijer, Bussum, Pakveldstr. 30, 5 pers. Fam. liouiller. Amsterdam, Koning- slruut 19, 5 pers. Fam. Yveicaert. Leipzig, Beau Riva- ge, 6 pers. Fam Muller. Amsterdam, id.. 5 p. F urn. Van Ludassy, W oenen. Groot Badhuis. Pizibrau Weenen. Groot Badhuis. D. Straus, id., id., 6 pers. J. Donders. Tilburg, id., 2 pers. Gerres, id., id Van Aken. id ld. Taets van Anieroiigen, Zeist, id. Dames van Ewijck, id., id. Clix de Tromode, Den Ilaag, id. 2 p. Rewchlin, Rotterdam, id., id. Binnenland VERVALSCHING SPAARBANKBOEKJE. Op justitieel bevel is in de gevange nis te Roermond opgesloten de 43- jarige huisschilder Van K. te Blerik- Maasbree. verdacht van gelden tot een zeer groot bedrag ten postkantore te hebben ontvangen, nadat op hei spaarbankboekje van zijn broer val- sche handteekeningen waren ge plaatst. WEINIG ZIN. Zaterdag vertrok de marechaussee S te paard uit Echt naar Roermond. Hij was naar de brigade Roermond overgeplaatst. Doch S. is nog niet in de plaats zijner bestemming aangeko men, zoodat vermoed wordt, dat hij raar Duitscbland is gevlucht, nudat hij het paard ie gelde had gemaakt. EEN HOLLANDER TE BRUSSEL VEROORDEELD. Men za) zich herinneren, dat oen Hollandsch fabrikant van automobie len, de heer Ch. S„ uit Hilversum, op de Liedtsplnats te Schaarbeek, een jongentje overreed, waaTna het jongentje spoedig na het ongeval overleed. Hij werd gearresteerd en na veel moeite door bemiddeling van den cob sul weder op vrije voeten gesteld. Door de rechtbank te Brussel is hij thans veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf. Aan de ouders van 't slachtoffer werd 5000 fres. schadever goeding toegekend. De heer S. was verzekerd tegen gel delijke gevolgen van toebrengen van letsel aan derden, GEEN SCHILLEN OP STRAAT GOOIEN! Op de Gtooentenma'rkt te Amster dam gleed een oude vróuw uit over een pisangschü, met het noodlottig gevolg, dat zij haar arm brak. In het zittingslokaal van den Geneeskundi gen Dienst werd zij verbonden. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Teen rnstermorgen de sneltrein, welke circa kwart over negenen Baarn passeert in de richting Amersfoort, de naast 't station gelegen Bierhal veorbijsnorde, ving 't zoontje van den restaurateur en een daar aan bet werk zijnde tuinjongen eenige papier tjes op, welke bankbiljetten bleken te zijn. Toen de restaurateur van het geval in kennis gesteld, op nader on derzoek uitging, werden nog eenige bankbiljetten van 60, eenige van 40 en van ƒ25 gevonden. Het geld werd bij den stationschef gedeponeerd, daar me» vermoedde, dat het uit den voorbijgaanden snel trein was gewaaid. De gevonden bankbiljetten zijn aan den eigenaar teruggegeven. Gister avond meldde zich een bekend inwo ner uit Baarn, die haastig naar den trein gaande, zijn portefeuille uit den zak had gehaald, waaruit de cir ca/400 aan biljetten was wegge waaid. ONTSPORING. Men meldt ons uit Oss Alhier ontspoorden van den goede rentrein van 4.15 richting Nijmegen, de twee eerste wagens, waardoor drie lijnen versnerd werden. De trein ver trok hierdoor met ruim drie uren op onthoud. Het personenverkeer onder vond geen vertraging. De materieele schade is sering. Sport en Wedstrijden LUCHTVAART. EEN RONDVLUCHT VAN VERSCHAEVE. Men meldt uit Apeldoorn aan de „Tel." Verschaeve, die met zijn tweedek ker uit Soestcrberg vertrok, met de bedoeling naar1 lide te vliegen, is door den mist verdwaald en daalde nabij Apeldoorn, i'usschen 5 en 6 uur 's avonds zou hij wederom opstijgen, om naar Ede te vliegen. Dit gebeurde ook inderdaad. Te 7.12 vertrok Verschaeve. vergezeld van den bekenden ballonreiziger Pot- tum als passagier. Gedurende den middag had hij zijn achierslee gere pareerd. Duizenden toeschouwers wa ren bij de opstijging tegenwoordig. Over Hoenderloo vloog Verschaeve naar Ede. LüTGE VLIEGT NAAR SCHEVE- N ING EN. De vliegenier Lütge is fristeravond omstreeks 7 uur van Duindigt over de duinen naar Scheven in gen komen vliegen. Hij nam zijn weg over het Palace-Hotel, den strandboulevard naar den vuurtoren, waarna hij, om den toren vliegende. terugkeerde langs het strand en boven her terras van Kurhaus en Palace-Hotol naar Duindigt. De vliegtocht te Scheveningen duur de pl.m. 10 minuten. Daar de avia- teur niet werd verwacht, daar des middags de motor van zijn machine niet geheel in orde was, kwamen er wel veel belangstellenden toeloopen, maar was er toch geen buitenge woon groote drukte op Scheveningen. Ongeveer een uur later was de lieer Lütge in zijn auto weer op de bad plaats terug. VAN MEEL. Van Meel zal niet te Tiel, maar in het naburige YVadenoyen vliegen. In Tiel was voor Van Meel geen ge schikt terrein te vinden, terwijl ln YVadenoyen een ruim weiland be schikbaar gesteld werd. GEVALLEN. Toen de Duiische vlieger Heinke te Cannstatt opsteeg en op een hoogte van 225 M. was, helde het toestel, bij het nemen van een bocht plotseling om én viel bijna loodrecht naar be neden. De vliegmachine geraakte in brand. Men kon echter don zwaar gewonden aviateur nog er ondeï van-' daan halen. MOOIE VLUCHT. De Hongaarsche aviateur Szekely is van YVeenen naar Budapest gevlo gen, onderweg drie landingen ma kende. BOKSEN. DE ONTMOETING PLACKé- KINGSLEY. Placlté en Kingsley heliben op het bureau van de „Tel." een conferentie geliad. In de eerste plaats weid uit gemaakt, dat bij de ontmoeting, die hedenavond plaats heeft, geen publiek zal toegelaten worden. De kamp heeft plaats in het turo- gebouwd „De Hoop". De ring is !6 voet groot. De ontmoeting zal plaats hebben in 15 ronden, ieder van drie minuten, met een tusschenpauze van telkens 1 minuut. Na heel lange discussie werd de heer J. de Vries, te Amsterdam, uit- genoodigd, om als scheidsrechter te fungeeren. SCHERMEN. Door verschillende dames sche mi sters, die tijdelijk te Zand voort ver- toevéto, is een club gevormd, ondér leiding van den schermmeester Gic- vanna Giandorainici. Secretaresse is mevr. E. Bekkers—Lopes Cardozo. CRICKET. Zondag a s. heeft op het terrein aan de Spanjaardslaan een beker wedstrijd plaats tusschen A C. C. nit Amsterdam eto Rood en YY'it- Verder spelen Zondag a s, Haar lem—Volharding, V. Y'. V.Olympia en HilversumHennes ROEIEN'. In de roei wedstrijden, waaraan ,,"t Spaanie" dezer dagen deelnam, werd de vereeniging in de totale classificatie als tweede aange merkt - dit moet worden z e s d e- INGEZONDEN Van ingeionden 6 tuk iron, geplaatst of olet geplaatst, wordt de kopie den inzender filet teraggegereu. Voor den inbond deier rubriek stelt d« Hodsotie iloh niet aansprakelijk. Haarlem, 21 Juli 1911. Aan de Redactie van Haar lem's Dagblad. M. d R. Vergun me een enkele opmerking aangaande bot bericht in uw blad van gisteren, omtrent de Christelijke 0raloriurn-Vereeniging te dezer ste de. De vermelding tocli, dat liet in studie te nemen oratorium „Chris tus", van den componist Frans Liszt, zal worden uitgevoerd ter cere vau het eeuwfeest van Liszt's gebo .rte, zal vele vrienden der Vereeniging minder aangenaam getroffen hebben. Te zingen ter eere van een mensen, hoe hoogstaand ook, kan en mag het doe! eener Christel ij ke Ora torium-Vereen iging niet zijn. De jon ge vereeniging zou daardoor met haar grondslag aanstonds in strijd komen. Ik hoop dan ook, en zeker velen met mij, dat onze Oratorium* Vereeniging roet de te verwachten ..schitterende" uitvoering van dit haar eerste stuk, van den aanvang af diep doordrongen moge xijn van hei besef, dat het doei niet mag zijn „om te laten uitkomen welk een hoog staand componist Liszt geweest is", maar dat zij daarmee aaRstomls po*

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1