NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Jaargang. No. S639 Verschf]nt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagem. MAANDAG 2' X3GUSTUS 1911 ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 120 Haarlem van 1—5 regels/l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 J/j Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.6a USW| 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers0.02H V 3% "V «Hp; n w n u Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37^ Iv'* Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercoinaiuuaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Bnitenspaarae VI. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTB BLAD. AGENDA DINSDAG 22 AUGUSTUS. Orgelbespeling in de Groote kérk, 1—2 uur. Concert door het strijkorkest van Haarl. .Muziekkorps in de Duiten- Sociëteit, 8 uur. Heemstede: Gemeenteraadsvergade ring, 8 uur. Veisen: Gemeenteraadsvergadering, 1 1/4 uur. Hotel „Duin en Daal", Bloemen- daal. Concerten. Stadsnieuws DE BEKLAAGDEN UIT DE NIEUWE MEER VRIJGESPROKEN. Hedenmorgen sprak de Rechtbank, bij vervroegde uitspraak, den bakker Van Exter en de Wed. Hogenhout- de Haan vrij van den hun ten laste geiegden moord door vergiftiging op hun echtge- nooieu, vrouw Jan txtor-Vun Raam en .au rtogenftout. ue vrijspraak geschiedde wegens georek aan bewijs. De uitspraak in doze geruchtmaken de zaak is plotseling gekomen, zoo onverwachts zelfs, dat de verdediger van de weduwe Hogeuhout-De liaan Mr. Van Gigh .Ir. niet ter tereciit- ziiling aanwezig was. Mr. dr. Vis. de verdediger van den bakker Van Exter ■was wel aanwezig. De beklaagden wa ren vanmorgen uit het Huis-vun- fcewaring overgebracht naar 't Paleis van Justitie, waar omstreeks elf uur de buitengewone Rechtbank-zitting Was uigeloopeu. De voorlezing van het korte vonnis was spoeuig aigeioopen. De beklaagden waren aanvankelijk zeer kalm, maar toen zij weggeleid wwrdeu, waren ze. vooral Van Exter, zeer onder den indruk. Zij weiden naar het Huis-vau-Bewaring terugge bracht, om daar in vrijheid te wor den gesteld. Naar uien weet was de eiscii levens-; lange gevangenisstraf. De bakker Van Exter was sedert 18 Maart en de weduwe Hogehout-De Haan sinds 14 Maart in hechtenis. In de stad, waar onze bulletins het bericht der vrijspraak brachten, werd het vrijsprekend vonnis druk bespro ken. Nader vernemen wij, dat M. van Exter en de weduwe Hogenhout, tus- schen 12 en 1 uur hedenmiddag in vrijheid ziin gesteld; Van Exter eerst en een kwartier later de weduwe Ho genhout Deze laatste is met de elec- trische tram naar Amsterdam gereisd, vandaar met de stadstram naar den Overtoom, waar zij op een der booten van „Karsjens" naar de Nieuwe Meer zou vertrekken. Zij gaat daar voorloo- pig inwonen bij haar moedor. Het vrijsprekend vonnis der Recht bank (bestaande uit Jhr. Mr. Do Ma- rees van Swinderen, president, mr. Dorhont Mees, rechter cn mr. Pijnac- ker Hordijk, plaatsvervangend rech ter, is gewezen met algemeene s t e m m en. VOLKSWEERBAARHEID. De afdeeling Haarlem van Volks weerbaarheid hield van Zaterdag op Zondag een nachtelijke oefening op het terrein de Breesaap ten noorden van het Noordzeekanaal, waaraun een 40-tal leden deelnamen. Een afdeeling ouder sergeant Stcf- fens bewaakte de spoorbrug over het, Noordzeekanaal, terwijl een verken- ningspatrouille onder sergt, v. Leut van hel strand in de richting Veisen het terrein verkende. Te 2 1/2 uur was de oefening ge ëindigd, waarna om 3 uur de terug- marsch werd aanvaard. Verd wenen. W. S. wonende Jan Steenstraat ver miste Zaterdagmorgen een paar zwart trijpen pantoffels, die hij in con ven sterkozijn van het perceel aan de Nieuwe Gracht 22, had neergezet. De êantoffels zijn nog niet teruggevon- en. Esperanto. Van 1926 Augustus wordt te Ant werpen het 7e congres der Esperan tisten gehouden. Uit alle oorden der wereld komen ze daar te zamen tot het houden van besprekingen. Velen ziin reeds vroeger op reis ge gaan en maken eerst een tochtje door ons land, anderen doen dil Da afloop van het congres. Deze week ontving Ik dan ook reeds liezoek van buitenlandsche Esperan tisten, die door leden onzer club wer den rondgeleid. Zij vinden Haarlem een mooie stad en menig kiekje werd genomen. Gaarne had ik persoonlijk het congres bijgewoond, maar omstan digheden deden het plun in duigen vallen. De lieer J. W. Sevenhuijscn beloofde mij echter dagelijks een kort verslag te zullen zenden, het eerste volgt hier onder. Behalve door den heer Seven huijscn wordt het congres bijge woond door onze stadgenooten de da mes: Mej. J J. Blom, Mej. C. J. Seven- huijsen en Mevr. Habermehl en door do heeren J. D. v. d. Eijnde en W. C. Hennis. J. H. W. HABERMEHL. Delegito U. E. A. HET 7e INT. ESPERANTO-CONGRES TE ANTWERPEN. Antwerpen is in feestdos, in de hoofdstraten en op de openbare gebou wen wappert overal de nationale vlag, hier en daar afgewisseld door de Es- perantostandaard met de groene ster, Aan het station worden do Esperan tisten, die uit alle oorden der wereld hier samenkomen, verwelkomd door een eerepoort met het opschrift: „Har telijk wolkom aan alle congresleden". Op vele winkels prijkt de groene ster ten teeken, dat de Esperantisten hier in Esperanto zullen worden be diend. Zaterdag 19 Aug. werd de tentoon stelling van het Koninklijk Ateneurn geopend. Wel nog geen tentoonstelling die schitterend blijk geeft van het al gemeen gebruik der wereldtaal, maar die ons toch doet zien. hoe reeds in alle oorden der wereld een frissche, krachtige beweging is. Rijk blijkt reeds de serie van leerboeken, en in teressant is de collectie van vertaalde werken van het meest eenvoudige „Bruur Jaopik" van Crerner tot de meest verhevene „Hamlet" van Shakespeare. 's Middags te 3 uur werd Dr. Zamen- hof plechtig ontvangeu door het Ge meentebestuur. De Burgemeester sprak in zeer hartelijke wooiden een welkom aan de honderde Esperantis ten en in 't bijzonder aan den Schep per der Wereldtaal Dr. Zumenhof, w ien een kristallen eerebeker werd ovorhandiad. Hierna werd de eere wijn aangeboden. De Burgemeester sprak ln het Vlaamsch, dat door een tolk in het Esperanto werd overgebracht. Dr. Zamenhof antwoordde kort en zacht in Esperanto, dat weder in het Vlaamsch werd overgebracht. Bij het einde tan de plechtigheid werd het Bondslied „La Espero" gezongen. 's Avonds te 8 uur verzamelden de Esperantisten, die inmiddels tot een kleine 2000 waren aangegroeid, zich in het Vlaamsch Operagebouw om daar een concert bij te wonen. Verschillen de voordrachten en zangnummers toonden weer hoe bruikbaar deze taal wus. Dikwijls was er groote geestdrift en bij het einde werd door allen staan de het bondslied gezongen. Een woord van lof komt zeker toe aan de reeelingscommlssie „La sepo por la sepa". Het congresboek, dat den congres leden werd overhandigd is een keurig stuk werk, de goedo zorg voor de vreemdelingen is boven allen lol ver hoven. Vele politieagenten droegen de groene ster en schrijver dezes maakt© reeds verscheiden malen- gebruik van hunne inlichtingen in de wereldtaal. ORGELCONCERT JEAN HURé. Dezer dagen zal de beroemde Fran- sche organist Jean Huré met Til a Hill, sopraan en J. Mossel, violoncel list, hier een uitvoer,ng geven in de Groote Kerk. De heer Huré mag als een bijzonde re verschijning ïn de muzikale we reld aangemerkt worden. Niet alleen is hij een groot organ.st en pianist, doch ook als dirigent en criticus, schrijver, paedagoog en componist, staat hij in zijn land hoog aange schreven. Wij twijfelen n.et of de kenn.smakiug met dezen kunstenaar zal een zeer aangename zijn. Van Tilia Hill en Mossel weten wij vooruit slechts superieure kunst te hooren, hun namen hebbed in ons land een goeden klank. DRINKHAL Do Drlnkhal der Haarlomsche Staal- waterbronnen is Zaterdag en Zon dag door 104 personen bezocht. BJ bet zwemman verdrongen. Zondagmiddag heeft in de Mooie Nel een droevig ongeluk plaats go- had. Een gezelschapje van veertien jon gelui, dames en heeren, was met een roeibootje ©en pleiziertochtje gaan maken. Op het eilandje in de Mooie Nel werd geland. Daar picnicte men. Na het maal ging de 21-jarige Johan Langeveld, wonende in de Groote Houtstraat alhiar, zwemmen, of schoon hij die kunst niet volkomen meester is. Het water daar is op d© meeste plaatsen ondiep, maar on veilig door de kuilen, die voorbij varende booten veroorzaken. Na een oogenblik zag men den jongen man verdwijnen. Op het hulpgeroep van den zinkende, snelde het geheel© ge zelschap naar de plaats des onheils. Pogingen om den jongen man te red den werden-met geen resultaat be kroond. Eerst uren later. *s avonds acht uur, mocht het der Spaarndamsche politie gelukkeD, het lijk met een zege op te halen. Het is naar Spaaxn- dam vervoerd. Diep onder den indruk van het on geval, aanvaardde het eerst zoo vroo- lijke clubje den terugtocht. Het vermoeden is, dat de jonge man kramp gekregen heeft, die hem belette, zich langer boven water te houden. De ouders van den verdronkene, die uit de stad waren, vernamen eerst 's avonds laat den dood van hun zoon. Dó thuiskomst was wel droevig. R. K. MILITAIR-TEHUIS. Onder zeer veel belangstelling had gisterenavond de opening plaats van het R. K. Militair-Tehuis in de Zoete- straat De zaal was voor deze gelegenheid met bloemen versierd, waartusschcn da borstbeelden prijkten van Paus Pius X en den Bisschop van Haarlem. Do zaal, die electrisch verlicht was, had een aangenaam huiselijk aan zien. Bij de owning waren aanwezig jhr. J. Th. van Spengler. Kolonel van het 10c lieg. Tnf., de heer F. B. A. van Steenhart Carre, kolonel van het 21e londweerdistrict, de heer G. A. J. Ro vers, le luitenant, plaatselijk: adju dant, en vele boogero en lagere mili tairen. Precies halfacht verscheen Mgr. Callier met zijn twee secretarissen en l.ief het zangkoor uit de St. Jozefkerk, onder directie van kapelaan Gielen het „Veni Sancte Spiritus" aan. Na afloop van dit gezang, had door Mgr. Callior de inzegening van het gebouw plaats nOder de ïnz&gening zong men Ps. 50 vers 9 en daarna het „Danklied" van Philip Loots, dat zeer mooi werd gezongen, en begeleid werd door W. Andriessaa Hierna liet Mgr. Callier zich de aanwezige autoriteiten voor stellen en onderhield zich met enkele tegel ij kertiid. Kapelaan Noordman, voorzitter der R. K. Militaire V e neen i ging bracht zijn dank aan allen, welke hun mede werking hadden verleend en beval de R. K. Militaire Vereeniging in aller bescherming aan. Nadat de inwijding van het gebouw geëindigd was. werd in de R. K. kerk een heilige mis opgedragen. Den leden van ie R. K. Militaire Vereeniging werd eên draagmedaille uitgereikt. HINDERWET. Burgemeester en Wethoude'rs ma ken bekend, dat bij hun beschikkuig aan Th. H. Peltenburg vergunning is verleend tot oprichting van eöne rookerij m ©ene werkplaats gelegen achter het perceel aan den Sehoter- weg No. 49 F. En aan C. F. Weber, vergunning tot oprichting van eene kalkblus- scherij op het open tert-ein aan de Vroomstraat No. 14. A anrij ding. Op den hoek van de Spnnjaardslaan is gisteren de wielrijder P. v. D.. wo nende Westergracht, in botsing ge komen met de auto van mevrouw Paliud de Mortanges. Het rijtuig werd bestuurd door den chauffeur J. j. S. De auto reed met een kalme vaart. De wielrijder schrikte, verloor zijn stuur en yieL De auto bezorgde hem inwendige kneu zingen en een gescheurd oor. De man is naar 't St. Elisabeth's Gasthuis ver voerd. Zijn toestand Is niet levensge vaarlijk. MUZIEKFEEST TE KROMMENIE. Gisteren is te Krommenie een mu ziekfeest, met daaraan verbonden mu ziek wed st-:;d gehouden. In de 1ste afdeeling werd de eerste prijs niet toegekend. Den tweeden pi ijs verwierf de Muziekvereeniging Laurens Jansz. Coster van Haarlem, met 48 n Tn de derde afdeeling ver wierf don tweeden prijs c. „Duin klank" te Velseroord. De Roode Dinsdag. De afdeeling Haarlem van den Tim- merhedenbond D. E. V'. besloot tot vertegenwoordigen van de organisa tie op Dinsdag 19 Sept. te Den Haag, bij het aanbieden van het pet.tionne- men, en benoemde daartoe 4 bestuurs leden. De afd. Haarlem van den Stu- cadoorsbond gaat daarheen met 2 afgevaardigden en de Sigarenma- kersbond met 1 afgevaardigde. TREKHONDEN. Men schrijft ons: Het voorloopig onderzoek naar de honden, kar en tuig, ingevolge de 1 September in werking tredend© Trek- hondenwet, levert in de buitenge meenten treurige 'resultaten op; 6lechts weinig bespanningen voldoen aan de thans wettelijk gestelde ei- schen en tal van honden, nu gebruikt als trekhonden zijn daarvoor te klein. De vraag is wal doen de eigenaars met die dieren, die zij niet meer mogen gebruiken en op welke wijze worden zij gedood? Zou nu in het bijzonder niet de aandacht gevestigd moeten worden op de daarvoor bestaande inrichting der vereenig iig tot bescherming van dieren? Horloge vermis! Mej. P .K- heeft aangifte gedaan van het vermissen van een zilveren dames remontoir-horloge met zilveren scha kelketting. Het uurwerk is tusschen 10 en 23 Augustus uit haar woning in de Generaal Joubertstraat verdwe nen. ONZE VLOOT. De schoolplaten die door de afdee ling Haarlem worde'n uitgegeven, zijn gereed gekomen. Aan H. M. de Koningin weïd door hel bestuur een present-exemplaar aangeboden in een portefeuille. Per teiegra mis een dankbetuiging ont vangen, onder mededeeling dat II. M. de Koningin de platen gaarne aan vaardde en het bestuur oprechten dalnk bracht. Met groote belangstel ling had H. M. kennis genomen van het streven van bet Schoolplaten- fonds. In het telegram werd voorts nog medegedeeld, dat de platen Ln de vertrekken van Prinses Juliana wa ren opgehagen, d.e zich daarover zeer verheugd betoonde. MUZIEK IN DEN HOUT. Programma voor Woensdag 23 Augustus: L Garde Grenadiers Ma"rsch, Etien- berg. 2. Ouverture Silvana, Weber. 3. Ballet La Source, Delibes. 4. Grosse Fantaisie a. d. oper Defr Fliegende Hollander, Wagner. 5. Ouvertuïe Die Schone Galathé, Suppé. 6. A Toi, Valse, Waldteufel. 7. La Princesse au Sabat, Faintasie, Ballet, Ganne. a. De Tooveres. b. Bezwering. c. Byzantijnsche optocht. d. Droomerïj. e. Bacchanale. f. Bezwering. g. Vergoding. 8. Fantaisie a. d. operette Die Lus tige Witwe, Léha'r. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SANTPOORT. Verleden week is alhier weder een hoeveelheid lood ontvreemd en wel van de school van mevrouw Wüste op Spaarnberg .Het gestolene was ge borgen in een boschje en werd gevon den door een der gaspijpleggers, aan den straatweg werkzaam. Een bewa- kine op die plaats heeft tot geen ont dekking geleid. HAARLEMMERLIEPE EN SPAARNWOUDE. In do Zaterdag gehouden raadsver gadering was de heer Kroon afwezig; de geloofsbrieven der vier her- en gekozen raadsleden, werden door een commissie onderzocht en in orde be vonden, zoodat tot toelating besloten werd. Ingekomen was het Prov. blad in houdende het afscheid van Mr. Van Tienhoven, als commissaris der Ko ningin in Noord-Holland. De waar- deerende woorden, door den voorzitter gesproken, werden door den Raad staande aangehoord. De commissie die belast is geweest rnet het nazien der gemeenterekening van 1910. bracht bij monde van den heer Cos, rapport daarover uit. dat strekte tot goedkeuring en vaststel ling. De eindciifers zijn: Ontvangsten 32674,43 1/2 Uitgaven. f 31981.47 Batig saldo. 692,96 1/2 De Raad verleende aan den heer W. H. C. van Heek, desgevraagd met ingang van 15 October a.s. eervol ont slag als hoofd der school te Spaanr- woude. met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Op een adres van de afdeeling, Haarlem en Omstreken van den Rond van Ned. Onderwijzers, om verhoo- glng der :aarwedden van bet ouder wijzend personeel en verleenen van toelagen, werd met algemeene stem men afwijzend beschikt; De voorzitter die over dit adres een liezoek had gehad van twee onderwij zers, gaf als zijn meening te kennen, dat in verband met de salarissen der overige gemeenteambtenaren de jaar wedden de ronderwijzers in deze ge meente güed zijn getcgeld en bij ver hooging het ovenwicht zou worden verbroken. Nadat nog was goedgekeurd de in gekomen rekening der Gezondheids ei mmissie over 1910. werd als laatste punt der agenda vastgesteld het Bouwverbod ia het Oostelijk deel van Houtrijk en Polanen. HAARLEMMERMEER. Paardenmons te ringen. Hedenmorge'n weerden door den be kenden paardenhandelaar Hertz, monsteringen van voljarige paarden gehouden te NieuwVennep e'n Hoofd dorp. Te Nieuw-Ve'nnep werden er 8 aan gevoerd waarvan er 4 verkocht zijn; te Hoofddorp is van de 5 aangevoer de paarden één verkocht. Alle paar den gaan naar Duitschland. De prijzen varieerden van f 475— f 625. Vethooging melkprijzen. Tengevolge de schaarste der melk, hebben de rae'kverkoopers, zoowel te Hoofddorp als in de naburige ge meente Aalsmeer, den prijs dér melk met één cent per Liter verhoogd e'n gebracht van 8 op 9 cts. de liter. Van de zijde der burgerij is wel weer verzet aangeteekend tegen deze prijsverhooging, maar vermoedelijk zal dit thans ook niet veel helpen. BEVERWIJK. Zaterdag 26 Aug. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer H. Burger Mz. tot raadslid werd gekozen. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. De commissie van toezicht op het L o. verzoekt het daarheen te willen leiden, dat zoo spoedig mogelijk school F te Santpoort een school wordt voor U„ L. O., wier leerplan aansluit aan de H. B. S., opdat do leorLngen met kans op goeden uit slag examen kunnen doen voor H. B. S. of Gymnasium. Een dergelijk ver zoek is aan den Raad gericht door W. Lahdewee'rd en 27 andere San! poortsehe ingezetenen. Het college van B. en W. meent het voorstel van de commissie te moeten ontraden, omdat de reorganisatie op de wijee zooals de commissie zich do- zo gedacht heeft, niet mogelijk is, en omdat deze reorganisatie der school B. en W. niet we'nschelijk toeschijnt. De commissie, belast met het onderzoek der rekeningen der ont vangsten en uitgaven van de gemeen- te^ van de gecontracteerde wegen en van het R. K.- en het SchaaJarmbe- stuur, adviseert de eerste rekening vast te stellen in ontvang op f 242.176.11 en in uitgaaf op f 239.761.45, en de tweede reken.ng in ontvang op f 0.12 en in uitgaaf op nihil. Voorts adviseert de commissie, d.e uit de heeren W. v. Tuijll v. Se- rooskerkeh, K. C. Brok en J. E. Mul der bestaat, de rekeningen der Arm besturen vast te stellen, na ophef fing, voor zooveel mogelijk, van do gemaakte bedenkingen. De heer W. baron van Tuyll vah Serooskerken heeft verzocht het Wijk aan Zeeë'r voetpad op te heffen. B. en W. meenen, dat 1 et verzoek kan worden ingewilligd, indien tevens do bestaande zandweg zoodanig wordt omgelegd dat een betere toestand wordt verkregen. De aanleg van den weg, het ophoogein enz. benevens het opruimen van den bestaanden weg zou op kosten van den adressant moe ten geschieden. B. en W. stelien voor, de jaar- wedde va'n den administrateur der beide burgerlijke Armbesturen op I150 te bepalen. B. en W. stellen voo'r corn go wij zigingen aan to brengen in hot regle ment van orde voo'r de vergaderingen van den gemeenteraad. Blijkens het bepaalde in art. 12 der verordening op het beheer van het gemeentelijk gasbedrijf bedraagt do door den administrateur van dit bedrijf te stellen zekerheid ten minste f 5000 en ten hoogste f 10.000. B. en W. stellen thans voor deze zekerheid te bepalen op het minimum bedrag van f 5000. Tevens geven zij in overweging de kosten voor zekerheidsstelling, en d e van het eerste jaar bedragen f 82.50 en voor volgende jaren f 30, voor ïe- kening van het gasbedrijf te hemen. ZANDVGORT. Op 18 Augustus waren alhier 5823 badgasten. In het Haarlem's Kinderhuis is oa 4de ploeg kinderen ten getale van 70 aangekomen. Binnenland ZENDINGSCONFERENTIE. Omtrent d© vijf-en-twint.gste Ne- derl. eZndingsconferentie, 25-28 Sopt. c.k. vernemen wij, dat nu reeds als sprekers kunnen opgegeven wo'rden: prof. Bav-inck, prof. Haussleiter te Italic, Islam, ds. Dijkstra, Zending en Koloniale Regeering, Zendi'ogsdir. Rauws, Zending en alcohol. Zend inga dir. SchrÖder, De Joodsche propagan da en de Christelijke Zending in de ee'rste eeuw, ds. Van Wijk. geschiede nis van de Conferentie Zendingsdir. Gunning, de vergadering te Durham cn har© beteekenis voor Nederland, Ds. Coslerzoe, Militaire Tehuizen, ds. Van Noort, de Ver. voor Israël, een der Barme'r Inspektoren. de ju bilea der Dajak- en Batak-Zending. Ook wordt de Zendeling Fortgens verwacht terwijl van andere spre kers, o.a. ©en Zenöingsman uit Ame rika, nog toezegging afgewacht wordt. HERSTELD. Luitenant Streiff, die destijds op Soemba gewond werd, was half Juli zoover hersteld, dat hij over eonige weken waarschijnlijk naar zijn vo rig© standplaats zou kunnen terug- keeren. Sport en Wedstrijden CRICKET. Rood en Wit-Belgisch Elftal. Vanmorgen is op het Spanjaards- laan-veld de twe©daagsche wedstrijd tusschen de Nederlandsche kampioe nen en een Belgisch elftal (wuarin vele spelers van het Belgisch elftal) aangevangen. Rood en Wit heeft zich nog wat extra versterkt met den "s-Gr. C. C.- captain, jhr. mr. C. Feïth, en den trainer Wormald. De Haarlemmers batten eerst. Op het bowlen van Shotts die zijn len' over aan den off-kant naast bet wic ket gooit, openen Kool en v. Waveren de Rood eh W:t-iunings. Aan den anderen kani bowlt Wright waarop v. Waveren spoedig een paar vieren slaat en zoodoende dubbele cijfers behaalt. Shotts is niet erg g-.ed te bespelen, daar hij leg-effcci aan dei» off-kant gooit Het fielden der Belgen is, in aanmerking genomen bet natie veld, vrij goed- Shotts weet v. Waveren's wicket in zijn vierden over te nemen. Voor 20 runs (waarin 4 vieren) wordt de Haarlemsche hit ter gevangen. Dlemer Kool en Fodli spelen hierna het bowlen uitstekend. Eerst op 96 verdwijnt Feiih door een vang van graaf d'Oultremont op Dau- merie's bowlen. De Rood en Wit-traU ner komt in, maar hoeft er niet veel pleizier van. Zonder iets te hebben gescoord wordt hij gevangen door don wicketkeeper op een bal va'n Daumo»

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1