De Kwartjes-AdvBrSentiin ^an HAAFtLEHI'S DAGBLAD zijn een gw.ld.eia •ggrefeca.:g»cl, De heo'r DE BOER bleet op zijn ,stuk staan. Door de aanneming van het contract moest de heer Koch f 160 in plaats van 1 100 betalen. Spr. wij zigde zijn voorstel nu ©enigszins, maar beleefde er geen pLeizior van. Het voorstel van B. en W. werd in «stemming gebracht en aangenomen inet algomoone stemmen, op die van i den heer De Boer na. De commissie van toezicht op het 1 o. heeft verzocht het daarheen te willen leiden, dat zoo spoedig moge lijk school F te Santpoort een school wordt vobr U. L. O., wier leerplan aansluit aan de H. B. S., opdat de leerlingen met kans op goeden uit slag examen kunnen doen voor H. B. S of Gymnasium. Een dergelijk ver zoek is aan den Raad gericht door W. Landeweerd en 27 andere Sant- poortsche ingezetenen. liet collego van B. en W. heeft ge meend het voorstel van de commissie te moeten ontraden, omdat do reorga nisatie op de wijze zooala de commis sie zich deze gedacht heeft, niet moge lijk is, en omdat deze reorganisatie der school 13, en W. niet wenachelijk toeschijnt. Do heer NETSCHER was vó£r aan houding, aangezien een der men- schen, die zich voor deze kwestie zeer interesseert (de heer Landeweerd) van deze vergadering nog geen deel kan uitmaken. Binnenkort zal hij hoopt spr. wel aanwezig zijn. De hoer VAN TUYLL verzocht in lichtingen en adviezen van schoolauto- riteiten in te winnen. Daartegen is geen bezwaar zei de VOORZITTER. De zaak werd vervolgens aangehou den. De verslagen betreffende liet lierha- lingsonderwijs zullen aan de leden worden rondgezonden. Benoemingen van onderwijzend personeel moesten aangehouden worden. Bij de RONDVRAAG wenschte de heer BROK to welen 't staat met de adressen inzake de school op ijkeroog. De heer NETSCHER zegde spoedi ge behandeling van deze kwestie toe. De hoer BROK vroeg ook. waarom t h a n s op de wegen grint aange bracht werd, en niet in het na jaar. De heer VERMEULEN antwoordde, 'dat het leggen der gasbuizen daarvan schuld is. De wegen waren slecht, en er moest iets gedaan worden. Dat ze ook thans in slechten toestand verkee- ren, is waar. De heer VAN TUYLL vroeg of de bouwverordening nu haast eens komt. Do heer VERMEULEN sprak van overkropt zijn met werk. Er wordt wel aan gearbeid, inuar de loopend© za ken moesten vóór deze afgedaan wor den. Overigens in de nieuwe ver ordening zullen de bepaling niet verslapt, eer verscherpt worden. De lieer NETSCHER deed de ver heugende meedoeling, dat, wanneer er geen kink in de kabel komt, a. s. Zaterdug het g-as in IJmuiden zal kun nen worden ontstoken. Ook nam de wethouder de gelegen heid te baat, om, nu doze oude raad voor het laatst bijeen is, de niet-woer- komendo leden te danken voor de aangename medewerking en goede kameraadschap, gedurende zooveel jaren getoond. Aan den heer Van der Does. den nier der leden, wijdde spr. ©en afzon derlijk woord. (Applaus). De raad ging vervolgens over in ©en besloten zitting. 't Was ©en kort vergaderingetje. Binnenland OVERLEDEN. Ir: het ziekenhuis te Rotterdam is overleden aan de verwondingen, bij de ontploffing aan boord van de stoomboot „Gutenberg" bekomen, de monteur J. Exel. Het lijk is j^r spoor naar Dussel- dorf vervoerd, om daar ter aarde besteld te worden. Jhr. IIENRI VAN PANIIUYS. Aan hét einde dezer maand zal jhr. Henri van Panhuys, consul-generaal te Frankfort, zijn 25-jarig jubileum als consulair ambtenaar in Nedcr- landschen dienst vieren. ZUINIG MET HET WATER. In de raadsvergadering van En schedé werd op voorstel van B. en W. met 't oog op de schaarschte van water der gemeentelijke drinkwater leiding besloten tot vaststelling en onmiddellijke afkondiging eener strafverordening op het gebruik van water uit de drinkwaterleiding voor straatschrobben, glazen wosschen, tuinbesproeiing, enz. EXAMEN-MALLIGHE1D. Bij het 11e regiment infanterie heeft zich, aldus meldt men aan de „A. Ct." het navolgende merkwaardi ge geval voorgedaan. Een vaandrig van het reservekade'r, dus iemand d).e zonder nader examen benoembaar Is tot reserve-officier, wensclit vrijwillig office ar te worilen eh legt daartoe examen af voor den cursus en slaagt. Slechts aan één eisch moet nog worden voldaan, nl. aan het examen voor vrijwillig sergeant. De vaandrig doet examen voor ser geant cn zakt op p'ractisch veld dienst en theoretisch velddienst, In- .wendigen dienst, wapen- en schietoe fening, gymnastiek en pionieren. In dien hij geslaagd was, zou hij in Oc tober a.s. zijn teruggesteld tot ser geant en in opleiding komen voor den hoofdcursus om vervolgens tot offi cier te worden opgeleid. Nu hij ge-zakt is voor sergeant, blijft hij vaandrig en wordt naar tra ditie binnen eenigen tijd benoemd tot reserve 2e luitenant. Alsdan zijn de sergeant-majoor in structeur, sergeant le klasse, eu ser geanten zijne ondergeschikten. EEN RARE GRAP. De mllicien-torpediat B. K., die ïook was, terwijl zijn uniform aan '4on Wolfshoek te Rotterdam gevon den werd, heeft zich" bij de politie aangemeld om zijn uniform af te ha len. Men had hier te doen met een grap. K. had een ander uniform aan getrokken en toen waren zijn vrien den met liet zijne asm dein haal ge gaan. Daa'r zij er geen raad mee wis ten, hadden zij hat toen maar aan den Wolfsliook neergelegd. K. had uit de courant vernomeh, dat het zich bij de politie bevond. ONVOORZICHTIGHEID MET VUURWAPENEN. M. K. te Nijperkerk (Fr.) droeg in zijn jas een geladen revolver. Bij H uittrekken vah de jas ging een schot af. Do kogel trof K. tusschen tong en kaak in het gehemelte. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. VERDRONKEN, Te Parrega (Fr.) is het 4-jarig zoontje van den hoer J. F. te water geraakt en vordro'nken. Te Broek op Langendijk is de vrouw van den kleormake'r Sch. ver dronken. ONZIN. „Mrs. Bull", een Londensch week blaadje, ve'rteit defu volgenden schrikt baren onzin over Holland: „Men heeft altijd beweerd dat do Hollanders Ko ningen Wilhelm!na vereeren, maar niet minder dan 2000 Nederlanders van Kastel're zeggen: „Ze geeft niets aam odzo kerk en onze school en onze wegen zijn in ellendigen toestand. We hebben genoeg van zoo'n souve- l-eine en wonschen niet langer door ee'n vrouw geregeerd te worden." Be halve dat zij zich aldus schuldig mar ken aan minachting hunner Koning in hebben zij bovend.en deh Koning van Belgie gevraagd om hen als on derdanen aan te nemen eh aangebo den naar België te trekken. Zij ver klaren: „Onze huizen zijn vah hout en 't is dus gemakkelijk om ze te ver plaatsen.' We li ebben al veel onzin ove'r Hol land in Engelsche blade'n gelezen, zegt „Nee-rlandia", maar dit bericht spant de kroon. Den Haag en werd met zijn portret bij den oudan schilder toegelaten, die dadelijk het doek herkende en uit riep „Dal is Rebbe Gajem!Dien heb ik voor vijf-en-zesüg jaar geteekend voor een kopje koffie en een bo terkoekje Boeken. Het vakonderwijs hier te lande is nog in zijn ontwikkolings-periode. Vandaar, dat de leerboeken voor do verschillende soorten van dit onder wijs nog niet zeer veelvuldig zijn. Om die reden is het aangenaam, ge wag te kunnen maken van de ver schijning van werkjes, die deze leem te helpen aanvullen. Mei veel genoe gen maken wij dan ook melding van 'n nieuwe uitgave, van de hand des hoeren C. D. C Appeldoorn, werktuigkundig ingenieur en leeraar aan de H. B. S. te Gorinchem, die eon „Leerboek voor Gas-, Benzine- en Petroleum-motoren" heeft samenge steld. De motor bekleedt een zeer belang rijke plaats in het moderne bedrijf. Do stoommachine vordert langer niet alleen de aandacht, de motor meer zelfs. Het is daarom een gelukkige gedachte van den heer Appeldoorn, om deze materie le behandelen. Hel leerboek, waarin hij dat doet, is op de manier ontstaan, die de beste Is voor dergelijke werken. De stof. die er voor gebruikt is, heeft de schrijver al vroeger, nis leeraar aan de Ambaclits-avondschool to Enschedé, gedurende vijf jaren met zijn leerlingen behandeld en de leerstof thans, wat uitgobreid en ge ordend, in zijn leerboek verzameld. Deze methode van liet opzetten van een dergelijk werk lijkt ons daarom practisch, omdat de schrijver dan van de ervaring, bij het onderwijzen zijner leerlingen opgedaan, nut kan trekken. De schrijver oordeelt dit boekjo niet enkel geschikt voor Ambachts- en Middelbare Technische scholen, doch schrijft, dat liet ook door toekomstige ingenieurs kan ge bruikt worden. Wie als leek het eon-en-ander over motoren wil te weten komen, kan eveneens zijn nut doen met dit leerboek, hoewel hij er dan ook' gaarne de motoren voor boo ten, auto's en vliogmaehines in be handeld zou zien. De lieer Appel doorn heeft dit laaLste nagelaten, om dat de behandeling dier motoren te listen een onderaarïïschén gang naar het Tsarenpaleis te Lividia gegraven zouden liebben. Om deze reden zou de Tsaar ergens anders gaan wo nen. Van andere zijde wo"rdt bericht, dat do fundamonten van het slot zeer slecht zijn, zoodat het dreigt in te storteh. Deze lezing Is de waarschijn lijkste. HET LOT VAN RICHTER. Uit Konstantinopel wordt geseind, dat liet Du'.tsche consulaat zich in tf'l- rocto verbinding heeft gesteld met do roovers, die den Duitschen ingenieur Richter ontvoerden. Men vetwacht, dat Riichte'r nu spoedig bevrijd zal zijn. MIJNONTPLOFFING. In do Mallby-mijn bij Rotherham hooft een ontploffing plaats gehad. Tal van mijnwerkers zijn in de mijn begraven. Het reddingswerk is met kracht aangevat, maar tot dusverre zijn nog slechts drie lijken boven go- bracht. ONRUST IN PORTUGAL. Te Oporto zijn tien republikeinsche gardes gevangen genomen ouder ver denking in verstandhouding to heb ben gestaan mot de monarchistische samenzweerders in de gevangenis. In Lamego zijn twee personen gearres teerd, in w-e'r bezit royalistische pro pagandageschriften, vermoede! ijk over de Spa arische grenzen in het land gebracht, werden gevonden. ONWEER. Eindelijk heeft het boven Frankrijk eens flink geregend. Maandagnacht bracht een geweldige stortbui den Parijzenaats verademing. Uit ver schillende steden komen berichten van o'nweders, gepaard met zwaren regenval, waardoor hier en daar zelfs groote schade werd aangericht Te Bordeaux kwamen de treinen met aanzienlijke vertraging b.nnen. Ten gevolge van het noodweer waren de telephonische en telegraphische ver bindingen een tijdlang verbroken. De omgeving van Biarritz heeft ook ge ducht te lijden gehad; hier we'rden drie pe'rsonen door den bliksem go- dood. ls«a»i^-Éig5 3ga. een maar omdat de oplage van HAARLEiti'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. Letteren en Kunst ADAM IN BALLINGSCHAP. Uit Alkmaar wordt gemeld, dat de voorstelling van Adam in Balling schap door het gezelschap van Wil lem Royaard3 in de bosschen van „Oud-K ranenburgh" te Borgen her haald zal worden Zondagmiddag as. EEN NIEUW TOON'EELSTUKJE. in één bedrijf van Suze La Cliapello- Roobol, Geluk", wordt Donderdag door de Kon. Ver. liet Ned. Toonoel te Amsterdam opgevoerdde dames Mann-Bouwmeester, dir. Poolman eu heer Louis van Gasteren treden er in op. CATHF.RINA VAN REES. De schrijfster van een aantal ro mans en novellen, sedert 1861 versche nen, vierde gisteren te Nijmegen, waar zij de luatste jaren verblijf houdt, haar tachtigsten verjaardag. Van haar letterkundigen arbeid maakte in 1870 de „Open Brief aan mijn vrouwelijke landgenooten" veel opgang en werden haar fantastische biografieën van Chopin, Bach en „Do Koning der Symphoniecn" het meest gelezen ook ais schrijfster van ©eni ge meisjesboeken genoot zij groote populariteit. Algemeen bekend werd de melodie van hel Transvaalsche volkslied, dat zij bij gelegenheid van het bezoek van het ccrslo Transvaalsche Drieman schap aan ons land, componeerde. M. H. VAN 'T KRUIJS. e „Standaard" verneemt, dat do organist en componist M. 11. van 't Kruijs zich eerstdaags te Montreux gaat vestigen. Z'N LAATSTE WERK. Jozef Israels' laatste belangrijke Schilderij: „Do Pannekoekonbakster", dat ter gelegenheid van 'g meesters 87sten verjaardag Januari 1.1. zoozeer de aandacht trok in de zalen van de toenmalige eigenaars, do fir ma Boussod, Valadon en Cie. te 's-Gravonliage, is thans door dezen kunsthandel verkocht aan den her tog van Marlborough. HONORARIUM. Een Groninger deelt aan 't „Ilbld." mede, hoe een kunstkenner hem vóór ©enigen tijd meedeelde, dat een fa milieportret, dat zich in zijn bezit bevond, van do hand moest zijn van Jozef Israels. De gelukkige bezitter reisde naar veel plaatsruimte zou vergen. We kunnen hiermede genoegen nemen, maar zouden in verband daarmee bij een volgenden druk dien wij den schrijver spoedig toewensclien den titel aangevuld weuschen lot „Leerboek voor stationnaire gas-, benzine- en petroleum-motoren" om te vermijden, dat de titel meer belooft, dan het boek geeft Aan den inhoud ontieeneu we, dat besproken worden do volgende on derwerpen Do drijvende kracht van den gasmotor, de motor-systemen, de gasmotoren (Otto-motor, Körting- motor, Benz-motor, E. M. Y.-motor, Oechclhauser-motor cn de dubbel- werkende tweetakt Korting), en na dere beschouwing van de ontsteking, het regelen en aanzetten van den gasmotor, de werkgassen, de hulp- toostellen van den gasmotor, vergelij king tusschen stoommachine en gas motor vloeistoffen, wier damp ge bruikt wordt als kracht-aanbrengend gas, benzine-motoren, petroleum-mo toren (Carburatoren van Deutz en Daimler, de Daimier-benzine-motor, do Bankmotor, de verstuiver van Kor ting en de Diesel-motor. Voor zoover wij daarover kunnen .oordeelen is de leerstof zakelijk en duidelijk behandeld. In het leerboek komen slechts en kele schetsteekeningon voor. De tee- keningen met doorsneden van de mo toren'zijn afgebeeld op dertien af zonderlijke groote bladen, die ineen netten map zijn samengevoegd. Deze platen zijn goed uitgevoerd en duidelijk van leekening. De atlas dunkt ons een uitnemend hulpmid del te zijn, om den tekst van T leer boek den lezer nog helderder voor den geest te brengon. Leerboek cn atlas zijn uitgegeven door do firma J. Noorduyn en Zn., te Gorinchem, Gemengd Nieuws ZWARTE POKKEN. To Ruimnelsburg bij Be'rlijn is een geval van zwarte pokken geconsta teerd* DE TSAAR IN GEVAAR? U.t Berlijn wordt aan de Tel. ge seind: Uit Petersburg wordt gemeld, dat de Tsaar op reis zal gaan naar Zuid-Rusland. Hij zal 12 Sept. as Kiew eeh standbeeld van Alexander II onthullen. Verder komt het on waarschijnlijke bericht, dat de plhii- RASSENHAAT. Met een enkel woord is reeds mo degedeeld, dat in de stad Jakin in Georgia gruwelijke nogervervolgin- gen plaats hebben. Blijkens een tele gram uit zich de rassenhaat der blan ken tegen de negers ook elders ln Georgia, in verband met den moord op een politiebeambte te Jakin door een neger eepleegd. De blanken heb ben gezworen dien moord te zullen wreken en bij bendon trekken zij door het land, overal de negers neerschie tend, mishandelend en hun eigendom verbrandend. Er schijnt in dit district in Georgia oen waar schrikbewind te heerscheii en bij honderden nemen de negers de vlucht. De woedende blanken willen het ge heeld district van uegers zuiveren. Dc moordenaar van den politiebeambte is spoorloos verdwenen, maar de woe de tegen de negers in liet algemeen is opgeisekt, omdat het gerucht wordt verspreid, dat tot den moord was be sloten op een vergadering van ne gers. waarbij het lot een hunner aan wees als uit\oorder van het tegen den politiebeambte gewezen vonnis. Intusschen komt bot bericht, dat te Coatsville in Pennsylvania, waar on langs een neger levend is verbrand, een tweetal blanken in verband met deze gruweldaad in hechtenis zijn ge nomen. Hier eïscht de openbare mee ning strenge bestraffing der schul digen. AUTO-ONGELUK. Toen de Engelsche minister-presi dent Asquith zich per auto van Berkshire naar deu Board of Trade begaf, kwam onderweg zijn auto in botsing meteen wiolrijdster. Deze, een achttienjarig meisje, werd ernstig ge wond en verkeert in zorgwekkenden toestand. De heer Asquitii, zeer onder den indruk van liet ongeluk, bleof ongeveer eon uur in het ziekenhuis. SPELEN MET VUURWAPENS. Twee knapen van 14 en 11 jaar uit Warga vermaakten zich in het veld met een revolver, welk wapen een Irunner had woten machtig te worden. Op een gegeven oogeDblik ging een schot af, waardoor een der jongens doodelijk weid getroffen. FRANSCHE ANTI-MILITARISTEN. Zes te Dijon wegens anti-militaris tische handelihgen gearresteerde sol daten van bet 67e regiment infante rie kregen 30 dogen gevangenisstraf. Sport en Wedsfrij'den CRICKET. Rood sn Wit-Belglsch Elftal. 2e dag (vervolg). Na 'den lunch begint Kearney te bowlen en Feith weet 2 vieren, daar op geslagen, bij zijn score te voegen. Ilij nadert dus zijn ce'ntuiry (92). Wormald, cD'.e een zedr kalm, doch mooi stijlvol spel geeft, weet dan ook een paar mooie vieren te slaan. Op graaf d'Oultremont's bowlen slaat Felth met een harde slag naa'r squa- releg zijn 100 vol, nu gaat hij vrijer spelen met dat gevolg, dat hij een paar lastige kap sen geoft om dan aan de boundary door P. Daumerie gevangen to worden. Ilij heeft 131 runs gemaakt, waarvan 23 vieren (2; voo'r 239). Het Lelden der Belgen 13 hoe langer hoe beter geworden en vooral Wright op point stopt ver-1 scheiden© moeilijke ballen. Kool en Wormald scoren langzaam en als de laatste er 81 heeft wordt hij keurig door d'Oultremont in de slips gevan gen. Kool overleeft hem riet lang en wordt ook gevangen (4 voor 294). Van Gogh cn Holden leggen er lustig het hout op met dat gevolg dat Holdert eonigo harde vieren vooruit slaat. Als h j run out gaat met 19 sluit Pos- thuma de innings met den stand 5 voor 336. A. v. Gogh lis met 23 n. o. België heeft in deze innings liefst 7 bowlers aan het werk gezot. d'Oultro mont en Scott trekken dan naar de wickets op bowle'u van Posthuma en F. Holdert. d'Oultremont wordt door Posthuma gebowld, maar Julian heeft „no ball" geroepen. Een paar ballen later is d'Oultremont toch bowled Posthuma Van Manen die weer achter het wic ket staat vangt vlak daarna Scott op bowlen vaa F. Holdert De wickets Kearney, A. Daumerie en Seeldrayers vallen snel met resp. 0, 5 en 0. P. Daumerie (de ecnigste dio dubbele cijfers haalt) slaat een bal naar den hoek van het veld en omdat daar geen f.eldër staat gaat v. Manen van achter het wicket hem „iu aantrek- kelijken stijl' achterna, cn weet juist een vier te redden. Als Daumerie door v. d. Poll gevangen wordt voor 17, is de Belgisch XT- linings spoedig geëindigd op het schamele totaal van 45. Nogmaals gaan de Belgen Ln, en het openingspaar Seeldrayers en A. Daumerie weet zoowaar de 20 op te brengen. Spoedig is deze Belgische stand gebroken, want op 23 vangt Feilh Daumerie. Op Kool'a bowlen slaat Seeldrayers vier op vier en Kool wordt dan ook spoedig vervangen door Wormald. Feith bowlt voor v. Waveren en neemt P. Daumerie to zijn len ove'r met 10. Kearney slaat 2 vieren en wordt dan door Wormald op Feith gevangen. Als d'Oultremont er 15 n. o. en Seeldrayers 30 n. o. hoeR, wordt gestaakt. Het totaal is 77. De score's zijn: ROOD EN WIT: v. Waveren, l.b.w. Wright 41 Feith, c. P. Daumerie, b. d'Oul tremont 131 Wormald, c. d'Oultremont, b. Daumerie 81 Kool, c. Mc. 'Farlane, b. Daume- üen. De voornaamste resultaten wa ren: HaTdloopen 100 M. (N. A. U.ï. In de finale won Grijseels (A. F. C.) 11 seconden. Het Nederlandsch record (v. d. Rh vièro) Is juist nog steeds 11 sec. Hem ny was 8e, Schiphorst 3e, Dulfer 4e Grijseela la nu kampioen 100, 200 en 400 motc'r hnrdloopen. 0 meter: 11 opgekomen vah 13 in geschrevenen: Busser, Udi, 2 minu ten 1/5 sec.; Van Heerde, Davent'ria, 2 min. 3'5 seconden; Van Gent, Pro Patrla; Vuyk, Pro Patria. 5000 meter: Ingeschreven 15 ,opgeko men 14. Eerste Van lieerde, Daven- tria, 16 min. 33 2j5 sec.; 2e Busser, 16 min. 35 1/5 sec 3e Vosbergen, Pro Patria, 16 min. 52; 4e Tïraams, Pro Patria; 5e Jacobs, Den Ilaag. Snelwandelen 1500 M.: Jan Rul ers, 6 min. 43 1/5; Piet Ruimers, 6 min. 52 1/5; Van der Kaaden, 7 min. 5 1/5 sec.; allen Pro Patriaj ilanse- laar, Futura Nobis. Athletische Kampioenschapvoetbal lers 100 M.: le serie: Strang. Neptunus, 12 sec.; Nijs, Quick Den Haag; 2e serie: Prins. Xerxes. 11 tweevijfde sec.; Arnold Marburger. V. t>. C. 3e serie: Grijseels, A. F. C. 11 een vijfde sec.; Van WesseL Xerxes. 4e serie Anton Hörburger. V. O. C.^ 11 viervijfde sec.; J. J. Braat, Voor-' waarts. Utrecht. 5e serie: De Vries. Celentas. Den Ilaag, 12 viervijfde sec.; De Kieftc, Celeritas .Den Haag. lo demi-finale: Grijsools. 11 een- ijfde sec.; Van Wessel 11 drietiendo sec. 2e demi finale: Strang 12 tweevijfde sec.; J. J. Braat 12 drie vijfde sec. Finale: Grijseels 11 tweevijfde sec.; Van Wessel 11 drievijfde sec.; J. J- Braat, Strang. 400 M. le serie: Giiiseels 1 ruin. 8 •iervijfde sec.; Schmidt, Voorwaarts, Utrecht; 2e serie: De Vries 1 min. 3 viervijf de sec.; Anton Hörburger 1 min. 4 viervijfde sec. 3e serie: Van Wessel 1 ruin. 8 sec.; Van Koutsveld, Xerxes. 4e serie: Sombroeck. Ajax, Amster dam, 57 sec.; D. N. Braat, Voorwaarts Utrecht, 57 eouvijfde sec. Finale: Grijseels 56 eenvijtde sec.; D. N. Braat. Sombroeck, Van W'essel, De Vries eu Anton Hörburger. 800 M.: Martin, Xerxes. 2 min. 15 tweevijfde sec.; Schmidt 2 min. 15 sec. D N. Braat 2 min. IK <^c.; P. PohL allen Voorwaarts. Utrecht. Martin won ook bet vorig jaar 800 Meter hardloopen voor votballers. Voorwaarts, Utr., behaalde 3. 3, 2, 2 en 1 is 11 punten. Xerxes '-e Rotter dam behaalde 4. 3 en 1 is 8 punten, A. F. C. Amsterdam.behaalde 4 en 4 is 8 punten, Ajax, Amsterdam, be haalde 2 punten en Neptunus. Rotter dam, behaalde 1 punt, 12 Vereenigingen betwistten elkaar 't kampioenschap, Voorwaarts. Xerxes A. F. C.. Ajax, Neptunus, Celeritas, Sparta, Quick (Den Haag), R. F. C- V. O. C.. H. B. S.. en A. V. C. Onmiddellijk werden de fraaie mo- dailies van de N. A. L. met eeuige toe passelijke woorden door den voorzit- ler der Unie. den heer Hartmaan, uit gereikt, terwijl de Xerxes-beker door den lieer Bronkhorst. bestuurslid van den Voetbalbond, overhandigd werd, waarbij de voetballers opnieuw aan gespoord werden tot de beoefening der athletiek, ten behoeve van liet voetbal, cn waarbij der Neder (land- sche Athletiek-Unie dank betuigd werd voor de uitmuntende leiding dor wedstrijden. F. Holdert run out v. Gogh not out 19 Extra's 19 Totaal 336 Bowling-cijfe'rs: König 0 voor 49. P. Daumerie 2 voor 74. d'Oultremont 1 voor 90. Wright 1 voor 27. Kearney 0 voor 28. Seeldrayers 0 voer 19. Scott 0 voor 24. BELGISCH XI- le INNINGS: d'Oultremont, b. Posthuma 6 Scott, c. v. Manen, b. F. Holdert 2 Wright, c. v. d. Poll, b. F. Hol dert 6 Kearney, b. Posthuma 0 A. Daumerie, c. v. Waveren, b. Postliuma 5 Seeldrayers c. ahd b. Posthuma P. Daumerie, c. V. d. Poll, b. F. Holdert 17 Mc. Farlane, b. Posthuma Chibert, b. F. Holdert 0 Kö'nig, b. F. Holdert 0 Cocks not out 0 Extra's 3 Totaal 45 Bowling-cijfers: C. J. Posthuma 5 voor 22. F .Holdert 5 voor 20. 2e INNINGS: Seeldrayers not out 30 A. Daumerie, c. Feitli, b. v. War Marktnieuws BEVERWIJK. Groen tenmaxkt. Aangevoerd en verkocht te Bever-- wijk op 21 Augustus 1911 Postelein, per mandje 40 ct. Andijvie, 100 sir. ƒ3. Wortelen, 100 bos 12 Komkommers, per 100 3.50. Augurken, per mandje 40 cri Aardap. klei, p. Heet. 3.50. Id. zand, 4. Peulen, per kilo 16 ct. Doppers, par kilo 20 ct. Capucijners, per kilo 24 ct.- Raspers, per kilo 24 ct. Tuinboonen, per 1000 1.25. Snijboonen, per 1000 f 3. Hoerenboonen, per 1000 1.25. Iloode kool, per 100 11. Savoije kool, per 100 12 Bloemkool, per 100 22 Sla, per 100 krop 2. Rabarber, per 100 bos 10« Pieterselie, per boe 5 ct Selderie, per bos 5 ct Appelen, per Heet 6. Peren, per Heet. f 5f 10. Aardbeien, per mandje 17 1/2 ct Frambozen, per mandje 13 ct Druiven, per kilo 90 ct Cocks, b. Wormald P. Daumerie b. Feith Kearney, c. Wormald b. Fef.th d'Oultremont not out Gesloten extra's Bowlingcijfers: Kool 0 voor 1L v. Waveren 1 voor 19. Feith 2 voor 16. Wormald 1 voor 25. Swens 0 voor 6. 'ATHLETIEK, ATHLETISCHE WEDSTRIJDEN TE DEN HAAG. Zondag zijn te Den Haag belang rijke aüiletLscha wedslriiden goh OU- Burgerlijke Stand SCHOTEN. GETROUWD N. C. Vink en C. A. Nclis. BEVALLEN M. Oo6terbaan, géb. Kroon. <L OVERLEDEN IL G. do Ruiter. 4 mud* SPAARNDAM. BEVALLEN: C. Nauta-Geei. dochter. Stoomvaartberichten KON. NEDERL. STOOMBOOT-MIJ. Ilet st. Theinis, van Neufahrwasser naar Amsterdam, arriveerde 20 Aug, te Holtenau. Het st. Pollux arriveerde 20 Aug, van Odessa te Rotterdam. Het st. Saturnus arriv. 21 Aug. van Ko'nstar.tinopel te Rouïgas. Het st. Uranus arriv. 19 Aug. van Genua te Savona Het st. Vesta vertrok 19 Aug. van Malaga naar Amsterdam. Het st. Vulcan us arriveerde 81 Aug. van do Mldd. Zee, L v. Londen, U Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7