NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. S641 Verschijnt dagelijks, Dehalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 23 AUGUSTUS löll A Tot da plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN! Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT Bl-ADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 24 AUGUSTUS. Orgelbespeling in de Groote Kerk, 2—3 uur. Samenkomsten te 3 en 8 uur in de Evangelisat.e-tent op de Raaks. Hotel „Duin en Daal", Bloemen daal, Concerten. Rusthoek, Bloemendaal: Concert, 8 CUT. Stadsnieuws Dö bakker Van Exter te Nieuwe Meer. Ook de tweede beklaagde uit de be kende vergiftigingszaak is nu het vrij sprekend vonnis in zijn woonplaats te ruggekeerd. Men schrijft ons uit Nieuwe Meer het volgende Van Exter is hier teruggekeerd niet met do boot evenwel. 11 ij is van Amsterdam via Amstelveen door den folder ..De Noord" naar bier komen >open en dicht hij zijn woning melde pont overgestoken. Blijkbaaar koos hij dezen weg om niet in 'l oog te loo- pen en vrii to blijven van de publiek© nieuwsgie rig lieid. In de buurt van den stoombootstei- ger stonden de menschen weer te wachten, in Toepjes de zaak bespre kend. Tüsschen eenige getuigen A charge en décharge ontstond een woordentwist, die ten-slotte in hand tastelijkheden eindigdeeen paar kluppeu werden uitgedeeld. Overigens hebben geen ongeregeld heden plaats gehad. Adspir/unt en-a f d e te 1 i !ng. In de Dinsdagavond gehouden cr- gadering van do adspirantcn-afdee- Lng van dein Alg. Ned. Typ. Bond werden de lieeren J. v. d. Wal en P. Prins verkozen als commissarissen. Besloten werd een wandeltocht te houden op Zondag 3 Sept. in de om- strokon, waarbij do Ruïne van Brcde- rode zal bezocht wo'rden. Kunst Ad e 11. Het Geli(eel-Onth,-zangkooï Kunst Adelt, directeur de heer P. de No bel, zal aan den nat-onalön wedstrijd van Geheel Onthouders-Zangkoren, de volgende niuaud te 's-Gruvenhage te houden, deelnemen in de le afdee- Jirig. Het koor komt uit met het vrije nummer „Zuigeling" van Corn. v. Oosterzee; liet Verplichte nummer is: „Ontwaak, mijn Volkl" van Olivier Koop. A. H. G. Fokker. „De Luchtvaart" schrijft: Op 31 Augustus (en volgende da gen) zal de heer Fokker te Haarlem vhegvertooningen komen houden, met een toestel van eigen constructie, alsmede met een toestel, vervaardigd door den heer Goedecker, ingenieur te Nieder-Walluf, in wiens werk plaatsen ook de Fokkor-vliegtulgen gemaakt worden. Naar men ons mededeelt, is bij het toestel van den heer Fokker de sehe- luwtrckkSg geheel weggelaten, zoo dat de besturing zeer vereenvoudigd is. Tevens zou de zijdelingsclie stabi liteit van het toestel zeer groot zijn, en nagenoeg geen aandacht van den bestuurder vereisclieni Het vliegtuig van den heer Goedecker is van het model der Etrich-toestellen. Er zijn evenwel enkele wijzigingen, o. a. in de constructie der draagvlakken, aan- gebrachL Gelet op het groote succes, dat de heer Fokker te Mainz heeft gehad, twijfelen wij er niet aan, of hij zal ook te onzout aan do te zijnen aan zien hooggespannen verwachtingen weten te beantwoorden. Do Dollar prinses. Door het Nederlandsch Operette Ensemble, directeur Alphonso Jan- mart Jr., zal Zondag alhier do 500ste opvoering gegeven worden van boven genoemde operette, De le voorstel ling had ook te Haarlem plaats, en als bijzonder toeval kon vermeld wor den, dat in deze voorstelling dezelfde solisten optreden, als bij de eerste op voering. Examens. Voor het examen hoofdakte slaagde te Amsterdam de heer P. C. Grimber gen van Santpoort; voor 1. o. Fransch slaagde te 's-Gravenhage do heer C. Mantel te Haarlemvoor gymnastiek M. O. slaagde te Utrecht de heer J. Bongertman te Haarlem. STUKKEN VAN DEN RAAD. EEN TERREIN VOOR KLEEDENKLOPPERIJ. Door J. A. Daring en Co., J. Pander Zoon en G. W. Sraeenk is een re quest aan den Raad gericht, waarin zij er op wijzen, dat het terrein ach ter de cellulaire gevangenis, dat door hen voor het kloppen van tapijten werd gebruikt, door de II. IJ. S. M. is aangekocht, en verzoeken hun een ter rein aan te wijzen, waarop zij de k'.ee- denklopperij kunnen uitoefenen. Ver schillende perceelen weiland in de buurt der vuilnisbelt achten zij tot dat doel geschikt. B. on Whebben tegen een zooda nig gebruik van gemeentegrond be denking, en praeadvlseeren afwij zend. HERBENOEMING. B. en W. stellen den Raad voor, het onderwijzend personeel aan do Herha lingsschool, benoemd voor den cursus 1910'11, voor den nieuwen cursus wederom aan te stellen. MAATREGELEN TEGEN VERKAPTE BEDELARIJ. B. en \V. hebben de vraag in over weging genomen of het aanbeveling zou verdienen, maatregelen te nemen tegen de verkapte bedelarij, als het venten met een paar potlooden of lu cifersdoosjes, mei het blijkbaar uitslui tend doel ©en aalmoes te ontvangen. Een vergunning van B. en W. zou dan voor dergelijke venters verplich tend gesteld moeten worden. De commissie tot het ontwerpen en herzien van verordeningen tegen wel ker overtreding straf is bedreigd, ver klaarde niet zoozeer overtuigd te zijn van do noodzakelijkheid van den bo ven aangegeven maatregel. Voor het geval B. en W. echter van een tegen overgesteld gevoelen mochten zijn, heelt de commissie een artikel voor de Algemeen© Politieverordening ontwor pen, dat B. en W. thans don Raad ter aanneming, voorstellen. Het luidt Tusschen de arit. 55 ter en 56 wordo ingevoegd het volgende art. 55 qua- ler Mot boete van ten hoogste vijf gul den wordt gestraft ieder, die met pa- Sier, potlooden, lucifers, zeep, garen, and of dergelijk© koopwaar langs de huizen dor ingezetenen of op straten of wegen vent, of zoodanige waren te koop aanbiedt, zonder schriftelijke vergunning daartoe, afgegeven door Bui gemeester en Wethouders. Met gelijke boete wordt gestraft hij, die met bedoelde waren vent of doze te koop aanbiedt, zonder bij zich te dragen een schriftelijke vergunning, ln het eerste lid bedoeld, zoomede hij. die nalaat zoodanige vergunning op de eerste aanvraag aan do ambtena ren of beambten van politie te vertoo- nen. De verordening treedt in werking op 1 October 1911. Het concours hippique. Tor aanvulling van ons stukje over het Concours Hippiqu© op 2 £n 3 Sep tember, dient nog te worden vermeld, dat voor het 3e nummer van den eer sten dag geldprijzen van 20 tot 125 en voor het 3e nummer van den twee don d.ig van ƒ25 tol ƒ200 worden uit geloofd. Drinkbal. De drinkhui der Haarlemsche Staal- watorbrunuen is gisteren door 65 per sonen bezocht. TERAARDEBESTELLING JOHAN LANGE VELD. Onder zeer groot© belangstelling werd hedenochtend ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Johan Langovokl, den 21-jarigen jongen man, die Zondagmiddag door een noodlottig toeval in de Mooie Nel om hel leven kwam. Aanwezig was o. m. de staf van de Haarlemsche Brandweer. De kist werd door eenige kransen gedekt daarbij waren bloemstukken van do Haarlemsche Vrijwillige Brandweervereniging „de Tien" en de gymnastiek-vereeniglnr Sparta". Do overledene maakte van beide corporaties deel uit Toen de kist onder eerbiedig zwij gen van de velen, die zich rond de groeve verzameld hadden, neerge daald was, trad de hoer G. A. C. van Dobben, voorzitter van „de Tien", naar voren, om op ontroerden toon enkele woorden van afscheid te spreken. Wij hebben zei spreker een goed en trouw vriend verloren. Het is ons hard, zeer hard, dut dit jonge leven, dat nog zooveel voor de toe komst beloofde, op zóó noodlottige wijze plots afgesneden word, maar wij mogen niet morren we staan hier voor het groote, het ondoorgron delijke, het natuurraad sol. Steeds zullen wij den overleden vriend blij ven gedenken als een trouw makker, dien wij allen zéér, zéér hoog-acht- ten. Namens de gymnastiek-vereeniging „Sparta" sprak de voorzitter, de heer J. Nicrop. W ij hebben zeide deze behoef te», enkele woorden van afscheid bij dit droeve graf te sproken. Dit is het noodlot zou men kunnen zeggen. Maar wij gelooven niet aan het Nood lot. Dat ligt geknield aan de voeten der Voorzienigheid. Voor ons, men schen, is het gebeuren der dingen on doorgrondelijk en daarom hebban we troost noodig. En die is er. Hij-zelf, de gestorvene, geeft ons troost door zijn herinnering, die steeds een goede en aangename blijven zal. Jo- han Langeveld had werk- en levens lust, en levensmoed. Wij betreuren zijn heengaan, maar wij eeren en blijven eeren zijn nagedachtenis. Namens de familie dankte een zwager van den heer Langeveld Sr. voor de belangstelling. De vadem van den overledene bracht met door tranen verstikte stem oen laatsten groet, ook namens moe- dei- en zusters. Bij dit aangrijpend oogenblik Yulde veler oog zich met tranen. Diep-ontroerd verliet men den doo- denukker. Hat Kinderfeesi op Konlnflinneflag Ruim 2<J00 kinderen zijn genoodigd door het bestuur der Voreeniging Ko ninginnedag, oin op 31 Aug. feest te komen vieren. Zij worden onthaald op een bordje poffertjes en een ver- frisschenden dronk. Men kan nagaan welk een organisatie er voor noodig is. om in den tijd van enkele uren 48,000 poffertjes te bakken en rond te dienon. Alle vermakelijkheden op hot feestterrein kunnen de kinderen gra tis bezoeken. Deze vermakelijkheden op het feest terrein der 4-daagsche Kouinginne- fcesten beloven vol afwisseling te zijn. Er komen nieuwe vermakelijkheden bij, die nog nooit in Haarlem, zelfs nog nooit op een kermis zijn geweest. Het geheel wordt een zeer groot plein, dat geheel electrisch A giorno ver licht wordt. In 't midden komt een muziektent ©n een balvloer. Gozelscha p-L o u I s Bouw meester. Naar \vü vernemen is onze stadge noot de heer Jos. C. Serodino (leer ling van de Tooneelsehool te Amster dam) met ingang van 1 September verbonden aan het gezelschap van Louis Bouwmeester. G e v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij S. Vcrzijlberg, L. Vlamingstr. 20, een medaillon. 11. Portzgen, Kruisstraat 4, een muilkorf. J. Mlezenbeek, Leliestraat 27. een taschje met Inhoud. H. Wubbe. Molenstoeg 37a. een me daillon. S. Schuitemaker. Z. Polderstraat 52, een kinderschoentje. J. de Haan, Voortingstraat 28. een halsketting. J. Extra L. Begijnestraat 30, een hond. S. J. van Siooten. Kloosterstraat 21, een manchetknoop. Van 't Kantongerecht De kantongerechtszrtting werd ook heden weer gepres deerd door Mr. A. A. v. d. Mersch. De behandelde za ken waren weinig interessant Allen overtredingen van leerplicht-arbeids- en motor- en rijwielwet. UITSPRAKEN: Hede!n werden de navolgende uit spraken gedaan: P. v. d. A., te I-Iaarlom, overtreding Jachtwet, 5 dagen hechtenis. A. B., te Haarlem, en 3 anderen, overtreding Arbeidswet, f 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. K. dn P. P., te Haarlem, over treding Leerplichtwet, no. 1 f 10 boe te of 3 dagen hechtenis, no. 2 f 5 boete of 3 dagen hechtenis, P. v. d. M., vrijgesproken. J. v. d. M.„ te Houtrijk en Polanen, overtreding Spoorwet, f 2 boete óf 2 dagen hechtenis. J. S. en B. J. S., te Haarlem, in dronkenschap de orde verstoren, no. 1 f 5 boete of 3 dagon hechtenis, no. 2 Vrijgesproken. J. P. le Zandvoort, cn 4 anderen, nachtrumoer, .vrijgesproken. C. van K., te Haarlem, en 10 ande ren, loopen op verboden gro!nd, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, en f 1 boete of 1 dag hechtenis. C. W. van K., en 2 anderen, te Haarlem, overtreding Politieverorde ning Haarlem, f 1 boete of 1 dag hechtenis. D. v. K-, en 2 onderen, te Haar lem, overtreding Politieverordening Schoten, f 1 boete of 1 dag hechtenis. G. C. A. C-, te Amsterdam en W. J. C. H., te Hilversum, overtreding Mo torverordening Bloemendaal, f 20 boete of 5 dagen hechtenis, Th. R. B., te 's-Gravenhage, vrijgesproken. C. van A. en J. F. II., te Haarlem, overtreding Politieverordening Bloe mendaal, f 1 boete of 1 dag hechtenis. G. P. M. te Bloemendaal, en 2 an deren, overtreding Motorverordening Heemstede, f 15 boete of 5 dagen hech nis. A. J. O-, te Haarlem, en 20 ande ren, overtreding Motor- en Rijwiel- Reglement. f 5 boete of 3dagen hech tenis, f 2 boete of 2 dagen hechtenis, en f 1 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden nog 26 personen ver oordeeld wegens openbare dronken schap, tot 21, 10 uil 7 dagen hechtenis, f 5 boete of 3 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, en 12 boete of 2 dagen hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. STOFBESTRUDING. Eenig© maanden geleden heeft de heer A. Koolhoven, lid van den Bloo- mendaalschen Gemeenteraad en oud- penningmeester vun den A. N. W. B. pogingen in het werk gesteld, om een fonds tot stof bestrijding in het leven to roepen. Hij zond aan 41 eigenaren van auto's een brief, in welken het voorstel medegedeeld werd. Hij ont ving slechts 22 antwoorden. Verschei- donun zonden giften en contribution toe, doch daar bijna de helft van de belanghebbenden met geantwoord heeft en daardoor blijk gegeven heeft, niets voor het plan te voelen, be schouwt de heer Koolhoven zijn po gingen als mislukt en daarmede ge ëindigd. HAARLEMMERMEER. Bevorderd. De heer H. Bloemtak, alhier, is be vorderd tot klerk der Posterijen eii Telegraphie le klasse. Veenbrand. Aan den Ringdijk bij Huigsloot, waar zich veel veen ln den grond beviudt is door een of andere oorzaak het veen fm brand geraakt, brand, die reeds eenige dagen duurt, gaat slechts zeer langzaam voort en levert bot op heden geen gevaar op voor woningen enz. Toch wordt er voortdurend oog op gehouden, daar blusschen op heden nog niet wel mo gelijk is. Verbrand. Door het omvallen van een ketel mot kokende koffie brandde een vierjarig jongetje van J. zich zooda nig aan de armpjes en aan het li chaampje dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die het to.nd verbond en de toestand van den kleine zeeir ernstig oordeelde. VELSEN. ZEND1NGSFEEST. Heden werd bet 15e provinciaal Noord-Hollandsch Zeudingsfeest ge houden op het landgoed „Velserbeek" te Velscn. dat door Baron Van Tuyll van Serooskerken welwillend was af gestaan. Hot feestterrein was zoer goed inge richt, zoodat het den velen bezoekers aan niets behoefde te ontbreken. In liot Oranjerio-gebuuw van „Velser beek" was een bazar georganiseerd, welker opbrengsten ten bate van de Chr. school te Wijkeroog zouden ko men. Op het terrein waren twee spreek plaatsen gemaakt, waar de predikan ten liet aanwezige publiek toespraken. Te elf uur nam het Zendiiigsfeest een aanvang. Ds. Creutzberg, predi kant te IJmuiden, betrad het eerst het spreekgestoelte en liot Ps. 89 vers 7 en 8 zingen. Na hem hield Ds. H. E. Vinke, pre dikant te Alkmaar, de openingsrede, in de eerste plaats bedankte hij do familie Van Tuyll van Serooskerken voor het welwillend afstaan van haar landgoed. Verder wees hij op de steeds groo- ter wordende belangstelling bij do Zendingsfeesien. Aan het slot van zijn rede werd het 4e vers van het pro gramma op de wijze van het Oosten- rijksch Volkslied gezongen. Alle liederen werden begeleid door hot Chr. Fanfarecorps „Nut en Genoe gen" van Edam, dirigent de heer II. van Essen. Op de tweede spreekplaats werd daarna een rede gehouden door Ds. G. W. G. Vunderink, predikant te Haar lem, over „De Zending en het Ko ninkrijk Gods". Vervolgens sprak Ds. H. S. Bouma, pred. te Hazerswoude, waarna de pau ze intrad. Het muziekcorps gaf thans eenige stukken ton gehoore, die goed uitge voerd werden. Des middags werd op twee plaatsen tegelijk gesproken en wel op de eer ste plaats door de heeren Ds. R. W. Huizing, predikant te IJmuiden, over „Onze Schuld". Ds. H. A. C. Snethla- ge, predikant te lloenderloo. over „De levenskracht van het Evangelie". Op de tweede spreekplaats spraken achtereenvolgens Ds F. van Glioel Gildemeester. pred. te 's-Gravenhage. over het onderwerp „Wat heeft de Zending te zeggen tot een beschaafd mensch uit do 20e eeuw Ds. J. W. P. Le Rov, pred. te Sloterdijk. over „Veroveren door bewaren", en Ds. J. Visser Kz,, pred. te Enkhuizen, over „Aan Gamuliël gelijk". Het feest werd gesloten met de slot rede van Ds. T. Kloosterman, predi kant te Alkmaar. Hoewel het weor wel wat te wen- schen over liet, was er toch een feeste lijke stemming onder de menschen. IJMUIDEN. Do „SL Cri." bevat de Kon. goedge keurde statuten van de N. V. Logger- maalschapnijen „Nora", „Elsa' en „Olga" te IJmuiden. Binnenland HOFBERICHTEN. Ii. M. de Koningin-Moeder heeft gisteren een bezoek gebracht aan het herstellingsoord der Vereenlging lot uitzending van zwakke en herstellen de kinderen onder de kenspreuk „Trein 8.28 H. IJ. S. M.", te Soest. DE VERKIEZING IN AMSTERDAM IV. Men weet dat Gedeputeerde Stalen van Noord-Holland ongegrond hebben verklaard bet beroep van den heer Ja cobus Foiuk, legen het raadsbesluit, waarbij hii niet werd toegelaten als raadslid voor district IV. Dit geschied de echter op andere gronden dun waarop genoemd raadsbesluit be rustte. Uit de beschikking blijkt, dat bij de herstemming op 20 Juli zijn uitge bracht op den candidaat der S. D. A. P. Kleerekopcr 1250 stemmen en op den liberaal Polak 1249 stemmen. Niet de heer Polak, doch do lieer Kleerekoper had dus verkozen moeten zijn verklaard. •PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Bij Koninklijk besluit is machtiging verleend aan don Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land tot het bijeenroepen van de Sla- ten dier provincie in buitengewone zitting op Dinsdag 29 Aug., ton einde alsdan aan de orde to stellen de ver kiezing van een lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal, ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door 't overlijden van nir. J. C. de Marez Oyens, in leven lid van die Kamer. DE HAAGSCHE VERKIEZINGSQÜAESTIE De „N. CL" verneemt nog, dat er cillo grond bestaat voor het vermoeden dat het onverzegeld bevonden pakket stembiljetten niet verzegeld is ge weest- De commissie moet namelijk geen spoor van eenige verzegeling hot pakket gevonden hebben. Ook dit verzuim van niet-verzegeling zou dus ten laste komen van hei bureau Stor tenbekerstraat. De quoestie moot Maandag bij Ged. Staten aan do orde zijn geweest, LEGAAT. Maandag 11. is te St. Gratiën bij Parijs overleden mevrouw Buism&n- de Forges, echtgenoote van den voor eenige jaren overleden heer P. A. Buisman, Zwollenaar van geboorte. Thans is gebleken, dat door den heer en mevr. Busman een bedrag van 100.000 fres. is nagelaten voor een stichting te Zwolle ten doel hebbende do aanbouw van woningen, ten einde deze aan behoeftige lieden te huur aan te b.ede'n tegen de helft van den gewonen huurprijs. DE LANDBOUWTENTOONSTEL LING TE LEIDEN. Op het Schuttersveld aan tien Rijnsburgersingel verrijzen dezer da gen verschillende gebouwen, ton be hoeve der Landbouwtentoonstelling, die hier van 12 tot en met 17 Septem ber zal worden gohoudon. Het hoofd gebouw, dat zijn voltooiing nadert, heeft met de achtergelegen stallen een oppervlakte van 1200 M2. en be vat allerlei gemakken, waaronder ook een reünie, ontvangkamer en een kamer voor do pers. Hoewel het een teleurstelling \Dor de Tentoonstellingscommissie was op advies van den directeur-generaal van Landbouw de afdeeling „Groot en klein vee" te moeten uitschakelen, zal do tentoonstelling om haar uitge breidheid ln alle takken van land- en tuinbouw een bezoek overwaard zijn. Tal van wetenschappelijke regee- ringsinzendingen, de nieuwste werk tuigen op landbouwkundig gebied, belangrijke inztf.dingen voor de af deeling zuivel, prachtresultatcn van tuinbouw, keurcoÜlectiën van Wcst- landvruchten, zullen deze Leidsche tentoonstelling tot een bezienswaar dige stempelen. Verder zal ook gezorgd worden voor aantrekkelijke vermakelijkhe den. TARIEF WET. Verschillende importeurs van- of handelaren in havermout hebben oeu adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin zij schrijven, dat zij tot hun leedwezen gezien hebben, dat door do Regeering in het Ontwerp Tarief het artikel havermout een invoer recht van 1.— per 100 k.g. is voor gesteld. Zij vragen dit recht niet te heffen. DE VERDUISTERING VAN DIAMANTEN. De compagnon van den diamant bewerker te Amsterdam, die onlangs werd aangebonden wegens het doen van een va!scha aangifte en verduis tering van diamanten, is Zaterdag uit de preventieve hechtenis ontsla gen, evenals de goudsmid, die mede lil verband met deze zaak ter be schikking der justitie was gesteld. SALARIS-ACTIE. Bij de reeds deelnemende negen or ganisaties tot het voeren eener geza menlijke actie voor salarisvefrbooging voor het lagere personeel bij Poste rijen, Telegraph.e en Teiephonie heb beu zich nog twee organisaties, nl. die der Bureel-ambtenaren en lijn- wachters aangesloten, terwijl op som mige plaatsen, waai- dat mogelijk is, de afdeelingeu der deelnemende hon den en vereen gingen, plaatselijke comité s hebben gevormd. DOOR EEN KOE GEDOOD. Te Weslrauderfehn. in Oost-Fries land, is de landbouwer M., een 74-ja- rige man. door een koe in de weide aangevallen cn tegen den grond ae- worpen. Spoedig daarop is hij over leden. VERDRONKEN. Dinsdagmorgen is iu de rivier de Waal verdronken het zesjarig jonge tje van den voerknecht D. Hel onge luk kwam. doordat de kleine spelend van het brugvak viel. GEVALLEN. In de Segherstraat te 's-Gravenho- go is een 9-jarige jongen uit het raam van de> tweede verdieping met hot. ach; terhoofd op do steenen gevallen. Hij was onmiddellijk dood. GEEN GEMAKKELIJKE DOORGANG Gisterenmiddag wilde een jongen op den Klarendalschen weg bij Arnhem door een hek kruipen. Toen hij met zijn hoofd er door was, kon hij d.t er niet meer uit krijgen, zoodat een her bergier die het toevallig zag, genood zaakt was een der tralies door tc ij len. De jongen, die con gé ontvellin gen aan zijn hoofd had gekregen, werd zoodoende bevrijd. Sport en Wedstrijden ZWEMMEN. OVER HET KANAAL. De Engclsehman Fred Record, de kampioen van de Medway, hoeft Za terdag een poging gedaan, om het Kanaal over te zwemmen. Er stond een ferme bries, toen Record om 2 uur 55 van kaap Grisne* vertrok. De wind word gaandeweg sterker en er stond daardoor ecu vrij hoog© zee. Record zwom zeer goed. Nadat de zwemmer dertien mijlen had afge legd, gaf hij den strijd op. Record was uiot al te zeer uitgeput en gaf het voornemen te kennen, de poging te herbalen. Naar het „Hbld." verneemt, zal de heer Ed. Meijer, de bekende zwem mer, die het vorige jaar van Stavo ren naar Enkhuizen is gezwommen, in den loop van deze week naar Ca lais vertrekken, ten einde een poging te wagen, over hei Kanaal te zwem men. 1GOO METER. Daar op geen der in dit seizoen ga- houden zwemwedstrijden de 1GO0 M. verzwommen is, en het kampioen schap voor die baan dus niet uitge reikt zou kunnen worden, schrijft do zvvemveroenijyng „Het Y" tegen Zoni

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1