Oi Kwartjes-Advertentiën van HAARLEM'S DAGBLAD delen, want "dan staat Ja tegenover neen. VRAAG. Heeft eene dienstbode het recht, wanneer bet om de 14 da gen haar uitgaansdag ils, zich daar aan te houden ook als mevrouw vi ssite krijgt? ANTWOORD. Het recht wel; maar bijzonder welwillend is het niet om niet eens voo'r een enkele maal te willen verschikken. Recht is eeai mooi ding; maar er gaat nog wel iets bo ven. CORRESPONDENTIE. Ons zijn vragen gedaan met betrek- Ring tot den Hoofdelijken Omslag te Schoten. Wij zullen daarnaar infor- mocre'n en zoo mogelijk belangheb benden trachten m te lichten. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Koninginnedag. Do Commissie tot viering van den Koninginnedag stelt zich voor, bij gelegenheid van den verjaardag van li. AI. de Koningin met do kinderen per drie hoogste klassen der scholen ten boottocht u> maken en de lagere klassen in de school te onthalen. Benoemd in het district Amsterdam tot hiiip-vorderiugscoaimissaria jhr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia ie Heemstede. BENNEBROEK. Zekere Van R. had zijn paard on beheerd laten staan nabij liet oafé „Berg-en-dal". Door do nadorencle tram verschrikt, sloeg liet paard op hol en wierp een voorbijganger, A. T. uit Schoten, omver. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Met de tram is hij naar Haarlem ver voerd. Op Vrijdag 11 Augustus, dos av. 8 uur, zal de Raad bijeenkomen tot het behandelen van de volgende onder werpen Notulen. Ingekomen stukken. Vaststelling der gemeente rekening over 1910. Onderzoek geloofsbrieven Raadsle den. SLOTEN. De „St. Ct" bevat de Kon. goedge keurde statuten van de Bouwmaat schappij „de Eendracht IV', te Sloten (Noord-Holland). Zij heeft ten doel, het verkrijgen, verkoopen, ruilen, bouwen en ver bouwen, huren en verhuren van on roerende goederen, zaken en rechten en het deelnemen in andere naam- looze vennootschappen met een soort gelijk doel. Het maatschappelijk kapitaal be draagt f 30,000, verdeeld in 30 aa'n- deelen van f 1000 elk. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen P. A. Geens, Amsterdam, Gr. Bad huis. J. P. C. Tichelaar, Uithuyzon, id., 3 pers., G. W. Polak, Almelo, id, J. W. Frowein, Arnhem, id, 8 pers., G. Dirkzwager, Maassluis, id., 5 pers., E. Honing, id., id., M. Vermeer, Hil versum, id., P. R. J. Perk, id., id., J. v. d. Meer, Hilversum, id., 6 pers, G. J. de Moor, Djember, idem., R. Lede- rer, Weenen, id., W. Foekons, Am sterdam. id., 6 pers., L. Dien, id., id., L. G. Herwarden, Dordrecht, id., 5 pers., Fam. Geiger, Berlijn, Marezate, 4 pers., Fam. Van Linge. Veendam, ia., 4 pers., Fam. Behzendt, Steglitz, id., 5 pers., Fam. Terwindt, Arnhem, id., 2 pers., Fam. Neumark. Breinen, id., 2 pers., W. Trappen. Hcrdingen, l'Océan, .T. Püncke. Bussum, id.. 2 p., D. Mosier, Berlijn, id., 2 pers., O. Stiebler, -Breslau, id., 2 pers., Dr. Grosser, id., id-, Fr. Steinmetz, Tritz ier, id., 2 oers., W. C. v. d. Kuylen, Amsterdam, id., 9 pers, W. Ilibbeln, id., id., 4 pers., P. Schneitler, Kleef, Kerkstraat 32. H. Kruger, Homburg, id., F. Biallosterkv Amsterdam, Spoorstraat 30, S pers., G. Walder- dnrf, Molsberg, Pension Mundhenk, 6 pers., Fam. Nauta. Amsterdam, Haar lemmerstraat 1. 3 pers., Fam. Huge, id., id., 3 pers., C. Luthzeru, Solingen, Kerkstraat 32. Fam. Eckholt, Amster dam, Hooeeweg 72, 2 pers., Fam. Hep- kema, Ileerenveon, id., 3 pers., Fam. Coster, Amsterdam, Nieuwstraat 25, 2 pers., Fam. Kerkmeester, id., id., 2 pers.. L. A. Tholen, Veendam. Duin- lust, 7 pers., Fam. Rabbic, Amsterdam Zeestraat 24. 2 pers., Fam. Hinsber- gen, id., id., Th. Muller, Essen, id., Fam. Knoop, Amsterdam, Spoorstr. 32, 2 pers., Fam. Lochenhof, Duisburg Beo ii Hivage, 4 pers., Fam. Manus, Amsterdam, Grand Hotel, 5 pers., Fam. Schmitz, id., id., 5 pers., Fain. Neumann, Berlijn, id., 2 pers., Fam. Boritha, Griesman, id., 4 pers., Fam. Meyerhoff Utrecht, id., 3 pers., Fam. Uröïimeyer, Weenen, id., 3 pers., Fam. Blum, Elberfeld, id., Fam. Gau- ke, Eitdorf, id., 4 pers., R. Feder, Am sterdam, Gr. Badhuis. W. Kamer, id., idem, 3 pers. Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin is voornemens aan staanden Maandag met Prinses Ju- •liana van Soestdijk naar Het Loo te rug te kee'ren. TWEEDE OPIUM-CONFERENTIE. Uit Washington wordt gemeld, dat aangezien alle betrokken mogendhe den iiet voorstel, om een tweede opium-conferentie te houden, hebben aangenomen, Nederland binnenkort de'uitnoodigingen zal doen voor die conferentie in Den llaag op 15 Octo ber aanstaande. DE VERMISSING VAN MR. DF- MAREZ O YENS. Het Departement van Buitenland- sche Zaken hier te lande is ha het bekend worden van de vermissing van' den oud-Minister De Marez 4 Oyens onmiddellijk opgetreden met maatregelen teir bevordering too mo gelijk van de opsporing van den ver miste. Dientengevolge heeft HT. Ms. ge zant te Berlijn de tusschenkomst der Beijersche rogeering ingeroepen tot het doeta de'r noodige stappen, die tot het terugvinden van den lieer De Marez Oyens kunnen leiden. Ook gisteravond waren bij de fa milie to 's-Gïavenhage nog geeine be richten ingekomen omtrent het resul taat der nasporingen naar den ver misten oud-minister mr. De Marez Oyens. ONTWERP INKOMSTENBE LASTING. De Haagsche Tel. correspondent meldt: Van betrouwbare zijde werd mij medegedeeld dat het ontwerp inkom stenbelasting van minister Kolkman binnen zeer korten tijd bij de Twee de-Kamer zal inkomen. ONJUIST BERICHT. Het Volk bracht het volgend be richt: Gevangen miliciens. Door een onzer lezers wordt ons medegedeeld, dat het hem met zekerheid bekend is, dat zich sinds eenige weken in de Oranje Nassaukazerne te Amsterdam 5-tal miliciens in arrest bevinden, omdat zij geweigerd zouden hebben te schieten tijdens de gebeurtenissen n de havenbuurten. Gisteren zouden de arrestanten naar Haarlem wtfrden overgebracht, om daar voor den Krijgsraad terecht te staan. 't Hbld. voegt daaraan toe: Wij hebben ter bevoegde plaatse naar de juistheid dezer mededeel!ng informaties ingewonnen en verna men niet alleen dat het gcheele be richt onjuist is, doch ook dat e'r zelfs niets .is voorgevallen, wat aanlei ding zou kunnen geven tot zulk een gerucht Niet alleen is de geest onde'r de troepen tijdens hun verblijf in Am- Amsterdam uitmuntend geweest, maar ook is van ter beschikking stel ten wilde beleenen. Daar do firma de zaak niet geheel vertrouwde, vroeg zij bij de politie, of de effecten soms van diefstal afkomstig konden zijn. De commissaris in de eerste afdee- ling vond geen der effecten op de lijst der gesignaleerde geldswaardige papierren. De firma betaalde daarop f 600 aan de dame, die daarvoor een accept toekende. De politie ging evenwel de gangen der dame na, die mot twee hoeren en pension woonden en een dag daarna, afreisde. Zij vond evenwel geen aan leiding het drietal verder na te gaan. Intusschen waren de effecten naar Amsterdam gezonden en vandaar ge retourneerd als slaande op do lijst van gestolen papieren en derhalve waardeloos. Drie maanden later, tijdens de lustrumfeesten, kwam op hetzelfde bankierskantoor een Franschaiau om effecten to beleen eh. Hei waren van dezelfde soort als indertijd door do dame beleend. De man werd aan den praat gehouden en de politie ge waarschuwd. De commissaris kwam op liet bankierskantoor en nam den vreemdeling, die Walter Dubois zei- de te heeten, in arrest. Hoe hij aan de effecten, die een waarde van f 20.000 vertegenwoordigden, kwam, wilde hij niet zeggen. Hij protesteer de tegen zijn arrestatie. Later weid hij herkend als een der beide heer-en, die met de Fransche dame in Maart in Utrecht had ver toefd. Hij bleef echter pertinent ont kennen, ooit in Utrecht te zijn ge weest. Bij zijn verhoor deed hij tel kens tegenstrijdige verhalen. De ef fecten werden nu naar de firma De C Ier eg en Boon Hartsinck gezonden, die later opgaf, dat ook deze op de lijst van gestolen papieren voorkwa men. De vreemdeling werd gebertillio- neend en het dossier van zijn ver hoor naar Parijs verzonden. Weldra arriveerde een Inspecteur dar geheime politie uit Frankrijk, die mot de Utrechtsche politie de zaak voider onderzocht. Dubois werd her kend ais een zekere Haat, die reeds 20 jaar had gezeten. Uit een portret van zijn vrouw werd de dame her kend, die ln Maart de effecten be leende. Uit een nader onderzoek bleek, dat Dubois of Hoat ook te Rotterdam is geweest met zijn vrouw en een derde, een zekere Anthonis, welke derde m Den Haag de effecten heeft trachten te beleenen. aangeboden, heb ik don hoer .Van Deiuso persoonlijk geschreven, dat wat de loonquaestic betreft de 2 kon worden toegegeven. Met dit briefje kou de lieer Van Demise doen wat hij wilde. Het antwoord van de zeelieden ,was, dat ook de looncaschen van de bootwerkers moesten worden inge willigd. En wat de logies betreft, zoo als men weet kunnen de reederijen ofschoon niet verplicht, do logies onder toezicht stellen van den inspec teur van de scheepvaart. Welnu, wij hebben dit gedaan. Voor ai onze schepen hebben wij een certificaat gekregen, dat do logies goed zijn, aarvoor zou hier bemiddeling noo- dig zijn Ook het eten is voortreffe lijk. Wij wenschon geen bemidde- lingscomité, daar geen bemiddeling noodig is. De staking kan worden opgeheven. Wij ondervinden niet den minsten last". t Hbld. verneemt opnieuw van directies der bij de zeeliedenstaking betrokken stoomvaartmaatschappijen dat van de bemiddelingspogingen niets kan komen. Er werd verzocht mede to deelen, dat, hoe zij ook de goede bedoelingen der commissieleden en van den sa mensteller der commtesie waardeo- re'n, zij niet bereid zijn op eenige be middeling in te gaan. DE VECHTPARTIJ. De toestand van den bootwerker F. Vonk is iets gunstiger. BEWAKINGSTROEPEN. Donderdag zal het laatste detache ment marechaussees, sterk 24 man, Amsterdam verlaten. Alleen blijven don nog een aantal veldwachters over, ilio echter ook wel spoedig naar hun respectievelijke woonplaatsen zullen vertrekken. TENTOONSTELLING. Omtrent de tentoonstelling van ge reedschappen, leermiddelen. Instru menten, modellen, enz., ten dienste van het vakonderwijs, zoowel voor meisjes als jongens, to houden te Utrecht van 9 tot 18 September a.s., vernemen wij, dat al de ruimte reeds in bezit is der meest bekende fabri kanten op dit gebied. Industrie- en Huishoudscholen, Ambachtsscholen, K un stn ij verheid scholenKonink I ij ke Nederlandsche Kantwerkschool Weefschool, Dagschool voor Kunst- sj-ttjexm een zijn een tn. ïaraardl, omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot Is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. van een Krijgsraad van mili ciens, om welk feit dan ook, niets bekend. ONVOORZICHTIG. Te Huizen maakte een lid van de afd. Huizeh van de vereen iging .Volksweerbaarheid" zijn geweer schoon, toen plotseling het schot af ging. Een kogel had den bovenarm bij den schouder verbrijzeld. Op een hondenkar vah een kaasventer werd de onvoorzichtige naar het zieken huis te Utrecht vervoerd. DE ZIEKTEGEVALLEN IN DE MUIDERPOORTBUURT TE AMSTERDAM. Het onderzoek, door den Gemeente lijken Gezondheidsdienst ingesteld naar de melk, waaraan de ziektege vallen van jl. Vrijdag in de MuideT- poortbuurt toegeschreven werden, is thans geëindigd. Uit dat onderzoek is gebleken, dat do ziektegevallen niet door het ge bruik van deze melk zijn veroorzaakt Noch het chemisch, noch hot bacte riologisch onderzoek hebben eonig positief resultaat opgeleverd ten aan zien van het vinden van verdachte bestamddeelen. En de proeven, op dieren genomen, leverden evenmin oonig resultaat op. Het staat dan ook voor den gezond lieidsdienst vast, dat de melk niet moet worden beschouwd ais de oor- 'zjaak (der 'ziektegevallen. Wat dan wèl de oorzaak is, kan de gezond heidsdienst niet nagaan; men ver moedt, dat het gebruik van bedorven voecbingsm.ddelen de ziek te-gevallen heeft ten gevolge gehad. EEN BELANGRIJKE AAN HOUDING. Te Utrecht is, zooals we reeds in 't kort meldden, een vreemdeling aan gehouden, door wiens arrestatie de Fransche justitie hoogstwaarschijn lijk op het spoor is gekomen van een dievenbende, die in de buurt van Parijs een zestal inbraken heeft ge pleegd, waarbij effecten werden ge stolen. Het „U. D." vertelt, omtrent deze zaak o. a. het volgende In Maart van dit jaar vervoegde zich bij een beleend bankiershuis te Utrecht een Fransche dame, die cffec- De Fransche regeering heeft de uitlevering van den gearresteerde ge vraagd. De andere medeplichtigen is men op het spoor. HAAIEN IN DE NOORDZEE. De heer B. G. Baljé, schipper bij het Nederlandsch loodswezen, deelt in de „Vliss. Courant" mede, dat hij op zijn jongste reis ïn de Noordzee verschillende liaaien heeft gezien, welke volgens hem door de tropische hitte hierheen schijnen verdwaald to zijn. De heer Baljé acht de «tieren niet gevaarlijk voor wat betreft het baden aan het strand, maar waar schuwt andere zeelieden, om in volle zee geen bad te nemen. Beter dan maar last van de hitte, dan zoo als de schrijver het uitdrukt „voor do haaien te zijn" I ONGELUKKEN. Gistermiddag had aan de machine fabriek van den heer D. te Amster dam, een ernstig Ongeluk plaats. Twee werklieden geraakten onder eeh zware ijze'ren plaat. Zij weirden ernstig verwond per motorbootje naar het Binnengasthuis gebracht. Een der slachtoffers was hij aankomst reeds overleden. DE ZEELIEDENSTAKING TE AMSTERDAM. DE BEMIDDELINGSPOGING. Prof. mr. P. A. Diepenhorst heeft zich bereid verklaard ui de beimdde- lingscomniLssie zitting te nemen. De Amsterdamsche correspondent van het „Vad." schrijft Wij hebben een onderhoud gehad met den directeur der Stoomvaart- Maatschappij Nederland, den lieer Op leu Noort, en wel naar aanleiding van de pogingen, door den heer Bee- rends gedaan betreffende de bemid deling. 14ij achtte de pogingen, hoe goed ook bedoeld, onverstandig. Ze zullen de zeelieden nog langer weerhouden, het werk op te vatten en de ioenschen hoe langer hoe erger in de verdruk king helpen. Hoe langor de staking duurt, hoe meer zeelieden er van buiten worden aangenomen, en des te langer zal het duren eer het oude personeel de opengevallen plaatsen weer zal kunnen innemen. Hij, persoonlijk, denkt er niet aan de iKuniddeling te aanvaarden. „Waarover zou moeten worden be middeld vroeg hij. „Bij de bemid deling, door dien heer Van Deinse ambaohten, Nederlandsche lledde- Maatschappij, enz., benevens vele personeele inzendingen. Op de ten toonstelling zelf zal het kantwerkbe- drijf, weven, vazendraaien enz. wor- m uitgeoefend. Binnen eenige dagen verschijnt liet Tentoonstellingsnunimer van „Het Vakonderwijs" niet uitgebreide mede- deelingen, terwijl dan tevens nadere bijzonderheden van liet „Congres" zullen worden bekend gemaakt. BRAND. Zaterdagmiddag is boerderij ,,Het Verdriet" bewoond door den o genaar J. Gerritsen, gelegen aan de Reinaldstraat te Velp, door brand vernield. Slechts enkele meubelen werden gered. De brandweer kon er alleen in slagen de belendende per- ceelen te behouden. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. INGEZONDEN MEDEDRELINGEN a 80 Cts. per regel. Henri Abalé - Reims. Gemengd Nieuws CHOLERA. Naar uit Konstantinopel wordt be richt, zijn wegens de voortdurende uitbreiding van de cholera onder de Turksche soldaten de herfsUnanoeu- vres afgelast. Te Triest heeft zich weer een nieuw geval van cholera voorgedaan. Z'N VADER VERMOORD. Te New-York heeft een zeventien jarige jongen zijn vader doodge schoten. De jongen, die gearresteerd werd, bekende de misdaad en zeido, dat hij het feit gepleegd had, omdat hij geen lust had met werken den kost te verdienen, waartoe zij-u vader hem dwong. HET SPAANSCHE MATROZEN- OPROER. Volgens een brief van een officier van de „Numantia" zou de muiterij, waarover we een en ander meiddon, het karakter van een opstand hebben gehad. Tachtig matrozen namen er deel aan, onder het roepen van: Leve de republiek De irA. D. C." te Madrid heeft uit Cod lx een telegram ontvangen, mel dende, dat de krijgsraad 26 matrozen van de „Numantia" heeft gevonnist en dat er een strafpeloton is f vannd. DE PORTUGEEZEN OP TIMOR, Blijkens een uit Nederlandsch-IndiS ontvangen telegram hebben de Por- tugeezen zich uit de voc/rmalige betwiste gebieden op het eiland Ti- mor vrijwillig teruggetrokken en er; eenige versterkingen geslecht DE TOESTAND VAN Z. H. DEN PAUS. Uit Berlijn wordt aan het „Hbld." geseind Het vermoeden, dat de ongesteld heid van den Paus ernstiger is, dan officieus toegegeven wordt, is beves tigd «toor mededeel ingen, welke het „Berl. Tageblaft" uit diplomatieke kringen te Berlijn ontving. Het is volkomen juist," dat de jongste ziekte van den Paus toegeschreven moet worden aan een aanval van jicht, hetgeen het Vaticaan officieel ver klaard heeft. Doch de stand van za ken is zoo, dat de Paus sniert tien tallen van jaren aan jicht lijdt, en dat alle belangrijke organen, tenge volge van de jicht, aangetast zijn, vooral de darmen en de bloedvaten Bovendien lijdt de Paus aan een vergevorderde arterieverkalking, zoo dat de werkzaamheid van het hart. hetgeen ook door het Vaticaan offi cieus toegegeven wordt, niet meer is opgewassen tegen een koorts. Al de kleine flauwten, waarvan melding gemaakt is, kunnen het ern stigste ten gevolge hebben. De Paus heeft, dank zij zijn ma tigheid en zijn sterk gestel, alle cri sissen steeds overwonnen, doch liet zou dwaas zijn den tegenwoordigen toestand niét bedenkelijk te noemen, Uit Rome wordt geseind De toestand van don Paus blijft vrijwel dezelfde; er is echtor eenige verbetering merkbaar. De jichtaanval heeft een normaal] verloop: de algemeene depressie wordt minder. De geneeslieeren hebben geconsta teerd, dut de koorts afneemt en «le onrustbarende verschijnselen minder worden. ANGSTIGE MOMENTEN. Het had dezer dagen niet veel ge scheeld of de onderzeeboot „Rubis" had gedeeld in het tot der „Pluviose". In den mond van de haven van Cher bourg oefeningen houdende, begon 't vaartuig plotseling op onverklaarbare wijze te zinken. De commandant die op de bruc stond, beval den luitenant Garbonnier- naar beneden te gaan om te trachten aan de daling een einde te maken. Hij vond daar reeds een aanmerkel'ke hoeveelheid water staair en de bemanning in radeloozcn angst, behalve een bootsman, die zijn tegenwoordigheid van geest behield. Te zaïuen deden zij wat noodig bleek, om het instroomen van het water te doen ophouden. Zij zetten de turbine van het achterschip aan om het wa ter ie loozen en na eenige minuien van nameloozen angst en onzeiteriieid kwam er beweging ui tie vooisleven langzaam steeg de „Rubis" weer naai de oppervlakte. De ir. aueriji uit de haven toegeschoten sleepoooien be hoefden geen hulp te verleunen. De personen, die bij hel zinkeu van het schip zich op de brug bevonden en hiervan afgespoeld waren, zijn ge red. SPOORWEGONGELUK. Uit Brunswijk wordt geseind, dat gistermiddag de D-trein van Parijs naar Berlijn te Rellstödt door een ploeg arbeiders is heengereden. Er ontstond een verschrikkelijke paniek. e personen werden terstond ge dood. AUTOMOBIELONGELUK. Bij een automobielougeluk te Cor- mep-y, bij Tours, zijn 8 studenten ge dood en verscheidenen gewond. ONTPLOFFING. Er komt uit Rome bericht, dat er een gerucht lc^t, dat een kruitma gazijn van de marine te Torent iri de lucht is gevlogen, waardoor verschei dene slachtoffers gemaakt zijn onder de mariniers. Bijzonderheden ontbreken. MILITAIRE GEHEIMEN VERKLAPT In Neurenberg is ouder verdenking van verraad van militaire geheimen, een secretaris van de Posterijen aan gehouden. Hij was van plan met een verlof reis naar Frankrijk te gaan. De overheid bewaart een streng stil zwijgen over deze zaak. VACANTIE l Sinds een dag of vier, vijf bieden vele Parijsche straten een eigenaardi- gen aanblik de winkels sluiten, de een na den ander niet wegens trou wen, geboorte of sterfgeval, doch van wege de vacantie. Op de ramen zijn gruote panieren geplakt met do mede- deeling Gesloten tot half Augustus, of zelfs tot half September. In Nederland is men nog niet zoo ver 1 DE WIJNONLUSTEN. Het proces tegen 47 wijngaardeniers die tijdens de troebelen in het Fran sche Mainedepartement in hechtenis zijn genomen, is aangevangen en zal waarschijnlijk tien dagen duren. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn genomen om ordeverstoring te v«x>rkomen. DE WARMTE. Uit Weenen wordt geseind, dat de hitte in geheel Oostenrijk en Honga rije de afmeting van een ramp begint aan te nemen. De teel; van vruchten en beetwortelen wordt als volslagen mislukt beschouwd, als het weer niet spoedig verandert- Hierop is echter volgens de uitspraken der meteorolo gen vooreerst geen kans. GROOTE VERDUISTERING. De beambten Wegener en Hamanil zijn wegens verduisteringen tot 'n be drag van 250.000 mark, gepleegd ton nadeele van het bijkantoor to Hom burg tan 'de RifksnanK, j-evangen ge nomen. Uit Hamburg wordt nog nader ge meld De beambten Wegener en 1 lamana van hot liior gevestigde hoofdkantoor van de Rijksbank, zijn wegens ver duistering tot een bedrag van 250.000 Mark gevangen genomen. Zij hebben dezo som met wedden bij wedrennen verdaan. Zij verschaften zich liet geld door stukken Duitsche Staatsschuld uit het depót van oen Hamburger Bank weg te nemen en deze door tusschenpersonen te laten verpanden. Als de ontvreemde stuk ken weer noodig waren, verpandden zij andere en losten met het aldus verkregen geld de oude stukken weer in Zoodoende hadden de beide be driegers tot een waarde van 250 000 Mark ontvreemd en verpand. Korten tijd geleden was Wegener, dien hot hier te benauwd begon te worden, naar het buitenland gevlucht doch eergisteren keerde hij weer te rug en gaf zichzelf bij de politie aan. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Op zijn aangifte beeft de politie zijn medeplichtige llamann gevangen i Uit de Arbeiderswereld UITSLUITING. In de Saksische metaalindustrie is het nu toch tot de groote uitsluiting gekomen. Kerk en Schooi DS. VAN ENDT. Ds. H. G. van Endt, die bijna 2a jaren, te Woerden het predikambt bij Ned. Ilerv. Gemeente vervulde, is een kortstondige z;ekte te Utrecht in het diakonessenhuis overleden. De overledene was 51 jaar. Letteren en Kunst TOONKUNSTEN AApS-VER- EEN1GING. De 32ste jaarlijksche examens der Nederlandsche Toonkunstenaarsver- eeniglng zijn Dinsdag te s-Graven- liage voortgezet en geëindigd. In het geheel hadden zich aange meld 65 voor Piano L. O-, 4 voor Piano M. O., 3 voor Viool L. O., 3 voor violoncello L. O., 13 voor koor zang (onderwijskunst) en 10 voor Solozang (onderwijskunst), te zamen 98; waarvan geslaagd 25 voor Piano L. O., 1 voor Piano M. O., 3 voor viool L. O., 1 voor Violoncello L. O., 12 r Koorzang (onderwijskunst) en 5 voor Solozang (onderwijskunst). Een candldaat trok rich tijdens het exa men terug. Drie candidaten hebben aan het examen geen deel kunnen nemen. De Commissie van examinatoren bestond uit de heeren Mr. Henri Viotta, 's-Gravenhage en M. W. Petri, Utrecht, afwisselend als voor zitter; S. van Millingen, Amsterdam, Jan Rijken, Deventer, Ant. Averkanip J. L. v. d, Broeke, J. W. Kersbergen J Mossel, Anton H. Tierie, A. A. L. Tiggers, Jos. A. Verheijen, Amster dam, A. H. Amorij, Arnhem, J. H. B. Spaanderman, Gouda, L. Angenot, J. M. Bolle, H. W. Hofmeester, Ch. van Isterdaël, H .D. ven Ling, Carel Oberstadt, Arnold Spoel. Karei A. Textor, H. Völlmar, C. L. W. Wirtz, 's-Hage, P. C. Koerman, Leeuwarden, Mej. C. Mac GUlavry, Leiden, Leon C. Bouman, Nijmegen, J. H. Besselaar Jr., Louis Schmtzler, B. A. Verhallen, A. B. H. Verheij, b-. de :el, Rotterdam, W. Petri. Utrecht, A J. Ackermann, le secretaris. Stoomvaartberichten S-TOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Banda (uitreis) passeerde 8 Aug. Ouessant. Het stoomschip F tores (uitreis) passeerde 8 Aug. Dtmgeness. Het st. G roti us (uitreis) arriveerde 6 Aug. te Southampton. Het st. Prinses Juliana (thuisreis) arriveerde 8 Aug. te Genua. Het st. Vondel (uitreis) arriveerde 8 Aug. te Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Solo (thuisreis) ar riveerde 7 Aug, te Suez. Het st Besoeki (uitreis) passeerde 7 Aug. Kaap Serrat- Het st. Kawi (thuisreis) arriveerde 7 Aug. te Suez. KON. HOLL LLOYD. Het stoomschip Delfland vertrok 8 Augustus van Amsterdam naar Bue nos Aynes. Tiet st Frisia (uitreis) arriveerde 7 Aug. te Rio Janeiro. STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. TTet stoomscbin Prinm vertrok 4 Augustus van "Batavia naar Am sterdam Het. stoomschiT) Teenkai vertrok Augustus van Padang naar Amster dam. HOLLAND—AMERIKA-LTJN. Het st Soestdijk, van Philadelphia naar Rotterdam, passeerde 8 Aug. 6 uur 45 voorn». Wight Het st. Victorieus arriveerde 7 Aug. van Rotterdam Lv. Beaton te Philadel phia. Bnrgerlïjke Stand SCHOTEN. GETROUWD 11. Bakx en L. Hoekstra. H. A. Langordorff en E. Bruinenberg. BEVALLEN G. Verzellenberg, geb. Smakman, d. C. Dreijhus, geb. Goudswaard dochter. OVERLEDEN C. C. A. Kwaaitaol, 2 rand.'

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7