NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 8659 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdegan. woensdag 13 septempt r? 1911 a ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers022'f Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 B a „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREB00,M. AD VERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 14 SEPTEMBER. Orgelbespeling in de Groote Kerk, *—3 uur. Groote Kerk: Concert door Mevr. fïoordewierRedd>.ngius, 8 nur. Brongebouw: Conceït Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. Sint Bavo: Cursus in de R. K. ge- loofs- en zedenleer: Onderwerp: liet DoopseL Van onzen Reizendan Redacteur, DE TYPHUS EN DE MANOEUVRES. Er is een groote partij in den lande-, die er belang bij boef:, dal de ma noeuvres in de Betuwe doorgaan. Wij zouden gaarne die belanghebbenden helpen, want wij hebben geen aan leiding, om al die menschen don voet dwars te zetten. Echter, nu een on derzoek ter plaatse ons, als onpar tijdig toeschouwer, heeft geleerd, dat de toestand in de beide Avezaathen, of juister, in de gemeente Zoelen, (waarin Kerk- en Kapel-Avezaath lig gen) zooveel tb wenschen overlaat, dat groote voorzichtigheid is aan te bevlen, zouden wij ons slechte vader landers achten, indien wij dien toe stand, geliik de andere bladen, had den verzwegen of, zonder werkelijk onderzoek, tegengesproken. Voorloo- pig hebben onze artikelen het volgen de succès gehad 1. Prinses Juliana, de hoop des va derlands, zal niet' naar een streek gebracht worden, waar typhus, mond- en klauwzeer en kooier&roea heerschen. 2. H. M. de Koningin zal slechts de twee laatste dagen der manoeuvres op de villa van de boeren Heuff Cel- lendonk vertoeven, tenminste wan neer niet te voren typhus onder de militairen uitbreekt. 3. De verpleegsters, waarom vroegen, heeft men daarna laten overkomen. 4. Lenige mcdedeelingeoi over de bruikbaarheid van het drinkwater zijn verstrekt. 5. Kapel-Avezaath is van de ma noeuvre-kaart. geschrapt. Niet beantwoord echter zijn volgende vragen 1. Is het waar, dat hot riviertje de Lingo gemeenschap heeft met 1 grondwater-, waaruit putten en Ni tonpompeu hun water trekken l 2. is het waar, dat dit grondwater rijst en daalt met hei niveau van de Linge 3. Is het waar, dat de Linge langs met mond- en klauwzeer besmette weilanden en door het typhus-gehied stroomt 4. Is het waar, dat het Linge-water besmet is Men bedenke, dat mili tairen dit riviertje zullen passeeren en er dus kunnen invallen en zoo be smetting opdoen. 5. Is er zekerheid, dat er onder do personen te Kerk-Avezaatii geen ba cillendragers zijn aai zijn iieuen, die zelf van een aanstekelijk© ziekte vrijblij ven, maar ze toch overbrengen op vatbare personen Het heeft ons groot genoegen ge daan, uit een onderzoek, dat het Handelsblad" ter plaatse liet instel len, aangespoord door ons onderzoek, te vernemen, dat t h a n s mevrouw A an Leuningen melk uit de model boerderij Thodingswaard beschikbaar stelt. Echter ook op model-boerdenjen kan mond- en klauwzeer uitbreken zelfs oen zoo uitnemende iaodel- boeiderij als die van Oud-Bussum heeft de ziekte gehad en is ze alleen door groote energie volkomen te bo ven gekomen. In plaats dat het „Handelsblad' dankbaar is voor den pioniers-arbeid, dien wij verrichtten, en ons nu helpt wil het ons de eer, op het gevaar go- wezen te hebben, niet luten en verdedigt d© autoriteiten, waar het zijn licht heeft opgestoken. Op een zeker oogenblik echter zijn wij geen elkaar een nieuwtje voor den neus wegsn&ppende journalisten meer maar vaderlanders zonder meer. En als vaderlandor wenschen wij hier nogmaals, op grond van ons ten huize van do ty- phus-lijders ingesteld onderzoek, te herhalen, dat wij de autoriteiten, die er thans nog H. M. de Koningin en ons leger aan wagen, typhus te krij gen (Prinses Juliana is, dank zij ons onderzoek, voor de gevaarlijke reis behoed) een verantwoordelijkheid op zich zien laden, die wij niet zouden durven dragen. En tegenover het le ger eveneens. Met nadruk waarschuwen wij nog maals wij achten het terrein der Betuwe-manoouvres bedreigd met een typhus-epidemie. Ons woord aan de autoriteiten ter plaatse gegeven, dat wij hen niet zouden noemen, ach ten wij ens verplicht te houden. Wor den wij van deze belofte ontslagen, wij zouden nog meer de puntjes op de i kunnen zplten. Wat de heeren Heuff Cellendonk zeggen, is met groote voorzichtigheid aan te nemen. H. M. de Koningin op een villa te gast te krijgen is een zóó groote eer, dat het waarlijk heroïeke zelfoverwinning zou moeten kosten, om te zeggen „Majesteit, het belang van Uwe gezondheid en dat van Uw leger dwingt ons te zeggen, dat wij zelf niet geheel gerust zijn." En toch, zulke mannentaal, zulk een echt vaderlandsche daad verdien de o. i. eer met een Oranje-Nassai:- orde beloond te worden, dan de meest hoofsche gastvrijheid. Daar echter van deze "zijde en zoo- veie andere, dergelijke taal van zelf verloochening niet wordt gehoord, voelen wij ons, als oprechte vader landers, verplicht, onze waarschu wende stem te doen hooren. En wij zouden gaarne van bevoeg de medische zijde vernemen, of het mogelijk is, het water, uit twintig nieuwe pompen in weiden geslagen, voor deugdelijk te -verklanen op grond van een paar proeven, geno men binnen het tijdsverloop van drie dagen Er wordt hier een gevaarlijk spel gespeeld met de gezondheid van li. M- de Koningin en die van ons le ger. Stadsnieuws Om Ons Heen. lu lu?t Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Zvvitserscho Herinneringen" (IV) in de rubriek Om Ons Heen. EEN ERNSTIG GEMIS. Naar aanleiding van het ongeluk, Zondagmiddag op de Amsterdamse lie Vaart voorgevallen, schrijft „De Tijd" „Bij deze gelegenheid openbaarde zich weder het gemis aan verband middelen op de Haarlemsche tram. In den wagen bevond zich namelijk dr. Van der Muelen, uit Den Briei, die den jongen man onmiddellijk hulp kon verleenen, maar verplicht was, daarvoor een zijnor kleeding- stukken aan reepen te scheuren, toch altijd een onvoldoend surrogaat voo_r goede verbandmiddelen. Een klein kistje met de meest on misbare verbandstoffen in iedere n motorwagen is op deze lijn, waar de ongelukken veelvuldig voorkomen, meer dan noodzakelijk." VORSTELIJKE BELANGSTELLING. Het Schoolplatenfonds van de afdee- llng Haarlem van ..Onze Vloot" heeft van de Koningin 75, van de Ko ningin-Moeder ƒ60 en van Prins Hen drik 25 ontvangen, als blijk van be langstelling in het werk van het fonds. Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: F. Steenkist, Gen. Cronjéstraat, Schoten, een kinderboezelaar. D, Plant/nga, P Kïesstrant 6, eeïi linnenzakje. A. de Vos. Kloosterstraat 37, Scho ten, een zilv eren broche en een hond. S. Boes, Brouwersstraat 63, een hond. P. Schreuder, le Zuid-Polderstraat 53, een leesboek. Fr. Schols, Ruysdaelstraat 11, een drijfriem van een motoiTijwieL Prof. Aalard, Duinweg, Santpoort, een zilveren medaillon D. van Gelder, Z.-Polderstraat 129, een R K. kerkboekje L. Poppe, Teding van Berkhoutstr. 8 rood, een ceintuur. W. Veldhuizeu, lteguLe'rstraat 11, een doek met rijwielgereedschap. H. Kuipers, Olieslagerslaan 20, een duimstok. C. v. d. Aar, Voortingstraat 15, een hondenhalsband. J. v. d. Meer, Bakkerstraat 53, een stroohoed. \V. van Huizen, Coltermahstraat 1 rood, een ieekening. Zwemschool. De temperatuur van het water was hedenmorgen 6 uur 62 gr. Drinkhal. De drinkhal der Haarlemsche Staal waterbronnen is gisteren door 53 per sonen bezocht. Mr. Van Leeuwen. Zaterdag aanvaardt Mr. Van Leeu wen, zonder bijzondere plcchBg'ieden. het Commissariaat der Koningin in Noord-Holland. Donderdag 21 September zal de nieuwe Comm'ssaris voor het eerst de Provinciale Staten presideeren. Deze komen dan bijeen om een Eersto- Kamerlid te kiezen. MONSEIGNEUR BROUWER. De toestand van Mgr. A J. Brou- De Heilige Sacramenten der Ster venden zijn toegediend. Ingeschreven: 13 timmerlieden, machinale houtbewerker, wa genmaker, 3 meubelmakers, mo delmaker, 8 metselaars, 7 opper lieden, 2 8tucadoors, 2 witters, 1 machinebankwerkers, 1 monteurs, 6 grot bank werkers, 1 metaaldraaier 1 vuurwerkers, 2 ketelmakers, 4 burgersmed.-n, 4 machinisten, 6sto- kers, 1 electricien8, 1 Instrument makers, 2 Koperbankwerkers, 2 ko perslager, 8 loodgieters, 1 schoen makers, zadelmaker, 1 kleerma ker, 7 schilders, 2 -behangers, 2 stoffee rders, 4 bloemisten, 5 tuin lieden, 12 grondwerkers, 2 bakkers, 1 banketbakker, 1 slager, a krui deniersbedienden, 8 kellners, 8 ma- gazijnkuecht3, 11 loopknechts, 2huis- kuechts, sigarenmaker, 6 kantoor bedienden, 1 boekdrukker 1 letter zetter, 1 lithograaf, binders, 12 losse werklieden 3 dienstboden, 8 werksters, 2 naaisters, 1 kook sters, 8 huishoudsters, 9 vrou welijke kautoorbedienden, adapi- rant bouwk. opz., steeniiouivera- voegers, 8 Koetsiers en voerlieden 2 boerenknechts. Van 1 Kantongerecht Tea-eclit stond heden de heer E. V. V., woonachtig te Heemstede, be schuldigd van overtreding der Motor en Rijwieiwet 111 de gemeente Aorden- hout. Beklaagde had harder gereden dan op de borden was aangegeven. In het proces-verbaal stond, dat er met een snelheid van 40 K.M. gereden was, des avonds te negen uur. Daar beklaagde '6 avonds om 8.10 van huis was gegaan, en volgens de politie met een snelheid van 40 K.M. per uur reed, zou het onmogelijk geweest zijn, om 9 uur in Aerdenhout te zijn. Beklaagde vroeg, of er geen ver gissing plaats had kunnen hebben, daar hij nog een proces-verbaal had, dat om half negen was opgemaakt. Na het verhoor van den politie dienaar Smits als getuige eiscJite de ambtenaar van het O. M. 10 boete, subs, twee dagen liechtenis. WEER DE MOTORWET. Van D. werd beschuldigd van te hard met een A tax-automobiel gere den te hebben. Niettegenstaande een schrijven van den chef-monteur dier maatschappij, oischte de ambtenaar van het O. M. f 10 boete, subs, twee dagen hechtenis. Ook stond zekere N. H. van L. te recht wegens overtreding van de Motor- en Rijwieiwet. Beklaagde her innerde zich niet meer, wanneer hij bekeurd was en zei de, dat met groote auto's niet met een snelheid van 12 K.M. per uur kon gereden worden. De eisch luidde 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. DRANKWET-OVERTREDING. Mej. W. v. d. 11. had een kruikje Catz-elixer in de keuken van een per ceel, waarin verlof was. Ze verklaar de, dat zij nooit sterken drank hal verkocht, maar dat haar man het als geneesmiddel gebruikte. De zaak werd 14 dagen aangehou den, opdat nog een getuige kon ge hoord worden. UITSPRAKEN. Heden worden de navolgende uit sproken gedaan C. van te Wijk aan Zee. over treding Wapenwet, 25 boete of tien dagen hechtenis. G. W. K. en J. W. B., te Velsen, nachtrumoer, 5 boete of drie dagen hechtenis. A. M. M., te Haarlem, een trekdier onbeheerd laten staan, 2 boete of twee dagen hechtenis. P. v. d. A., te Haarlem, en 22 an deren, loopen op verboden grond, 3 boete of drie dagen hechtenis. II. AL T., te Haarlem, rijden door het Bloemendaalsche bosch, 5 boete of drie dagen hechtenis. W. J. de W., te Haarlem, en 7 an dereu, overtreding Politieverordening Haarlem, 1 boete of een dag hech tenis. C. J. D. en G. van S.. te Haarlem, rijden zonder licht en valschen naant opgeven, No. 1 1 en 5 boete of een en twee dagen heehtenis, No. 2 twee maal 1 boete of twee maal een dag hechtenis. Th. B., te Haarlem, en 53 anderen, overtreding Motor- en Rij wiel-Regle ment, ƒ2 boete of twee dagen hech tenis, 1 boete of een dag hechtenis, en 0.50 boete of een dag hecht. Voorts werden er nog 50 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21, 7 en 5 dagen hech tenis, 10 boete of drie dagen hech tenis, 8 boete of drie dagen hechte nis, 5 boete of drie dagen hechtenis, 4 boete of drie dagen hechtenis. 3 boete of drie dagen hechtenis, en f 2 boet© of twee dagen hechtenis. ,.J. J. CREMER". Gisterenavond vergaderde in de salons van Hötel Funckler het be stuur der Kon. Lett, Vereeniging „J. J Cremer" met haren beschermheer, den heer J. F. Cremer. ter -"ostallatie der jury voor den te houden Interna tionalen tooneelwedstrijd, waarvan de openingsvoorstelling op 19 Septem ber a. s. is bepaald. Nadat de voorzitter, de heer G. J. van Gasteren, de aanwezigen had wel kom geheeten, guf luj het woord aan den beschermheer, die in een keurige rede het bestaan der vereeniging her dacht 30 jaren had „Cremer1' zich volgens spreker staande gehouden en thans den mannelijken leeftijd bereikt hebbende, stond zij daar nog met jeugdige kracht, door het optreden der actieve leiders. Na vervolgens de jury gewezen te hebben 00 de taak, die in dezen om- angrijken wedstrijd van haar wordt gevergd, hoopte en vertrouwde de heer Cremer, dat ?ij ook voldoening zou vinden in grootscli en artistiek spel, hetgeen dezen winter Cremer's leden te wachten staat. Do eere-voorzitter Jlir. A. W. G. van Riemsdijk, tevens jurylid, dankte den beschermheer voor de goede wenschen der vereeniging en de jury toege bracht. Nadut men nog de fraaie prijzen had bezichtigd en de voorzitter v an Cre mer" de schenkers had herdacht, werd deze bijeeukomst gesloten. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Bij koninklijk besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Hoorn, mr. C. P. Donker, candidaat- notaris tc Bloemendaal. UIT SCHOTEN. „Wij verwachten veel van den nieu wen Raad", hoort men hT.er zeggen. In do eerste plaats verbetering in de regeling der plaatselijke belasting. Maar hoe? Hierop komt geen af doend antwoord. Progressie! De meest rechtvaardige belastingheffing, hoe gowenscht ook, zou in onze gemeente niet wel moge- iijk zijn. Maar al had een ernstig deraoek in d.e richting geen andere uitkomst dan dat de draagkracht der ingezetenen beter werd geschat, en al waren de ontvangsten niet hooger, dan nog zou de rechtvaardigheid ei- schea. dat zij, die het best kunnen be talen ook meer bijdroegen (progres- s ef). Personen, wier inkomen beneden f 750 's jaars bedraagt moeten nu reeds f 6 f 7 betalen. Voeg daarbij pe'rsoneele- en bedrijfsbelasting, ta melijk hooge huishuur en vaak een talrijk gezin, dan is het duidelijk, in dezen duren tijd, dat zulke menschen te veel belast worden. En ruim een derde der aangeslagénen verkeert in dit geval. De helft der belastingplichtigen heeft een inkomen beneden f 1000 met de eerstbedoelden samen 1800 van de 2000. Ook die menschen zijn te zwaar belast, van hun inkomen beta len zij ongeveer 0.8 4 1%, behalve de rijksbelastingen natuurlijk. Weet men, dat er slechts een der tigtal ingezetenen zijn met een flink inkomen, dan ziet men terstond, dat progressie niet zou geven, wat men verwacht. Daarbij komt: men w.l de belasting laag houden en verwacht toch veel van den nieuwen Raad. De verlang lijst neemt steeds in lengte toe. Bovenaan staat de waterleiding. Noodig als brood. Nieuwe bestrating, scholenbouw, enz enz. Maar lage belasting en groote uit gaven paren slecht. En- de nuchtere vraag: waar moet het geld vandaan komen? heeft nog niemand beant woord. Verwacht men dat antwoord van den Raad van dertién? ij hel pen 't wenschen. Met alle respect voor onze oude- en nieuwe raadsleden twijfelen wij er ernstig aan of de heeren, al zijn ze nog zoo eendrachtig, het geld uit den grond kunnen stampen; het uit de beurzen der ingezetenen le halen, gaat evenmin, of ér zou al een beden kelijk hoog percentage van de pl. be lasting geheven moeten worden, eh dan zou 't nog de vraag zijn of het lukte. Terecht is indertijd opgemerkt: „Het belastbaar inkomen bedroeg in 1909 ongeveer f 800.000. Het aantal aanslagen 2000. Stel nu, dat de aftrek van f 300 tot f 500 wordt verhoogd, dan blijft als belastbaar over f 400.000 en meet het percentage van heflVng verdubbeld worden om dezelfde op brengst van het kohier te verkrijgen." Wij meenen, dat hieruit duidelijk blijkt, dat voorshands het invoeren van progressie, niet van beleidvol be heer zou blijk geven en het komt ons voor dat het verhocgen van het on belastbaar inkomen eo'rder mogelijk en gewénscht is." Wij gaan volkomen accoord met de meening: „Dat bij den toestand, waar in de gemeente verkeert, de meeste omzichtigheid eisch is en. zelfs de een voudigste verbeteringen met 't mees te beleid moeten worden ten uitvoer gebracht." De kritiek is vaardig en dé beste stuurlui staan aan wal. P. P. AERDENHOUT. Balddadigbeid of moedwil. De heer Allard, wonende alhier, die voor eenige dagen afwezig is geweest, en gedurende dien tijd zijn twee paar den heeft laten weiden in het weiland an J. van Schagen aan den Zand- oorterweg. kwam bij zijn thuis komst tot de treurige ontdekking, dat dö paarden niet meer in de weide aan- ezig waren. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat eenige opgeschoten knapen hel hek hadden open gezet cn de paarden den weg hadden opgejaagd. Zij zijn in den Haarlemmerhout terecht geko men en daar opgevangen door per soneel van de Manége van den heer Kok. Gelukkig is slles zonder onge lukken afgeloopen en hieven de paar den ongedeerd. VOGELENZANG. Alhier is overleden de heer G. Vas Visser, dijkgraaf van het waterschap „de Beemster". De overledene be kleedde vroeger 0. a. de functie van commissaris van de Hollandsche Hy potheekbank. De teraardebestelling- zal a. s. Vrij dag te 12 uur te Heemstede plaats vinden. HAARLEMMERMEER. Doodgeslagen. In de Ringvaart, nabij de Benne- broekerbrug werden gisteren twee otters opgemerkt, een oude en een jonge. Dadelijk werd er door enkele personen jacht op gemaakt, totdat het na zeer veel moeite gelukte den jongen otte'r dood te slaan, terwijl de oude aan de jacht ontkwam, hoe wel deze ook wel geraakt was. Voor de visschers is dat al een heele opruiming, daar het echte vlschdieven zijn. Jeugdige deugniet. Tegen den 13-jarigen A. Verbeme, beschuldigd op 8 Juli 1.1. bij den land bouwer de VL.eger nabij Nieuw-Ven- nep, door inklimming en verbreking van oen afgesloten kast, ruim f 500 te hebben ontvreemd, werd in de ge- liouden zitting met gealoten deuren van de AiTo'ndissements-Rechtbank te Haarlem, zes maanden tuchtschool geéischt; de jongen zal na zijn straf tijd naar zijne ouders, die in Duitsch- lafid woonachtig zijn, worden terug gebracht LJMUIDF.N. In de Staatscourant is opgenomen de acte van de Naamlooz© Yennoot schap Stoomvisscherij-Maatschappij „De Een", te Llmuiden. Het doel van de vennootschap is de uitoefening van de zeevissc'nerij, de verkoop van de aangevoerde visch en alles wat verder tot het bedrijf be hoort, maar met dien verstande, dat de vennootschap nooit meer mag be zitten dan éen trawler. Het maatschappelijk kapitaal der enncotschap bedraagt 30.900, ver deeld in 3ö aandeelen van 10O0 elk. Van de aandeelen zijn er 12 ge plaatst en volgestort. Tot directeuren zijn benoemd de heeren H. G. Vriend en L. Vriend. STUURLIEDEN EN SCHIPPERS VISSCIIERLL De Centrale Commissie voor de vis- scherij-examen (stuurlieden en schip pers), zal, aanvangende 3 October, zitting houden ie IJmuiden. Zij, d.e aan deze examens wen schen deel te nemen, moeten zich daartoe vóór 23 September schrifte lijk wenden tot den voorzitter der commissie, J. van Schcers, van Gule'n- slraat 21. ZANDVOORT. „Catch-my-paT Ds. R. J. Patterson, van Belfast, de leider van de Vang-mijn-kame- raad-bewegiiig, die onlangs is opge treden op de jaarvergadering van de Nat. Christen Geheebuithouders-Ver eeniging te Haarlem, zal Donderdag avond in „Ons Huis" optreden. Binnenland HOFBERICHTEN. De Prins heeft aanvaard het be schermheerschap van het Indisch Ge* nootschap. GEEN AUDIËNTIE. Zaterdag 16 September verleent do inister van Binnenlandsche Zaken geen audiëntie. RIJKSPENSIOEN VOOR GEMEENTE-AMBTENAREN. Naar de N. R. Crt. verneemt, zal eldra ter indiening gerocd zijn oen wetsontwerp tot het toekennen van pensioen ten laste van het rijk aan gemeente-ambtenaren en beambten en hunne weduwen 011 wcczen. Het wetsontwerp zal in do aanstaando Troonrede aangekondigd worden en daarna zoo sjioedig mogelijk worden ingediend. Hel inoet de bedoeling van de regeering zijn de behandeling van dat wetsontwerp zooveel mogelijk to bespoedigen, opdat het in elk geval nog in den loop van het nieuwe zit tingsjaar tot wet verheven worde. TRACTEMENTSREGEL1NG OFFICIEREN. De Haagsche correspondent der Stand, schrijft De traktementsregeling voor officie ren, welke Minister Colijn wensebt in te voeren, komt op het volgende neer: Voor de Infanterie. Cavalerie, Artille rie (staf en korpsen), Groote Staf Tweede-Luitenant ƒ1100; Eerstc-Lui- tenant 1300—2400 Kapitein (ritm.) 2000-3000 Majoor 3000-3500 Luit.-Kol. I 4090Kolonel /4500 Gen.- Majoor 5500; Luit-Gen. 6500. DE ROODE DINSDAG. wii vernemen, is aan de Rijks ver zekerinesbauk de beslissing, of ambtenaren en beambten der bank door verplaatsing van verlofdagen kunnen deelnemen aan de kiesrecht- meeting te 's-Gravenhage krachtens hun instructie overgelaten aan de hoofdcommiezen der aldceliugcii. Zes hunner hebnen besloten wèl en zes niet in te aan op vei zoeken van dien aard. (Tijd). UITLEVERING. De voor ©enigen tijd uit de Bossche gevangenis ontvluchtte De liaan, die de wijk naar Antwerpen bad genomen, is door de Belgische justitie aan de Noderlandsche uitgeleverd. De mare chaussees uit Rozenduul namen liem te Esschen van de Belgische gendar- nien over waarna luj gevankelijk naar Den Haag is overgebracht RAADSLID-GEMEENTEWERKMAN. In 't stadje IJ 1st bij Sneek is een raadslid eiken dag druk bezig met het verrichten van buggerwerk voor ge meente rekeniug. Aangezien de man 't niet breed heeft, waagt hij er, volgens zijn zeggen, zijn raadszetel aan. EEN KINDJE VERBRAND. Te O. Pekela is een kindje v an 10 maanden van schipper Harm, van Wildervank, in een kuip kokeud water gevallen, 't Was over het geheele li chaampje vreeselijk verbrand, t Is sjioedig aan de gev olgen overleden. OVERREDEN. Te Blijham is het 9-jarig zoontje van den heer R. Houwing onder een wa gen met aardappelen geraakt. Onder het vervoer naar hel ziekenhuis t« Groningen overleed hij reeds.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1