VRAAG. Kan ledereen in den adelstand verheven worden, cn wie doet dat Welk voordeel heeft men er van ANTWOORD. De Koningin ver leent adeldom. Ieder kan in don adelstand verheven wordenbuiten gewoon verdienstelijke personen wor den op die wijze wel eens onder scheiden. Directe voordeelen geeft adeldom nietde edelman bezat te genover de wet geen enkele vrijheid boven den gewonen burger. VRAAG. Wie is de directeur van bet Noderlandsch Operette Gezel schap ANTWOORD. De heer Alph. Jan- mart JrI.oidsche Gracht No. 59. Amsterdam. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Openbare vergadering van den Raad dor gemeente Heemstede, on Dinsdag 22 Augustus 1911, 's avonds om acht, uur. Punten van behandeling 1 Vaststelling bouwplan Zuider hout. 11. Vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1910. 1} Voorloopige vaststelling der ge meente-rekening over 1910. 4 Vaststelling der eerste supple- toire begrooting dienst 1911. 5. Aanbieding der begroetingen van de gemeente, de gasfabriek, de duinwaterleiding en het Burgerlijk Armbestuur voor 1912. 6 Adres van de firma Aug. Klönne, te Dortmund, om vrijstelling van boete wegens vertraagde oplevering van een gasovon, met voorstel van B. en W. 7. Voorstel van B. en W. om als lid too to treden tot do Nederland- 8che Heidemaatschappij. 8. Ingekomen stukken en modedoe- 1 in gen BLOEMENDAAL. GEMEENTERAAD. De Raad was Donderdagmiddag in compleet geen ongewoon ver schijnsel in deze dagen van vacan- ties. De hoeren Bijvoet, -Mr. Jacomot- ti cn lioozen waren absent. Die on voltalligheid lc\erde bij het eerste 't beste punt van behandeling moeilijkheid op. Het betrof liet on derzoen der geloofsbrieven van drie herkozen leden (de heeren nir. P. Teding van Berkhout, A. Koolhoven en Ign. Bispinck) en drie nieuwgeko- zenen (de heeren De ltoo van Alde- werelt. Van Stuik en Van der Vliet). De Burgemeester wees de hoeren De Waal Malefljt, Van Tien hoven en van der Hulst aan, om hot onder zoek der geloofsbrieven te volbren gen. De zitting werd geschorst. Bij de neropening bracht de commissie rap port uit en stelue toelating uex zee gesozeiion voor. Dies inoesi Uu ar over gtsieiiwi worden maar dat kon niet 1 De drie iierkozenen hadden bij ilxt punt van beraadslaging de zaai verlaten en nu zat de Raad daar on voltallig. volgens de wet incompetent tot liet uemen van eemg besluit Er was uitkomst, één weg restte nog. De heeren Bispinck en Teding van Berkhout weiden naai- de tot- besluiteii-onbekwaine vroedschap te ruggevoerd, z.oodat die nu voltallig was. En or werd gestemd „over de toe lating van den heer Koolhoven. Hierop verdween de heer Bispinck, verscheen de hoer Koolhoven, en werd er over 's heeren Bispinck's lot beslist. Tenslotte kon Mr. l'ediug van Berkhout wegwandelen, „mocht de heer Bispinck weer er in", en werd de heer Van Berkhout evenals zijn beide confraters niet algemeone stem me u gekozen verklaard. r ot slot stemden alle drie de hee ren mee over de toelating van het drietal nieuwgeborenen, die evenmin tegenstond vonden. Dit geloofsbrieven -begin was niet onvermakelijk, bracht wat stemming in den Baad en deed in z'n curieuze behandeling eenigszins denken aan „boompje verwisselen", een spelletje, dat de meeste vroede vaderen sinds hun jeugd niet moer beoefend heb ben Er volgde evenwel dadelijk een ern stig oogeublik, toen de VOORZITTER opstond en in eenige woorden het aftreden van Mr. G. van 'Denhoven als Commissaris der Koningin in Noord-Huil.ind hei dacht. Spr. achtte liet hier niet noodig, over de capaci teiten van den afgetreden Coiiunissa- ris uit te weiden, maar hij noemde dit aftreden oen donker oogenblik m de geschiedenis van provincie en ge meente. Jlir. Bas Backer sprak er zijn blijd schap over uit, dat tie gezondheids toestand van Mr. Van Tienhoven reeds zooveel verbeterd is cn wen ach- te hem verder een gelukkig leven toe. De ltaad s temde met deze woorden door applaus in. Er was weer 'u heel rijtje ingeko men stukken. Onder meer een van de heeren Bauer eu Neder hosselt, die daarin wezeu op den toestand van verval, waarin een perceel aan den AerdenlioutacheiL Duinweg verkeert. Adressanten verklaarden zich bereid, den grond, waarop het perceel staat, met aftrek van het stuk terrein, noo dig voor het norma liseeren van den weg, v oor I 3000 te koopen. De VOORZITTER deelde mede, dat bij de begrooting de bouw van ar beiderswoningen zou worden behan deld, en stelde dus voor, het adres tot October aan te houden. Waartoe be sloten werd. Een request van den heer G. A. C. van Dobben, te Haarlem, werd zon der eenige discussie voor kennisge ving aangenomen. Adressant deelde mede, dat hij op den l&dcn April -wegens het rijden op een motorfiets niet een snelheid van 200 M. in 22 sec. in vieze gemeente was geverbali seerd, dot hij door den kantonrech ter te Haarlem was schuldig ver klaard, maar dat aan Z.E.A. geen kennis was gegeven van het schorsen der bepalingen van maxim urn-snel heid en dat de borden, die die snel heid aangaven, niet verwijderd wa ren dat hij slechts van rechtsver volging Is ontslagen op een fout in de dagvaarding, en dat hij van den Raad een beslissing vraagt, waaruit ftnl kunnen blijken, of de bepalingen "der maximum snelheid in de gemeen te Bloem endaal al of niet gehouden zijn en zullen worden. Besloten word tot overneming van het terreinlje, enz., waarop de De Genestet-Bank staat, voor de som van f 1 en tot de overneming voor eenzelfde bedrag van een strookje grond aan den Doodweg, van nog een hoekje grond en een strook grond langs den Schulpweg. Deze laatste overneming geschiedt van Mr. En schedé, die daartoe het aanbod deed. De gecalLigrafeerde oorkonde van de overdracht der De Genestet-Bank prijkte op de groene tafel cn de Raad vond liet best, (lat dit authentieke stuk in een eikenhouten lijst eu ach ter glas zal worden gezet. De heer M. J. Doemen heeft gedu rende een half jaar de functie van schoolhoofd te Oveneen ad interim waargenomen. De Raad besloot nu, hem een gratificatie van 250 toe te kennen zijnde het verschil der sa larissen van het hoofd der school cn den heer Doemen over zes maanden tij tis. Nog werden oen tweetal voorstellen aangenomen. Het eerste strekte tot overneming van grond (van de wed. Blaus en mr. Teding van Berkhout) voor verbreeding van den Booken- rooderweg cp tegen een vergoeding van I 800 per li A., en het tweede Ikv trof het uitgeven in opstal voor den tijd van 10 jaar van den grond, waarop het Overveensche tolhuis staat. In de laatste zaak moeten nog eenige formaliteiten vervuld worden. Het laatste punt der agenda was de vaststelling van de gemeente-reke ning, dienst 1910. Namens de financieele commissie bracht de heer TEDING VAN BERK HOUT rapport uit over de rekening, die in ontvangsten 273.810.28 en m uitgaven f 268.744.41 bedroeg, zoodat het batig saldo 4565.82 bedraagt. De commissie bevond de rekening geheel in orde. De heer Teding van Berkhout maakte een tweetal kleine opmerkin gen, die door den burgemeester wer den beantwoord, en stelde voor, B. en W. te déchargeeren, waartoe be sloten werd. Spreker bracht nog dank aan den gemeente ontvanger, voor de bereid willigheid, waarmede deze weer alle bescheiden ter besctiikking had ge steld. RONDVRAAG. De beer KOOLHOVEN stelde een paar vragen tot den Voorzitter, na mens zijn mode-lid mr. Jacometti. De tweede vraag betrof den schoolbouw te Vogelenzang. Hoe staat liet daar mee De VOORZITTER repliceerde, dat ,eeu plan tot verbouw der school den Raad in October zal bereiken. Hoe is het nu met de watervoor ziening door Amsterdam aan den Aerdenliout 7 vroeg de heer TE DING VAN BERKHOUT. Heeft Am sterdam al op het verzoek geant woord De VOORZITTER deelde mede, dat het Dagelijksch Bestuur van Amster dam bereid is, den Raad voorstellen te doen inzake waterleverantie aan den Aerdenliout. Maar in dit jaar zou er nog in geen geval leverantie kun nen plaats hebben. Spreker deed verder nog modedee- ling over de onderhandelingen met Haarlem's gemeentebestuur, over den prijs van liet water. Door het Ilaar- lemsche gemeentebestuur was ge vraagd, of het goed was als de Staats commissie voor watervoorziening ton plattenlunde dien prijs regelde. Men voelde daar weinig voor, en de Bur gemeester had nu aan het Huarlem- sclie gemeentebestuur verzocht, den prijs op 6 ct. te willen vaststellen. De heer DE WAAL MALEFIJT wees op bezwaren van het aansluiten van den Aerdenhout aan Amsterdam. Hoe zou het nu weer inet Oostorduin moeten gaan De heer I EDING VAN BERKHOUT verzocht, in de volgende zitting met een begrooting te komen voor een buizennet voor Aerdenhout, aangeslo ten aan het Bloemendaalsche. Een eigen net dus Hierna werd de zitting even vóór vier uur gesloten. LISSE. Diefstal van bloembollen. In den nacht van 15 op 16 Augustus ie ingebroken bij den bloembollen- handelaar J. Domen Jr., Achterweg te Lisse. Er werd voor f 1500 aan bloembollen gestolen. De heer Damen was tegen inbraak verzekerd. ZAND VOORT. Aangekomen vreemdelingen Fam. Hetteling, Amsterdam, Spoor straat 24a. 5 pers.. Tam. Napp, Duis burg, Pakveldstraat 5, 3 pers., C. Wolf son, Berlijn. Zeestraat 24, E. Adam, idem, F. Debus, Dentfland. id.. Fam. Daudelj, Haarlem. Haarlemmer straat 3. 3 jters., Gosschalk, Antwer pen, Wapen van Haarlem, D. G. Steen Amsterdam, id.. 3 pers., Fam. Scbi- ven, Duisburg, ld., 2 pers., Fam. Co hen, Amsterdam, id.. 4 pers., O. Flei scher, Weenen. Beau Site. L. Juste, Berlijn, id., H. Helling, Grossflott- betz, id„ Fam. Kersten, Rees, id., 5 pers., Dr. E. Neizert, Darmstad, id., o pers., E. D. Salomonson, Amsterd., id„ 3 pers. Mevr. Proost, idem, idem, 2 pers., R. A. van Santen, idem, idem, 2 pers. Binnenland HOFBERICHTEN. Prins Hendrik, die gisteren op Het Loo zou terugkomen, heeft de reis daarheen tot Zaterdag a. b. uitgesteld wegens het overlijden te Ludwigslust van «en van 'a prinsen familieleden, prins Hendrik VIII van Reuss, ge huwd met hertogin Charlotte van Mecklenburg. DE MINISTER VAN BINNEN!,. ZAKEN wordt in het laatst der volgende week van zijn buitenlandsche verlofreis hier te lande terugverwacht. EEN TROUWPARTIJ PER MOTOR BOOT. De kijklusligen, die eiken trouw dag voor liet stadhuis te Amsterdam plegen samen te scholen, hadden gis termorgen iets biizonders te zien. Een motorboot meerde In de nabij heid van liet stadhuis en er stapten uit bruid en bruigom, getuigen en wie er verder bij de plechtigheid behoor den. Na in het huwelijksbootje te zijn gestapt, namen man en vrouw en him gezelschap weer in het motor bootje plaats, in welks kajuit een grammaphone de feeststemming ver hoogde. ERGERLIJKE BALDADIGHEID Woensdagavond hebben kwajon gens den inhoud van de brievenbus, staande op den boek van Weesper- straat en Lepelstraat te Amsterdam, in brand gestoken. Daartoe wierpen zij een brandend stuk papier of een stuk vuurwerk in de gleuf. De brandweer bluschte het vuur. Een gedeelte van de brieven ging verloren. EEN WATERBALLET. De „Tel." vertelt Dinsdagavond, toen het groene, troebele water van de Lijnbnans- gracht te Amsterdam rustig en kalm lei na de dagen van verscnrikkelijko hitte, hoorden de bewoners van do omliggende hulzen een drietal plom pen achter elkaar en zagen ze drie mannen bedaard en rustig rondzwem men, nu oens met een fermen cravv- ling-stroke, dan weer eens met een Spaanschen slag, Het drietal had zich niet de moeite gegeven in zwem- costuum te verschijnen en dus ploe terden ze voort in hun al zwaarder wordende kleeren. Zooals te begrijpen is, groeide de belangstelling met de minuut en de uitroepen van de toeschouwers ani meerden de zwemmers in hooge ma te, zooals viel op te maken uit de opgeruimde gezichten, waarmee on afgebroken het water werd wegge blazen, dat probeerde in hun monden te dringen. Een agent schoot op het Inwaai toe en bleef in de eerste oogenbiikken als versteend aan den waJiekant staan. Dan ii«P hij de hulp vuu eeni ge collega's ui en met vereende po gingen trachtte men de badgasten over te halen, weer op het droge te komen. Maar dit alles laaiüe, eu daarna werden de dreggen losge gespt en uitgegooid naar de rond drijvende mannen. Maar onder ho merisch gelach doken dezen telkens onder of sloegen ze de dreg op iiet juiste moment weg. De vrienden van de waterminnaars vonden, dat de grap lang genoeg had geduurd, vooral waar de agenten vast besloten schenen om „buit" te ma ken. De vrienden boomden tenminste een zolderschuit naar de benarde zwemmers, hielpen ze er op en wil den ze nu meteen aan den overkant aan den wal brengen, waar de agen ten hen niet konden bereiken. Maar.... liet noodlot wilde, dal juist een wagen van lijn 10 naderde, waai- een paar agenten voorop ston den. En die sprongen, toen ze het ge- wenk van hun coiiegas zagen, lei- stond van den tramwagen uf, urn mee te doen aan de jacht, met net ge volg, dat de zwemmers zich over moesten geven en gebracht werden naar liet politiebureau. Dit ging echter met zonder protest van de zijde van het publiek, dal vond, dat zoon openlucht voorstelling niet uit mocht loopen op een bekeu ring. De wapenstok moest zelfs ge trokken worden. AANGEHOUDEN. De kantoorbediende uit Hoorn, die zich 11 Juli Imd schuldig gemaakt aan de verduistering van 2500 gul den en daarna was ontvlucht, is te Bordeaux aangehouden, waar hij verbliif hield in een hotel. Zijn uit levering is aangevraagd. INBRAAK. Terwijl de bewoners afwezig wa ren, is ten huize van den heer Voort- huyzen, burgemeester van Koude kerk, wonende in bet Plantsoen te Leiden, ingebroken. De zoon, die thuis kwam, vond de kasten geopend en alles onderst boven gehaaid. Men weet nog niet wat en hoeveel er ver mist wondt. VERDRONKEN. Een 5-jarig knaapje, woonachtig op een in het IJ liggend lichterschip viel van de loopplank te water. De Jongen werd levenloos opgehaald. Gistermiddag is een man, vermoede lijk uit 's-Gravenhage, bij het baden in zee, ten noorden van Scshevenin- gen, verdronken. Kort nadat de man nog badende was gezien, is hij üa be- wusteloozen toestand op het strand gespoeld. Vermoed wordt, dat hij in zee door een toeval werd getroffen. Pogingen* om de levensgeesten weer op te wekken, werden nog aange wend, maar waren vruchteloos. REDDINGBOOT OMGESLAGEN. Men meldt uit Schiermonnikoog De reddingboot is bij een oefening in de branding omgeslagen; een rooi er is verdronken. OVERREDEN. Men meldt ons uit Assen Het driejarig zoontje van den ar beider Grooten te Nieuw Buinen, kreeg aldaar «en wiel van een kar over liet hoofdje. Vreeselijk verwond werd het knaapje opgenomen. Het kind overleed spoedig daarna. NED. BOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Te Leeuwarden hield bovenstaande bond zijn jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer Jac. van der Laah. Het aantal leden steeg van 8422 tot 3478, het aantal onderafdelingen was 35 met ongeveer 1200 leden. Aan de orde kwam nu 't bestuurs voorstel om een jaarweddenonde'rzoek ln te stellen en de te verkrijgen gege vens geregeld' te doen bijhouden. Dit votfrstel werd aangenomen. Ook stelde het bestuur voor: lo. De gemeentebesturen uit te noo- dlgen, den Bond behulpzaam te zijn in zijn streven om geen onnoodlige uitbreiding te geven aan examens cn dientengevolge bij het benoemen van personen tot een betrekking bij de ge meente-administratie, 'daaraan geen vergelijkend onderzoek te doen voor afgaan; 2o. Dit besluit met eon toelichtend schrijven te zendon aan de gemeente besturen ter informatie. De afgevaardigde van Limburg amendeerde het voorstel van de be- stuursmeerderhoid in dien zin, dat bij de gerneehtbestu'ren moet wor den aangedrongen den Bond krachtig te steunen in zijn streven om te ko men tot verwezenlijking van zijn idéc m de „proeve" neergelegd. Dit amendement werd door de meer dei beid van 't bestuur overgenomen: in stemming gebracht werd hel ge amendeerde voorstel met 1985 tegen 1134 stemmen aangenomen IIiern«. kwam aan de orde „bespre king eener act e voor een wettelijke regeling van de pensionneering van de gemeente-ambtenaren en van hun weduwen en weezen." Het punt werd mgeleid door ucn heer Th. Pels, lid van het hoofdbe stuur. De volgende mot e werd aangeno men: dat de Bond de Regeering met aandrang zal uilnoodigen maatrege len te nemen om de zoolang ge- w enschte regeling in het leven te roe pen. De voorrdter bleek zeer optimi stisch gestemd en vertrouwde, dat binnen zeer korten tijd de gewenschte wet telijke regeling m hel Staatsblad zal verschijnen. De volgende jaarvergadering zal le Zwolle worden gehouden. BRANDEN. Gisteren zijn Lo Orthen bij 's-Her- togenbobch afgebrand ile boerderij en liet calé van Goch. Twee varkeus kwamen Ln de vlammen om. De woning en de pas met graan gevulde schuur, toebohoorende aan de weduwe Jonkmans en gelegen aan de Bredasche Baan te Etien, is ge heel afgebrand. Verzekering - dekt slechts gedeeltelijk de schade. BLOEMENTENTOON STELLING. Vanwege de ftfdeeling Baarn der Nederlandse!» Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde wordt al daar ui 1912 een bloemententoonstel ling gehouden. EEN AANSLAG. Men meldt ons uit Oss Woensdagmiddag werd aan zeke ren v. d. B-, uit lierpen, terwijl hij niet zijn vrouw even ln een café aan den Bercherrischen weg vertoefde, zijri rijwiel ontnomen. Toen hij zijn eigendom terug wilde nemen, werd hij door 4 personen aangevallen, die hem twee ernstige messteken aan het hoofd toebrachten. Koloniën AANVAL OP EEN POSTKAR. L'it Bonthain ontving de waarne mende gouverneur onderstaande tij ding ..Mededeeling, dat zoo juist van den civieien gezaghebber van Djeneponto draadbe richt is ontvangen, dat de post even" over de grens op Talakar- gebiod is aangevallen. Do stukken zijn door de aanvallers volgens den hulp-postcommies alhier meegenomen geen stukken met aangegeven geldswaarde waren ech ter verzonden. Ik vertrek zoo dade lijk om de zaak persoonlijk te onder zoeken." Hot Dagblad Celebes berichtte hier over De post op de grens van de onder - afdeeling Djeneponto en Takalar is aangerand door een 15-tal personen. Alle posttasschen werden door de roevers medegenomen. De autoriteiten zoowel van Djene ponto als van Takalar hebben onmid dellijk maatregelen getroffen om de roovers te achtervolgen. Letteren en Kunst PASSIESPELEN. Het gemeentebestuur van Oborarn- mergau heeft bekend' gemaakt da.t do Passiespelo'n van het vorig jaar heb ben opgebracht (verkoop van plaat sen, teksten en foto's) na aftrek der uitgaven f 872.267. Van deze som is I 6000 gestort in de armenkas. De tooneeldirecteur, de orkestleider, de kashouder en de spelers der hoofdrol len kregen ieder f 2500. De overige medewerkenden (865 in het geheel) ontvingen honoraria in verhouding tot het gewicht hunner Tollen, ook de figuranten en de schoolkinderen. Het reservefonds is ten slotte verrijkt met een som van f 270.360. WALING DIJKSTRA. Ter eere van den bekenden Frie- schen volksschrijver Waling Dijkstra, die Maandag negentig jaar oud werd, is te Leeuwarden een boek verschenen met vele bijdragen in proza en poézie, muziek en teekeningen, en een tiental kiekjes uit zijn leven Gemengd Nieuws EEN VULKAAN-UITBARSTING. De plotselinge uitbarstingen van den Asama-vulkaan op bet Japun- schc eiland Kondo, heeft aan 34 men- schen het leven gekost. Uit Tokio wordt thans bericht, dat twee gezel schappen pleizierreizigers door <le gloeiende lava zijn bedolven. Een troepje van 17 vreemdelingen en oen Japansche gids vond den dood, en bovendien een afdeeling van 16 Ja pansche schoolkinderen, die te ver naar boven waren geklauterd. Schoolkameraadjes van de onge lukkige kleinen, die een anderen weg waren ingeslagen, konden zich, on der leiding van hun onderwijzers, nog tijdig in veiligheid brengen. MOOIE OFFICIEREN. Tot de Russische officieren van do intendance, die weldra vooT den rechter sullen verschijnen wegens dn'regelmatiglieden, behooren 9 kolo nels en 8 kapiteins. Zij hebben staats geiden verduisterd ten bedrage van bijna oen millioen roebel. Pas 6 weken geleden zijn 66 andere officieren en ambtenaren van de ad ministratie wegens oneerlijk beheer van gelden veroordeeld. DE TOESTAND VAN DEN PAUS. Uit Rome wo'rdt geseind: De toestand van den II. Vader gaat steeds vooruil. De geneesheeren van den Paus en zijn zusters bezoch ten hem en onderhielden zich met hem. MENSCHENETERS. In de streek vun L.ngunda, Bel gisch Congo, werd, naar het Hbld. van Antwerpen vernam, do postover- ste van Goidsenhoven op een verken ning aangeval Ion door de inboorlin gen, en deze zouden in een hinder laag, twee soldaten gevangen geno men, gedood en vervolgens opgege ten hebben. Sedert eerügen tijd was die streek onveilig; de dragers wer den er voortdurend aangerand cn uitgeplunderd Een mag straat van het parket van Basaakusu heeft zich nu daarheen begeven om een onder zoek in te stellen. Er zijn bijzondere maatregelen genomen om de veilig heid der rezige'rs te verzekeren. DE WIJNONLUSTEN. Het proces tegen de wijnboeren van Marne over de plunderingen te Ay en D zy voor het hof der gezworenen to Douai is geëindigd. Op de banken der beschuld.gden zaten 34 personen waaronder 2 vrouwen. 5 wijnboeren en. 1 vrouw zijn schuldig verklaard en veroordeeld tol gevangenisstraf fen van een maand tot v'c'r jaar. Het zwaarst zijn zij gestraft, d:e tot plun dering hebben nangezet. De vrouw werd wegens belocdiging van het le ger tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. In <ie vroeger behandelde gevallen, waar het opstootjes van minder be lang gold. zijn allen op een na vrij gesproken. ROSTAND. Rostand heeft een ongeluk met zijn automobiel gehad. Rijdend op den weg van St. Jean de Luz naar Biar ritz, is de auto omgeslagen. De chauffeur en oen mcchanicicn zijn er met lichte verwondingen afgekomen, doch de dichter is ernstig gekwetst. Met veel moeite hébben ter hulp ge snelde dorpelingen hem onder den wagen vandaan gehaald. Rostand is naar Aragona gebracht en wordt daar verpleegd. Hoewel ernstig ge kwetst is 's dichters toestand toch niet gevaarlijk. VERMISTE SCHIPBREUKELINGEN. De stoomboot „Ardandeary" kwam le Perim aan met een der vermiste booten van de „Tifeshire", bevattende den eersten stuurman en vijf leden der bemanning. De „Tifeshire" loed. zooals men weet, twintig mijlen zuidelijk van kaap Quardafui schipbreuk. 1-let schip werd verlaten. Twee booten met der tig opvarenden, onder wie twee da mes, werden toen vermist. SPOORWEGSTAKING IN ENGELAND. Men seint ons: De algemeene spoorwegstaking is heden geproclameerd. De bemidde ling door den Minister-pres.dent aan geboden, is door de stakers afgewe zen. Sport en Wedstrijden CRICKET. Nederlandsch Elftai-Mr. Whally's Eleven. (Vervolg van den Tweeden Dag). 1)E ENGELSCHEN WINNEN MET 82 RUNS! Zooals we Donderdag hebben ge meld Is de stand op den 2den dag, bij den lunch, geweest: Nederlandsch Elftal 56, m'r. Whally's Eleven 117 en 242 voor 8 wickets. Green, de Engelsche aanvoerder, on Cooper zetten na den lunch de in nings voort op het bowlen van llin- ckeT en Posthuma. Bade batslui doen eenige mooie slagen op den fastbowler, w. o. een ner van Green, recht vooruit.. Feitk komt Rmcker aflossen, on spoedug daarop eindigt de tweede innings de'r Engelschen op 271 als Feith in de slips Cooper vangt, op Posthuma's bowlen. (Holgato speelt vandaag wegens ongesteldheid niet mee, zoodat er maar 10 Engel schen batten). Cooper heeft 18 rune gescoord; Green blijft niet 21 not out. De bow- lmgcijfers der Hollanders zijn: Riucker 3 w. voor 55 runs Posthuma 5 w. voor 88 'runs. Feith Sr. Ow. voor 5 runs. Hisgen 0 w. voor 26 runs. De Groot 0 w. voor 69 runs. In 't Engelsche totaal zijn 28 ex tra's. De Hollanders staan nu voor de vrijwel onmogelijk te volbrengen taak dat ze ih ongeveer d'rie uur 333 runs moeten maken om te winnen. Zoo'n succes op de Engelsche slows lijkt al heel onwaarschijnlijk, gezien 't ver loop der eerste Hollondsche innfi'ngs. Toch sturen de onzen het een heel eind, en die laatste innings van de zen strijd heeft een merkwaardig- afwisselend verloop, dat het talrijke publiek voortdurend in spanning lioudt. Het Nederlandsch Elftal bat weer in dezelfde volgorde als op den eer sten dag, zoodat de captain en m'r. Kool weer het eerste paar zijn. Beiden wo'rden een paar maal „ge beten" door de effectvolle slows van MMford en Sampson. Op 14 verdwijnt mr. Diemei- Kool, clean bowled Sampson, voor 9 runs": De prof schijnt do gevaarlijkste der beide bowlers te zijn, want hij bowlt een reeks mui d'en-overs. Do Hollalidsche aanvoer der scoort intusschen flink op de slows van Milford, terwijl II sgon kalm verdedigt cn geregeld runs maakt. De Engelschen brengen verand o ring in het bowlen hetgeen negat e! resultaat hooft, want Lakeland en Yates zijn minder „slow en worden door de Hollanders gemakkelijker go speeld. Achtereenvolgens bowlen Cooper, V.ckers en Milford. maur de twee batslui hebben de 100 opgebracht voor er eindelijk een scheiding komt. Feith wordt op het bowlen van Vic kers achter liet w cket gevangen. IIij heeft 'n keurige 57 achter zijn naam cn 't totaal is Inmiddels van 14 voor 1 op 108 voor 2 gebracht. Maar nu gaat het weer den vérkcerd'en kant uit, en op 133 zijn er al zeven wicket? neer. II sgen gaat heel spoedig na Feith. na een kalm en langzaam gemaakte 56 vangt de wickelko.iper hem op Mi 1- ford's bowlen uit. Van Booven komt te ver naar voren op een bal van Milford en is gestuiuped (een vonnis dat velen net rechtvaardig vonden), als hij er acht heeft. Van Waveren komt in, ziet Riucker langs een eenvoudigen bal van Vic- kers slaan. Holdert Jr gevangen op Milford's bowlen, en Posthuma ge- stumped oo dtnzelfdcn bowler. Deze drie batslui hebben gezamenlijk twe runs gefabriceerd en mot zeven wic kets neer voor 133 lijkt de zaak o' vrijwel bekeken. Maar dat is ze nog niet. Van Waveren en jhr. V. d. Poll zet ten samen een stand op. die in korten lijdeen massa runs oplevert Voortoo- nicr speelt V d. Poll een verdedigend spel, slechts af en toe runs makend, terwijl z'n collega aan het andere wic ket aan 't hitten gaat, en Milford s slows ongenadig afstraft. De score vliegt omhoog. Vickers. een medium pace bowler, blijkt juist een kolfje naar v. Waverens hand te zijn. In éen over slaat de Rood en Wit-bats- man op vijf achtereenvolgende ballen telkens vieren, terwijl de zesde slag, die de boundary bijna haalt, een twee tje oplevert. Tweeentwintig runs dos in óén over 1 V. d. Poll luat zich ook niet onbetuigd, en slaat een geweldig- horde zes. Applaus en gejuich riemen geen einde. Van Waveren heeft in een minimum van lijd vijftig runs ge maakt. en scoort lustig door. Do 200 gaal op, maar even later is v. Wave ren's innings ten eiride. 't Is alwéér hetzelfde liedjestumped out op een slow van Milford. Een daverend ap plaus begroeiden Haarlemmer na zijn schitterende 60, Je hoogste score van den wedstrijd V. d. Poll krijgt nu v. Manen tot partner, en voortdurend gaat nu de score omhoog. Nu d. Poll eenmaal is ingespeeld, laat hij zich niet ver rassen. Bh z'n eerste zes blijft het niet nog tweemaal gaat de bal uit het veld en no« steeds rijst de score. Van Manen gaat lbw. op Milford voor 7 runs, en de Groot let. mt als laatste man in als 't totaal 222 is. Dat lant- sle wicket kost den Engelschen nog heel wat moeite, want Do Groot staat te blokken, terwijl de Haarlemmer de runs maakt. Juist als er 250 runs zijn wordt eindelijk v. d. PolJ door Sump- son achter het wicket gevangen, een kwartier vóór hei verstrijken van den speeltijd. Hij heeft een uitstekende 45 gescoord, en het Nederlandsch Elftal, dat nu met 82 runs verliest heeft zich in ieder geval als battingteam kranig gerehabiliteerd. 2c innings Nederlandsch Elftal, jhr. mr. C. Feith c. Champion, b. Vickers 57 mr. A. A. Diemer Kool c and b. Sampson 9 J. II. Hisgen c. Champion b. Milford 36 II. van Booven st. Champion b. Milford 8 W. van Waveren st. Ransbot- tom, b. Milford 60 J. Rincker b Vickers 1 F. H. J. Holdert c. and b. Mil ford 1 C. J. Posthuma st. Champion, b. Milford 0 jhr. A. v. d. Poll c. Sampson, b. Milford 45 W. II. R. v. Manen lbw. b. Milford 7 P. F. N de Groot not out 6 Eixtra's 20 Totaal 250 Van de zes Engelschen, die in deze innings hebben gebowld heeft Milford met 7 voor 118 het meeste succes ge had Vickers nam 2 voor 24 en Samp son 1 voor 27 Mr. Whally's Eleven spelen op hun crickettour in ons land, die tot dusver één nederlaag en één overwinning bracht, nog tegen het Amsterdamsch elftal. Burgerlijke Stand BENNEÜROEK. OVERLEDEN Johs. Franciscus van Lierop, 61 J HEEMSTEDE. GEHUWD M. Nederkoorn en P. Meijer. BEVALLEN F. Koopman, geb. Van Egmond, d. J. G. Boeien, gob. Van der Wei den, z. OVERLEDEN C. A. Tromp, 5 m. A. van Zadel, 34 j. P. II. Hugonlioltz, 77 j. lt. S. v. d. Vossen, 7 in. G. G. van Berneveld, 7 m. C. II. van deu Berg, 75 j. D. Bell aart, 5 m. J. M. van Bakel, 13 d. G. J. D. Monshouwer, 71 j. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Amsterdam. W. Rot Jr., koop man te Sloten. Rechter-commissaris inr. A. J. van Roven curator mr. J Kool. II. P. Mijnarends, timmerman, Amsterdam. Rechter-commissaris als voren curator mr. H. Biileveld Jf.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6