NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 22v* Jaargang. No. 3657 Verschijnt dagelijks, behalve op Zoa- en Feestdagen. MAANDAG 11 SEPTEMBER "511 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DRIE MAANDEN: 7an 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (&v jf" p^)Gp|5r50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers 0.0211 V Redactie en Administratie: Croote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor HaarlemU.J/Vj T de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave derVënnöotschdp Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buïtenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon intcrc 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD: AGENDA DINSDAG 12 SEPTEMBER. Orgelbespeling in de Groote Kerk, 12 uur. Sint-Bavo: Cursus in de R. K. ge- loofs- eu zedenleer. Onderwerp: Alge meen Overzicht. Stadsnieuws CRESCENDO—CAECILIA. Onze bijzondere verslaggever schrijft: Zondagmorgen te acht uur ver trokken de leden van bovengenoemd mannenkoor naar Eindhoven om in do eerste afdeeling uit komen in den zangwedstrijd, uitgeschreven door 't Zauggezeiscliup „Het Rozenknopje aldaar, ter geiegenhexl van zijn 25- jarig bestaan. De zaal van den R. K. Volksbond, waarin de wedstrijd gehouden werd, doet naar haar voorkomen een Haar lemmer terstond aan de concertzaal van het Broiigebouw denken door de zijgalerijen en ook in het gebruik, moet deze zaal niet voor ons Bronge bouw onder willen doen; het zingt er nl. óók zwaar. Om den zangers ter wille te zijn, die gaarne nog denzclfden avond thuis komen, begon de wedstrijd om half vier. In de zaal was op dat uur geen plaatsje meer onbezet en achter in «stonden nog dichte rijen opeenge pakt. (De gelukkigen welen daar nog niet zoo van brandgevaar). Meer don 1300 plaatskaartèn waren afgegeven, wel een bewijs hoezeer men ook te Eindhoven belang stelt in den man- nenzang. De jury bestond uit de hoe ren J. P. J. Wiertz, Den Haag, voor zitter; B. Diamant, Rotterdam, Carl Ham, Venlo, C. van den Heuvel Jr., Eindhoven, F. J. van der Heyden, 's- Bosch en GhisL van Vlemmeren, St. .Nicolaas-Waes. Het verplichte koor voor deze afdee ling Lamenlatia Jeremiae (Klaaglie deren von Jeremia), door A. van dan Boer Jr. te Eindhoven is een welge slaagde coinpos.tie. die, in tegenstel ling met zoovele aaidere verplichte ko.eu, men met genoegen zelfs vele malen achtereen, hoort uitvoeren. Er is door alle koren in de eerste uldeoling mooi gezongen, zoo zelfs, dat de jury boven de vier reeds uitge loofde prijzen nog een vijfden toeken de, bestaande uit ee nverguld zuiveren medai. le en diploma. liet eerst trad Sl. Caeciiia uit Nij megen op met SG zangers. Dit koor zong wel zuiver eu wel goed ru de maat, doch miste warmte en gloed, terwijl de opvult.ug van het verplich te koor ver van üo juiste was. Daarna kwam het mannenkoor der Delflsciie Nijverheid llof van Delft met zijn blinden directeur, den lieer W. van Threneu. Dit koor zakte reeds bij de eerste strophe, vv ut wel handig duur den daarop volgenden tenorsohst wordt hersteld, maar wat de jury wel niet ontsnapt zal zijn. Overigens werd het verplichte koor goed gezongen, evenals het v nummer Lic.u van C. Andriessen. Het derue koor. Nut eu Genoegen van Rotterdam, directeur L. C. Keereweer verscheen mei 120 zangers op het po- tL.um, zong liet verplichte koer zeer goed en Ook het vrije numme'r Zege praal van L. F Brandts Buys, hoe wel ui dit laatste werk de tenoren n.ei helder genoeg waren. Vervolgens trad op St. Cecilia uit Tilburg, dir. G. Scheilckens. met 55 zangers. De Tiiburgers zongen zuiver, beschaafd en met vuur, terwijl de ver schillende partijen mooi somenklon- ken. Ook in het vrije nummer De Bannelingen van F. A. Gevaert vielen de kwaliteiten van dit gezelschap te roemen. Als nummer 5 zong Zalt-Bom rnels Mannenkoor met slechts 44 zan gers, die niet in staat bleken de for to's en fortissimo's voldoende tot haar recht te doen komen. Arnhem's Mannenkoor met 50 zangers zong veel mooier, maar was met enkele inzet ten met gelukkig. Ten slotte kwam de beurt aan Cres- sendo-Caecilia uit Haarlem, directeur Otto W. de Nobel, die met 64 zan gers waren opgekomen. Reeds dade lijk trok het zeldzaam schoone klank gehalte zeer de aandacht en met de grootste oplettendheid volgde men de uitvoering door dit koor. Toen het laatste accoord van het verplichte koor was uitgestórven, barstte een oorverdoovend applaus los, de com ponist, die boven was gezeten, stond op en boog, wat een nog grooter en thousiasme veroorzaakte. De opvatting van den heer De No bel bleek de juiste geweest te zijn. Alle andere koren toch hadden een vlugger tempo gekozen, waardoor het smartelijk klagende, dat in deze com positie ligt en er ook door de woor den in moet liggen, niet zoo goed tot zijn recht kwam. Het vrije nummer Zegepraal van Brandts Buys werd nu ook gloedvol voorgedragen en luide toegejuicht. Te ruim half acht werd de uitslag medegedeeld: lste prijs: CrescendoCaec lia, met 6 tegen 1 stem. 2e prijs: Nut en Genoegen, Rotter dam, met algemeene stemmen. 3e prijs: St. Cecilia, Tilburg, met 6 tegen 1 stem. 4e prijs: Arnhèm's Mannenkoor Am hem, met 5 tegen 2 stemmen. 5e prijs: Mannenkoor der Delftsche Nijverheid, Delft, met alg. stemmen. De eerste prijs, een zilveren lauwer krans en f 400, werd voor C res eend o- Caecilia in ontvangst genomen dooi den voorzitter, den heer P. van Ooy. Voor Crescendo-Caecil.a is de over winning des te schooner, daar lang met alle leden mee hadden kunnen gaan, omdat liet voor velen onmoge lijk was de repetities in Augustus, de vacantiemaand, bij te wonen en ze dankt dien zegen dan ook in de eerste plaats aan haar emiineaiten leider, van wie», vooral met het oog op' de buitengewone hitte gedurende de vo rige maand, al bijzonder veel is ge vergd. Dour dezen eersten prijs heeft Cres cendo—Caeciiia hel recht verkregen een volgende maal in de afdeeling van uitnemendhei d mede te dingen. Moge zij ook daar slagen! ZANGCONCOURS VAN DE GEHEEL ONTHOUDERS-ZANGKOREN IN NEDERLAND. Op den feestavond, die voorafging aan het concours, uitgeschreven door den Bond van Geheel-onthouders- zangkoren in Nederland, dat plaats had op Zondag 10 September, deed zich o. a. booren het dubbel gemengd kwartet „Kunst Adelt", van hier. De liederen werden met gevoel uitge voerd en het dankbare publiek schonk hun een luid applaus. De Haarlenische Tableaux-club bracht onder leiding van mejuffrouw A. v. d. Have eenige stukken ten uit voer, o. a. „Ontwaken van den Mor gen1' en „Barmhartigheid". Uok hier over was het publiek zeer tevreden. Mevrouw Truus Post en de beer G. Arbous zorgden voor de declamatie, zoodat de avond van 9 September wel gesiaagd is. Als een bijzonderheid melden we nog, dat „Kunst Adelt'' uit beleefdheid tegenover de builenlandsche bezoekers van den feestavond liederen zong in het Fransch, Duitsch, Ilaliaansch. En gelsen en Esperanto. Meermalen waren we in de gelegen heid de verschillende vreemdelingen hun voldoening te hcoren uilen over de uitspraak van hun taal. Don volgenden dag behaalde „Kunst Adelt" in de eerste afdeeling den eer sten prijs, beslaande uit een verguld- zilveren medaille en 40. Do liederen waren „Ontwaak niiju volk", van Olivier Koop als verplicht rummer en „Zuigeling van Coinelie van Oosteizee ais vrij nummer. De tweede prijs werd gewonnen door „Excelsior" van Wormervèer, dat twee vrije nummers zoug. In de twoede afdeeling behaalde „Excelsior" van Haarlem den eersten prijs, bestaande uit een zilveren me daille en ƒ25. „Door Onthouding vereenigd". uit Beverwijk, won den tweeden prijs, ook een zilveren medaille. 's Avonds had de eere-vvedstrijd plaats. Ook hierin behaalde „Kunst Adelt" den eersten prijs. Haar zwaar ste concurrent was wel „Excelsior" van Haarlem. Dit kwartet behaalde den tweeden prijs. „Kunst Adelt" kan met voldoening op dezen avond terug zien. Gewijzigde Statuten. Bij Koninklijk besluit zijn de arti kelen 11. 18. 26, 42, 44 en 47 van het reglement der Tweede Hollamdsche Maatschappij van Levensverzekering le Haarlem, zooals die gewijzigd daarbij zijn overgelegd, goedgekeurd. Da Haimstescsctie Schietpartij. Men is er thans achter gekomen, hoe de naam van den gevaarlijken Duitschen rijwieldief is, die op den lsten September Heemstede n rep en roer heeft gebracht. De Duitsche regesring vroeg aan de Nederlandsche de opsporing van twee deserteurs Krügers en Hermann Dzameitat. Daar de kameraad van den rijwieldief Krügers was, begreep men, dat de onbekende Dzameitat moest wezen. Toen zei men tegen Krü gers, dat men wist, hoe zijn kame raad heette. Krügers stemde toen toe, dat zijn vriend Hermann Dzameitat was. Zondagmorgen omstreeks 10 uur heeft de Rijksveldwachter De Beider Dzameitat uit het Gasthuis naar het Huis van bewaring overgebracht. De politiepost in hel gasthuis is nu inge trokken. De tuinbaas Bloemendaal is Zater dag hersteld uit het Gasthuis ontsla gen. De plantsoenwachter Kolderie vertoeft daar nog. Zijn toestand is bevred1 ge'nd. Gelijk wij Zaterdag hebben meege deeld, zijn nu alle zes de rijwielen, die gestolen waren, opgespoord. Dzama tat is heden door den Rech- ter-Commissaris in verhoor genomen. DOOPSGEZINDE SOCIËTEIT. Zondag is door Ds. A. JJinnerts in de kerk der Vereenigdc Doopsgezin den meegedeeld, dat het 100-jarig be staan van de Algemeene Doopsgezn- de Sociëteit op 28 Sept. a.s., den lsten October le Haarlem des avonds in di kerk zal worden herdacht. In de Kerkbode vinden wij van den- zelfden predikant een artikel oven- deze stichting, die nu bijna 100 jaar geleden totstand kwam op initiatief va'n de Doopsgezinde gemeeuileji te Amsterdam, Haarlem en Zaandam oostzijde. Die Sociëteit was een vrij willige voreeniging van Doopsgezinde gemeenten, ter bevordering van de belangen, die den predikdienst raken. „Er moet", zoo staal te lezen in de circulaire die Haairlcm in 1811 aan de Kerkeraden verzond, „een algemeene kas zijn voor de algemeene belangen, een algemeene band van vereeniging voor alle Doopsgezinden. Een band van vercuaiiging, die enkel in 't alge meen de bevordering van den open baren eeredienst en hel godsdienstig onderwijs ten doel heeft en z-ch ge heel tot het bijeenbrengen en behee- ren van eene kasse te dien einde be paalt en de leer zelve geheel m.et be treft, kun geene de minste zwarigheid van dergolijkeu aard opleveren." Te Amsterdam zal op don stich tingsdag 28 Sept. zelf het feit worden herdacht in eene bij.enkomst van de afgevaardigden der verschillende ge meenten, voor die te Haarlem vijf ïïi getal. CONCERT IN DEN HOUT. Het programma van Woensdag 13 dezer lu.dt: 1. Marche du Cortege, Kriens. 2. Ouverture Der Beherrsciicr der Geister, Weber. 3. Cujus Animaal, air uit Stabat Mater, Rossini. 4. Graude Fantasie de Iopera Caval- ler.a Rust cana, Mascagn.. 5. Ouverture Les Martyrs, Donizetti. 6. Fantais.e de l'opéra La BohCme, Puccini. 7. Nita Valse Espngnolle, Warwick. 8. Grande Fantas e de l opera Faust Gounod. OVERREDEN. Gisterenmiddag ongeveer half vijf is tusschen Halfweg en Sloterdijk, een ongeveer 40-jarigo man, onder de van Haarlem komende tram geraakt, met het gevolg dat zijn beide beencn zijn verbrijzeld au dat hij een diepe hoofdwond kreeg. Het ongeval had plaats doordat de man, op een rijwiel gezeten, schrok van een motorrijwiel dat hem achter na kwam; hij raakte daardoor zijn stuur kwijt met bovengemeld gevolg. Toevallig bevond zich in dezelfde tram een geneesheer, woonachtig in den Br cl, die dadelijk de eerste huip verleende, en alle mogelijke moeite heeft gedaan om den man in het Bin nengasthuis te Amsterdam te kunnen doen opnemen, waarheen de man met dezelfde tram is vervoerd. Bevorderin g. Van tweede tot eerste luitenant zijn bevorderd M. W. L. van Alplien, J. Dwars en R. C. van der Hangen, al len van het 10de regiment. DE HERHALINGSOEFENINGEN. Het onder-de-wapens houden van de voor herhalingsoefeningen opgo- komenen, brengt natuurlijk in vele gezinnen ongelegenheid. Zaterdagavond vervoegden zich een aantal vrouwen en kinderen aan de Infanteriekazerne om inlichtingen in te winnen, hoelang hun mannen of vaders nog in de kazerne moeten blij ven. Nadat een der kaderleden de menschep had toegesproken, verlie ten zij de kazerne. KATII. GELOOFS- EN ZEDENLEER. Morgenavond neemt in den Kathe draal aan de Leidsche vaart weerom de Cursus over Katholieke Geloofs- en Zedenleer een aanvang. D 'r i n k h a 1. De Drinkhal der Haorlemsche Staal waterbronnen is Zaterdag en Zondag door 83 personen bezocht (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). die 7 September gedateerd is, her haalt op den bekenden spottenden toon de legende, dat de Hollandsche infanterie nog steeds in de duinen op den vijand ligt te loeren, en 'dat een eigen Hollandsch oorlogsschip als een vijandig oorlogsschip beschouwd werd. BRANDEN. Te Veen dam ontstond Zaterdag avond in de Koninklijke Steennoot- knoopenfabriek, van de firma J. Mulder Zn. brand in liet ketel huis. Naast dit gebouw stond een hoop fabrieksturf. Hoewel de brand zich ernstig liet aanzien, was de brandweer het vuur spoedig meester. Het ketelhuis is totaal afgebrand; bet interieur Min de fabriek kreeg erge waterschade. Alles is verzekerd. Uit de Omstreken IJMUIDEN. Diefstal. Wegens diefstal va-n koperen ma- chinedeelen is een opvarende van het stomsch.p City of Gloucester alhier gearresteerd. De dader heeft bekend. ZANDVOORT. Op Woensdag 20 September zal ten Raadhuize in het openbaar worden aanbesteed het bouwen van een Raad huis met concierge woning aan de Hallest'raat hoek KI. Krocht. Door mej. H. Bouvin, directrice van het Badhuis voor minvermogenden is met veel dank ontvangen van den heer en mevrouw V., villa A alhier, f 10 voor fruit, van N. N. f 5 en van don lieer T,, Hotel Zeerust eene be zending druiven. De reserve-luitenant bij de Land weer, de heer P. J. van de Sonde, al hier, zal van 11 tot 28 September as. bij het 10e reg. Infanterie worden in gedeeld om de groote manoeuvres mede te maken. Van Maandag 11 September af wor den alhier gedurende c-enige dagen ingekwartierd een ko'rporaal en 4 zee- miliciens voor de kustwacht. binnenland DE ACTIE VOOR ALGEMEEN KIESRECHT. Men seint ons uit Deu Haag Minister Heemskerk heeft aan het bestuur der S. D. A. P. bericht gezon den, dat b i op Dinsdag 19 September de deputatie, die hem het Algemeen Kiesrechtadres wenscht le overhandi gen, niet kan ontvangen. TRACTEMENTSV ERBETERING OFFICIEREN. Het wetsontwerp der traktements- verbeteiuig der officieren heeft, naar de N. R. CL" verneemt, den Raad van State verlaten en zal waarschijn lijk heden of Dinsdag de Tweede Kamer bereiken. ONWEDER. Te Brunsting, in Drente, is tenge volge van het inslaan van den blik sem de boerderij van A. Zantinge af gebrand. Een paard, drie koeien en eenige varkens kwamen in de vlam men om. Verzekering dekt de scha- De bliksem is ook ingeslagen in de boerderij van Timmerman, ie Wit te'te onder Diever. De boerderij is geheel afgebrand. Vier varkens kwa men in de vlammen om. Het overige vee werd gered. Een en ander was laag verzekerd. DE „GERMANIA" OVER NEDERLAND. Men seint uit Berlijn aan de „Tele graaf' De „Germania" drukt als hoofd- artikel een brief uit Holland van t haar Amsterdamschen correspondent af. Daarin wordt de roode Dinsdag j nu reeds als een mislukking voorge- i steld en het grapje van de Holland- sche zenuwachtigheid in de Marokko- affaire nog eens opgerateld. De brief. INGEZONDEN Van ingezonden stokken, geplaatst of aiet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inbond dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. TYPHUS OP HET TERREIN DER MANOEUVRES. Bloemendaal, 10 Sept. 1911. Geachte Hoofdredacteur, Met de twee artikelen van Uwen „Reizenden Redacteur", voorkomen de in Uw geacht blad van 8 en 9 de zer, handelende over bovenstaand onderwerp eu -behelzende een zeer nauwkeurig en onpartijdig onder zoek van den toestand, heeft L' onge twijfeld een zeer groot aantal perso nen aan U verplicht. In geen enkel ander blad zag ik ook maar de ge ringste beschouwing over dat toch zoo hoogst gewichtige onderwerp slechts een kort berichtjedat te Kerk-Avezaath eu omgeving evenals vorige jaren typhus heerschte Mo gelijk heb ik liet overzien, maar wil li toch dank en hulde brengen voor de wijze, waarop U hier zijt opgetre den, en ben overtuigd, zulks namens talloos velen te doen. Wat toch is het,geval, hetwelk ook door U is ingezien V Er zullen ma noeuvres op groote schaal in die be smette streek plaats vinden ;teen zeer groot aantal jonge mannen komen daar bijeen. Zonder deze jonge men schep te beschuldigen durf ik toch gerust beweren, dat een belangrijk deel daarvan, al moge men hen van hoogerhand, zelfs slechts door fami lie of vrienden, doen waarschuwen tegen het gebruik van ongekookt wa ter en melk, die raadgevingen in den wind zuilen slaan, gelukkig on bezorgd door him jeugd als zij zijn En de gevolgen die zijn niet te overzien. Het is niet een specifiek Ilaarlemsch belang, dat U heeft ge diend met Uw onderzoek, maar wel degelijk een lands-beJang. Mochten eenige miliciens worden aangetast of wel bacillen-dragers worden, dan be staat groote kans van verspreiding dier ernstige ziekte over het geheele rijk. Mogelijk dat autoriteiten nog tijdig ingrijpen e-n zich niet blind zul len staren op het „militair belang" alleen. Ik meen goed ie doen, den Minis ter van Oorlog Uwe artikelen onder de oogen te brengen en het zou on verantwoordelijk zijn, indien men, niettegenstaande de «thans bekende feiten, de groote manoeuvres toch liet doorgaan. Terwijl ik U nogmaals dank zeg, zoo ook voor de verleende plaats ruimte, verblijf ik. Hoogachtend, UEd. dw. dienaar P. C. A. VAN DER BREGGEN. OVER ONS VIERDAAGSCH KONING INNEFEEST. Na de ingezonden stukken gelezen te hebben over ons vierdaagsch feest voor welke de vereeniging Koningin nedag kosten noeb moeite a spaard hebben, dacht ik direct om het gezegde van Tyl Uilenspiegel: ,,Uet is een toer om het alle menschen naar den zin te maken." Het ligt h.ermede niet in mijn be doeling, om mijn afkeuring uii te spreken tegen de geachte inzenders, integendeel. Maar men moet niet uit het oog verliezen, dat het plan u.t- ging van invloedrijke mannen, die in h u u kringen als eerste ceremonie meesters kunnen voorgaan, maar go- heel den tact missen om een flink volksfeest te kunnen org 'ren, en dat is wel jammer. In Amsterdam wordt elk jaar op 31 Aug. door de Vereeniging voor Volksvermaken een feestdag niseerd, rnaar dit wordt op een geheel andere leest geschoeid dan hier te Haarlem. Daar nemen ook mannen uit het volk, alsook gymnast ek-onderwijzers zitting in de feestvierende commissie, en die weten met elkander een volks feest op touw te zetten, waaraan oud en jong, rijk en arm, kortom, ieder een aan mee kan doen en van kun gen eten, en waarvan nooit een wan klank wordt gehoord. En nu vraag ik in het gemoedelij ke: Waarom kan hier nu ook niet zoo'n volksfeest op touw gezet wor den, wat niet zoo met guldens ge- paaTd behoeft te gaan en waar de arbeider evenveel kan genieten als de meer gefortuneerde, en waar het feest in de geheele stad kan plaats vinden en met op een enkel stadsgedeelte en nog wel aan de grens. Wij kunnen de heoron bestuurders van de Vereeniging Koninginnedag, geen verwijt maken dat zij naar li u~n meening niet genoeg gedaan hebben, maar als zij het volgend jaar weer een feest op touw w üen zetten, wat wij hopen, laten zij dan een voorbeeld nemen aan de Amsterdamsche feest commissie en ook volksmannen in hun commissie opnemen, dun geef ik hun de verzekering, dat ten eerste de uilgaven niet zou hoog zullen loopen als nu; ten tweede zal het dan een volksfeest worden in zijn ware ge daante; len derde zullen zij meer sym pathie verwerven als nu en zullen de wanklanken achterwege blijven, en ten slotte zullen de arbeiders meer lust gevoelen, om lid te worden van de Vereeniging Koning nncdug. Wij willen de kermis weg hebben en daar een volksfeest voor in de plants stellen, maar geen tweede kermis in besloten kr'.ng, want daar van is toch te verwachten, dat het e< n groote schadepost wordt, omdat de zoogenaamde kermisgelden voor al lerlei doeleinden reeds zijn besteed en het anti-kermisgez'nde publiek geen lust gevoelt ter wille van den ver jaardag onzer Koningin daarvoor gelden op te offeren, terwijl do on- vermogenden van alles verstoken blij ven. Niet nalatende, heeren bestuurders der Vereeniging Koninginnedag dank te zeggen voor de moeite die zij er aan ten koste hebben gelegd, geef ik hun dezen bescheiden raad: geeft den Haarlemmers het volgend jaar een volksfeest en ge zult moer succes hebben dan alle voorgaande jaren, en mocht er dan een of meer tele ur ges telden zijn, die wat anders ver wacht hadden, dan kunt ge zeggen: Wij hebben u tliaus een feest gegeven naar den w i 1 d es volk s, dus een volksfeest. P. T. bport en v* eüsti ij den VOETBAL. PLAATSELIJKE EDSTRDDKN. BLOEMENDAAL—HAARLEM li, 1o. Om twee uur sielJen beide elftallen zich op ouder leiding van scheids rechter Van der Aart. Bij Haarlem missen we Bijieveld en i»i> Bloemen daal nog steeds Van Maren. Haarlem wint den toss en Bloemen daal trapt dus af. Het spel is \nj verdeeld. De Bloemenduuische voor hoede schijnt neg niet op dreef to komeu, want verscheidene kansen blijven door te lang talmen onbenut Vermelding verdient echter een mooi schot van den midden-half Mmgen- storm, dat van den goalpaal weer in het veld terugkaatst Eindelijk heeft Haarlem succes en uit een algemeen opbrengen wordt De Vries gepasseerd (0Ij- Het schijnt nog niet voldoende te zijn, want uit een voorzet van Blan kevoort scoort de middenvoor Nu. 2. Spoedig hierop is het rusten. Na de rust :s Bloemendaal in het veld de sterkste, maar de voorhoede schijnt nog geen schot te hebben. Tenminste er worden weer veel kan- se u verknoeid. Uil een aanval van Haarlem be handelt Van liooff den uu! verkeerd, en maakt No. 3 voor Haarlem. Met geregelde tusscheupoozon ver hoogt Haarlem haar score tol 5. Eindelijk weet de BloemeiidaalscbQ Blai.kevoort de eer voor «iju club te redden, en geeft Schoite het nakijken. Bloemendaal werkt nu hard om den achterstand te verkleinen, maar is erg ongelukkig. I Als de heer van dor Aart „inruk ken" blaast, is de stand nog 5—1 voor Haarlem. De overwinning i3 wei wat geflatteerd j Bloemendaal speelde als veel boter dan verleden Zondag, en do wed- strijd op a.s. Zondag tegen V V. V. j uit Amsterdam belooft een nicoi». i strijd te worden.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1