m Dt KwarijBS-Mistiia Zwakke Kinderen HAARLEM'S DAGBLAD Scott's Emulsion APENTA gehoel Europa, Mévrouw, dat U1 gehoord hebbende 'dé besprekingen reeds lief bad, bewonderde U toen: i do algemeene slapheid was Uw baar dat eenér heldin. DE WARMTE. Een zekere Vérswijveron, koopman te Roosendaal, werd Dinsdag op het veld door een zonnesteek getroffen, waaraan hij overleed. MOORDAANSLAG. Groote opschudding hoerschto gis teren op do veemarkt te Tial, waar om één uur een moord aanslag ploegd op den politieagent G Reek. Genoemde agent heeft voor maanden in circus Wilke teerd Frans Harde veld, 28 jaar, schilder te Ochten, bijgenaamd Kool, een gegageerd Oost-Indisch militair. Gistermorgen heeft deze ann agenten gevraagd het adres van Van Beek en den tijd waarop hij in dienst trad. Om één uur wachtte hij hem bij den ingang der stad op, trok een re volver en loste op twee meter drie schoten op Van Beek, die alle mis ten. Van Beek trok zijn sabel en arres teerde met den agent Weidomon den doder, die gelegenheid gevonden had zijn revolver in de stadsgracht werpen. HET ACHTSTE MIDDENSTANDS CONGRES. Men meldt ons uit Roermond: Na dat Dinsdagavond de ontvangst der deelnemers van het congres ten stad- huize door liet gemeentebestuur van Roermond had plaats gehad, nam Woensdagmorgen in het Christoffel- huis aldaar de Se algemeene verga dering, het congres van den Midden standsbond voorafgaande, een aan vang. Door den voorzitter, den heer J. S. Meuwsen, werd het Middenstands- congres geopend. Vervolgens herinnerde spr. In het kort aan hetgeen doo'r den Bond reeds tot stand was gebracht, daar bij in het bijzonder stilstaande bij de richting van de verschillende plaatselijke handelscursussen en de tot standkoming van het Rijkslabo ratorium te Leiden. Spr. ontkent niet, dat in zaken van wetgevenden aard niet die waa'rde aan de Congres-Uitspraken geschon ken wordt als venvacht mag worden, maar het practïsch resultaat van do bijeenkomsten is zoo groot, dat dit alleszins daartegen opweegt. Het doet ons echter leed hier te moeten verklaren, dat wij dc overtui ging zijn toegedaan, dat do Minister van Justitie ons vorig congres on rechtvaardig behandeld beeft, door als motief voor de ruet-indiening van strafrechterlijke bepalingen tegen de oneerlijke oöncurrentie, aan te voe ren, zijn bewering, dat er ten opzich te van deze kwestie op ons congres geen „communis opinio" bestaan had. Volgens spreker is deze opvatting van. den minister niet alleen te be treuren, doch bovendien berust zij op onjuiste gronden en spr. hoopt dat alsnog door de Regeering binnen niet te langen tijd aan de wenschen van den eerlijken handel zal worden tege moet gekomen. Nadat de notulen der 7e algemeene vergadering waren vastgesteld, had de stemming over de candidaten voor lid van bet bonds bestuur plaats. In het bondsbestuur werdén geko zen H. HarmensMoans, E. G. Schuurman, L. B. J. Gorns, uit Am sterdam. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Het nadeelig saldo is verdwenen. Daarna ving het achtste congres van den Middenstandsbond aan. Behandeld werd allereerst het con- tract.-astelsel, waarbij behandeld wer dén de praeadv iezen van de Utrecht- sche Handelsv ereeniging en van de Yerec-niging „Eendracht maakt Macht" te Utrecht. De volgende motie wordt voorge steld; De afgevaardigden van den Handel- drij venden en lndustneelen Midden stand vergaderd te Roermond den 25, 2(5 en 27 Juli 1911, spreekt als haar overtuiging uit: 1. dat het aangaan van contracten door middenstanders, hetzij met de Coöperatieve verbruiksvcreamgmg E.gen Hulp, hetzij met eemge andere Coöperatieve of andere vereenigmg, of met bepaalde personen, die het doei of de strekking hebben om der den, hetzij te doen deelen in hun oh- dornemerswinst, hetzij daarvan aan dorden een gedeelte af te staan, zoo wel van de zijde van hen diïe zich daartoe verbinden, als van de zijde van hen, die dat voordeel voor die derden bedingen, moet worden be schouwd als een handeling in strijd met de stoffelijke en zedelijke belan gen van dan middenstand zelve en spreekt als hare meening uit, dat die handeling derhalve moet worden ge- qualificeerd als ten hoogste afkeu renswaardig en noodzakelijkerwijs o'nder het begrip oneerlijke, althans ongeoorloofde concurrentie valt Hiérna volgde een bespreking over: „liet tentoonstellingsweaau voor den Middenstand." Hierover waren praeadviezen ver schenen van de heeren J. Das Dzn., voorzitter van den Alg. Ned. Mole- naarsbond en C. J. Schoondorwolf en K. van Eden, namens den Nederland- echen Dreg is ten bond. De heer Das komt tot de conclusies neergelegd in de volgende motie: De Nederlondsche Bond van Ver- eenigingen van den handeldrijven- tfë'n en industrieelen Middenstand, omtrent de al of niet wenschelijkheid van tentoonstellingen, is van oordeel, dat het houden van internationale tentoonstellingen uit economisch oog punt zeer aanbevelenswaardig ia, dat het houden van nationale ten toonstellingen meerdére aanbeveling verdient, dat het hebben van een zoo volle dig mogelijk bedrijfsmuseum met een daaraan verbo'nden goeden voorlich tingsdienst, op verschillende centra' des lands, de voorkeur verdient. De heeren Schoonderwodf en Van Eden herinneren in hun praeadvies aan de voor 5 jaren geleden te Rot terdam gehouden tentoonstelling van Chomische en Technische Industrie e"n komen op grond der ondervinding op deze tentoonstelling opgedaan tot de volgende meening: Een eerste vereischte voor een vaktentoonsteAling moet zijn, dat zij een zoo ruim mogelijk beeld geeft van het vak En al zijn onderdeelen, dat, wordt doo'r de toegezegde in zendingen daaraan niet geheel voir daan, het op den weg van het vak- bestuur ligt, het ontbrekende, op welke wijze dan ook, aan te vullen. dat vooral aan het vakonderwijs een ruime plaats wordt toegedacht, dat in tegenstelling daarvan ook een getrouw beeld wordt gegeven, van handeling, samenstelling of fabrikaat bij gemis aan vakkunde. Is aah deze eischen voldaan, dan kan een vaktenloonstelling niet an ders dan opbouwend voor het vak, dus ook voor den Middenstand zijn. (Men zie verdér het Eerste bdad). RAADSVERKIEZINGEN IN DEN HAAG. Bij de Dinsdag gehouden herstem ming voor den gemeenteraad in kies district I (vacature-Vegtel) zijn uitge bracht 6645 geldige stemmen waar van op de heeren S. Otterspoor (S.D. A.P.) 2780, dr. K. H. Romhouts (Vrijz. dem.) 3865 stemmen, zoodat gekozen is do heer Romhouts. District I (periodieke altreding). Uitgebracht 7241 geldige stemmen, dat de heer Vliegen eenige wijziging heeft gebracht in <le door hem te stel len vragen. Zijn vragen luidden nu aldus lo. Welke feilen hebben den burge meester aanleiding gegeven do hulp te vorderen van krijgsvolk, dat op 6 Juli en volgende dagen in dc meen- te is opgetreden, zoogenaamd ter handhaving van de openbare orde 2e. Was het optreden der militairen in den nacht van 5 op G Juli op Kat tenburg, in den nacht van 8 op 9 Juli in de Warmoesstraat, alsmede liet beschieten van het stoomschip „Al- star" op 9 Juli, alsook liet verdere op treden van militairen, marechaussee en gemeente-politic in overeenstem ming met de bevelen, door den bur gemeester tarachtens art 186 G. \Y. gegeven 3e. Zijn de feiten van belemmering van bestuursleden van organisaties van in staking zijnde zeelieden en havenarbeiders, in het bereiken van hun lokalen en in de uitoefening van het recht van vergadering, geschied in overeenstemming mot do bevelen van den burgemeester krachtens art. 186 der Gemeentewet gegeven 4o. Is liet in avercenslemming mot 's burgemeesters bevelen, dat in een belangrijk deel der stad door politie en militaire macht gehandeld wordt als ware het verbod van samenscho ling gegeven, terwijl zulk een ver bod niet is afgekondigd öa Heeft de burgemeester maatre gelen genomen om hernieuwd optre den van gelijken aard door de onder zijn bevelen staande politie- en mili taire macht te voorkomen Do VOORZITTER zeidc zich niet te zullen veldiepen in de staatsrechter lijke twistvraag, of hij vorplicht is in lichtingen le geven, te minder waar liet reeds voor de aankondiging der interpellaties in zijn bedoeling had gelegen den Raad in te lichten. Er bestaat bij hem geen bezwaar het verlof te verleeuen. doch wei heeft hij overwegend bezwaar de interpellatie- Vliegen thans te behandelen, vóór de stakkig geëindigd is, en dus «ie gebeurtenissen nog niet kunnen be schouwd worden in het licht van den einduitslag. Dat zou niet bevorder lijk zijn aan de orde en rust en ;n strijd met het algemeen belang. (Bij val). Spreker stelde daarom voor, de interpellatie "te behandelen op een nader te bepalen dag na afloop der staking. De heer VLIEGEN meende, dat een openbare bespreking juist bevorder- spcc'ole toegangsbewijzen passeerén. De etablissementen der stoomvaart- maat schappijen wérden echter door politie en militairen bewaakt de post wagens worden niet meer door veld wachters begeleid. JUWEELENDIEFSTAL. In dén afgeloopen nacht is uit het buitengoed „Leeuwenhorst", onder Noordwijkerhcut, bewoond door vrouw Gevers van Kethel en Spa- landt, voor een aanzienlijk bedrag aan juweelen en andere kostbaarhe den ontvreemd. Mén vermoedt, dat de dieven zich hebben laten insluiten. BIJ ZIJN VADER INGEBROKEN. Maandagavond meldde zich bij «1 politie te Goes om nachtverblijf aa do 26-jarige M W. v. d. L., geboren te Kapelle, bij Goes, en woonachtig te Antwerpen. Op de gewone vragen deelde hij mede, dat hij in den nacht van Zaterdag op Zondag van zijn woonplaats naar Zuid-Beveland was overgestoken, uit een timmer- mansgereêdschapkist in een in aan bouw zijnd huis te Kruiningen een steekbeitel had ontvreemd en daar mede in den nacht van Zondag op Maandag in zijns vaders woning te Kapelle een raam had opengebro ken. Eenmaal binnen, maakte hij uit een kastje 2 buit, uit een buffet een flesch jenever en 30 sigaren en uit den kelder 2 flesscben melk, waarna hij langs denzelfden weg verdween. Dat het nachtverblijf hem na deze bekentenis gaarne werd verleend, laat zich donken. Dinsdagmiddag werd de man gevankelijk naar Krui- ningen overgebracht. Gemengd Nieuws DIORADIN. De correspondent van de „TeL" Parijs heeft minder gunstige inlich tingen verzameld omtrent de gences- liooron, die daar liet middel van den Hongaar Szendeffy tegen tuberculose toepassen. Het lag voor de hond, ge volgtrekkingen te maken betreffende de deugdelijkheid vau het middel zelf. In hoeverre betreffen zulke gevolg trekkingen dr. Szendeffy mede De DE HUISHOUDGIDS van 22 Juli j.l. bevat „Recepten voor inmaken. Uit zetten. door Mario vau AmsteL Zieken voeding. De be tee kenis der Soja-cultuur voor Java Kinder bescherming noodig 1 Het inma- Correspondentie. Feuille ton." van een maar zijn een £f&alcS.@xa. omdat do oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. op de heeren mr. J. Anker- man (Chr. Hist.- 2829, J. Bleeker (S. D.A. P.) 2960, A, Harms (S.D.A.P.) 2733, J H. de Klear (S.D.A.P.) 2752, W. B. van Liefland (aftr. Kath. 262G d'r. J. C. Oldenbooiu (S.D.A.P.) 3147, M. A. D. H Schalekamp (A. R.) 2792, mr. M. W. F. Treub (aftr. Vrijz. Dem.) 2249. Gekozen de heeren An- kerman, Bleeker, Oldetaboom en Schalekamp. District II (periodieke aftreding). Uitgebracht 6540 geldige stemmen, waarvan op de hoeren L. M. Barnet Lyon (vrij lib.) 1986; J. J. L. Bou'r- d'rez (aftr. lid. unie-lib.) 2280; dr. J. C. OIdenboom (S.D.A.P.) 2016; J J. Verburg (aftr. lid, kath.) 3012; A. C. van Vuuran (kath.) 2834, en J. G. an de Vijver (uiue-lib.) 1887 stem men, zoodat gekozen zijd de heeren Verburg, Van Vuuren en Bourdree. Mr. Treub en de heer Van Liefland zijn dus niet herkozen. DE STAKING TE AMSTERDAM. Men seinde ons gisterenavond uit Amsterdam, dat de bootwerkers, met een kleine meerderheid, besloten hadden, de staking op te heffen. Dinsdagavond omstreeks half 12, aldus de „Tel.", werd op de Prinsen gracht bij de Rozengracht te Amster dam een opzichter van de rijkstele graaf aangespreken door drie perso nen, die hem een bijdrage vroegen „voor de staking". Do opzichter wei- geide, een woordenwisseling ont stond en eensklaps grepen de drie mannen den opzichter aan en tracht ten hem in het water te worpen. J uist kwam er toen een hoofdcontröleur van de Nederlands oho Bewakings- niaatschappij aanrijden. Deze ont zette den aangevallene, blies alarm ou heeft toen met behulp van twee rijksveldwachters de aanranders naar het politiebureau aan de Raam poort gebracht. In den Amstordamschen Raad kwam gisteren in een schrijven van het Raadslid Zwart, houdende ver zoek, den burgemeester te mogen vra gen of hij bereid is, tor gelegener tijd inlichtingen te geven onitrent het optreden der militairen in den nacht van 8 op 9 Juli 1.1. in de War moesstraat en op 9 Juli tegenover het stoomschip „Alster". Voorts deelde do voorzitter mede. Hij- lijk zal zijn aan orde en rust. achtte liet verkeerd, eerst de zaken ir haar beloop te laten hebben, eu stelde voor te besluiten de interpel latie dadelijk te doen houden. Dit voorstel wordt verworpen met 19 tegen 12 stemmen. Vóór de heeren Van Kuykhof, Vlie gen, Nolting, Ketelaar, Loopuit, Y\ ollring. Gulden, Van den Tempel, KI. de Vries, Boissevain, Oudegeest en Pothuis. Tegen de heeren Delprat, Jitta, De Vries, Polak, Schut, Sutorius, Wijn malen. Sclu/ch. RoèlL Zimmerman, Harmsen, Worst, Posthumus Meyjes, Scheltema, Lambrechtsen, Zwart, Verschure, Fabius en Serrurier. Een adres van de afdoe ling 's-Gra- Yenhoge tier Sociaal-Democratische Arbeiderspartij* houdende mededee- ling eoner motie naar aanleiding van het optreden der militaire macht, werd voor kennisgeving aangeno men. DB RELLETJES OP KATTENBURG. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. Ct: Naar wij uit goede bron vernemen is aan den minister van justitie eon uitvoerig rapport van 24 bladzijden gezonden betreffende de relltjes op Kattenburg. In dit rapport wórdt uit eengezet, dat hier van een planmatig verzet sprake was. In dit rapport wordt o.m. verteld hoe de stakers op het dak van eed perceel In de Kleine Kattenburger- straat een feit dat nog niet bekend was een groote plank hadden neer gelegd, waarop een honderd straat- steenen. Toén een detachement politie voorbij kwam werd deze plank met steenen naar beneden geworpen met het doel de politiebeambten te tref fen, Zelfs werd van sommige huizen kokend water op de troepen uitge stort. Tegenover de beschuldiging dat de troepen ruw zijn opgetreden staat de absolute verklaring, dat er op Kat tenburg geen aangelegd schot is ge lost. Giste'ravond was te Amsterdam les rustig. Met ingang van heden is de afzet ting van do havenwerkén opgeheven. Men kan dientengevolge de toegan gen tot do kaden thans wedor zonder briefschrijver te Budapest van ds „N. Rott. Crt." heeft gemeend op die zaak te moeten terugkomen. Wat hij daarbij zegt van de door onzen be richtgever ingewonnen inlichtingen, kan buiten beschouwing blijven; daar over valt in de Hongaarsche hoofd stad minder goed te oordeelem. Wij willen echter gaarne de aandacht ves tigen op bzendeffy's onbaatzuchtig streven, dat uit de volgende aanha ling blijkt. In de Jaarvergadering op 9 Augus tus 1910 van de Hongaarsche veree nigmg van geneesheeren heeft Szen deffy oen vooI-dracht over tubercu lose gehouden en de beginselen zijner geneeswijze toegelicht. „in hoever hot mij gelukt is, mijn doel te bereiken", zei Szendeffy ten slotte, „zult gij, waarde collega's, moeten beslissen, en gaarne ben ik bereid, u allen daartoe mijn middel geheel kosteloos te verstrekken, met het verzoek alleen, mij uwe ervarin gen daarna mede te deelen. Mijn praeporaat is L'een wondermiddel, geen Arcanum of Panaceahet is wellicht nog te verbeteren, en ik kon ook niet verzekeren, dat het in alle ziektegevallen genezen zal, want ook dit middel kan een reeds ver woeste long niet in een gezond or gaan veranderen, maar mijn lange onderzoekingen geven, mij het recht, uwe aandacht te vragen voor de uit komsten mijner proefnemingen. Na tuurlijk is een zekere mate van wan trouwen tegenover elk nieuw gea middel gerechtvaardigd, maar dat kan ik u verzekeren, dat mijn mid del voor uwe zieken volkomen schadelijk ia" Na een studie van vele jaren en tal rijke proefnemingen, eerst op dieren, daarna op menschen, was deze voor dracht in eeue vergadering van doc toren, de eerste eu ©enige publicatie, die Szendeffy omtrent zijn genees middel gedaan heeft, en hem kan derhalve waarlijk niet verweten wor den, dat hij zijn heil bij het groote publiek, en minder bij zijn collega's gezocht heeft. Zijn belofte, dioradin kosteloos ter beschikking te stellen van aile colle ga's, heeft de uitvinder eerlijk ver vuld. Aan alle aanvragen van docto ren is steeds met de meeste bereid willigheid voldaan, die van particu lieren, apothekers on drogisten, wer den daarentegen afgewezen, om mis bruik te voorkomen. Evenzeer wor den alle aanbiedingen van chemische fabrieken, baaiken en ondernemin gen, die het middel wilden koopen, van de hond gewezen, hoe verlok kend zij ook" waren, en werd alle zieken, die uit alle oorden dor wereld naar Boedapest wilden komen om zich door den uitvinder te laten behandelen, geschreven, dat het me dicament aan hun arts zal worden toegezonden. Zelfs alle geldzendin gen, die vrijwillig toegezonden wer den voor dioradin, zijn tem stuurd. Daar de aanvragen evenwel zooda nig toenamen, dat Szendeffy het oogenblik zag naderen, dat hij niet meer in staat zou zijn daaraan te vol doen, heeft hij zijn middel voor eenl- ren tijd aan een consortium verkocht, dat verplicht is nog gedurende één jaar do noodig© middelen ter zijner beschikking te stellen om het medi cament kosteloos te kunnen geven aan allen, die daarom vragen. Na afloop van dat jaar zal het medica ment dan waarschijnliik ln een fa briek vervaardigd worden. De kosten bsd ragen thans per dag rond 700 guldon, en het bedrag, dat het con sortium betaalt, is derhalve niet on beduidend, maar voor zichzelf heeft Szendeffy geen cent verlangd, niet tegenstaande hij reeds drie jaren zijns levens, en een groot kapitaal geofferd heeft, en niettegenstaande hij gemakkelijk schatten had kunnen verdienen. Ik kon den inhoud van deze over eenkomst, en toen ik tegenover Szen deffy mijne verwondering uitsprak, dat hij daarmede tevreden is, omdat ik ook de aanbiedingen van verschil lende chemische fabrieken gelezen antwoordde hij mij, dat het doel zijner onderzoekingen niet ge weest is geld te verdienen, maar een middel te vinden tegen tuberculose, en dat hij de zekerheid verkregen heeft, dat het dioradin ook in de toe rust go i goedkt oop verkrijgbaar zal zijn. Letteren en Kunst INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. doet Scott's Emulsion veel goed In tegen stelling met da ruwe levertraan is Scott's Emulsion heerlyk van stnBnk cn no glicUter verteerbaar dan melk. En de weldadige uit werking vertoont zich reeds na de eerste doses, een gevolg vau de zuiverheid en kracht van alle bestanddeelen in de echte Scott's, die uitsluitend bereid wordt door Scott Bowne, Ltd., Lon den, Engeland, wier naam zoowel op de ver pakking als op de flesch voorkomt. Tracht gëgfty- krygen en baan zoodoende 'Uw kind nog heden den weg tot volmaakte gezondheid. By alle Apothekers en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op Tpakking der eenige echte Scott's Emulsion. HET BESTE HONGAARSCHE BITTERWATER Alleen eoht met het roode el.' Van gunstige werking bij (hroniscJu obstipatie en vetzucht." Pre/ Dr. ROSENSTEIN. Sport en Wedstrijden SCHAKEN. TARRASCH-SCHLECHTER. Ta'rrasch heeft de 10e partij in 106 zetten gewonnen. De partij duurde 15 uur. Stand: Tarrasch 3, Schlechter 2, remise 5. In tournooi A. verbeteren de Hol landers steeds hun positie: Davidson behaalde zijn eerste winstpunt en tegen niemand minder dan den Russ-achetn meester Von Terestschenko. Zijn slechte resultaat tot heden is voor eén groot deel zenuwachtigheid te wijten, want het is opvallend zooveel gewonnen stel lingen Davidson verloren heeft. Het tegendeel is hot geval met Schelfhout, van wien beter spel venvacht werd, want géén enkele remisepartij of j winstpartij van hem of hij stond in verloren stelling. Hij heeft echter een i buitengewone koelbloedigheid en zijn tegenstanders zochten hun eigen dood. Zoowel Nijhokn als Van Te restschenko hadden reusuchtige stel lingen met gemakkelijke winst en beden won hij tegen Kirschen, die op verschillende wijze gemakkelijk mi'nstens remise kon maken, doch te snel wilde winnen. Zijn remisepartij tegen Von Freymann svas een glad verloren eindspel dat Von Freymann te liclrtxininig gespeeld heelt Hoe echter ook, hij verdient hulde, dat hij in ctie moeilijkheden zijn koelbloedig heid heeft bewaard en zich heeft we ten te heretellen. Mogelijk dat hij m het verdere vérloop op gezondere wij ze hetzelfde succes behaalt Esser liad geluk door het wegblij ven van Von Freymann en verdieiKle daardoor kan men zeggen 1/2 punt, aangenomen de kans die hij in de eventueele partij niet wit op minstens remise kon hebben. Dit is een scha/ deloossteliing voor één der beid/ pecligevallen tegen Barton en Hra mad ka m den aanvang van den wed strijd. Rotiewi vernietigde heden Hrt mudka, van wien hij reeds vóór da« gen voorspelde te zullen winnen, Breyer verloor tegen Gutmayer. Prof Ziolo won von Nijtiolm. Powtsky wol met moeite van Donegan, In het Duitsche groepen-tournooH staan in de Siegergruppe de spolera tlians als volgt: K'rüger 1 1/2, Garis 2, Prante 1, Busch 2, Jakobsohn 2,' Wagner 1 1/2. De stand van liet meester-hoofd klasse tournooi is thans: Lowtsky, dr. Esser en Hromadka 5, Von Frey mann 4 1/2, Rotiewi 4 1/2, Von Te restschenko, Schelfhout ieder 4 Brey er, Guünayex 3 1,2, Ziolo, Davidson, Barton, Nijhokn, Donegan, Hnfe ie der 2 1/2, Kirschen 2. SCHIETEN. De Nederlandsche Bond voor Hand boogschutter i jen gaf j.l. Zondag zijn Jaarlijksche groote concours te Sant poort In dat concours werd de corpsrozenprijs behaald door De JonJ ge Batavieren, van Haarlem, met 9 LUCHTVAART. BEAUMONT WINNAAR VAN DB ENGELSCHE RONDVLUCHT. Nadat Beaumont de leiding herno men had, heeft hij die tot het einde behouden. Te Brooklands is hij als eerste aangekomen met 54 minuten voorsprong op Védrines, die, na Brighton, waar hij eerste was, we gens een kleine panne moest dolen. Beaumont is dus nu weer de vermoe delijke winner van den „Daily-Mail"- prijs. Deze interessante nek aan nek race lokte op alle landingsplaatsen zeer veel belangstelling. Het was onwaar schijnlijk, dat Woensdag nog andere vliegers Brooklands zouden bereiken. Hier volgen de tijden voor dc étape Bristol—Brighton. Védrines verliet Bristol om 4.52 en arriveerde te Bngh ton om 9.57. Beaumont verliet Bris tol om 4.52 en was te Brighton om 11 uur. Védrines verbet Brighton het eerst had daar 1 uur en 3 min. voor sprong op de vierde étape, doch hij moest wegens eén motorpanne, een noodlanding maken. Beaumont pas seerde dus in de vijfde étape. Bngh- ton-Brooklands (40 mijl of 34 KM.), r het eindpunt is van do Engel- sclie rondvlucht, zijn tegenstanden Beaumont had bij zijn aankomst te Brooklands nog 54 minuten voor sprong. De totale tijd van Beaumont over het geheele circuit bedraagt 22 uur 28 minuten 7 seconden. Védrines deed er een uur langer over. Védrines arriveerde om 3 uur 17. Hij verliet Brighton om 2 uur 42 en verklaarde vërloren te hebben, door dat hij in Schotland verdwaalde. Hij was vast overtuigd geweest te zullen winnen. Alle Fransche collega's zijn verheugd, dat Beaumont gewonnen heeft, omdat hij oen beter sportman is dan Védrines. Beaumont zeide, dat het feit, dat Védrines hem zoo na op de hielen zat, hem aanspoorde. Beidén zijn zeer vermoeid. Hamel en Valentine verlieten eerst heden Glasgow, geen der andere En- sche deelnemers heeft het zoo ver ge bracht. Beaumont is op het oogenblik de held van 2 naties. De Franschen in Soho vieren feest, terwijl de Engel- schen, als ware sportslui, de neder laag van hun eigen landgenooten ver geten en het schitterend werk der Fransche aviateura toejuichen. Men heeft algemeen te doen met Védrines, die nu juist niet welgesteld la en die het geld dan ook zeer noo dig had. De arme Védrines heeft in derdaad pech gehad. De „Daily Mail" zal hem waarschijnijk een consolatie- prijs betalen. Bij aankomst schudden Beaumont en Védrines elkaar harte lijk de hand. WIJNMALEN. Wijnmalen heeft een schitterend aanbod van Fransche huizen gekre gen. en zal waarschijnlijk voor die huizen gaan vliegen. Te Issy-les-MouHneaux Is gevallen de vlieger Alexandre. Hij werd ern- stg gewond aan het hoofd. Een ander vliegongeluk had in het aerodrome Vidamé, bij Courteil plaats. De Antwerpsche aviateur Doras, die op een ,,Curtiss"-bipJan zijn bre vet zou halen, werd, terwijl hij in zijn machine gereed was om op ie stijgen, door een losgeraakte klmk- bout van de schroef aan het hoofd getroffen. Zijn kameraden brachten hem naar het hospitaal. Men vreest, dat de aviateur zijn oogon zal verliezen. DE RONDVLUCHT DOOR BELGIS.' Hiervoor zijn thans ingeschreven: Jan Olieslagers, Max Olieslagers, Ju les Tyck, Vassouï, Crombex, Gau- bert, Con tenet, Los carts, Paul, Laïv ser, graaf d'Hespel, Cozic, Lep'rioce, Védrines en PanouL WIELRIJDEN. HET INCIDENT OP DE SCHEVE- NINGSCHE WIELERBAAN. Piet van Nek zond aan de Tel. een uitvoerig schrijven, waarvan 't blad het zakelijk gedeelte overneemt:

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7