RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD BETAALKASTEN VOOR TEAMS. Bij trams, omnibussen ön derge lijk© verkeersmiddel on mot eemvou- d ge tarieven en uniforme prijzen, ontgaat men gaarne de uitgifte van plaatsbewijzen, waardoo'r een bedui dende besparing aan bedrijfskosten wordt verkregen. Op Ame'rikaansclie trams is bijna uitsluitend in gebruik het systeem van zelfwerkende cassa's zonder utgifte van plaatsbewijzen e'n zonder uitgifte van plaatsbewijzen en ductour wordt ingezameld. Ook in Eutopa kwam dit systeem in gebruik, door middel van betaal kasten, die in iederen wagen zijn aangebracht. Bij invoering van be taalkasten is in kleiner bedrijven een conducteur overbodig, de wagenbe stuurder ziet toe bp de betaling va'n den vrachtprijs /u let op het in- en uitstappen der j^sagiers. In eiken \ftfgen bevinden zich twee betaalkasten, die aan de bal- conzijde zijn aangebracht, zoodanig, dat 't apparaat in de nabijheid van den bestuurder In gebruik is, terwijl dat, aan den anderen kant van den wagen gesloten is. De toestellen bestaan uit een ster ke, ijzeren kast, welke aan dén wa lgen is bevestigd en uit een ijzeren, stevig gesloten botaalkast, die in do omgevende kast ingezet en uitgeno men kan worden. In de nabijheid van den wagenbestuurder is 'n spie gel è'ah gebracht, die hem Iri staaf stelt, de in- en uitstappende passa giers waar te nemen, zonder zij'n plaats te behoeven verlaten, of zich om te draaien. Komt een passagier in den wagen, dan gaat deze naar/ de betaalkast en laat, na het doksc/ boven de i'nwerpopenlmg te hebbeh opgelicht, het geld op een telklep vallen. De bestuurder ziet door zijn spiegel in den wagen en let er op, of de ingeworpen munten overeen stemmen met het aantal binnenge komen passagiers. Heeft een passa gier geen kleingeld, dan legt hij een groote'r -geldstuk op een wisselbord en doo'r een beweging van een hef boom door den wagenbestuurder wordt een pakje kleingeld automa tisch op het wisselbord geschoven. Bij verschillende systemen van be taalkasten moesten in'het bijzonder de sluitingen van de verzamelkast- deksels verbeterd worden. Bij de üieu were uitvoeringen zijn alle gebreken overwonnen en een groot aantal trams niet alleen in Amerika, doch ook in Europa, zij'n van deze betaal kasten voorzien. Met het toenemend verkeer wend ln Amerika van het gebruik van betaal- kasten gedurende eenigen tijd afge zien en werden zij ve'rva'ngen door een systeem met controleklokken en conducteurs. Sedert een paar Jaren krijgt echter het systeem der betaal kasten weder de overhand. Bierbij gp.:/ Het er echter niet om, een be rt cfjf te hebben, waarbij conducteurs /orbodig zijn, doch om de wagens j jodanig in te richten, dat de wagen •bestuurder vlak bij de betaalkast staat, en tevens ln da nabijheid van de in- resp, uitgang, zoodat een af- doe'nde controle verzekerd is. DE „VRACHT" VAN DE KLEEDING. Wanneer een moderne dame haar grooten hoed met bloemen of strik ken eindelijk goed en wel op heeft en klaar ls voor de wandeling, zal de man, die zich beroemt op de doel matigheid van zijn kleedi'ng, mis schien het hoofd schudden en zich er over verwonderen hoe iemand er toe komt zich in dezen warmen tijd van 't jaar met zulke zware en groote klee- dmgstukken te behangen. En toch is alles en alles bij elkaar genomen de kleeding van den man veel zwaarder dan die van de vrouw. Het bijgeloof dat het zomerpakje van den man gemakkelijker en voot- al lichter zou zij'n, dan dat van de Vrouw, is door een Londenschen kleermaker, tevens groot vriend van cijfers en statistieken, op afdoende wijze omver geworpen. Hij had zich tot taak gesteld bet gemiddelde ge wicht te berekenen van de zomer- kleeding voor dames e'n dae voor heeren. En de uitkomst is, dat de vrouw het in den zomer heel wat gemakkelijker heeft dan de man, al tijd op 3en voorgrond gesteld, 'dal de vrouw in kwestie geld genoeg heeft oin slechts de beste, de lichtste en dus de duurste zijden stoffen te dra gen. De 'navorschingen van don En- gelschen onderzoeker hebben uitge maakt dat een dame uit de groote wereld in den zomer op de volgende wijze belast is, hoed 225 gram schoenen 435 gram zijden kousen 42 gram zijden ondergoed 100 gram linnen ondergoed 298 gram corset 510 gram zomerjapon 495 grom parasol 3G5 gram lange handschoenen 45 gram taschje 390 gram Totaal En een heer: licht zomerpak schoenen zijden hemd zijden ondergoed bretels handschoenen wandelstok stroohoed sokken boord en das 2905 gram 1815 gram 705 gram 210 gram 365 gram 45 gram 50 gram 170 gram 100 gram 85 gram 85 gram Totaal 3630 gram De man draagt in den zomer dus, altijd, evenals bij de vrouw onder stellend, dat bij alleen de allerbeste eehige uren staan. Dan spoelt men stoffen 'draagt, ln hét gunstigste ge val ongeveer anderhalf pond meer mee dan de vrouw. De verhouding wordt onmiddellijk anders, wanneer de dame veel kant draagt, omdat deze betrekkelijk zwaar is. In het algemeen ls de vtrouwenkLeed'ing legem over vtroogca- veel llchtör geworden; men draagt niet zooveel ondergoed meer en de stoffen zijn lichter en soepeler. Al leen in één opzicht draagt de vrouw een veel grootere vracht dan de man. Hoeveel moeite of de elegante dames ook doen om haar zomerhoeden zoo licht mogelijk te krijgen, ze zijn e'n blijven toch altijd nog veel zwaarder dan ons strooien hoedje, Ja zelfs dan de in dit opzicht veel gesmade hooge zijden, die, wanneet hij tenminste van goede kwaliteit is, op zij'n hoogst 170 gram mag wegen en meer niet. RAADGEVINGEN. Gekleurde glacé handschoenen kan men lang dragen, zonder ze te laten wassclien, wanneer men ze met een schoon, heel zacht stukje gom elas tiek afwrijft, zoodra er vuile plekken op zijn. Trekpotten schoonmaken. Men legt in den trekpot een stuk soda, lost dat op in kokend water en laat het loog den trekpot met 3e sodaoplosslng om spoelt met koud water na en zal dan zien, dat de trekpot er van binnen weer even schoon uitziet, als toen hij nieuw was. Men ka'n koffievlekken uit zijden stoffen verwijderen door ze te was- schen met water, waarin ossegoJ is gemengd. Als ér melk door de koffie was, dan behandelt men de vlek met verdunden geest van salmiak of ben zine. Als een lamp moeilijk opgedraaid ka'n worden, kan men dit verhelpen, door op de plaats, waar zich het rad bevindt, waarmee men opdraait, eeni ge droppels slaolie te doen vallen. AAN BOORD. En n, meneer, moet n ook op raad van uw dokter de zeereis naar Amerika doen Neen, mevrouw. Op raad van mijn advocaat ATTENT. A. Hier hangt zelfs een electrl- sche bel onder de tafel Kastelein. Ja. voor de bezoekers, die op den grond liggen. OPTIMISTISCH. Zondagsruiter (die van het paard geworpen wordt). Een mooi land schap, „maar een beetje bard. Raadsels Deze raadsels zijn alle ingezonden Öoor jongens en meisjes, die „Voor Onzo Jeugd" lezen. Dezo maand moeten de oplossingen mij niet dadelijk 'gezonden worden, maar netjes opgeschreven en be waard. Je schrijft er dan de volgende week de oplossingen bij en op 23 Augustus ontvang ik dan inééns 50 oplossingen of zooveel als je er hebt kunnen vin den. Onder de beste oplossers worden dan TWEE BOEKEN IN PRACHTBAND verloot. 1. (Ingezonden door Ans v. d. Ban.) Mijn 1ste is een gebouw. Mijn 2de vindt men aan een schip. Mijn 3de is een lidwoord. Mijn geheel is een plaats ln Lim burg. 2. (Ingezonden door Gerda van Dijk.) Men eet mij met een lepel. Keer mij om en ik ben een viervoetig dier. 3. (Ingezonden door Annie M. Rozen- hart.) Met k word ik gegeten. Mot z kan ik u dragen. Met p ben ik aan het einde der narde. 4. (Ingezonden door Aaltje en Anna Peters.). Mijn geheel bestaat uit 12 letters en is een eilandengroep ls den Indiscben Archipel. 8 2 6 11 is een jongensnaam. 7 4 5 2 eebruikt de schoenmaker. 7 1 10 10 4 2 gebruikt de schilder. 12 3 11 9 is een oude naam voor middag. 5. (Ingezonden door Daniël v. d. Meu- len.) Mijn 1ste en 2de is een getal. Mijn 3de en 4de vindt men in Zwit serland. Mijn geheel is een plaats in Neder land. 6. (Ingezonden 'door Annie Vergers.) Mijn 1ste is een toiletartikel. Mijn 2de is een kleermakersartikel. Mijn geheel is een stof. 7. (Ingezonden door Lena Stevens.) Mijn 1ste deel bevat een uitnood!- ging. Mijn 2de deel bevat ook een uit- noodiglng. Mijn 2de en 8de deel Lr niet prettig. Mijn geheel is een zo mervrucht. 8. (Ingezonden door Nelly Bartling.) Ik ben een viervoetig dier. Neem mijn staart er af en er blijven twee over. fl. (Ingezonden 'door Bertha Clausing). Ik ben een spreekwoord van 41 let ters. 31 5 7 8 ls voedzaam en komt uit Indië. 24 9 10 36 23 16 moet iedereen. 11 10 32 32 33 is een kleedingstuk. 13 9 2 39 is een lichaamsdeel. 4 15 25 31 is heel erg. 1 40 11 is een afsluiting. 6 20 12 8 is een ontkenning. IS 17 14 35 is ook een ontkenning. 26 19 29 27 34 41 hadden in vroege re tijden veel te zeggen. 22 21 37 38 is een bekende wijs. 28 32 30 34 27 is een vrucht. 10. (Ingezonden door Johanna C. Stam In Lapland kom Ik nooit. In Holland net zoo weinig Maar wel in Nederland Daar ben ik altijd veilig. En die er wel op let, Die vindt mij altijd weer, In 't midden van zijn bed. 11. (Ingezonden 'door Alida van Paas- sen.) Met een w hebben alle menschen mij ooodig. Met een h eet men mij op het brood. Wat ben ik? 12. (Ingezonden door Giljam Lokerso.) sten steen dat door ter en leen al den maar tijd hard den het holt wa ge hieruit Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Zoo de waard is, vertrouwt hij zijn gasten. 2. De morgenstond heeft goud in den mond. 3. Hannover. Han over hoen. 4. Tom mot. 5. Panama. 6. IJsselmuiden. 7. Bij de B beginnen on dan ln de rondte leest menBeter laat dan nooit. 8. De letter o. 9. Pop. 10. Zuidbroek. 11. Kwikstaart. 12. Klopjacht. Goeds oplossingen deze week ont vangen van Eddy Althoff 9. Dina en Nelly Moeren 5 en 5 van de vorige week. Doornroosje 10. Lena Koelevcld 9. Hendrik J. Tj. 10. Nico Drent 12. Zus Duursma 11. Marijtje Draijer 5. Lientje Benink 8. Marietje Soellaart 9. Jan Hendrik Bruijn 12. Piet de Veer 12. Arie de Vos 12. Jentien Been 9. Johan van Donselaar 12. Willem Overmeer 12. Johan Rieden 7. Pieter Joh. v. Keulen 6. Jantin© Benink 8. Jacoba v. <L Schaar 11. Cornelia van Gelder 11. Johan v. d. Brugge 9. Dora Heesemans 11. Nelly Aarse 10. Cornells en Nanne Nauta 10. Bertus en Dina van Putten 10. Willy Germeraad 10. Annie Rozenhart 12 en 12 van de vorige week. BEGRAVEN GROENTEN. (Ingezonden door Lod. BallLntijn). 1. Des zomers gaan vele menschen op reis naar het buitenland. 2. Zijn gezicht was zoo vuil, dat de jongens hem uitlachten. 3. Was Job iets beter dan gisteren? 4. Kees lacht van den morgen tot den avond. 5. Een slof draagt men aan don voet. 6. Een stuk of vier apen vielen hem Tl. Wibo onder de tafel gekropen? 8 Hij ranselde Riek tot ze het uit gilde van pijn. 9. Is Nico oliedom, of houdt hij zich maar zoo 10. Een stukje kandij viel uit den zak en de hond at het op. 11. Heeft Itasper geschreven, of je hem op kwam zoeken 12. Ik geloof, dat ik Nol niet meer aankijk, nu hij mij zoo gefopt heeft. STRIKVRAGEN. De antwoorden op de strikvragen der vorige week zijn 1. Een sleutel. 2. Voor hun locn. 3. Als het water te diep is om te loopen. 4. De apothekers. 5. In een kist. (Koning ln). 6. Zij worden beiden grauw, boren. 7. Sabel. 8. Kermis. 9. In een luiwagen. 10. Heuvel. 11. Servet. 12. Karpet* 12. Japan. 14. Kanon. 15. Luipaard.- 16. Een geweer. Goede antwoorden deze week ont vangen van Eddy Althoff 14. Dina en Nelly Mooren 14 en 0 van de vorige week). Doornroosje 13. Lena Koeleveld 16. Zus Duursma 16. Marijtje Draijer 13. Lientje Benink 7. Marietje Soellaart 11 Jentien Been 16. Willem Overmeer 16. Pieter Joh. v. Keulen 13. Jan tine Benink 7. Jacoba v. d. Schaar 15. Johan v. d. Brugge 11 Dora Heesemans iö. Nelly Aarse 12. Cornells en Nanne Nauta 15. Willy Germeraad 15. Annie Rozenhart 15 en 9 van do vo rige week. De Wedstrijd MAAK EEN Lu Si" VAN BEKENDE HU1Z.EN EN GEBOUWEN IN HAAR LEM EN SCHRIJF HIERBIJ EENJ- GE BIJZONDERHEDEN, bijv.: wan- ze gebouwd of gesticht zijn, waarvoor ze toen of nu gebruikt wer den, of waardoor ze het meest be kend zijn geworden. Nu moet je de stad maar eens in alle richtingen doorloopen en goed om je heen kijken. Je weet, Haar lem is al een heel oude stad en er hebben hier heel wat beroemde per sonen geleefd. Ik geloof, dat je menig grcot gebouw en menig oude gevel steen met teekening of opschrift ont dekt! Het ls zomer en ik ben blij, dat Jo voor dezen wedstrijd meer buiten moet loopen, dan in huis zitten; en ik ben er zeker van. dat wie hier een maal aan begonnen is, zelf zoo'n plei- zier in zijn verzameling krijgt, dat een keurig volledige collectie wor den zal. Je mag natuurlijk om inlichtingen vragen, waar je die maar krijgen kunt en je mag ook in boekjes, of tijd schriften er iets over opzoeken, en schrijf er dan bij welke bronnen Je geraadpleegd hebt. Er is dezen keer maar één afdeeling want de kleintjes kunnen bier even goed aan meedoen als de grooten on bij de beoordeeling wordt natuurlijk de leeftijd in aanmerking genomen. De 1ste prijs bestaat uits EEN VOETBAL. EEN' REISMANDJE, of een TIVOLISPEL De 2de prijs is: EEN PLANTENTROMMEL, EEN TUBEVERFDOOS, of een STEMPEL. Dan zijn er nog twee premies nl.i BOEKEN IN PRACHTBAND. Nu zal ik dezen keer Jullie heel ruim den tijd geven, want er gaan veel jongens meisjes ©enige dagen of weken de stad uit. Je niuet dus zelf maar beslissen, of je hot vóór of de vacantie hel boste doen kunt. Ik verwacht alle inzendingen vóór of op Woensdag 30 Augustus 1911. Denk er vooral aan. je werk te voorzien van naam. leeftijd en adres. £EN VERHAAL UIT DE WOESTIJN. „Wat zoekt gij?" vroeg een Arabier aan een man, die snel door de woes tijn liep, alle kanten uitkeek en in groote ongerustheid scheen te ve'r- keeren. „Ik zoek mijn vriend", antwoordde de man. „Wij reisden samen, dezen morgen heb ik mij verslapen en nu is hij zonder mij verder ge gaan. Ik heb den geheelen dag al gezocht, maar tevergeefs. Ik zie hem nergens!" „Was uw Vriend een zwaarge bouwd man en kreupel?" vroeg de Arabier. „Ja, Ja", riep de vreemdeling haas tig, „hebt gij hem gezien? Waar en wanneer. Zeg het gauw, dan kan ik hem vinden!" „Sedert gisteren zonsondergang zijt gij de eerste mensch, dien lk ont moet. Maar was uw vriend niet kreu pel aan den 'rechtervoet? en droeg hij een stok in de linkerhand?" „Gij moet hem gezien hebben-" riep de vreenndetoig, „hij liep letng kreupel, want hij had zijn voet be- zee'rd. Welken kant ging hij op? Zeg het mij tochl" ,Ik heb uw vriend niet gezien", vervolgde de Arabier, „maar drie uur geleden moet iemand als gij beschrijft, gekleed in een blauw ge waad met 'n licht gokleurden kameel die blind was aan één oog, en met dadels beladen was, hiér langs zijn gekomen op zijn weg naar Damascus. Daar zult gij hem vinden, als gij u haast!" „Zijt gij een wijsgeer?" vroeg de vreemdeling. „Gij beschrijft mijn vriend, doch zegt hem nooit gezien te hebben; gij vertelt mij alles van zijn ouden kameel en van de richting, die hij genomen heeft, Hoe kuht gij dit alles weten?" „Vreemdeling", sprak de Arabier, de hemel gaf alle menschen oogen, doch slechtB weinigen kregen de macht ze ook te gebruiken. Alles, wat ik u ve'rteld heb, had gij zelf kunnen als gij uw oogén gebruikt hadtl' ,Zeg dat niet", antwoordde de an der, „ik heb overal en alle kanten uitgekeken, maar er was niets te zien". De Arabier gaf geen antwoord, maar beduidde den ander hem te vol gen. Eén paar stappen verder zagen zij het versche \oetspoór van een man en links daarvan dat van een kameel. „Ziet", sprak de Arabier, „hier is het spoor van uw vriend met zijn lastdier". „Van een man met een kameel ten minste, maar hoe kunt ge weten, dat het juist mijn vriend was?" De Arabier deed eenige stappen naast die van het voetspoor. „Ziet", zei hij, „is er geen verschil tuaschen mijn voetstappen en de zijne?" De ander keek er een oogen blik naar. „Uw voeten maken gelijke sporen in het zand, en deze indrukken zijn ongelijk. De eene voet moet zwaarder neergezet zijn dan de uwe en de an dere lichter". Toon iei de Arabier: „Op kneusten voet steunen we slechts licht, en een zwaargebouwd man zihkt dieper in het zand dan een ten gere". „Dat is waar, maar hoe weet go nu welke kleur de kameel had en welke kleeding hij droeg en waaruit de last bestond?" „ls bet dan zoo moeilijk", was het antwoord, „om de kleur te zien van de draden, die zijn blijven hangen aan de doornen van de struik, waar onder hij rustte en de haren, die de kameel daar op het zand achterliet?" En hij wees op wat daar achtergeble ven was. „Ook dat zie lk nu", liernam de ander, „maar hoe weet ge nu, dat de kameel met dadels belast was en zijn ééne oog blind was?" „Maat ziet ge dan niet, hoe de vliegen zich vergasten aan hot sap, dat langs zijn zijden naar boneden geloopen is? en overal, waar do ka meel langs kwam, heeft hij c zijde der weg, die, die hij zien kon, de grassprietjes afgegraasd". „Waarlijk, gij zijt een wijs man, maar zeg mij nu nog: hoe weet gij, dat hij drie uur geleden hier votfrbij kwam?" „Maar kunt gij uw oogen dan hc lemaal niet gebruiken?" vroeg de Arabier ernstig. „Ziet gij de plek, waar zij in de schaduw van dezen palm gerust hebben? en ziet gij hoe veel de schaduw z.ch reeds verplaatst beeft? Dat moet drie inïr geleden zijn! Vaarwel, Haast u langs den weg, die leidt naar Damascus en gij zult u vriend vindenl" Zoo is het mogelijk door oplettend heid dingen te zien, die geen ander ziet en dingen te begrijpen, die eerst duister waren* Het dadelsap op den grond, de ke melharen in hot zand, de schaduw van dein palm, dat alles sprak en de Arabiér kon die taal verstaan. BOEKEN. De eerstvolgende Woensdagen kun nen er geen boeken geruild, of terug gebracht worden. Bewaar ze dus maar, tot je in onze courant leest, dat ze weer geruild mogen worden. Örievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kmder-Afdeelmg moeten gezonden worden aan Me vrouw Venema—v. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen 1 AAN ALLE KINDEREN Daar ik eenigen tijd de stad uitga, kun nen er dan geen briefjes worden ontvangen of beantwoord. Out houdt dus maar goed, wat jul lie me te vertellen hebt en be zorgt me de briefjes dan maar weer vóór of op Woensdag 23 Augustus, dan komt er Zater dag 26 Augustus weer een brie venbus in de courant. EDDY A. Waar heb je die plan ten gevonden en hoe heeten ze, en wie heeft je verteld, dat ze zoo goed helpen om de vischjes in het leven te houden Heb je Woensdag pledzier fahad en waar gingen jullie wel DINA en NELLY M. Is vandaag jullie vacantie begonnen En wat voor uitstapjes maken jullie nog meer Gaat Moeder nu wel eens moe «en dag naar buiten Ja, de vorige week waren jullie net te laat I ANS v. d. B. Ja, dan zal je het wel veel drukker krijgen schiet er voor onae rubriek niet tijd meer over, denk ik. Heerlijk, dat je door liet examen bent 1 Gaan veel meisjes uit je klas met je mee, of krijg je nu allemaal andere vrien dinnetjes Ik hoop ook, dat we toch nog zoo nu en dan wat van elkaar blijven hooren. Ik heb Willy laatst gesproken. Weet je wel En ik geloof, dat ik jou daar ook gezien heb. Misschien ontmoeten wij elkaar daar ook zoo nu en dan wel. Een grappige ontmoetingsplaats voor ons, vind je niet DOORNROOSJE. Ja, dat is voor de twee anderen wel liccl jammer. Heerlijk, dat jij gelukkiger geweest bent. Ja, dat eene is ook wel een las tig vak Ben je er nu één. jaar aan bezig En kan je er in de vacantie ook nog wat aan doen Of heb Je er geen boekje voor thuis ELIZABETH V. Wel bedankt voor je mooie kaart. Hoe lang ben je in A. gew eest en wat heb je er alle maal gezien PIET DE V. Wat is het mooi in N., hè Ik ben er vroeger ook dik wijls geweest en ik vond het er altijd heerlijk, lleb je er veel wandelir on gemaakt Wel bedankt voor je ki t, hoor 1 T. ken ik heelemaal niet. het daar mooi LENA K. Ja, nu was je briefje heel wat langer dan den vorigen keer. Gelukkig, dat je nu weer beter bent en als je nu de heele vacantie door wandelt en buiten speelt, zal het ook verder wel goed blijven, denk ik. Zit je nu op school ln de hoogste klas, en hoef je in de vacantie mets te werken Nu, maak maar veel pleizier,, hoor I HENDRIK J. TJ. Dat zal heerlijk zijn zoo'n tocht over de Zuiderzee. Heb je dat wel eens meer gedaan, en ben je dan nooit zeeziek geweest Hoe lang blijf je in Z. En wie gaan met je mee Of zou Je heelemaal alleen zoo'n tochtje ook wel durven maken SIENTJE B. Ja, het was een mooi verhaalKan je wel ophouden met lezen, als je aan zoo iets moois bezig bent en Moeder roept je op eens Of hoor je het dan niet eens MARIETJE S. Heerlijk, dat je overgegaan bentMocht je daarom van de week naar de K. Ik denk ook wel, dat je nu veel meer huiswerk krijgt. Wat vind je het moeilijkst, sommen of Fransch, en houd je van opstellen maken, of krijgen jullie die nog niet veel ARIE DE V. Wat heerlijk, twee zulke feesten achter elkaarWat was nu het prettigste, en wat vond Je in N. het mooiste Ik wist met, dat je zooveel teeken- talent had Mogen jullie op school ook wel eens vrij teekenen JENTIEN B. Ja, je mag het nu nog een paar weken houden, zooals je hierboven zien kunt. Wat doet hij eigenlijk op bet kantoor? Ja, dan moet je me maar eens precies schrij ven, wat jullie op dien dag hebben uitgevoerd, en met je hoevelen gaan jullie Is het verleden jaar niet een beetje misgeloopen met dat tochtje Was het toen slecht weer. of wat war ook weer JOHAN VAN D. Weet je nu wel, wie op het kasteel T. gewoond heeft? Of zijn jullie met de geschiedenis nog niet zoo ver, en is het al erg verval len, of wordt het steeds gerestau reerd WILLEM O. En wat voer je nu d© heele vacantie uit Heb je je tim mergereedschap mee mogen nemen van de les, of speel je den heelen dag buiten Als het nu maar mooi weer is al dien tijd 1 JOHAN R. Zit jij bij Arie deV. in de klas, en ben jij nu dezelfde die vroeger ook meegedaan heeft Ik hoop, dat jullie Donderdag veel plei- zier gehad hebben I JACOBA v. d. S. Als het nu maar mooi weer isWat ls zoo'n zomer toch heerlijk, hè Wandelen jullie nu wel eens naar de duinen, en mogen jullie vee! buiten spelen Ik wed toch, dat jij al weer een beetje verlangt naar het eind van de va cantie CORNELIS VAN G. Hoe Is het geweest Hebben jullie veel pleizier gehad DORA H. Zijn die 5 kleine vo geltjes in hot kooitje bij de oude ge bleven, en groeien ze goed at aardig zal het zijn. om er naar ie kijken. Zouden ze nu ook gaan zin gen en zingen de oude vogels mooi Bij wie ga je in B. logeereu Ben je er wel eens nieer geweest en zijn er meisjes van jou leeftijd Veel plei- zier, hoor I NELLY A. Ja, daar ben ik ze- kor nieuwsgierig naar-1 Zou het af komen, en maak je nu, dat je de raadsels ook netjes iu orde hebt Heb je de aardrijkskunde Yan Euro pa nog niet heelemaal gehad, of ben je het weer een beetje vergeten CORNELIS en NANNE N. Dat zullen een paar heerlijke dagen rijn. Cor l Als het nu maar moei weer is! Dan gaan jullie zeker boel vroeg weg Kan Moeder dan ook mee. en je groote broer Heeft Nanne veel va- cantiewcrk JASMIJN en IRIS. De oplossin gen zet ik toch maar onder jullie gewonen naam, vind je dat goed Aardig, dat ik Z. nu ook ken. ls het erg druk bij jullie, met twee logéetjea tegelijk, en vonden jullie dit bijzon der mooie bloemen, of waarom heb je deze namen gekozen Zijn Jullie al voel naar buiten geweest US D. Waar was die groote tuin Ook hier in Haarlem J a, aan de bessen- of klapbesseuboompjes kan soms verbazend voel zitten, lk heb wel eens meer dan een uurwerk gehad, om één aalbessenstrjjik leeg te plukken. Maar het ls heerlijk, om zo zoo van de struiken te eten. Zijn ze niet verdroogd, nu we zoo'n droge zomer hebben MARIJTJE D. Ja, bewaar ze nog maar een poosje. Waar ben je de vorige week geweest, en ga je nog meer uit Weet je wel, dat Je nu weer geen naam onder Je briefje hebt gezet Het is maar goed, dat ik niet zoo heel veel briefjes uit Z. krijg, anders zou ik heusch ln de war ra ken. WILLY G. Heb je pret gehad Woensdag Er kwamen wel een paar kleine regenbuitje», maar daar heb Je je zeker niet door af laten schrikken 1 Zijn jullie heerlijk van de duinen gerold, en hoe laat kwamen jullie thuis Nu krijg lk zeker eens een lange brief van je over al de va- cantiepretjes ANNIE M. R. Dat was erg Jam mer en viel je wel een beetje tegen, denk ikmaar het Is misschien veel beter dan kan je 's avonds ook wat vroeger slapen gaan. Wanneer ga Jo nu naar Alkmaar Maak maar veel pleizicr, hoor I Mevr. VENEMA—t. DOORN,

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 13