komst middags half twee pta&8f had bij «en temperatuur vaa 93 gr. F. ra de schaduw. Bijna haif acht was de vergadering voltallig en opende de voorz.tter die. Toen de notulen gepasseerd waren I zonder ceuige aanmerking, kwam een berg van ingekomen stukken, incest adressen om verhoog! og mn jaarwed den. Ambtenaren en beambten in dienst der gemeente, politiedienaar, onder wijzers en hoofden van scholen ver- zochten eerbiedig of met verschuldig- den eerbied en boden, zeer pai leinen- tair, memories van toelichting bij hun a di es aan. Of er in d.e memories ook iets vóór kwam van dure tijden bleek ons met, wel dat de voorzitter al spoedig moe- deelde, dat er dit jaar (1912) op de be grooting geen gelden voor hoogór sa laris voor de verzoekers uitgetrokken waren. Om een juist oordeel over den fi- nancieelen toestand der gemeente te kunnen vellen, wens ch ton B. en W,, speciaal met het oog op de nieuwe leden, een rapport uit te brengen, ook in verband met de ingekomen adres sen. Besloten werd dit rapport met con clusies voor 1 Jan. e.k. bij den Raad in te dienen. Een uitmuntend idéé van B. en W.,j eerst aan den Raad gelegenheid te ge ven inzicht te krijgen over de finan ced o draagkracht der gemeente voor en aleer men jaarwedden verhoogt Wij twijfelen e"r geen oogenbiik aan of de meerderheid van den Raad zou de adressanten niet met leege handen heen zenden, als er mogelijkheid op is, op sommige posten der ingedien de begrooting te bezuinigen en wel zooveel dat dte vereïsehte som gevon den wa* De voorzitter achtte dit niet moge lijk en wie de cijfers bekijkt moet toestemmen, dat liet er duister uit- z-et. De bogrootring van 1911 in inkom sten en uitgaven f 131.597 is voor 1912 belangrijk mindert: f 99.-455. Eene ver mindering dus van ruim f 32000, wat alleeu kan gebeuren door oooveol rao- golïjk vermijden van nieuwe kostbar re uitgaven. Dure tijden, maar voor alle ingeze tenen en niet uitsluitend voor ge- moente-ambtenoren. En daarom moet den nieuwen leden gelegenheid gege ven worden door ons 'rapport een goed inzicht te krijgen in den f Loon ei eelen toestand der gemeente, 1 leb ben B. en \V. stellig gedacht. Wij herhalen dat is good gezien. Een sluitpost van f 577 voor on voorziene uitgaven moet toch tot ha denken stemmen en de belasting- schroef maar steeds aandraaien gaat toch ook niet. Behalve andere posten is op deze begrooting de post: vort- kosten voor verpleging van arme krankzinnigen van f 2410 tot f 4189 gestegen. Waar worden die verpleegd en hoeveel patiënten? Hoeveel per Jaar 6n per persoon? Dat kunnen de raads leden te weten komen en zooveel meer, wat de kosten van armbestuur betreft Over allerlei zaken kunnen zij in lichtingen Vragen, maar bij voorbaat al te spreken van „boeman", zooals \n lid deed, lijkt ons, aaoht uitge drukt, voor 't minst voorbarig. f 4500 subsidie aan het Burg. Ann- best. verleend maakt met bovenge- noomden post reeds een totaal van iruim f 8600. De kunst goed huis te houden in do gemeente is misschien aangenaam, dal zij zeer moeilijk is zal ieder toe stemmen, die geen vreemdeling in on ze woonplaats is. Toch meenen wij zeker, dat B. en W. met de ingediende begrooting op den goeden weg zijn. P. P. Vergadering van den Raad der ge meente Schoten op Donderdag, 5 Oc tober 1911. des namiddags te 7 uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukkeu. 2. Vaststelling begrooting Algemeen Burgerlijk Armbestuur 1912. 3. Behandeling verzoekschrift Nod. Federatieven Bond van Gemeente werklieden. 4. Benoeming commissie van advies, ar t. 10 Wiukhedenre^lcmcnt» 5. Benoeming commissie van advies art. 18 verordening ambtenaren en be ambten der gemeente. 6. Voorgestelde afschrijvingen van aanslagen in den HoofdeL O inslag, wegens vertrek. 7. Idem. wegens oninhaarverkla ring. 8. Reclames aanslagen HoofdeL Om slag, dienst 1911. HAARLEMMERMEER. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlemmermeer, op Donder dag, den 5en October a. a, des voor- middags te 11 uur. Agenda L Beëedieing en installatie van den heer F. C. Los. 2. Vaststelling vnn de notulen der vergader-in- van 5 September 1911. 3. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 4 Adres van den heer J. H. de Vriend, om eervol entslag als ouder wijzer aan de school No. 3 te Vijfhui zen. 5. Voorstel, om aan den Jieer L. Tuijuman te Haarlem uit den post „Onvoorziene Uitgaven" te betalen een bcdra - van 125 wegens winstder ving in zake de vervaardiging van uitbreidingsplannen. b. Voorstel tot vaststelling van een verordening, als bedoeld bii art. 178 der gemeentewet (herzieningsverurdo- ning). 7. Voorstel tot onbewoonbaarverkla- ring van de in de Lisserbroek gelegen perceelen, -laatselijk gemerkt uls sec tie R. nrc. 199. 200. 201, 249 en 250. 8. Voorstel tot wijziging van de ver ordening. regelende do jaarwedden van de onderwijzers en onderwijze ressen aan de openbare lagere scholen in deze gemeente. 9. Vaststelling van bestek en voor waarden voor do levering van brand stoffen voor het raadhuis en de open bare scholen. 10. Voorstel tot het aangaan van oen overeenkomst tot grensregeling met den heer George Kurnp te Hoofddorp. 11. Rondvraag. VELSEN. Alcoholvrije stembureaux. Aan den Gemeenteraad van Velsen is door de afd. Umuiden dor NederL Vereeaiging tot afschaffing van al coholhoudende dranken verzocht voorman het gebruik van alcoholische dranken in de stembureaux te willen verb-eden. Zij acht het voor hare loden bezwa rend, dat zij zich hg de uitoefening van hun eerste burgerplicht ra eon lokaal moeten -ophouden waar de ge meente een dergelijk gebruik toelaat en bovendien is de taak dor leden van de bureaux reeds zoo vermoeiend, dat or niets hoeft bij te komen om vergissingen mogelijk to maken. Binnenland DE KONINGIN TE BRUIN1SSE. Gisteren heeft de Koningin 't zwaar geteisterde plaatsje Bruinisse be zocht. Zooals men weet is een groot deel der visschersvloot, meer dan 1ÖÜ scheepjes, door den storm zeer zwaar beschadigd. Te 12 uur kwam de Ko ningin per auto uit Zijpe. 't Was nu stil weer. H. M. beklom den dijk en daalde over de basaltblokken en zandzakken nf naar de gestrande visschersschui- ten. Bij" de verongelukte brug stonden de inenschen meewarig te kijken. De Koningin trad op hen toe en betuigde haar meevoelen van het lot der \is- schers. De geheele kade langs ging hel nu over de dijkkruinen. Duor de aangebrachte versterkingen wandelde 11. M. voort langs de verongelukte vis- schersschuiteu. nu en dan zich met de visschers onderhoudend. De burge meester, de hoer S. Huge, leidde H. M. rond en gaf haar aanwijzingen om trent den omvang van de ramp. Achtereenvolgens werden de ernsti ge dij'kbeschadigingen, de vernietig de haven en oen aantal bedreigde pun ten bezocht, waarna na een wande ling van due kwartier het Gemeente huis wenl bereikt. Een Bruiiusser is in de golven om gekomen. li. M. vernam dit en liet de diepbedroefde ouders on de zuster van dtu jongeman ontbieden, lu de vesti bule van het Raadhuis ontmoette de Koningin de moeder en do zuster,'de oude moeder Iruostoud. Bij de honder den mansciien, die voor hot Raadhuis waren samengestroomd gaf dit een levendige ontroering. De Koningin heeft 6000 geschon ken voor do visschers te Bruiuisse. De schade door den storm in Zee land veroorzaakt wordt ruw geschat op 1/4 miUioen gulden. Van verschillende zijden werd de Tel. er -op gewezen, dat zich thans voor hot watersnoodfonds oeu sctooo- ne gelegenheid biedt om steun te ver schaffen. Uit ingewonnen informaties is gebleken, dat bij de administra teurs vaa genoemd fonds tot dusver nog geen plannen in dien geest be staan. Officieel werden door hen trou wens ook nog geen aanvragen om hulp ontvangen, DE EERSTE KAMER, die gisterenavond vergaderde, zag het aantal barer leden aangevuld met den niouwbenoemden senator, prof. dr. Kraus, oud-minister, die zitting r.am. Heden begint do Kamer de openba re behandeling der aan do orde ge stelde wetsontwerpen spoorweg Gou da—Schoonhoven wijziging der Ar beidswet Steenhouwers wet. STAATSBEGROOTING 1912. De afdeelingen der Tweede Kamer zijn gister samengekomen tot onder zoek van de Staatsbegrootaigs-oirt- w.erpen voor 1912. EEN EERE-RAAD. Reeds de vorige week zijn door mr. Jules N. de Vries bij een vooraan staand man op politiek en economisch gebied pogingen aangewend om hem te bewegen, een eereraad saam te stellen can de grieven te onderzoeken, togen hem, mr. Jules de Vries, als ad vocaat ingebracht. Bedoelde Amsterdammer heeft het verzoek in beraad gehouden. ITeL) BEROÜVING. In het postkantoor te Rotterdam is eeu 15-jarigen kantoorbediende van de huidenfirma A. Fick Zoon een porte feuille met 500 ontrold. EEN MOORD? Aon den Rijksweg te Rnamsdonks- veer vond men het lijk vnn een man nelijk personal, waarvan in het hart meermalen met een mes was gesto ken. De justitie nam hot lijk in be slag en stelt een nader onderzoek in. Vermoed wordt, dat de man, die kennis gevierd had, zich ra een dron ken bud met z'n eigen mes verwond heeft. De doode had eon klein wondje in het hart. BALDADIG. Men meldt ons uit Enschedé: Do 17-jarige August G. kocht een flobertrevolver met 2Ü patronen, waar mede hij uit baldadigheid ging schie ten en den 14-jarigen Willem Rijke- boer, wonende in „Do Krim" alhier, in het dijbeen trof. Voor deze moest heelkundige hulp worden Ingeroepen, welke op het politiebureau door Dr. Maas werd verleend. FEEST TK LEIDEN. De Leiden aars hebben gisteren weer opgewekt hun 3-Octuber-feest gevierd. Voor de uitdeeling van brood en ha ring hadden zich 4242 personen aan gemeld. De storm. Nog steeds komen onhalbrengende heiichten. Mou seint ons uit Vlissingen. Do Bolgischc Loodsboot 2 is mol 12 man vergaan. Alle opvarenden zijn gehuwd en wonen te Vlissuigen. liet lijk van den schipper is te Os bende aangespoeld. Li 't Westlamd heeft de storm ook voel schade aangericht. Duizen den broeiramen zijn vernield. Te VlissingiMi verkeert men in groote «panning over het lot der twaalf opvarenden van den Belgl- schon loodsschoener nummer twee, welke Zaterdag uitvoer en volgons ge rucht op de Belgische kost verging. Op hot Belgische loodskantoor deelde men mode, dat off.deal alleen bekend is, dat een lijk aangespoeld is. Hot' opgegeven signalement is niet vol- doonde, om het gerucht, dut liet lijk is ven schipper Maertens van ge noemden schoener te l>ozestigen- Bij paal 15 op Texel is hot lijk van een jong zeeman aangespoeld. Gisteravond is op het strand nabij. Cnstricum, paal 97, aan komen spoe len het lijk van een jong flink ge-; bouwd zeeman met zwarten knevel. Was gekleed in oliepak. Identiteit was echter niet vast te stellen. Volgens de „Dord. Ct." moeten de lijken, bij Diuteloortd aangespoeld, afkomstig zijn van de sleepboot „Nel son", met oen sleep van vier schepen op weg van Dordrecht naar Antwer pen. Tor hoogte van de Steenbergscho Vliet, onder Dinteloord, is do sloep onklaar geraakt. De wed. Hendriks en haar vijf kinderen, opvarenden van het achterhangende schip Wil-; hoimana, gingen van hun voartu g over op de Nelson; kent daarna is do Wilholnnna gezonken. Aanvankelijk dacht men, dat de zetschippe'r, die aan boord was gebleven, was omge komen, doch gisteren bleek, dat de man, na geruimen tijd in deen mast to hebben vertoefd, gered is. De Nel son heeft nog even tegen het weer ge kampt, doch is toen gestrand en vol water geslagen. De weduwe Hendriks en haar kinderen, te Dordrecht ge domicilieerd, verdronken, evenals,do 18-jarige A. liassolo, die sinds eerm- g»u tijd met de sleepboot moe voor. De kap.tem C. van der Klooster, do mttOhumiflt, Visser genaamd, en de stoker, allen te Dordrecht thuis be- ijioorehdo, sprongen te water en trachtten den wal, half badende, Jtnllf zwemmende, te bereiken. De machi nist kon dr niet 'in slagen, en ver dronk, do kapitein en de stoker be reikten den wal. Volgens, later ont vangen bericht, moe>t échter ook de stoker in den nacht aan de gevolgen zijn overleden. Do kapitein bevond zich iateir te Dordrecht, doch was zlelr van do doorgestane eliondo. Men schrijft uit Hoek van Holland aan die Tol.: Maandagmiddag heeft men het licht op hot No order,hoofd kunnen berteikeu eu het weer in orde gebracht. Hot uurwerk was in orde, zoodat men vermoedt, dat hot licht door oen zee uitgeslagen is. Do pieren zijn door den stórm vreeset ijk geha vend. Vam den Noönderdttm is circa 300 meter rail weggeslagen, terwijl van het Zui.dorhoofd ruim 180 meter van het pas aangebrachte verleng stuk totaal verdwenen is. liet stoomschip, dat Zondagavond op de Maasvlakte zat, is zonder assis tentie vlot gekomen. De „Muuiioh" zit zoo hoog, dat liot onmogelijk is, ze met slcepbooteu tos to sleepen. Men moot nu eorat met een baggermolen een geul zuigen. Do oever van hier naar Maassluis is be zaaid met schuitjes, die op den dijk geslagen zijn. EEN KRANIGE REDDING. Kapitein L. Kolinefr, van de Willy" deed het volgende verslag over de redding dor equipage van zijn schip j tijdeus don jougsten storm, waarvan wij reeds molding maakten. Vrijdagavond van Ncw-CastUe ver trokken. met bestemming naar Am sterdam, stak de wrad om 11 uur zoo danig op, dat 's nzei gens een orkaan woei. Lu den voormiddag sloeg liet voorluik in, en zette men hol schip met den kop in den wind. 's Avonds stootte het schip twee maal bij do Leeman en Ower (voorbij Huil); en lind geducht to lijden van do bran ding. Eindelijk word besloten hot schip te verluien (Zondagmorgen 9 uur). Twee Engelsclio booten waren toen In zicht; do een stoomde door, do an dere, liet Engclache S.S. „Cawder- Casüo", ootte, niettegenstaande hot noodweer con boot over boord en trachtte hulp te brengen. Da eorsio poging hiertoe mislukte. De eersie- stuuruian van de Willy sprong toen over boord om in de boot te komen, doch dlit gelukte niet. Na veel moe.to gelukte het, door manoeuvreeren met do Willy hem woer op to pikken. Al- los was iniusehen aan boord van de Willy stukgeslagen, reddmgiwoton, tuigage, enz. de kajuit stond vol wa ter. Na nog een poging om de Engel- sche sloep te bereiken kwam deze langszij. Acht man werden overgezet; daar intussclien nog een luik van de Willy wend stukgeslagen, ging de geheele bemanning, 23 koppen» in de sloep over. Tien minuten later ver ging de Willy". Kapitein Kolmer prees ten zeerste het optreden van de Engelsche be manning, die niettegenstaande het vliegende stormweer niet afliet om hulp te brongen. Ecu scbipbreakYerhaal. In hol „Dagbl. v. N.-Br." lazen wij het volgende aangrijpende verhaal van den kap.tein van de „Edison": „De Edison is geen vijf motor van de Nelson af gestrand. Ook tegen het goïs aan. Na drie zeeën stond de boot half vol water. De bemanning, be staande uit kapitein Arie Groene-; wegen en diens 16-jarigen zoon, den machinist en den stoker P.etor del Vries, 27 jaar, van Dordrecht, was in de voorkajuit gevlucht, maar even als bij de andere sleepboot sloegen ouk hier de kaj witglazen dra kapot Men schooi toen op hei dek bijeen, op zij van den schoorsteen, waar men hot minst last had van den machti gen golisiag. Daar hoeft het groepje mannen vijf uren gestaan, tot het middel in het water en telkens weer de geweldige stortvloeden over hen heen. Zij ston-' den daar. de macitimst met den jon-; gen van 16 jaar tegen zich aan, de handen om hem heen geslagen; de vader, met de eene liand dén machi nist vasthoudend en met de andere een schoorsteenpijp; de stoker aan den anderen kant tegen den machi nist aan. Het leek een eeuwigheid, vertelde do kapitein. En toen het ongeveer 12 uur was, en wij daar vijf uren lang met storm en stortzeeën hadden geworsteld, en toen er maar geen antwoord kwam op ons hulpgeschrei en de wind niet minderde noch het geweld dar zee, heb ik den moed opgegeven. Meester (machinist) zed ik, ik laat je los. Wat dan, kreet mijn jongen. Ik laat mij gaan, ik kan met langer. Zoo nioogt ge iu.et spreken, va dert Blijf leven, al is het om mij. En ik beet mij op de tanden en ik kneep mij in de vuisten en ik snikte: aai jou dan., lieveling. Maar toen ik pas over dut oogenbiik van moedeloosheid heen was, daar werd mij de stoker gok van den angst! en de doorgestane ontzetting. Llij be gon te gillen als een bezetene oil dan zong hij weer korinisLederen met Iheescbe stem. Jo moet niet zingen, zei m'.n jongen. En toen drong hij, de krankzinni ge, zachtkens schuivend op mijn jon gen aan on trachtte hem uit de han den van don moester te dringen. Hoi id op, Pioter, 'nep deze in wildon angst. En een gillen, dat huilen en scha terlachen kon betoekenen, was het antwoord. Toen... plotseling waren wij hem kwijt. En wij warren zwijgende gedurende Jongen tijd', want de dood, clne onzen stoker irnd woggegrepeu, grijnsde van olie kaarten ook ons aam Wij hebben het echter uitgehouden. Togen vier uur zei de meester: Kapitein het water zakt. En ik zag eeai koperen leuning van de kajuitstrap glimmen ain liet opko mende daglicht; ik greep den stang on plonsfce ea- mee in het water. Ik voel grond, zei ik. En Mc 1 et mij zakken en betastte dien grond. I-Iet is schor, constateerde ik. Wij zochten nog eens rond den schoorsteen naa'r den stoker, maar wij zagen hem nergens meer. Toen zij wij den tocht overt het gors begonnen. Maar al gauw zakte ik tot oao den hals in een kreek' ik wan kelde, doch hield mij staaude met behulp der koperen leuning. Die hel) ük, cemnoal aan de overzij der kreek, eerst mijn zoon en toen den machi nist toegestoken en zoo hen er over heen gelrokken. Vlak bij den dijk zagen wij eeu klipperschipper voor anker; er brand de nog licht. Wij klopten er aan en zijn er liefderijk opgenomen. En toen \vij den volgenden ochtend weer naar den stoker gingen zoeken vonden wij hem op dezelfde plaats onzer nachtelijke worsteling... in el kaar gedoken... dood." BRANDEN. Te Baraingerhortn is afgebrand de boerenplaats van den heer A. Schenk, bewoond door den eigenaar. Oorzaas onbekend; verzekering dekt de scha- dök DIEFSTAL EN FEESTVREUGDE. Men schrijft xM Leiden aan 't Hhld.: Evenals een paar jaar geleden heb ben hier ter stede ook ditmaal op 3 October de dieven hun slag geslagen. Terwijl de huisgenooten even naar den optocht gingen kijken, heeft men met een valschen sleutel de dour van den juwaLior P. J. Maartonse, Nieu we Rijn hoek Hoogstraat, weten te openen en voör eeu waarde van ruim f 3000 aan gouden voorwerpen, rin gen, horloges en kettingen uit de winkelkast genomen. Vermoedelijk eijin de dieven door de heer des hui aas, die ongeveer tien minuten uit huis was, overvallen, ze hadden al thans de geldio.de onaangeroerd ge laten en een ketting laten vallen. Ge lukkig was de heer M. tegen inbraak verzekerd. Ook aan den Wittensingel Ls op de zelfde wijze ingebroken; iiier werd ongevoor f 20 meegenomen. Voorts werd vaa een dame een beurs met geld gerold. De politie heeft oenig© verdachte personon gearresteerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Waterzucht. Blazen onder de oogen, Opgezwol len enkels en handen, en Gezwollen ledematen toonon aan, dat de nieren nalatig zijn in liet uit 't lichaam af voeren van de vloeibare onzuiverhe den en opgeloste vergiften. Waterzucht is een zeer ernstig ver schijnsel. omdat dit aantoont, dat do nieren en blans hun werk niet Iwhoor- lijk doen. Langzamerhand verliezen zij hun kracht om de vloeibare on zuiverheden en opgeloste verg.ften uit het lichaam af te voeren, liet bui tensporige water in uw lichaam ver armt het bloed, en liet verzwaart aanmerkelijk het werk van tiet hurt. De oogleden van den patient wor den opgeblazen en bijna doorschij nend. Uw gelaat zwelt op, voorname lijk onder de oogen. liet water verza melt zich .n de handen, enkels on boenen. Daarna zwellen uw ledema ten buitengewoon op door het water, en wordt de huid gespannen en glim mend, on wanneer men met den vin ger op de zwellingen drukt, blijft die indruk oenlgen tijd zichtbaar. Vroeger dacht m-?n, dat herhaalde lijk aftoppen van het water het eeni- ge middel was om de ernstige water- zuoht te doen verdwijnen. Maar de vo'rlichtong, die men door aftappen krijgt, is slechts tijdelijk. Tic genezin gen door Foster's Rugpij® Nieren Pillen zijn blijvende genezingen, om dat dit geneesmiddel de werkelijke oorzaak van waterzucht namelijk de nieren bereikt en geneest, Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas, zij voeren hen «achtjes tot gezondheid en kracht terug, zoodat het opgehoop te water door de natuurlijke kanalen wordt ontlast, en do vloeibare onzui verheden regelmatig uit liet lichaam worden verwijderd. Lot vooral op de juiste spelling van den naam Foster's. De èohte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Haar lem vorkrijgbaax bij ilo licereu J. J. Góppuigor, Groote Houtstraat 147a; en K. van Eden, Spaarne 38 Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.73 voor één, of f 10.voor zes doozem Kerk eis Sciteoi ACADEM1SCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd Doctoraal-exnmon geneeskunde, de heer P. Voorlmeve. Utrecht. Geslaagd tweede Natuurk. examen do heeren J. C. van Andel on J. J. Wolters. DE 30ste PREDIKA'NTSPLAATS TE AMSTERDAM. Gisteravond werd in een vergade ring van het kiescollege dor Hoi vorm de Gem. voor de 30ste predikants- plaats het -oigende drietal gestold vnn de ethischo richting, n.l. ds. A. C, 11. van Hoogcnhuyzo te Doorn, ds. A. F. Krul te Rotterdam, ds. G. J, van Paassen te Haarlem. Sport en Wedstrijden VLIEGEN. KONING S VLIEGTUIG VERNIELD. Door"het instorten van den hangar op Duin dirt is, naar het Vud. ver neemt, het vliegtuig van den aviateur Sieb Koning geheel vernield. Alleen do motor nog bruikbaar. (Het toes lel van Koning was een Goupy-éénd ekker) VOETBAL. DE NIET-OPGDKOMEN CLUBS. De Sport schrijft Sparta. Quick II en H. B. S ontvin gen Zondag telegrammen, dat de ter reinen vnn QüiCk, Sparta II en V O. C. waren afgekeurd. Sparta's secreta ris kon de spelers niet meer bereiken en was dan ooit zeer verwonderd te vernemen, dat zijn vereniging >u<d 20 gewonnen had. Bij H. R. S. wa ren de spelers nog tijdig gewaar schuwd, die op hun beurt woer vreemd opkeken, toen zij vernamen, met 5—0 verlaren te hebben. Of nu deze telegrammen door do consuls zim afgezonden betwijfelen wij ten zeerste, hoewel de ondertoeke- ningen juist zijn. De 5—O-overwinningen zullen dus wel nietig verklaard worden, hetgeen we van harte toejuichen, daar wij er van overtuigd zijn, dat de diverse Clubs liever den wedstrijd zullen spe len, dan een reglementaire overwin ning boeken. Het kwam ons bii do tijding, dat H B. S. zonder oenig l>ericht was wegge bleven. dan ook wel vreemd voor en toen wij eveneens vernamen van D. V. V. en Quick II. was het bij ons zoo goed als zeker, dat er eeu misverstond lieerschte. Rechtszaken BRANDSTICHTING. De Rechtbank te Assen veroordeelde Comelus van den Berg, verpleegd© te Voenhuizen, thans gedetineerd, we gens brandstichting in een baggerkoet te Veenhuizen, tot 6 jaar gevangenis straf. De elsch van het O. M. was 8 jaar gevangenisstraf. ONTROUW ZAALCHEF. Do llaagsche rechtbank veroordeel de A. L. gewezen zaalchef vau do studenton-societeit Phoenix" te Delft, wegens diefstal van geld tot 1 jaar. Letteren en Knnsi TOON EEL. Uit Antwerpen seint men aan de Tel. Bortrijn en Van der Horst zijn door den gemoenteraad met algemeene stommen benoemd tot directeuren van den Nederlamtechen Schouwburg. Gemengd Nieuws DE STAKING IN IERLAND. De stoking in Ierland is nog ie ei I geëindigd. Gemold wordt dat, zoo lie- 1 den geen bevredigende oplosg ver- I kregen is over ito weder in dienst I slelkng der stakers bij de spoorwegen een al gom eene staking van alle Lriuisport-arbedders in Ierland zaï woiden afgekondigd. DE SPAANSCUE REPUBLIKEIN- SCHE PERS. Uit Madnd wordt geseind: Do re- publik(ua&clie en social sited) bladen besloten na 4 October niet meer te verschijnen, ais protest togen de oen- I su,ur. WEER EEN MUSEUM-DIEFSTAL. Uit liet museum te Lulle zijn gou den munten gestolen. De dieven wei- don gesnapt toon zij de vreemde goud stukke® bij eon juwelier gingen ver— koopen. in bet museum hadden de bewakers nog mets gemerkt. DE STORM. Uit Brussel wordt geseind: Volgens de bladen zijn een aantal lijken aan gespoeld op de Belgische kust. Ken Ioodskottcr uit Vlissingen met twee loodsen nan boord, heeft een i schuilplaats gezocht te Zeebrugige. Aan de kust hebben een aantal vaar tuigen schipbreuk geleden tal van visschers zijn verdrenken en zeer veel anderen werden gewond. De storm heeft ook op de Engelscho I Oostkust groote verwoestingen aan- gericht Op sommig© plaatsen werden groote stukken rots weggeslagen, en enkele op de rots aan de kust gebouw de huizen stortten in, of gleden naar omlaag op het strand. Ook de Engel sche visschersvloot werd zwaar ge teisterd en vele visschers zijn bij deze scheepsrampen omgekomen. DE OPSTAND IN CHINA. Uil Hnnkou wordt ceseind De Chi- neesche autoriteiten deelên mede. dat do revolutionairen zijn aangekomen en dat de Chinecsche troepen niet te vertrouwen zijn. CHOLERA. Uit Uskub (Albanië) wordt gemeld, dat de cholera weer toeneemt. ONTPLOFFING IN EEN GASPAR f EK Tn de gasfabriek te Tegel bij Ber lijn had een ketelontploffing plaats. 8 arbeiders werden zwaar gewond. De fabriek kan geen gns meer leve ren, zoodat g;is uit Berlijn aange voerd moet worden. TERECHTGESTELD. Te Nancy had de terechtstelling plaats van den 22-jarigen I.ucien Alexandre, die den moord on een dochter van een herder, Louise Kiie.r, op zijn oweten heeft. Do guillotine van Parijs'is er voor overgezonden. Alexandre een boerenknecht to Bruin vil le, Mcurthc-et-Mosellc. overviel op 18 Juni het meisje in een woud, cn bracht haar door een slag op het hoofd om het leven. BEGRAFENIS VAN DE SLACHT OFFERS DER LlBEUTó." Gister bad te Toulon de begrafenis van de slachtoffert) der „Libortó" plaats. President Fall lores was aan wezig, In een toespraak bracht do president roerende hulde aan de doo de® en bracht hij den slachtoffers den afscheidsgroet van iiel rouwende vaderland. De president zei verder, dat do treffende bewijzen van deel neming udt den vreemde onitvangen tot liet nart der zeelieden zouden sproken. Do president hooft in oen telegram den koning van Engeland zijn dank en die van de regee'riiig betuigd voor de deelneming der Eugdscho zeelie den aan de begrafenis. Terwijl de lijksiatie voorbijtrek, ontstond oeu paniek onder don stoet, doordat een ladder, waarop zich toe schouwers bevonden, was omgeval len. Een aantal personen liepen kneu zingen op. Fuliiëres en de presiden ten van de Kamer werden gescheiden en do stoet geraakte een oogenbiik in de war. De pomek was van dten aard. dat de ministers president Fal- lières overhaalden liet trottoir op to I ioopon eu achter eeu lantaarnpaal te i gaan staan. DE MOORD OP DEN PRESIDENT VAN HET GERECHTSHOF. Uit llelsingfors wordt geseind; Do moordenaar van den president van I het gerechtshof van Hellen was mot Akorman, zooals is gemold, maar de i 24-jarige bediende in een ijzerhandel Bruno Forsstrom, die zich verbolgen j had in d© woning van v. Hellen. Do president werd dour oen schot aan het hoofd en door een ander aan I den arm getroffen. De bladen spreken de meaning uit, I dut do dader oen vlaag vnn ven- j staudsv ér bi j ster i ag heeft gehad. Stooinvaartberichtcii STOOM V.-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het st. Lombok (thuisreis) arriv. 2 Oct. te Genua. Hot st. Oranje (uitreis.) arriv. 3 Oct. te PortSaid. Het st. Prinses Juliana (uitreis), arriveerde 3 Oct. te Sabang. Het st. Vondel (thuisreis) vertrok 2 Oct. van Genua. KON HOLL. LLOYd. Het st. Frisia (uitreis) vertrok 2 Oct. van Lissabon. Het st. Rijnland arriveerde 3 Oct. van Buenos Ayros en Brazilië te Rot- tordam.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6