NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29i. Jaargang. No. S650 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. zaterdag 2 september tan a ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: 1.20 Voor Haarlem Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland ,1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Vi Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37K de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loorens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. advertentiën: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiün van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Bnitenspaarae 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 3 SEPTEMBER. Samenkomst in de Evangelisatie tent op de Raaks. Muziek in den Hout, 8 uur. Feestelijkheden op de gronden van „Het huis Ter Spijt". Brongebouw: Concert en vuurwerk, 8 uur. Buiten-Societoit: Concert Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: concerten. MAANDAG 4 SEPTEMBER. Samenkomsten in de Evangelisatie- tent ,3 en 8 uur. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: Concerten. Stadsnieuws Het Openbaar Ministerie ln booger hiroep. De Substituut-officier van Justitie, Mr. Hoyer, zal hedenmiddag appèl aonteekenen bij het Amsterdamsche Hot tegen het vrijsprekend vonnis der Haarletnsche Rechthunk, betreffende de vergiftigingszaak in de Nieuwe Meer. V\ed. Hoeenhout en Van Exter zul len -Jus wederom te Amsterdam te recht staan. STUKKEN VAN DEN RAAD. DE GEMEENTEREKENING. Namens de Commissie van Bijstand in Hot boheor van do gemeente-finan- ciën adviseert de heer Seignette als rapporteur tot voorloopige vaststel ling der rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienst jaar 1910, zooals die de commissie in handen werd gesteld. De ontvangsten bedragen f 4.146.447.04de uitgaven f 4.262.723.92, zoodat er een naöeelig elo; is van f 116.276.87J. AMBTENAAR VAN DEN BURGER LIJKEN STAND. In de vacature wijlen mr. F. M. baron van Lynden hebben B. en YV. de volgende aanbeveling opgemaakt ter benoeming van een onbezoldigd Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, tevens lid van den gemeente raad: 1. de heer V. Loosjes; 2. de heer J. Schreuders. B. en YV. stellen voor het crediet van f 500 voor aanschaffing van leer- -middelen, werkbanken enz., ten dien ste van do buitengewone school voor lager onderwijs te verhoogd met f 100 omdat die post Ongeveer f 100 te laag is geraamd B. en YV. doelen den Raad mede, dat van de hoeren A. F. Sunt Kleine en YY' T. T. Pasdeloup, onderschei denlijk leeraar in de electro-techniek en in de stoomwerktuigkunde bericht is ontvangen, dat zij niet voor een heroeiioenung voor den nieuwen cur sus aan de Burger Avoudschool in aanmerking weuschen te komen. li. en YV'. stellen voor de overige tij delijke ieoraaren, de hoeren A. van der Spek, A. YVensing, T. Hage, J. P. Strijbos, B. Bouman, II. KoiYinga, J. Reyenga, II. B. GroOneveld, YY'. T. A. Pothui si, H. J. Rutters, li. Blokhuis, E. Hind riks, J. Willing, A. van Har- xeveld en A. J. de Kon.ngh, voor den cursus 19111912 te benoemen aan de Burger AvondschooL Sensationeels aanhouding van eon rjjwieidief. j De dader ernstig getroffen en twee achtervolgers gewond. EEN POLITIEHOND DOOD GESCHOTEN. Gisterenavond omstreeks half acht hebben wij per bulletin aan ons bureau in de Groote Houtstraat al mededeeling gedaan van de sensatio- neele aanhouding, die vlak onder Haarlem, aan de grens der gemeente Heemstede, een half uur geleden had plaats gehad. Dep geheelen avond verdrongen zich groepen menschen voor onze vensters, om het nieuws te lozen. YYe laten thans de toedracht der zaak hier volgen In den laatsien tijd wordt de om geving van Haarlem onveilig ge maakt door een bende rijwieldieven, de Haarlemmermeer een aantal rijwielen beeft gestolen. Gis termiddag nu, omstaeeks half 4. ver voegde zich bij den rijwielhandelaar J. Heins, aan den Binnenweg Heemstede, een man, die oen rijwiel te koop aanbood. De man was niet groot van gestal to en sprak gebroken Duitsch, waaruit men opmaakte, dat hij een Duitscher was. De rijwielhandelaai' vertrouwde de zaak niet en waarschuwde telefonisch de politie. De man, die liet rijwiel ©erst voor 10 en later voor 7 had aangebixlen, ging er toen van door. De veldwachter Pronk, die om streeks kwart over vieren bij Heins aankwam, ging met den knecht van den rijwielhandelaar, op de fiets, den verdachte achterna. Bij „Eindenhout" het „Iluis-met- de-iieclxleii" aan den YYugeuweg, over de Spanjaards!aan, achterhaal de man den vluchteling. Deze sprong toen van zijn rijwiel af, haalde een revolver te voorschijn en loste een schot op de achtervol gers, zonder dezen te raken. Daarna liep hij de buitenplaats „Vredenhof' op. oin zich te verbergen. Inmiddels waren er moer personen bij gekomen, die aan de achtervol ging deelnamen. Dat waren de Haar- leinsche plantsoouwachters K. By, Kollorie en A. Smit. de Heemsteed- sche veldwachters Schotvanger, ver gezeld van zijn politiehond „Piet" en Bouman. Verder waren op liet ge rucht uit Aerdenhout aangekomen de agenten YV. 1 okerae en R. Stoffer. Mode hielpen de bloemist J. Boon van de Emauslaan en M. Bloemendaal, tuinbaas op „Vrèdenhof", aan den YV'agenweg. Omstreeks half zeven was de man op de buitenplaats gekomen, waar hij zich verborg in het schuiten huis, ter zijde van de villa Toen hij de deur van de sohuitoubergplaats had geslo ten, kwamen de tuinbaas M. Bloe mendaal, die gewapend was met een jachtgeweer, en de tuinmansjongen F. Th. van Beursen, om te zien, waar de vluchteling was gebleven. Zij bemerkten, dat hij zich in het schuitenhuis had verborgen, toen Bloemendaal de deux opende. De man vertoonde zich en dreigde ieder, die hem aanpakte, neer te zullen schieten. Bloemendaal liet zich door dit dreigement'met bang maken. Hij pakte den man aan, waarop deze dadelijk een revolverschot loste, waardoor de tuinman werd getrof fen. Inmiddels waren de anderen gena derd en de plantsoen wachter Kolde- ne had toen de tegenwoordigheid van geest den man zijn revolver af to nemen, ondanks dat de vluchteling twee revolverscliolen op hem loste, die hein beide raakten. YVel een kordaat stukje De achtervolgde het zich echter niet van zijn stuk brengen, nu hij zijn revolver kwijt was, want hij sprong op den gewonden Bloemen daal toe en ontrukte hem zijn ge weer. Hiermee gewapend, vluchtte hij, al schietend, tien YV'agenweg op, naar „Eindenhout", waar hij zich verborg in het struikgewas. De politiemannen, due hem op den Wagenweg al eenige schoten hadden raken, B. en W. stellen voor den heer W. van Brouwershaven, onderwijzer aan de school voor M. U. L. 0. I, eervolnagezonden, zonder hem ontslag te verleen en met ingang van j achtervolgden den man. 1 Nov. 1011, wegen, zijn benoeming 1 «lijkbaar w« htj «PS bang voor tot onderwijzer bij het O. L. O. te Politiehond Piet van Snhotvtm- p J 1 ger, want toen deze nader kwam, Gravcnhuge. legde hij het geweer aan en schoot den hond dorxL Misschien heeft „Piet" zijn moester gered, want S 1 j d. Schotvanger bevond zich vijf pas De Y'ereeniging voor Handenarbeid achter zijn hond en had wellicht het De Y'ereeniging van Handenarbeid schot gekregen, dat nu zijn hond het tal wederom eer. cursus voor onder- leven kostte. wijzers openen in karton- en klei-1 Nu werd de dader door eeu revol- irbeid en een in houtarbeid. De les-1 verschot getroffen. Hij viel bewuste- »en zullen Donderdagsavonds aan de loos neer. Op welke plaatst wist men Rijkskweekschool worden gegeven, eerst niet, maar eenige oogenblikken De afdeeliiig zorgt voor grondstoffen [later vond men hem. Toen hij weer in gereedschap. j bij kwam, stelde hij zich zeer woest Op drie brancards werden de man, Bloemendaal en Kolderie naar het Gasthuis te Haarlem vervoerd. Nader vernemen wij nog, dat de dader, die geen enkele inlichting wil geven, zelfs zijn naam niet wil zeg gen, door een kogel in den nek en door een schot in den bil is getrof fen. Deze verwondingen moeten hem toegebracht zijn, toen hij op den veld wachter Stoffer was losgesprongen, met wie hij eenige oogenblikken heeft geworsteld. Een dei' anderen schijnt toen op hem geschoten te hebben. Het tweede schot werd hem toegebracht ook op Eindenhout. Kollerie is getroffen door een schot in de dij en Bloemendaal door schot bugel uit zijn eigen geweer in den bil. De toestand der drie gewonden was hedenmiddag bevredigend. Naar men ons meldt, is hedenmor gen een persoon gevat, die vermoe delijk een kameraad van den Duit scher is. ORGELBESPELING op Dinsdag 5 September 1911, des na middags van 1—2 uur, in de Groote of Sint Bavokerk alhier, door den keer YY'. Ezörman. Programma: 1. Preludium en Fuga, Bach. 2. Recórdare, v. Mozart. 3. Cdncert-Fantasle v. Rudnick. 4. Largo, v. Handel. 5. Die Ehre Gqttes, v. Beethoven. MUZIEK IN DEN HOUT. Het programma voor Zondag Sept.. te geven door Haarlemsch Mu ziekkorps, directeur Cb. P -YV. Krie'ns luidt: 1. DcjanJère Marcfae de Co'rtège, Saint-Saëns. 2. Ouverture Ruy Bias, Mendels sohn. 3. Walzër a. d. Operette Jungfern- sfcift, Gilbert 4. Grande Fantaisïe de l'opéra Ma- non, Massenet. 5. Ouverture Don Juan, Mozart 6. Prélude de l'opéra Nadeshoda, Thomas. 7. Fackeltanz, Meyerbeer. CRESCENDO—CAECILIA. Den lOeu September a.s. neemt on ze Haarlemsche Mannenzangvereeni- ging CrescendoCaecilia, onder lei ding van Otto YY'. de Nobel, deel aan den zangwedst'rijd te Eindhoven, uit geschreven bij gelegenheid van het zilveren jubileum van het aldaar ge- vesugde zanggezeischap: het Rozen knopje. CrescendoCaecJiu komt uit in de lste afueeuig mannenkoren en moot met nog 6 vereemgingen tongen naar een der 4 volgende uitgeloofde prij zen: lste prijs, een zilveren lauwer krans en f 400; 2e prijs» een gouden medaille en f 200; 3e p'njs, eene ver guld. zilveren medaille en f 75; 4e pr., een verguld zilveren medaille en f 50. De 6 bedoelde vereeUugdigeB zijn: St. Caecilia, Nijmegen; De Delftsche Nijverheid, Hof van Delft; Nut en Ge noegen, Rotterdam, SL Caociiiu, Til burg; Zait-Bommels Mannenkoor, Zaitbommei en Arnhemsch Mannen koor, Arnhem. Door onze Haarlemsche zangers wordt behalve een verplacht koor: „Lamentutio Jeremiae' van Arn. v. d. Boer Jr., als koor naar keuze ge zongen „Zegepraal" van L. F.Brandts Buys. De jury is samengesteld uit de hee- ren Bernard Diamant, Rotterdam; Peter Gielen, Maastricht; Carl Hamm, Venlo; C. v. d. Heuvel Jr., Eindhoven; F. J. v. d. Heyden, 's- Bosch; Fred. J. Roeske, Amsterdam; Ghisl. v. Vleinineren, St. Nicolaes- YVaes, J. P. J. YYTertz» Den Haag; Th. J. L. Senecaut en Lo/is L. Vrijdag, beiden te Eindhoven. Gaarne wenschen wij de vereeniging CrescendoCaecilia de vervulling barer schoonste verwachting toe. Gouden bruiloft. O p4 September vieren Pieter Ha- gebout en Maria Calharina Both, wonende Turfmarkt 24 a (in de poort) hun gouded bruiloft. Het is te hopen, dat het de oude luidjes die in de laatste levensjaren geen stoffelijken voorspoed kennen eenige belang stelling in hun feest mogen onder vinden. FOKKER vliegt over den St. Bavo. FOKKER In zijn Vliegtoestel. Gistermiddag laat is "t gebeurd Is 't gebeurd, dat in de avoudende lucht, die zich welfde over den grijzen Sint Bavo op de Groote Markt, plot seling een eenzaam man kwam aan varen, een man uit 't noorden, geko men op den rug van een blankvleuge- ligen luchtvogel. Heeft 't wind-waken- de haantje, dat er gloeiend-goud stond ln de gulden stralen van do on dergaande zon niet een oogenblik zijn winden vergeten, om een slag-rond te draaien van pure verbazing en is de oude grijsaard, die eeuwen-al te droo- men slaat boven-uit hot dakengewirrel en 't nog la gore menschen-gerucs be neden, niet plots wakker geschrikt en heeft bij niet. al is 't een oogenblik maar, zijn Damiatenkiokjes geben geld van verrassing, toen daar over zijn hoofd heen, wel driehonderd me- lOx'or hoven-uit, die vreemden vlinder omzoemde YY at heeft hij toch, ui is hij „oud en der dagen zat" anders ge zien daarboven, dan de goede zon overdag en de zaclit-schijnende stor- revlammetjes in den donkeren nacht hemel I Of 't moest een vlucht vogels zijn, die rond zijn top kringelden, want de vleermuizen, die in zijn galm gaten wonen, roken ik niet mee. Maar gisteravond, om tien minuten vóór zevenen ongeveer, moet hij 't wel gezien hebben, hij en t haantje op zijn spits, dat hij toch anders was, die rusiive-maar-razend-snelio vlin der, Anders dan de vogels van straks en van eeuwen geleden. Want vele menschen hebben t gezien in de Haar lemsche straten. En menschen zijn maar klein en hebben slechts kennis in een menschcnleeftijd kunnen ver garen. En hij is groot, wel vijftigmaal grooter, dan zoo'n armzalig men- sclienkind; en ouder is hij wel zes maal dan do oudste der oudsten, die kruk- leunend voortstrompelt langs z'n voet, want hij heeft er al gestaan, toen de middeleeuwen nog niet waren voorbij gegaan. Lu hij heeft Laurens Coster gezien en YY igbold Ripperda en dan Toledo heeft hij zim binnentrekken, na 't verlorc-u beleg. Ook heeft hij Prins Willem zien gaan over de Groo te Markt en den Franschen Koning Lodewijk Napoleon, heeft hij gezien... Maar nooit had hij nog gezien, vóór gisteravond, ©en jonge man, di© de wetten der zwaartekracht, door men- schelijk vernuft krachteloos gemaakt had en boven hem vrij-uit zweelde, werwaarts zijn wil hem behaagde te deen gaan. Het hoogste had hij ©en man gezien, di© in hem opklom, om aan "t haantje te peuteren, maar over zijn spits heen. in een spelevaartje glijdend links of rechts, naar het hem geliefde het huudvat om te zetten, dAt ncoit En 't moet dien ouden grijzen toren wel goed hebben gedaan is hij niet eeu stede-trots zeif dat hot een Haarlemmer was, één, di© in 'zijn jeugd zoo vaak hem bekeken moet liebben, die het ©erst over de stad is heengevlogen. YVat de toren om tien minuten voor zevenen wist, wisten wij op 't vlieg veld toen nog niet Eerst later, toen hij op 't veld aan de Kleverlaan weer neerdaalde, na 7 min. 20 seconden in de lucht te zijn geweest, heeft Fokker hei ons verteld, dat hij gevlogen had over de stad, waar hij de verbaasde menschen in de stralen en op de plei nen, zag te hoop loopen, als koeien in een weide, naar hij 't uitdrukte. Over de Koningstraat en 't Vervvulft had hij gevlogen en over 't Rozenprieel en toen weer terug naar de Kleverlaan, waar hij in een wolk van geestdrift! ge lioera's kwam neerzweven. Het begin van zijn tocht was niet heel voorspoedig gegaan Laat was hij in 't vliegveld gekomen, had zich ©erst wat vermaakt op de kermis. Veel men schen waren er niet, maar toch wilde hij vliegen. Dat was weer een geloop naar den kant waar de hangar staat. En wie in 't Kleverpark nog niet bo ven op z'n huis geklommen was, deed 't nu. Om zetsien minuten vóór zevenen huppelde z'n machine weg, weer in een diagonaal over 't veld, maar bij de Klevcrlaan, die weer afgezet was, had hij zün vaart nog niet Met een kranigen zwaai liep hij om. naar t westen en fladder-strompelde ©enige cirkels rond uls een half-doodgeslagen vlieg, maar toen schoot hij forsch de geheel© Kleverlaan langs en klom don luchtweg op met steil schieten. Langs den bergleiïg-blauwoti hemelwand in het oosten, di© bleek-rood uitgerand was-, vloog hij met zuiver-blanke wie ken naar het Kleverpark, toen ruisch- le hij weer terug den Kieverlaan-mo- ien om, dook over onze hoofden schoot wee, andermaal naar 't Kle verpark. In statige vaart zweefde hij langs ©en liniaal-rechte baan op de stad aan. over d© stad héén. Dat moest wel zoo zijn. nu hij minuten-lang in die richting doorvloog. Toen was hij heel klein geworden. Dat moet het oogenblik geweest zijn, dat hij over den Sint Bavo vloog, want toen werd de machine weer grooter en grooter. Hij naderde het veld. Van overal klonk het gejuich. Toen zweefde hij spiraJend het veld op, vóór zijn hangar. Daar werd hij wederom het voor werp van veler jubel. In den kring, zenuwachtig van spanning en geest drift, vertelde hij van zijn tocht rond den Groeten Toren, waar hij een hoogte van 300 tot 400 M. had be reikt. Eenige oogenblikken later tuft© hij in een auto door d© rijen der bewon derende wandelaars in het Klever park, naar huis. JAC. C. M. Jr. Kwartet „L o r e 1 y" De kwartetwedstrijden, door het kwartet Loreley, ter gelegenheid van het 25jarig bestaan, uitgeschreven, zullen morgen een aanvang nemen. Voo"r dit feest is de zaal van ,,de Kroon" afgehuurd. De feestcommissie heeft deze zaal heel aardig doen ver sieren. Zoo heeft zij o.a. alle wapens van de plaatsen, vanwaar de kwar tetten komen in d© zaal aangebracht, alsook het Nedet'landsche en Haar lemsche. Het toonool is met groen ver sierd. Achter in de zaal prijkt met groot© letters de naam van het kwar tet „Loreley". Het geheel geeft een recht fceetelij- kc'n indruk. (Zie verder Stadsnieuws onder "laat ste berichten). Uit de Omstreken HILLEGOM. Van de gehouden internationale harddraverij op de korte baan was d© uitslag: prijs f 200 „Bonnie" br.-mer rie, eigenaar J. A. Geersen te YY oor den, berijder Lieverse; le premie f 75, „Jola" vos-merrie, eigenour en berij der J. G de Boer, Utrecht; 2e pre mie f 50. „Downlicht" b'r.-merrie, ei genaar C. Jonge te Beemster, berij der P. Bout; 3e premie f 25, „Bar YValaoe", br-hengst, eigenaar Joh. de Mal te Den Haag, berijder J. YY'et- teman; Troostprijs: „Redmond", br. merrie, eigenaar J. Koster, berijder J. Koster Jr. HAARLEMMERMEER. Ernstig gebrand. Het bijna tweejarig zoontjo van J. N., te Kieuw-Y'ennep, liep spelen de achteruit en viel toen in een veil met kokend water. Hevig gebrand opgenomen, moest dadelijk de hulp van den geneesheer worden ingeroe pen. De toestand van den kleine is niet zonder gevaar en lijdt veel pijn. Brutale diefstal. In den nacht van Donderdag op Vriidag aiin bii Schouten twee rii- wiclen en bij De Jong, beiden wo nende aan den Sloterweg. ook twee rijwielen ontvreemd. Een rijwiel, dat defect was, werd des morgens bij den ingang van het erf, in de sloot terug gevonden. Naar alle zijden wordt door de politie eeu onderzoek ingesteld, doch tot op heden nog vruchteloos. Geen enkele aanwijzing omtrent de dieven is er te vinden, zoodat het voor de politie moeilijk werk is. ze op te sporen. HEEMSTEDE. Het concert dat alhier Ier eere van den Koninginnedag op het Wilhelmi- naplein werd gegeven, kan als wel geslaagd worden beschouwd. De toe loop van luisteraars was zeer groot. Binnenland HET ONDERWIJS. De commissie voor onderwijs van de Maatschappij tot Nut van t Alge meen schrijft in haar verslag o.a.: Het is de Commissie opnieuw ge bleken: lo. dat inderdaad in steeds meer plaatsen de openbare school leeg loopt en óf de concurrentie met de bij zondere z.g. christelijke niet kan vol houden, óf zóó klein wordt, dat he' aantal klasselokalen eü onderwijzers tot één wordt verminderd; 2o. dat vele gemeentebesturen in dat geval gaarne bereid zijn, de op geheven school of de leeg gekomen lokalen te verhuren aan de intus- schen opgerichte of de nog op te rich ten bijz. chr. scholen; 3o. dat andere gemeentebesturen de bezwaren van te grooten afstand van sommige woningen van leerling gen der openbare school van de hun aangewezen schoolgebouwen niet trachten te overwinnen, door hetzij nieuwe scholeh te bouwen, hetzij voor die leerlingen overeenkomsten te sluiten met naburige gemeenten, wier scholen voor die leerlingen ge makkelijker toegankelijk zijn; 4o. dat in sommige openbare scho len de klassen te bevolkt zijn; 5o. dat het initiatief tol het oprich ten van een bijzondere Nutsschool, waarin dan algemeen toegankelijk onderwijs zou kunnen worden gege ven, door een voldoend aantal ge schikte, bekwame onderwijzers, in goed ingerichte lokalen en met de beste leermiddelen, tot heden niet werd genomen door de vrienden van het openbare onderwijs, eenerzijda omdat men vreest, door zulk een school de openbare scholen in de buurt of in hare verdere ontwikkeling te belemmeren; and-, jds, omdat voor zulk eene, voor allen toegankelijke en de openbare school waar noodig vervangende bijzondere Nutsschool, de noodige belangstelling en offer vaardigheid ontbreekt of een vol doend aantal leerlingen niet is te verwachten. Het komt aan de Commissie, ook na de ervaringen van dit jaar, voor, dat het wenschelijk is, dat naburige plaatsen zich zoo mogelijk, vereeni gen, opdat de op te richten vakscho len en cursussen inderdaad zoo goed mogelijk kunnen worden ingericht, in doelmatige lokalen, met de beste leermiddelen en de beste leerkrach ten. Op die wijze zal aan deze nuttige instellingen ook eeu meer duurzaam bestaan verzekerd zijn. EEN ZOLDERSCHUIT OMGE SLAGEN. Gisteravond omstreeks elf uur werden uit het s.s. „Maasstroom", van de Holl. Stoombootmaatschappij gelegen aan den kop van de Handels kade te Amsterdam, balen meel ge lost, op een zoldenschut- Een viertal schuitenvoerders waren daarmee be zig, toen plotseling de schuit kantel de. Eén der schuitenvoerders wist op de boot over te springen, eeu ander redde zich, door zich aan de boot vast te klemmen; de derde wist de beencn van zijn kameraad te grijpen en ont kwam zoo aun ht gevaar, doch de vierde viel te water. O-Manks dc po gingen, onmiddellijk aangewend, om den 19-jangen jongeman te redden, mocht dit niet Laten. Men kon hem niet meer ontdekken. De 19-jarige schuitenvoerder, iu dienst bij de Holl. Stoombootmaatschappij, was in da diepte verdwenen en heeft het onge luk met den J0od moeten bekoopen.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1