„Da «nte manche ging regelmatig IV. verloor met 160 M. door een olechte etari. Wat de tweede manche betreft, heeft uw verslaggever och beslist vergist. In deze manche luid eerst een heeten strijd om de leiding plaats en daarna een strijd waarbij Ik Darragon passeerde. In de derde manche had ik do lei- Hing en Darragon spart mé voorbij, doch coupeert rno zoo gemeen, waar over lachen slecht kunnen oordcolon, •ooiat ik slechts met moeite, en al leen doordat tk goroutineord bon. niet viel. Uw verslaggever schrijft, dat ik zeker bang was, dat ik de leiding n:ot had, of een aiHument zocht. Ik merk hierbij op, dat ik hiervoor niet bang behoefde te zijn. Immers, hier van gaf ik reeds de bewijzen in de t.\ee<le manche, door Darragon met 2 ronden 'regelmatig te kloppen. Ik werd dusdanig gecoupeerd, dat ik afstapte en protest eeren gmg. ge steund door de hoeren Visser en Hirschman, beiden bochtcominisso- raas.en, die mij volkomen recht gaven Op hun protest werd de race dan ook afgebeld, jammer genoeg wel lets te laat, zoodat zich het Incident voordeed, dat hot publick over de baan kwam. Opgemerkt dient, dat 't geval zich voor den 3en rang voor deed, zoodat alleen dit publiek het tol mijn spijt gezien heeft en mij dan ook evennis de 2 baancommis sarissen.. gelijk gaf. De wedstrijd werd afgebeld en op nieuw werd gestart op last van do Jury over 15 KM. Deze 15 KM. won Ik, doordat Darragon, die als oud ge routineerd zakenman niet weer re gelmatig geklopt wilde worden, met 6 of 7 banen, llij verdedigde 'nl. zijn kuns in het geheel ndet, en liet is mij een raadsel, dat de wedstrijd-com missarissen hem niet beboet hebben. Er is dus geen sprake van, dat ik 'don wedstrijd heb opgegeven. Ik wns wol degelijk overwinnaar, het be wijs, ligt trouwens voor de hand: de directie heeft mij den eersten prijs uitbetaald. Intusschen heeft de di rectie der Scheveningsche wielerbaan mij in de gelegenheid geeteld op 6 Aug. revanche te nemen, hetgeen dan, naar ik hoop, zonder incidenten zal geschieden." INGEZONDEN Van Ingezonden stukkon, geplaatst of biet geplaatst,, wordt do kopie den inzender plot tor uk gogo 7011. Voor den Inhoud dozer rubriek stelt do Roductle zloh niet aansprakelijk. KUNST AAN DEN WERKENDEN STAND. Mijnheer do Iloofdredacleuri Hot was mijn voornemen dm, even als de heer L>o Grauw, niet in te gaan op den humbug en do zelfver heerlijking van den heer Egglnk, rnuar denkends aan de woorden „Wie zwijgt, stemt too", verzoek ik u beleefd het onderstaande in Uw biud wel te willen opnemen. Ik wil even mcmorecion, dat wan neer men n. veertien dagen noodig heeft om 2 1/2 kolom onjuistheden en hate lijkheden bij elkaar te krijgen b. gaarne in een organisatie „baas" is en do mede-bestuursleden voor figurant wilt laten optreden c. door te schrijven van drukkers en bakkersgozellenvercenigingen iemand tracht te kloineeren (I zes maanden in een stad woon achtig is, men niet alleen zeer be schaafd is, maar door liet sub d ge noemde ook over zeer veel reln- tiën beschikt. Gelijktijdig wensdh ik op te mer ken dat, wanneer men a. zich ongevraagd beschikbaar stelt voor het medewerken aan een organisatie, gesticht ten bate van den werkenden stand b. men vóór de stichting van Kunst aan den Werkenden Stond reeds gi>vde diensten had bewezen c van moe ning is, dat waar geen technisch leider maar een voorloopig V-sluur nenoomd werd, ook geen ,>rako kan zijn van „baasspelen", maar een collectieve verantwoording op zijn plaats was d. niet toestaat, dat er in een door het bestuur vastgesteld concept vóór de ledenvergadering geknoeid wordt c. twee brieven schrijft (cöpieën ter inzage), waarin men uiteenzet de be den kin gon togen de door den heer E. voor zich gereserveerde macht; f. ruim 20 jaar in Haarlem woont, en daarvan 11 jaar aan het vereen i- ftfngsleven deelneemt g por 6 concerten een extra ontvangst van f 250 garandeert, men niet alleen niet beschaafd is en ook niet beschikt over relaliën, maar ook do Vereeniging Kunst aan den Wer kenden Stand er aan wogen wil (zie circulaire van den heer E.). Het laat ste vooral door het sub a en g ge noemde. Ik constateer nogmaals, dot hoe do heer E. er ook om heen draait, de Vereeniging „Kunst aan den Wer kenden Stand" 9 Mei 1911 ge- Sticht '6. De donateurs, die zich dan ook verbonden hebben, verbonden zich niet aan den heer Egglnk per soonlijk, maar aan een te stich ten vereeniging, waarvan de lieer Egglnk voorloopig (zie circu laire April) het boheer en de admi nistratie wilde voeren. Verse)lillende donateurs bevestig den mij dit schriftelijk (ten mijnen huizo ter inzage). Trouwens, verschillende deelne mers ln liet waarborgfonds zouden Rich iffiel verbonden hebben tot een ifcxLraAö in een eventueel tekort, wan- t«r non rfet was medegedeeld, dat de oprichting van een vereeniging .Volgen km. In het gering aantal aanwezigen OP de vergadering van 9 Mei en het .in T geheel niet verschijnen van do- [Cateurs op do vergadering van 80 Mei ziet de heer E. een bewijs van goéd- keuring voor xijn werken. Ik schrijf het slechte vergadering- bezoek toe aan de vele vergaderin gen. die tegenwoordig gehouden wor den en aan het warme'weder. Over <ie relation en de technische loidiög nog een enkel woord. Ooor den heer Eggink werd mij herhaalde malen medegedeeld, dat liij in Haarlem een onbekende was, maar door verseindende notabelen welwillend werd ontvangen, door het feit, dat wijlen zijn vader tot voor korten tijd gemeente-secretaris van Haarlemmermeer was. Het voeren van technische leiding schijnt maar weinigen gegeven te z;jn, immers ook alweer de lieer E. zelf verklaarde mij op de bestuurs vergadering nog „wanneer mijn vriend Van Duinen niet vrijwel het geheele tecimische gedeelte voor zijn rekening had genomen, zou het nooit zoo'n avond geworden zijn". Ik ben bang, het te lang te maken en zal eindigen, onder mededeeling, dat ik op een eventueel antwoord van den heer Eggink niet meer zat ingaan. Met belangstelling zie ik een ver gadering van donateurs tegemoet en zal dan daar uiteenzetten, waarvan ik denk, dat van een Exploitatie van Kunst aan den Werkenden Stand, zooals de heer Eggink die zich voor stelt, niet anders dan een groot fias co het gevolg kan zijn. Met dank voor de plaatsing ver blijf ik Uw dw. dr., HEttM. C. KLOET, Groote Houtstraat 128 rood. Vervolg Gemeenteraad De VOORZITTER deelt mede: a. dat is ingekomen een schrijven van douairière baronesse Van Lynden Toding van Berkhout, houdende be richt van het overlijden van haar echtgenoot F. M. baron van Lynden, in leven lid van den Gemeenteraad (Namens den Raad met een brief van rouwbeklag beantwoord). b. dat 7;in gesteld in handen van B. en W. om advies Ie. een schrijven, van B. en W. van Schiedam, houdende verzoek om In stemming te betuigen met een door hei) tot de Tweede Kamer der Staten- Generaal gericht adres in zake de wijziging van de wet op het M. 0. 2e. een verzoekschrift van mej. L. J. Metelerkamp om haar tegen 1 No vember a. s. eervol ontslag te verlee- nen als directrice van het St. Elisa beths- of Groote Gasthuis 3e. een verzoekschrift van de Haarl. Toynbee-vereeniging, om een jaar- lij ksch subsidie ad 800 te verleenen. 4e. een verzoekschrift van dezelfde om haar drie lokalen in de school aan de Ged. Oude Gracht in gebruik te geven 5e. een verzoekschrift van A. van der Molen Jr., eerval-ontslagen meter hersteller der gemeentelijke duinwa terleiding, om hem een gratificatie toe te kennen ton bedrage van het meerdere loon, dat hij krachtens de nieuwe loonregeling van 1 Januari 1910 tot 24 Maart 1911 (datum van zijn ontslag) zou hebben genoten 6e. een verzoekschrift van de afd. Haarlem van den Bond van Ned. On derwijzers. om _de regeling van de jaarwedden van het personeel, werk zaam bij liet o. 1. onderwijs, te her zien c. dat zijn ingekomen le. een voorstel van B. en W. tot aanvaarding van voor straten en plei nen bestemde gronden van de maat schappij „Rolland"; 2e. een schrijven van W. G. Pijpers, houdende bezwaar tegen het niel-voor- komen van zijn naam od d" kiezers lijst (Te stellen in handen van B.. en W. ter afdoening.) 3e. een schrijven van G. Sardemann betreffende het verleenen van conoes- sio voor het drijven van electrische uurwerken •le. het verslag over 1910 van het Pensioenfonds voor weduwen en wee- zen van gemeente-ambtenaren en van het Fonds van de eigen pensioenen der ambtenaren; 5e. een verzoekschrift van de Bïn- nenlandsche Exploitatie-Maatschappij van onroerende goederen e. a. betref fende de ingiebruikgeving van. den berm van den Spaarndamschen weg als opslagplaats (Te behandelen bij punt 10 van den oproepingsbrief) d. dat door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land zijn benoemd tot buitengewoon gemeente-veldwachter A. R. D. G. Haenen, adjunct-inspec teur van DOlitio M. Woud, klerk bij de politie, en J. Groot, P. Wouterse, A la Hnise. W. Schoo. J. C. P. Lotten, B. P. Hendriks, G. de Wilde, R. van Maasdam, J. D. Reith, H. Huiberts en C J. van het Nederend. agenten van politie e. dat het hoofdbestuur van de Maats, van Nijverheid, namens de aJgemeene vergadering der maat schappij, dank heeft betuigd voofr de ontvangst ten Raadhuaze op 29 Juni J.L; f. dat dóór B, en W. met ingang van 1 Juli j.l. is bevorderd tot adj.- comraies 1ste klasse ter gemeen te-se- tarie, dé adjunct-commies 2e klasse E. A. J. II. van Ghert; en dat door hen is benoemd tof opzichter 2e klas se bij den dienst van het Bouw- en Woningtoezicht, L. M. van Buren; g. dat de heer G. Adrian heeft be richt, dat hij zijne benoeming tot lid der Gezondheidscommissie aanneemt; h. dat, blijkens bericht van Ged. Staten dér provincie Noord-I-Iolland, de uitkeermg aan deze gemeente, krachtens art. 1 der wet van 24 Mei 1807 (Staatsblad no. 156) over het jaar 1911 is vastgesteld op f 210.869.82, en dat B. en W. hebben bericht, dat door deze gemeente het in art. 8 dier wet bedoelde be'roep niïet zal worden ingesteld, vertrouwende, dat daarte gen bij den Raad geen bezwaar w>-I bestaan; I. Haf zijn ingekomen: lo. een schrijven van Ged. Staten der provincie Noord-Holland, ten ge leide van een uittreksel uit het Kon. Besluit, van 21 Juli jl. no. 57, houden de goedkeuring van do verordening tot wijz.ging van de verordening op de heffing van leges; 2e. een schrijven van dez., ten ge leide van een uittreksel uit het Koa. Bestuit van 3 Juli j.l. no. 51, houden de goedkeuring van de Verordening op do heffing van haven- en kaai- geld; 3e. een schrijven van dez., houden de bericht, dat zij hunne beslissing omtront het reglement op do gemeen telijke bank van leening hebben ver daagd; 4e. een schrijven van dez., ten ge leide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 7 Juni j.L no. 6 tot vaststelling van eehen staat van at en overschrijving, dienst 1910; 5e. een schrijven van dez. ton ge leide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 7 Juni j.l. no. 14 tot wijziging van de regeling der Jaar wedden van het onderwijzend perso neel, werkzaam bij liet o. lager on derwijs; 6e. een schrijven van dez., ten ge- le.de van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 28 Juni j.L, no. 6 tot vaststelling van de le suppletcore begrooting, dienst 1911; 7e. een schrijven van dez., ten ge leide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 28 Juni j.l. no. 15 tot verkoop van grónd. (Vervolg discussie punt 7, loonrege ling adjunct-directeur van Open bare Werken). De VOORZITTER zegt, dat alle licht over deze zaak schijnen kan. De zaalc is werkelijk, dat de heer Iluen- der heeft gesolliciteerd, maar de be trekking is hem ontgaan. Toen .heb ben B. en W. op advies van den directeur van Openbare Werken ge meend, dat het salaris behoorde ver hoogd te worden, om den heer H. voor die toekomst te behouden. De heer SCHRAM vraagt alsnog de voordracht te stellen ln handen van de Commissie van Bijstand. De heer IIULSWIT zegt, dat hij meent, dat de zaak wel bij de Com missie is geweest. De heer MODOO Neen, dat is zij niet geweest De lieer LOOSJ ES meent, dat de Commissieleden wei zullen weten, of zij de zaak hebben behandeld. De heer MODOO zegt, dat deze aan gelegenheid niet in de Commissie is geweest. De lieer LOOSJES Don zal het wel zoo zijn. Do VOORZITTER weet niet, of het wel regel was, dat de salaris-regelin gen bij do Commissie kwamen. De hoer MODOO zegt, dat dit wel het geval was. De heer THIEL meent, dat het nu als vanzelf spreekt, dat die zaak als nog bij de Commissie in behandeling zal komen. B. en W. stellen nu voor, dit punt aan te houden en advies to vragen aan de Commissie van Bijstand. Aldus wordt besloten. PUNT 8. De Vereeniging voor Vakopleiding ia het Kloederinakersbedrijf ie Haar lem doelt mede, dat besloten is tot stichting eener vakschool voor klee- dermakers in heeren- en damesklee- ding, en vraagt der gemeente een jaarlijksch 6ubsidic too te staan van 1 1750 on een bjjdrage in de oprich tingskosten, alleen voor het jaar 1912 tot een. bedrag van t 450. B. en W., hoewel ten volle waardee- rend het streven van belanghebben den om te komen tot verbetering van de vakopleiding, meenen niettemin» dat bij de oprichting van cursussen voor vakopleiding door particuliere vereenigingen, welke geen verband met elkaar houden, niet zelden elke waarborg voor deugdelijk onderwijs zal worden, gemist, en hot hebben van tcezicht door of vanwege het subsi dieerend lichaam niet doenlijk zal zijn of althans, door de verscheidenheid, zeer zal worden bemoeilijkt. Om aan deze bezwaren te ontkomen, meenen B. en W., dat een andere weg zal moeten worden bewandeld, en hebben daarbij het oog op de Am- bachtsschoool te dezer stede. Zooda nige inrichting van onderwijs is meer eigenaardig zeggen B. en W. op cursussen voor vakopleiding aan gewezen en door belanghebbenden zou kunnen worden getracht, om de vakopleiding in het kieermakersbe- driif in het programma van die school te doen opnemen. B. en \V. achten de mogelijkheid, dat het bestuur van de school daartoe bereid zal zijn, volstrekt niet uitgeslo ten. Op grond van een en ander meenen B. en \V. te moeten adviseeren het verzoek om gemeentelijke subsidie te wijzen van de hand. Het bestuur verzoekt dit adres nog niet in behandeling te nemen, opdat het prae-advies van B. en W. nader in overweging genomen kan wor den. B. en \V. achten daartoe geen termen aanwezig. Het afwijzend prae-advies wordt zonder stemming aangenomen. PUNT 9. B. en W. adviseeren afwijzend te beschikken op een andermaal gedaan verzoek van mej. A. P. G. Romij'n, eervol ontslagen onderwijzeres aan de bewaarschool in de Jansstraat, om haar wachtgeld toe te kennen.- Aldus wordt besloten. PUNT 10. B. en W. merken op, 'dat 'de berm van den Spaarndamschen weg tus- schen Paul Krugerkndo en Spaansch Vaartje kosteloos wordt gebruikt door ieder. De berm ligt in de gemeente Schoten, maar is in beheer en onder houd bij de gemeente Haarlem een regeling omtrent het gebruik er van bestaat niet. B. en W. stellen thans voor, hen te machtigen, gedeelten, van bedoelden berm als opslagplaats in gebruik te geven tegen eon bepaalde vergoeding. Aldus wordt besloten. PUNT 11. Dé heer S. W. N. Arntx, steenfabri kant te Nijmegen, verzoekt vergun ning voor het maken van drie uitgan gen naar den Spaarndamschen weg, ten behoeve van eenigo porceelc-n. B. en \V. stellen voor, vergunning voor uitgang te verleenen togen stor ting van een bedrag van f 1.50. Voor d; vergunning behoeft dan geen ro- coguitie te worden betaald. Aldus wórdt besloten. PUNT 12. Door don heer F. Hartendorp is de wonsch le kennen gegeven, dat hot trottoir der gemeente langs zijn per ceel aan den Wagenweg no. 27 wonde doorgetrokken, onder aanbieding van overdracht om niet atui de gemeente van de voor zijn perceel gelegen on daartoe beboerende strook grond, welke door liet trottoir zou worden ingenomen. B. en Wstellen voor, dezen wensch in ic willigen onder voorwaarde, dat de heer Hartendorp voor zijn rekening neme de kosten van overdracht, enz. W ordt goedgekeurd. PUNT 13. Door de heeren B. Loos en J. de Breuk Lzn. is toestemming gevraagd tot het leggen en hebben van oen drijvend schuitenhuis in het Noor- der Buiten Spaarnc, nabij de drijf- rie-menfabriek von A. Drost en Zoon. B. en hebben geen bedenkingen en stollen voor het verzoek, op eenige voorwaarden, in te willigen. O. m. moet een huurprijs Van 0.05 per vierk. M. water per jaar betaald wor den. Wordt goedgekeurd.' PUNT 14. Door de vennooten van de werf „Neerlandia" Le Schoten is vergun ning gevraagd voor het maken van een aanlegsteigertje aan den Spaarn damschen weg tegenover hunne werf. B. en W. stellen voor de vergunning op eenige voorwaarden, te verleenen. Aldus wordt beslote'n. PUNT 15. Door P. Strijbis is tot B en W. het verzoek gericht, hem de landerijen behoorende bij het ..Huis ter Spyt" in huur af te staan. Verzoeker was reeds huurder van een gedeelte tot 1 Augus tus a. s., weshalve B. en W. voorstel len hem de landerijen in huur te la ten, onder verbintenis zijnerzijds, de ze voor 1000 en onder bepaalde voor waarden tot 31 December 1911 in huur te willen aanvaarden. Aldus wordt besloten. PUNT 16. Ingekomen is een request van den ex-bloemist-voorman in gemeente dienst Jacob van Dcvente'r, die meent onrechtvaardig te zijn ontslagen en verzoekt of om Intrekking van dit ontslag, om of neutralisatie der ge volgen daarvan, hetzij door hern in een andere gel ijk bezoldigde gomeen- tebetrekking te plaatsen, hetzij door hem wachtgeld te verleenen, waar door hij in de gedegenheid zal zijn een ande"r middel van bestaan te zoe ken. Het bestuur van de'n Ned. Bond van Gemeentewerklieden, afd. Haar lem, zendt een adres van adhaesie bij dit request in. B. en W. stellen voor op dit ver zoek niet in te gaan. De heer THIEL merkt op, dat B. en W. fiébben meegedeeld, dat het nieuwe Werk Uedoiiregle ment niet gunstiger luidt voor Van Deventer, dan het oude. Daarbij hebben B. en W. echter (le overbodige mededeeling gevoegd, dat zij van oordeel zijn, dat Vun Dei-enter voor zulk een gunstiger bepaling toch niet in aanmerking zou gekomen zijn. Spreker voegt daar zijnerzijds aan toe, dat z. 1. Van De venter wel daarvoor in aanmerking zou gekomen zijn. Er is iets anders, spreker heeft een onaangenarnen indruk door deze zaak behouden. Die is niet gewekt door B. en W. Maar liet gaat hiercun, dat hier voor do tweede maal in de laat ste jaren een ongevraagd eervol ont slag- is verleend. Eerst met don werk man Gerritsen is dit gebeurd. De Raad sprak toen de wenscholijkheid uil, om in de toekomst niet meer ont slag te verleenen op advies van één persoon. Daarom is in het nieuwe wei-kliedenreglcment bepaald, dat de gemeentewerklieden recht hebben op beroep op een Commissie van advies, welker uitspraken weliswaar voor B. en W. niet bindend zijn. Was het Werkliedenreglement vroeger inge voerd, dan was Van Deventer toch niet in gunstiger conditie geweest, want hij behoorde volgens het oude Reglement tot de „werklieden", doch volgens het nieuwe Reglement is hij „beambte". Daardoor zou hij toch geen recht gehad hebben op beroep, ook ol was het nieuwe Reglement in gevoerd. Maar hieruit blijkt nu clit, dat do rechtspositie van de beambten en do ambtenaren niet zoo goed is gewaarborgd, als die der werklie den. Daarom heeft spreker dc eer, met 12 andere Raadsleden, de vol gende motie in te dienen De Raad der Gemeente Haarlem, Overwegende, dat het wenschelijk is te onderzoeken, of en in hoeverre de rechtspositie der beambten en ambtenaren in dienst der Gemeente kan en moet worden geregeld in voe ge als dat voor do werklieden in dienst der Gemeente is geschied; Besluit in te stellen een Raadscommissie van vijf leden, die tor zako aan den Raad zal rapporteeren en zoo noodig voorstellen doen. Deze motie houdt geen verband met. de zaak-Van Deventer. Alleen was dit geval een geschikte aanleiding, om deze zaak onder de oogen te zien. Spreker gelooft overigens, dat Van Deventer at is liet hem in deze we reld niet meegoloopen, volkomen rechtvaardig ontslagen is. Do VOORZITTER had liever deze motie niet bij dit punt ingediend ge zien, om een onjuisten indruk te voor komen. Overigens meent spreke'r, dat een gunstiger bepaling van het nieuwe Reglement niet op Van Deventer kon toegepast worden, omdat hij het er niet naar gemaakt heeft. Dat aan het reglement, wat betreft hel loon, terugwerkende kracht is ge geven is een welwillendheid. De heer THIEL is 't daarmee ndet eens. want 't Werkl.-reglement had veel eerder ingevoerd moeten wor de n. liet is dus geen welwillendheid, dat wat het loon betreft, terugwer kende kracht aan 't Reglement is verkend, maar een rechtvaardigheid. De VOORZITTER bc-grijpt niet, waarom de moUe-ïhiel c.s. niet eer der is iiiged.cnd, bij de behandeling van het \Verkliedemregleraent. Het voorstel van B. en V. wordt nu zonder stemming aangenomen. Van Deventer blijft dus ontslagen zonder meer. PUNT 17. Het bestuuT der Christ. Vereen, voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte verzoekt afwijking vun art. 7 der Bouwverordening voor een nieuw patientengebouw aan de Meesterlotielaan. B. en W. hebben daartegen geen be zwaar en stellen daarom voor de ge vraagde afwijking te verleenen. Aldus wordt besloten. PUNT 18. De Vereen, tegen het mishandelen van dieren, voor Haarlem en Om streken vestigt de aandacht van den Raad op de geringe ruimte op de Botermarkt, waar in Maart tot Juli (den drukken tijd)" meermalen ruim honderd nuchtere kalveren op enkele vierk. meters oppervlakte worden op gestapeld. De Commissie achten het nu wen schelijk om de Maandagsche markt te doen houden op Woensdag op de Oude Groenmarkt, gelijk adres sante verzoekt. De hoer VAN DE KAMP merkt op, dat het vreemd is, dat deze veemarkt wordt gehouden op een dag, dat ér geen hoeren zijn. Die komen op Maan dag in do stad en niet op Woensdag. Spa-, wil do geheele veemarkt op Maandag laten houden. De VOORZITTER zegt, dat deze kwestie niet besproken is in het rap port. Deze kwestie is dus nog met onder de oogen gezien. De heer MODOO zegt, dat de Oude Groenmarkt evenmin geschikt is als do Botermarkt. Daar liggen de bees ten ook op en door elkaar. Wel liggen m op strooi, maar elk heest heeft er drie halmen. De hoer THIJSSEN wijst er op, dat inlet B. en W. maar de bedoelde Commissie deze voorstellen doet, Dc heer LOOSJES vraagt of de heer Van de Kamp nu de geheele markt, ook de gewone Woemsdag- sche, op Maandag wil stellen. De heer VAN DE KAMP zegt, dat dit zij'n bedoeling is. De: lieer VAN ROSSUM zegt, dat men behalve aan den dag- dei- markt de aandacht moet schenken aan de plaats, waar do markt wórdt gehou den. De Commissie van 't Slachthuis acht do Oude Groenmarkt zeer onge schikt, omdat die vee-uitstallingen daar niet gunstig zijn, wegens het drukke vreemdelingenbezoek aan de kerlc. Do VOORZITTER acht 't vragen van nadere adviezen niet noodig, alles is bekend. B. en W. hebben onder de oogen gezien, dat de boeren des Maandags komen. Desondanks hebben zij dit voorstel gedaan. Do heer VAN DE KAMP meent zijn voorstel te moeteii handhaven. Het voorstel-Van de Kamp tot aan houding wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Kleynenherg, Hulswit, Loosjes en Tjeenk Willink tegen." (De heer De Braai is afwezig). PUNT 19. B. en W. hebben de volgende voor dracht opgemaakt om te voorzien in de vacature, ontstaan door het eervol ontslag van mej. M. Prins, aan de Meisjesschool voor M. O. met 5-jarigen cursus 1. Mej. C. J. Hoffman le Nijmegen 2. Mej. A. S. Dijkman te Arnhem. Benoemd wordt Mej. A. S. Dijkman met 14 stemmen. Mej. C. J. Hoffman verkreeg 8 stemmen. PUNT 20. In de vacature-H. J. de Vries beve len B. en W. aan als teckenleeraar aan de H. B. S. met 5-jar. cursus de heeren J. J. Baue'r te Sneek en G. M. Samson te Enkhuizen; in de vacature- G. Kats (teekenen en schoonschrijven) de heeren S. Klinkenberg te Brielle en B. L. Vries Wz. te Utrecht. Benoemd worden de heeren J. J. Bauer en S. Klinkenberg. PUNT 21. Overeenkomstig de ingekomen ad viezen stellen B. en W. voor het onder wijzend personeel aan de avondschool voor Handelsonderwijs, voor den nieuwen cursus wederom te benoe men. Aldus wordt besloten. PUNT 22. Ter voorziening in de behoefte aan een tweetal leerkrachten aan de Op leidingsschool voor jongens en meis jes tot het M. O. alhier hebben B. en W. de volgende voordrachten opge maakt, A. 1. P. Schaft (onderwijzer aan de buitengew. school voor L. O. te Haarlem); 2. A. ICostér (onderwijze'r te Rotter dam). 3. M. Frenckel (onderwijzer aan school 10, alhier); B. 1. A. Koster. 2. M. Frenckel. 3. S. van der Werf (onderwijzer te ÏJmuiden). Benoemd worden de heeren P. Schaft en A. Koster. PUNT 23. In de vacaturc-W. Wij ga aan de m.u.l.o.-schooi no. I dragen B. en W. voor de heeren J. A, J. Pauleu, ouder wijzer aan school 10 te Haarlem, S. Houtman, te Schiedam en C. van Hcenkhuizen te Heemstede. Benoemd wordt de heer J. A. J. Pauion, PUNT 24. De Commissie van Toezicht op het Stedelijk Museum beveelt den Raad aan, voor het geval dat dit college mocht willen voorzien in de plaats, in de commissie opengekomen door het bedanken van prof. jhr. dr. J. Six, dc heeren: Johan F. Huik en mr* Ch. Enschedé. De Commissie maakt hierbij even wel de opmerking dat h.i. bij de sterk ingekrompen bemoeiingen der Com missie tengevolge van de nieuwe verordening, men met het minimum getal leden zeer wel kan volstaan. Benoemd wordt de heer Jolian F. Hulk met 12 van de 21 uitgebrachte stemmen. Verder verkregen de heeren Dr. Trmmcr 6 stemmen, Enschedé en Jhr. Victor de Stuers eik 1 stem. Eén stem was in blanco. PUNT 25. Benoeming van de stembureaus voor de stemming en eventuêele herstem ming voor de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven, te houden op Dinsdag, 1 Augustus 1911 en Don derdag, 10 Augustus d.a.v. Voor leden-patroons: .-le lid: de heer J. B. Lasschuit, Voor zitter. 2e lid: de heer B. E. C. Seignette. 3e lid: dé heer Mr. P. Tjeenk Wil link. Voor leden-werklieden: le lid: de heer J. B. Lasschuit, Voorzitter. 2e lid: de heer B. E. C. Seignette. 3e lid: de heer Mr. P. Tjeenk Wil link. Tot plaatsvervangers, naar volg orde van benoeming, worden aau- gcwezen de heeren: Jhr. Mi'. F. W. van Stijrum, Mi'. J. H. Thiol, Z. Middelkoop, yV. L. Schram, J. Schreuders, J. H. Welse- naar, W. A. J. van de Kamp, Dr. J. Timmer, C. G. Loomeijer Jr., L. Modoo, J. H. Visser, Dr. W. E. Me- rens, Mi'. M. Slingenberg, J. A. Wil- kens, Mr. j, Spoor, E. Levert. RONDVRAAG. De heer VAN DE KAMP vraagt om een drinkfontein op 't Stationeplein, in 't belang van monsch en dier. Verder betreurt spr. het, dat de werkzaamheden in de hoofdstraten aangevangen, zijn in dit seizoen. Spr. heeft eenige malen gezien, dat toeris ten daarvan hinder hadden. In een adres is juist gevraagd, de- zo werkzaamheden niet in dit seiz.oen te doen aanvangen. Het is nu eenmaal zoo gebeurd, maar spr. wil er toch zijn leedwezen over uitspreken. De heer SCHRAM waagt om be stendiging van de avond-orgelconcer ten, die zoo gunstig geslaagd zijn. Spr. vraagt voorts verlating van het aanvangsuur dier ooncerten van 7 uur tot half 8. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. de opmerkingen zullen overwegen. Stoomvaartberichten Het stoomschip Tantalus, van Rot terdam naar Java, arriveerde 24 Juli to Port Said. Het stoomschip Koningin der Ne derlanden, van Amsterdam naar Ja va, vertrok 25 Juli van Southampton. Volgens draadloos bericht viSj Crookhaven bevond liet stoomschip Nieuw-Arnsterdam, von New-York naar Rotterdam, zich '25 Juli, des namiddags te 8 uur, op ongeveer 162 mijl West van Scilly. Het stoomschip Tamboora, van Java naar Rotterdam, vertrok 25 Juli van Port-Said. Het stoomschip Maasland, van Bue- nos-Ayres naar Amsterdam, arri veerde 25 Juli te Santos. Het stoomschip Gorontalo arriveer de 26 Juli van Java te Rotterdam. Het stoomschip Rindjani, van Rot terdam naar Java, arriveerde 26 Juli, v.m., te Marseille. Het stoomschip Glaucus, van Java naar Amsterdam, passeerde 25 Juli Prawle Point. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 26 Juli te Sabang. liet stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Arasterdam, ver trok 25 Juli van Genua. Het stoomschip Prins Willem III, van Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 25 Juli St. Michaels. Het stoomschip Nieuw Amsterdam, van New-York naar Rotterdam, pas seerde 26 Juli, nam. 1 uur 20 min., Scilly. liet stoomschip Gorredijk arriveer de 26 Juli van Rotterdam te Balti more. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Utrecht. J. de Gier, te Blauw kapel .gemeente Maartensdijk. Reoh- ter-commissaris mr. W. M. II. Boers; curator mr. R. van Woelderen. Arnhem. J. L. de Graaff, kruide nier te Oosterbeek, gemeente Ren- kum. Recbter-commissaris mr. P. F. A. Cremerscurator mr. G. L. vaji Oosten Slingeland. Opgeheven J H. van den Elshout, koopman te Vlissingen. Geëindigd M. N. Jansen, schoenmaker te Ze ven bergsche Hoek, gemeente Zeven bergen.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 8