Scott's Emulsion dat do ingevulde cijfers in zooverre van die der telling volgens de turf lijst van Van Baaien afwijken, dat achter den naam Bleeker werd inge vuld 297 in stede van 379, en achter den naam Schalekamp 276 in plaats van 226; dat de voorzitter deze verkeerde in vulling niet verklaren kan; dat blijkens de verklaring van den heer Van Baaien de hoeren Sorber en Steenbergen de mogelijkheid hadden besproken, dat op grond van het pro test van en heer Snel tegen de be kend gemaakte cijfers, een protest in het proces-verbaal vermeld, een nieuwe telling zou plaats hebben, zoonat, met een hertelling in vooruit- zicht, voor de hand ligt eene ver schrijving in verband met de vooraf gaande cijfers voor Ankerman 232, voor Oldenboom 376, die niet ontdekt werd, omdat de ingevulde cijfers niet werden gecontroleerd; dat ware het proces-verbaal inge vuld volgens de telling, aan het pu bliek door den voorzitter bekend ge maakt, het hoofdstembureau op grond van de gezamenlijke processen-ver baal tot de conclusie waren gekomen, dat óp de heeren Ankerman, Bleeker, Oldenboom en De Kleer de meeste stemmen waren uitgebracht. Voorts wordt overwogen dat de heer Sorber aanvankelijk verklaarde het pakket der geldige stembiljetten, evenals de overige pakketten verze geld te hebben en de overige leden van het stembureau verklaarden in de stellige meening te zijn dat zulks was geschied, doch dat hij en de an dere aanwezige leden van het stem bureau volmondig moesten erkenneD dat zulks niet is geschied toen het pakket werd vertoond; dat dan ook omtrent de identiteit van den omslag van dit pakket geen twijfel kan bestaan, omdat daarop met de hand van den heer Sorber de inhoud van het pakket is omschre ven, en aan dien omslag een gaaf vel partonpapier, duidelijk zichtbaar is, dat daarop nimmer eenig zegel werd geplaatst; dat de drie leden van het hoofd stembureau over het verzegeld zijn van het pakket gehoord, verklaren dal de pakketten, van de verschillen de stcmbureaux binnengebracht, ter zijde van de tafel zijn neergelegd, doch dat zij zich niet stuk voor stuk verzekerd hebben of elk pakket ver zegeld was; ook zij zijn, nadat hun 't pakket met omslag is vertoond, over tuigd, dat het pakket nooit verzegeld is gowcest. Voorts hebben Ged. Staten nog ge hoord de'heeren Jongejan en Jo- chems, de beide ambtenaren ter ge meentesecretarie die in aanraking zijn geweest met de pakketten door het 7de stembureau aan het hoofdbu reau bezorgd. Daaruit blijkt dat de heer Jongejan toon hem op den avond van den dag der herstemming werd medegedeeld, dat tegen de stemming bezwaar zou worden ingebracht, hij den volgen den dag, do pakketten de stemming betreffende, uit den keider van het Raadhuis, naar zijn bureau in het Korte Voorhout beeft overgebracht, waar zij op zijn kamer op een tafel gelegen hebben totdat de commissie tot onderzoek der geloofsbrieven op 5 Augustus een nieuwe telling deed. Ged. Staten overwegen te dien aan zien dat deze wijze van open bewa ring allerminst eene richtige is, voor al ook omdat den ambtenaren, vol gens hunne verklaring, dadelijk bleek dat het pakket, de geldige stem briefjes inhoudende, niet verzegeld was, en enkele zegels op andere pak ketten, na het vervoer, eerst naar het Raadhuis, dan naar het Korte Voor hout, geschonden werden bevonden. De heer Jongejan heeft voorts ver klaard, dat hij den ambtenaar Jo- chems verzocht heeft aan de leden van het stembureau hun cachet te vragen om de door het vervoer der pakketten geschonden zegels te her stellen, aan welk verzoek werd vol daan, terwijl de leden in tegenwoor digheid der ambtenaren verklaarden dat hun inderdaad de reden van het ■"ragen der cachetten was medege- leeld. Ged. Staten nu overwegen dat dit oeden kol ijk verzoek van ambtenaren die pakketten, de verkiezing betref- lende, onder hunne berusting hebben, om te mogen beschikken over cachet ten van leden van het stembureau, begrijpelijkerwijze wantrouwen kon wekken en dat ieder ambtenaar zich reeds daarom zorgvuldig te onthou den heeft van eenige beschikking over cachetten, waaronder stukken, onder zijn bereik, vergezeld zijn, on verschillig of naar zijn meening het geen hij met die cachetten verrichten wil, in dit geval uitsluitend het her stellen van enkele ten gevolge van 't veroer in zakken geschonden zegels om de afschuiving van de omslagen te beletten tot behoud van den be sta a uden toestand der pakken zou strekken. Overigens hebben bei<|e ambtenaren verklaard zich niet met do pakketten te hebben ingelaten, veel minder die te hebben geopend, en dat, voor zoo ver hun bekend, zulks ook niet van andere zijde heeft plaats gehad. Op grond van al deze overwegingen nebben Ged. Staten gelijk bekend het Raadsbesluit gehandhaafd. DE QUAESTIE AAN HET GRAND- TIIéATRE TE AMSTERDAM. De president der rechtbank te Am sterdam zou uitspraak doen in het vonnis Ln kort geding betreffende het geschil tusschon gebroeders A. van Lier en 8e firma Klbert Frères (de heer Mullens). Het behoefde echter niet tot een ge rechtelijke uitspraak te komen. De verdedigers van beide partijen, mr. Parser en Asser, vervoegden zich bij den president met de mededee- ling, dat de zaak geregeld was en geen vonnis verlangd werd. Naar het „Hbld." verneemt, is or tusschen partijen een schikking ge troffen, waarbij bepaald wordt, dat het gebouw ter dispositie blijft van de gebroeders Van Lier, tot dat de rech ter omtrent de quaestie zal hebben beslist Iedere partij reserveert zich echter hierbij haar rechten. Het gevolg van deze schikking is, tdat de heeren SoJser en Hesse Za terdagavond speelden. Zij zullen ech ter tegen Albert Frères (den heer Mullens) een actie tot schadevergoe ding instellen wegens zijn handelin gen, waardoor hun Vrijdagavond het spelen belet is 'geworden. Als raadsman van genoemde hee ren treedt op mr. Herman J. Keijzer. BRANDEN. Zondagnacht ontdekten voorbijgan gers. dat er brand was ontstaan in perceel 71 Kalverstraat te Amsterdam, waar de fipna H. Pander en Zonen haar magazijnen en werkplaatsen heeft. De bovenste verdieping en de werk plaats brandden uit. Eenïge kostbare beelden werden uit de werkplaats ge red. Te Hengelo is een blok van drie woningen, staande aan den Land- mansdwarsweg en loebehoorende aan den heer J. Meijers aldaar, afge brand. De woningen en twee der in boedels waren verzekerd. In de buurtschap Kotten, onderdo gemeente Hengelo, heeft een ernstige brand gewoed in aan verschillende personen toebehoorende dennenbos- scben. Door doeltreffende maatrege len heeft men een in de nabijheid staande landbouwerswoning buiten den vuurpoel weten te houden. On geveer 100 hectaren bosch zijd een prooi der vlammen geworden. DUIN- EN BOSCHBRAND. Te Noordwijkerhout is Zondag middag op een terrein, de Boekhorst genaamd, een hevige duinbrand uit gebroken. De brand, die om 2 uur aanving, was te ongeveer 5 uur met behulp van zand gebluscht Een groo- te uitgestrektheid helm en een groo- te hoeveelheid sparreboomen werden een prooi der vlammen. Denzelfden middag te ongeveer 4 uur brak er in diezelfde gemeente een boschbrand uit op een terrein, gren zende aan de Leeuwenhorst, en toebe hoorende aan jonkvrouw Gevers. Te ongeveer 6 uur was men dezen brand meester. BRANDSTICHTING. Zondagmorgen brak brand uit in de boerderij van mevrouw Smeding, gelegen aan den Stammend ijk, te Diemen, welke boerderij bewoond wordt door den veehouder G. van Hulsen. Door spoedig aanrukken van de brandspuiten wist men het vuur te beperken, maar het achterhuis niet koestal en hooiberg gingen in vlam men op. De inboedel is gered. Men vermoedt dat eenige visschers, die mm den boer tevergeefs om brood gevraagd hadden, liet hooi uit balda digheid in brand gestoken hebben. DAN. DE LANGE GEHULDIGD. Toen hij in Juli 70 jaar was gewor den, vertoefde de toonkunstenaar in 't buitenland. Eerst gisteren vond men gelegenheid hem te Amsterdam te huldigen. Namens een commissie bood de heer Julius Röntgen uit naam van 300 vereerders een bedrag van ruim 2500 aan dat bestemd is voor hot door den heer Dan. de Lange indertijd ingestelde studiefonds voor lie-t Con servatorium. DOOR EEN MACHINE VERMORZELD. De 44-jarige arbeider Kamminga werd in de zuivelfabriek te Joure door een machine gegrepen en ver morzeld. VERDRONKEN. Zondagmiddag 3 uur werd uit dc ouderlijke woning aan de Spangen- schekade te Oud- Delfschen vermist, de 7-jarige A. W. Sonneveld, Des avonds te 11 uur werd het lijkje opgevischt uit de Delfshavensche Schie. dicht bij de ouderlijke woning. HET CORSET. Te Londen is een tlollandsche jon ge dame overleden, tengevolge van Ihet te sterk dicht rijgen van haar corset. Ilaar lijk kwam Zaterdag morgen per mailboot te Vlissingen aan en werd per trein naar Hooge- zand vervoerd, zoo meldt de „TeL". EEN TREURIG GEVAL VAN DOODSLAG. Terwijl do godsdienstoefening, in het lokaal van het Leger des Heils in de Korte Molenstraat te 's-Graven- hage. Zondag wond onder leiding van adjuciant Nak en diens echtge- noote reeds was begonnen, kwamen vier personen binnen. Zij behoorden niet tot de onbekenden, althans twee hunner E. en II. bezochten vrij getrouw de bijeenkomsten in dit lo kaal, zonder dat op hun gedrag ooit iets viel aan te merken. Ditmaal wa ren zij vergezeld van K. en H., die met hen geruimen tijd reeds onder dak vonden in het Toevlucht van het Leger des Heils aldaar. Ook daar gaf hun gedrag geen aanleiding tot bij zondere ontevredenheid, met uitzon dering van dat van K., wien de vo rige week, wegens dronkenschap, het vervier verblijf in het Toevlucht moest worden ontzegd. Toen het viertal Zondagavond het wijklokaal binnenkwam, viel het da delijk op, dat de mannen, hoezeer niet den indruk gevende van dron ken te zijn, verkeerden onder den in vloed van sterkon drank. Zij begon nen alras met baldadigheid, met liet maken van luide opmerkingen, enz., kortom, hun optreden was hinderlijk en de adjudant verzocht hun beleefd en vriendelijk zich kalm te gedragen Het baatte niet, ondanks herhaalde verzoeken. Toen de mannen tijdens gezang op nieuw luidruchtig waren, ging adju dant Nak op hen af, met verzoek zich te verwijderen. De mannen waren daartoe niet ge neigd en maakten zich tot vechten niet adjudant Nak gereed. Deze z.ig toen, dat één hunner een mes trok en hij deed eenige stappen terug. Op hetzelfde oogenblik kwam een zekere Walraven, een ongeveer 35-jarig man, die zich sedert 5 weken bij het Heilsleger had aangesloten, adju dant Nak te hulp en voor dat iemand eigenlijk wist wat er gebeurde, was Walraven door een messteek in de bc#»t getroffen. De ongelukkige viel, verloor veel bloed en gaf spoedig den geest. Te midden van de groote ont steltenis hadden de vier mannen hel lokaal verlaten. De politie werd gewaarschuwd. De vier mannen werden op straat aan gehouden. Zij ontkenden aanvanke lijk allen, de daad te 1 lebben bedre ven. lntusschon hadden adjudant Nak en anderen Esdorts als den ver- moodelijken dader aangewezen. Doch ook deze bleef aanvankelijk halsstar rig ontkennen. Naar vernomen wordt, zou hij evenwel Maandag een bekentenis hebben afgelegd. De vermoedelijke dader is Loide- Daar van geboorte en 23 juar oud. Hij stond bij het Toevlucht te boek als los werkman, en van onbespro ken gedrag. Voor zijn opneming in het Toevlucht is hij loopknecht bij een banketbakkerij in Leiden ge weest. De verslagene, Walraven, was ge huwd on laat een vrouw die tuher- culoselijdster is met 8 kinderen na. Hij verdiende zijn brood niet het venten van fruit en groenten. Hij stond als fatsoenlijk, kalm man be kend. SLAPTE. Door do fa. Philips en Co. te Eind hoven zijn 150 vrouwelijke en een veertigtal mannelijke arbeiders, met in achtneming van de wet op het Ar beidscontract, ontslagen, naar ver luidt wegens slapte in het bedrijf. FRUIT. Men meldt uit de Betuwe Nog altijd blijft de langdurige droog te aanhouden tot groot nadeel van oen fiuitoogst. De hoop op ©en voordee- lig fruitjaar is zoo goed als vervlogen; de vrucht is en blijft klein, bet afval len van onrijpe vruchten houdt gesta dig uan en hoewel de prijzen goed zijn kan dit alles toch niet goed maken. sport en Wedstrijden VOETBAL. II. F. C.'s JAARVERGADERING. Onder voorzitterschap van den heer J. J. Swens hield dezer dagen de li, F. C. haar jaarvergadering, die door ruim een 40-tal leden werd bij gewoond. De jaarverslagen van don heer R. Rcmmelts (secretaris) en den heer J. de Breuk Lzn. (penningmeester) wor-, den onder applaus goedgekeurd. Het financieel verslag vermeldde een be drag aan ontvangsten van 68u8.38 en ©en dito aan uitgaven van 6S37.45 1/2, zoodat er een batig sal do is van 20.92 1/2. Het bestuur werd met oen tweetal commissarissen uitgebreid en uit do volgende heeren samengesteld J. J. Swens (voorzitter), M. Loosjes (vice- voorzitter), R. Remmelts (secretaris). J. do Breuk Lzn. (penningmeester), li J. M. Francken (aanvoerder corste elftal), E. Koldert, J. Thönc, Jhr. C. Sand borg en K. A. Lotsy (commissa rissen). Wat do deelneming aaxt de compe tities aangaat, word medegedeeld, dat 11. F. C. in het komende seizoen met 2 elftallen in den N. V. B. en met 5 elftallen in den II. V. B. speelt, ter wijl vorder wordt deelgenomen aan de wedstrijden om den Holdertbeker en aan die om de zilveren plaque van den ilaarlemschen Voetbalbond. Eenige mededeelingon werden ge daan over het te bouwen nieuwe club huis. liet gold voor don bouw daar van is bijeengebracht, maar men is, wat den grond betreft, met een der servituuthouders nog in ondorhande- Een lange discussio ontstond over de vraag, hoe de regeling der elftal len-verkiezing moet zijn. Besloten werd. eerst een voorloopig© elftal commissie te benoemen, die bij den aanvang van het seizoen de olftallen samenstelt, en dan later ©en perma nente commissie te kiezen, die even- tueel-noodige wijzigingen in den loop van liet seizoen kan maken. WIELRENNEN. SCHEVENINGSCHE WIELER BAAN. Dc wedstrijden van Zondag j.l. had den veel succes. De korte afstands match voor beroepsrennera werd ge wonnen door John Stol met 1 plus 2 plus 1 is 4 pt tweede lidmond Jacquelm met 2 plus 1 plus 2 is 5 pt., derde Tulleken met 3 plus 3 plus 3 is 'J pt. De lange afstands-wedstnjd voor prolessiointals achter motoren werd door Jan van Gent gewonnen, die in de drie ritten (respectievelijk over 15 K.M., 20 K.M. en 20 K.M.) telkens Boulande en Timmermans sloeg, die in deze volgorde wenden geclas- seerd. De koppelwedslrijd voor onafhan- kclijken werd gewonnen door liet koppel Jacquelin—P. v. d. Wiel, met als tweede Stol—C. v. d. Wiel en r1-- de Tulleken—Kalkman. ROEIEN. HET SK1FF-CHAMPIONAAT. Voor de op 17 Septembor op den Amstel te houden wedstrijden om het Championaat zijn Ingeschreven Dr. Bomhard von Gaza, Ituderge- sellschaft Viking, BerlijnMoritz Stókly, Seeclub Luzem, Luzorn George Fairbairn, Jesus College, Cambridge J. Hermans, Cercle dos Régates de Bruxelles. Voor Double Scull schreven in J. Hormans en G. Deoeufans, Cercle des Régates de Bruxelles, Brussel. Tevens zal plaats hebben een wed strijd voor single sculling Juniores, waarvoor inschreven Kurt Hoff mann, Ruderclub Favorita Hammo- nia, Hamburg Walter Fiiltig, Ru derclub Nelson von 1874, Hallo a/d. Saaie. Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Kooten, Fr., (toez.) ds. P. Cannegieter te Zeddam. GEREFORMEERDE KERKEN. Aangenomen het beroep te Assen da. II. W. Laman te Zier.kzee. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Beroepen te Bovenknijpe mej. A. Zernlke, prop. te Amsterdam, met 47 stemmen, (op twee anderen waren 21 stemmen uitgebracht). Letteren en Kunst J07.UA SCHRAVEZANDE. Jozua Schravezunde, de bekende or ganist, is, bijna 67 jaar oud, te Rot terdam overleden. EEN GOEDE ZAAK. In het begin van dit jaar kocht im presario Schürmann bij een aantal jongere Haagsclie schilders, o.m. bij P. C. de Moor, David Bautz, Willem van den Berg, Theo Goed Vriend, Wil lem Roelofs, de Miranda, een klein aantal schilderijen, die hij te Parijs tentoonstelde. Thans is deze geheele collectie in handen van een Parij- schen kunstvriend overgegaan voor den prijs va'n f 15.000. Schürmann, die zich thans weder in Nederland bevindt, is op het oogenblik doende opnieuw een collectie aan te leggen, met het oog op plaatsing der Neder- landsche kirtistwerken in Frankrijk. Hij zal dit keer ook vooral werken werken van plein-air kunstenaars koopen, daar de heerschende smaak in Frankrijk thans voor de schilders van zon, licht en levensvreugde is. Tegen het begin van 1912 wordt al hier een groole tentoonstelling geor ganiseerd van het geheole oeuvre van P. Cornells de Moor. De schilder heeft dezer dagen Voorburg metterwoon verlaten en een kunstreis door België, Frankrijk en Italië ondernomen. Hij zal zich te Florence vestigen om eeni- go werken te voltooien, d.e tot achter grond der fantastische voorstellingen de Italiaansche natuur zullen vertoo- nen. Voor de openlucht-opvoering van het treurspel „Medea" van Bernard' Canter, svclke in 1912 te Nijmegen zal plaats vinden, heeft de MooT zich be reid verklaard, het natuur-decoratief to uisceneeren en de ontwerpen der .gpstumes te teekenen. Het gezelschap van het „Neues Schauspielhaus" te Berlijn, directeur Alfred Halm, zal in Oct. een rond- met de beste blijspelen van het seizoen door Nederland maken. Mirjam Ilorwitz en de komiek Eu- gen Burg zijn de sterren van dit ge zelschap. In December zal bet gezelschap van liet Theatre de Vaudeville uit Parijs, directie Poirel, een rondreis door Ne derland maken en Le Tribun van Paul Bourget opvoeren, een drama, waarin de strijd' tusschen kapitaal en arbeid wordt geschilderd. Haarlem is er niet in opgenomen. Beide tournés zijn door impresario Schürmann ondernomen. EDUARD VERKADE. Deheer Edunrd Verkade gaat eind Octobor met een klein gezelschap, waartoe ook zijn echtgenoot© behoort, naar Iudie. Het repertoire zal bestaan uit eenige met succes door „De Hnge- spelers" verluonde spelen, met eenige blijspelen aangevuld. De tournée is op zes tot acht maanden berekend. De „Vlaomsche Gazet" deelt mede, dat men to Gout het voornemen heeft in 1913 voor iiuibr. van Eyck een standbeeld op te richten. DE BOUWWERELD bevat: Giethoorn, oud en nieuw (met 2 afb.) J. van der Breggen, C.-I. Het reserve rioleeringstelsel (met 3 afb.) Het bouwvak en de aanverwante nijverheid en bande in 1910. Be richten en modedeelingen. Boek en Tijdschrift. Personalia. Georgio Vasari. Met zes afbeeldin gen in den tekst". ARCHITECTURA bevat: „Mededeeling van het Bestuur. Brief aan Dr. P. J. H. Cuypers. Afdeeling Voortgezet en Ilooger Bouw kunst-Onderricht. Sprokkelingen op het gebied der bouwkunst. „Vre- delust" te Leiderdorp. Bouwkunst en Vriendschap. De tunnel onder de Elbe in Hamburg. Een tegel- quaestie. IXe internationale Ar chitectencongres te Rome, van 2—12 October 1911. Van allerlei aard. Prijsvragen. Weekbladen en Tijdschriften". HET KIND veertiendaagsch blad voor ouders opvoeders bevat: ,,De strafrechtelijke begrippen der kinderen en het straffen van den on derwijzer. Een proeve van toegepaste kinderstudie, door Dr. J. II. Gunning Wz. Hervorming van ons Onder wijs en liet Rapport d©r Ineenscha- kelings-Commissie. Bespreking van Kinderboekjes door Mevr. H. C. Gunning de Vries. Advertentiön". DE HUISHOUDGIDS beval: „Recepten. Menukalender. De temperatuur (van onze spijzen en dranken. Over inkoop en behande ling van visch. Verzorging der han den. Kinderverzorging, door Marie van AmsteL Beleefdheid in huis. Verdelging van Wespennesten. - Correspondentie. Feuilleton." FLORALIA EN AVICULTURA bevatten artikelen: ,Het een en ander over den aan- j van kleine tuintjes [de rotsaan- leg); „Artisjok en Kardoen"; „Waar om zullen we de bijen op het eind der dracht dooden?"; „Hondenziekten"; „De Gouldamandinen"; „Vliegduiven en" Vliegduivensport"; „Legenden en in uit het dierenrijk" enz. Lijst van onbestelbare brieven enz. over de 2e helft van Augustus 1911: Brieven. Binnenland. Buisman, Willy Walter, F. A. Si mons; Leo de Boer, H. Bruner, mej. Bouhuys, Amsterdam, mevr. Hee- rema, Mevr. Brandjes, Mej. A. Smit, mej. M. Blomaart, 's-Gravenliage; J. Willemse. R. v. d. Burg, Mej. Stave- nisse, mej. T. Hoornsroa, milicien J. v. d. Velde, Wed. Linden, Varenkamp Haarlem; Pruis sen, mej. Parisse, Biesheuvel, Haarlemmermeer, v. d. Werf, mej. v. d. Vosse, Zandvort, O. de Waal Jr., waar? Briefkaarten Mej. N. Kaarsgaarn, Cor v. Vliet, W. Walker, mej. M. Ernst, A. v. d. Hoek, mej. A. C. P. van den Berg, mej. J. Sinits, mej. De Vries, J. Du- dink, mej. M. Lakebrink, mej. Brou wer, allen Amsterdammej. W. J. Hees, Hoppama, familie A. Hir- schijn, Jo Hoek, P. Plukker, Den Haag Lena Roozen, Haarlem L. Dekker, HoornHoogkaamer, Lei den mej. N. van Boom, Loosduinen; mevr. Takken, Nijmegen (Berg en Dal) mevr. J. Vosmaer, Noordwijk mej. A. en C. Paanakker. Oister wij k mej. R. van Dalen, Rotterdam G. Berlijn, Heer en mevr. A. David son, W. de Waard, mevr. v. d. Weerd, faxn. D. de Jong, Schevenin- gen Heisön, Schoten M. de Bruin, UtrechtN. Sips, Ferdinand Bol straat 132, waar Vrouwe Van Beernik, Gansstraat, waar Brieven. Buitenland A. M. Stavers, Batavia, id., id.. G A. Quien Biarritz, G. Krüze Bocholt, mrs. L. Matty, Cambridge, Mme S. Brinkman, Canterets, Fr. Atenasïo, Island Heights, C. Eokhart, N.-York 9 Poplar's, fir. M. Scholl, Stuttgart, Lispenard, Amerika Briefkaarten Mile S. Surie, Brugge, Carl Bloch, V. d. Willegen, Brussel, Miss Dalhui zen, Cheswick, Miss Alice Katt, Chi cago, H. Rombridge, Interlaken, Miue F. Abetz, Köln a. R-, J. Wolders, Lou don, Mevr. D. Langeveld, Malmedy, Von Linden. Mannheim, frau L. Heinsheimer, Marienbad, Puns, Pa ris, Farnv. Ommen, Ventnor, Mme R. de Lauther, Wiesbaden. Fain. Julius Kramer, Deutschland, waar? Mevr. Harsten, Thüringen, waar INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Verrykt Uw bloed met Scott's Emulsion en zoodoende die bloedarmoede. Duizen den deden zulks vóór U. Na de eerste doses reods bemerkt men dat de krachten terugkeeren. Versterkende bestanddeelen en een schitterend bereidingsproces dat is het eenige geheim van liet i van Scott's. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam op verpak king en flesch voorkomt By alls Apothekers sn Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige e Scott's Emulsion. In alle Kinderkamers zal de vroolijkheld ea het geluk toe nemen, wanneer men te gelegener tjid „Califig" toedient; de kleinen nemen dit zóó heilzaam, aangenaam smakend en zacht werkend middel gaarne ia, ja, beschouwen het als eene lekkernij I De werking is zóó zocht en toch zóó be trouwbaar, dat men soa mcenen met de natuurlijke normale functie van een en gewonen lichaamstoestand te doen te hebben 1 „Colifig"-Btroop ls een ideaal huismiddel, dat zoowel bjj de ouders als bij de kinderen spoedig eene wel dadige uitwerking teweegbrengt. Ver krijgbaar in Apotheken. Prijs 1.215 per fiacuu. Gemengd Nieuws ONGELUK BIJ MANOEUVRES. Bij de Fransche cavaleriesnanocu- vres in de vlakte van Bièvre is een ongeluk gebeurd. Tijdeus een charge kwam de colonne plotseling te staan voor een breede sloot, welke achter een'heuvel verborgen was en die men daar niet aanwezig wist De ruiters hadden niet den tijd hun paarden* tot springen aan te zetten, zoodat hon derden mannen en paarden hals over kop in het water vielen, met het ge volg, dat velen ernstige verwondin gen opliepen. Een cavalerist, wiens borstkas ingedrukt werd. is overle den. SI AGERSSTAKING. Do Yleeschhouwors en varkensala- gers in de streek La Lonvière beslo ten tot een algemeene staking van wege de duurte der levensmiddelen. STAKING TE LISSABON GEërNDIGD. De staking der lossers en sjouwers is geëindigd BRANDEN TE BERLIJN. Uit Berlijn wordt aan de Tel. ge seind Berlijn stond Zondac ln het toeken van groote branden en van brand stichtingen Een zeer merkwaardige groote brand had bij 't station Eber- slrasse olaats op de terreinen van ©en houthandel Deze brand sloeg naar de begraafplaats, genaamd „l)e 22 Apostelen-", over. Hoe zonderlimr hel ooi klinkt door de groote hitte vat ten de uiieedroogde bloemen, nel gras en bouten zerken vlam. 240 giaven verbrandden, waaronder dat van den bekenden urofessor Spiita. Hei «vuur hield 2 uur lang aan. In t Oosten \an Berlijn brak, ook vermoede! ::k door brandstichting, brand uit in een tnanufacturenmaga- zijn. De bewoners der bovenverdie ping werden met moeite gered (Juk onislouu ecu Uustiiuuuu in nel \veateu èu Qwl er eeu irctniu ..ec»oi bij eon zoogenaamd „UuguUeesl plaats. ben Uel praalwagens go;a.:..us li- brand, waarbij eou kuid word go- dood en 5 kinderen eu 3 volwassenen brandwonden opliepen. DE MILITAIRE UNLUSTEN LN NOOR WEGEN. Berichten uit Kopennagen melden, dat om nieuwe tumulten op de excer- cilie-terreiucn in Noorwegen te voor komen, de minister van Uurlog bevo len neell de wucntdoeuue oliiuieicu Van scuerpe patronen te voorzien, bu- keie bladen ui Noorwegen bcvaueu berichten over tumulten ui versciiu- lende plaatsen. Voor eenige dagen brachten soldaten aan een oiucier vuil gezoudneiü een serenade uiet seieluiu- ziek. De regeerixwr heelt gelast, dat Ue kgerafdeolingen. waarin ue onlusten voorkwamen, p de excercilieterieuien moeten bF'ven tut bei onderzee* »s afgeloopcn. DREIGENDE SPOORWLGS1AK1NG IN OOSTENRUK-HONGAR1JL. Uit Weenen wordt geseind, dat de vereeiiiging van spoorwegbeambten der Oostenrijk-Upuguai'scbe Staats spoorwegen, die bijna alle beambten tot haar leden telt. Zondag een SLuriUai.ui.au cigauui ing ..luia, waar bij besloten werd, dut ais aan de wensctien vau Uei peisuuoel uicl tege- niuei gekomen worn, bet gezimenlijke personeel zal staken. DE DIEF GEVAT. Uit Berliin wordt aan de Tel. ge seind Na zich lang moeite gegeven te hebben is het de politie eindelijk ge lukt den dief, die in het paleis van den rijkskanselier en in de ziiverka- n;er vun liet ministerie van financiën binnen drong, te arresteoreu. Het is een mecanicien, die vau de aanwezig heid van arbeiders misbruik maakte om zijn diefstal te volvoeren. DE CHOLERA. Do cholera breidt zich uit onder de Turk8che troepen, die uit Albanië zijn teruggekeerd en gekampeerd liggen in de nabiiheid van Bojkos aan den Bosporus, 't Gerucht gaat, dat gedu rende de laatste 3 dagen eenige hon dorden soldaten en verscheidene offi cieren gestorven zijn. VLIEGEN EN' TUBERCULOSE. In het T. v. Soc. Hygièno wordt medegedeeld dat prof, Pacinotti vlie gen als overbrengers van tuberculose beschouwt. Deze toch zetten zich gaarne neer op de uitwerpselen van lijders aan tuberculose, welke uitwerpselen zij gaarne in zich opnemen. Men kan dan ook gemakkelijk de tuberkelbacillen aan de bek, pooten* en vleugels aantoonen, terwijl ze vaak in groot aantal Ln de uitwerpse len der vliegen worden aangetroffen. Vliegen die met sputa van tering lijders worden gevoed, sterven dien tengevolge spoedig, :n den regel na 6—8 dagen, terwijl ook de eieren die de wijfjes kort voor haar dood wer- - pen eu de lrven met tuberculosebacib len besmet zijn; maar vooral vindt men massa's tuberkelbacillen in het darmkanaal der vliegen, die er als hot ware mee vol gestupt zijn, welko bavillen hunne virulentie, blijkens daarmede genomen proeven, volko men hebben behouden. Uit de proeven door Pacinotti geno men blijkt, dat de besmetting door do liegen op menschen en dieren wordt overgebracht, zoowel direct door den steek dien zij op de huid veroorzaken als door hot deponeoren van eitjes en faeces op de slijmvliezen, vooral ook van kinderen tijdens den slaap. OVERTUIGEND BEWEZEN. De bewaking van verschillende mi litaire magazijnen en kruithuizen in Engeland is sedert eenigen tijd zeor verscherpt Naar de Engllsche bladen melden, is deze maatregel een gevolg van een rrap. door een officier te Chatham uitgehaald. Volgens dit ver haal kwam op zekeren avond in de offieier^ocieteit te Chatham de vraag ter spruce, of een handig spion niet gemakkelijk de Upnormaerizijnen too kunnen binnendringen. Het gevolg van de discussie was. dat een der aan wezige officieren een wMdenschup aanging, dat hij met behulp van eenige manschappen het bewijs zou leveren, dat liet binnendringen vau deze magazijnen voor onbevoegden een vrij gemakkelijke daad zou zijn. Op oen avond begaf lnj zich met da soldalen, die zijn medeplichtigen zou den zijn. in burgerkleeding naar do magazijnen, men overrompelde den eenigen schildwacht en sloot dezen, stevig gebonden, op ln het wachUo- kaal. waar hij onder bewaking bleel

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7