Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Rlldt. 15 Aug. 1911. Hoogste barometerstand 770.6 m.M. te St/ornoway (ten Westen van Schot land) laagste 745.6 m.M. te Riga (Oostzeekust van Rusland). Verwachting tot den avond van 16 Augustus Wind matige tot kra-chtigen Uoord-Westelijken tot Noord-Oostelij ken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien. Temperatuur iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vooruitgang. Vorige ."tand te 2 uur 764 m.M. OPGAVE VANi JOH M. SCHMIDT-Optlolen 06 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand Dinsdag 16 Augustus Hoogste gisteren 2 uur F. 80 Laagste hedennacht F. 82 Hoogsto heden tot 19 uur F. 67 HOOa- en LAAQWATERSTANDEN 16 Augustus. H o og w a t er. IJmuiden v.m. 6u. 64 m.; n.m. 7u. löm Katwijk v.m. 6u.29m.;n.m. 6u. 50m Petten v.m. 7u. 14m.;n.m. 7u. 36m Laag water. Umuidenn.m. 2u. 64m.; v.m. 3u.l5m Katwijk n.m. 2u. 34m.; v.m. 2u.55 m Petten n.m. 4u. 24m.; v.m. 4u. 45m Hot aansteken der lantarens van rijwielen» auto's en andere voertui gen, moet te 8 uur geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A SO Cts. par regel. ^21^ dagelijks Mm WATERTOCHTJES v. Hearlem8.15, 10.16, 12.15, 2.15, 4.15, 6.15, 8.15 #n f w u. van Zaandam: 6.so, 8.15, 10.'5 12.16,2.15,4.15, 6.15 en f 8.16U. -j- Alleen des Zondags. Ligplaats: Nieuwe Craoht. indien er een brand in een groot ho tel ontstond Gisteren was de wind gelukkig niet sterk, anders had een groot deel van oud-Zandvoort gevaar geloo- pen. Ook was het een geluk, dat de eerst brandende villa „Nelly" slechts aan één zijde door andere perceelen be grensd wordt. 'Aangehouden. Door de politie alhier is aangehou den A. B 17 jaar, wonende te 'Amsterdam, wiens opsporing was gevraagd door den commissaris van politie in de derde sectie aldaar, we gens diefstal van 762.37, ten nadeele van zijn patroon. Genoemde persoon had alhier een kamer gehuurd. Het ■was verdacht, dat hij zoo weinig ba gage bij zich had, alleen een hand koffer, waar niets dan eenige snuis terijen in zaten. Hij was in gezelschap van H. Fau- rel. 15 jaar, eveneens uit Amster dam, die ook een handkoffertje bij zich had, waar hoegenaamd niets in sat. Daar de signalen overeen kwamen met die in het Politieblad omschre ven en hunne kleeding ook niet di- ,'Tect den indruk gaven, dat zij als badgasten hier vertoefden, werden jZij aangehouden en bekende P. aan 'bot politiebureau, het geld van zijn patroon door opensluiting van een kast te tobben ontvreemd. Hij was nog in het bezit van 543.68 1f2. Beiden zijn naar Amsterdam over gebracht. Heden was de temperatuur van het' •water 16 gr. R. SANTPOORT. Het fanfarecorps Wilhelmina al hier, behaalde op het concours te Krommenie den eersten prijs, een gouden medaille, in den marschwed strijd, en den derden prijs, een Pron ken medaille, in de derde afdeeling. HALFWEG. Ome muziekvercöiiiging „Eonsge- iziudheid" gaf gisterenavond' ee'n uit- 'vooriug op het Kerkplein, waarbij door do welwillendheid van de E. S, M. de tent met talrijke electrischo lampjes was verlicht. Do welgeslaagde uitvoering werd «loor zeer velen bijgewoond'. HAARLEMMERMEER. Brand. Gisterenmiddag ontstond er bij den landbouwer A. Zijlmans, aan den Slo- lerweg bij den Vijfhuizerweg brand in oen schelft karwijstroo, staande achter op het erf. Direct stond alles in lichte laaie en deelde het vuur zich mede aan een schelft klaverhooi en een schelft gewoon hooi, die alle tot don grond toe afbrandden. Een wa genschuur, waarin een kar, benevfcns verschillende landbouwwerktuigen ge borgen waren, verbrandden ook. Ge lukkig, dat de wind van de boerderij af was, waardoor deze kapitale wo ning met landbouwschuur gespaard bleef. Alles is verzekerd. De vermoedelij ke oorzaak is, het.spelen met lucifers door kinderen. De brandspuit no 2 die spoedig ter plaatse was behoefde; geen d enst te doen, hetgeen gelukkig, was ook, want wegens de langdurige droogte waren de slooten zoo goed ais opgedroogd. Met behulp van brandhaken werd het hooi uit elkan-l der getrokken. BLOEMENDAAL. De De Genastetliank. De rede, die dr. J. B. Schepers bij de onthulling en de overdracht der De Genestet-bank heeft gehouden, en waarvan we in ons blad van Maan dag at oon uitvoerig uittreksel ga ven, werd door hem uitgesproken voor de veranda van hötel Duin en Daal. Een groot aantal belangstellen den van hier en elders waren aanwe zig, en we merkten daaronder op de vertegenwoordigers van het Bloe- mendaaisch gemeentebestuur, van de vereeniging Bloemendaals Bloei, van de Remonstrantsche Gemeente te Haarlem (do hoeren P. C. A. v. d. Breggen en Mr. H. Ph. 't Hooft) en vele andereu. Mejuffrouw D. C. de Gencstet, een dochter van den dich ter, woonde de plechtigheid bij. Dr. Sctopers deelde in den loop zijner rede 0. m. nog mede, dat een schrijven was ontvangen van don •heer H. J. Poutsma, uit Bloemfon tein. Die meldde, dat hij zijn leerlin gen De Genenstet's gedichten liet lezen, en dat bij hen dadelijk groote belangstelling had bestaan voor het den dichter te wijden gedenkteeken, zoodra ze daarvan hoorden. Per post order maakte de toer Poutsma een aantal financieelc bijdragen, door hem ten bate van dat gedenkteeken ontvangen, ovor. Ook deed spreker voorlezing van een telegram uit Gheel (België), dat hulde bracht aan de nagedachtenis van den dichter P. A. de Genestet. Nadat «Ir. Schepers zijne rode had beëindigd, begaf men zich naar de plek, waar to bank, door een zeer smaakvolle planten- en bloemen-deco ratie omgeven, op liet moment barer onthulling wachtte. Die had thans plaats en de burgemeester van Bloe- mendaal, Jhr. Bas Backer, verklaar de namens do gemeente, dat dezo de bank aanvaardde en op zich nam, daarvoor zorg te zullen dragen. Nadat de oorkonde was overhan digd, was hiermede de plechtigheid der onthulling en overdracht, die on geveer ten uur geduurd had, geëin digd. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. De lieer G. K. Kocli. verzoekt te ruggeving van voor de H. B. S. te Haarlem betaald schoolgeld, aange zien hij vernomen heeft, dat de aan de gemeente gestorte retribuliegeldon weder aan de ouders zullen worden ter hand gesteld. B. on W. stellen evenwel voor, op het adres afwijzend te beschikken, aangezien de finonc-ieele draagkracht van den adressant, grooter is dan die van «le ouders der leerlingen, aan wie bedoelde tegemoetkoming werd toegekend en de grens, welke toen is aangenomen, overschrijdt. Inbraak. Een brutale inbraak heeft gisteren plaats gevonden bij de wed. Smit, aan den Koningsweg te Velsen. De in brekers bebben met strijkijzers op schrikbarende wijze huisgehouden in de woning. Een antiek kabinet, vazen en een kostbare spiegel zijn totaal aan gruis geslagen, de pendule met coupes werd op den grond geworpen, alle kasten ledig gehaald. Een drietal beruchte Beve'rwijkers zijn in verband met a'eze inbraak aangehouden. Twee hunner zijn op he tterreiu der wunüig gezien. Binnenland DIEFSTAL. Men meldt ons uit Amsterdam Hedennacht is bij den juwelier J. Del Canho in de Kalverstraat 110. 218 diefstal gepleegd. Do dader of daders hebben de spiegelruit van een dor winkelkasten ingeslagen en door de ontstane opening met de hand eenigo byoutorieen ontvreemd. De heer Del Canho is tegen inbraak verzekerd. De politie doet onderzoek. PAARDENFOKKERIJ. De afdeeling Noo'rd-Holland van de Nat. Voreeniging tot Bevordering der Paardenfokkerij in Nederland, hield te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering onder voor zitterschap van den heer K. B'ree- baart Jr. uit Winkel. In deze vergadering werd besloten,, dat de afdeeling in het hoofdbestuur zal vertegenwoordigd blijven door dc thans nog fungeerende commissaris sen de heeren K. Iïreebaart en P. Olg. De heer P. J. B. Ferf had zich niet meer beschikbaar gesteld, waardoor het aantal commissarissen werd te ruggebracht op het getal door de nieuwe statuten vastgesteld. Aan den heer Fe'rf werd hulde go- bracht voor al hetgeeln hij in 't be lang van de paardenfokkerij en voor hel paardenstamboek heeft verricht. De vergadering hield zich vervol gons bezig met do bespreki'ng do'r wenschelijk geachte aanvullingen en wijzigingen in het ontwerp gewijzig de Wet op de Paardenfokkerij 1901. DE HAAGSCHE RAADS VERKIEZING. (Zie ook 2de Blad). Dc N. R. ct. geeft een volledige op gave. Te weinig stemmen werden toe bedeeld aan de soc.-democraten Bloc ker (111), Oldenboom (32), De Kleer (18), Harms 13) en aan den vrijzinnig- democraat Treub (1). Te veel aan do licorcn Schalekamp, Van Liefland eri Ankerman (resp. 48, 19 en 5). ISRAëLS. In alle buitenlandsche bladen van toleekenis wordt met veel lof over on zen verscheiden kunstschilder ge schreven. HEVIGE BRAND TE WEERT. Men seint ons uit Roermond: Te Weert hij Roermond zijn heden nacht 7 huizen en een bidkapel door brand vernield. Zeven gezinnon zijn dakloos. Het vee kon worden gered, maar eenige kippen en biggen zijn verbrand. Verzekering dekt de scha de. De oorzaak van den brand is on bekend. Sport en Wedstrirdea WIELRENNEN. GUUS SCHILLING. Hot schijnt dat de beke'ndo Ncder- landsche sprinter Schilling tot de lange baan-wedstrijden is overge gaan. Zondag won hij te Essen den 20 K.M.-wedstrijd achter motorga'ng- making in 15 min. 1 3sec.j 2. Paul Combes; 3. Timmermans, uit Den Haog;4. Wissmann en 5. Klein. ZWEMMEN. OVER DE SCHELDE. Drie Vlissingsche hoeren: J. G. van Nxftrik Jgz., C. H. Gillissen on J. J. Meijer zijn gisteren van Vlissingen. over de Schelde naar Breskens ge zwommen. Om 10 uur van Vlissingen vertrokken, kwame'n zij te kwart voor één te Breskens tuin. Do Schelde is daar 4500 meter breed, doch tenge volge van den stroom hebben de zwemmers ongeveer 7 KM. afgelegd. WATERPOLO. DE HOLLAND—BELG 16- WEDSTRIJD. Ilei Hbl. toont zich allesbehalve te vreden over de spelmethode die in den Holland-België-wedstriid is ge volgd. Het blad schrijft: „Er is ruw gespeeld, ruw en on doordacht. En onze spelers hebben gedeeltelijk door dit spel getracht het gemis aan taktiek en vaardigheid goed te maken. Die beide eigenschap pen toch bezaten de Belgen in groote mate, vooral de vaardigheid in het! juist-schieten. Daarin waren onze spelers ver achter. Aan snelheid ontr •breekt het onzen spelers niet." En verder: „Jammer, dat het waterpolospei van gistëren zoo weinig propagandis tische waarde heeft gehad." CRICKET. Jhr. Mr. FEITH's ELFTAL—Mr. WHALLY's ELEVEN. Maandagmorgen ving deze ontmoe ting te 's-Gravenhage aan. De Engel- sclien batten eerst. De Hollanders misten Paul de Groot, voor wien v. Manen ihv.eL De Engelschen hadden met den lunch 145 runs voor 5 wickets maar daarna kwam er een collaps en de innings eindigde al op 159. Milford scoorde 31, Yates 53, Rahs- botton 33, Green 12). De IIoLlandsche aanvoerder bowlde zeer succesvol: hij nam 5 wickets voor 60 runs (E. M. la Chapelle 3 voor 41, C. van Loon 1 voor 17, Hel dert Jr. 1 voör 31). Jhr. mr. Feith's elftal ging hierna aan bat. De captain ru'ndc zich uil met z'n score op 11, van Gogh ging voor 0 en Swens voor 4. Van Manen en Hoidert Jr., die resp. 16 en 30 scoorden, hielden langer stand, maar de runs kwamen ëferst snel toen, jhr. C. W. Feith en la Chapelle samen waren. Aan het einde van den eorsten dag waren bedden met reap. 37 en 59 not out, en bei Hollandsche totaal stond op 172 runs voor 5 wickets. Vandaag zou de wedstrijd worden voortgezet. DE KREKELS TE HILVERSUM. De Krekels speelden Maandag hun vierden en laatsten wedstrijd te Hilversum. Zij waren bij deze gele genheid versterkt met liealey (Vol harding) en E. Hoidert (Rood en Wit) batten eerst en scoorden 185 (liealey not out 61, J. J. v. d. Berg 44, E. Hoi dert 30, G. Hamburger 18). Hilversum antwoordde met 138 (v. Booven 12; Leroux 14, Demmink 15, A. Keet 14, Naudé 26, Stratsheim not out 27). Als de Krekels in hu'n tweede in nings 9 3runs hebben voor 3 wickets (Bijleveld 31. Kortenhorst Jr. not out 23, A. A. v. d. Berg 13, C. v. Orden 12) wordt gestaakt, cn winnen ze met 47 'runs op de eerste innings ook hun vierde ontmoeting. Als immer heeft de tour der Krekels weer een reeks 1 overwinningen gebracht, en ia dus wèl succesvol geweest SCHAKEN. CAPABLANCA IN ONS LAND. Einde Augustus wordt de overwin-! naar van San Sebastian te Parijs ver. wacht. Den 4den September komt de-1 ze si mul laanspeler „par cxellenco" naar Holland. Dinsdag 5 Sept. speelt hij dan reeds tegen de leden van het Leidscho Schaakgenootschap, Vrij dag 8 Sept. voor de leden van het Ilaagsche „Disccndo Discnnus" en Zaterdag 9 Scpt te Amsterdam voor de leden van het „Vereenigd Amster- damsch Schaakgenootschap", terwijl de data 4, 6 en 7 Sept. voorwaardelijk besproken zijn. (Tel.) Benoemd. Tot openbaar onderwijzer te 's-Gra- venhago is benoemd de hoor W. v. Brouwershaven te Haarlem. Boekhouden. Voor 't examen M. O. .is te 's-Gra- vchhage geslaagd de heer J. Booij- aard te Schoten, Het weer. Gister voorspelde het weerbericht een koelere temperatuur. Dat is gelukkig uitgekomen. Na de verzengende h.tte der laatste weken, doen de koelere lucht en to frissche regenbuitjes weldadig aan. 25 jaar Priester. Gisterenavond half acht had or een plechtig lof plaats, in do door do fir ma Ruysenaars prachtvol versierde kerk van „Joannes de Dooper" in do Amsterdamstraat, ter eer© van het 25- ja'rig priesterschap van den weleerw. heer Pichot, pastoor dier kerk. Bij het bin'neiïkomen van den jubi laris werd door de parochianen een welkomstlied gezongen, waarna de eerw.heer Quant, kapelaan dier pa rochie, van den kansel af, den jubila ris toesprak. Hierna werd den jubilaris een ca deau in geld (f 2000), door do parochi anen bijeengebracht, ten geschenke gegeven. Duor het zangkoor werd een feest -cantate gezongen. Hodenmorgen van 10 tot 12 uur had de plechtige hoogmis plaats. Vorder zal het feest heden en ook nog mor gen kerkelijk worde'n gevierd. Donderdag wordt het jubileum in intiemen kning dn de woning van don Jubilaris herdacht. Bohalve het cadeau in geld zij'n don jubilaris nog een aantal bloemstuk-; kon en andere doelmatige cadeaux vereerd. In de Spaarnwouderslraat, Am- sterdamschevaart en de buurt waarin do ke'rk is gelegen, wordt druk ge- vlagdr 40-j arig jubilé. Morgen, Woensdag, hoopt do heer II. van Meurs den dag te hordonken, waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij to Haarlemsche Machine fabriek v.h. gebr. Figee, alhier. TER AARDE BESTELLING. Hedenmiddag werd o!nder vele blij ken van belangstelling te Heemstcdo ter aarde besteld het stoffelijk o\er- schot van den heer P. li. Hugenholtz, oud-voorganger dor Vrije gemeente te Amsterdam. Er waren vele belangstellenden, vooral uil Amsterdam. Hot woord werd gevoerd door Mr. H. llogaar, de tegenwoordige voor- ganger der Vrije gemeelnte en door; Prof. Gunning uit Amsterdam. Een zoon van den overledene dank te voor de betoonde belangstelling. ARR. RECHTBANK. Uitspraken D. van E.. werkman, W. K., schel- penventer, 11. K.. tuindersleerling, al len te Zaandam, diefstal, ieder 10 bcete of 1 maand tucbtschoolstraf. J. de P., tuinder te Alkemade, dief stal, 5 boete of 14 dagen tuchtschool- straf, J. W„ scholier te Schoten, dief stal, f 5 boete of 14 dagen tuchtschool- straf. H. ten D., zonder beroep, zwerven de, bedelarij, 5 dagen hechtenis on 1 jaar opzonding. D. D.. arbeider, zwervende, bedela rij, 4" dagen hechtenis. J. K„ los werkman, zwervende, op zettelijke vernieling, 3 weken gevan genisstraf. J. van D., vissctor te Zandvoort, wederspannigheid, 2 maanden ge vangenisstraf. li. R., zonder beroep te Zaandam, bedreiging met misdrijf tegen het le ven. vrijgesproken. G. v. S.. fabrieksarbeider te Wor- mer, diefstal, 10 dagen gevangenis straf. e B. van B.. schippor te Amsterdam, mishandeling, 5 boeie of 2 dagen b. FAILL1SSEMENTEN7. Bij vonnissen van de Arr. Recht bank alhier, d.d. 15 Augustus 1911, zijn in staat van faillissement ver klaard J. Heeremans, landbouwer to Sant poort j J. I-Iartveld, sigarenhandelaar en barbier te Bloemendaal. Rechter-comm. Mr. J. D. Pasteur. Aanbesteding. Gisteravond is door den architect C. L. M. Robbers in het hotel Van Schooien, te Overveen, aanbesteed Het houwen van een landhuis aan den Zijl weg te Overveen. Twaalf biljetten waren ingeleverd. Ingeschreven is door W. Saeys, voor 11619. C. Rol, voor 14000. Coöp. Bouwvereen., voor f11217. G. L. Zandvoort, voor 12990. Gebroeders Joustra, voor 11623. Louw en Lubbers, voor f 14509. J. van Schagen, voor 12563. W. Hoek, voor 12140. J. Verhagen, voor 12640. J. Hart en Rol, te Beverwijk, voor 14864. II. G. Scholten, voor 12460. D. H. Grauerria, voor 12997. De personen, waaraohter geen woonplaats is vermeld, wonen allen te Haarlem. Drinkhal. De Drinkhal der Haarloinsclie Staalwaterbronnen is gisteren door 68 personen bezocht. EEN GEVAARLIJK OPTREDEN. C. B. is geverbaliseerd, omdat hij op het Vcnvulft voorbijgangers dreigde met zijn getrokken bajonet- sabel. BRANDJES. Te half drie Maandagmiddag we'rd gemeld, dat brand was ontstaan in een nougatkraam in de buurt vah de Raaks. Het bleek een heel onbeteeke- nend gevalletje le zijn. Een brandend' theelichtje was met de gordijnen in aanraking gekomen en juffrouw M., L., die zich daarbij bevond kreeg lich te kwetsuren toen zij het brandende theelichtje op straat wie'rp en de gor dijnen afrukte. Ten huize van den heer V. werd zij onderzocht door dr. Kuenen, die overbrenging naar een ziekenhuis niet noodzakelijk oor deelde. Bij den 72-jarigeh L. v. V., wonend op de Oude Groenmarkt, ontstond in huis brand doordat eon pelroleumtoe- stel in vlam raakte. Een zeiltje van don schoorsteen en dc houten schoor steenmantel leden van het vuur, dat evenwel bijtijds door een paar voor bijgangers werd gebluscht. Gemengd Nieuws VERMISTE SCHIPBREUKELINGEN. Uit Aden wordt geseind: De Bntsche stoomboot „Fifeshïre" I van Australië leed twintig mijlen ten zuiden van kaap Guardafui schip breuk. Het schip is verlaten. Twee booten, met dertig opvarenden, onder wie twee dames, worden vermist. Het transportschip Dalhousie en do Italiaansche kanonneerboot Volturnoj zijn uitgezonden om de schipbreuke lingen te zoeken. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. Uit Rome wordt geseind: De alge meene gezondheidstoestand va'n den Paus is zeer bevredigend. De koorts is verdwenen. Kerk en School GEREFORMEERDE KERKEN. Bedankt voor het beroep te Rotter dam ds. J. B. Netelenbos te Heeren veen. INGEZONDEN Van ingezonden stukkeu, geplaatst of niet geplaatst, wordt do kopie den inzend :i niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt <"v Redactie zich niet aansprakelijk. Geachte Heer Redacteur, Reeds geruimen tijd bestaat in de gemeente I-Ieemstedo bij de Cruquius- brug. ee? toestand, die olie perken te tuiten gaat. De Meerweg, oen zeer drukke ver keersweg, is om de 14 dagen de verza melplaats van vele woonwagens, op beden ©en 20-tal met de noodige paar den, die het publiek zeer lastig vallen. 011 de omgeving afstroopen, zoodat dit met recht een telkens terugkeeren- de plaag is wegens de groote en vele roovêrijen. Daar kan men bij dag aanschouwen tooneelen, die niet voor beschrijving vatbaar zijn; daar kan men de „da mes en heeren" op klaarlichten dag zien baden daar kan men des Zon- dagsvoormiddags een straatorgel hoo- ren, waarbij wordt gedanstalles aan den openbaren w eg daar kan men afschuwwekkende dronkemanstoo- neelen en vechtpartijen bijwonen, ter wijl d© voorbijgangers van dien druk ken verkeersweg geregeld worden lastig gevallen door brutnlo bedela rijen. Dat de kerkgangers en voorstan ders van Zondagsrust zich niet kun nen begrijpen, hoe hot mogelijk is, dat dit in een gemeente als Heemste de kan bestaan, is licht te vatten. Mis schien komt door do plaatsing in uw blad hierin verandering, zoo niet, kan UEd. dan niet den weg aangeven, bij welke autoriteit met vrucht kan wor den aangeklopt, om een eind te krij gen aan dezen ergerlijken toestand. Hiermede zult UEd ten zeerste ver plichten EENIGE CRUQUIUS-BEWONERS. Cruquius, 13 Aug. 1911. Telegrammen DE STAKINGEN IN ENGELAND. LONDEN, 14 Augustus. (Reuter). Hedenmiddag en hedenavond brak op verschillende plaatsen te Liverpool brand uit. De hevigste brand woedde in het gebouw van de „Shipping Fe deration" dat geheel en al in de asch werd gelegd. Men gelooft, clat de branden aange stoken zijn. LONDEN, 15 Augustus. (Reuter). Het wordt bevestigd, dat do troe pen te Liverpool geschoten hebben op het gepeupel^ dat poogde de huizen te vernielen on to plunderen. De be- toogers hadden zich op to binnen pleinen verscholen 011 wierpen van daar met steonen en flesschen naax de soldaten, van wie velen gewond werden. De troepen gaven toen een aantal salvo's af, en maakten daar na een charge met de bajonet op tol geweer. Het aantul gewonden is on bekend 66 personen werden gearres teerd. Zij verklaarden, dat de samen scholingen niet door stakers yeroor zaakt waren LIVERPOOL, 15 Augustus. (Reuter).: Het algemeene stakings-oomité Icon-] digdo do algemeene staking af vaq. alle transportarbeiders, ook ran de spoorwegambtenaren. Amsterdamsene Bbom Openingskoersen van 15 Augustus 1911, LABOUCHERE OïiiNS Co.'s BANK, Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 cn 3. TeL Na 571 ZUID-AMERIKA AN SCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 10, Prei Peru 41. PETKOLE UM-A AN ÜEELEN. Verdeeld. Koninklijke Petr. 4331/2, Dordt- sche Olie 1551/2—156, Geconsolideer de 3711/2, Sumatra Palembang 1591/2, Orion 116 1/2. M1JNAANDEELEN. lvetahoens 88, Cultuur Vorstenlan den 168, Winstbew. 130, Rod jong Lo- bong 660. AMER1KAANSC11E MARKT vast. Atchison Topeka '108. Denver 26 3/8, Erie 30 5/8, Kansas 31 1/4, 1/2. Prefe- ronlo 661/2, Missouri 32 3/4, 33, On tario 42 3/4, Rock Island 27 11/16, Southern Rails 28 7/8, Southern Paci fic 116, Union Pacific 174. C. Wabash 14 3/4, Steel 74. Carren 52 1/2, C. Ma rino's 4 1/2, Preferente 15 13/16. Amal gamated 64 11/16, C. Cigars 51, Bonds 66 3/8, Wabash Pittsburg 2 3/4. Marktiiieuws Botermarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 14 Augustus 1911 Boter 40 K.G. Hoogste prijs 1.S0 laagste 1.60 per leg. Biggen 30 stuks. Hoogste prijs 11 laagste 7 por stuk. N. Kalveren 10 stuks. Hoogste prijs ƒ9, laagste ƒ7 per stuk. PURMEREND, 15 Aug. 1911. Kaas. Aanvoer 121 stapels kleine, 33 a 34 per 50 kg. Boter. Aanvoer 957 leg., priji ƒ1,50 a 1,60, gemiddeld 1,55. Vee.- 560 runderen, waaronder zijr 363 vette, 25 stieren. 17 paarden, 100 a 350 per stuk. 90 vette kalveren, 0,75 a 0,95 per kilogram. 302 nuchtere dito, 12 a 24 pe* stuk. 325 vette varkens, ƒ0.44 a ƒ0.48 per kilogram 12 magere varkens, ƒ18 a 28 per stuk 195 biggen, ƒ6 a 12. 1680 schapen en lammeren. 907 zak peren, 2 a 2,50 per zak. 500 zak appelen, f2 a 3,50 per zak. Eieren. Kip- 4,75 a ƒ5,25 per 10Q stuks. Vette koeien prijshoudend, hande stug. 70 a 84 ct. per kg. Gekten koeien prijshoudend, han del stug, 150 a 190 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, ISO a 275 per stuk Nuchtere kalveren prijshoudend, handel stug. Vette varkens prijshoudend, handel matig. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel matig. Ovcrhouders prijshoudend, handel stug, 18 a 25. Lammeren prijshoudend, handel stug, 12 a 15 per stuk. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD Aug. 15. A. J. J. M. Cavadino en B. M. H. Sluis. GETROUWD: Aug. 15. H. Banser en A. Nelissen. BEVALLEN Aug. 12, E. Dwurswaard—lielcen- kamp, E. van BerkDo Jong, 7.., M. de Zaaijer—Reuvecamp, d., S. BurgerBruiniers, z V. Dondorp— Peper, '13. E. M. JanssenV. d. Aar, d., L. F. J. M. Ileerkens Thijssen —V d. Kun. z., B. v. d. Linden—Riet man, d., F. Carton— Hoeben, d.. 15. G. Gruijs—Schermer, d. OVERLEDEN Aug. 12. D.. 14 j., dochter van VV. v. Oideumark, Korte Wijngaardstraat, 13, G. Ruscher—Mendel. 46 j.. Een- drachtstrant, J. M., 5 maanden, doch ter van J. J. IJkel, Spaaruwouder straat, 14. C. C. J., 14 dagen, dochter van G. Slot, Houtmarkt. P.. 3 maan den, zoon van P. Strijden. Amsterd. Vaart. Stoomvaartberichten KON NEDERL. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Het stoomschip Achilles vertrok 12 Aug. van Naj>eis naar Syracuse. Hot stoomschip Aurore, van Am sterdam naar Koningsbergen, pas seerde 14 Aug. Brunsbutlel. Het stoomschip Ceres arriveerde 13 Aug. van Cadix te Lissabon. Het stoomschip Clio vertrok 12 Aug. van Odessa naai' Cavak. Het stoomschip Helena arriveerde 12 Aug. van Salonica te Syra. Het stoomschip Iris vertrok 12 Au gustus van Malaga naar Cartha- gena. Het stoomschip Juno vertrok 12 Aug. van Livorno naar Algiers. Het stoomschip Mercurius arriveer de 13 Augustus van Lagos te Al giers. Het stoomschip Neplunus vertrok 12 Augustus van Rotterdam naar Genua. Het stoomschip Nereus arriveerde 14 Augustus van Stettin te Amster dam. Het stoomschip Pluto vertrok 13 Aug. van Alexandria naar Smirna. Het stoomschip Pomona arriveerde 14 Augustus van Koningsbergen te Amsterdam. liet stoomschip Saturnue vertrok 13 Augustus van Salonica naair Kon- stontinopeL Het stoomschip Stella arriveerde 13 Augustus van Amsterdam te Rot terdam. Hef stoomschip" Themis arriveerde 13 Augustus van Plllau te Neufahr- wasser.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 2