NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 8696 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. dojnderdaü zp uutubek ieii a Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telenhoon iaterc. 622Q. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderiyke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.3714 „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEPEBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels fhelke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuidcr Buifenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 27 OCTOBER. De Kroon: Optreden van „Het Vrije Tooneel".' OM ONS HEEN No. 1429 nabetrachting van den Gemeenteraad. De Ilanrlemscho gemeentebegrao- ling voor 1912 is in minder dan zes uur afgehandeld en zou in nog kor ter tijd onder den hamer door zijn gegaan, wanneer er geen algemeene beschouwingen waren gehouden, uit gelokt door den lieer I.evert en Mr. Thiel, dié respectievelijk spraken over de kosten van middelbaar en hooger onderwijs en over don arbeid van de Raadscommissiën. Het is riet heel duidelijk, hoe de heer Levert zich dat onderwijs en de beteekenis, die het voor de samenle ving heeft, voorstelt. Dat het geld, veel geld kost, is een onloochenbaar feit, dat de heele Raad het wel graag goedkooper hebben zou, ligt voor de hand, maar wat het nut kan zijn van dc oppositie, die de heer Levert er tegen voert, is mij niet klaar gewor den. Het is, dunkt me. 't geval van den huisvader, die klaagt over de hooge schoenenrekening, maar zijn kinderen toch niet op bloote voeten kan laten loopen. De heer Loosjes had volkomen gelijk, toon Lij, doorrede- neerende in de lijn van den heer Levert, dezon voor het alternatief stelde van eiken leerling den kosten de» prijs van het onderwijs te vergen of het heele middelbaar- en hooger onderwijs op te doeken. Daar dood de heer Levert bet zwij gen toe, wat te begrijpen is. Afschaf fing van dit onderwijs zou een evon groote dwaasheid wezen als bijvoor beeld het niet meer toelaten van trei nen of trams op Haarlems grondge bied. En wat het betalen van den kosten den prijs aangaat, ik taxeer het laag door te zeggen, dat de ouders van de helft der leerlingen daartoe buiten staat zou zijn. Welke schade dat zou tengevolge hebben voor de algemeene ontwikkeling, welke schade ook voor dc gemeente. Haarlem, kan ieder gemakkelijk be grijpen. De redeneering van den heer Levert loopt dus, meen ik, scheef en zoo doet vanzelf dus ook de beschouwing over den toestand van onze financiën, die hij er aan vastknoopte. Het is waar, dat veel wegens gebrek aan middelen niet dadelijk gedaan kan worden, maar ook, dat er veel in den loop van de jaren verricht is. In dit verband was een opmerking van den wethou- j der van financiën, Dr. H. D. Kruse- man, aardig en juist. „Toen ik mijn eerste millioen loende. had ik een groote verlanglijstnu ik binnenkort mijn tiende millioen zal leonon. is veel da&rvan vervuld, maar mijn verlanglijst veel grooter geworden." Zoo is liet en zoo moet het ook zijn. Een gemeente zonden1 onvervulde wensclicn zou een ware doode siad wezen, maar dan is ook de klacht van den heer Levert over openbare werken, die lang achterwe ge blijven, van oenigszins pessimisti sche 11 aard. Mr. Thiel klaagde er over, dat B. en W. te weinig gebruik maken van de adviezen dor Raadscommissies. Nu kan een buitenstaander zulke za ken moeilijk beoordeden, maar dat de tramcommissie niet gehoord weid over een termijnverlenging voor de Hollandsclie Spoor, is wei «en merk waardig geval waar is ze dan .voor zou de leek zoo zeggen. E11 de wethouders wareai dan ook over de klacht zoo vervuld, dat 's middags bij het behandelen van de posten, toen gevraagd werd waar verschillende voorstellen bleven, tot tweemaal toe, onder gelach der vergadering, ten antwoord werd gegeven, dat die wel dra aan de commissies zouden wor den toegezonden. Natuurlijk schuilt hier een klein addertje onder het gras dat is de quaestie van bevoegdheid. B. en W. ais uitvoerende macht, wenschen niet, dat de Raadscommissies zullen worden commissies van beheer, in- plaats van advies. We vernamen, dat er bij de rechtsgeleerde Commissie een voorstel is om hun positie te rege len. Ik ban zoo vrij aan da resultaten van dien maatregel bij voorbaat te twijfelen er zullen, naast de voor schriften, die de wet er over geeft, toch altijd quaestiee van opvatting en inzicht overblijven, die het beste reglement niet oplossen kan. De behandeling van do begrooting zelf bracht al heel weinig nieuws en, in verband daarmee, zeer goringo wijziging in de posten. Tweehonderd gulden meer voor kosten van de brandweer en zevenhonderd meer voor de ontvangst van staan geleien op de Botermarkt zijn de eenige cij- ferveranderingen geweest. Het laat ste was een succes voor den heer Visser, die aJ moer betoogd heeft, dat do kooplieden op de Botermarkt zeer wel meer kunnen betalen en nu de meerderheid van den Raad voor zijn meening wist te winnen. Met instemming is de lof aange hoord, dien de liter K re lage (hij kan T woten) aan den heer Springer bracht. Het aantal persor.on die hem als een doldrieste boomenomliakkor beschouwen, is, naar mijn indruk, 111 onze gemeente nog maar heel klein men is sedert dc opgeschroefde cam pagne van vroeger wijzer geworden en heeft om zich heen <le bewijzen gezien van de bekwaamheid van onzon tuinarchitect Er is iots grap pigs in, dat hij zelf trouwens van den storm, die onder Haarlems burgerij tegen hem woedde, in 't geheel niet omgevallen is. Hij kende dat bij er varing en wist ook. wat er op volgen zou. Ik heb dat in verschillende ge meenten, vertelde hij mij destijds, al meegemaakt. Zoodra ik voorstel, in 't waarachtig belang van een bosch of plantsoen, wat veel hoornen te vel len, breekt de verontwaardiging los in den Raad, in de couranten, over al. Ik ben de ergste man ter wereld. Is liet eenmaal gebeurd, dan begin 1 de verontwaardiging langzamerhand te luwen, nog later schikken de menscheai zich in den nieuwen toe stand en eindelijk beginnen ze dien mooi en goed te vinden. De voorspelling is ook voor Haar lem uitgekomen ik dacht destijds aan liet bekende kinderrijmpje Ben je boos, pluk een roos. Zet die op je hoed, dan ben je mor gen weer goed. Iets kluchtigs was er ook in de zuurzoete discussie over het pemsion- neeren van den Commissaris van Po litie. 't Denkbeeld van den hoor v. d. Kamp, om liet dezen Rijksambtenaar door een bijslag op zijn pensioen mo gelijk te maken zijn functie neer te leggen, komt mij nuttig voor. Te meer omdat hij het zuiver hield van cijtiek op diens beleid. Daarom was de heer Modoo er naast, toen hij op perde, dat indien de Commissaris niet meer voldeed, aan de Regcering om een anderen moest worden ge vraagd. Daarop sloeg zeer juist het antwoord van den burgemeester, dal er geen aanleiding bestaat, daarmee bij de Regeer in g aan te komen. Maar dat is ook de quaestie niet, de vraag Is dezeof het niet beter is, een jongen man te hehbon aan het hoofd van de politie, en daarop kan ihet antwoord niet anders dan beves tigend luiden. Welnu, dan moet de Raad den ouden man door een hijslag op zijn pensioen in staat stel len, zijn ambt neer te leggen. Wat mij verwonderd heeft is, dat er nog dertien leden te vinden waren voor een voorstel-Moduo, oin het sub sidie aan het Koloniaal Museum in te trekken. Waarom is (Lat subsidie tot dusver verleend Omdat het Mu seum als stichting nuttig wend ge vonden, of omdat het te Haarlem ge vestigd is In beide gevallen was er nu voor intrekking geen grond, daar liet museum niet verminderd is cn zeker nog enkele jaren in Haarlem gevestigd blijft. Zoo is er in deze bcgrooting weinig onverwachts geschied. Behalve de motie-Bregonje tot afschaffing van de kermis. Die viel <oJs een donderslag uit een helderen hemel, maar deed evenmin kwaad als een wezenlijke donderslag, omdat ze op raad van den voorzitter weer ingetrokken werd. Dat advies was goed wie den Raad kent, weet wel, dat hij, moest er d a d e 1 ij k over de motie ge stemd worden, die zeker zou hebben afgewezen. De heer Brcgonje zal zijn motie opnieuw indienen en hoe zij dan ontvangen zal worden, kan nie mand zeggen. Misschien sneuvelt de kermis ook nu nog niet, maar haar levenskansen komen mij voor. bij dezen Raad minderend te zijn. J. C. P. Stadsnieuws SOlP.éE MUSICALE—E. A. CATS. Voor* een niet groot, maar zeer belangstellend publiek gaf gister avond onze stadgenoot de heer E. A. Cats een soiree musicale in do con certzaal van „De Kroon" daarbij geassisteerd door den bekenden Bloc- mendaalschen tenorzanger den hoer Jac. van Kempen en de niet minder bekende pianiste, mej. Hcnriotle Roll, van Amsterdam. Het waren een paa'r welbestede uren dio de toe hoorders daolr doorbrachten. De heer Cats toch behoort beslist tot dc ge lukkige soort uitvoerende kunste naars, wier spel onafhankelijk van meer of minder gunstige dispositie altijd belangstelling wekt om de echt muzikale eigenschappen die zich daarin openharen. Mij dunkt zoo, de heer Cats zelf is over zijn spel van dezen avond niet geheel voldaan. Het leek wel of zijne, wellicht door hei ongestadige, vochtige weer beïnvloe de snaren hem in het verwezenlijken van zijn muzikale intenties bemoei lijkten. Maar niettegenstaande dit kwamen zijn technische verdiensten herhaaldelijk en zijn muzikale bega ving voortdurend holder aan don dag. De variaties uit Mozart's A-<lur- Sonate, dc G-dur-Roinance van Beet hoven, de Romanza Andaluza van Sarasate, e. m. a. brachten den. vio list ruimschoots gelegenheid d e ver diensten te doen waardoeren. Vooral laatstgenoemd stuk minder be langwekkend als muziek dan als vi- ool-muzlek genoot een technisch zeer gelukkige uitvoering. Voor hot mooi gespeelde, zangerige midden deel in dubbele noten een bijzonder compliment. Of het goed gezien was, zoo kort nadat hot werk door een grootmees ter der vioolkunst hier is vertolkt, Gr.ogs C-moïL-Sonate op het pro gramma'te brengen? In elk geval de hoor Gats en laat ik hier tege lijk zijn zoer talentvolle begeleidster, mej. Henrietta Roll godenken heeft zijn toehoorders oogenblikkcn van hoog muzikaal genot verschaf! Met zeker niet minder grond kan ditzelfde gezegd worden van den be gaafden medewerker aan don soirée, den heer v. Kempen. Zelfs bon ik zeer geneigd hem het leeuwendeel in het succes an den avond toe te ken nen. Zooals hij zijn eerste viertal lie doren vooral die twee schier on bekende praebtsiukjes von Schubert zong, wel dat was eenvoudig mees terlijk. t ls waar. de uitgangen van woorden ais „leidend", „Schweben" en derg. klonken wat nasaal maar deze kleurigheden daargelaten valt or van zijn zingen, qua tech niek zoowel als wat de zéér intensief muzikale voordracht aangaat hoege naamd niets dan het allerbeste te zeggen. Natuurlijk is het eene lied op zichzelf van meer waarde, of beier voor liet weekgetimbreerde tenorge luid geschikt dan het andere. En zoo beviel mij b.v. van de Schumenrn- 1 iedere n „Stille Thranen" boter dan „Des Knaben Berglied" en sprak Krauss' „Zueignung" mij veel meer aan dan het daaraan voorafgaande „Vor meinem Fenstdr" met zijn harmonisch wel interessante, maar rhythmisch onbeduidende begelei ding; maar wat de voordracht als zoodanig betreft z e ik geen aanlei ding om van een meer of minder ge slaagd te spreken; v. Kempen s praes- tatie als geheel moet m. i. kortweg een meesterstuk genoemd worden. Ook deze solist genoot het voorrecht der intelligente begeleiding van mej. Roll. De concertgever en zijn beide gas ten mogen op hun art. stick werk ook van dezen avond met voldoening te rugzien. PHILIP LOOTS. VROUWEN ONTWIKKELINGS CLUB. In een de volgende week te houden vergadering van de Vrouwen-Ontwi k- kelingsclub, zal onze stadgenoot Ds. W. Bax, het onderwerp behandelen: „Tegelijkertijd onder de troode- en blauwe vaan". De afsluiting van d^Am- slerdamsche trekvaart bij Haarlem ten dienste van de te maken spoor brug is aangevraagd en afgekondigd tot 31 October; naar het zich Iaat aanzien zullen de werkzaamheden dan nog niet geëindigd zijn. Verlenging dér afsluiting is juist in dezen tijd van het jaar zoer ten onige- rievc der talrijke pulpvaarders, die deze maand daarvan reeds grooten last en schade ondervonden. BLOEMBOLLENCULTUUR. De lluarlemsche afdeeling van de „Alg. Vereen, voor Bloembollencul tuur" vergaderde gisteravond. Be handeld werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. Door de afdeeling werden géén nieu we voorstellen gedaan. Men besloot zich voorts te onthou den van het stellen van candidaten voor het Hoofdbestuur. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 18 tot en met 24 Ootobér zijn voorgekomen: Te Haarlem 6 gevallen van rood vonk en 3 gevallen van diphtheritis. Te Zaudvoort 1 geval van diphthe- rit.s. Te Haarlemmermeer 1 geval van diphtberitis. Te Schoten 1 geval van diphtheri- tis. GEHEEL-ONTHOUDING. In de Woensdagavond gehouden vergadering van de afd. Haarlem der Ned. Vereen, tot afschaffing van alco holhoudende dronken, werden dewin- torwerkzaamheden vastgesteld. Allereerst het houden van een feest- vergadering met een daaraan te ver binden verloting, waarvoor de voor werpen door de leden aan het bestuur zullen worden geschonken. Tot het organiseeren van dezen avond werden een viertal dames benoemd, de op brengst zal komen ten bate der pro paganda. Vervolgens het houden van een ver- gaderiug voor de leden aangesloten bij «ie coöperatie „Vooi uitgang" en bij het-Haarl. Arbeiders-Secretariaat, wat het plan van hot vorig jaar was. Eveneens een vergadering, waar voor de heer Ten Broeke, en een waar voor de lieer Ootrnar zal w orden uit- gc-noodigd. Nog een tweetal vergaderingen, waarin het woord zal worden gevoerd do or den hoer Ds. Bax. over het Intern. Congres tegen het Alcoholisme, gehou den van li—lti September te Scheve- ningen. Een Nieuwjaarsavond, zooals het vc-rig jaar door de afdeeling werd ge houden .benevens nog een tweetul voordrachtavonden, en een debat- avond .zuo mogelijk, vormen te za- inen de winter-propaganda. De herstemming voor een lid van hot Hoofdbestuur had tot gevolg, dat dc heer Jan Gerhard gekozen werd. De verkiezing van een vertegen woordiger in iiet Centraal Comité werd nungehouden tot de Deceniber- vergadering. Bij de rondvraag werd nog medege deeld, dat de tooneelvereeniging, on- derafdeeling dor afd. Haarlem, bin nenkort een uitvoering zal geven. Faillissement Door de Arr.-Rechtbank alhier is bij vonnis van 25 October 1911 in staat van faillissement verklaard J. B. Anthonisse koopman en winkelier te Haarlem, Vrouwesteeg. Recht e r- C omm ie sa ris Mr. J. D. Pasteur. FEESTAVOND le HAARLEMSC1IE L1GHALCLUB. Men schrijft ons Een filler aardigste feestavond bracht j.J. Dinsdagavond de jeugdige leden van de le Haarlemsche Lighalclub bij een in het zaaltje van Café Phoenix aan de Parklaan. Uit waardeering voor de ijverige ert sympathieke prikkanrtenverecniging had bej. M. J Doncker. maar laat ik liever het woord geven aan den pre sident, den heer Jacques Wolff, die een openingsrede uitsprak, waaruit we eigenlijk alles kunnen vernemen: Het bestuur mijnor Vere&niging heeft mij als voorzitter opgedragen dezen lichtbeeldenavond te openen. Nu wilde ik gaarne bij deze woordjes nog een paar bijvoegen. Gij allen zult nu wel denken, hoe is deze avond ont staan Daarom zal ik u dit om te be ginnen uitleggen. Hoofdzakelijk lieb- ben wij dezen avond te danken aan de goedheid van mejuffrouw Doncker, die zoo welwillend is geweest, hare prachtige tooverlantnarn met zoovele platen aan ons af te staan. Aan haar moeten wij allereerst dubbelen dank brengen voor de groote liefde, die zij aan het I.iqhalfonds toedraagt, want daarvoor is immers deze avond. Ten tweede moet ik u allen bedanken voor de gelden, die wij van u gekregen hebben. Wij hebben na de optelling er van gezien, dat wij zelfs veel meer, dan wij dachten, van u hebben ont vangen. Dus daarom nogmaals onzen dank. Naar wii hopen, zult gij i-llen veel gebruik maken van de programma's er ons altijd blijven steunen bij onzen arbeid. Want is het dan geen noodza kelijk diner, om menschen te onder steunen, die lijdende zijn aan de tu berculose Daarom zullen wij strij den tegen die ziekte en ons wacht woord is dus „Strijd tegen de Tuber culose 1" En wordt lid van onze club en gij doet een -oed werk. Na de voorstel ling zal hiertoe een gelegenheid wor den geceven aan de cassa alhier in de zaal. Ik hoop, dat gij allen hieraan ge hoor zult geven. Gij kunt als contribu tie zooveel geven als gij wilt. Deze wordt elke week. Vrijdag of Zaterdag door den Lode onzer club afgehaald. Hiermede onen ik dezen avond en spreek den wenscli uit, dat gij u allen zult amuseeren. Nu, daaraan heeft het niet geman keerd. maar het was ook een mooi programma Na de openingsrede werd een serie lichtbeelden vertoond van een reisje over Wiesbaden naar Lu- zern en Góschenen, vervolgd door een reisje naar Milaan. Kmradin en Oost- Zwilserland, prachtfoto's, alle zelf ge kiekt door mej. Doncker en door haar met onderhoudende on leerzame uit leggingen duidelijk gemnakt, die heel wot he's, ho's en ha's aan het jonge publiek ontlokten. Na de vermoeienissen van zoo'n rt-isje zaten we rustig en genoeglijk te luisteren naar een komische voor dracht van <lcn voorzitter, ..een vers, do: als een nachtkaars uitgaat" en waarin hij zelf plezier had, eu naar een ruzie-uchtige scène tusschen een aanjeskoelsier en een chauffeur, voor gedragen door de bestuursleden E. van Gogh en K. Droste, die gelukkig werd bijgelegd en eindigde in een vriendschappelijke en hartelijke eens gezindheid voor het Lighalfonds. Het belangrijkst en hierin verloo chende het bestuur zich niet, vond 't de dubbeUieskwestie. Want nauwe lijks in het pikdonkere zaaltje aange land, werd ik aangeklampt door den eere-voorzittor, die me met groote vol doening fluisterend aan het oor ver telde, dat de zaal uitverkocht was. en ze wel 16 nij elkaar hadden. Ook bij de andere bestuursleden liep ik spoe dig in het donker in den kijkert. en vernam ik beurtelings en toch in eens de beste vei zekeringen van het welsla gen van de uitvoering, dat ze de zaal voor een kleinigheid hadden, geen plaats onbezet was, ja. nog publiek hadden moeten terugsturen, veel kwartjes waren gegeven, enz., enz. De penningmeester maakte dan ook van liet tooi eet bekend, dat de totaie ojbrengat achttien gulden bedroeg. Een luid applaus, waarmede ook e'k nummer van het programma har telijk werd beloond, volgde op dit met groote voldeoning bekend gemaaate succes. Tot slot lubben we. als „Varia" op riet programma vermeld, een 40 tal lichtbeelden gezien, waarvan som-u ge het de jeugd deed uitschateren van pre! Een aardig intiem feestje was let. Vele ouders waren meegekomen eu al lemaal hebben ze genoten veisn lieb- ben zich verlustigd ieen avond, die gewijd was an een grootsch en nui- tig streven. MUSEUM VOOR SCHILDERIJEN. Naar ons wondt medegedeeld heeft de heer J. O. Kranig verklaard, geen herbenoeming als directeur van het Museum voor Schilderijen te wen schen. E. FELDER Jr. Heden is overleden do heer E. Fel- der Jr., oud-voorzitter van de Haar lemsche afdeeling van den Nederl. Broodbakkersbond, die later tot eore- 1 d van die afdeeling is benoemd we gens de verdiensten, die hij voor dio vereeniging had. De heer Felder bewoog zich voorts op verschillend gebied. Hij was lid van het Haarlemsche Comité voor da Vrije Universiteit te Amsterdam, vice-penniingmeestér van de Haar lemsche afd. van de Vereen, tot be vordering der Homoeopathie in Ne derland en bestuurslid van de Anti- rev. kiesvereeniging ..Nederland en Oranje". De overledene hereTste den leeftijd van 54 jaren. DE JONGE VOORUITSTREVENDE VRIJZINNIGEN. Dinsdagavond werd door bovenge noemde vereeniging een bijeenkomst gehouden. Het voornaamste punt dat behandeld werd. was het verslag uit te brengen door de heeren Pigge en De Kanter van de Algemewe Bonds vergadering, die Zoifdag j.l. te Rot terdam was gehouden. Op de bijeenkomst werd vastgesteld een concept-reglement voor de stich ting en instandhouding van 'n bibli otheek op vrijzinnigen grondslag. Het bestuur werd volmacht gege ven om pogingen in het werk te stel len tot oprichting van een leeskring De vergader.ng, die goed bezocht was, werd hierna gesloten. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID Aan het voorloopig programma dér winlerbijeenkom6ten Yan de Maat schappij van Nijverheid en het Na tuurkundig gezelschap, oritleenen we dat in November een bezoek aan de drukkerij „Senefelder" te Amster dam wordt gebracht. In December wordt gehouden een lezing door Dr. J. J. Hallo over de Spectraal analyse. Deze lezing wordt voorafgegaan door twee cursusavon-' den voor de leden van het Natuur kundig Gezelschap. In Jauuari leringen van den heer W. II. Cool, le Luit. der Genie te Breda over „Vliegmachines", toege licht met projecties en modellen en van den heer F W. Brnat te Delft over „.Centrale Verwarming". In Maart lezingen van den heer df. J. J. Hallo over Natuurkundige Ster- rekuude. Deze lezing -.roodl ook voor afgegaan door twee cursusavonden voor de leden van het Natuurkundig Gezelschap en een lezing over een nader aan te kondigen onderwerp. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Meikever. Gistermorgen ie op den tuin van den heer P. Nelis en Zoon aan de Koedtefiaan een Meikever gevon den. Alhier is opgericht de voetbalclub Prinses Juliana. Zij zal a.s. Zondag haar eersten wedstrijd spelen tegen Vios. Haar terrein is gelegen aan den Voorweg, tegenover de Prolesiaut- sche kerk. HILLEGOM. De vergadering van den Raad, be legd togen Vrijdag 27 October 1911, des voormiddags 10 uur, ls uitgesteld tot nadere aankondiging. HAARLEM.MERL1EDE c.a. Raadsvergadering te houden op Za terdag 28 October 1911, des voortui d- dags te 9 1/2 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Berichten van P. Th. Dijfczeui en H. N. v. BoUrgonje voortzetting huur gemeenteland. 3. Benoeming hoofd der O. L. school te Spaarnwoude. De voordracht luidt: 1 J. van Noord, te Leiden; 2. B. J. Hartman, te Boniebroek, 3. F. Reindersnm te Leiden. 4. Vaststelling Gemeente-Begroe ting, dienst 1912. 5. Voorstel van B. en W. tot onbe

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1