NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. S628 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 8 AUGUSTUS 1911 A ABONNEMENTEN A D V E R T E N T I N: per drie maanden: SMkJv Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Jv:Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1-30 Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (gy tT I 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant oSüïSd zSHbüd.'vo'or 'Haarlem' i i i i i i i i i i i 037 K U Redacüe en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT Nl'HMEH BES IAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 9 AUGUSTUS. Gemeenteraadsvergadering, 1 1/2 u. Schouwburg-Jansweg: Sara Burger hart. 8 uur. Brongebouw: Optreden van Solseï en Hesse, 8 uur. Soc. Vereeuiging: Matinée, 2 uur. Soc. Vereeuiging: Opvoering der re vue: Zie je zo vliegen? 8 uur. Schouwburg Stoel en Sprce: Jan Sinees. S uur. De Kroon Bioscoopvoorstellingen Al berta Frères 2 en 3 1/2 uur. De Kroon: De Kuische Suzan.ua 8 u. Gebouw Sint Bavo: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur Biosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel- Imgen van 2 uur af. Hotel Dam en Daal, Bloemendaal: Solisten-Concert, 7 1/2 uur. oiaasnieuws Oxn Ons Heen ln het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Greepjes uit de Gemeenterekening" in de rubriek Om Ons Heen. NOG EEN DE GEN EST ET-B ANK Men schrijft aan de „N. It. Crt." Don 14e-> Augustus zal te Bloemen daal de De Genestet-Bonk onthuld worden, en dan voortaan ais herinne ring aan den leekcdichter staan op een plaats, waar... De Genestet nooit van zijn leven een voet kóm hebben gezet. Het is waar, dat de plaats gun stig gekozen is. voor wie na stil go- peiiis zich aan een drunk wü laven, want de Bank grenst aun het Hotel Duin en Daal. waar het ook aange naam zitten is. Het is eveneens waar, dat de plaats gunstig gekozen is, voor wie behoefte hoeft te worden her innerd aan de voortreffelijkheid van het onderwijs van de Bloemcnüaal- sche Schoolvereeniging, welker ge- houw als achtergrond van <ie bank dienst doet Maar wie ook maar even aan De GcnesteL wilde dénken, moest beslist pi"1 andere plaats Lebben uit gezocht. Het vijverrandje, dal met begrijpe lijke gulheid is afgestaan coor de niaG.lscUd.ppij, üie het hotel Duin en Daal exploiteert, maakte vroeger deel uit van de nezittingen dor familie Ar nold. die het huis bewoonde, dut later hotel zou worden. Met de familie stund De Genestet zooal niet op gespannen dan toch zeker met op goeden voet. Hare en zijne opvat tingen verschilden tc veel. dan dat ei van vriendschappelijke verhouding kon sprake zijn, en dus was het uit gesloten. dat de dichter zijn mijmer- zitje zocht op het terrein der hem an tagonistische familie. De Genestet heeft veel gezeten op de plaats, waar nu liet houtblok staat, dal met den naam van De Gonestet- Bank wordt aangeduid. Daar had ook1 nu de granieten bank moeten komen, en met achter de wafelkraam, die aan eten ingang van het hotel staat, wam eenden voederende kinderen cn smakkende daejesmensclion een poe len vloek vormen. Het is zeker te betreuren, dat het aan het "vorige comité van de Huur- leinsche afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond ondanks alle moeite niet is mogen gelukken, het kleine stukie grond waarop boven genoemd stuk hout geplaatst is na bij de koepel van het L. ..en Wild hoef, te vei krijgen. Op die plaats toch heeft de dichter de inspiratie voor verscheidene 2ijner gedichten beko men. Wij vernemen, dat bij ware vereer ders van Do Genestet de ontstemming over deze keuzo zoo groot Is, dat zij er ernstig over denken een tweede De Genestet-Bank op ia richten, maar dan op een plants die waarlijk door de voeten van den dichter is be treden. Deze plaats zul gelegen zijn in de onmiddellijke nabijheid van de „oude" De Genestet-Bank. Tot zoover de schrijver in de ,,N. R Crt Dat er ecD tweede De Genestetbank zou komen iijat uus mei zooi waar schijnlijk, ^vaaneer wij in aanmer king nemen, dat üe geiden voor deze bank nu met zoo heol vlot zijn bin nengekomen. Maar algezien daarvan, gaat het o. L niet wel aan het De Genesiet-connté, dal zich veel moeite (veel meer dan de schrijver van dit stuk kluagblijke- lijk weet 1) voor deze. zaak heeft gege ven te verwijten dat zij geen geschik te plaats voor het monument heeft uitgekozen. Deze moeite is juist daardoor ont staan. dat men weinig medewerking bij de belanghebbenden vond. om een plaatsje voor de bank te krijgen, want de omwonenden waren over 't alge meen met erg er op gesteld, om do bank in hun omgeving te hebben, om dat een dergelijk monument wel eens misbruikt wordt. Wat nu do plaats van de in den volksmond zoo boe tende houten De Genestetbank be treft, deze was niet voor 't doel ge schikt, omdat daar later wellicht ge bouwd zal worden. Men kan het comité er dus geen verwijt van maken, dat het do bank niet op deze plaats opricht. ZWEMSCHOOL. De temperatuur van het water was hedenmorgen G uur G6 gr., hedenmid dag 12 uur 67 gr. Concert in den Hout. Het programma voor Vrijdag 11 dezer luidt 1 Marsch aus der Suite, Lachner. 2. Ouverture Die Lustigon Weiber von Windsor, Nicolai. 3. L'IIe d'Amour Valse, Bosguet. 4. Grande Fantaisie de l'Opèrette La Belle Ilélène, Offenbach, Coenen. 5. Philémon et Baucis, Gounod. Ouverture pastorale, Entre acte, Danse des Bacchantes. 6. Nita Valse Espagnole, Warwick. 7. a. Serenata, Moskowsky b. Sia- mesische Wachtparade, Llncke. 8. Fantaisie de l'Opèrette La Gran de Duchesse de Gerolstein. Offen bach. ORGELBESPELING, in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem op Donderdag 10 Augustus, des namiddags 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezorman. No. 1 Athalia Marsch, Mendelssohn, No. 2. Largo, HandeL No. 3. Inle.ding en Variation, A. Hesse. No. 4. Aria uit Stabat Mater, Rossini No. 5. Fluit Concert, le deed, Ch. Rinck. KNAPENVEREENIGING „OBADJA". Voor een goed bezette zaal gaf Maandagavond bovengenoemde ver een: ging een anti-kermisavond. Medewerking werd verleend door de muz.ekvereen.iging ..Kunst na Ar- bed" der Haarl. Jangelingsvereeni- ging en de Gymnast:ekvereeiniging Prins Hendrik. Na het openingswoord van den voorzitter werden de verschllende nummers van het goed voorziene pro gram ma uitgevoerd. De knapenvefr- eon.ging gaf samenspraak en voor dracht, en tusschen d.e nummers door, doed „Kunst na Arbeid" zich hooien en verr.chite de gyuuiastiek- vereenig.ng eenige toeren op de brug. Zij toonde ook reeds groote vaardig heid in 't hoogspringen: Luide bij- valsbetui.gingen beloonden de uitvoe renden voor hun werk. De avond mag welgeslaagd heeten. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: B. Grabr.ei, Leidscheplein 16, een gouden broche. A. Kraaijenliagen. Assendelverstr. 33, een kanarievogel. H. Ploeg, Meester Joostenlaan 19, een zilveren medaillon. H. S. Hui.s in 't Veldt, Gasthuislaan 154, een vrouwenzak. J. 'leeuwen, Ravesteeg 20, een bril in étui. E. Vreeke, Leidschestraat 119, een kiuderschoentje. H. Stappers, lleerensingel 103, een gouden damesring. W. Landweer, Drossestraat 23, een armband. W. J. Westendorp, Kerkstraat 2 r. een taschje met inhoud. II. Eizas, de Wetstraat 45, een por- temonna.e met inhoud. DrinkhaL De Drinkhui der Haarlemsche Staalwaterbronnen is giste ren door 65 personen bezocht. DECORATIëN. Bij Kon. besluit van 31 Juli 1.1. is aan den heer M. A. J. Bauer te Bloe mendaal verlof verleend tot het dra gen van de versierselen van offi cier der Orde van do Kroon, en aan den heer E. A. von Salter, directeur van het Museum en de School van Kunstnijverheid te Haarlem tot het dragen van de versierselen van rid der der Orde van de Kroon, hun door Z M. den Koning der Belgen ge schonken. Kazerne diefstal. Door een sergeant van het 10e re giment werd bij de politie aangifte gedaan van een diefstal in de cantine der Lnf an ter.ekazerne aan den Kou- denhom. Uit de prijzenkast der onderoffi- oie'rsvereeniging „Mars" zijn een twintigtal z.lveren en verguld-zilve ren medailles verdwenen, uit eOn buffetlade f 1.50 cn eenige postzegels, uit de buffetkast eenige reepen choco lade en sigaren. De d.efstal moet van nacht zijn gepleegd. De politie heeft de zaak in handen. Pogingen om de brandkast te for- ceeren zijn waarschijnlijk ook ge daan, ten minste het slot Was be schadigd. EXAMENS ENGELSCH L. O. 's-Gravenhage, 7 Aug. Geslaagd de dames A. A. H. van der Hyden te Beverwijk en P Commandeur te Scho ten. EXAMENS HANDTEEKENEN L. O. 's Gravenhage, 7 Aug. Geslaagd de hoeren B. de Beer en H. Beers te Haarlem. EXAMEN NED. TOONKUNSTE- NAARS-VEREENIGING. 's-Gravenhage. 7 Aug. Van de 5 candidaten is geslaagd voor Piano, L. O., rnej. S. C. Biaauboer, te Bever wijk. Acte examens L. O. Voor de acte Engeisch is le 's-Gra venhage geslaagd mej. J. W. Fonta- nier, te Haarlem woonachtig. Ongeval. Maandagmorgen is het vierjarig jongetje P. R., toen het op de Boter markt voor een handwagen langs wiido gaan, mét dien wagen in aanra king gekomen. Het kind brak het rechter-boveubeen, en is naar do Ma- riastichting gebracht om daar ver pleegd te worden. AANBESTEDINGEN, lieden is door B. en W. aan be steed: le. Het uitbreiden van het Hoofd bureau van Politie aan de Smede- straat, alhier. Hie'rvoor waren ingekomen 9 bil jetten. Ingeschreven is door: W. A. van Zanten voor f 1840. C. Rol, voor f 1885. Th. M. van Deursen voor f 15%. Firma Hart en J. Sedik te Bever wijk voor f 1977. J. C. van der Vlerk voor f 1799. J. van Gelder, voor f 1748. H. G. Scholte, voor f 2147. H. Bakker en J. Breevoort, voor f 1720. J. P. A. Neelissen, voor f 1692. De personen achter wier namen geen woonplaats is vernield, women allen te Haarlem. Het onderhoud van de stookgeroed- schappen, gedurende het tijdvak van den dag der gunn.ng tot en met 30 Juni 1915, in vijf perceelen. 4 Biljetten waren ingekomen. Ingeschreven is door: A. H. de Wilde Jr., voor perceel 1 f 740. 2. f 180, 3. f 2150, 4. 120, 5. 1750 C. van Cuijk, voor perceel 1. f 670, 2. f 105, 3. f 2149, 4. f 96, 5. f 555. Th. A. van BreugeJ .voor perceel 1 f 530, 2. Sb, 4. 98. 5. 500. II. P. Kloos, voor perceel 1. f 390, 2. f 85, 3. f 980, 4. f 80. 5. f 290. De inschrijver» wonen allen te Haarlem. De gunning van be.de aanbestedin gen zul plaats hebben op Dinsdag 22 Augustus a.s. DE JOYEUSE ENTRéE DER APEL- DOORNSCHE PADVERKENNERS IN HAARLEM. Maandag zouden hier de Apeldoom- sche Padverkenners komen. Up hun „tournee" zouden ze van Den Bosch via Gouda en Den Haag ook naar Haarlem gaan. Dies werden ze door onze Kennemer Padvinders verwacht het bleef bij verwachten. Geen Pad verkenner, evenmin een Padvinder verscheen. De Haarlemsche vakbroe ders patrouilleerden tusschen onze stad en Leiden, maar ontdekten niets. De middag en de avond gingen voorbij zonder dat Haarlem s puden door Apeldoorners waren verkond. Dat geschiedde eerst, toen de nacht al over onze goede veste was gedaald en de Kennemer Padvinders reeds allen op één oor lagen. Toen kwamen de Apeldoorners. Zn genoten geen entvangst van Haarlemsche colle ga's. Zelf moesten ze hun pad verken nen, en dat voerde hen naar 't Bron gebouw, waar ze met z'n veertienen orn twee uur op de stoep zaten. Daar vond een politieman de veertien, die vroegen, waar ze konden kampeeren. Nadat de dienaar der Hermandad plechtig den naam des (dertienjari gen) aanvoerders had genoteerd, en een de ge"evens voor een proces-ver baal van dit nachtelijk feit ten bate van het politierapport verzameld had, werd er getelefoneerd aan den hoofd leider der Haarlemsche Padvinders aar don heer Stinis. En het slot van de historie was. dat den Apeldoorners nachtlogies werd verstrekt in de ma nége van den heer Charles Kok, in. het Haarlemmerhoutpark. Vanmorgen vertrokken ze weer per fiets naar Wijk-aan-Zee. (Hun vertra ging op de reis naar Haarlem was, tusschen twee haakjes, aan rijwiel defecten te wijten). En van Wijk-aan- Zee, waarheen hen drie Kennemer Padvinders begeleidden, zouden ze vandaag nog naar Amsterdam gaan. Schoten's Werklooze nfonds i Door de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Typografenbond is de heer W. F. le Fèbre candidaat gesteld in de vacature, ontstaan in het bestuur van het Gemeente-Werkloozenfonds te Schoten. (Zla varder Stadsnieuws onder Ia et \te berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. DR L. H SLOTEMAKER AZN. Te Bloemendaal is in den ouderdom van 81 jaar overleden dr. L. H. Slote- maker Azn., emeritus-predikant bij de Remonstrantsche Broederschap. In 1855 hii de Ned. Herv. Kerk can didaat geworden, werd dr. Slotema- kor in 1857 predikant te Maartensdijk, in 1861 te Hoorn, in 1865 te Arnhem. In 1878 ging hij naar de Remonstrant sche Broederschap over en werd pre dikant van haar nieuwe Arnhemsche gemeente door hem gesticht, tot hij den len Augustus 1903 emeritaat nam. De N. R. Crt. schrijft over den over ledene Dr. Slotemaker was een wetenschap pelijk man. Hij promoveerde te Lei- djn, na zijn studie te Utrecht te zijn begonnen, op een proefschrift over de Synoptici in vergelijking met tiet vier de Evangelie, maar al spoedig wijd de hij zich aan de studie in de wijs begeerte, waartoe zijn heider hoofd en meesterschap van de taal hom bij uitnemendheid geschikt maakten. Een reeks opstellen in het Theologisch Tijdschrift de Tijdspiegel en de God- geleorde Bijdragen getuigden van zijn ongemeene gave om diepzinnige waagstukken klaar uiteen te zetten. Er is, moenen wij, ernstig sprake van geweest, hem een professoraat aan te bieden, en zeker zou h<: een voortref felijk docent zijn geworden. Want hij was een welsprekend man. Hij was een geestig en boeiend spreker. In do geschiedenis van de moderne richting zal zijn naam met eere ge- ncemd blijven. Hij behoorde tot de intellectueelen onder de modernen, maar aan zijn woord ontbrak de warmte van het gevoel niet. Dat kwam ook uit in het Morgenlicht, het bekende godsdienstige dagboek, dat hij eerst met J. P. de Keyser en J. Stemberg en later alleen redigeerde. Onder den titel Uit de Moderne Le vensbeschouwing, heeft hij uit de ver zameling nog een bloemlezing uitgege ven. SCHOTEN. SCIIOOLBOUW TE SCHOTEN. De „St. Ct." bevat het advies van Ged. Staten van Noord-Holland, om trent de aanvrage van het bestuur der gemeente Schoten, om toepassing van art. 53 der wet tot regeling van het lager onderwijs. Volgens de overgelegde begrooting zullen de kosten voor de stichting van drie schoollokalen en een gym nastieklokaal bedragen eene som van f 31,640, waarvan, na aftrek der aan de gemeente toekomende Rijksver goeding ad 25 pet. of f 7910, dus f 23,730 te haren laste blijft. In aansluiting met het in het adres aangevoerde meenen Ged. Staten dat er, m verband met den financieel en toestand der gemeente, alleszins re denen bestaan om haar in deze bui tengewone kosten van het onderwijl naar art. 53 der wet op het lager on derwijs, vanwege hot Rijk ©ene tege moetkoming te verstrekken. De gemeente Schoten wenscht, blij kens haar adres, dat de bouwkosten geheel ten laste van het Rijk komen. Dit uiiterste komt Ged. Staten niet wenschelijk voor. Zij meenen echter dat eene buiten gewone bijdrage van f 15,820, boven de gewone Rijksbedrage van 25 pet., onmisbaar is te achten, zoodat in to taal f 7910 der buitengewone uitga ven ten laste der gemeente zal blij- SANTPOORT. Gistermiddag te 3 uur brak een he vige brand uit in een schuur van den heer G. Kors Dam op de Hofgeest. In korten tijd werd deze mot een aun- greuzenden hooiberg in de asch ge legd. üe brandweer kon de woning behouden. De ware oorzaak is nog onbekend. HEEMSTEDE. Zaterdagavond reed C. v. H. uit Bennebroek langs den Rijksstraatweg en werd plotseling door zekeren K. uit Haarlem aangevallen. Bij het gevecht, dat hierdoor ontstond, kreeg v. H. een hoofdwonde. Een cude veete schijnt de oorzaak. HILLEGOM. Hedenochtend is door de Arrondis sement» rechtbank te Haarlem de heer A. J. Wijnekes van Hillegom beed.gd als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, aldaar. HAARLEMMERMEER. Vla steelt Het vlasplukken is in deze gemeen te, dank zij het voortdurende prach tige oogstv. ter, zeer spoedig afgeloo- pen, ook al omdat de vlasteelt in deze omgeving van geen grooten omvang is Over het algemeen is het vlas bi] het uitdoen meegevallen. Het is nog tamelijk vau lengte geworden en van goede kwaliteit Het droge weer is bepaald gunstig geweest voor het zaad. dat een goed beschot belooft Al het vlas, dat hier verbouwd wordt, is reeds, terwijl het te veld stond, verkocht en wordt nu per scheepsgelegenheid naar de Zuid-Hol- landsche eilanden vervoerd, alwaar het wordt verwerkt. Gevolg der droogte. Te Nieuw-Vennep hebben de melk boeren, als gevolg van de droogte, waardoor de melkproductie aanzien lijk verminderd is. hun klanten op runtsoen gesteld. Zij, die voorheen b.v. 3 kan per dag betrokken, moeten zich nu niet 2 kan behelpen en zoo ieder naar evenredigheid. De verzuch ting van meusch en dier, in één woord saamgevat is water, hemel water 1 Te Nieuw-Vennep en omgeving doen zich veel sterfgevallen onder kleine kinderen voor, vermoedelijk als ge- •volg van de b lie. Zondag en Maan dag stierven er in de kleine omge ving Nieuw-Vennep vier kleintjes en allen onder dezelfde ziekteverschijn selen. Geen belangstelling. In de jongste zitlin" van het Kan tongerecht was van de 85 beklaag den... niemand verschenen. Allen werden bij verstek veroor deeld. SLOTEN. Bij mej. Van Dijk alhier is bij haar afwezigheid ingebrokenverschillen de gouden en zilveren voorwerpen en sieraden zijn ontvreemd. Bij den veehouder T. van den Boo gaard te Sloterdijk is een rund aan miltvuur eestorvenhet dier is ver brand en de stal enz. worden ontsmet. HEEMSKERK. AANBESTEDING. Bij openbare aanbesteding is de bouw van het Raadhuis Heemskerk gegund aan firma Honeman aldaa'r voor f 14870. VELSEN, Hedenochtend is door de Arrondis- sements-Rechtbank te Haarlem de lieer J. Kostelijk beëedigd ais ambte naar van den Burgerlijken Stand te Velsen. ITMUIDEN. Raadsverkiezing. Wegens het raadsbesluit tot niet toelating van den in district 111 ge kozen sociaal-democraat, den heer R. Brink, is door de vijf vrijzinnige raadsleden, die vóór toelating hebben gestemd, aan Gedeputeerde Stalen vernietiging van bet raadsbesluit aangevraagd. Haring. De aanvoer van nieuwe haring is dezer dagen zeer groot. Van Zondag lot heden kwamen niet rnindor dan ruim 30 loggers binnen, met ruim 10.000 kantjes haring. ZANDVOORT. De „St. Ct." bevat de Kon. goedge keurde gewijzigde statuten van de Zandvoortsclie Terrein- en Hotel Maatschappij, te Amsterdam. binnenland HET BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN EN Z. K. H. DEN PRINS AAN UTRECHT. In het verslag van dit bezoek kwam de mededeeling voor, dat de Vorste lijke bezoekers voor het stadhuis werden toegezongen door de zang* vereeuiging „Mannenzang" eh „Kerkgezang", en ook door een ca- pella dameskoor, onder leiding van Joh an Wagenaar. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat deze aubade door een combinatie van Utrechtsche vereenigingen aan het Vorstelijk Echtpaar gobracht, plaats had onder leiding van den heer Otto de Nobel. SCHADELOOSSTELLING TWEEDE-KAMERLEDEN. De Haagsche Tel.-correspondent meldt Naar m-: van betrouwbare zijde wordt medegedeeld, zal in het rap port der staatscommissie voor do grondwetsherziening worden voorge steld, de schadeloosstelling vcor de leden der Tweede Kamer te verhoogen tot 2500. Er waren verschllende leden, die nog hooger wilden gaan. PROF. DR. C. 1L WIND. Gisteren overleed te Utrecht op 43- iarigen leeftijd prof. dr. C H. Wind, hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aldaar. TREINBOTSING. Te Twelloo had gistermiddag een botsing plaats tusschen den van De venter naar Apeldoorn vertrekkenden locaaltrein en een goederentrein. Do oorzaak moet gezocht worden in ver keerden wisselstand. Verscheidene personen in den locaaltrein gezeten, bekwamen kwetsuren, hoewel niet van ernstigen aard. Enkelen moesten worden verbonden. De machine van den locaaltrein beliep veel schade. VERDRONKEN. Bij de Visschcrshaven te Schevenin- gen, is gisteren een man bij het ba den verdronken. Het lijk is nog niet aangespoeld. INBREKERS. Bij het verhoor, dat de drie inbre kers, die te Nijmegen gearresteerd werden, op het politiebureau onder gingen bleek, dat zij behoorden tot een clubje van 5 personen, dat zich reeds herhaaldelijk aan diefstal schul dig maakte Het bleek, dat zij dezen winter reeds meer dan 10 inbraken voor hun rekening hebben gehad, waarvan de daders tot nog toe onbe kend waren. De twee omhvekenden aan het quintet werden gistermiddag door de politie gearresteerd, zoodat Nijmeren voorloopisr van dit vijftal bevrijd is. DE STAKING TE AMSTERDAM De toestand van den op Kattenburg in de stakingsdagen getroffen Hom- ma blijft steeds vooruitgaande. EEN BELANGRIJKE AANHOUDING. Dank zij de activiteit der Utrecht sche politie, is te dier stede een vreemdeling aangehnuden, met wiens arrestatie de Fransche justitie hoogst waarschijnlijk op hot spoor is geko men van een dievenbende, die in den laatsten ti'd een zestal inbraken heeft gepleegd in de buurt van Parijs, waarbij een groot aantal effecten werd gestolen. CHRISTEN-SOCIALISTEN. Bij het referendum, uitgeschreven door den Bond van Christen-Socialis ten, werdon tegen de kiesrechtpara graaf 6 stemmen en tegen de doelno- ming aan den „Rooden Dinsdag" 26 stemmen uitgebracht. De groote meerderheid xerkbmrdo zich dus vóór. (Vad.) HOLLANDSCIIE SPOOR. De directie van de H. IJ. S. M. heeft bepaald, dat sollicitanten de den 31-jarigen leeftijd hebben bereikt, niet meer in vasten dienst zullen worden genomen. WOESTELINGEN. Men meldt ons uit Heerlen: Zondagnacht kregen een aantal Polen twist Messen en dolken wer den getrokken waarbij een der Po len levensgevaarlijk werd gewond, en een zwaar gewond. Door de marechaussee's werden de daders uit de mijnwerkerskoloaiO van hun bed gelicht. Eenige wapenen werden in beslaggenomen. TEGEN IIET TANDBEDERF. De Koningin-Moeder heeft onlangs het heschermvrouwschap aanvaard van de Ncderlandsche Vereeuiging tot bestrijding van het tandbederf.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1