NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. S651 Verschijnt degelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MA'NDAG 4 SEPTEMBER 1911 A HAARLEM S DA® ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarfemƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der ii Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).1.30 J/jAdvertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland.1.65 K ^3^ 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Afzonderlijke nummers 5SH JC Redactis eo Administratie: Groole Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor HaarlemO.J/V4 n 9 de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Dmkkerij: Znider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenland&ch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. BBRSTB BL-Aa AGENDA DINSDAG 5 SEPTEMBER. Orgelbespeling in de Groote Kerk van 12 uur. Gemeenteraadsvergadering, IJ uur. Gemeenteraadsvergadering te Bloe- mendaal, 2 uur. Gemeenteraadsvergadering te Hil- legom, 7 3/4 uur. Geineentcradsvergadertng te Haar lemmermeer, 11 uur precies. Gemeenteraadsvergadering te Zand voort. 7 1/2 uur. Gemeenteraadsvergadering te Heem stede, 7 1/2 uur. Gemeenteraadsvergadering te Vel- een. 1 1/ 4uur. Stadsnieuws LORELEY'S KWARTET CONCOURS. Zondagmiddag even na één uur is het concours begonnen voor mannen- en gemengde kwartetten, dat door het kwartet Loreley ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan was georga niseerd. De hoeren H. F. van Beijnen, B. Langeveld, C. D. Antonisse en L. C. de Koter, betraden het podium en de heor Van Beijnen sprak een korte feestrede uit, waarin hij erkentelijk sprak van de sympathie, die het kwar tet te allen tijde heeft mogen onder vindon en dank betuigde aan allen, die ook bii deze gelegenheid daarvan blijken hebben gegeven. Daarop hief het kwartet een voor de gelegenheid gecomponeerd lied aan als zangers- groet aan de mededingende kwartet ten wij bedoelen, dat de hoeren het hadden kunnen doen. maar het niet «leden, zeker tot teleurstelling van ve len, die het vermaarde Loreley-kwar- tet nog gaarne eens hadden willen hooren. Zü lieten het bij 't gesproken woord blijven, zoodat onmiddellijk de wedstrijd begon en wel met een kwar- tet-uityoering door een Haarlerusch viertal. Nu vindt ncoit een vereeni- ging het aangenaam, de eerst optre dende te zijn het ijs moet worden gebroken, de belangstelling van 't pu bliek worden opgewekt, maai' daar toe was dit kwartet dan toch ook in 't geheel niet in staat. De eerste tenor schoot geheel te kort en de samen- .zang was van dien aard, dat na het verplichte nummer voor deze afdee- ling Hoon van Schmölling, de jury bij morale van baar president aan de zangers liet verzoeken, het tweede nummer alsjeblieft" niet te zuigen. „Niet te zingen vroeg een van de zangers verwonderd. „.alsjeblieft met te zingen", beves tigde de beer Brandts Buijs met de- zeil ue beslistheid. En het kwartet verliet het podium, zonder te hebben kunnen zingen, wat het op zijn hart had Ja, vi«r stemmen vormen daarom nog geen kwartet I Au ment gezegu te worden, dat het verpiicuie nummer voor dezo afdee- ling, bestaande uit kwartetten die nog geen eersten of tweeden prijs beuaaJü 'hebben, ongeschikt was. Hoop van SctiuiolJino' was ie moeilijk en te lang bovendien, de mededingers hadden voor hun vrij kwartet veel betere keus gedaan. De wedstrijd ving aan met de 2de afdeehng a (manncnkwartelten). waarvoor vijftien vereenigingen wa ren ingeschreven. W ij laten hieronder eenige aauteekeuingen over de presta ties dezer kwartetten volgen „Liefde voor de Kunst" van hier opeuue ue rij. .\iaar l was geen goeue inzet, geluk wij reeds up-uei tueu. Klank en intonatie waren slecht en hel tempo ie langzaam. Dok de ryth- □uek was slecht eu bet totaal maakte een zeer treurigen indruk. Bij dit kwartet was het, dat de jury het zin gen van het tweede nummer belette. Bij „De Vriendenkring" uit Den Haag, was de klank niet slecht, maar de liederen leden aan een voortdurend irbruto en een zoetelijke voordracht. „Animato" uit Amsterdam, deed goeden klank hooren. die echter wat droog was. Het vrije nummer (Avé Maria) was evenwel onbeduidend van voordracht. „Tavenu eveneens uit Amsterdam, was een goed ensemble. De liederen waren goed van intonatie, maar klank en voordracht wat droog. „Harmonie" uit Amsterdam zong haar nummer zeer goed van klank, maar in 't verplichte kwartet was de Intonatie *eer slecht Broederzang" uit Den Haag zong onzeker van intonatie Bovendien was de uitspraak slecht. De voordracht van en ensemble waren echter goed. In het vriio nummer was de intonatie beter, hoewel men hier een toon geste gen was. .A. D O." uit Amsterdam zong het verplichte kwartet onzeker geïntoneerd. Maar de klank was goed (Exce quoniodo) werd zeer verdienstelijk vertolkt. „Studio' uit Den Haag was al gauw een toon gestegen. Overigens vielen zeer te prijzer. de zeer vaste intona tie, de muzikale, losse voordracht, de goéde stemmen en het goede ensemble. De uitspraak was'beschaafd. Daarna kwam „Harmonie" uit Den Haag. Bij dit kwartet waren intonatie en voordracht heel verdienstelijk. Het bezit een mooien tenor. Maar overi gens waren uitspraak, muzikale phra- seering en ensemble niet zoo goed als bij „Studio". Bij ..Kinheim" uit Be verwijk was de klank wat dun, maar klonk goed metaalachtig. De intona tie was nogal wankelend. Daarbij zong de 1ste tenor «likwijls te laag en waren de stemmen niet geëvenredigd aan karakter en volume van den klank. „Kunst en Vriendschap" uit Haar lem toonde zich een kwartet met goe de klankeigenschappen, maar de voordracht en de intonatie waren mat. Zelfs was het kwartet één toon ge zakt. Het vrüe nummer (Sterrennacht van Storck) werd zeer verdienstelijk voorgedragen. Tot slot kwam „Kunstzin" uit Den Haag. Tegenover het dikwijls te lang zaam tempo van andere kwartetten, namdit het aanhef-tempo te gejaagd. De intonatie was onvoldoende (de zangers zakten een halven toen). De uitspraak en wijze van zingen waren allesbehalve onberispelijk. Bijwijle waren klank en voordracht zeer plat. Het vrije nummer (De Vesper van Beethoven^ was aanmerkelijk beter van klank en voordracht. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: lste prijs met algemeene stemmen toegekend aan „Studio" uit Den Haag. 2e prijs met 4 tegen 1 stem toege kend aan „Harmo'nde" uit Den Haag. 3e prijs met 3 tegen 2 stemmen toe gekend aan „Kunst en Vriendschap" uit Haarlem. 4e prijs met 3 tegen 2 stemmen toe gekend aan „Kinheim" uit Beverwijk. 5e prijs met 3 tegen 2 stemmen toe gekend aan „A. D. O.", Den Haag. 6e prijs met 3 tegen 2 stemmen'toe gekend aan „Tavenu" uit Amster dam. 7e prijs toegekend met 3 tegen 2 stemmen aan „Kunstzin" uit Den Haag. Des avonds zong de lste groep van de afd. A. Het verplichte kwartet was hier „De Moedertaal" van M. H. van 't Kxuys. Orpheus" uit Den Haag, zong het verplichte kwartet te zwaar en met enkele onnauwkeurigheden. De Into natie was vrij goed, hoewel de zan gers een kleinen halven toon zakten. Het vrije nummer (Landsknechtst&nd- chen) was eveneens te zwaar. Overigens bezit dit kwartet een ge zond kiankgehalte. Het „Residentie- kwartetuit Den Haag liet een gued goed geevenredigd kiankgehalte hoo ren. De intonatie was dikwijls slor dig. ilet vrije nummer was te onbedui dend voor deze afdeeling. De voor dracht er van was te zoet en sleepend en de intonatie inat. Hel kwartet was een halven toon gezakt. „Euterpe' uit Haarlem zong zijn liederen goed van samenzang, ofschoon de stemverhou ding niet de ideale was. De toonhoog te werd een haiven toon opgedreven, evenwel zonder valsch zmgen. De voordracht was mooi, natuurlijk en muzikaal. „Kunstmin" uit Den Haag phraseerde minaer juist. Het hoofd tempo was vrij goed, maar te wille keurig en men vertoonde een neiging tot sleepen. Gehalte en verhouding van klank waren zeer goed. Het „Zaandamsch Mannenkwartet" zong goed van klankgehalte, be schaafd, maar wat te veel vibrato. De voordracht van het verplicht koor was zeer juist. De intonatie wus echter niet onberispelijk, daar men een halven toon gestegen was. Het vrije nummer werd muzikaal voorgedragen. Evenwel werden eenige kleine on juistheden begaan en leed 't nummer aan een voorbijgaande detonatie. „Orpheus" uit Haarlem zong met een eenigszins gekunstelde uitspraak. Het tempo van het verplicht kwar tet was goed, maar van het tweede tempo te langzaam. De intonatie was vooral in 't begin gebrekkig vooral do bassen. Zij waren een halven toon ge stegen. Het vrije nummer was rijk aan goede eigenschappen van klank en voordracht, maar de intonatie leed ook weer bier-en-daar. Door den heor Van Beynen werd bij dit nummer hule gebracht aan den heor J. van Breemen Ir., d.e het gedicht „Mijn Moedertaal" heeft ge schreven. Ten slotte zong „Cecilia" uit den Haag. Het klankgehalte was hier te volmondig, de bassen overal te don ker en de eerste tenor zong In 't fal set wat hinderlijk. De aöemverdeeLng en daarmede de muz kale phraseermg lieten te wenschen over. Het pianis simo van „Vesper" van Beethoven klpnk heel mooi, maar de eorste te nor weigerde nu-en-dan. De uitslag was als volgt: lste prijs (met 4 tegen 1st.) „Kunst min", Den Haag; 2e prijs (met alge meene stemmen „Euterpe', Haarlem; 3e prijs (met 3. tegen 2 st.) „Zaan damsch Mannenkwartet"; 4e prrijs (met 3 tegen 2 st.) „Orpheus' uit Den Haag. 5de prijs (met 4 tegen 1 stem) „Residentie-kwartet" uit Den Haag. Ten slotte werd de eere wedstrijd tussclien de lste en 2de prijswinner gehouden. „Kunstmin" uit Den Haag verwierf den lste'n prijs. Dit kwartet zong nu beter en juister dan straks. Het ten gehoore gebrachte was prachtig. De tweede prijs was voor „Harmo nie" uit Den Haag. Dit kwartet was wat ailedaagsch van klank, maar het ensemble was mooi en er werd met veel stemming gezongen. „Studio" uit Den Haag zong wel goed, maar te eentonig. „Euterpe' uit Haarlem zong minder gelukkig. De intonatie was h.er en daar slecht en de bas was te sterk. Hiermede was de eerste dag van den kwartetwedstrijd algeloopen. Za terdag en Zondag a.s. wordt hij voortgezet met wedstrijden voor dub bele mannenkwartetten en dubbele gemengde kwartetten. STUKKEN VAN DEN RAAD. Verschillende vereenigingen deden hun jaarlijksch subsidieverzoek aan den Raad. Daarbij is geen nieuws. FEESTMAALTIJD. Door den heer A. van Rossum, waarnemend voorziti£i van de veree- niging Koninginnedag, werd Zondag avond een feestmaaltijd aangeboden aan leden van het hoofdbestuur en de Commissi ën, waarop eveneens ge- noodigd waren de heer A. H. G. Fok ker, de vliegenier en zijn vrienden en trouwe helpers, de heeren F. Cre- rner en Th. Reinhold. Het was, uit den aard van de zaak, al laat toen men tn het aardige zaal tje van Hótel Roozen aan tafel ging. De held van den dag, of liever der dagen, was er nog niet, maar toen hij kort daarop binnenkwam, werd hij met gejuich ontvangen en kreeg de eereplaats aan tafel, aan de rech terhand van den gastheer. De tafel was keurig versierd met oranjebloe- men, de z.g. Afrikanen voor den heer Fokker stond een aardige na bootsing van een vliegtoestel. De eerste dronk werd gewijd aan het Koninklijk Huis, daarna sprak de heer Van Rossum op geestige wijze zijn gasten toe en in 't bijzonder den heer Fokker, aan wien hij dank en hulde bracht voor zijn vliegen en voor zijn zoo aangename wijze van optreden. Door algemeen applaus toonden de aanwezigen met deze woorden volkomen in te stemmen. De heer Fokker bedankte in korte woorden voor de hem hier gebrachte hulde en voor de sympathie, die hij in Haar lem ondervonden liad. Er heerschte aan tafel, nu het vier- daagsche feest door hel onverander lijk mooie weer zoo prachtig geslaagd was, een opgewekte stemming, dde zich uitte in woorden van waardee- ring, gesproke'n tot den waarnemend voorzitter, den secretaris Mr. Vis, den tweeden secr. den heer Ed. A. van Bilde'rbeek, den penningmeester, den heer M. H. Binger, niet 't minst. Met hem had iedereen, van welke af deeling van het feest ook, te maken gehad en wel op de aangenaamste wijs. Huldo werd gebracht aan de Onze lezers weten reeds'5 uit 't geen in coinmissien vo°r hhn arbeid en aan het uittreksel over de begrooüng is den heer Dammans, die den penning meester ter zijde heeft gestaan en het daarmee zóó volhandig had, dat hij de verzuchting slaken moest: „nu ben lk alle viet dagen op het terrein ge weest en heb Fokker niet eens zien vliegen I" Militieraad. In het 2de militiedistrict zijn be noemd tot voorzitter Mr. A. A. v. d. Mersch, tot zijn plaatsvervangers landen en Jhr. Mr. D. E. van Lennep, tot lid Mr. J. U. J. E. Heerkens Thiis- son en tot diens plaatsvervanger Mr. P. Tjeenk Willink. Jhr. Mr. J. W. G. Bo reel van Hoge-1 Voorgelezen werd een telegram van hulde en dank voor de feesten, af komstig van den oud-voorzitter, den heer G. B. Crommelm en een schrij ven van Mevrouw Fokker, de moeder van dan jongen vlieger, aan den heer Binger, met het verzoek namens haar aan tafel dank te brengen aan heeren Crerner en Reinhold', die haar zoon zoo krachtig ter zijde hebben staan. Hoewel hel plan was geweest, het vuurwerk in de Bron te gaan bijwo nen, kon daarvan door het late uur mei meer komen; het was dan ook al RIJKS-KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS. Ons wordt gemeld Het feest ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de Kijkskweek- school voor Onderwijzers te Haarlem zal plaats hebben op Woensdag 27 en Donderdag 28 December e.k. Op Woensdagavond zal een reünie van oud-kweekelingeii worden gehou den, op Donderdagmiddag een plech tige bijeenkomst, waartoe ook de autoriteiten zullen worden uilgenoo- over middernacht, toen de gas- digd, en waarin de heer J. Stam pen us de feestrede zal uitspieken. Aan dc Kweekschool zal worden aangeboden een tegelgedenkplaat en aan de oud-kweekelingen een gedenk boek toegezonden. 's Avonds zullen de reünisten zich vereenigen aan een gemeen schap pe- i lijken maaltijd. Bovendien zal een Kweekschoolfonds worden gesticht, welk plan in het bijzonder met groo- j te sympatliie ia begroeto. a. heeft met net oog daarop een der oud-leer lingen dei' school in Nouerloudseii- liane de schitterende bijuruge van I 100 gezonden, met de u«xie-.ieeiing, dal hij zou trochlea, op den dag van het leest ook een reünie van oud- kweekeiingeu in ln<lié te houden. Hoewel van vele zijden trouw ge holpen, is het den secretaris uer feestcommissie, den heer R. Luyten, to Haarlem, niet mogen gelukken, aan alle oud-kweekelmgen een circu laire to doen toekomen, omdat hein nog steeds eenige adressen ontbre ken. Wie nog geen circulaire heeft omvangen, wordt uitgenoodigd er een bij hem aan to vragen. Begrafenis. Hier ter stede is overleden de heer Van Zuidam, die scheepsdokter en daarna geneesheer te Oos'-dorp bij Delft is geweest. !lij trok zich op 55- jorigen leeftijd uit de medische prac- tijk terug, om hier te Haarlem, in een villa aan de Baljuwslaan. ziin laatste levensjaren te slijten. In 88-jarigen j ten van huil vrieudelijken gastheer on van elkander scheidden. Fiets gestolen. Zaterdag is het rijwiel van L. F. Hooing uil het pakhuis Peuzelaars- steeg 14 gestolen. Fatsoen. Over dc première van „Fatsoen" schrijft de Berliner „Bursen Courier" d.d. 31 Augustus 1911 Die liebenNachbarn, het het door Else Otten uit t Hollandsch vertaalde blijspel van onzen stadge noot. den heer J. B. Schuil, had, zoo als onxo correspondent telegrafeert, bij de eerste opvoering in Duitsch- land iD het Kurtheater te Friedrichs- roda een even groot succes als het in Holland behaalde. EEN ONGEVAL DAT GOED AFLIEP. Een heer wilde Zaterdag op het Stationsplein op een in gang zijnde Bloemendaalsche electrische tram springen, juist hij het inrijden van het viaduct. Hij maakte echter den sprong te klein en werd hangende aan zijn handen, een 30 Meter mede- gesleept. Een passagier, het ongeval bespeurende, belde haastig, waarna de tram oogenblikkelijk stil stond. Als men nagaat, dat de tusschenruim- te tusschen tram en trottoir even K* «muren w slljum in «Hariger, M meler m^t ouderdom is hij overleden. Vanmiddag1 om half 12 is lijn stoffelijk overschot i verwonderd «ijn. dat dit ongeval alhier begraven. too goed afgeloopen is. D r m kbal. De Drinkbal der Haarlemsche Staal waterbronnen is Zaterdag en Zondag door 83 personen bezocht. Zwemschool. De temperatuur van het water was hedenmorgen 6 uur en hedenmiddag 12 uuï 63 gr. HAARLEM'S ZUIDER KWARTIER. Naar wij vernemen, heeft zich in het Zuiderkwartier (Rozenpriéel) een commissie gevormd, ten doel hebben de een vereeniging op te richten, welke feesten organiseert ter gele genheid van de verjaring van de koningin voor de kinderen uit het kwartier. De commissie bestaat uit de heeren P. Fabriek, Joh. van Dorsten, J. Backer, J. A. van Roon en C. Spaargaren. M. VAN OMMEREN. Gisteren is op 56-jarigen leeftijd overleden de heer M. van Ommeren, aannemer hier ter stede. De heer Van Ommeren was een zeer bekend man in kerkeliike kringen en in de bouw wereld. Wat zijn kerkelijke betrekkingen be treft, was hij lid van het college van gemachtigden der Nederl. Herv. Ge meente b'i was ondervoorzitter van het Godsdienstig zanggezelschap, dat sedert 1757 de verbetering van het kerkgezanc nastreeft. Verder was hij voorzitter van de Protestantsche Kies- gezien. Hij was 2de voorzitter van de Ver eeniging van Industrieelen en Kooplie den op bouwkundig ;ed en voor zitter van de Patroonsvereeniging in de Bouwvakken en voorzitter van de afdeehng Haarlem en Omstreken van den Nederl. Aannemersbond. Ook was hij Commissielid voor huis bezoek van de vereeniging Weldadig heid naar Vermogen. In den heer Van Ommeren verliest de gemeente een sympathiek en goed burger. De begrafenis heeft Woensdagmid dag om 12 uur plaats op het kerkhof aan den Schoterweg. BLOEMENKEURING. Bij de bloemenkeuring van de Alg. Vereen, voor bloembollencultuur, de vorige week gehouden, is een getuig- sclu-ift van verdienste toegekend aan de firma E. H. Kreluge te Haarlem voor een als nieuwe verscheidenheid ingezonden Dahlia Cactus „Conquest", „Chystal" en „The Imp", en een ge tuigschrift voor zilveren medaille aan de firma C. S. Tubergen Jr. te Haar lem voor een collectie Carmia. Aanbesteding. Door B. en W. van Amsterdam werd heden aanbesteedhet maken van een grondverbetering op het ter rein ten Oosten van het Gemeentelijk llandelsentrpót in de Stadsrietlanden. Ingekomen waren zeven bilpetten. Laagste inschrijver C. de Wilde uit Haarlem, voor 107.000. Ongeval. Op de groote tribune op 't feestter rein is ZaterJ&g de japon van een da me door onbekende oorzaak in brand geraakt. De dame riep plotseling „lk sta in brand 1" Zij hield zich ech ter cordaat en bleef stil zitten, of schoon een sterke rook eu brand lucht in haar omgeving merkbaar waren. Velen schoten toe. met en zon der water. Gelukki- was men spoe dig de vlammen meester. Fluks werd haar een heerenregenjas omgeslagen en zoo kon de dame per rijtuig huis waarts keeren. Haar japon en andere kkeren waren over een groot gedeelte verbrand. VEREENIGING „HAERLEM". Door het bestuur der vereeniging „Haerlem' zijn de leden met hunne dames tot een uilstapje naar Utrecht en Zeist uitgenoodigd. 's Morgens te 8 a 24 vertrekt men van hier 's avonds te 9 u. 27 keert het gezel schap terug. Het middagmaal wordt te Zeist gebruikt. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). missie van bijstand in het beheer der Gasfabriek. Benoeming van 2 leden der Com missie voor bet Gemeentelijk Werk- loozenfonds. Benoeming van 1 lid der reclame- commissie Hoofd. Omslag. Verzoekschrift om ontheffing de* Bouw verordening. ZANDVOORT. Tegen Dinsdag 5 September, des namiddags te li&lf acht uur, ia eene openbare Raadsvergadering uitge schreven. De agenda luidt Ingekomen stukken en mededeel m- en. Installatie nieuwe leden. Verkiezing wethouder. Kohier schoolgeld. Uit de Arbeiderswereld CHRIST. VAKVEREENIG1NGEN. De internationale conferentie van Christelijke vakvereenigingen wordt nd te Keulen gehou- 2500 STAKERS. Wegens loongeechillen hebben 2500 arbeiders van de spinnerij „La Gan- toise" te Gent het werk nedargelegd. HET ONTWERP MILITIEWET. In „De Gids" een uitvoerige be schouwing van het ontwerp Militie- wet. Zij is van generaal II. P. Staal. Grondslag van zijn oordeel is de bestaande toestand is „z eer onge- wenscht": Een eindoordeel behoudt hij zich voor. doch. hetzij men dit ont werp amendeere of niet, niet dan door hooge noodzakelijkheid gedwongen, zou hij mede verantwoordelijk willen zijn voor een bestendiging van 'wat thans bestaat. Nochtans heeft hij vele bezwaren, welke oorzaak kunnen zijn, dat me nigeen zich niet of niet geheel met het ontwerp vcreenigt. Alleen „ingrij pende amendementen zijn bij een ont werp als dit gevaarlijk. Dat heeft de ervaring van 1901 bewezen, toen men amendeerende", de wet In den grond heeft bedorven." Verschillende bezwaren wordendoor den schrijver toegelicht. Uit de Omstreken SCHOTEN. De Gemeenteraad zal op Dinsdag 5 September a.s., n.m, 5 uur, verga deren. UxT behandeling van de volgende onderwerpen Beeediging van de nieuw gekozen Raarieden. Loting onder de nieuw gekozen Raadsleden voor hun Jaar van aftre ding. Benoeming van een wethouder (pe- 1 riodieke aftreding G. E. A. Teeuwen) Benoeming van 2 leden der Com- Pers-Overzicht Kerk en School NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Helcn.v veen (toez.) de heer F. J. A. de Jogher, cand. te 's-Gravenhage te Groote broek ds. D. Boer te Stolwijk. GEREF KERKEN. Beroepen te Westerbork ds. II. Brouwer te Lutjegast te Grand-Ru- pids (voor de 2e maal) dr. J. van Lonk- huvzen te Rijswijk (Z. H.). Bedankt voor het beroep te Monni kendam door dr. A. A. van Schelven to Maarssen. CHRISTELIJKE H. B. S. Uit vertrouwbare bron verneemt <le ,,N. CrL" dat de plannen tot het stich ten van een Christelijke hoogere bur gerschool te 's-Gravenhage thans vas ten vorm hebben aangenomen, en wel dra dienaangaande nadere mededee- lingen zullen kunnen worden ge daan. Sport en Wedstrijder ZWEMMEN. WEER EEN REEKS MISLUKTE KANAAL-POGINGEN. Weer hebben een aantal Kanaal zwemmers gefaald. Eerst de F.neglsch- man Stearne, die 't Vrijdag na elf uur zwemmen moest opgeven, op 7 K.M. afstand van de Fransclie kust Daarna deed Ed Meyer een poging. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag startte de Amsterdammer om èen uur van Dover. Aanvankelijk was de zee aalni. maar na vijf uur zwemmen kreeg Mever woelig water, en spoe dig werden rijn oogen tóo pijnlijk, dat hij de poging moest opgeven. Hij had 16 K.M. afgelegd. Piet Ooms deed Zondagmorgen een poging. Hii startte tn 8 uur van San gatte, ondanks de woelige zee en de tegenwerpingen, door zijn trainer ge maakt Na vier uur zwemmen had Ooms pas 10 K.M. afgelegd. Toen moest hij "t opgeven, zeer teleurge steld. Jabez Wolffe deed Zaterdagmorgen rijn r e s t ie n d e poging, die misluk te evenals de vijftien vorige. Hij begon te Sangatte, legde in negen uur maar 16 K.M af en zag toen het hopeloora van z'n tocht in. Holbeinn beproefde hel Zaterdagavond en gaf bet ook op... De Kanaal-zwemmenJ blijft: vechten tegen de bierkaai 1

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1