NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29© Jaargang. No. 8617 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 26 JULI 1911 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 M de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentign van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentign en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BE8TAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 27 JULI. Orgelbespeling in de Groote kerk, l 3 uur. Remönstr. kerk: Concert Janna Brandsma, 8 uur. Brongebouw: Zomerfeest Haarlemmermeer: Gemeenteraads vergadering, voorm. 11 uur. Hillegom: Gemeenteraadsvergade ring, 8 uur. OM ONS HEEN No. 1390 Open Brief aan den heer Jaline Dlckhout. WelEdele Heer, Door dezen heb ik de eer, eenige op merkingen aan Uw oordeel te onder werpen, waarop ik geen antwoord ver wacht. Althans geen antwoord verg. Daarom koos ik den vorm van open brief. Eigenaardig toch, waarde heer Dickhout, dat iemand op een Open Brief, die door vele duizenden wordt gelezen, niet verplicht is te antwoor den en zich schuldig maakt aan een onbeleefdheid, wanneer hij een schrij ven onbeantwoord laat, dat aan hem persoonlijk in gesloten couvert gezon den en dus door niemand anders ge lezen wordt. In elk geval zal ik het bijzonder wanrdeeren. wanneer U op dezen Open Brief bescheid mocht wil len geven. Ik heb niet het voorrecht U te ken nen, maar vermoed dat U geen Noord- Nederlander is. Mij dacht, de naam Dickhout heeft een Zuid-Nederland- schen klank, iets Belgischde c. k. is niet van deze landen en de voor naam Julius behoort niet tot de ken- teekenen, waarmee wij in Noord- Nederland onze kinderen bij den Bur gerlijken Stand plegen te doen in schrijven. Meen niet,, geachte heer, dat ik U van die vreemde nationali teit een verwijt maak, integendeel, ik zou wel een slecht Nederlander moe ten wezen, wanneer ik U niet op den dag. dat Uw Koning onze Koningin ontvangt, vriendelijk begroette in ons vaderland. Welkom dan, welkom in Noord-Nederland, mogen op onzen meorendoels weeken bodem uw geluk en voorspoed stevig bevestigd worden! Tegen Uwe nationaliteit, aangeno men dat die Belgisch is, heb ik dus niet het minste bezwaar. Tegon Uw beroep evenmin. U doet aan reclame en, in vertrouwen gezegd, wij zijn op dit stuk wat ten achter. Een groot ge- deelle van onze adverteerders is nog altijd van moening. dat je een adver tentie in een uiterst korten tijd sa menflansen en die dan een uiterst langen tijd onveranderd publiceeren moet, terwijl wij samen wel weten, niet waar. dat het precies andersom behoorde te wezen lang nadenken vóórdat je een advertentie de wereld Instuurt en die dan korten tijd plaat sen, om daarna weer een nieuwen tekst te bedenken. Gij bespeurt wel, dat in dazen Open Brief veel veronderstellenderwijs ge sproken wordt, want ik weet niet eens zeker, of gij U met gewone ad- vertentiën wel inlaat. Dus zoek ik vaster grond onder de voeten. Wat ik zeker weet is dat Uw „branche" re clame borden zijn. Geen wonder, wij zeggen in Noord-Nederland van dik hout zaagt men planken en het ligt voor de hand, dat van planken weer borden ge maakt worden. In Uw naam ligt dus al een zekere voorbeschikking tot Uw bodrijf, welnu, ik ben bereid dat als een soort verklaring, ja als een zeke re verontschuldiging aun te nemen. Hieruit blijkt U, dat ik een grief te gen U heb. Dat moest ook wel zoo zijn, omdat ik anders geen open brief zou schrijven en liet wel meteen tochten af zou kuimen. Die grief be staat namelijk juist in Uw borden. Vóór Uw komst hier te lande, geach te heer Dickhout, werd er met recla meborden al heel weinig gedaan. De spoorwegstations werden er. ter wille van eenige zilverlingen, mee ontsierd, wat niet zoo heel veel hinderde, om dat ze meeo-endeels toch al led ij k wa ren. zoodat er niet veel aan te beder ven vielook troffen we hier en daar in 't land zoo'n bord aan op een een zame boerenwoning midden in 't land, met letters zóó verbleekt, en ver kleurd, dat de gedachte bij ons op kwam, of wellicht na het eindigen van den termijn, huurder en verhuur der het bestaan van 't heele bord wa ren vergeten. En eindelijk vonden we reclames in de steden, wat er ook minder op aankwam, daar die dingen meer voor nut. dan voor sierlijkheid zijn gesticht. Zoo was de toestand, waarde heer Dickhout, toen U in Nederland kwam. Gij hebt onmiddellijk gezien, dat in dezen eenigszins chaotischen reclame borden-toestand orde kon worden ge bracht tot.Uw voordeel en dat strekt Uw koopmans-inzicht tot eer. De bor den-reclame is door U tot een stelsel ver hoven, gij laat ze om zoo te zeggen, op ODze sappige weilanden groeien alsof 't paardebloemen of madeliefjes waren. En dat in tal van variëteiten. De eene reclamebloem heet Zeep van Jansen, de tweede Cacao van Pietersen, de dorde Champagne van Guillau- me. daar die drank in ons land niet gebrouwen wordt En evenals de bloe men hebben ze verschillende kleuren en tinten, het heele spectrum komt er aan te pas maar mijn bezwaar is, dat ze alle denzelfden vorm hebben. Vier kant is het eene, vierkant is het an dere, vierkant is het derde bord Op mijn woord, de natuur is afwisselen der. En nu zou ik U beleefd, maar dringend, willen vragen is het Uwe bedoeling, bij wijze van begin, de heele Amsterdamsche vaart te beplan ten met deze nieuwe, vierkante plant, Tabula reclama horribi- 1 a, zoodat het frissche gras, de defti ge koe, het dartele kalf en zelfs de geheimzinnige horizon, voor ons zul len worden afgesloten, zoodat wij. per electrische tram nanr of van Amster dam gaande, zullen rijden door één aaneengebouwde schutting aan weers kanten van zeep en koek en chocola de en wijnen en meubelen en weet ik wat al meer Als dat Uw bedoeling is, dan wil ik U. als koopman, niet naar Uw verdere plannen vragen, maar dan ben ik toch bevreesd voor de rest van ons vaderland. Zullen dan ook de Arahemsche heuvelen worden verkocht, zal de hei worden verzeept, zullen onze Amsterdamsche grach ten in al hunne sierlijkheid worden verchocolaad en zal Zuid Limburg in zijn eigenaardigheid worden ver wij nd, totdat we geen stap meer in de vrije natuur zullen kunnen doen, zender te worden herinnerd aan de artikelen van dasrelijksche behoefte, die we op reis immers juist willen ver geten Om kort te gaan, waarde heer Dick hout zijt gij in dit land gekomen, om het te verreclaraebordiseeren Doe het niet. toom U in, wij Nederlandors minnen in de natuur het ongekorven, meer dan het bezaagde hout en gij zoudt gevaar loopen. dat Heem schut, de nieuw opgerichte vereeni- ging tot behoud van natuurschoon, pogingen deed om U als l&stiger Auslftnder over de grenzen te la ten zetten. Maar de mogelijkheid is ook, 'dat die c. k. in Uw achternaam toeval zijn en de buitenlondsche voornaam toch geen vreemde afkomst be toekent, met andere woorden, waarde heer Dickhout, dat gij Noord-Nederlander zijt als ik zelf. Als dat zoo is, dan durf ik vertrouwelijker worden, zóó familiaar zelfs, dat ik U ga aanspre ken bij Uw voornaam „Julius, spaar ons, spaar Uw en mijn vaderland, maak reclame zooveel ge wilt, leid de Nederlandera op in die kunst, want ze hebben het noodlg. maar stop onze schoone natuur niet achtor reclameborden weg. want daarvoor hebben Uw en mijn voorva deren het niet aan de zee ontwoe kerd 1" Hoogachtend Uw dienstwillige J. C. P. Stadsnieuws Slt Haarlems oude keuren. BELASTING OP DE BOTER. Onze voorvaderen schreven, wan neer een viui hun stichtingen geld noodig had. maar eenvoudig de eene nf andere belasting uit. Zoo werd den 22 Dec. 1742 door do Heeren van den Gerechte bekend gemaakt, dat het Aalmoesseniershuys in nood verkeer de, „vooruamenllijk veroorzaakt door den duuren tijd en werkeloosheyd,- die de Armoede vermeerderd, het on derhoud der Armen veel lastiger ge maakt en de Inkomsten van het zelve Huys merkelijk verminderd hadden." Mijne Heeren van den Gerechte be zonnen zich niet lang en verklaarden, in den stijl van die dagen ..daartoe geen beter Middel voorge komen wezendc, dan ten behoeve van het voorsz. Huys, wederom te doen heffen de crerinee Belasting op de Boter, het Beestiaal en Buyten-Wij- nen, die voor den Jaare 1734 geheven zijn geweest De burgerij kende deze belasting dus al, maar naar 't schijnt waren de autoriteiten er toch niet zeker op. dat zij die met vreugde terug zou zien. Al thans zij redeneeren, zichzelf veront schuldigend, aldus „niets redelijker zijnde, dan dat het geene omdat de nood was gecasseerd, tot ontlasting van de goei e Ingezete nen opgeheexen was geworden, we der worde geïntroduceerd, wanneer de nood wederom existeert en zulks komt te voreysschen." Enfin, de belasting was 6 stuivers van een vierendeel, drie van een half \iexendeel en een duit van een kop, of anderhalf pond. De burgerij zal wel gemoDjverd hebben, maar 't zal wel niet hebben gebaat, als nu I Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij J. Boeree. Korte Hofstraat 5. een bril in étui. J. van Munster, Nobelstraat 9 rood, een rozenkrans in étui. A. de Vogel, Scheepmakorsdijk 24, een roeiriem. J. Wildschut. Z. Schoolsteeg 5. een notitieboek le. Het bureau van politie, een ceintuur met gesp. Idem, een boksijzer. B. Kocier. Brouwersstraat 55 f. een dekzeil. M. Maathuis, Saenredamstraat 7, een smoushondje. F. Popma, Sophiastraat 22. een reis zak, met boek. A. Moerwijk, Lange Heerenvest 66, een armband. J de Nil's, Grebberstraat 8. een oor knopje. P. Gilj'oen, Tuinstraat 1 i, een arm band. M. Schreuder, Wijdesteeg 6, een balletje van een armband. A. Vermeer, Z. Brouwersstraat 22, een kinderschoentje. P. v. Aher, Regulierstraat 10, een gouden medaljon. G. Brauchman. Soutmanstraat 8, een muziekboek. EXAMENS HOOFDAKTE. Geslaagd o.m. G. Lievoart, Sloten, (N.-H.), H. P. van RoozendaaJ, Be verwijk en C. H. Kool te Haarlem. Examen teekenen. Voor de akte M. O. rechtlijnig- en bouwku'ndig teekenen ls o.a. geslaagd de heer H. H. Evers, te Haarlem. Concert Ter gelegenheid van het huwelijk van de dochter van een der firman ten der firma Joh. Enschedé en Zo nen, is aan het personeel der firma en hunne vrouwen en kinderen een concert aangeboden op de buiten plaats Iej?enrode te Heemstede, a. s. Zondag van 46 uur, to geven door de muziekvereenigiog Lourcns Jansz. Coster, dir. de heer Kerkhoff. Een paard te water. Een paard, toebehoorend aan den heer Joh. B., Kampersingel, sprong gisteren pardoes in het water van den Burgwal. Het dier was geschrikt van een opwaaiend stuk papier. Met veel moeite gelukte het. het angstige dier door middel van een roeibootje uit het natte element te verlossen. Alles liep goed af, maar het gebeurtenisje lokte heel wat nieuwsgierigen. Jeugdige diefjes. Bij luitenant van L. aan den Scho- terweg ls risteravond tusschen zes en elf uur een rood-marmeren klokje ge stolen. Het uurwerkje stond op een nachtkastje voor het open venster. Bij onderzoek bleek, dat het klokje weggenomen was door twee jongens van 12 en 13 jaar, J. C. v. d. P. en Do K. Beide knuajijes zijn bij de po litie geen onbekenden. Luitenant Van L.'s eigendom was voor ƒ0,60 ver kocht Proces-verbaal is opgemaakt. Van 't Kantongerecht De ambtenaar van 't O. M. elschte heden tegen een IJmuidenaar en een Haarlemmer, die zonder licht gereden hadden en toen ze bekeurd worden een valschen naam opgaven voor het eerste delict 10 boete subs. 2 da gen, voor het tweede 50 boete suba. i0 dagen hechtenis. Een hooge eisch Maar 't opgeven van valsche namen moet in den laut- sien lijd veelvuldig voorkomen, en dan is 't wei eens goed, dat er een voorbeeld gesteld wordt Verder weinig bij zanders. De ge wone tè-vlugge motorfietsers en auto mobilisten, leerplicht wetsovertreders, enz. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J F. en E. G.t te Heemskerk en Be verwijk, overtreding Veeziekten wet, 5 boete of twee dagen hecht. J. K. en W. K., te Zaandam, over treding Jachtwet, twee maal drie da gen nechtenis. J. N. C., te Haarlem, en H. J. van O.j te Beverwijk, overtreding Ar beidswet, No. 1 vier maal 2 boete of vier maal een dag hechtenis. Na 2 1 boeto of een dag hechtenis. VV. v. d. W., te Velscn, en 5 ande ren, overtreding leerplichtwet, 20 boete of 10 dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, 1 boete of oen dag hechtenis, en 0.50 boete of 1 Jag hechtenis. W. M., te Arnhem, in dronkenschap de orde verstoren, 5 boete of drie dagen hechtenis. J. V., te Haarlem, een gewond dier bezigen, 1 boete of een dag hechte nis. J. \V. A. J. G. te Schoten, nacht rumoer, 3 boete of twee dagen hech tenis. P. V., te Zandvoort en 4 anderen, Joopen op verboden grond, ƒ3 boete of twee dagen hechtenis, en 2 boete of een dag hechtenis. P. v. d. K., to Haarlem, en 7 ande ren, overtreding Politieverordening Haarlem, 1 boete of een dag hech tenis. J. M. D. G. van L., te Lisse, over treding Motorverordening Heemstede, vrijgesproken. E. M., te Amsterdam, overtreding Motorverordening Ilaarlemmorliede, 1 boete of een dag hechtenis. S. de B., te Haarlem, en 41 ande ren, overtreding Motor- en R ij wiel- Reglement, 2 boete of een dag hech tenis, en 1 boete of een dag hech tenis. Voort8 werden er nog 40 personen veroordeeld wegens openbare dron- kenscluip tot vijf dagen hechtenis, ƒ10 boete of dne dagen hechtenis, 6 boe te of drie dagen hechtenis, 5 boete of drie dagen hechtenis, 4 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of 2 dagen hechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis. Driakhal. Do dnnkhal der Staalwaterbronnen is gisteren düor 82 personen bezocht. V e r m o e d e 1 lj k a la gevolg der opme'rkingen in een vorig num mer is men begonnen can het zand van het wielerpad langs den Rijks straatweg HaarlemAmsterdam te verwijderen. Beambte begraafplaatsen De heer J. J. Calis alhier is met in gang van 1 Augustus benoemd tot be ambte aan de begruafplaatsen te Am sterdam. PAARDENMARKT.- Hedon werd op den Dreef de gewo ne jaarlijksche Paardenmarkt gehou den. Er was ondanks het warme weer veel animo. Dat wil zeggen, onder kooners en verkoopers. want de dieren zelf stonden loomig aan het lijntje, en hieven alleen den kop op en sloegen met de staarten, als de vliegen het hun wut al te lastig maak ten. Vol leven kwam slechts in de vier voeters, als ze hun capaciteiten voor een aspiraut-kooper toonen moesten. De zweep doet veelEn het felle klap pen van het gevreesde instrument des meesters joeg de dieren, met klinken de hoeven, in snellen galop, met zwie pende manen en trillende de flanken langs de baan. Er werd druk gehan deld. Ongeveer 500 paarden waren aangevoerd. De tent-exploitantjes, die brood, eieren, verschillende dranken, enz., verkochten maakten uitnemende zaken. Den zakkenrollers was het weer moeilijk gemaakt door de bekende waarschuwingsbordeu, die menigeen tot meerdere voorzichtigheid aan spoorden. Origineclereclame. De kapper W. Koldewijn in de Ane- gang maakt een origioeele reclame ten gunste van een haargroeimiddel. De vindingrijke coiffeur heeft in zijn winkelraam twee van oen pracJitigen haartooi voorziene dames neergezet. Een zwart bord, waarop met krijt een bestelling op hot haarmiddel geschre ven is. maakt het pièce de milieu uit. Een der dames heeft liet haar 115 c.M. lang. De reclame lokte gisteren en he den veel kijkers. (Zie verder Stadsnieuw» onder leal He berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De loting van de nationale militie zal voor deze gemeente plaats heb ben op 30 Augustus a.s. te Haarlem in den Doelen. HBT VACANTIEKINDERFEEST. In ons bericht over dat feest is een onjuistheid geslopen. Eerste en twee de ontbijt zijn niet gebruikt aan „Het Kolkje" maar op „Kraantjelek De heer Roosdorp zorgde daar voor li monade. SCHOTEN. S. D. P. De afdocling Haarlem van de S. D. P. belegt deze week in café Van Diik op het Pretorïaplein te Schoten een openbare vergadering aangaande de Internationale Transportarbeiders staking. baar oorzaken en haar ge volgen. De heer D. J. Wijnkoop van Amster dam zal spreken over W aarom moest elke socialist en elke arbeider de sta king te Amsterdam geldelijk, steunen? HAARLEMMERLIEDE. De Raad van Schiedam benoemde als leeraar in Wiskunde en Neder- landach aan de Burgeravondschool keurs us 1911—12) de heer W. H. C. vah Heek te Spaarnwoude. HAARLEMMERMEER. De Jonge paarden uit dezen polder zijn In trek en de landbouwers be hoeven met die dieren niiet meer te gaan markten; behalve de raonste'rüi- gen die tot aankoop dier paarden ge houden worden, gaan thans" hande- laaTs de hofsteden rond om ze ter plaatse te koopeh. VELSEN. De heien gehouden herstemming voor den gemeenteraad in de dis tricten II en III heeft heel wat bewe ging gebracht in de gemoederen. Het was dagen geleden al te voor zien, dat een zware strijd gevoerd zou worden. Den geheelen dag heb ben rijtuigen, waarondeir een auto, voor de kiesveroenigingen dienst ge daan. Van alle zijden is er hard ge werkt, zoodat weinig kiezers zijn thuis gebleven. In West-IJmuiden b.v waar men kan rekenen, dat er steeds pl.m. 200 kiezers op zee zijn, kwamen van de 1120 kiezers 910 ter stembus. De uitslag was als volgt District II (Westelijk IJmuiden. 899 geldige stemmen. 11 stemmen van onwaarde. C. P. van der Docs, R.-K283 stemmen. J. Medik, a.-r., 320 stemmen. W. Polderman Jr., vrijz.-dem., 415 stemman. H. Sant, vrijz.-dein., 446 stemmen. Gekozen de heeren Polderman en Sant. District III (Oostelijk IJmuiden en Velseroord). Periodieke verkiezing. 487 geldige stemmen, 63 stemmen van onwaarde, waaronder veel blanco. C. P. van der Does, R.-K., 169 stemmen. W. Londeweerd, S. D. A. P, 318 stemmen. Gekozen de heer Landewcerd. Uitbreidingsvorkieizing. 527 geldigo stemmen. 22 «temmen van onwaarde. B. Brink, S. D. A. P., 308 stemmen. P. Verwoerd, a.-r., 219 stemmen. Gekozen de heer Brink. Wederom is bij het stembureau voor de periodieke verkiezing in dis trict III van Katholieke zijde protest aangeteekend legen het niet-voorko- men van den naam van C. Boots op de lijst der randldaten voor de stem ming. Daarom zyn bij die verkiezing zooveel minder stemmen uitgebracht en werd een aantal biljetten blanco ingeleverd. De democratische partijen vierden 's avonds de overwinning, elk in hun district. De raad, die op het oogenblik links is, zal dit dus blijven. Hel sociaal democratisch element is met 2 zolei9 versterkt. In September as. zal hij bestaan uit 6 vrijzinnig-democraten. 4 roomsch-katholiekeu. 3 anti-revolutionairen. 3 sociaal-democraten. 1 clmstelij k-historische. ZANDVOORT. Gisteravond werd in de concert zaal van Hotel Groot Badhuis een liefdadighe.dsconcert gegeven ten bate van Ziekenzorg te Zandvoort. Voor dit concert hebben hunne wel willende medewerking verleend mevr. Van Tuyli van Serooskerken—Boreel, viool, Fraulein Elisabeth OhJhoff uit Berlijn, sopraan, Jac. van Kempen, tenor, W. Andriessen, piano cn de lieer De Witt Huberts, declamatie en zang, die allen veel succes hadden en soms een daverend applaus verwier ven. Het damescom.16, op welks ini tiatief dit concert werd gegeven, kan met voldoening hierop terugzien, daar het in alle opzichten, ook wat de opkomst betreft, uitstekend is ge slaagd. Binnenland Een der directeur» gearresteerd De politie heeft gisterenavond met de hulp van Ilaagsohe rechercheurs op het Centraalstation in Den Haag gearresteerd en daarna herwaarts gebracht J. V Jr.. directeur van de bank voor handel en industrie, lid van de firma de wed. P. van Eyk en Zo nen en lid van d© Provinciale Staten in Zuid-Holland. De rechtbank aldaar heeft zijn gevangenneming bevolen, daar hij wordt verdacht van oplich ting. Heden wordt hij naar het huis van bewaring overgebracht. (N. R. Ct): DE VERKIEZING VOOR DE EER STE KAMER. Het verloop der stemmingen in de gisteren gehouden vergadering der Prov. Staten van Friesland was ai* volgt: le Stemming: mr. C. Th. van De venter 16, H. van Kol, 10, L. W. de Vries 22, Croloe 1. 2e Stemming: Van Deventer 17, Van Kol 9, L. W. de Vries 22, Cro- les 1. 3e Stemming: Van Deventer 26, L. W. de Vries 22. één buiten stemming.; Land en Tuinbouw INVOER VAN BLOEMBOLLEN. In h©t „Weekbl. voor BI." lezen we het volgende „Gelijk aan de exporteurs van bloembollen naar Amerika bekend is, was het sedert 5 Augustus 1909 nl. sedert de Inwerkingtreding van de „Payne's Tariff Bill" een groots vraag of de Hollandsche Hyacinten bi] invoer in Amerika moesten wor den belast met een invoerrecht van doll. 2.50 of met ©en van doll. 0,50 per 1000 bollen? Waar nu het nieuwe seizoen xoo/r de verzending zeer aanstaande is. kiuï, liet zijn nut hebben, er de exporteurs op te wijzen, dat zooals uil do Am©- rikauiischö vakbladen blijkt, dez© kwestie op 1 Mei 1911 haar beslag heeft gekregen. De Amerikaansche regoei ing heeft beslist, dat voortaan Hyacinten met een invoerrecht van doll. 0,50 per 1000 bollen zullen worden belast, en deze uitspraak blijft van kracht gedurende den tijd van toepassing van genoemds tarief wet. Wij kopen, dat deze alleszins bevre-» digonde uitspraak aan den uitvcurvan onze Hyacinten naar Amerika bevojrx derlijk zal w*veu."

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1