NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 8695 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 25 OCTOBER 1971 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 C? t - iB) 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. oSSzoTCbl.d.'voirHMrlem' SÜ Redactie en AdministraHe: Groote Houtstraat 53. B de omstreken en franco per post 0.45 v Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachttgd het Algerueea Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 26 OCTOBER. Orgelbespeling in de Groote kerk, 2—3 uur. Schouwburg: De Troubadour, 8 u. KI. Verecniging: Bioscoopvoorstel ling. Sint-Bavo: Cursus in de R. K. ge- loofs- en zedenleer. Onderwerp: waarachtige tegenwoordigheid van Christus in het heilig sacrament des altaars. Heemstede: Raadsvergadering, 7£ uur. Stadsnieuws Om Ons Ilccn. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Duister Amsterdam", in de rubriek Om Ons lloen. NedsrlandscDe Protestantenbond. Tweede Dag. Hedenmorgen te half elf uur is de algemeens vergadering te Haarlem voortgezet. Weer zijn een groot aan tal afgevaardigden en leden bij de opening der zitting aanwezig. De lieden gehouden zitting is ge opend door den voorzitter Ds. S. IC. BAKKER, die aan de orde stelt punt 11 (verkiezing van oen hoofdbestuurslid in do vacature-Ds. B. P. Plantenga). Bij enkele caiididaatstolling wordt door de vergadering bij acclamatie benoemd de lieer Ds A. H. van Droo- gp, van Deventer. Hierna verkrijgt Dr. H. P. SCHIM V D. I.OEFF G. Lzn het woord, tot het honden van zijn referaat: „Welke verschillen in levensbeschouwing tus- schen modernisme en orthodoxie m- - (en in 't oog worden gehouden nevens de overeenkomst in wereldbeschou wing ei» leer, door Px-of. Eerdmans in zijn boekje tusschen beide groepen aangewezen? Spr. vangt aan met de beweging oni een middelpartij te stichten, aan le halen. Die eenheidsbeweging is spr. sympathiek, maar hij kan dal niet beter bewijzen dan door er zich niet bij aan le sluiten en zich tc be geven bij de partij die links staat van elke centrumpartij. Het is noodig dat een linkerzijde blijft strijden en de vrijheid handhaaft die wij danken aan een vorige generatie. Modem en orthodox ziin geworden tot erkende verzamelnamen. En onder beide valt een bonle verscheidenheid, zoodat de zuivere vergelijking te ma ken niet gemakkelijk is. Zoowel links als rechts is er de persoonlijk onder vonden waarheid zoowel links als rechts Ss er het besef vnn afhankelijk heid. Sommigen beweren, dat de ver schillen tusschen links en rechts slechts in vorm en klank, bestaan. De juistheid daarvan laat spr. daar. Schriftcritiek in practijk vindt zoowel onder orthodoxen als modernen ijveri ge beoefenaars. Men moet wel blind ziin, om niet de verschillen te zien in de Christo- logi. En toch zijn er ook hier alweer toovele tusschenvdrmen. In alle kwes- lies blijkt het moeilijk een scheidings lijn tusschen orthodoxie en modernis me, te trekken. Spr gelooft, dat er één vraag te beantwoorden is, waarop de orthodoxie een antwoord geeft, dat de modernen verwerpen. Zoo ligt er een bergrug tusschen links en rechts, .waardoor de passen nog niet gevonden zijn. De vraag, die spr. bedoelt, is „gclooven wij aan bijzondere openba ring En de verwerping van die vraag wordt den modernen door de orthodoxie euvel geduid. Het moder nisme acht Gods openbaring voortdu rend, de orthodoxie beschouwt haar als geschied. Wij houden ons over tuigd. dat wat de orthodoxie als een bijzondere openbaring aanneemt, oen vroom zelflredrog ïs. In verband met de gestelde vraag spreekt dr. Van der Loeff van de orthodoxie en het moder nisme als van tv.ee rivieren, die dicht bij elkaar ontspringen, maar dan iu verschillende richting gaan. Spr. maakt ecu vesgelijking tus schen orthodoxie en modernisme als tusschen twee menschen. Ieder ber.it kapitaal, ieder trekt daarvan dezelfde rente maar voor den een is liet kupiUml op zijn naam vastgezet, voor den ailder niet. En de een voelt zich gerust, omdat het kapitaal op zijn naam staat de ander lacht daarom en zegt onze opbrengst is immers ge lijk I Iemand heeft eens tegen spr. gezegd: gij modernen moeten volgens uw leer' verdraagzaam zijn, en wij mogen liet volgens do onze niet zijn. Daarmee is spr het eens. En do (trom is het ook juist, dat wij het zijn, die het roe- in handen moeten hébben. Wij moeten voortzetten een strijd, die is de strijd om ons bestaan. (Applaus). Het besef vnn een levend contact met God doet ons het gemis van een bijzondere openbaring niet zoozeer ge voelen. Wij buigen het hoofd voor Gods mysterie, doeh uit dat ondoor grondelijke straalt eeuwig Licht ons tegen, het beschijnt ons pad en is ons een eeuwige troost in leven en ster- Spr. eindigt onder daverend ap plaus. Ben zevental debaters melden zich aan. De eerste, do heer ds. ELDE- R1NG uit Rotterdam, betoogt, „dat het niet te doen moet zijn. om de macht in staat en kerk. maar dat de partij een strijdende partij, een eccle sia militans moet blijven". Wij moe ten tot ons trekken de onkerkelijke vromen, zegt hij. Ds. HUIZ1NGA is voorstander van de eenheidsbeweging, die z. i. van zeer overwegende beteeken is moet zijn. Op het godsdienstig leven in ons land zal die van beslissenden invloed zijn. Prof. EERDMANS is de derde de bater. (De vergadering duurt voort). SOLSER EN HESSE. In den Schouwburg Dinsdagavond hel bekende tweemanschap Solser en Hessc andermaal. Dat wil altijd zeg gen: een goed bezette zaal. Gister avond was de schouwburg ook wee'r, behalve sommige gedeelten der bal- cans van onder tot boven bezet. De avond begon met een kluchtje „Truida", dat weinig deed. Toch wa ren alle meespelen deoi zeen* verdien stelijk en zeer gechargeerd, zooals van hen vereischt werd". Na het op treden van Louise Fleuron kwam e'r een Duiitsch kluchtje, „De gebroken Spiegel", dat door zijn bijzondere geestigheid do bezoekers tranen deed lachen. Het dwaze en onmogelijke gegeven van een luitenantsoppasser, die een grooteu spiegel breekt en dan, w neer de luitenant wat befuifd ont- waakt en voor den spiegel gaat staan, des luitenants spiegelbeeld gaat vormen, »s een allerkocldi-gste vondst. Het spel van den oppasser (Joh. li. Overbeeke) en Van Rhenen (Solser) was uitmuntend. Na de pauze werd weer opgevoerd het succes-stuk: „Koon j'ook op de bruiloft van Mietje?" Dit allergees tigst de Amstcrdomscbe volkszeden ty pee ren de schetsje had ook nu weer een volledig succes. Alle spelers en speelsters, maar vooral Solser zijn hier van oer-komi- sche kracht Zondag gaat het nogmaals. BOTSING TUSSCHEN AUTO'S Dinsdagmiddag zijn op den hoek van Ged. Oude Gracht eu Groote Houtstraat twee auto's in botsing ge komen de eerste toebehoorend aan jhr. H. J. Deuta vah Lennep, de twee de aan dr. A. E. ten Oever. Beiden reden met geringe snelheid, maar de bestuurders hadden eikaars signalen niet gelioord, waardoor het ongeval plaats vond. Vun de eerstgenoemde auto werd oen lantaarn beschadigd, van de tweede een as verbogen. Overigens liep het geval goed al. Beide auto's konden „op eigen kracht" verder gaan. HAARLEMSCHE ROODE KRUIS- TRANSPORTCOLONNE. Dinsdag werd door deze vereen i- ging een bijeenkomst gehouden in de M'ditai're zieken inrichting alhier, om te geraken tot de oprichting van een 2e sectie. In den vorigeu winter namen een 25-tal leden deel aan den cursus, welk gedeelte nu de le sectie vormt. Nog eenige leden kunnen worden toegelaten voor den in den a.s. win ter te houden cursus, die geheel kos teloos wordt gegeven* VOOR HET LIGHALFONDS. Van Mevr. A. S. werd f 1000 ont vangen, met toezegg ng van dit be drag elk jaar te mogen ontvangen. De vereeniging werd daardoor u verblijd. In de vorige week werd van den heer Joan H. A. K. te Bloernendaal toezegging ontvangen voor een jaarl. bijdrage van f 5 en van de 1 cents- Vcreeniging te Bloernendaal en Zand voort haar oogst over September jl. tot een bedrag van 8000 centen. Gearresteerd. De mijnwerker J. vV. uit Westfa- len is op hevel der arrondissements rechtbank door de politie gearrestierd, wegens diefstal, v. V'. is de man, die eenige maanden geleden een paar schoenen kaapte, daarna (men zal zich hot geval herinneren) den inspec teur V. d. Broecke met een mes ver wondde en ontvluchtte door het Spaarne over te zwemmen. Nieuwe brievenbus. Naar ons wordt meegedeeld, 2al een brievenbus worden geplaatst in de Oosterstraat No. 42, hoek Vooruit gangstraat en de eerste lichting ge schieden op Donderdag 26 Octobor. 10.45 ra. Turfcollecte. De gisteren ten behoeve der Tsrnël. annen binnen deze gemeente gehou den jaarlijkse he turfcollecte heeft op gebracht de som van 383.53 1)2. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 4 timmerlieden, 1 machiDale houtbewerker, l wa genmaker, 2 meubelmakers, 1 mo delmaker, 3 metselaars, 7 opper lieden, 1 stuce.door, 1 witter, 3 machinebankwerkers, 1 monteur, 6 grofbankwerkers, I metaaldraaier i vuurwerkers, 2 ketelmakers, 4 burgersmeden, 8 machinisten, 8 sto kers, 2 electriciens, t instrument makers, 1 Koperbankwerker, 1 ko perslager, 3 loodgieters, 1 schoen makers, zadelmaker, 9 kleerma kers, 12 schilders, 2 behangers, i stoffoa rders, 5 bloemisten, 4 tuin lieden, b grondwerkers, 1 bakker, I banketbakker, -= alager, 9 krui deniersbedienden, 4 kellners, 9 ma- gazijnknechts, iO loopknechts, 3 huis knechts,—sigarenmaker, 6 kantoor bedienden, 1 boekdrukker 4 letter zetters, 1 lithograaf, 1 binders, 13 losse werklieden 1 dienstboden, II werksters, 8 naaisters, 1 kook sters, 9 huishoudsters, 8 vrou welijke kantoorbedienden, adspl- rant bouwk. opz., steenhouwers- voegers, 5 Koetsiers en voerlieden 1 boerenknechts. Van 't Kantongerecht Uitspraken. Heden weiden de navolgende uit spraken gedaan J. van te Haarlem, en 13 ande ren, overtreding Arbeidswet, 5 boe te of twee dagen hechtenis, 3 boete of twee dagen hechtenis, 2 boete of één dag hechtenis. 1 boete of één dag hechtenis, en twee maal 2 boete of twee maal een dog hechtenis. J. V., te Velsen, en H. P. B., te Haarlem, overtreding Jachtwet, bui lden 10 boete of vier dagen hech tenis. C. de V., te Spaarndam, visscharij- overtreding, 3 boete of twee dagen hechtenis. J. 11. A. de C., te Velsen, en Th. F. B., te Amsterdam, overtreding Spoor- wet, No. 1 ontslagen van rechtsver volging, No. 2/3 boete of drie dagen hechtenis. J. L. van B., te 's-Gravenhage, en vier anderen, overtreding IJ kwel, 9 maal 1 boete of 9 maal een dag hechtenis, drie maal 1 boete of di 10 maal een dag hechtenis, twee maal /I boete of twee maal een dag hechtenis en 1 boete of een dag hechtenis. H. A. R., te Haarlem, en 4 anderen, strooperij, ƒ0.50 boete of een dag hechtenis, 2 boete of twee dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. C. H., te Haarlem, in dronkenschap de veiligheid bedreigen, 5 boete of drie dagen hechtenis. W. H., te Haarleminerliede, eon openbaren weg verspor ren, 3 boete of twee dagen hechtenis. E. V., zwervende, een paard op eens anders weiland laten weiden, vrijgesproken. II. J. R., te Haarlem, en 6 ande ren, loopen op verboden grond, 3 boete of drie dagen hechtenis. D. G., te Haarlem, en 25 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, 5 boete of vijf dagen hechtenjE, 5 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of drie dageu hechtenis, 2 hoe- te of een dag hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. C. v. d. K., te Velsen, ov ertraling Politieverordening Velsen, 3 boete of twee dagen hechtenis. L. K., zwervende, overtreding Poli tieverordening Schoten, 1 boete of een dag hechtenis. D. van K., te Bloernendaal. over treding Politieverordening Bloernen daal, 0.50 boete of een dag hech tenis. J. A. S., te Velsen, en 7 anderen, overtreding Verkeersveroixieuing van Bloernendaal 2 boete of een dag ihochtenis, 3 boete of een dag hech tenis, en 5 boete of drie dagen hech tenis. M. M. van L., te Haarlem, overtre ding Politieverordening Heemstede, 1 boete of een dag hechtenis. \V. F. J. L., te Bloernendaal. en 6 anderen, overtreding Motorverorde ning Heemstede, 25 boete of vijf da gen hechtenis, 15 boete of drie da gen hechtenis, 10 boete of vier da gen hechtenis, en 10 boete of drie dagen hechtenis. E. M te Amsterdam, en P. A. te Arnhem, overtreding Motor verordening Haarleminerliede, Na 1 10 boete of vier dagen hechtenis, ■No. 2/10 boete of drie dagen hech tenis. J. G.te Egmond aan Zee, en J. B. R., te Velsen, overtreding Provinci aal Reglement, 2 boete of een dag hechtenis. W. V. d. V.. te Amsterdam, overtre ding Motor- cn Rij wiel wet, 2 maal f 1 boete of twee maal een dag hech tenis. F. J. J. van W.C., te Heemstede, en 4 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel-Reglement, 3 boete of een dag hechtenis, 2 boete of een dag hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. Voorts werden er nog 7 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap, tot drie dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BENNEBROEK. Op den openbaren weg is een porte- monnaie gevonden' met gè'ldsw. in houd. Inlichtingen hieromtrent zijn ter Secretarie te verkrijgen. HEEMSTEDE. Bij de heden gehouden aanbesle ding van het vergrooten van den paardenstal en het bouwen van een w'agcnbergplaats met privaat op het terrein van den gemeentoreinigings- dieoist, is ingeschreven door R. A. van Amstel, te Heemstede, voor 1626.66. J. v. d. Vlek, te Haarlem, 1673. J. v. d. Putten, te Heemstede, ƒ1911. A. M. Cornelissen, te Haarlem, voor ƒ1921. A. A. de Oude, te Haarlemmer meer, voor 1975. Wouw eu Lodders, te Haarlem, voor 2087. W. A. Filippo, te Hillegom, voor 2140. De gunning is aangehouden. HAARLEMMERMEER. Verduistering. Ten nadeelo van den rijwielhande laar R. te Hoofddorp is een rijwiel verduisterd. De zaak is in onderzoek. Zekere J. v. d. W. wordt verdacht. IJMUIDEN. DE STAKING IN HET STOOM- VISSCHERIJBEDRIJF. Onze correspondent te IJmuiden schrijft d d. 24 dezer: De al gemeen e verwachting, dat he den een einde aan de staki ng zou komen is bitter teleurgesteld. We zou den geneigd zijn te zeggen, dat een ernstiger stadium is ingetreden nu de poging der uitsluitende reede- rijen, om door middel van de schip pers der stoomtrawlers-equipages aan te nomen op de door de reedere- vereeniging vastgestelde voorwaar den een besl.et fiasco heeft opgele verd. Niet een der aangeslotenen bij den Zeekedenbond heeft de circulaire den schippers in handen gegeven, onder teekend. Integendeel, zoowel op de vergadering te Egmond van het dek personeel, als op die van het machi- nepersoneel te IJmuiden ia met genoeg algemeeue stemmen besloten den strijd voort te zetten. Wel is de circulaire op die vergaderingen be sproken, doch in behandeling is ze niet genomen en werd er ook geen stemming over uitgelokt omdat uiet tot den Zoeliedenlxmd is gericht. Een meer dan bedroevend gevolg van, deze staking is, dat een zeer groot aantal arbeiders, die buiten 't conflict staan tot werkloosheid doemd worden, door het stilleggen van bet overgroote deel der stoom trawlers. Dat zijn in de eerste plaats de ha venarbeiders in de visschershaven, als vfechlossers, steenkolenweikers, vletterlieden cn in de tweede plaats de losse knechten der vischhandela- re'n. Met groote armoede voor pogen hebi>en deze arbeiders zich tot het col lege van B. en W. der gemeente ge wend, met het verzoek bemiddelend op te treden en een raadscommissie te benoemen die het initiatief zal ne men, bij voortduring der staking een oproep tot steun te doen voor deze menschen. Betreurd mag zeker worden, dat de Raad en B. en W. meenden, dat het oogenbllk van ingrijpen nog niet gekomen was en daarom besloten j o\er acht dagen het verzoek opnieuw onder de oogeïi te zen. Met dit al krijgt ook het stoomvis- schcrijbedrijf, dat ter nauwernoed of nog niet de débacle van 1909 te boven is, opnieuw een zóó gevoelt gen slag, J dat, wordt uiet spoedig tot een oplos sing gekomen, het gelteele voortbe-, staan van 't bedrijf ernstig bedreigd» wordt. En de stakers en uitgestote nen, voor zoover zij bij den Zeelie- denbond zijn aangesloten? Him is de troostrijke mededeeling gedaan, dat' zij over veertien dagen, dat is drie weken na de ingetreden staking, op vertoon van een stakerskaart, uit- koering zullen erlangen. Tot welk bedrag werd niet mede gedeeld. Vervolg Gemeenteraad Binnenland KEIZERLIJKE ONDERSCHEIDING. De Duitsche Keizer heeft aan de ver tegenwoordigers der Koningin, die den monarch namens Haar bij zijn jongste aanwezigheid te Aken hebben begroet, geschonken aan den luite nant-generaal Van Heutsz, die reeds bij een vorige gelegenheid het Groot kruis der Pruisische Orde ontving, Keizers photografisch portret met eigenhandige naamteekening, en aan jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, com missaris der Koningin in Limburg, het Ridderkruis le kl. (Grool^Officicr) der Orde van den l'ooden Adelaar vin Pruisen. MR. S. MULLER HZN. Mr. S. Muller heeft wegens slechten gezondheidstoestand ontslag genomen als wethouder van Rotterdam. PROV. BOND VAN RUNDVEE-FOK- VEREENIGINGEN IN NOORD HOLLAND. Deze bond hield te Hoorn een ver gadering. Wegens periodieke aftreding van den heer P. Stapel werd tot voorzitter benoemd de heer J. B. Wilken, te Nieuwe Niedorp, tot lid der commis sie van den coöperatieven aankoop de heer E. Huvnink te Twisk. Beiden nemen de benoeming aan. De begroeting 1912 werd goedge keurd. Medegedeeld werd nog dat de stie renverzekering wegens onvoldoende deelneming niet doorgaat. VOOR HET HAANTJE VAN DEN TOREN. In een Frieseh dorc vermaakte eene vrouw bij overlijden haar goudeu oor ijzer aan de kerk. De kerkvoogden hebben nu besloten het oorijzer te laten smelten en daar mee het haantje op den toren uik te vergulden! VOOR DE ACHTERGEBLEVENEN TE SCHEVEN INGEN. Nader wordt uit Scheveningen ver nemen dat 1L -M. de Koningin voor de weduwen der bemanning van der beide verongelukte Scheveningscbe loggere 460 eu 334 f 3GU beschikbaar heeft gesteld, dus in totaal f 600. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan in zake tiet ongeluk, gebeurd on 1 October 1911 aan boord van den Llmuidensclien stoomtrawler Gerberdina Johanna in den storm nacht van 30 September, toen de ma troos A. Zevenhuizen op de Noordzee overboord gespoeld en verdronken is. De raad schrijft het ongeluk uitslui tend aan het zware stormweer toe. Uit goede bron verneemt de N. C., dat de generaal-majoor H. C. A. Nee- teson, commandant der le divisie, die op 1 November bet leger met pensioen verlaat, in zijn commando zal worden opgevolgd door den generaal-majoor A. E. Roest van Limburg, thi specteur der Infanterie^ De VOORZITTER deelt mede, dat zijn ingekomen le. Een verzoekschrift van Dr. A. Huysumn, le Utrecht, en ,ui A. II. Baron Van Hardenbroo-k van Anuner- stol, te Lisse, betreffende de o\<n- schrijving van de huur van grond onder Heemstede. 2e. Een schrijven van het bestuur van den Neuerlaudschen Hond van Gomeente-ambtenaren. betreffende af schaffing van het vergelijkend on derzoek voor de vervulling van be trekkingen bij de gemeente. 3e. Een verzoekschrift van C. L. F. Sarlet, betreffende kostelooaen aanleg van dienstleidingen der gomeeute- duinwalerleid inc. 4e. Eou veirzoekschrift van het l»e- stuur van den Bond van Technici, betreffende de jaarwedde van den klerk-teekenaar aan de Gemeeutc- lichtfabrieken. 5c. Een verzoekschrift van A. II. Baron van Hardenbroek van Amiaer- stol, te Lisse, om vergunning tot het ernieuwen van de schutting langs zijn eigendom aan de Spanjaards- laan en tot het. maken van uitgangen in die schutting B. le. Een voorstel van B. en W. inzake de uitvoering van werken na bij de Amsterdamsche Poort. 2e. Een schrijven van VA'. Scheffer, te 's-Gravenhage, houdende kennisge ving van het overlijden van zijn dochter, Mej. E. C. Scheffer, in leven leerares aan de Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs to Haarlem. C. Dat voor de leden ter lezing is nedergelegd de rekening en verant woording over 1910—1911 van den cursus in handenarbeid der Vereeni ging tot bevordering van het onder wijs in handenarbeid in Nederland. D. le. Een schrijven van Gedepu teerde Staten der provincie Noord- Holland, ïen geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 27 September j.l. No. 7, tot wijziging van de regeling der jaarwedden voor het onderwijzend personeel bij het openhaar lager onderwijs. 2e. Een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen coedge keurde raadsbesluit van 27 Septcanlv-r j.l. No. 9, toi onderhandsche aanbe steding van de uitbreiding der koel installatie van het Openbaar Slacht huis. 3e. Een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 27 September j.l. no. 12, tot aanvaarding van voor straat bestemden grond. Een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 27 September j.l. no. 14, tot verhuring van grond aan den Zijl weg. GEMEENTEBEGROOTIKG. (Vervolg). (Zie ons Tweede Blad.) DE MIDDAGZITTING. Om 1 1/4 uur wordt de geschorste vergadering heropend. Aangevangen wordt met de behandeling der Begroo- tingsposten. Hieronder volgen de posten, waar over discussie gevoerd wordt. De nict- vermeldé posten worden zonder l»e- raadslngingen of stemming goedge keurd. ONTVANGSTEN. Post 96. (Gemeenteverslag). De heer KRELAGE heeft met genoe gen gelezen, dat thans meerdere zorg zal besteed worden aan liet samen stellen van het Gemeenteverslag, dat is vroeger niet gebeurd, hoewel toen de opmerking ook is ge maakt. Men verlangt een handig boek, dat met platen en afbeeldingen is ver sierd. Het boek moet unngonaam zijn om te lezen. Elders hoeft men een af zonderlijk redacteur voor dit Gemeen teverslag. De heer LOOSJES deelt roede, dut B. en W. overwegen, om het Verslag samen te stellen als de hoor Krelago wil. Wanneer daartoe de middelen ge vonden worden, zullen B. en \V. spoe dig met uitgewerkte voorsteik-u ko men. De lieer KRELAGE dankt voor de inlichtingen. Post 102. (Aanplakzuilen!. De heer KRELAGE merkt op, dat verleden jaar de Juridische commis sie vertraging gaf. Nu is het al de stadsaanplakker. Waar zul liet etude zijn Spreker dringt op spoed aan. De heer DE BREUK zegt, dat de stadsaanplakker inderdaad de kwade man is. Men overweegt maatregelen, om dien man niet op straat te zetten. Dat is niet gemakkelijk. I De heer KRELAGE meent, dat mea alvast kan beginnen enkele gebouwen niet meer te beplakken.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1