RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden dooi jongens en meisjes, die ,,Voor Onze Jeugd"' lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmorgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd fn verband met het aantal oplossin gen 011 op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Eddy Groenoveld) Het geheel bestaai uit 35 letters en is een prettige en nuttige instelling in Haarlem. 23 25 28 30 is een rivier in Spanje 16 18 20 is een huisdier 12 22 21 26 34 29 vindt men in oen bergland. 13 11 33 17 31 19 vindt men aan een paard 16 10 15 5 is een lichaamsdeel 4 7 14 9 is een kleedingstuk 6 2 32 32 33 3 is een plaats in Gel derland 1 28 27 is een bergplaats 8 11 15 24 31 35 ontmoet niemand graag 2. (Ingezonden door Jenticn en Jo Been.) Zet achter een hoofddeksel een leng temaat en daarachter het omgekeer de van de lengtemaat en ge krijgt een plaats in Zeeland. 3. (Ingezonden door Jan Westera.) Mijn 1ste duidt een tijdstip aan, Mijn 2de is een drank Mijn geheel beduidt een Afrikaan, Heel ver wel hier vandaan. 4. (Ingezonden door Teunis Kok.) Met B ben ik een dier. Met 11 ben ik een mensch. Met M ben ik een water. Met T ben ik een vloeistof. Met L ben ik bij den schoenmaker. 5. (Ingezonden door Martinus Bonke.) Mijn geheel bestaat uit 10 lettors en is een voorwerp, dat dikwijls aan ta fel gebruikt wordt. 4 7 6 is een rivier. 1 3 9 4 treeft men aan dieren. 10 2 8 maakt ge op school. Naar een 5 6 2 4 verlangen giroote jongens. 6. (Ingezonden door J. W. Ran). deb isb re rdan een vr goe een uur iend ete ver 7. (Ingezonden door Sophia Ilin- richs.) Het draagt de Koningin het kan H heelo land doorreizen, maar 't moet eerst natgemaakt. Ra, ra, wat is dat 8 (Ingezonden door Lucie L. Spaan.) Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt. 9. (Ingezonden door Arie Dunnebier.) Plaats achter elkaar een dier, een ven oormiddel en een boom en ge krijgt een stad in Nederland. 10. (Ingezonden door Cor en Nanno Nauta.) Zet onder elkaar Een plaats in Overijscl Een stad in België Een rivier in Nederland Een plaals in Friesland Een plaats in Limburg Een rivier in Pruisen Een plaals in Noord-Holland De boginlcllers vormen den naam van een dorp in Overijsel. 11. (Ingezonden door Mario Land- meijer.) Mijn 1ste en 2de duidt iemand aan, die niei jong meer is. Mijn 3de hoort bij een oude wapen rusting. Mijn geheel is een plaats op Texel. 12. (Ingezonden door Johanna Kerk- man.) Wat leest ge hieruit T1U TUI TRI TIU F TRI TRI TRI TRI Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van vorige week zijn 2. Greta Breda. 3. Ratelslang. 4. Wie het onderste uit de kan wil hebben, valt het lid op den neus. Kan peer kat liet Anna wild wieden neus valk ik dop Lien brandnetel buit hoed vest hert. 5. Tripolis. 6. Wie als een vriend hier binnen gaat. komt nooit te vroeg, maar steeds te laat. LIP M E D A N GOUDZEE TEMPELHOF RIDDERSPOOR HAAMSTEDE LEIPZIG SPONS VOS R 8. Vierlingsbeek. 9a Engelsclunanplaat. 10. Vleugel vlegel. 11. Hoorn. 12. Het is de 11de van de 11de maand van bet 11de jaar dezer eeuw. Goede oplossingen ontvangen van Willem v. Wilsum 12. Jacoba Z. v. d. Veld 7. J. W. Ran 8. Betsie en Annie Stavenuiter 8 van de vorige weck. Marie Akersloot en Neel Janseu 3. Zus Duursma 12. 11. Honing 9. Iris 10. Jacoba v. d. Schaar 6. Jan de Bruijn 8. Alio Dunnebicr 9. Jan H. Bruijn 11. Teunis Kok 8. Cato Sinink 8. David Süiiuk 8. Cornelis SneUens 8. Jo Verton 10. Cornelis Heemskerk 11. Cornelis en Nanne Nauta 11. Piet de Veer 6. Corry v. Dalen 11. Marie Landmeijer 11. Marie en liep Uuijzenaars 11. A. Janse 12. Netje en Fielje Dusschoten 8. Johanna Kerkman 4. Nelly Mooren 7. A. A. C. Möhring 2. Lucie en Agatha Spaan 12, Annie Boersma 8. Zonder naam 9. Willy Germeraad 10. Jacobus v. Bommel 11. Lena ICoeleveld 12. Betje Verbeek 11 en 12 van de vori ge week. Johanna Francken 8. Marietje Cramer 6. Jan Huiier 11. Cor Huijer 11. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Willem v. Wilsum.) 1. De bok stelt zich aan als een wilde. 2. Woensdag mooi weer. Donderdag regen. 3. Wie gaat mee naar het bosch 4. Neen, hoor, niet doen 1 5. Nee, baas, nee, Koen heeft het gedaan 1 6. Wat ziet dat goed er goor uit 1 7. Zeven aarden potten hadden wij. 8. Mijn vriendin heet Helena Veen, is dat geen -mooie naam? (Ingezonden door Cor en Nanne Nauta.) 9. De troepen bleven vier weken in het kamp, en keerden toen terug. 10. Men droeg den ongelukkige op een baar naar het ziekenhuis. 11. Er is geen hout meer voor het fornuis ga vlug een bos koopen 1 12. Om niet opgemerkt te worden, had de agent zijn helm onder zijn ca pe verborgen. 13. Sedert den dood hunner moeder, bedelden de kinderen. 14. In de advertentie las ik, dat uwe ouders hun zilveren bruiloft zullen vieren. io. In den gevel van het Stadhuis staan de stamiboeldeu der Graven vj Holland. BEGRAVEN NAMEN. 1. Amerika. 2. Puiiaiuu. 3. Japan. 4. Portugal. 5. Wee nen. 6. Etna. 7. Azor. 8. Karo. 9. Bello. 10. Fannie. 11. Bruno. 12. Jan en Arie. Goede antwoorden ontvangen van Willem v. Wilsum 12. Jacoba Z. v. d. Veld 12. Betsie en Annie Stavenuiter 4 van de vorige week. Marie Akersloot en Neel Jansen 6. Zus Duursma 12. H, Honing 8. lierman Bonke 12. Iris 12. Jacoba v. d. Schaar 12. Jan de Bruijn 12. Arie üuimebier 12. Teiuns Kok 12. Cato Smiuk 12. Da\ïd Smiuk 12. Jo Verton 12. .Cornelis Heemskerk 12. Cor en Nanne Nauta 12. Corry v. Dalen 12. Marie Landmeijer 12. Marie en Bop Uuijzenaars 12. A. Janse 12. Johanna Kerkman 6. Nelly Mooren 8. Annie Boersma 12. Zonder naam 12. Willy Germeraad 12. Jacobus v. Bommel 12. Lena Koeleveld 12. Betje Verbeek 12 en 16 van de vorige week. Johanna Franckon 12. Marietje Cramer 12. Jan en Cor Huijer 12. BERICHT WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: Willem van Wilsum. Johan Lots (2 inzendingen). Clara Bon. Jaooba v. d. Schaar. Een meisje, dat onbekend wil blij ven. Cornelis van Gelder. Alle inzendingen worden vóór of op Woensdag 22 November verwacht. JOIIAN'S SINT-NICOLA ASA VOND. Ik weet zeker, dat de gulden op, i schrijftafel lag, toen Mina de boodschappen binnenbracht, zuchtte Mevrouw van Deldeii. Nu, wegloopen kon een gulden niet. antwoordde haar man, als je het zeker weet, moet de gulden dus weggenomen zijn en dan zal een ge streng onderzoek ook zeker de schul dige wel aan het licht brengen. Ik geloof niet, dat er iemand meer in de kamer geweest is, vóór ik hein miste, toen ik om vijf uur oen brief wildé gaan schrijven; en ik zou bovendien mei weten, wie ik van on eerlijkheid verdenken moest. Muartje, de keukenmeid, was dien dag juist naar Z. omdat haar moeder ernstig ziek is. De kinderen hebben na school tijd in den tuin gespeeld en ik weet zeker, dat er geen vriendjes of ken nisjes bij hen waren. Nu, dan zal ik Mina eens een ernstig verhoor afnemen. Misschien heeft zij in geldverlegenheid gezeten en is de verleiding haar te sterk ge weest. In dat geval hoop ik, dat zij dadelijk bekennen zal en wij er de justitie buiten zullen k\nnen laten, lleb je wel eens meer iets van oneer lijkheid bi; haar bemerkt? Wel neen, noe nooit! Ze dient mi anderhalf jaar bij ons, en het is een alleraardigst meisje, dat ik zolfs nooit on snoenen of liegen betrapt heb. Ik kan heusch niet grtooven, dat zij daar toe in staat zou zijn! Nu, wïi zullen zien! Stuur haar morgenochtend maar dadeliik even bii nnj! sprak de heer des huizes en hij verliet de kamer om naar zijn studeer vertrek te gaan. Hé, Mina, wat scheelt jou? waren Johan's eerste woorden, toen hij den volgenden morgen uit school kwam en do roode, behuilde oogen zag, waar mee Mina hem opendeed. Och niets, antwoordde Mina, en lien vlug naar de keuken. Daar moest Johan meer van weten. Wat is er met Mina, Moeder? vroeg hij dadelijk, toen hij in de ka mer kwam. Maar toen hij Moeders ernstig© gezicht zag en slechts tot antwoord kreeg, dot het iets was, wat de kinderen volstrekt niet aan ging, vroeg hij aïet verder, maar besloot Mina straks met bet een of andere vroolïjke verhaal van school wat op te monteren. Zeg, ie hebt zeker een standje gehad, hê, begon hij toen Mina de kof- fieboel had opgeruimd en in de kin derkamer ging zitten kousen mazen, heb je wat gebroken? -- Kom. vertel het nou! vervolgde hij, toen Mina geen antwoord gaf, dan zal ik jou vertellen, waarom we vanochtend op school zoo'n pret ge had hebben! Maar Mina schudde het hoofd. Ga maar spelen en laat mij hier met vrede; het is veel erger, en ik zal wel gauw bij iullie wegaaan; en ik heb het niet eens gedaan! en meteen be gon zij weer te snikken. Och, toe, vraag er nu maar niet meer naar; maak maar liever dat de kleintjes rus tig in den tuin spelen en laat mij hier alleen zitten! vervolgde zij. Ja. dat kan je begrijpen, ik wil 't precies weten. Ik geloof nooit, dat je hier weggaat, want Moeder bromt nooit, op je en 't zal nu ook wel zoo erg niet zijn! Vertel 't maar gauw, misschien kan ik Moeder wel zeggen, dat je 't niet helpen kon. Och, neen, dat geeft toch niets! Jo Moeder selooft mc toen niet! O, c is verschrikkelijk! en weer barstte Mina in tranen uit. Maar Johan was te goedhartig en ook te nieuwsgierig om haar zoo te laign zitten en het duurde niet lang, of hij had gehoord, van welk lealijk. ding Mina beschuldigd werd. Eu als ik het niet beken, zal je Papa het gerecht gaan en ik kan toch niet iets bekennen, wat lk niet gedaan heb? snifte Mina. Nu, als je het niet gedaan hebt, kan "nel gerecht je ook mets doen, dus wat kon dut je schelen, merkte Jo han op. Ju, maar die vreeselijke schande, als de politie bij ons komt! O, wat zal Moeder het vreeselijk vinden en ik kan toch ook nooit bewijzen, dat ik hot niet gedaan heb! Eu Moeder heeft nu jtegen den winter toch al zoo'n moeite om rond te komen! Als ik nu ook opeens thuis kom en niets meer verdien, weet ze beelmaal geen raad! En dan die verdenking! Niemand zal me ooit meer gelooven. Ik weet niet, waar ik heen zal gaan: Weet ie wat: ik zal je een gulden uil mijn spaarpot geven! Geef die dan aan Vader, dan zal 't wel weer good zijn! Neen, dat nooit! Dat zou gelijk staan met bekenuen! Eu ik heb liet immers niet gedaan! riep Mina ver schrikt. Ja, nu wist Johan ook niets meer te bedenken. Hij probeerde nog wat over school te praten, maar toen hij merkte, dat Mina niet eens naar hem j luisterde, ging hij de kamer uit en deu tuin in. Die arme Mina! dacht hij bij zichzelf. Kon ik haar maar helpen! Zou ze hef heusch gedaan hebben? Neen, ik denk het niet: maar Moeder zal toch ook wel ernstig reden gehad hebben om het te denken! In ieder geval, gedaan of niet gedaan, ik wou, dat ik haar nu maar helpen kon! Johan wist wel, dat Mina's moeder heel arm was en hard moest werken om voor al de jongere kindereu den kost te verdienen. En nu, het was juist Deceihber, nu zou Mina opeens thuis koiueui Hij was hard bang, dat zo den heelen winter honger zouden lijden! En zoo groot was zijn spaar pot niet, dat hij hen dan veel zou kunnen helpen! Toen hi' weer in huis kwam, hoor de hij zijn Vader juist tegen Moeder zeggen: Ze moet dan nu dadelijk maar naar huis gaan! En. opeens, was zijn besluit genomen! Vader, ik heb den gulden weggenomen! riep J ohan. Jij! riepen Vader en Moeder tege lijk in de grootste verbazing? Jij? maar Johan, hoe kwam Je daarbij? Ik... ff had geld noodig, om.... i... schriften en zoo te koopen voor school! Maar dat had je dan toch wol kunnen vragen? En je hebt zooveel schriften toch ook niet tegelijk noo dig! M at heb je met het overige dan gedaan? Dat... eb... dat heb ik versnoept! antwoordde Johan aarzelend, hij kon zoo gauw uiets unders bedenken en tiij eeuinaal begonnen was, moest hij toch ook wei volhouden. Ga dadelijk naar je kamer! sprak zijn Vader gestreng. Door jou schuld zou een onschuldige liéel veel lijden hebben gehad, lk zal je ge ducht straffen, en je behoeft er niet op te rekenen, dat van "t jaar Sint- Nicolaas jou iets brengen zal! Bedaard ging Johan de kamer uit en de Iran op. Ziezoo, dacht hij bij zichzelf, nu is Mina gered en mag zij hier blijven. En voor mij, nu, voor mij doet Moeder misschien wel een goed woordje en dan zal 't overmor gen ook nog wel goed afloopen. Wel gemoed ging hij ep zijn kamer zitten lezen. Maar zoo gemakkelijk zou hij er nu toch niet afkomen. Begrijp jij. boe onze Johan zoo iets heeft kunnen doen? sprak zijn Vader, toen Johan de kamer verlaten had. lk begrijp er niets van en ik geloof hel ook eigen lijk niet, gaf Moeder ten antwoord; maar waarom hij het dan zeide kun ik ook niet bedenken. —Misschien steekt er neg wel iets anders achter! In ieder geval moet hij •andaag en morgen op zijn kamer blijven en als hij voor Sint-Nicoïaas- nvond niet uit zichzelf bij ons gekomen is, om de waarheid te zeggen en be rouw te toonen, moet hij dan ook maar boven blijven, terwijl het feest voor de kleintjes gewoon door gaat! Het is misschien het besle. maar ik heb in oen feest nu heelemaal geen pleizier! was Moeders antwoord. Van harte hoop ik, dat vóór dien dag alles is opgehelderd. Maar, opgehelderd werd er niets! Mina was zeer verblijd te hooien, dat do gulden terecht gekomen was en dat het Mevrouw zeer speet haar on schuldig verdacht te hebben, maar waarom Johan toch voortdurend bo ven moest blijven, begreep zij niet. En ook 'ie kleintjes begrepen maar niet, waarom Johan. die anders allo avonden, bij den schoorsteen versjes met hen zong, nu niet. beneden kwnm en waarom Vader en Moeder toch zoo btxis op hem waren! Maar vanavond komt hij toch be neden, Moedor? want misschien komt Skit-Nicolaas zelf wel en dan moet Johan er toch bij zijn! Ik vrees van niet jongens. Moeders antwoord; want hoe dikwijls Moeder ook boven bij Johan geweest was, zij kon niets anders uit hein krij gen, dan wat hij den eersten middag al gezegd had en oprecht berouw ont brak bij hem geheel. De avond kwam. Dadelijk uit school 'wfis Johan weer naar boven gegaan en dezen keer viel het hem al bijzonder hard. Den heelen dag op school had hij over niets anders hooren praten, dan over liet moois dat Sint, dien avond brengen zou. Wat zou jij kriigen. Johan? vroegen de jongens hein. Maar Johan eaf hun geen ant woord en deed of hij zijn les nog over- leeren moest. Ja, hij wist wel, waar hij zoo op gehoopt had. Hij had al zoo lang naar een nieuwe mooie stoom machine verlangt en die zou ook vast dien avond wel gekomen zijn, maar geheel vrijwillig had hi) er afstand van gedaan, om Mina te helpen. Spijt, neen, spijt had hij er niet van, maar hij voeJde wel, Aat het hem heel moeilijk viel zijn rol nog langer vol te houden. En nu stond hij bovenaan do trap en luisterde. Tingelingelingl Daar kwam een pakje! Zekér voor éen van de kleintjes! Hii hoorde gejuich en gelach! Zou hij exen gaan kijken? Neen. dan moest hi; ook alles vertellen en dan zou Mi na nu nog xvggestunrd worden, na Sint-Nieolofts-ovnnd en dan was nl dat boven zitten ?n al die ellende Vader en Moeder boos, heelemaal voor riets gewoost! Neen, hij moest nu vol houden! ziin slraf zou morgen wel om zijn! Timrelingeling! Zou 't weer een pak- je ziin? Zou er voor hem ook nog iets komen? Hoor. wat waren ze nu aan 't loehen beneden! hoor eens, wat pret! Zou Vader strooien? En zouden ze'allemaal over den grond rollen.' O, luj wilde er nu niet langer naar luiste ren, en snikkend liet hij zich op zijn ltuikunt x allen en Verborg zijn gezicut ui Je kussens. Maai-, wat was dat? Wat hoorde hij opeens voor geloop op de trap? Was dut Vader s zware stap, die hij op de tr.»p hoorde? en xvai riepen de klein tjes toch? Een gulden gevonden! Sint hoeft een gulden gestrooid! Wat j boteekende dat'? Johan, klonk meteen Vader s stem in zijn donkere kamertje. Johan, een van de kinderen heeft met het grabbelen een gulden gevonden achter den poot van moeders schrijftafel! Wil je mij nu de waarheid vertellen? Met één sprong was Johan van 't le dikant en in zijns Vader's armen! Och, Vader, ik had het niet ge daan, maar ik xvou Mina helpen, en 't was allemaal zoo vreeselijk naar, en ik dacht nirt. dat het zoo erg zou zijn en onder snikken en lachen vertelde Johan nu precies wat hij ge dacht en trodaan had. Goddank! zuchtte Vader, toen hij klaar was, je hebt verkeerd ge daan, Johan, maar, goddank, dat mijn jongen zoo'n goed hord heeft! Kom nu maar gauw mee naar beneden en laten we Moeder vertellen, dat al les in orde is! Aan Vader's arm kwamJohan de ka mer weer binnen, en toen Moeder hoorde, hoe zelfopofferend haar jon gen geweest xvas, liepen ook haar de tranen oxer do wangen. Tingeliiigeling! Tingelingellngl ging het xveer uan <ie voordenrl En toen even later oen prachtige stoommachi ne xroor Johan binnenkwam, was er geen gelukkiger jongen in do wereld te vindenl E. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdoellng moeten gezonden worden aan Me- rouw Ven e mav. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen HERMIEN E. D. Je zendt nieu- ve begraven plaatsen in, maar hebt vergoten er de antwoorden bij te zet ten. Krijg ik die nog van je JANSJE H. Van jou krijg ik ook nog altijd het antwoord op bet raad- WILLEM VAN W. Het nieuxx-e raadsel is goed. Ja, samen loopen is veel prettiger als je zoo'n groot pak te dragen hebt Je hebt er een boel werk aan gehad en hoe kom je aan al die aardigo advertenties Ben je Woensdagavond met Vader bij C. ge weest Vertel me dan deze week eens, hoe het geweest is, en hoe laat je wel thuis kxvam. MARIE A. en NEELTJE J. Ik vind het best, dat jullie met ons mee doen. Is Marie een nichtje van Bet sie A., die ook met ons meedoet, en liocft Neeltje ook broertjes of neefjes onder onze vriendjes Bij het nieuwe raadsel hebben jullie het antwoord vergeten, wil je dat nog even voor e opschrijven ZUS D. Ja, het is heerlijk, om weer eens zoo heel iets anders te zien, dan ons eigen landje. Je hebt dan nog een heelen tijd iels om aan te denken, als het hier geen xveer is om uit te gaan. Wandel je tegenwoordig noig geregeld Heb je in N. ook de beroemde speelgoedfabrieken gezien? HENDRIK H. Als je nu de oplos singen voortaan vóór of od Woens dag inzendt, dan komen ze dezelfde week nog in de courant HERMAN R. Eén van de hoog vliegers is weggevlogen, maar de andere is er nog. Doe jo je nooit eens j pijn aan de scherpe kantjes van die zelf gemaakt® vliegers? En maak je wol eens een schijf, om met je pijl en boog op te mikken Die kan je ook best zelf maken heeft Tin us niet een passer voor jo om cirkels mee te trekken Anders mag je mis schien wel een schoteltje of bordje on Moeder even gebruiken. Heh ik Woensdag je boodschap goed overge bracht WIM B. Je hebt groot gelijk, dat je niet bang bentFerme jongens, zooals jij. komen er op 5 December ook altijd goed af. Zou hij zelf op school komen, en ken je al versjes voor het feest Leer je dezelfde als Jan en Anna Wat grappig, dat Ge- rardje nu al zoo flink loopt Maar hel zal toch nog een heel poosje du ren, vóór hij 's Woensdagsmiddags met je mee naar den Wagenweg kan stappen, denk je ook niet IRIS. Ja, je mag het nog wel een week houden Leest B. het ook Je zult tegen 5 December misschien geen tijd hebben om veel te lezen, maar nu gaat. het nog wel. Lees je iederen axojnd JACOBA VAN DER S. Zonder atlas is het dikwijls moeilijk om de raadsels te vinden. Heb je er geen en jo zusje ook niet Dan zou ik Sint maar eens vriendelijk aankijken van 't jaar I JAN DE B. Het boek, dat je op noemt, heb ik vroeger ook wel eens gelezen en ik vond het toen ook heel mooi. Ileb je het uit de schoolbiblio theek Wat een keurige brieven zal ik nu voortaan van je krijgen 1 Ja, de raadsels en wedstrijden geven jo beel wat te doen van den winter. ARIE D- Dat \-ind ik aardig, dat die plaatjes zoo goed gelukt zijn Wat voor teekeningen heb je er op gemaakt, en had je «r ook roode inkt bij Heb je een groote tooverlan- taarn JOHAN L. Ik vond het aardig, dat ik je weer eens gesproken heb, en dat ik nu xveer weet, waar je te genwoordig bent Ik denk stellig, <lat jou inzending in den smaak zal vallen, want het is keurig in orde Krijgen jullie up deze school ook rapporten, en heb je hooge cijfers gr kregen TEUNIS K. .Te hebt Apeldoorn dus zeker ook goed bekeken, is liet niet? Het was een prettige reis, dunkt me. maar ik denk, dat je 's avonds in Haarlem wel erg moe was. Mauk je met Vader wel eens meer zulke uitstapjes CATO en DAVID S. Heerlijk, dat alles nu weer in orde is 1 Kon Moeder ook al weer mee uit met al die pretjes En hoe laat ben je wel maar bed gogaon Het nieuwe raad sel is goed. COR en NANNE N. Je schrijft, dat je 12 raadsels gevonden hebt. Cor. maar dan heb je zeker vergeten hot zevende on te schriiven. want dat was er niet bij. Misschien kan over een poosje je oudste broer je het randschrift wel loeren, want die kan het zeker ook wel. is 't niet Doet hij in het voorjaar examen Dan heeft hij daarna xxel wat meer tijd, denk je ook niet NETJE en SOPHIE D. De nieu we ingezonden raadsels zijn goed. Jullie hebt nu zeker minder tijd over dan verleden jaar Grappig, dat kleine zus nu al in-do tweede klasse zit. Kan ze nu al goed lezon, en leest ze de briefjos ook wel eens -ie moet JOHANNA K. !h: i,.„. .,ieuwe raadsels zijn goed. Dat was een heel eind, dunkt me, maar precies weet ik den weg daar toch niet. Kon j© het in een kwartier loopen Heerlijk, dat alles nu weer opgeruimd is. Hoe groot is dit huis nuSchrijf mij maaT eens hoe het er uitziet NELLY M. Dat is best. kom dan Woensdag maar Vond je het mooi? ALIDA A. C. M. Je mag het brengen als je klaar bent. \66e of op Woensdag den 22sten. Zou het daa af zijn Wat treurig, dat je vrien dinnetje nu al zóó lang heeft moeten' liggen. Zou er kans zijn, dat ze nu weer gauw thu>s komt ANNIE B. Als je eenmaal aan een briefje gewend bent, is het saai. als er geen in staat, dat kan ik mij best Ingrijpen. Zou je inzending op tijd klaar komen Ga je naar Fries land altijd met de boet, en hen je dan wel eens zeeziek In S. kon je zeker ook heerlijk buiten spelen. Is liet daar mooi? JAN W. Was de brief zonder naam en met 3 nieuwe rondsels van jou De hand lïikt we! erg op de jouxve, maar zeker weet ik liet toch niet. WILLY G. Het zou grappig zijn, als jij 't haar af won En bet kar, misschien best. want S. hoeft min der tijd dan jij, en jou vingers zijn ook nog veel slapper Zijn jullie ge lijk begonnen Ik ben nieuwsgierig, wanneer je inzending komtKom je haar zelf brengen LENA K. Heerlijk, dat je gx>ed vooruitgaat 1 Ja, ik denk ook xvel, dat je nu gauw weer naar huis mag en het is thuis natuurlijk veel prettiger. Gezellig, dat er nog een paar meisjes zijn, die rond mogen loopen. Hue lang per dag mag je uit lied Vind je niet, dat in een ziekenhuis de dagen verbazend gauw omgaan Heerlijk, dat Varier tijd heeft" om voor je te schrijven. Dicteer jij dan BETJE V. De nieuwe raadsels die je deze week inzend^, zijn goed maar die van de vorige xveek zijn xvel wat moeilijk, omdat de spreuken niet zoo algemeen bekend zijn. Jam mer, dat je briefje te laat kxvam! Heb je het niet zelf weggebracht haar maar eens vertellen, dat er on- JOHANNA F. De nieuwe raad sels zijn goed. Ja, ik vind A. oen aar dige naam, maar hoe moet z.e nu bij afkorting genoemd worden Breng het boek dan Woensdag maar. Kan nogal vlug lezen En heh je zelf ook wel boeken Ja, la.neo brieven krijgen is gezellig, maar dan moet ie me ook lange schrijven, hoor 4 PIET DE V. Ja, dat kan ik w zien Gelukkig, dat het de vorige maand beter gegaan is. CORRY VAN D. Ik vind het best, als je dan eens wat raadsels be denkt en inzendt. Ja, iede.ren dag piano studoeren noemt heel wat ti'd. I-Ioe lang studeer je meestal, en schiet je flink op Ben je met je huis werk altiid nogal gauw klaar, en hoe laat ga jo dan naar bed MARIE L. Doen Cor en jij dan allebei examen, en moet je or voel extra werk voor maken Met welke vakken heb je het meeste moeite, "f gaan zo allemaal vanzelf En vind je het prettig, om daar hoon te gaan? JACOBA Z. v. d. V. Ja, hoe lan ger je meedoet, hoe beter het gaan zal Vind je het een prettig work Gezellig, dat je met Jo K. nu eens over onze rubriek pralen kunt! Maar ik heb in Z. nog wel meer raadsel- vriendiiintdjes zitten M. K. Jou manier van meedoen, vind ik ook erg aardig, hoor, on ik denk wel, dat je cadeautje van har te welkom zal zijn. J. W. R. - Je xvas een keer to laat gekomen, maar je hebt nu je naam toch wel gevonden, is 't niet BETSIE en ANNIE S. Jullie wa ren juist te Iaat. Maak altijd maar, dat de briefjes er 's Woensdags nog zijn. Hobben jullie het deze xveek xveer zoo druk gehad MARIETJE C. Breng hem Woensdag maar. Het geeft Je zeker een heele voldoening, dat hij af is. is 't niet Heb je nu voor Sint nog veel te doen, of zou er voor de raad sels weer wat meer tijd over blij ven JAN en COR H. Jopie heeft het nogal niet erg bont gemaakt Ik kon er bijna niets van zien. Moet Cor nu nog steeds in bed blijven Wil 3e mij eens precies schrijven, wat de dokter Or van gezegd heeft Heerlijk, dat Moeder weer beter is. MARIE en BEP R Ja. daar heh ik me zeker in vereistKan Bep al even netjes brieven schrijven als Marie, want biinn altiid srhriift Ma rie ze is 't niet? Ik vind. dat ze nu veel netter zijn, dan toon jullie pas mee deden 1 Zit je nu in de vijf de klos ANTON J. Het vierde raadsel U goed en ik vind. dat je bijzonder net jes schrijft. Neen. met het inzender van raadsels kan je geen prijzen win' nen, alleen met het oplossen er van. en met de wedstrijden. Doe je daar aan voortaan ook mee, en houd veel van teekenen en opstellen ma ken I der onze vriendjes één is, die ook i pas in de tweede klas zit en die me uile weken met potlood een brief I schrijft. Zou zei dat ook wel kun- I nen Mevr. VENEMA—v. DOORN. 5 November 1911.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 17