NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. OE GOUVERNANTE 29e Jaargang. No. 9623 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: v— u-- i PER DRIE MAANDEN: l'Jfl, Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor Haarlem L4U 3 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der 5 Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing- Franco per post door Nederland„1.65 gC 50 Cts. voor 3 plaatsingtn a contant Afzonderlijke nummers0.02H Y JhTV /'^Gaf n - Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37J* Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEF.REB00M. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. OM ONS HEEN No. 1395 Praatje over Bloemendaal. Als je omstreeks acht uur 's avonds voor het hótel Duin en Daal op het grasveld zit, dan begint de avond al to vallen. In de verte hangen twee groote vuurvlekken in de lucht van lantarens die den weg verlichten. Maar de vormen van het rijke geboom te, dat den cirkel omgeeft, zijn nog zichtbaar en van de mooie inkijkjes rechts en links kunnen \vo genieten. In het midden op den vijver drijft langzaam een eenzame zwaan en op den oever hebben zich witte vlekken saamgepakt, de rest van het water volk, dat ter rust schijnt te willen gaan. Op eens, schijnbaar zonder oor zaak, ontstaat een algemeen ge kwaak, blijkbaar is er een krijgsraad of palaver gehouden, want een oogen- blik later waggelen al de kleine witte figuren in rechte lijn op den vijver toe en gaan te water, zoodat ze weldra weer rustig ronddrijven, als witte ve gen in den zwarter wordenden sche mer. Achter ons, in een hoekje van do verandah, maakt een strijkje van vier personen goede muziek. Soms. een heel enkelen keer maar, geeft een voorbijgaande auto een nijdigen grauw in deze zachte klankenluirmo- nie, maar verdwijnt weldra weer, met ronkenden motor en felle lichten In de donkerte rondom, ons achterla tende op dit prachtige plokje, om te peinzen over de veranderingen die in deze laatste jaren over Bloemendaal zijn gekomen. Hebben dit en andere mooie dorpen hun natuurschoon niet gedemocratiseerd Nog zoo lang is het niet geleden, dat in menige plaats fhet grondbezit bijna geheel in handen was van één enkele familie, die zich min of meer voelde als dc bescherm ster van de gemeente, maar in werke lijkheid haar ontwikkeling tegenhield, ■jmdat zij creen stukje van hare terrei nen voor den bouw van woningen of villa's verkoos af te staan. Die groote grondeigenaars waren vaak minder zuinig op hun geld, dan op hun gronden. Dat bozit af te ronden was een genot, dat hen lot het graf bijbleef. liet was in de dagen, dat de heer en op hun uitgestrekte buiten plaatsen een heel personeel er op na hielden, voor den moestuin, voor den bloomtuin, voor de jacht somtijds. En al wisten zo wel. dat de producten bij goede administratie wél duur kwa men, de zekerheid dat ze in den eigen tuin gewonnen waren, legde gewicht in de schaal. Het was 't amusement buiten de zaken, om studie te maken van do bevolking van 't hoenderhok en wat te weten over de vruchtenteelt, ul bleef 't aan den anderen kant een haast onoverkomelijk verdriet, dat zoo menig eitje spoorloos verdween en dc jonge stroopers moer dan de tiende k-BUILLtisüW door Heaiion Hill. 58) Eén der politieagenten snelde weg en terwijl ilbraham bij Scott bleef, word de hut door den inspecteur en .de andere mannen grondig doorzocht. Geen spoor van Ruvonscar of Michael Standish werd gevonden, en wat mis schien nosr vreemder was, ook Ella was sjjoorloos verdwenen. Behalve de woonkamer waren er nog tweo kleine vertrekken, zij waren beide leeg. De inspecteur bracht hiervan rapport aan den Majoor. Zoek de menschen in de hut hier naast op en vraag of zij vanavond ook iets van de Standishes gehoord of gezien hebben, zei Wilbraham. En kijk of de boot van Standish op liet strand ligt. Het is niet onmogelijk, dat zij in zee gestoken zijn. in de hoop een voorbijgaand kustschip aan te klam pen. De inspecteur ging heen. terwijl Dick, die beter bekend was met dit ivlssc-horsvolk, hem vergezelde. Do vol- gendo woning stond maar eenigo me ters verder, en hun tikken op de deur werd beantwoord met, wat zij penning van den boomgaard hieven. Zeiden de Engelschen dat hun huis hun kasteel was. waarin niemand ongevraagd mocht binnentreden, de heer van de plaats leefde op zijn gron den als het koninkje van een klein vor stendom en het was niet een van zijn geringste zorgen, wie na hem dc be zitting bewonen en of hij die in cere houden zou. Aan de familieleden en goede vrien den word de plaats wel graag geloond, de anderen mochten hunne bewonde rende neuzen platdrukken tegert het hek. Maar naderhand werden uitzon deringen gemaakt. Op aandrang van vereeniginaen, die begrepen hoe uit-' breiding van het verkeer dc gemeente I bevoordeelen kon. werden wandel-; kaarten afgegeven en zelfs door som-; mige eigenaars in de goedheid huns harlen de poorten van 't buitengoed voor iedereen opengezet, onder voor waarde alleen, dat men er zich be schaafd en bescheiden gedragen zou. Die maatregel, goedbedoeld als hij was, beantwoordde niet altijd aan de verwachting. Eenmaal binnen de hek ken hadden velen allen schroom verlo ren en gedroegen zich vrijmoediger, dan ze in hun eigen huis zouden heb ben gedaan, omdat ze daar toch ook geen bokkingkoppen, eierschalen en sinaasappelschillen op den vloer zou den hebben geduld. „Mijn tuinman", zei een van de eigenaars, „heeft maar juist den heelon Maandag werk om den afval van den Zondag Ie redde ren. „Mijn vrouw en dochters", verzekerde een ander, „vinden het niet prettig, dat de mensclien zoo dicht om het huis komen Ioopen en haar do vrijheid van beweging benomen." En een derde wist te vertellen, hoe be zoekers op zijn oigen buiten geweigerd hadden op te schuiven, toen hij, moe van de wandeling, om een zitje vroeg op zijn eigen bank. Dat stelde dc gastvrijheid op den duur op een zwa re proef en daar de goeden het altijd met de kwaden moeten ontgelden, von den die braven wel eens een hek ge sloten, dat voorheen zoo uitnoodigend openstond. Maar nog om andere reden ging vi or eigenaars van buitenplaatsen de aardigheid er af. Daar was de snel trein schuld aan. Vader en grootva der hadden op de plaats hun wereiu gevonden, en reisden maar hij hoog© uitzondering, omdat reizen zoo moei lijk en weinig geriefelijk was. Nu was het veranderd, in enkele uren kon men buitenslands wezen, de lange zomer reizen kwamen in zwang en do heer van het uitgestrekte goed was weken, 9<nns maanden lang in het mooiste janrgetij afwezig. Was het wonder, dat hij zijn belangstelling daarvoor verloor en wrevelig kou worden over de hoog© kosten van onderhoud Was 't vreemd, dat hij geen weerstand kon bieden aan verlokkende aanbiedin gen tot verkoop van zijn plaats als bouwterrein en, zijn buiten afstaande, zelf elders een moderner en geriefelij ker villa met een overziehtelijken tuin stichten liet? later als verdachte opgewektheid be schouwden door een man in nachtge waad. Hij had een afdruipende kaars in de hand en keek zijn bezoekers met slaperige oogon aan. Wel. ik laat mij hangen als ik den jongen mijnheer Wenslade niet voor mij zie riep hij uit, op een toon van hartelijkheid, die niet geheel op recht klonk. Wij waren vanmiddag allemaal blij, toen wij hoorden van uw fortuintje voor de Rechtbank, mijnheer, ofschoon ik weinig ver wachtte u zoo spoedig hier te zullen zien. Is er iets, dat ik voor u doen kan Dat zul jij ons moeten vertellen, Harrocks. antwoordde Dick, die den kerel wel kende als een schurk met een fluweelen tong, dien men geen ocgenblik kon vertrouwen. Dit Is in specteur Pearman uit Wroxford. Hier vlak naast in de hul van Standish is vanavond moord of poging tot moord gepleegd. De inspecteur wil van je w otcn of je er misschien het een of an der van gehooid hebt Moord herhaaldo do man met een rollende r. alsof dc klank van dat woord hem bekoorde. Neen, ik heb om zoo te zeggen nog geen speld hoo- ron vallen, nadat ik thuis gekomen ben. Maar dat zegt misschien ook niets, omdat ik al te zeven uur naar bed ben sregaan om morgenochtend vroeg in zee te kunnen steken. Maar lk zal 't mijn vrouw even vragen. Zoo zijn door het heele land vele groote bezittingen tot bouwterrein ge worden en wie dat betreuren beden ken niet, welk een onmetelijk genot door de nieuwe, mooie wandelingen geschonken wordt aan zooveel tien- duizendc menschen, die daarvan vroe ger alleen tusschen de spijlen van het hek iets te zien konden krijgen. Op die wijs zitten wij nu ook bij Duinendaals vijver en kijken ons niet moe aan het prachtige landschap. Nu is het geboomte een zwarte, vonnloo- zo massa geworden, waartegen de stille lantaarnlichten feller afsteken en de altijd nog in den vijver drijven de dieren liel witte vlekken vormen. Achter ons trillen de violen van zoe te melodie. En de menschen op het grasveld genieten van den avond, die eindelijk na zooveel hitte weer wat koelte brengen kwam. Als we naar huis gaan hangt onder de zware boomen van het Bloemen- daalsche bosch nog een scherm van daghitte. maar in de verte schijnt aan den toch zoo helderen hemel telkens plotseling een blauw licht, kruisen de bliksemstralen, die waarschuwen, dat er verandering op til is. Rondom ons liggen de villa's en landhuizen van gefortuneerde menschen. die ook op hun manier gebruik hebben kunnen maken van deze vergrooting der we reld. Nog is zij maar pas aan haar be gin Alleen in de nabijheid van de groote steden worden angstvallig ge sloten buitenplaatsen tot parken en stijgen zoo tot de hoogte 1 van oen genot voor iedereen. Dat veran deringsproces gaat verder, naar mate de steden zich meester maken van meer hei en veld en bosch. Democrati seering van het natuurschoon mocht ik het noemen. Wat Bloemendaal aan gaat zijn we er al aan gewend ge raakt, dat we niet meer als vroeger op den Bloemendaalschen straatweg of in bet toch maar kleine Bloemendaal- sclio bosch moeten blijven, maar nu naar hartelust kunnen genieten van prachtige oarkhoekjc-s, duinpartijen, <l.i 1 gezichten, en van het wondermooie plekje aan Duin en Daals vijverkant J. C. P. Buitenlandsch Overzicht Het l»ericht, dat van Fransche zijde verspreid is, dat Duitschland als te gemoetkoming voor de al te groote schadeloosstelling, die het eischt, ge neigd zou zijn TOGO AAN FRANKRIJK AF TE STAAN, vindt te Berlijn niet bepaald ongeloof. Een medewerker van de Lokal-Anzei- gor heeft iemand, die bij uitstek be kend is met Togo, daarover onder vraagd. Hu kreeg ten antwoord: liet afstaan van deze kolonie zou, naar mijn overtuiging, een ontgoocheling teweeg brengen, zooals wij er slechts in de dagen van het Zanzibarverdrag hebben beleefd. Togo is de meest Duit- sche van onze kolonies. Met uitzonde ring van slechts één Engoische firma, zijn daar slechts Duitsciio kooplieden te vinden. De zending zelfs is in Duit- Martha, riep hij binnen, de hut, heb jij vanavond ook gerucht op het strand gehoord Een onverstaanbare vrouwenstem mompelde daarbinnen iets. en Ilor- rc cks keerde weer naar zijn bezoekers terug. Neen. heeren, zei hij. zij heeft ook niets gehoord. Maar is Standish of zijn dochter niet thuis, om u inlich tingen te geven Of zijn zij zelf mis schien gekw etst —Neen, zijzelf niet, zei Pearman kortaf. Waar bewaart Standish zijn boot? Harrocks wees naar een donker voorwerp, het \er8tverwijderde vun eon rij precies gelijke, die daar ln een rij op het strand lagen. Daar is zij. de laatste van alle maal, vlak tegenover de deur. Als u niet goed zien kan in dit slechte licht zal ik met u meegaan en haar u wij- De inspecteur sloeg het aanbod af, en stapte met Dick naast zich over het strand naar de boot. Een waslucifer afstrijkend bekeek hij het vaartuig aandachtig en vond do inscriptie „The Foam King M. Standish, Bea con Audley." Ik vertrouw dien man niet, maar dit is wel Standish's boot, zei hij. Zij kunnen niet over de zee weggeko men zijn, tenzij hij een andere boot had. Hij bezit alleen deze eene maar, sclie handen. Kortom, nergens zijn in onze koloniën alle uitingen \un de sa menleving zoozeer uitsluitend van Duitschen geest doortrokken, als in Togo en nu wil men dit gebiod afg< ven. De Fransche Kongo daarentegen is ten deele waardeloos en het deel, dat wat waard is. bevindt zich in han den van maatschappijen, die conces sies hebben. Daardoor zou er voor de ontplooiing van de groote Ruitschc koloniseerende werkzaamheden niet eens ruimte en gelegenheid zijn. Doch algezion nog van die bezwaren, uit een oogpunt van ruilhandel zijn er nog maar ernstige principieele bezwa ren. De Duitsche koopman moet er rotsvast or> kunnen bouwen, dat de Duitsche koloniën, waaraan bij zijn arbeid, zijn gezondheid en zijn kapi taal wijdt, ook Duitsch blijven en niet behoeven te vreezeu, dat op een dag de Duitsche vlag door een andere ver vangen wordt Een dergelijke vrees zon verlammend werken <>p onze kolo nisatie. O" grond van deze overwegin gen gist 't dan ook reeds in do Deut sche Kolonial Gesellschaft en ik kan u incdedeelcn, dat haar machtigste le den zich reeds met de vraag bezig hou den. hoe zij zich, als het noodig is, zullen stellen tegenover het afstaan van Togo. ITALIè wil ook recht van meespreken heb ben. Uit Rome wordt aan de Lokal An- zeiger geseind In de Stampa spoort Giolitti aan de buitenlandsche poli tiek niet meer kracht te voeren. De onderhandelingen over Marokko mo gen niet afgesloten worden zonder dat Italië daaruit voordeel trekt en dichter bij Tripolis komt Als een andere mo gendheid zich in Tripolis nestelen kan, dan is hot met Italië als groote mo gendheid eedaan Dan is het gedaald lot lvet peil van Zwitserland of Per- zië. "- DE KONING VAN MONTENEGRO hoeft eon onderhoud gehad mei een vertegenwoordiger van de „Freie Presse". Z. M. heeft zich als volgt uitgelaten over den toestand in Albanië en do mogelijkheid van een oorlog. De koning zeide„De Turken .heb- bon de zaken zelf zoover laten komen. Zij hebben hun beloften niet gehou den en trachten, nu het te laat is, naar een vreedzame oplossing. De Albaneezen nemen de Turksche vredesvoorwaarden aan, wanneer do mogendheden borg slaan. Dal de mogendheden dit doen zullen geloof ik niet.«noch de Albaneezen. lk ben overtuigd, dat de twisten niet zul len afloopen zonder oorlog. Of Mon tenegro daarbij een rol zal spelen, kan ik met positief zeggen. Wil zijn vrienden van den vrede en grijpen slechts in de uiterste noodza kelijkheid naar de wapenen. Tot nog toe zijn wii de slachtoffers vun al do- ze verwikkelingen. De naar hier ge vluchte Malissoren kosten mijn arm Land vier mill icon mark. De handel aan de grenzen staat geheel stil. bo vendien lijden wij verder nog groote materieele schade. Dat kunnen wij niet lang verdragen. Een snelle oplossing is absoluut nood zakelijk. Wij moeten echter voorloo- pig die oplossing aan anderen overla ten. Wanneer wij zien, dat wij tot geen overeenstemming komen, zullen wij zelf de handen aan den ploeg slaan. Wij vreozen geen schadelijke gevol gen, daar do mogendheden de terri toriale integriteit van Montenegro 'garandeeren." De berichtgever van de „Times" te Cettinje meldt, dat Montenegro Maau- antwoordde Dick. Dat weet ik zeker. Dan zijn zij het land in gevlucht en is hun gevangenneming met meer dan een kwestie van uren, zei de in specteur vol goed vertrouwen. Laten wij het zig-zag-pad gaan afzoeken om sporen van hen te vinden. Zij zijn stellig dien kant uit gegaan eu dan langs de duinen. Zij zouden het nooit wagon om den weg door het dorp te nemen. Zij gingen op hun voetstappen terug en bij de hut van Standish gekomen, zagen zij tot hun voldoening, dal de dokter daarbinnen ging Zonder af te wachten, wat de dokter van Scott's toestand dacht, maar enkel even bin nengaand om den lantaarn te liulen, liepen zij de hut om en begonnen het smalle, biina gevaarlijke pad te be stijgen. Een eindweegs bleef hun zoe ken onbeloond, de steenachtige bo dem was daar te hard om voetsporen na te laten, maar dadelijk na den tweeden draai uitte de inspecteur een kreet. Wat is er zei Dick, ademloos. Een stukje van een vrouwenrok in dat boschje braamstruiken gevon den, was het antwoord. Ik heb hot er dadelijk uit. Wat een verwenschte do- rons Na dit stukje donkerblauwe stof los gemaakt te hebben, ging hij verderop naar boven, even later vond hij weer Iets anders een knipmes met een hoornen heft lag naast het pad. In dag antwoord van de Portc ontvan gen hoeft op het voorstel van den ko ning om het Albancescbe vraagstuk minnelijk te regelen. Het antwoord der Porte luidt ongunstig, deels ont wijkend, deels afwijzend. Het Albanecsche vraagstuk schijnt weer in een ernstig stadium gekomen te zijn, blijkens het reeds gisteren ver melde telegram uit Konstantinopel aan de „Times" De ministerraad gelastte den nieu wen Turkschen bevelhebber, de Alba- nec-zen uiterlijk overmorgen te som- meeren zich over te geven. De bevel hebber moet tevens Montenegro ver wittigen, dat hij verplicht zal zijn de r«<i •..if.iiniren tot de grens van Mon tenegro te vervolgen, indien Montene gro voortgaat hen op te nemen. Dc Dailv Mail verneemt uit Saloni- ki, dat de Porte voornemens is aan Montenegro een ultimatum le stellen, waarin geëischt wordt, dat Montene gro onmiddellijk zal ophouden de op standelingen te nemen Weigert Montenegro, dan zullen de Turksche troepen de grenzen overtrekken en naar Cettinje oprukken, onverschillig of daar al internationale verwikkelin gen uit kunnen volgen. Uit ALBANIé is verder nog het volgende nieuws te melden Aan de Lokal Anzeiger wordt uit Konstantinopel geseind: Sadreddin bei is in Potgoritza aangekomen, waar hij heden voor de laatste maal met de hoofden der Malissoren zal onderhan delen. De eezant zal 3en Malissoren de uiterste voorwaarden der Porte overhandigen. Dezen zullen óf wor- den aangenomen, en dan zal daarme de het Malissoren-vraagstuk zijn op gelost, óf de Malissoren zullen vol harden bij hun tegenstand. In het laatste geval zal Abdoella pasja zich terstond met zijn troepenversterkin gen in actie stellen. DE TURKSCHE SPOORWEGEN. Volgens een telegram van het Ber liner Tageblatt uit Konstantinopel naar aanleiding van het voorloopig verdrug vair de Turksche regeering in zake do spoorwegen, vindt ile „Regie Générale des Cheiïlins de fer" het vei- blijdeiid, dut Turkije op alle mogelijke wijze zijn spoorwegnet ziet te vergroo- ten, terwijl door dit verdrag met de Fransche groep, die haar geld in spoorwegen steken wil. de goede be trekkingen van Turkije met de finan- cieele kringen in Parijs weer versterkt zijn Uil een ander vaatje tapt de bericht gever, die 't volgend telegram uit Berlijn zendt: De Jjjn. die aangewezen is voor het Turksche spoorwegplan van den Do- nau naar Je Adriatische Zee en die liopt over Monastir, Perlepe, Istjp cw Farevo naar de Bulgaarsche grens, eindigt in een ontoegankelijke berg streek liet is in den volsten zin des woords een xrategisclie spoorweg. Het plan is in tegenspraak met de plannen, die men vroeger aan beide zijden gemaakt heeft, en het maakt de aansluitingen van de Turksche aan dc Bulgaarsche spoorwegen denk beeldig Men verwacht volgens inge wijde kringen een heftigen tegenstand van Bulgarije tegen dit spoorwegplan, dat als een uitdaging van jong-Turk- sche zijde beschouwd wordt. Zelfs do officieuze pers noodigt de Bulgaar sche diplomatie uit. de Albaneesclie kwestie met de Macedonische te ver binden eu daarvoor zorg te dragen, dat bij dc oplossing van de Albanec sche kwestie het lot van Macedonië verbeterd wordt. het licht van den lantaarn gehouden, zag men daarop duidelijk de ruw in gekraste initialen ,.M. S Dat geeft zekerheid, zei de in specteur. Zij zijn dezen kant uitge gaan, en zij hebben grooten haast ge luid, want Standish heeft hier zonder liet te weteu. zijn mes laten vullen. Laten w ij nu weer naar beneden gaan ei. hooien wat de dokter van Scott denkt. We zijn verplicht ltavenscar en zon aangenaam gezelschap in te ha len, vóórdat zij eenige mijlen afgelegd hebben. Maar ofschoon Dick Wenslade zich omkeerde, 0111 den inspecteur voor te gaan naar beneden, kon hij zijn op gewekt optimisme niet doelen. Het was goed en wel om met zooveel ze kerheid te redeneeren over zekere ar restatie, maar hij had gehoopt nu al van aangezicht tot aangezicht tegen over zijn vijand te sl.iau en van hom te weten te komen het eeiïlge, dat hein bezighield het geheim v on het lot van ziin verloren lieveling. HOOFDSTUK XXVI. Verschillend© Plannon. De begroeting, die Ravenscar ten doel viel, toen hij de hut van Michael Standish binnenging, na zijn vlucht uit Wroxford. was niet enthousiast. Vader en dochter herkenden hem eerst niet in zijn vermomming en keken Onze Lachhoek DE GEZONDE BOER. Wel, Steven, hoe staat 't er meel Och, dokter, 't- gaat nog aJ. M n heel© corpus doet pijn en 't steekt m© in m'11 kop en dan kan ik 's naclns niet slapen en trek in eten heb ik óók niet maar overigens ben ik gelukkig gezond. OPMERKING. Ix?s extremes se touchent ja, dat zie je overall- J^et bijvoorbeeld eens op: Dames schilderen bijna altijd stillevens! Een apotheker wordt *s nachts om één uur opgebeld. Voor de deur staat een jongmensch, dat om 'n dubbeltje zoethout vraagt. Boos zegt d© ge wekte: Dat hadt je toch morgen ook wel kunnen komen halen, 't Is wat te zeggen om me daarvoor uit m'11 bed te halen! Waarop het jong mensch vriendelijk antwoordt: U hebt gelijk, meneer! Ik zal morgen terugkomen. LEER OM LEER. Lieve Clara, schreef de jonge man, vergeef me mijn ontzettende verstrooidheid. Gisteravond vroeg ik je hand, maar tot mijn grooten spijt ben ik vergeten, of je antwoord ja of neen was Lieve Willem, schreef zij terug, ik dank je wel voor je schrijven. Ik herinnerde me wel. dat ik gister avond iemand een blauwtje had la ten loopen, maar ik had heelemaal vergeten wie'het was. VEEL VERLANGD. Meneer de fotograaf, ik won graag 'n portret hebben van me zoon. Ja. vrouwtje, maar waar is je zoon dan? Die beeft geen tijd, maar hier heb ik z'n militaire paspoort daar kunt u op lezen, hoe hij d'r uitziet OPTISCH BEDROG. Kijk eens, wat een reusachtige framboos daar Hou je stil, dat is d© neus van don boschwachter, die tusschen de struiken zit 1 NOODELOOZE MOEITE. Me\ rouw. Toe, manlief, koop mij nu dien mooien hoed, dien wij gis teren gezien hebben, dan haak ik een mooi beursje voor je. Mijnheer. Dat is dan niet meer noodig dan heb ik toch niets meer om er in te doen. Stadsnieuws Drink hal. De drinkhui der Haarlemsche Staal- waterbronnen is gisteren door 82 per sonen bezocht. NAAR DE LEGERPLAATS BIJ HARSKAMP. A.s. Donderdagmorgen vertrekt de 3e conip. 3 hat. en de 3e comp. 4e bat. tot een detachement vereenigd zoo ook de mitrailleursectie van het 10 regiment infanterie naai- opge meld© legerplaats om aldaar tot 12 Augustus c.k. schietoefeningen te houden. Het detachement staat onder bevel van den kapt. La Fors. hem bij het walmende licht van de goedkoope olielamp aan met een schrik, die eer Ero°ter werd, dan ver minderde, toen zij den vluchteling her kenden. Dus de heele zaak is onherstel baar in het honderd geloopen en jij wordt vervolgd voor moord, zei Mi chael, zonder hem een stoel aan te bieden. lk -noem dat niet heel vriende lijk van u. Mr. Ravenscar om het huis van een arm man te komen op, zoeken, nu dc politie u op de hielen zit. De brutaal-knappe gelaatstrekken van Ella hadden een norsche en ge melijke uitdrukking, nu haar hoop d© bodem werd ingeslagen, maar af gescheiden van haar eerzucht. 0111 een duin© ie worden en in d© Priory te heerschen. had zij werkelijk liefde ge voeld voor den bewonderaar, wiens vleierij zoo noodlottig aan een einde was gekomen. Zij was niol heelemaal zelfzuchtig. Nu ai haar schitterend© vooruitzichten vernietigd waren, dacht zij het eerst aan zijn veiligheid. Je kunt hier niet lang blijven, zonder opgemerkt te wordeu. zelfs al ben je niet gevolgd, zei ze. Wat ben je nu van plan te doen Ravenscar ging zonder daartoe uit- genoodigd te worden, zitten en keek met een koel berekene&2°" Mik van den een naar den ander. (Wordt vervóll

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5