Zetter der belastingen. In de plaats van wijlen den heer J. fl. Koolhoven is de heer H. Fikkert alhier tot zetter van 's Rijks directe belastingen benoemd. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 6 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, wa genmaker, 2 meubelmakers, mo delmaker, 3 metselaars, 6 opper lieden, stucadoor, 3 witters, 3 machinebankwerkers, 2 monteurs, 7 grofbaukwerkers, 1 metaaldraaier 4 vuurwerkers, 3 ketelmakers, 5 burgersmeden, 4 machinisten, 6sto kers, 3 electriciens, instrument makers, i Koperbankwerkers, 1 ko perslager, 5 loodgieters, 2 schoen makers, zadelmaker, 8 kleerma kers, 12 schilders, 4 behangers, 4 6toffee rders, 3 bloemisten, 3 tuin lieden, 10 grondwerkers, 3 bakkers, banketbakker, slager, 2 krui deniersbedienden, 2 kellners, 8 ma- gazijuknechts, 18 loopknechts, 3 huis knechts, 2 sigarenmaker, 5 kantoor bedienden, 1 boekdrukker 8 letter zetters, 1 lithograaf, binders, 18 losse werklieden 1 dienstboden, 10 werksters, 4 naaisters, 8 kook- sters, 2 huishoudsters, 6 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- raut bouwk. opz., steenhouwers- voegers, 2 Koetsiers en voerlieden. 1 boerea knecht. Aan 11. M. ADELHEID, EMMA WILHEL- MINA THERES1A: Koningin-Moeder der Nederland© ul Ter gelegenheid van Hoogstderzelver Verjaardag! 2 Aug. 1911. „Palina sub pondere crescit". Heil, Heil U. Koningimie-Moeder Met Nèerlands Moeder-Koningin! Tot God, den Heer en Albehoeder Stijgt veler bede in vromen zin: Wil Huar, in wie Ge een rijken zegen Schonkt aau het Volk van Nederland, Behoeden op Haar aardsche wegen: Heil, hoog© Vrouwe, Heil aan God es hand! EL Dat 's Hoeren zegen op U dale, Verheven, trouwe Landsvorstin! Millioeoen smeeken 't telkenmale Voor U. die zóóveel trouw en min Aun t Volk van Néér land hebt be wezen. En 't smeekt, gesterkt door dezen band, Van 't eeuwig, machtig Opperwezen: „Behoed Haar Huis ©n t lieve Vader land!" in. Het kleine Volk der Nederlanden Juicht: Heil U, heil op dezen dag! 't Wêerklinkt aan Insulïnde's stran den, En, wéér eok wappert Nêerlands' vlag! Milliocnen, wèer vol geestdrift zingen, En smeeken, innig, één van zin, Van llèrn, van Wien zijn alle dingen: „Behoed Haar met do Mooder- Koninginl" JOHAN KEMPERS. Haarlem, 2 Aug. 1911. Rubriek voor Vragen Gsobonneerdan Lobben bet voorrecht, •vagen op vowohillend (jebled, milo voor beantwoording vatbaar, in te zonden by de Jlcdnoti» van Haarlem'a Dagblad, Groot* Houtstraat 63. Alle antwoordon vrordeu geheel kosteloo» faniiTen an zoo spoedig inogeiyk. Aan vragen, dia niet volledig naam en Woonplaats van den Inzender vermelden Wordt goen aandacht gctcbonken. VRAAG: Heeft een zoon bij het overlijden van vader of moeder, die in gemeenschap getrouwd zijn, recht op een deel der goederen? ANTWOORD: Ja; de hoegrootheid van dat deel hangt af van het aantal kinderen. VRAAG. Mijn dochtertje is als kindermeisje in betrekking. Nu werd ze ziek en moest op last van den dok ter een week thuis blijven. De meid is ziek en nu dient ze als werkmeisje. Heeft ze recht op loon en fooiengeld. ANTWOORD. Volgens de wet op liet arbeitlsoontracl wordt het loon in geval van ziekte gedurende korten tijd uitbetaald, b.v. een week. Als zij nu de oudere dienstbode ver vangt, is het o.i. billijk, dat zij even tuele fooien ontvangt. Is daarover geen afspraak met mevrouw te ma ken? VRAAG. Heeft een naaister, die voor vaste dagen door dames aan genomen is, wanneer die dames <lo stad uitgaan, aanspraak op het geld, daar zij door dat uit-de-stad-gaan schade lijdt? ANTWOORD. Dat hangt van de overeenkomst af, maar zelfs wanneer die beslist -in liet voordeel van de naaister uitviel, is het de vraag, of zij verstandig doet den ei3ch te la ten gelden, althans wanneer zij er prijs op stelt, die dagen te behou den. VRAAG. Wanneer zijn de dok toren in het academische ziekenhuis te Leiden voor maag- en ingewands ziekte te spreken? ANTWOORD. Informeer even hij de directrice van het ziekenhuis, rnej. W. C. M. Bloemers. VRAAG. Op welke dagen en uren is de Stuiversspaarhank goopend? ANTWOORD. De zittingen wor den gehouden Zaterdags van S9 1/2 uur, in het z.g. „Vischhuisje" op de Groote Markt. VRAAG. Tot wien moet ik mij wenden om deel te kunnen nemen aan den cursus voor hoefbeslag, die in do Cavalerie-kazerne gehouden wordt? ANTWOORD. Wend u tot den heer J. G. Heil te Bloamendaal, se cretaris van de afd. Haarlem van de Hol! Maatschappij van Landbouw. Van die afdeeling gaat de cursus uit VRAAG. Hoe luiden de adressen van «U grootevaart-stoombootmaat- schappljen hier te lande? ANTWOORD. Stoomvaartmaat schappij „Nederland" te Amsterdam, st.v.maats. „Rotterdamsche Lloyd te Rotterdam, Kon. West-Indische Mail dienst te Amsterdam, Holland Ame- ri ka lijn te Rotterdam. Kon. Ned. Stoombootmaatschappij te Amster dam, en Kon. Hollandsclie Lloyd te Amsterdam. VRAAG. Kunt u mij ook den naam van den commissaris van po litie te 's-Gravenhoge ojjgeven? ANTWOORD. Hoofdcommissaris is de heer II. J Versteeg. VRAAG. Kunt u mij ook naam en adres melden van den notaris van Kruisdorp, gemeente Hontenisse? ANTWOORD. Secretaris is de heer E. B. Dumoleyn, te Hontenisse. VRAAG. Waar kan ik inlichtin gen krijgen omtrent plaatsing als soldaat te Kampen? ANTWOORD. Inlichtingen wor den verstrekt ter gemeente-secretarie afdeeling Militaire Zaken. VRAAG. Als een getrouwde vrouw van haar man wegloopt en met een ander gaat leven, kan zij dan nog erven van den vader van haar eigen man, als die vader sterft? ANTWOORD. Als haar man nog leeft, erft deze van zijn vader. Is hij niet meer in leven, don erven de kinderen. VRAAG. Als mijn mevrouw vier weken de (Had uitgaat en er komen zoolang andere xnensohen in huis, die hun meisje meebrengen, ben ik dan verplicht bij die familie als dienstbode te blijven? ANTWOORD. Neen, dat is u niet verplicht, 't Is een zonderlinge verhouding, die tusschen partijen dient geregeld te worden. Wilt u la ter geen quaes'!ie over loon enz. heb ben, regel don de zaak vóór mevrouw weg gaat. VRAAG. Heeft mevrouw het recht als de dienstbode iets breekt, het van haar loon af te houden? ANTWOORD. Ja, als het breken een gevolg is van onvoorziohtigheid of nalatigheid. Daarvoor is ieder ver antwoordelijk. VRAAG. Een dienstbode zégt haar dienst op met 6 weken, die 13 Augustus verloopen zijn. Zij komt van elders. Is mevrouw verplicht haar bij vervroegde vertrek, op 6 Augustus, een week kostgeld te ver schaffen? ANTWOORD Ja, ten minste wanneer dat vervroegde vertrek van mevrouw uitgaat. Loon tot 13 Aug. Reisgeld niet verplicht VRAAG Kan ik ©en bediende met 8 dagen opzeggen, dien ik huur de voor f6.— per week? ANTWOORD Ja. tenminste wan neer u hem ook per week betaalt. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Bijzonderheid. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den landbouwer Loog man aan den Ringdijk bij do Nieu we Brug, een bigge gezoogd wordt door oen hond. Om een meisje. Aan den Hillegommerdijk ontstond ruzie om een meisje tusschdn de jon gelieden Vlaar en Zandbergen. Van woorden kwam het tot daden en het slot was, dat laatstgenoemde van Vlaar verscheidene klappen met een bierfleschje op het hoofd kreeg, waardoor hij op verschillende plaat sen bloedend verwond werd. Natuur lijk zal dit driftig jungmenseh hier wel moer van hooren, daar bij de po- 1 tie hiervan aangifte is gedaan. Ernstig gevallen. De brugwachter B. aan de Ring- vaartsbrug bij Halfweg, is bij het af gaan van de pont, dié gebruikt werd terwijl de brug in reparatie was, uit gegleden en zoodanig gevallen, dat hij zich ernstig bezeerd en onder ge neeskundige behandeling heeft moe ten stellen. Zijn dienst heeft hij daar door niet als gewoonlijk kunnen ver richten. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1910 bedraagt in ont vangsten f 149.843.58 en in uitgaaf f 144.215.89 1/2 en sluit derhalve met een batig saldo van f 5627.67 1/2. De ontvangsten waren als volgt: 1. Ontvangsten wegens vroegere diensten f 2222.43 1/2. 2. Inkomsten van gemeente-eigen- domme», inrichtingen en bezittingen f 703.76. 3- Opbrengst belastingen cn heffin gen f 59.762.06 1/2. 4. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten f 58.080.44. 5. Buitengewone ontvangsten be droegen f 29.074.87. De uitgaven waren als volgt: 1. Kosten van huishoudelijk be stuur f 15004.94. 2. Kosten invordering plaatselijke belastingen en teruggave daarvan f 1126.63. 3. Kosten onderhoud gemeente-ei gendommen en deswege verschuldig de Jasten f 5013 27 1/2. 4. Kosten der ope'nba're veiligheid en brandweer f 5883.56. 5. Kosten der plaatselijke gezond- lieidspolitie f 1170.85. 6. Kosten voor het onderwijs f 49.166.84 1/2. 7. Kosten van het armwezen en subsidicn aan daannede in verband staande instellingen f 28.642.22. 8. Renten en aflossingen f 5370.63. 9. Pensioenen cn wachtgelden f 259&50. 10. 'Andere uitgaven, niet tot de vo rige behoorende I 547.89 112. 11. Buitengewone uitgaven van al lerlei aard f 29381.55. 12. Onvoorziene uitgaven f 808. Het zielental dezer gemeente be droeg op 30 Juni 1911 19903. POSTKANTOOR BLOEMENDAAL. Lijst van de aan dit kantoor cn de daaronder behoorende liulpkanto. en ter post bezo'rgde brieven en brief kaarten welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kun nen worden uitgereikt over do 2c helft der maand Juli 1911. Brieven: Mej, B. van Wichem, Den Haag. Briefkaarten: G. A. v. d. Nolden, Rohmdorf; H. Verstraatdn Rotterdam; J. Zü'rich, Velp. VELSEN. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde Dinsdagmid dag te 1 1/4 uur onder presidium van den burgemeester, mr. H. Ver LcTen van Themaat. Afwezig de lveeren J. E. Mulder, van Splu'nter en Boekei. Ingekomen is o.m. een brief van de H.IJ.S.M., die meedeelt een extra voorziening in de regeling van den overweg bij het station Bloemendaal- Santpoort niet noodig te achten, aan- gez.cn slechts eenmaal, 's avonds, de sluiting van den overweg noemens- waardigen last oplevert. De heer W. baron v. Tuyll v. Sc- rooskerken verzoekt om opheffing ook van dat gedeelte van het Wijk- e'n-Zeeér voetpad, dat over zijn grond loopt. Dit stuk wordt in handen van B. en W. gesteld voor praeadvies. Daarop geeft de VOORZITTER het woord aan den heer lt. DE BOER, die verlof heeft gevraagd om over het ontslag van den agent van polit e Wagenaar te mogen interpelleereii. INTERPELLATIE. De heer R. DE BOER heeft dingen over het ontslag van den politieagent Wagenaar gehooid, die hij eerst niet wilde geiooven. Deze man liad in vijf jaar dienst geen berisping of aanmerk.ng gehad, en is ontslagen op een fout, cLe spr. nader uiteenzet. Den len April werd te IJ muiden een kistje geld bij den heer Rijnen berg gestolen. De agent Wagenaar, gewaarschuwd, heeft den man gevon den en ook het kistje in handen ge kregen. üe politieagent moest den volgenden dag het proces-verbaal van aanhouding opmaken, en liet na, daarin te vermelden dat het geld kistje eerst door een ander was ont nomen aan den man (die in een op straat liggende gasbuis was gekro pen) voor en aleer 't in zijn (Wagie- naa'rs) handen kwam. Voo'r deze fout zeker, spr. erkent dat het een besliste fout is, werd een ma'n ontslagen die jarenlang zijn plicht goed had vervuld. Bovendien werd het ontslag niet eens eervol, maar zonder meer verleend. Sp'r. acht dit optreden te autocratisch. De VOORZITTER antwoordt, dlat hij in dit speciale geval er toe over gaat inlichtingen over den i'nwendi- gen dienst te geven. Het is juist, dat de man alleen ontslagen is wegens een opzettelijke lout in een proces verbaal van aanhouding. Naar spr.'s inzien bewijst dit ontslag niet dat Wagenaar ongeschikt zou zijn vóór eenige burgerlijke betrekking. Mocht hij daartoe hulp wensche'n, dan is spr. daartoe bere-d. De heer DE BOER blijft gelooven, dat de Raa dn iet kan en mag goed keuren de reden waarom hier een gomeente-ambtenaar is ontslagen. Zelfs niet indien wat voor sp'r. lang niet zeker is Wagenaar deze fout werkelijk opzettelijk heeft bedre ven. Spr. dient een motie in van den volgenden inhoud: „De Raad der gemeente Velsen, gehoord de motieven waarop den agent van politie Wagenaar met in gang van 1 October ontslag is ver leend; van meeding., dat deze straf voor de begane overtreding abnormaal zwaar is; spreekt zijn afkeuring over dit ontslag uit." Wethouder VERMEULEN neemt aan, dat de inan hier gestraft moest wórden. Maar was het, nu juist de quaestio der rechtspositie aanhan gig is, hiet beter geweest, dat de burgemeester anders was opgetre den, eventueel de wethouders in de zaak had gekend. Ware het niet be ter geweest als Wagenaar in een an deren dienst was geplaatst? Spr. be schouwt den man als edn der besten uit het politiekorps te IJmuiden, ove rigens een corps, waar z. i, geen goede geest in heerscht. Wethouder Vermeulen verklaart, de motie-De Boer gaarne te zullen steunen, en diént een tweede motie in, strekkend hiertoe, dat 't gemeen tebestuur B. en W. uitnood igt, zoo mogelijk Wagenaar in een andoren tak van gemeentedienst ove'r te ne men. De motie-De Boer wordt met alge meen e stemmen aangenomen, de mo- Üe-Vermeulen eveneens. De VOORZITTER verklaart, dat 't aannemen van de laatste motie hem zeer veel génoegen doet. Het was ook voor hem een onaangename kwes lie om een man die Jarenlang zijn plicht had gedaan te moeten ont slaan. Aan de orde komt het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbe noemde raadsleden J. Hoogland, P. J. lluyg, J. E. Sluiters, R. Brink, W. Landeweerd, W. Polderman Jr. en II. Sant. Na onderzoek deelt de heer BROK, als voorzitter van de daartoe be noemde commissie, mede dat de ge loofsbrieven in orde zijn bevonden. Evenwel doet spr. modedeeling van do protesten, ingediend door de bee- ren Jacques en Cox naar aanleiding van het plaatsen van den candidaat Boots op dc lijst voor de uitbredings- verk'iezmg, terwijl bedoeld was hem voor de periodieke verkiezing te stel len. Ook blijkt e'r een vergissing te zij'n begaan met den naam van den heer Hoogland, die als Hoogeland is be titeld. Wethouder VERMEULEN ver klaart zijn stem (in verband met de protesten) niet aan de toelating van do gekozen leden Landeweerd en Brink te kunnen geven. Beide verkie zingen dienen ongeldig te wordén ver klaard, en een nieuwe stemming moet worden gehouden. Er ontstaat een langdradige discus sie over de bekende quaestie met de ca'ndidaten lijst waarop de heer Boots voorkwam. De VOORZITTER zegt, zich dit speciale geval n.et precies meer te herinneren, weet wel dat hij over uit breiding heeft gesproken en haalt de woorden van den heer Hofstede aan, die verklaart dat er van weerszijden was gesproken over „uitfare:dings- vertoieziug". Wethouder NETSCHER is van mee ning dat de personen, die een can- didatenlijst ind.enen, behooren zorg te dragen dat daarop duidelijke aan wijzing is gegeven voor welke ver kiezing de candidaten zijn gesteld. De burgemeester is niet verplicht daarop tc schrijven wat de menschen hem opgeven: dat schrijft hem de Kieswet niet voor. De lieer BROK doet het voorstel op- Ji euw verkiezing voor het betrokken district te doen plaats hebben. Wethouder NETSCHER stelt voor, bode gekozenen toe tc laten. Laten dan de hoeren die van den beginne af aa'n protesteerden bij Gedeputeerde Staten hun protest indienen. Het is hier oen geval van twijfel: laten Ge deputeerden daarom uitspraak doen. Ten slotte brengt de VOORZITTER in stemming het eerste voorstel-Ve'r- meulen (om den hoer Landeweerd nu niet als raadslid toe te laten). Blijkt dat de stemmen staken, 6 te gen 6 stemmen. Deze zaak wordt dus tot do volgende raadszitting aange houden. Het tweede voorstel-Vermeulen (om den heer Brink nu niet toe te laten) wordt, met 75 stemmen... aangeno men 1 Het derde voorstel (om de vijf ove rig© gekozenen toe te laten) neemt de ltaad met algemeen© stemmen aan. In bespreking komt nu, als punt 3 der agenda, het onderzoek waterlei ding, waarbij de heer DE BOER klaagt over den weinigen voortgang die er met deze zaak wo'rdt gemaakt. Do VOORZITTER hoopt, dat de raadsleden toch zullen willen mede werken om de zaak businesslike te behandelen. De raadsleden moeten B. en W. steunen, om de zaak te be vorderen. Wethouder VERMEULEN verklaart dat'oen misverstand aanleiding is, dat het aanvangen der proefboringen van Augustus tot September moest worden u.tgesteld. Wethouder NETSCHER merkt op, dat de burgemeester de eerste is ge weest om de kwestie te laten trainee- ren, door die in onderzoek der staats commiss.e te stellen. Na deze, al en toe nogal vinniige discussie (er werden dezen keer bij vorschi! lende punten heel wat scher pe op- en aanmerkingen gemaakt), wordt achtereenvolgens z. h. s. goed gekeurd een voorstel van B. en W., om uit de leening voor de oprichting van het gasbedrijf een bedrag van en hoogste f 1000 voor bedrijfskapi taal beschikbaar te stellen, wordt ge steld in handen van B. en W. (ter fine van praeadvies) een verzoek van de directie van 's Rijks Visschersha- ven te IJmuiden om vergunning voor omlegging van een wegvak e(n wordt een voorstel van B. en W. be treffende het onderhoud van den Oud-Rome'rweg z. h. 8. goedgekeurd. Punt 6a is het voorstel van den burgemeester inzake uitbreiding van politiepersoneel, vergezeld van een lange toelichting (dit voórstel wordt door de wethouders niet gesteund). Wethouder NETSCHER wijst op den inhoud der laatste alinea van het voo'rstel van den burgemeester: („Waar ik eén groot voorstander ben van de autonomie der gemeente besturen cn haar budgetrecht ongaar ne aangetast zie en waar ik meen, dat zij zelve zooveel mogelijk geheel verantwoordelijk moeten zijn voor do besteding de'r gemeentegelden, zou ik niet gaarne in de noodzakelijkheid komen mij in deze zaak tot hooger autoriteit te moeten richten, doch ik acht de uitbreiding van het politie- soneel door mij voorgesteld beslist noodzakelijk en meen, dat de gemeeta- te niet zal kunnen voldoen aan de verplichtingen haar bij de wet opge legd, zoo deze uitbreiding achterwe ge bleef.") De heer Netscher zegt, dat de bur gemeester zich In zijn nieuwe ge meente probeert m te werken. Maar hij kent het karakter der Velsenaren nog niet, moet niet trachten hen te dwingen, zooals uit deze laatste zin sneden blijkt. Daar staat wel in van „autonomie der gemeenten" enzoo- voorts, maar eigenlijk dat „als jullie het niet doet, dan zal ik hot toch wel gedaan weten to krijgen". De VOORZITTER 'repliceert op 's hoeren Netscher's woorden. Hij wil hier niet dwingen, maar zegt, dat do voorgestelde uitbreiding z. i. een noodzakelijkheid is. De hoer VERMEULEN stelt aan houding van het voorstel voor, om eerst eenige ahdere zaken te behan delen, waarmee dit voorstel in ver band staat. Sp'r. merkt vorder op, dat z. i. het Rijk voor surveillance aan beide zijden vop den.haven moest zorgen. De heer DE.BOER is ook.voor aan houding, verzoekt een spoedige be hoorlijke regeling van de rechtsposi tie. Tot aanhouding va'n het voorstel wordt met al gemeen e stemmen beslo ten. Een verzoek van mej. G. Kopper, om eervol ontslag als onderwijzeres is ingetrokken, eenige fiaancieele pun ten worden goedgekeurd. Den lieer K. Atema, hoofdcommies ter secreta rie, die wegens zijn benoeming tot secretaris der gemeente Stad-Almelo eervol ontslag heeft gevraagd, wordt dit verleend. De hoer v. TUYLL spreekt (onder bewijzen van instemming) zijn leed wezen uit, namens den Raad, over 't vertrek van den heer Atema die in het bijzonder bij het onlangs voorko men van mond- en klauwzeer zich een zeer hulpvaardig en welwillend ambtenaar heeft getoond. B. en W. stellen voor te benoemen tot plaatsvervangend gemeente-secre taris en tot 2e-beroepsumbtenaar van den burg. stand, den heer J. R. Mees. B. en W. bevelen als 3e4>eroeps- ambtenaar aan den heer J. Kostelijk. Wordt aldus besloten. Verder worden nog een aantal le den van het Schaalarmbestuur be noemd, het aantal loden der gascotn- missie wordt op voorstel van B. en W. op drie bepaald, en na een niets bijzonders opleverende rondvraag, sluit de Voorzitter de openba'ro ver gadering, die precies drie-en-half uur heeft geduurd. De Raad vergadert verder in besloten zitting. ZANDVOORT. De uitslag der voortgezette Lawn- tenmiswedstrijden is als volgt: Walraven sL Ritsert 6-0, 6-2; Bock sl. Out 6-3, 6-2; Mr. T. Mendcs de León sl. J. Wegener, 6-3, 6-3. F. Brei- teustein sl. C. Ge rite 6-2, 6-1. Walra ven Boissevain sl. T. Lachniami 6-1, 6-3, J .Beets sl. A. Jeiteles 6-1, 6-2, J. Verwey sl. Behrends 6-2, 6-. S. v. d. Bergh sl. C. Wagener 6-3, 6-2. 2e 'ronde: Walraven sl. Bock 9-7, 6-4 T. Breitcnstein sl. Walraven Boisse vain 6-3, 6-2. J. Beets sl. J. Vermey 6-0, 6-4. S. v. d Bergh sl. J. Möller 6-1, 6-4. Jhr. P. Queries van Ufford sl. Ch. Mendes de Leon 2-6, 6-1, 8-6. Mr. A. van Renterghem sl. Siebert 7-5, 6-0. 3e ronde: Breitensteln el. T. Men des de Leon 7-5, 6-2; S. v. d. Bergh sl. J. Beets 10-8, 6-4; Jh'r. P. Quarles v. Ufford sl. mr. A. van Renterghem 6-4, G-4. Semi-finale: Walraven sL Breiten- steiü 6-2, 4-6, 6-2; Van den Bergh sl. Quarles van Ufford 6-4, 6-3. Finale: Walraven sl. S. v. d. Bergh 6 -2, 6-3. Dames single lo ronde: Mej. W. Prins sl. mej. G .Versteegh 6-1, 6-0. 2e ronde: mej. E. Dolleman sl. mej. T. Boom 6-0, 6-1, mej. W. Prins sl. mej. Tesenwitz 6-2, 6-8. 8-6; Mej. S. Pont sL mej. G. Berlé 6-2, 3«6, 64. Mej. L. Dolleman sl. mej. I. Möller 6-0, 6-0. Serai-finale: Mej. E. Dolleman sl. mej. W. Pri'ns 6-0, 6-0, mej. L. Dolle man, sl. mej. S. Pout, 6-1, 6-0. Finale: mej. L. Dolleman sl. mej. E. Dolleman G—3 ret. Heeren-double 1st© rondo: Breiten- stcin en Quarles van Ufford sl. J. agener on C. a goner 6-3, 6-0; Walraven Boissevain en Beets sl. Jeiteles en Beluenda 6-3, 6-2; Gerke en F. Mendes de Leon sl. Ritsert en Siebert G-2, 6-3; Valcken en W. Bois sevain sl. Vermeij en Laehmanu G-3, 64; C. Walraven en Ch. Mendes de Leon sl. mr. A. van Renterghem en Van Buurcn 6-4, 6-1. 2e ronde: S. v. d. Bergh en Blan kenberg sl. Holkema en Ileijbroek 6-0, 6-0; Breilenstein en Quarles van Ufford sl. Walraven Boissevain cn Beets G-3, 7-5; Gerke en Mendes de Leon sl. Valcken en Boissevain 5-7, 6-4, 6-3. Semi-finale: Breitenstein ©n Quarles van Ufford sl. S. v. d. Bergh en Blankenbergli 6-8, 6-1, G-4; Walraven en Ch. Mendes de Leon sl. Gerke en T. Mendes de Leon 6-1, 6-1. Final: Walraven en Ch. Mendes de Leon sl. Breitenstein en Quarles van Ufford 6-4, 4-6, 6-3. Mixed-double 1ste ronde: mej. L. Dolleman en Breitenstein sl. mej. S. Pont en J. Beets 6-0, 6-1; mej. T. Boom ©n Blarikonbergh sl. mej. Prins en I. Möller 6-0, G-0; mej. Berlé en Jeiteles sl. mej. Tesenwitz en Be hrends 64, 6-2; mej. E. Dolleman en Quarles van Ufford sl. mej. L. Ponte en v. Renterghem 6-2, 6-1. 2de rtwde: fmej. I- Dolleman ein Breitenstein sl. mej. Boom on Blan kenbergli 6-1, 6-1; mej. E. Dolleman en Quarles van Ufford sl. mej. Berlé en Jeiteles 6-0, 6-0. Finale: mej. L. Dolleman en Brei tenstein sl. mej. K. Dolleman en Quarles van Ufford 6-4, 6-3 Aangekomen vreemdelingen: J. Gratama, Assen Villa Groot K le dum 1 persoon. Jongeh. Koolber gen, Amsterdam, idem; 1 persoon. Jongej. Schutte, Amsterdam, idem, 2 personen. E. Riemsdijk, Arnhem idem 1 persoon. T. Riemsdijk, Arn hem, idem, 1 persoon. Dames Voile Broek, Amsterdam, Dorpsplein 2, 3 personen. Mej. Keutgens, Keulen, Pension Savoye, 1 persoon. K.' Rager, Weenen, Hotel Groot Bad huis 1 persoon. Mej. Toerster, Breslau, Hotel Belvédère 1 persoon. Gisteren was de temperatuur an het water 16 gr. R. INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN 30 Cts. per regel. Champagne Henri Abelé - Reims. Dépót P. C. C. JACOBI, Hotel Funckler. Haarlem. Binnenland DIPLOMATIE. De dezer dagen na langdurige af wezigheid op zijn standplaats te 's-Gravenhage teruggekeerde gezant van China, Lou Tseng Tsiang is he denochtend weer uil. <le Residentie vertrokken, aanvankelijk naar Brus sel, (alwaar thans de Minister van Buitenlandsche Zaken van het Chi- neesche Rijk vertoeft. Met liet hoofd van dit departement zal dc gezant een bespreking houden over de op dracht hem verstrekt tot het voeren van onderhandelingen met het Rus sische Gouvernement over een tus schen beide landen aanhangige aan gelegenheid. Daarna vertrekt Lou Tseng Tsiang naar Petersburg, waar hij ter uitvoering van zijn zending ten minste twee maanden zal aanwe zig zijn alvorens den gezantschaps- post in Den llaag weer te bet nek keu. ERNSTIG ONGEVAL. De 6-jarige Max Werkheim, heeft in de Tilanustr. te Amsterdam eeni ge vallende stukken teer op liet hoofd gekregen. Hij is in het O. L. V. Gast huis overleden. DORSTIGE AMSTERDAMMERS. Omtrent liet enorme verbruik van duinwater in deze wanne dagen door de Amsterdammers, wordt aan het Hbld. door de directie der ge meente-waterleiding het volgemlo medegedeeld: Verleden jaar was het inaxinniiii- dagvorbruik aan duinwater 471HXJ M3. Dit maximum bedraagt thans Ö1000 M3.; het is nog nimmer zoo hoog ge stegen. Op Zaterdag 22 Juli werden door het pompstation Leiduin onge veer 50.000 M3. duinwater opgepompt ©n naar Amsterdam gebracht. Op Vrijdag 28 Juli en op Zaterdag 29 Juli was deze hoeveelheid ruim 51000 M3. Het pompstation t© Leiduin heeft een maximum-capaciteit van slechts 40000 M3. per 24 uur. Slechts door beide machines te laten werken, zoodat er geenerlei re serve was, slaagde men er in de ver- eischte hoeveelheid op te pompen. Echter is, naar de directie der Ge meentewaterleidingen ons vei-zeker- dc, 51000 Kub. M. in 24 uur bij een druk van 70 M. te Leiduin en een druk van pl.m. 30 M. in het stads huizen net wel het maximum, dat men thans bereiken kan, ook al met het oog op de veiligheid der transjxirt- buis. Mocht het verbruik nog meer toenemen, dan zal men er toe moeten overgaan den druk in do stad gelei delijk te verminderen. Zoodoende be staat er gevaar dat de bovenhuizen van water versloken zullen worden. Ook in 1903 deed zich dit geval voor, doch toenmaals waren èn do capaci teit èn het verbruik veel geringer. DOOR DE WARMTE. Maandagavond zakte in de Kalver- straat te Amsterdam door d© warmte een man in elkaar. Lr Flora in d© Amstelstraat werd eeno vrouw door de warmte bevan gen. Na eerste bulpverleening door den geneeskundigen dienst konden beiden naar hun woning terug kee- rcn. Gisterochtend werd op het Jonas Daniël Meijerplein een jong meisje, J. B. genaamd, in bewusteloozen boe- stand aangetroffen. Het meisje, dat blijkbaar door de warmte onwel was geworden, kon na door den genees kundigen dienst geholpen te zijn, naar huis gebracht worden. ITeL) MISPLAATSTE GRAP. In een der bladen kwam het vol gende bericht voor: ,.Dr. A. Dupont, geneesheer-direc teur van Rozenoord te Ermelo, viel de hooge eer ten deel, door H. M. de Koningen benoemd tc worden tot lijf arts van H. K. H. Prinses Juliana. Het eerste consult heeft reeds Dins dagmiddag ten paleize te Socstdijk plaats gehad. Naar aanleiding daarvan schrijft onze correspondent te Ermelo: Bij onderzoek is gebleken, dat de heer Dupont de dupe is geworden van iemand, die meende zeer grappig t.o zijn. Genoemde heer ontving een soortgelijk schrijven, onderteekend d'r. Pot natuu'rlijk valsch én spoedde zich naar Soestdijk. Bij de politie was inmiddels een telegram ontvangen (van denzelfden persoon?) dat een gevaarlijk sujet op reis was naar Soestdijk en het op prinses Ju- lia'na voorzien had. Dr. D. werd nu nagegaan door een paar rechercheu'rs en werd op het paleis lang niet vriendelijk ontvan gen en ten slotte weggestuurd. Door dr. D. is een aanklacht bij do justitie i'ngediend. OSCAR CARRé. Het stoffelijk overschot van Oscar Carré zal Donderdag tc Kopenhagen in de kerk worden begraven. In No vember wordt het lijk naar Amster dam vervoerd, om in het eigen graf der familie Carré op Zorgvlied te Amsterdam te worden bijgezet.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6