NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2 ?e Jaargang. No. 5673 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdag».,. VRIJDAG S9 SEPTEMBER 1911 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arronlissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnurmner der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACI1T BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 30 SEPTEMBER. Schouwburg: Feestavond danscur- bus G. J. do Lange. B rongebouwBi oscoopvoorst ellin- igeo, 2 en 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Ten toonstelling voorwerpen v. d. verlo ting, 2—5 uur. KI. Vereeniging. Bioscoopvoorstel lingen. OM ONS HEEN No. 1420 Ds prijzen van ie eerste levensbehoeften. Ziedaar bet meest actueele onder- Werp van gedachten en gesprekken de duurte van Je eerste levensbehoef ten. Zij vervult niet alleen de perso nen met vrees, maar spoort ook de openbare besturen tot het overwegen van maatregelen van tegenweer aan. Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Haarlem zijn op hun qui vive. En al kunnen we ons nog niet goed voor stellen, in welke richting de adviezen van Comité's van onderzode zullen gaan, het is al goed, dat men waakzaam is en de vijand niet onge merkt een slapende legerplaats zal besluipen Laat ik er dadelijk bij zeggen, dat een kleine prijsverhooging van ver schillende artikelen niemand bijzon der aan 't schrikken zou hebben ge bracht Daaraan zijn we de laatste jaren gewend geraakt, ze is een ge volg o a. van de verhooging van ver schillende loonen en van de uitbrei ding der steden, die de kosten van transport van enkele artikelen deed stijgen. liet laatsto nummer van het G r n- fisch Weekblad geeft een staatje van du prijsstijging van een aantal levensmiddelen van de perio den, gelegen tusschen 1883, 1S98, I90i en 1910, waaruit blijkt, dat de prijs verhooging wel niet constant is ge weest (vooral in 1S98 kwam nogal daling voor), maar dat toch ten slotte bijna alle artikelen in 1910 duurder waren, dan in 1883. Zoo moest van de navolgende waren, dezelfde hoeveel heid, die in 1883 1.— kostte, in 1910 betaald worden met Gort. ƒ1.06 Rijst 1.16 Bruine boonen „1.54 Witte boonen 1.48 Capucijners 1.58 Grauwe erwten 1-25 Groene erwten 1.60 Suiker, koffie, zout e. a. daarente gen daalden in prijs. Do meeste artikelen van dagelijk- scJie levensbehoefte wanen evenwel in die 27 jaar duurder geworden. En het verschil tusschen de prijzen van 1910 en 1911 is nu weer belang rijk ongunstiger geworden. Wij heb ben bij een paar firma's in Haarlem inlichtingen ingewonnen omtrent den stand van de prijzen in September 1910 en dien in deze maand Septem ber 1911 en laten den uilslag hier onder volgen. Bij de beoordeeling van de huidige prijzen moet wel in het oog worden gehouden, dat sommige in een ande ren winkel, dan dien waaruit w.'j onze informaties kregen, iels lioogcr of lager kunnen zijn, hetzij door qualiteits-verschil, dan wel door ver schil in winst. De firma, die zoo wel willend was, ons In te lichten, heeft een winkel van gemiddelden omvang, behoort niet tot de grootste, ook niet tot de kleinste. Hoofdzaak is evenwel, dat het verschil tusschen Septembor 191üen September 1911 duidelijk naar voren komt. In het liior volgende staatje is' het eerstgenoemde cijfer de prijs van oen jaar geleden, het tweede die van heden - Witto' Suiker 0 25 0.27 1/2 Koffie 0.45 0.57 1/2 Rijst Rangoon 0.08 0.10 ld. Java 0.10 0.12 Godr. appelen 0.30 0.35 Capucijners 0 16 A 0.18 0.20 A 0.22 Bruine boonen 0.18 A 0.20 0.22^ A 0.25 Groene erwten 0.18 a 0.20 0.20 A 0.25 Pruimen 0.08 A 0.10 0.16 A 0.20 Kaas 0.35 A 0.38 0.45 A 0.50 De inkoop waarde van tarwebloem steeg van 12.op 13.en is juist in de laatste dagen weer belangrijk klimmende, waarschijnlijk omdat de uitvoer van rijst uit Java verboden is, daar de oogst niet overvloedig was en rijst het voorname voedsel van den inlander uitmaakt Zoo heeft begrijpelijkerwijs de schaarste van het eene urtikal on middellijk invloed op het andere. Het is trouwens zeer te betwijfelen, of nu inderdaad al die verhoogde prijzen moeten worden toegeschreven aan den drogen zomeralthans onze zegsman maakte de opmerking, dat in 1910, toen er 20.000 balen peper op de Nederlandsche markt waren, de prijs 19.50 per 50 kilo bedroeg on nu, terwijl de voorraad viermaal zoo groot is, 29.—. Daaruit valt af te lei den, dat ook de speculatie aan het werk is en dat hier en daar uit den toestand extra munt wordt geslagen. Men lette eens op de geduchte ver hooging van de pruimen, die een zeer gewild volksvoedsel zijnkrenten, Tozijnen en sucade stegen eveneens, doch in mindere mate. Vermeld dient te worden, dat onze "zegsman in No vember een daliug van de suiker ver wacht,, evenals die in 1910 plaats had, maar niet in diezelfde mate. Over eenige zuivelproducten was een handelaar in die artikelen zoo vriendelijk ons in te lichten. Hij ver telde, dat in September 1910 de ver koopsprijs van boter 0.75 A ƒ0.85 per pond was, terwijl die nu 0.85 a 0.95 is. liet is mogelijk, dat deze de volgende week ƒ2 zal zijn, maar daar na is ook daling mogelijk, omdat in den naasten tijd door den regen en het teruggaan van mond- en klauw zeer de melk weer vetter worden kan. Er is vooraf niets van te zeggen. Voor du Goudsche kaas was de in koopsprijs in October 1910 0.35, nu is die 0.45, voor Leidsche zijn die cijfers respectievelijk 0.30 en 0.35 A 0.36 de verkoopprijzen zijn met 10 cents gestegen. Het is gelukkig, dat althans de vleesclvprijzen onverandeid blijven, wel verschilde bijvoorbeeld rook- vleesch 15 cents bij het vorige jaar, maar dit nadoel is al weer aan het afnemen. En voor de grootste ramp, die ons treffen kan, verhooging van den broodprijs, zijn wij tot dusverre bewaard gebleven. De groenten daar entegen zijn peperduur zij hebben uit den aard van de zaak hot meest van den ongewonen zomer geleden, zoodat verdubbeling van enkele prij zen voorkomt. De conclusie van dit alles is, dat een dure tijd voor de deur staat, ja zelfs onze woning al binnengetreden is en dat menigeen in het gezelschap van dezen onvorzettelijken gast moei lijke dagen doormaken zal. Het is daarom goed, dat op initiatief van het gemeentebestuur de toestand on der do oogen zal worden gezien. Het is wensclielijk, dat ook spoedig worde gehandeld. De Raad zal, we gens den aard van de zaak, die het hier geldt, er B. en W. geen verwijt van maken, wanneer het College zelf standig nu dadelijk een Commissie benoemt, die dienen kun van advies. De tijd dringt De eigenaar van de kruideniers zaak, die ons inlichtte, voegde or nog een opmerking aan toe, die vermel ding verdient, namelijk dut de arbei ders er meer en meer too komen, van verse! Lillende waren goede qualitei- ten to verlangen en de mindere laten staan. Hij noemde als voorbeelden zeep en margarine. Dit is een gelukkig verschijnsel. Het komt immers vaak voor. dat een duurdere dualiteit öf door grootcro voedingswaarde, öf omdat zo meer „uitlevert" ten slotte goedkooper is, dan de mindere qualiteit. En zelfs waar dat niet het geval zou zijn, is het verschijnsel een triomf voor al len, die streven naar bevordering van de openbare gezondheid, die niet weinig benadeeld wordt door eetwaar van inferieure soqrt. J. C. P. Stadsnieuws Belasting. In de commissie van aanslag voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten te Haarlem, voor de ge meente Haarlem zijn benoemd tot lid, de heer R. J. van Dieren Bijvoet, te Haarlem, thans plaatsvervangend lid, ter vervang ng van den heer J. Smits CJz. en tot plaatsvervangend Ld den heer C. J. Cramer le Haar lem. DE H. P. C.-TRIBUNE. De Haarlemsche Football-Clnb heeft een circulaire verspreid, waarin zij or do aandacht op vestigt, dat het den laatsten tijd voorgekomen is, dat de donateurs en hunne dames niet of slechts met moeite een plaats op de overdekte tribune konden vinden. Liefst zou het bestuur aan alle do nateurs 2 gereserveerde zitplaatsen aanbieden, maar het aantal zitplaat sen is daartoe niet talrijk geuioeg. Daarom zijn nu do volgende bepa lingen gemaakt lo. Alle donateurs volgens de laat ste bepalingen (min. contr. ƒ10.—) krijgen op verzoek 2 gereserveerde zitplaatsen voor hot geheele seizoen. 2o. Deze donateurs behouden het recht, plaatsen naast hunne eigen plaatsen te reserveeren voor gerech tigden tot toegang op de tribune te gen 5.— per plaats per seizoen. 3o. Donateurs volgens oude bepalin gen (cont-rib. beneden ƒ10.—) en wer kende leden hebben toegang tot do tribune en kunnen tegen 5.per seizoen een plaats reserveeren. Met het oog op het vele gebruik, dat van de tribune gemaakt wordt, is het 't voornemen, den adspirant- Jeden van de II. F. C. daarop geen toegang meer te verleenen. STEL U VOOR... Stel u voor. dat op een fabriek, waar in verschillende afdeelingen vijfhonderd arbeiders werken, een al- gemeene wijziging van de loonen wordt tot stand gebracht hoe lang zou dan daarvoor do voo'rl>e<re>idhng duren? Waarschijnlijk zou de goheelo zaak in drie maanden tijdis bok eken zijn. En als dan de fabrikant om de eene of andere reden terugwerkende kracht zou geven aan de loonsverhoo- ging, in hoeveel tijd zou zijn admini stratie elks bijslag hebben u.tgere- kend? Eén maand zou daarvoor zeker vol doende zijn geweest. Nu is de gemeente geen particulier en zoo heeft zij jaren nood.g gehad voor de Iterziening van het weikho- den'regleirient en studeert mi al drie maanden op du bereken.ng van ieders bijslag, zonder dat die nog in orde ge komen is. Sommige belanghebbenden vroegen al voorschot op hun loonsvorhoo- ging... Met ingang van Zondag >1 October) is het aantal treinen op het traject HaarlemZandvoort en om- gekeead op 17 teruggebracht. Te water. Gisteren viel het dochtertje van den heer It. uit de Frans Halsstraat in 't water van den Schotersingel. F.en dei- omwonenden zag het en waarschuwde do dienstbode, die zich naar den wa terkant spoedde, maar toen zij daar bet reeds zinkende kind zag, kon zij van schrik geen moeite doen, om do kleine te redden. Een passeerende fietsrijder mocht evenwel het geluk smaken het kind neg bijtijds le red den. Politiediploma. Voor het examen le Utrecht is go-1 slaagd M. S. v. Hoorn, te Haarlem. TER AARDKBESTELL1NG. j Onder zeer grooto belangstelling werd Donderdagmiddag te 3 uur op do begraafplaats „Westervcld" het stoffelijk overschot van den heer P. C. A. van der Bruggen ter aarde be- j sleld. Bij deze plecntigheid werd door Ds. Haentjens, van hier, gesproken. Spr. schetste in korte trekken het le ven. van den overledene. Hij noemde de ouders rijk, daar zij trotsch moch ten zijn, een kind to hebben mogen be- zitten. dat zijn ouders eerbiedigde en lfef had. Verder schetste spr. zijn karakter: de voornaamste trek was blijmoedig heid. die itij bij de manoeuvres gedu rende zijn lijden nog getoond had. Nog herinnerde Ds. Haéötjeris aan den 9og, waarop bij svas aangenomen en las tot slot een Psalm voor. Aan het graf dankte de oudste zoon namens ziin ouders, broer en zusjes voor de belangstelling. De kist was bedekt door een tiental kransen. MISCHA ELMAN. Misclia Elman vergeet Haarlem niet en wederkoerig hebben de Haarlem mers gisteravond getoond, ook hem en zijn plienomonaal vioolsjiel niette zijn vergeten. Dut zou ook. wel niet goed mogelijk zijn want al is onze tijd rijk aan groot© virtuozen op hei gebied der instrumentaal-muziek, verschijningen als Elman zullen toch voorloopig nog wel tot de weinig alle daagse he blijven bchooren. "Zóó'n schitterend he heer schor der techniek is nu ja, voor een groot deel na tuurl ijk het resultaat van iizeren wilskracht en taaie studie, maar bui tendien stelt het toch als onafwijs bare voorwaarde de aanwezigheid van eenige ziels- en lichaams-hoeda- nigheden, die door geen spierarbeid of wilsinspanning zijn te veroveren. Met welke ontmoedigende belemme ringen de uitvoerende musicus zooal kan te kampen hebben belemme ringen, die allerminst in onvoldoende vaardigheid of geringen artistiekeai aanleg hun oorsprong vinden daarvan zou menig wat zenuwach tig uitgevallen bespeler, speciaal van snaarinstrumenten, droevige verha len künrien doen. Mischa Elman weet niet alleen niets van planken koorts, maar ook dat tal van narig heden, die daarmede in meer of min der nauw verband staa.n, als piepen de snaren, mislukkende flageoletten, enz. enz., kent hij, geioof ik, alleen maar van hooien zeggen. Vandaar die enorme durf, die ongelooflijke, telkens wéér overbluffende stoutmoe digheid. Elman slaat als virtuoos letterlijk voor niets. We zitten nog in verba zing over zijn spelend overwinnen van een reusachtige moeilijkheid, ol hij is reeds, alsof er nog niets ge beurd was, een nog reusachtiger be zwaar te lijf gegaan. In sommige van zijn stukken zoouls b.v. dal dolle „Rondo des Lutins" van Bazim lijkt iedere phrase een technische on mogelijkheid maar met feïllooze zekerheid en kostelijken humor soms gooit hij er al die duigen uit alsof het maar een spelletje was. Dit wat zijn technisch kunnen be treft. Maar ook als kunsteMuur, als fijngevoelig on temperamentvol mu sicus ontwikkelt hij zeldzame eigen schappen. Hoe speelde hij b.v. de „Chiaconne" van Bach. Wat voor naamheid bij zóó innige warmte van uitdrukking wat fijnheid vail phra- seeringwat pracht van klankver houding in de polyphonic 1 En zoo openbaarde zich in ieder nummer vau het programma weèr een andere van zijn muzikale karak tertrekken. In Grieg's Sonate (C-moll) het electri9eerende van zijn rliyth- miek; in het Concert van Wieniawski ztjn meésleepend cantilene; in het door hem zelf gearrangeerde „Liebes lied" van Samartini zijn onvergelij kelijk gevoelige nuanceering in het geheel want ik kan niet ieder nummer afzonderlijk noemen zijn groote veelzijdigheid en zijn bewon derenswaardig uithoudingsvermoy o het beste bewijs tegelijk weèr van zijn volstrekt behecrschen der „mid delen". Wij hebben de talrijke en zeer geestdriftig gestemde toehoorders (die den kunstenaar niet wilden laten igaa.n voor aleer hij een bis-nummer had gegeven) zullen het hiermede wel eens zijn we hebben in „De Kroon" een paar uren van heel zeld zaam, van absoluut ongestoord kunstgenot doorgebracht. In dit laat ste adjectief ligt tegelijk een wanne hulde aan den heer Louis Schnitzler, die den violist op inderdaad voor treffelijke wijze begeleidde. PIIILIP LOOTS. De afsluiitingvandeAm- sterdamsche vaart bij Haarlem ten dienste der te maken spoorbrug, aan vankelijk van weinig invloed, veroor zaakt nu groot ongerief voor de tal rijke schuiten met pulp van de sui kerfabriek te Halfweg, voor de vee houders te Haarlem en omgeving, daar mi oen heel e nd moet worden omgevaren. En dat tot 1 November toel Drinkhal, De drinkhal der Haarlemsche Staalwaterbronnen Ls gisteren door 30 personen bezocht. Uit de Omstreken SCHOTEN. GEMEENTELIJK WERKLOOZEXFONDS. In een vergadering van het Gemeen telijk Werkloozenfonds alhier zijn tot bestuurleden gek men de heeren Hooy, De Graaff en Verton. De heer De Gruafl werd tot voorzitter benoemd. egens vertrek, uit de gemeente van den heer Vrij, werd tot penningmees ter gekozen de heer F. v. Halem. HEEMSTEDE. Gezondheidscommissie. Tot lid der gezondheidscommissie, zetel Bloetnendaal, is door Burge meester en Wethouders dezer ge meente aanbevolen de heer J. Roeck- man, burgen iocs ter van Zandvoort. UITBREIDINGSPLAN. B. en W hebben een uitvoerig raadsstuk openhaar gemaakt, waarin 71j oen toeiichting geven op een uit breidingsplan van de gemeente, dat zij aan den Raad ter goedkeuring voorleggen. In groote. bevolkte gemeenten is in de 19de eeuw bij de uitbreiding veel bedorven. Heemstede verkeert in gun stiger omstandigheden. Daar kan liet uitbreidingsplan op meer ideale wij- zo worden" opgevat. Eerst woi'Jt Heemstede beschouwd als een gemeente, die deel heeft aan het intercommunaal \erkeer. In ver hand daarmee worden eenige vvegver- beteringen besproken 1)07,6 7.ijn de volgende T. VV e g II a a r 1 e m—L e i d e n. De Heerenweg voldoet niet meer aan liet toenemend verkeer, vooral niet met het oog op de tram. die dubbel spoor noodig heeft. De rooilijn zal dus terug moeten ge-, schoven worden. D© Binnenweg is een der hoofdba- r.cn voor hel locaal verkeer, maar vol doet noch in richting (door de vele bochten) noch in breedte aan redelij ke eischen. Deze weg (en de Bronstee- weg) zijn echter alleen door belangrij ke» onteigeningen te verbeteren. B. en W. zijn daarom voor het maken van een naderen verkeersweg van het Kerkplein te Heemstede naar de brug aan de Zuidorhoullaaii. Dit plan is reeds vroeger door particulieren inge diend. 13. en W. willen vau Heemstcder- dreef maken, een voornamen rij-, wan del- en tramweg tusschen den Haar lemmerhout en den Glipperweg ten oosten van het Heemsteedsche kerkhof. Daar is d^ weg te verbreed en. door dat aan dien weg ten oosten) wei land en enkele bollenvelden liggen. Die laan zou dan 32 M. breed worden en bestaan uit drie rechte gedooJten, die onderling' slechts weinig van rich ting verschillen. De weg, die met 4 rijen boomen beplant wordt, moet 1930 M lang worden. Men denkt zich den grond langs den weg met villa's bebouwd. De weg zou dan loopen van de inrijpoort van bronstee, naar de Kamplaan, honderd meter ten westen van het W'ilhelmina- plcin, naar het zuiden tot benoorden het kerkhof. Men wil dezen weg geleidelijk laten ontstaan en voorshands de breedte be- nalen op 1G M., waarvan 4 M. voorde trambaan. Wat den weg Zandvoortschelnan betreft, bii dezen wil men door twee afvoer wegen (ten noorden en ten zui den) het gevaarlijke ontmoetingspunt niet den Wagenweg van verkeer ont lasten. Op 100 M. ten oosten der Leidsche- vaart gaat een weg schuin in noord- costel. richting naar den Wagenweg, waar hij 180 M. ten zuiden der Span jaardslaan moet uitkomen, vormt daar een plein en loopt ten zuiden van het sportterrein v an H. F. C. naar het ver lengde van den Kleinen Houtweg en later ook naar een brug over het Spaarne, die dan toegang geeft naar den Amsterdamechestraatwfig. Een tweede laan loopt noordelijk van de Zand voorderlaan, kruist den Bronsteevveg <m loopt naar de Heem steder dreef. Do tweede afvoerweg van de Zand- voorderlaan loopt naar het zuiden tus schen de buitenplaatsen Berkenrode en Oud-Boeken rode door met een oos telijk© vertakking naar de Kocdicfs- laan. Dan moet de Van-Merlelaan ver breed worden en de Laan van Berken rode, die doodloopt op de Leidsche- v aart. doorgelegd worden tot de R. Li. kerk. Wat den nieuw-bouw betreft, wordt de geduchte van Heemstede tuin stad verdedigd. Elke woning behoort een tuin to hebben, wordt in liet stuk gezegd. Wat do waterwegen aanbelangt, wordt de Craycnesterva&rt verbreed gedacht tot 20 M. met ©en havent j© bij den Heerenwegde Wippervaart, ©veneens tut 20 M. verbreed, krijgt oen haventje aan het W ipperplein. De tot 20 M. verbreed© Zandvaart kruist de Van Merlelaan en eindigt in een vijver aan beide zijden van den Heerenweg. In den Heerenweg komt dan een verhoogde hrug, ook voor tramverkeer geschikt. HAARLEMMERMEER. De zoo noodig© waterververschl11g in de omgeving der suikerfabriek te Halfweg, door onze Gezondheidscom missie geregeld mits de daa'rvoor lie- noodigde kosten werden vergoed, zal ook in deze campagne weder achter wege blijvenl Hoewel de suikerfabriek de helft der bemalingskosten op zich neemt, zijn de betrokken gemeente-polderhe- stureu blijkbaar niet genegen die an dere helft tc vergoeden. Hooge ouderdom. Na een kortstondige ziekte is de oud ste inwoonster dezer gemeente, de wed. J. Schrama, in den ouderdom van ruim 97 jaar. cv et'.eden. Politiehonden. De politichond heeft ook in deze ge meente ziin intrede gedaan. De buide gemeente-veldwachters, gestationeerd aan do Lijnden en nabij Halfweg, heb ben zich ieder een dergclijken jongen hond aangeschaft en zijn nu bezig de ze to dresseeren. Binnen korten tijd dus zullen deze dieren aan de openba re veiligheid in deze gemeente teu goede komen. In de Staatscourant zijn opgenomen de koninklijk goedgekeurde statuten van de vereeniging tot verbetering van liet geitenras te Hoofddorp. HALFWEG. Zooals bij iedere nieuwe dienstre geling wegens het zoo gor.nge reizï- gersvervoer te verwachten is, werd ook bij den winterdienst het aantal stoppende treinen weder tnet één ver minderd! HILLEGOM. Naar wii vernemen is door den eige naar van de auto, waarmede dezer dagen het noodlottig ongeluk bij do steenfabriek „Arnoud" plaats had, aan den vader van het overreden knaapje 4000 aangeboden. (Echo). IJMUIDEN. De te Amsterdam gehouden jnnrlijk- sche algemeene vergadering van aan deelhouders der N .V. ..Nederland sche Stoomv Hs-'.herii'gevestigd te» lJmuiden. beeft het verslag van den directeur, de balans en winst- eu ver liesrekening goedgekeurd, en het di vidend bepaald op 4 pCt. (vorig jaar nihil). ZANDVOORT. Door den Rijksveldwachter brig.- tit. G. C. A de Bruin, en de jachtop zichters P. Zegwaard, C. llobo en G. de Veer, werden in de duinen aange troffen vijf personen, die in het jacht veld bezig waren door middel van kunstlicht wild of konijnen op te spo ren; bovendien had een hunner nog een hond bij zich tot het opsporen van wild. Op de nadering der politie beambten namen zij de vlucht, doch drie hunner werden gegrepen et) wel B. V. en R B. u t Haarlem en G. K. uit Zandvoort. Drie carhidlantaanis en twee stokken werden in beslag ge nomen en proces-verbaal is opge maakt. De twee andere personen zijn onbekend gebleven. Aan den heer Dr. C. A. Gerke al hier is door B. en NV. op ziju verzoek een verlof verleend voor den tijd van 3 A 4 weken, ingaande 30 September a.s. Tot tijdelijke onderopzichters bij de Gemeentewerken alhier zijn aan gesteld de hee'rcn J. C PLndman te Haarlem en J. Smit te Heemstede. Binnenland L. PINCOFF. Volgens tclfgram aan het „Rott. Nbld." is L. Pincoff. oud 84 jaar, stichter van de Rotterdam sche haven werken te Feijunoord, te New-York overleden. HET ONGELUK TE OOSTERBEEK. Ten aanzien van het ongeluk van Dinsdagmiddag op den Utrechtschcn Weg bij het in botsing komen van da Oosterstoomtram en een auto hoeft liet justitieel onderzoek vastgesteld, dat van bepaalde schuld van perso nen niet gebleken is, maar dat het ongeluk veeleer moet toegeschreven worden aan alierlei omstandigheden de croote vaart, welke voor de Ooster stoomtram met haar gebrekkig mate-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1