DAGBLAD. TWEEDE BLAD, DE GOUVERNANTE VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1911 „Wat is u dan „Winkeljuffrouw. Mijm patroon houdt opruiming en hot is in don winkel den heelen dag vol. Al onze klanten zijn dames en lastig." „Waarom vroeg ik. „Van de warmte. In gewono dagen zijn ze al niet gemakkelijk, maar nu zijn ze lastig. Beneden in den winkel is liet heel warm, omdat we door de drukte geen tijd hebben om te zitten; als we op een trapje klimmen om iets van de plank af te halen is het heet en 's avonds, als al de lichten wor den aangestoken, is 't ailerheetsL Niemand heeft zoo'n warm beroep als wij. Als u er soms wat aan kunt doen, dat er een wet komt om een eau de oologne-fontein in dames modewinkels voor te schrijven niet hu dan groet ik a" En ze ging teleurgesteld verder. Juist op dat oogenblik kreeg ik den gezagvoerder van een stoomboot in het oog, die even aan wal stapte. „Kapitein", zei ik, „u heeft het stellig wel frisch in deze warmte „FrischHou je me voor den mal bromde de kapitein. „Ik stik van de hitte. Denk je, dat het een pretje is, den heelen dag aan het stuurrad in de zon te staan, achter oen gloeiend hcete machine Frisch? Er is geen warmer beroep, dan het mijne." „Kom, kom", zei ik, „op het water moot het toch frisscher wezen, dan op het land." „Je weet er niemendal van. Óp het water krijg je de zonnestralen eerst van boven, daarna kaatsen ze terug op het water en krijg je ze van be netien, dat is tweemaal." „En de wind dan „Er is geen wind en de wind, die er nog is, wordt verzadigd van zon. dat is driemaal" Hiermee nam hij een grooten roe den zakdoek uit zijn zak en veegde daarmee zijn gezicht duchtig af. Het geval werd ontmoedigend, maar mijn hoop, om iemand te,vinden, die met al te veel over de warmte klaagde, gloorde weer op, toen ik een man met blokken ijs onder een wollen deken voorbij zag komen. Hij stopte juist met zijn wagen, zoodat ik van de gelegenheid gebruik maakte, en vroeg of het ijsvak niet een frissclie beschutting is in de hitte. Hij lachte smadelijk. „Denk je soms", vroeg hij, „dat je er koud van wordt, door groote, zwa re brokken ijs van een wagen al naar de klanten te sjouwen „Maar de ijskelder...." bracht ik in 't midden. „Daar huis ik niet in. Je wordt er een oogenblikje frisch, maar als je woer boven komt in de warmte, slaat je do hitte aan alle kanten dub bel uit. Nee man, bij mij moet je niet wezen, ik heb het warmste beroep, dat er is." Het leek wel, of ledereen afgespro ken had om dat te zeggen. Ik wen! haast moedeloos en zou mijn onderzoek hebben opgegeven, als ik niet een oude juffrouw in het oog had gekregen, eenvoudig, maar netjes gekleed, die gemoedelijk voort- trippelde. ,,U heeft geen last van de warm te zei ik. „Mensch, wat zeg jeNoodt rust, over dag en nacht, altijd geroepen, dan door die, dan door een ander, fleschjes klaarmaken, eten brengen, alles in die hitte. Zwijg stil, ik heb het warmst© beroep „Maar wat is u dan „Baker". Ten einde raad ben ik op bezoek gegaan bij een kennis, die van zijn renten leeft. Ik vond hem in zijn koelste kamer, achter een glas tafel- water en in het gemakkelijkst moge lijke toilet. „Me dunkt, jij moet geen last van do hitte hebben", zei ik, maar hij viel me nijdig in de redo „niet warm ik smoor bijna, den heelen morgen zoek ik naar de koelste plek, maar die is nergens te vinden. Ik drink water en word er warmer van, ik denk aan niets anders, dan aan do hitte en word nóg warmer praat er niet van. Rentenier wezen is het warmste beroep, dat ik ken." Toen heb ik het opgegeven en ben naar mijn kamer gevlucht, om deze ervaringen op schrift te brengen. „Zou ik zelfvroeg ik, in een laatste opflikkering van hoop. Maar op dat oogenblik rolden twee dikke druopeis van mijn voorhoofd en vielen op mijn popier neen, journalist te zijn is ook al geen frisch baantje in deze dagen. En zoo zoek ik nog naar hem of haar, die niet het warmste beroep heeft, dat hij of zij kent.... J. C. P. Buitenlandsch Overzicht DE BOOTWERKERSSTAKING in Engeland neemt een grooten om vang aan. Bootwerkers en ander werkvolk in do Londensche haven hebben talrijke bijeenkomsten in Oost-Londen gehou den. Men besloot er nog wel niet tot al- gemeene staking, maar de toespraken der voormannen voorspelden haar. Benn Tillett zeiGij zijt zelf tot stalling overgegaan. Wij zullen u thans geen hervatting van het werk voorschrijven. Hervatting van het werk zou dwaas zijn en uw zaak be derven. Wij stellen voor een slukings- cornité te vormen en het posten te re gelen. Wij zullen mual-egelen nemen om de reeders te beletten hun schepen to Southampton, Antwerpen of elders te laten laden en lossen. Keir Hardie zeiIk geloof, dat de groote bootwerkersstaking van 22 jaar geleden herhaald zal worden. Hij spoorde het werkvolk van alle havens ia liet land aan om mee te doen. Thorne, ook lid van het Parlement, ried aan om de Londensche havens rond te traan en alle werkvolk over te halen onverwijld te staken. De iichtermannen hebben besloten te staken teneinde een werkdag van tien uar en afschaffing van den werk kring te verkrijgen. Ongeveer duizend bootwerkers aan do handelrhaven van Surrey hebben Donderdag het werk gestaakt, bewe rende dat de werkregeling van de zijde der patroons verbroken was. De berichten over de onderhande lingen, inzake MAROKKO, blijven tegenstrijdig, ten der Ber- lijnsche berichtgevers seinde, dat in don stand der Marokkaanscüe kwestie sedert het onderhoud des Keizers met den rijkskanselier en Kiderlen-Wach ter in Swinemunde een wending ten goede is ingetreden. Op het einde der vorige week hadden de moeilijkheden hun hoogtepunt bereikt. De besprekin gen te Berlijn stonden stii, omdat zij bij het standpunt, dat de Duitsche en de Fransche regeering toen innamen, ais nutteloos moesten beschouwd worden. Men mag, in tegenspraak met zekere in Berlijnsche regeeringskringen in omloop zijnde verhalen, aannemen, dat de Keizer op deze wending een gunstigen invloed heeft uitgeoefend. Vost staat, dat ook Bethmann 1-Iollweg zich voor een vreedzaam verloop der kwestie in Swinemiinde zeer verdien stelijk heeft gemaakt. Thans zijn de onderhandelingen weder geopend op een grondslag, die uitzicht biedt op een spoedige overeenkomst. Hierbij zij opgemerkt, dat niet alleen Duitsch- land iets van zijn onaanneemlijke eischen heeft laten vallen, maar ook Frankrijk zich zeer tegemoetkomend heeft betoond. Daartegenover staat, dat men te Lrnden geen groote beteeken is aan do optimistische oeriebten uit Berlijn hecht, aangezien Duitschlands eischen buitensporig blijven. De Fransche minister-president en de minister van buitenlandsche zaken hebben een lang onderhoud gehad over de Marokkaansche kwestie. Ook in de Duitsche bladen is men weinig hoopvol. Aan de Neue Preusl- sche Korrespondenz wordt door haar diplomatie ken medewerker geschre ven De onderhandelingen tusschen Kiderlen-Wfichter en Cambon vorde ren slechts langzaam. Het blijkt tel kens moor. hoe volkomen verkeerd de Fransche bladen den toestand beoor- deelen, toen zij een bespoediging van de onderhandelingen verwacxitten. als gevolg van de besprekingen van den rijkskanselier en Kiderlen-W achter met den Keizer. De besprekingen van do beide leiders der buitèirlundsche politiek met den Keizer hebben inte gendeel in zoover een weinig goeds belovend nieuw moment in de onder handelingen over het Marokkaansche vraagstuk gebracht, als reeds een mis lukking van de onderhandelingen daarbij in aanmerking genomen werd. In Kiel waren voor het vertrek van den Keizer naar het Noorden de lij nen, die Duitschiand volgen zou bij de besprekingen met den Fransclien gezant, al bepaald. Maar nu hebben beiden, kanselier en staatssecretaris, te Swinemünde reeds de consequentie besproken die de Duitsche regeering uit een mogelijk afbreken van de on derhandelingen trekken zal. Ook van I-'ransche zijde schijnt men met een negatief resultaat van de thans gevoerde onderhandelingen, dio roods een maand duren en nog niet eens in de hoofdkwestie ©enigermate tot een tastbaar resultaat geleid heb- bcu, rekening te houden. Er wordt ten minste in de Temps en andere Fran sche bladen, die met de regeering in betrekking staan, reeds stemming ge maakt voor een internationale confe rentie. De Fransche regeering heeft echter den wensch hiertoe in Berlijn nog niet kenbaar gemaakt. Om het gezegde nog eens samen te vatten de onderhandelingen worden voortgezet, maar zij zijn nog niet ver gekomen. De Nationai-Zeitung meldt in ver band met deze berichten Uit diploma tieke bron wordt ons bevestigd, dat thans inderdaad een zeer betreurens waardige stemming in de onderhan delingen over de schadevergoeding in Marokko op te merken valt. Er wordt aan toegevoegd, dat de staatssecreta ris von K id erlen-WAchter, die zich overigens in het volle vertrouwen en don steun "an den rijkskanselier ver heugt, niet van zins is dit voor Duitschiand zoo gewichtige oogenblik van den eenmaal ingeslagen en juist gebleken weg af te wijken. Von Ki- derlen-Wüchter zou eerder zijn eigen persoon, dan de groote nationale be langen, waarvoor hij thans optreedt, opofferen. Men hoopt, dat het in dit ernstige oogenblik niet zal komen tot een geschil tusschen de persoonlijkhe den, die den doorslag geven voor de leiding van de rijkspolitiek. Het ge rucht, dat in diplomatieke en finan cierde kringen is verspreid, dat Keizer Wilhelm over vun Kiderieu-Wachter heen aan Cambon bepaalde toezeggin gen zv.u hebben gedaan, die thans den staatse returis vaa buitenlandsche zaken hel verder leiden van de onder handelingen bemoeilijken, wordt als een verdichtsel, ja, als iets onzinnigs, gebrandmerkt. In verband ook met de Marokkaan sche kwestie ontvangt het Berliner Tageblatt hot volgende telegram uit Gasten: Do rijkskanselier, die binnen eeiuge dagen in Gostein zou aanko men, heeft zijn kamers in het hotel German'.a afbesteld, daar de reis voorloop!g onmogelijk geworden is. Het'-Bcrt.ner Tageblatt zegt echter,! dat men hieruit geen ongunstige ge volgtrekkingen mag maken. Naar liet blad verneemt, waren de onder handelingen aan het einde van de vo'r'ge week weder op liet doode puilt gekomen, daar een overeenkomst op de door beide partijen gekozen grond slagen niet mogelijk scheen Sedert Maandag zijn echter deze grondsla- gen veranderd. Men moet echter al- j tijd rekening houden met de moge lijkheid, dat er voor het einde van de onderhandelingen nog minder gun- st ge wendingen kunnen intreden, maar niet onmogelijk schijnt het toch, dat de rijkskanselier zijn reis uitgesteld heeft om het einde der onderhandelingen, dat niet ver al schijnt te Liggen, hier af te wachten. I Aan het „Berliner Tageblatt" wordt uit Konstantinopel geseind, dat het ren voorloopig dagelijks per hoofd een halve kilo maïs en verdere ondersteu ningen te geven. Bij de grensregeling 'zullen do wenschen van Montenegro In aanmerking genomen worden. Voor een schadeloosstelling zal men later ecu andere oplossing vinden in den vorm van een keizerlijke gift. Volgens een telegram uit Jonina is hot Woensdag bij Fiiiat tusschen een nfdeeling van 90 gendarmen cn solda ten en een rooversbende, die naar het heet. 250 man sterk was, tot een .ge vecht gekomen, dat Woensdag nog niet afliep. De Times ontvangt uit Cettinje be vestiging van het bericht, dat de Por te plotseling heeft besloten den Alba- neezen toe te geven. Zij aanvaardt thans Montenegro's uitlegging van de eischen der Malissoren. Vier vertrouw de afgevaardigden van koning Niko- laas zullen de vredesonderhandelin gen tusschen Sadr-ed-din en do Alba- neezen bijwonen. Ten slotte nog dit bericht De waii van Uskub seint, dat alle politieke vluchtelingen in de streek van Diakowa zich onderworpen heb ben. STAKING. Gister is Sir Albert Rollit fn de Londensche Kamer van Koophandel als Stadsnieuws Aldus wordt uit authentieke bron verklaard De 12 punten van het pro- gramma zim, zooals reeds gemeld Is, behalve de eisch van waarborg van de vreemde mugendheden, door Tur kije ingewilligd. Volgens deze is het den Malissoren geoorloofd wapenen te dragen, behal ve in stenen en op marktpleinen. Twee jaar lang blijven de Malissoren vrij van belasting. De belasting op scha pen bedraagt slechts 9 jasber per hoofd. Achterstallige bedragen zul len niet worden geïnd. De ambtenaren moeten Albaneesch kennen. In het ministerie vah buitenland sche zaken rekent men er op, dat de Malissoren tegen hedenavond terug zullon komen. De ministerraad be sloot aan de teruggekeerde Malisso- BEMIDDELAAR opgetreden in zake de loon kwestie» van de Londensche havenarbeiders Rollit zal heden met de behande ling voortgaan, welke wordt bijge woond door vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers. De ver dere afloop der kwestie hangt af van Rolllts besliss.ng. Indien deze gun stig luidt voor de stakers zal Zater dag de staking eindigen; anders zal de algemcene staking worden afge kondigd. Ben Tdlett verklaarde gister, DAT HIJ DEN TOESTAND ONGUN STIG INZAG; het aantal stakers raamde hij voor het OOgenbhk op twintig duizend. Til lett zeide, dat hij orders zou zenden naar Southampton, Antwerpen en Rotterdam met het verzoek aan de havenarbeiders aldaar om de stoom schepen d.e de stoomvaartlijnen er geen gezonden hebben wegens de sta king te Londen, n.et te lossen of te laden. Onderwijl zijn de vakbonden begon nen een commissie te vormen voor de staking, overeenkomstig de aan kondiging van Tillett. De bemanning van de Londensche l.chterschepen j staakten gister. Ook de kari-evoerders dreigen zich bij die staking aan te sluiten. HAÏTI. DE PRESIDENT VAN HAÏTI heeft er in toegestemd, het veld te ruimen. Behalve de sucoessen van do opstandelingen, hebben vooral de dr.ngendo vertoogen van de buiten landsche vertegenwoordigers bij de iiaitiaonsche regeer.ng president Si mon daartoe doen besluiten. De Brit- sche kruiser Melpomene en do Ame- rikaansche kruier De&moines bevin den zich voor Port-au-Pnnce. De bevelhebbers van beide schepen waren voornemens te Port-au-Prmce troepen aan land te zetten, ten ein de het aan boord gaan van den vluch tenden president te dekken en te wa kon legen het uitbreken van ongere geldheden, wanneer het legertje der opstandelingen de stad binnentrekt. Dinsdagmorgen was een rebellen- macht van omstreeks 20Ö0 man, ko mende u.t Kaap Hallien, Petionville binnengerukt. Het garnizoen gaf z.ch over of Lever het sloot zich bij de opstandelingen aan. Dinsdag stonden de opstandelingen nog op 5 KM. afstand van Port-au- Prmce. De minister van oorlog was met een strijdmacht van 200 ruiters de opstandelingen tegemoet gerukt. Een later telegram meldt, dat presi dent Simon met zijn gezin Haïti heeft veriaten. Gedurende de inscheping deed het gepeupel een aanval op de poLtietroepen, die de veiligheid van den aftocht der vluchtelingen verze kerden. Daarbij werden vijf personen gedood en zes gewond. KERMISKIJKJE. De kermis is in aanbouw de Haarlemmers zijn in kennis-,.voor pret". Dut wil zeggen: een deel van de Haarlemmers, nl. de jeugdige. Zo leveren bij den opbouw van tenten en kramen de publieke belangstelling, vermeerderen de herrie d:e bij der gelijke gelegenheden onvermijdelijk is, en gemeten van de vacantie op hun speciaie mamer. Ze stationnee- ren zich 's morgens om tien uur viak bij een voor hen interessante tent, die in het eerste stadium van aan bouw is, en blijven er tot het li.ng oin twaalf uur z'n tweede stadium bereikt heeft. Een dozijn gelegen heidsvrindjes blijven er bij, makes, veel bewonderende en minstens even veel critische opmerkingen, en staan de opbouwers in den weg zooveel ze kunnen. Op 'n lat. d.e juist aan de beurt is om in 't bouwsel te worden aangebracht, zijn natuurlijk pas ta voren vier leden der Haarlemsche straatjeugd gaan staan. Een opgerold touw. juist noodig, dient een ander tot zitplaats. En als een der nijvere, in deze hooge zomertemperatuur ee- mgaz.ns geëchauf leerde bouwen» mot oen grooten houten hamer een spijker in het tentbordes wil slaan, komt hij teiaat tot de ontdekking dat er toevallig juist op die plaats tweo „klappers" waren neergelegd. Neen, dit soort publiek is voor de kermis-opbouwers niet altijd even aangenaam. In zijn behulpzaamheid is het heelemaal niet te vertrouwen. Dat ondervindt de man, die hoog bo- •eB aan 'n kleur.ge gevel, schrijlings op een lange lat z.itend, aan hot werk is. Van beneden wordt 'rn toe geschreeuwd as-dat ie wel op ken passe, want dat 'et latje an de ande re kant losraakt." De man, onnoozei genoeg om <an z'n iat te vluchten, en een onderzoek in te 6telien. vond naiuurlijk het d ng in de beste orde. Bij de heer- schende warmte werken cfle dingen extra op iemands humeur. En de tentbouwers wenschen hun voorpret- publ ek af en toe naar Iets, dat erger is dan de inaan. De kernus-opbouw vlot intusschen goed. Het eene ranke bouwwerk na 't andere verschijnt, op de Oude Gracht en de Groote- en Botermarkt als altijd de kenniscentra. Toch is de to tale hoeveelheid tot nu toe minder dan het vor.ge jaar, en het schijnt wel dal zij weer gelijk zullen krijgen die beweren, dat het ieder jaar afneemt. üp de Groote Markt is de volgorde van de tentcncollectie vrijwel de ge wone. Naast Trou de stoouicaroussel, al blinkend met den gewonen lo- waoJg versierden voorgevel, daar naast wafelkramen, en vóó'r Brink maan het vaste fototentje (met. 'n expositie van wonderschoone kieken). Verder le ,,Tir de Salon" van meneer Bonefung, sinds menschenheugenia beroemdheid in het schaeitent-wezen, Consael's poffertjeskraam, The Ame rican Cake Walk Road, het tentje, dat het m.n of meer raadselachtige opschrift „Steffens dochter" draagt enzoovoorts. Het Is nu nog maar een halve ker mis (niets is nog klaar) en een kwart menschenlioi*rie maar over een paar dagen slaat de kermis er weer, in haar volle quasi-mooiheid, met het gewone menschen-geroezemoes tus schen de kramen en met de tiadiuo- neele hakluehtjes. En dan is de Oude Gracht weer een lange expos.tie van het vaste artikel nougat (de Mon- téLinart). E x a m e n s M. U. L O. 's-Gravenhage 1 en 2 Aug. Geslaagd voor diploma A: de heer B. W. West- steijn, Haarlemmermeer. Schermvereeniging „Pro Patria". Door het bestuur van de schermver eeniging „Pro Patria' alhier, is met ingang van 15 Augustus a. s. benoemd tut schermonderwijzer aan bovenge melde verotmiging de heer H. C. vun Krimpen en dit ter vervanging van wijlen don heer W. van den Eijnde. OM ONS HEEN No. 1397 Het warmste beroep. Wie wel het warmste beroep had in deze dagen van hitte, daarover twistten een stoker van de Lichtfa brieken en een smid van de Centrale Werkplaats. 21e noemden allebei dui zel i n.g wek kende thormometerc Ij fer s, maar konden het toch niet eens wor den. Dat komt hier vandaan, dat ieder een dieper voelt hoe warm hij het zelf heeft, dan hoe warm een ander hot zou kunnen hebben. Midden in den woordenstrijd kwam de stereotypeur van een drukkerij er langs en verzekerde, dat hij, die uren lang met gesmolten lood om gaat, het toch zeker wel warmer zal hebben, dan wie ook. Maar juist toen hierover verder werd onderhandeld, verscheen een bakkersgezel, die zich zelf zonder eenigen rodelijken twijfel het warmste beroep toeschreef. Hij had dezer dagen gehoord van een baklcerswerkplaats, waar de thermo meter het werk gestaakt had, of be ter gezegd het kwik, dat zijn hoogte punt bereikt had en nu niet verder stijgen kooi I Juist kwaan er de rondbrenger van een melkinrichting voorbij, die toen hij vier personen in een warme dis cussie bij elkaar zag, kwam hooren wat er aan de hand was en met de grootste beslistheid verklaarde, dat geen enkel beroep in hittegraad bij het zijne kon halen. Hij zei in den logisclien betoogtrant, waaraan men zien kon, dat hij gewoon was, 1n vergaderingen het woord te voeren „de zaak staat zoo. Jelui hebt alle maal ie maken met kunstmatige vu ren, hitte uit brandstof verkregen. Wat is brandstof Zonnehitte, die in vroeger eeuwen in den vorm van eteenkool is vastgelegd. Derhalve zon uit de tweede hand. Maar ik, die na genoeg den heelen dag op straat achter een zwaren wagen loop te duwen, ik krijg de zen uit dc eerste hand. Ieder redelijk menisch ziet het enorme verschil. Bovendien, zoo ging hij verder, ziende dat alle vier hem in de rede wilden vallen, en zich goed op dreef gevoelende, „jelui kunt jo warmtebron onlloopen, als je wilt, af en toe gaan drinken of je even verpoozen in den koolsten hoek van do werkplaats, maar daarop heb ik geen kans. De zon schijnt buiten overal „Behalve in de schaduw", riepen alle vier als uit één mond. „Do schaduw vroeg de melkman minachtend. „In deze heete dagen is schaduw een woord, een begrip, de werkelijkheid die schaduw heet is op geheven. Ik 7-eg jelui staakt je nut teloos getwist, want dat geen beroep zoo warm is als het mijne, is zoo zeker, zoo zeker als.... als het bestaan Yan de zon." Hierna greep hij zijn wagen weer beet. knikte triomfantelijk liet vier tal toe en vervolgde zijn weg, mid den in de zon. De anderen zetten hun gesprek voort en werden in de stij- gendo hitte der discussie zóó warm, dat ik het niet langer kon aanzien, en mijn weg vervolgde, voornemens om liever eens te gaan zoeken naar menschen, die zouden verklaren, dat ze liet nogal frisch hadden in deze warmte. Nog geen twee straten verder meende ik, zoo iemand gevonden te hebben. Daar kwam mij namelijk tegen een jong meisje, keurig gekleed in een witte blouse en met een mo dieus stroolioedje op. „Neem mij niet kwalijk", zed ik, den hoed afnemend, „maar ik stel een onderzoek in naar den betrekkei ij ken warmtegraad en zou graag weten, of u liet nogal met de warmte stellen kunt." „Ik geloof", zei ze en keek me wan trouwend aan, „dat u mij voor den gak houdt. Mijn beroep Is liet warm ste van alle." rnUlLLfa i Oh door Headon HilL Mr. Harrocks, die groote sympathie gevoelde voor het feit, dat de bewus- tclooze gestalte daar op het strand niets meer was dan zoo'n lastige poli tiebeambte. stemde er ook in toe zich te houden, alsof hij vast in slaap was geweest, en dat hij niets van zijn bu ren gehoord en gezien had, als er na vraag naar hen werd gedaan. Nadat hem zijn geld in goud was uitbetaald, hielp hij Scott naar de hut van Stondish dragon, en als een zuivere daad van vriendschap stemde hij er in too het zig-zag-pad op te loo- pen en een stukje van Ella's japon in de doornstruiken te laten haken, en het zakmes van Michael zoo noer te leggen, dat het wel gezien moest wor den. Na de komst van Sergeant Scott aldus onschadelijk gemaakt te heb ben, en na de boot van Standish weer In haar oorspronkelijke positio terug gebracht te hebben, terwijl vóórdat het daglicht aanbrak de opkomende vloed alle sporen van tijdelijke verplaatsing zou hebben uitgewischt, werd de on derbroken inscheping voortgezet in do kleinere, maar oven geschikte boot van Mr. Harrocks. die alvorens naar zijn hut terug te gaan de vertrekkende reizigers alles goeds in de nieuwe wereld wenschte. Michael's gespierde armen brachten hen heel snoedig bij het rif, maar toen ondervonden zij eenig oponthoud bij de noodzakelijkheid, om een inham in de uitstekende rotsen te vinden, waarin de boot veilig verborgen kon liggen, tot zij den volgenden avond noodig was, om hen naar do brik te brengen. De zee was volmaakt kalm, maar er was een gevaarlijke branding die kookte en bruiste in de ruwe in hammen, waardoor de boot vernietigd zou worden, tenzij zij heel voorzich tig word vastgelegd. Eindelijk vond Michael een geschikte plaats, en na dat het gezelschap er uit gestapt was, bedekte hö de boot met lange stukken zeewier, als een laatste voorzorg, om niet de aandacht te trekken van voor bijvarende schepen. Toon bood hij zijn dochter de hand aan om haar over de glibberige op pervlakte van het rif te brengen, en toen zij minachtend zijn hulp wei gerde. greep hij haai- ruw bij den arm. Stel je niet zoo dwaas aan, heks, siste hij haar in het oor. Er liggen draden over deze rotsen, die ons allen zouden doen omkomen, ais wij er op stapten. Ik ben niet van plan vóór mijn tijd al op te stappen. Zoo kwamen zij bij de ruine van den vuurtoren aan, en Ravenscar klom het eerst langs de ijzeren pen nen naar boven. Daarop volgde het meisje, dat als een jonge geit naar boven klom, toen haar den weg ge wezen was, terwijl zij de hand, die Ravenscar naar haar uitstak, om haar over het afgebrokkelde metsel werk te helpen, versmaadde. Met veerkracht! gen tred op den steeneu vloer stappend, keek zij nieuwsgierig op zich heen, terwijl Standish, die haar op de hielen gevolgd was, het puin wegveegde, dat liet valluik be dekte. en op het punt stond het zwa re luik op te heffen. Een oogenblik, met die woor den hield Ravenscar hein tegen. Omdat wij de eerstvolgende vier-en- twintig uur onder allesbehalve aan gename condities zullen moeten door brengen, zou 't niet verkeerd zijn, als Ella van het geheim op de hoogte wus, alvorens zij aan je gast werd voorgesteld, MichaeL Dan is er geen roden om een Jaloezie te toonen, die het ons allen onaangenaam zou ma ken. Jo kunt je die moeite wel bespa ren, zei Ella met een onaange naam lachje, Ik heb al lang ge raden, dat je kostbare Franschman een vrouw was. en dat ik haar ook wel een naam kon geven. Ik heb eon vaag vermoeden, dat zij do dochter van den ouden Vaughon moet zijn die vroeger gouvernante bij Yvonne Wenslade was. Ik heb gelijk, is het met Je hebt goed geraden, ant woordde Ravenscar. Wij zouden Je al lang geleden in vertrouwen go- nomen hebben, als je geen neiging getoond had, om de motieven, waar om ik dat meisje vasthield, te wan trouwen. Je bent zoo'n driftkop, dat je vader en ik bang waren, dat je een gevaarlijk gebruik van je weten schap zou maken, maar nu is de tijd daarvoor voorbij. Je zult nu zelf in staat zijn, er over te oordoelen, dat Miss Phyllis Vaughan en ik, verre van op intiemen voet met elkaar te zijn, eer als geslagen vijanden tegen over elkaar staau. Gaat zij met ons naar het buiten land vroeg Ella bedaard. Neen daarvoor weet zij een 1 voetje te veel omtrent ons en onze zaakjes, klonk beslist het ant- wooid. Zij wordt och, zij wordt o chtergelaten. Als de dingen te Wroxford een anderen loop genomen hadden, dan had je vader gehoopt haar over te halen om met hem mee te gaan op een schip naar Amerika, hetzelfde dat ons drieën nu zal mee nemen. Maar, in aanmerking geno men de vol, waarin Elisha Crowe ons heeft doen loopen, ls hij zoo ver standig geweest elk verlangen te laten varen om jou een stiefmoeder to bezorgen, nietwaar, Michael lie groote visscher, die den zwaren ring van liet valluik weer opnam, liet een brommerig gegrinnik hoo- Dat was onzin niets don een voorbijgaande bui, zei hij. Ik ben te oud voor zulke gekheden, denk ik Er volgde een stilte, alleen afge broken door het zieden van de branding om de rotsen beneden, en daarna door de zacht gefluisterde vraag van Ella Ben je dan van plan haar daar te laten om haar van honger te doen omkomen Of staat het in verband met de draden, waarover vader zoo oven sprak Heb je haar tets gezegd over de de drluien vroeg Ravenscar aan Standish, en er klonk Iets scherps in zijn stem. Zij zou er op getrapt hebben, als ik het niet gedaan had, klonk !iet ©enigszins k'orfig antwoord. Welnu don, ja, lieve, daar moe ten die draden voor dienen en het geen aan het eind daarvan zit Deze ruïne is al lang een eta-in-den-weg geweest, en je vader en ik hebben be sloten haar te vernietigen. Natuur lijk zal Iemand, die dan toevallig op het rif is. er slecht afkomen. Juist, zei Ella met een hard lachje. Je hebt het mij alles heel duidelijk gemaakt, Carter. Bezorg mij nu een of andere krib om op te slapen, want ik word vermoeid. W aarop Standish het valluik op tilde en zich zonder van den touw ladder gebruik te maken, naar bene den liet zakken in de kamer. HOOFDSTUK XXVIL De komst van de brik. Het was een slecht bij elkaar pas send gezelschap, dat onder in de ruïne vun den vuurtoren vereenigd was up den dag na de vrijspraak van Dick Wenslade. Phyllis was, sinds zij den vorigea avond in haar zoo noo- dige sluimering gestoord was door de komst van andere bezoekers in haar gevangenis, gelukkiger en kal mer geweest dan vele dagen geleden. Op oen of andere manier tei haar een intuïtie, dat de nieuw aangeko- menen vluchtelingen waren, er. liet was niet moeilijk, de conclusie te trekken, dat hun plannen niet ge lukten, hetgeen, wat het ook voor haarzelf mocht beteekenen, veel goeds voorspelde voor Dick. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5