Het resultaat van e! die séances was, dat cr een wet. een hooi kleine wet werd gemaakt. Slaar 46 Interpellaties waren er be- en 187 redevoeringen uit gesproken En liet proza van een der redenaars besloeg in liet „Journal Of- liciol" niet minder dan 54 kolommen 1 Welk oen woordenvloed l Maar wie verlost ook de Fransche Journalistiek van de overtollige repor- taso? Wellicht zou biermedo begon nen moeten worden. OTTO KNAAP. Van de Residentie en haar bewoners. CXXXVI. Het gaat met do Fransche Opera rlen laats ten tijd niet naar wcnsch. Vroeger meldde ik eens, dat. nu de heer I.efèvre, om wien feitelijk alles draaide, zich teruggetrokken had en do eenig overgebleven directeur, de heer Van B ijle veld. dio zich alleen met de administratie bezig hield, voor een zware taak was gesteld. De voor stellingen bewezen het. Veel goeds is tot dusver niet geboden. Dc opvoering van do „Africaine" te Amsterdam is zóó algemeen afgekeurd, als zelden in ons land gehoord. Unaniem waren de kritieken vernietigend. Hier ter stede stonden de voorstel lingen niet voel hooger. Een paar blonken uit; do groote rest haalde niet meer dan een dragelijk en het koor bewees doorloopond, hoe een operakoor niet zingen moet. Nu zijn plotseling twee verdienste lijke solisten weggezonden eerst mad. Donaldson en nu mad. Kirdorff. De reden ligt in het duister. Mad. Do naldson had wel geen buitengewoon gunstige pers» veel waren de aanmer kingen op haar prestaties niet, en haar vertrok baarde opzien. Waarom mad. Kirdorff heengaat, io een raad sel, Zoo algemeen als zij geprezen werd, komt niet veel voor het pu bliek toonde zich met haar debuut buitengewoon tevreden en de directie ontslaat haar. Do reden, daarbij op gegeven, is allerdwaast. De zangeres moest gaan, omdat do loge-abonne'3 haar niet wenschen te behouden. In Parijs hebben de abonné's van logos medezeggingschap bij het aan stellen van artisten zo mogen stom men over blijven of heengaan. Hier kennen we die gewoonte niet, en toch wordt mad. Kirdorff medegedeeld, dat ze ontslagen is, omdat er meer stommen vóór dan tegen haar waren uitgebracht Vermoedelijk moeten we elders zoeken om te vinden wat we weten willen. De zalen zijn den laatsten tijd leeg en worden steeds leeger. Goede recettes worden ntet meer gemaakt en de directie zint op bezuinigen. Wat aan „duro" zangeressen aanwe zig was, moet weg. Verschillende van de solisten zijn debutanten en naar een gerucht wil, zal de jongst-ontsla- gone niet vervangen worden, Gasten en wat voor gasten moeten de open plaats bezetten. Ifoe lang het publiek nog te vinden zal zijn voor opvoeringen van een 8de-rangs theater Hooge eischen mogen we hier niet stellen. We mo gen echter wel verlangen, dat ge tracht wordt zoo goed mogelijk voor den dag te komen, en dit geschiedt niet, als ongeschoolde krachten met weinig stem worden aangenomen tar vervanging van zangeressen, die bij haar debuut bewezen, tot de goeden te buhooren. Of heeft de directie gemeend, alleen de eerste 4 weken, gedurende welke «en contract nog niet voor het gehee ls seizoen van kracht is, de duurdere menschen te kunnen houden om zoo doende een niet te ongunstigen in druk te vestigen in de hoop, dat la ter, als de gang er eenmaal Inzat, het gebouw toch wel vol zou lobpen. Als dit zoo is hoéft zij zich deerlijk misrekend. Het Haagsche operapu- bliek is wel gauw tevreden, maar té bont moet het niet gemaakt worden. De vorige week had in den Dieren tuin oen feestje plaats, georganiseerd door leerlingen van de H. B. S. aan de Stadhouderslaan, die 10 jaar be stond. Na afloop is er bal geweest en dat eindigde eerst om 5 uur. Daar is al heel wat over geschreven én niet ten onrechte. Op de II. B. S. gaan kinderen; de 5ö klassers mogen z.ch beleedigd ge voelen door dat woord en door het student zijn Op een jaar na al heele mijnheeren voelen, aanspraak op het woord mijnheer hebben ze nog niet. Ze behooren als jongens onder toe zicht te staan en niet oreral zelfstan dig te kunnen optreden. Hetgeen op het bal gebeurde bewees weer dat toe zicht broodnoodig zijn kan. I"n een van do hoekeu der zaal was oen „Climiipagucbar" opgercht! Dat voor een bal. waar het grootste aan tal van de meisje de 17 n et haalde en de jongens de eerste vleugjes dons nog met op de bovenlip voelde. De ge volgen bleven niet uit. Tweo kinderen werden smoordronken m een hoek gevonden. Wat verbaast is de houding van de oXidirs. Wie iaat zijn kinderen tol a uur s morgens aan het dansen, na eerst een uitvoer* ng van een uur of 4 te hebben meegemaakt. Wel moeten de moeders geluld hebben, om zoo lang te wachten. Als later d e kinderen eens te veel drinken of neiging tooncn voor bui tensporigheden van rmnder notten aard, dan zullen die ouders gaan kla gen over den last, hun hierdoor ver oorzaakt. Ze zullen klagen over den ondank dien ze oogsten na ui de zorgen aan do opvoeding besteed maar ze ver geten in hun egoisme, dut hen onvat- buar maakte voor meeningen anders dun do hunne, dat hun zorgvuldige, zorgzame opvoeding er een was, die do kinderen moest voeren lot hetgeen later beschouwd zal worden als een afdwalen van den iui9ten weg. Dien juist on weg, door de ouders gemaakt met gevaarlijko kronkelingen en zwa re hindernissen. Do kinderen gaan bij het H. B. S.- feest vrij uitden ouders kan geen verwijt treffen, dat zwaar genoeg is. We hooren te vaak do klacht, dat er geen kinderen meer zijn. Aan wie de schuld Wat hier voorgekomen is, zal mis schien specifiek Haagsch zijn, het be wijst weer eens, hoe verderfelijk de atmosfeer van een plaats op do jeugd zijn kan. Nu het raadslid dr. V. d. Hoorn tot medicus bij den geneeskundigen dienst benoemd is, staat een nieuwe verkie zing voor de deur in district n. Als enndidaten worden genoemd de heer Warneke en de heer Van Liefland. Het klinkt ongelooflijk, maar het moet toch niet als onmogelijk beschouwd worden. Na alles wat dit raadslid- architect heeft moeten hooren, zoowel in als buiten den raad, moet iemand wel een buitengewoon harde huid hebben, om opnieuw een candidatuur te aanvaarden. Er moet in district II steeds hard gewerkt worden, om een candidaat. van welke kleur ook, er te doen ko men en ondanks alle propaganda zal do heer v. L. het er bij eenige actie van de tegenpartij nooit halen. Er zijn te veel menschen, die aan de Maatschappij van Onroerende goede ren herinneringen hebben. SINTRAM. Stadsnieuws Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben het voorrecht, Vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, In to zenden bij do Redactie van Haarlem's Dagblad, Grooto Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kos'eloo* gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den Inzender vermelden wordt goen aandacht gCBchonken. VRAAG: Ik beu in de bedrijfsbelas ting aangeslagen voor f 1.10, mijn loon is f 12 per week. Hoe is dat be rekend of ben ik vrij van betalen? ANTWOORD: U is aangeslagen tn de laagste klasse en men heeft aan genomen dat u nog iets meer dan f 12 door elkaar verdient. Wij zouden u willen aanraden, daarin, maar te berusten. VRAAG: Ik ben pér week gehuurd én ben drie weken geleden 's Woens dags ingekomen. Dus wordt Woens dag betaald. Nu kwam ik van mor gen en ze lieten mij staan en zeiden dat ik voor die laatste week geen geld kreeg; moet ik daarmee tevreden zijnl ANTWOORD: Alleen wanneer men behoorlijk acht dagen te vorén had opgezegd. Is dat niet geschied, dan is men u behalve het verdiende loon een week loon als schadeloosstelling ver schuldigd. VRAAG: Ik heb veel last van lek kage in de keuken en kan maar geen reparatie krijgen. Wat is daar toch aan te doen? ANTWOORD: Natuurlijk is uw huisheer tot reparatie verplicht; maar ga liever eens zelf naar den heer S. toe en tracht Z.Ed. aan het vorstand te brengen dat, daar het in uw portemonnaie ook niet lekt en hij daar nooit last van gehad heeft, hij u ook geen overlast moet laten heb ben. Mijnheer zal het dan wel bo- grijpén en u ni et langer in den drup laten z'itten. VRAAG: Mijn dochter is vier Jaar in betrekking geweest en daar ongie- steld geworden. Zij" moest acht dagen ■thuis blijven. Ileeft zij nu recht op haar loon? ANTWOORD: Op een gedeelte er van, waarvan het bedrag met onder ling goed vinden door partijen moet worden bepaald. VRAAG: Wilt u mij eens mededee- len ol het concept huurcontract dat ik u vertoond heb goldig is? ANTWOORD: Nu uiterlijk 3 Maart 1911 geen definitief contract gevolgd is, waarop door u blijkbaar niet is aangedrongen, zouden wij niet dur ven beweren, dat er thans nog iets te vorderen valt. Het heeft al den schijn dat beide partijen op hunne toezeg ging om te zullen verhuren en in huur te zuilen acoepteeren, zijn teruggekomen. VRAAG: Als ;k failliet verklaard ben en de boedel wordt verkocht, wat blijft er dan over voor het gerln? Mogen ook familieportretten ver kocht worden? ANTWOORD: Behalve datgene het welk buiten het faillissement blijft, waaronder vooral het noodige bed, beddegoed en kleederen, alsmede ge reedschappen, wordt aan den fail liet ook eenig huisraad gdate'n. Familieportretten worden niet ver kocht, omdat ze alleen persoonlijke waarde hebben voor den failliet en geen reeele waarde. VRAAG: Ik ben gegageerde van het Ned. ö.-I. leger. Ik betaal geen be lasting. Kan men die van mijn ga- goiuc'nt afhouden? AN TW OORD: Als u belasting ver schuldigd zijt en die niet betaalt, dan kan korting op het door u genoteue bij bet betrokken departement ge vraagd worden. VRAAG: Mevrouw heeft mijn doch ter, die dienstbode is. Dinsdag weg gestuurd, omdat ze schor in de keel is en mevrouw bang is voor haar kinderen. Zij moet van den dokter thuis blijven, maar mevrouw vindt dat het wat lang duurt en ik zog dan moet mevrouw zich maar van een ander voorzien. Welk recht hooft hel kind nu? ANTWOORD: Als we de zaak goed begrijpen dan zijt u de persoon die een einde aan de zaak hebt gemaakt en niet mevrouw cn wij kunnen niet inzien dat er dan nog veel te verre kenen valt. Wij kunnen u althans niet aanraden, om iets anders to doen dan te trachten langs dén minnelij ken weg eonigo vergoeding te verkrij gen. VRAAG: (die wij om de uitgebreid heid hier niet kunnen overnemen). ANTWOORD: Wat u ons voorrekent is vrij ingewikkeld en eerlijk gezegd begrijpen we er niets van; ook niet waarvoor die borgtocht diende; even min van die Vrije» dagen en van de schuld van uw patroon, waardoor gij uw ontslag zoudt gekregen hebben. Wij raden u, do zaak oens bloot te leggen aan een verstandig mén, die do toedracht er van begrijpt en haar beoordeelen kan. Op grond van uw brief durven wij er ons niet beslist over uit te laten. VRAAG.Heeft een dienstbode, die 1 Nov. in dienst is getreden, on een godspenning ontvangen heeft, het recht om den godspenning te honden als zij met de zes weken vertrekt? ANTWOORD: Neen, de meesteres kan den godspenH'ng van het loon af houden. VRAAG. Is de nieuwe Militie- wet ook van toepassing voor hen, dio al in werkelijken dienst zijn geweest en dus alleen nog voor herhalings oefeningen of landweer in aanmer king komen ANTWOORD. Noon, do Militie- wet is niet van toepassing voor hen, die al in dienst zijn geweest. In 1013 treedt deze wet in werking. VRAAG. Is voor cle pantserfort- artilleriston de landweer vervallen ANTWOORD. Bij de oude militie niet. Bij de nieuwe is ons onbekend. VRAAG. Kunt u ook een be schrijving geven (met opgaaf van de kleuren) van de gemeentewapens van Géldermalsen, Hoorn, Amers foort, Enkhuizen Alkmaar, Schagen, en IJmuidon ANTWOORD. U vraagt geen kleinigheid! Het antwoord neemt veel te veel plaatsruimte in. Gaat u oven naar do Stads-BibLiotheek op 't Prin senhof, dio van 10—4 uur geopend is. lu „Het Wapenboek" van Mr. W. J. Baron d'Ablaing van Giesenburg kunt u de bescJirijving dezer wapens vinden. VRAAG. Op 3 November 1910 heb ik een jas te herstellen gekre gen. Daar de eigenaar wel zijn naam, maar niet zijn adres heeft medegedeeld, kan ik liet kleeding- stuk niet terugbrengen. Hoe moet ik hierin handelen ANTWOORD. Deel het geval mee aan de politie. Binnenland DE TARIEFWET. Do Haagsche Tel.-correspondent schrijft Van de meest betrouwbare zijde vernemen wij het volgende over den stand van het onderzoek der commis sie van voorbereiding in zake de ta rief wet. Het rapport ovor de ulgemeene be schouwingen in do afdeel ingen dor Tweede Kamer geveerd, is gereed, maar nog niet aan de regeering toe gezonden. Met het oog op de samenstelling van het rapport in zake de artikelen van bet ontwerp, is do commissie thaps bezig belanghebbenden te hooren. Zij, die dit wenschen. worden groepsge wijze gehoord, d. w. z. naar volgorde van de groepen van producten en fu- biicaten. waarin do tariefwet is ver deeld. De eerste groep is reeds voor de commissie geweest, maar pas wan neer alle groepen zijn gehoord, zal het rapport der artikelen van het ontworp worden samengesteld, want de com missie zal daarin een verslag van de haar door belanghebbenden gedane modedeelingen opnemen .Als dit alles achter den rug is, wordt bet geheel© rapport aan den minister van Finan ciën gezonden. Wanneer de openbare behandeling zal plaats hebben, valt nog niet te voorspellen, maar zeker is, dat daarvoor nog zeer geruime tijd za! verloopen. UIT ZELFVERDEDIGING? Omtrent de ernstige verwonding van dén arbeider A. v. L., door zijn stiefdochter, schrijft men aan de Tel. nog het \olgende uit Ha vel te: Eergisteren is 't bedoelde meisje gevankelijk naar Assen vervoerd. Dat dit- zou geschied zijn, als er alleen gedacht werd, dat zij de wonden, v. L. moet ook nog ernstig in het dij been gesnedén zijn, uit verklaarbare zelfverdediging had toegebracht, inec- nen wij te mogen betwijfelen. Volgens de inlichtingen s ér van aanranding geen sprake en zou dit een verzinsel van de daderes zijn. De zaak moet zich geheel anders heb ben toegedragen, terwijl het zeer wel mogelijk is, dat er een geheel an dere reden aan ten grondslag ligt. Niet in hot achterhuis maar op het bed moeten de verwondingen zijn toe gebracht. De wonde >in het beén moet hij ontvangen hebben, toon hij zich, ter verdediging, van bed begaf, waar op bedreiging van zijn kant met een getreer volgde. Van L. was ongesteld en gebruikte medicijnen. Zijn stiefdochter zou hem dan, na hem die medicijnen Ie heb ben tooged;end, het üeddclukcn, vol gens anderen een boezelaar, over het hoofd hebben geslagen om hem daar na met een mes den hals af te snij den. Het mes werd echter wat te hoog aangeJegd, zoodat het eon diepe wonde onder lang3 de kin maakte. Aan dilt te hoog aanleggen van het mes heeft van L. het leven te danken. Ook deelt men nog mede, dat van L. zijn huis én land hij overlijden aan zijn vrouw vermaakt heeft. Sommigen meenen, dat er wel eens verband kon bestaan tuasclien ver wonding cn testament. 't Is nog een zeer duistere geschie denis. SLACHTOFFER VAN SLECHTE LECTUUR. Een winkelier aan den Haarlem merdijk te Amsterdam had een veer- tlenjan.gen jongen In dienst, van wien hij sinds geruimen tijd vermoedde, dat do knaap zich voorwerpen uit den winkel toeeigende. De politie nam de zaak in handen cn kwam tot de ontdekking, dat de jongen in de laatste maand niet min der dan 25 horloges had weggeno men. Do knaap, die thans in verze kerde bewaring is, beke'ndo den dief stal. Hij verkocht de horloges en woondo van het aldus verkregen geld bioscoop-vooretellingen bij. Uit het verhoor bleek verder dzt de Jongeu in zijn vrijen tijd een onge looflijk aantal slechte romans had ge lezen en in hoofdzaak onder den in vloed dlier lectuur de diefstallen had begaan, zoo meldt de "Del. BRANDEN. Donderdagmorgen is de cichorei- fabriek van Gebroeders Raap te Drle- sum bij Dokkum geheel afgebrand. Ook een belangrijke hoevcelhe'd go- droogde cichoreiwortelen ging verlo ren. HET HOF NAAR DEN HAAG. Naar vernomen wordt zal liet Hof Maandag 18 December van tiet Loo naar de residentie vertrekken. BAKKERSNACHTARBE1D. Het Nationaal Comité voor afschaf fing van nachtarbeid in het bakkers bedrijf vergaderde to Amsterdam. Do voorzitter deed in zijn openings woord uitkomen, dat het trots de velo voorstellen van onkele Kamerleden en eveneens de vele verzoeken door liet comité aan do Tweede-Kamer gedaan, nog niet is mogen gelukken ,om het ontwerp-bakkerswet in openbare be handeling te krijgen. Na breëdo bespreking, besloot men nogmaals een adres te zenden aan de Tweede-Kanier en afzonderlijk aan ieder Kamerlid een exemplaar te zen den. Dit adres luidt: „Het Comité is zoo vrij uw aandacht te vestigen op de noodzakelijkheid der behandeling van het wels-ontwerp-bakkerswet. Herhaaldelijk is reeds door een en kele uwer leden getracht, de regelen der werkzaamheden zoodanig gewij zigd te krijgen, dat het ontworpbak- kerswet spoedig aan do orde zou ko men. Het mocht evenwel niet gfeluk- ken. Daar nu bij ons, door dit her haaldelijk afstemmen, do vrees ont staat, dat de bakkerswet nog meer in 't gedrang zal loomen, dringen wij bij uwe Kamer er op aan, dat toch de be handeling niet uitgesteld wordt, waar do noodzakelijkheid van afschaffing van den nachtarbeid door duizenden in ons bedrijf erkend wordt. Redenen waarom wij uwe Kamer verzoeken .nogmaals op een spoedige behandeling der bakkerswet in de re geling der werkzaamheden aan te dringen". H. li. VAN KOL. De behandeling der Indische be grooting werd gister in de Kamér bij gewoond door het oud-lid, den heer H. H. van Kol, dezer dagen van zijn reis door Afrika en Indië terugge keerd. HERTEN IN DE BAARNSCHE BOSSCHEN. In den laatsten tijd beginnen de herten in de Baarnsche bossehen zoo' talrijk te worden, dat zij zelfs hun schuilplaats verlaten en zich op de bouwlanden onder de gemeente Eem- nes aan do vruchten te goed gaan doen. Zooals bekend stammen deze dieren af van de herten uit het voor malige hertenkamp achter het Paleis Soestdijk. Ruim 25 jaren geleden liet wijlen Z. M. Koning Willem 111 de dieren uit dat kamp opvangen en naar Het Loo overbrengen. Enkele dieren wisten te ontsnappen en vonden in de Baarnsche bossehen een veilige schuil plaats. Aanvankelijk werden zij nog zeer zelden gezien, rnuar van liever lede namen zij in aantal toe, zoodat in de laatste jaren reeds menig exem plaar van dit edel wil geschoten werd. In de afgeloopen week werden o.a. door een jachtopziener twee dezer her ten buit gemaakt. Rechtszaken DE KERKBRAND TE VLISSINGEN. De rechtbank te Middelburg heeft den loodgieter te Vlissingen, die op 5 September toen de St. Jacobskerk en toren aldaar een prooi der vlammen weiden, op het dak dier kerk gewerkt had, wegens het veroorzaken van brand door schuld waardoor gemeen gevaar voor goederen ontstaat, ver oordeeld tot 14 dagen hechtenis. liet M. had op 3 November jL f 200 boete of 50 dagen hechtenis ge- eischt. P'srs-Overzicfct ABSENTEÏSME. De Tijd schrijft: liet is wellicht niet overbodig eens uiidrukketek dc aandacht te vestigen op hetgeen Donderdag in de Tweede- Kamer is voorgevallen. Wanneer ïuen liet Verslag raadpleegt, zal men zien, dat het eerste deel der motle-Borge- sius verworpen werd inet een meerder heid van slechts vijf stemmen (42 legen 37.) en dat die verwerping alleen te danken is aan hel voorstemmen van drio Oud-Liberalen. Hadden dezen zich bij de laatsten geschaard, dan was met 40 tegen 39 stemmen een be slissing gevallen ten gunste van het Algemeen Kiesrecht' Uit dit Verslag kan men verder op maken, dat van de Linkerziide 39 der 41 leden aanwezig waren, terwijl van de Rechterzijde niet minder dan 19 af gevaardigden (10 Katholieken. 7 Anti- revolutionnaften cn 2 Christel ij k-H is-J torischen )door afwezigheid schitter den. Dus: meer geluk dan wijsheid, dat het ten slotte nog goed is afgeloopen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Doktersverslag uit het Berlijnseho Elsabeth-hospitaal: De zieken zijn over de werking van het natuurlijke FRANZ JOSEF-laxecrwater zeer te vreden. Vele patiënten waren er voor al blij mede dat bet „echte Franz Jo- sof" zooveel beter smaakt dan andere soortgelijke medicinale wateren. Wanneer da Kieren ziek zijn. wordt het geheele lichaam langza merhand vergiftigd. Niets is meer te vreezen dan ver giftiging door urinezuur, omdat dit zoo langzaam voortwoekert en zoo dikwijls niet verdacht wordt, voordat de ziekte zich door het geheele li chaam verbreid heeft. Het groote werk der 'nferen is om uit het bloed de urineuur-vergiften af te scheiden, W anneer deze organen échter zwak of ziek zijn, kunnen zij hun werk niet behoorlijk volbrengen en wordt het geheele lichaam langza- merhand vergiftigd. Dat is de roden, dat gij u zoc afge mat terneergeslagen en prikkelbaar gevoelt. Het ia of gij goen kracht, geen energie of werklust hebt. Des morgens hebt gij een ellendig gevoel in uw rug, en pijn in de lendenen en zijden, uw- oogén z n opgeblazen en uw ledematen rheumatisch, vooral bij vochtig weer. Uw urine is bewolkt en komt branderig en onregelmatig. Tenzij het urinezuur Onmiddelijk wordt uitgedreven, worden uw levens doelen aangetast en treden noodlottige a ekten op; de niéren worden cel na cel Vernietigd en de blaas verliest misschien haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan het urinezuur oplossen en do nieren helpen om de onzuiverheden uit het bloecï te filtreerén. Foster's Rugpijn Ni éren Pillen zijn als zoodanig be kend. Zij werken rechtstreks op de nieren en blaas herstellen hun na tuurlijke werking. Let er op, dat do juiste naam Fos ter's' Rugpijn Nieren Pillen, en de ha.'ndteekening van James Foster op de doos voorkomen en weigert alle namaak. De echte zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de boeren J. J. Göp- pinger, Groote Houtstraat 147a, cn K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Sportpraatje llier in Haarlem zijn we morgen verstoken van eerste klasse voetbal. Een zeldzaam preval I Voor het zich nog steeds uitbreidend contingent' voetballiefhebbers, dio nu eenmaal gewend zijn, hun Zondagmiddag aan de buitenzijde der kalklijnen aange naam door te brengen, is het een verloren dagje, al kunnen ze zich gaan troosten met den reserve eerste klasse wedstrijd H. F. C. II—V. O. C. II, of anders desnoods naar het achterland van Schoten wandelen oiu E. D. O. voor de tweede klasse com petitie den strijd tegen R. F. C. te zien aanbinden. Een troost is het maar schraal blijft die voor de lief hebbers van eerste-klasse-spel tocii wei 'n beetje. II. F. C. 1 gaat naar V. O. C., heeft dus een heei zwaren kamp voor den boeg. Na de periode-van-thuiswed- strijden, die de Haarlemmers zno succesvol hebben doorgemaakt, is de strijd lu Rotterdam toch een heel moeilijke, en 'k durf II. F. C. dan ook geen overwinning te voorspellen. Jammer is het m. i., dat de elftal commissie er niet toe is overgegaan om een ander op de rechtsbinnen- iplaats te zetten. La Bastide bezit als goede eigenschap z'n dóórzetten maar dat is dan ook vrijwel alles en in een voorhoede als die van H. F. G. sluit zijn spel volstrekt niet aan, het geen de vorige week tegen II. B. S. weer eens duidelijk is gebleken. Lésueur is nu uit het elftal gelaten zal vervangen worden door Leo Verwey. Ee.n goede verandering-! tVerwey No. 3 is als linkshalf zeker beter kracht dan Lesueur, al moge de laatste dan ook sommige goede quali- teiten in zijn spel hebben. Jo Verwey speelt morgen zijn laat sten wedstrijd vóór z'n vertrek. En dus komt de volgende week de moei lijkheid „wie nndhalf?" aan de or de. M. i. zal door de middenlinie- opstelling: Leo Verweyv. Spengler Dc Klerck de beste oplossing van het probleem worden gevonden. Natuur lijk is het een vermindering maar een gelijkwaardig plaatsvervanger voor den v ertrek kenden speler is er nu eenmaal niet. Haarlem gaat naar Quick, en het wordt wél tijd, dat de roodbroeken door te winnen eens iets bijzonder goeds doen. De tot dusver behaalde overwinningen waren ten koste der twee zwakste clubs van de afdeeling, eu v an H. V. V., dat bij die gelegen heid onvoltallig en onvolledig in liet veld stond, 'k IIoop dan ook, dat we Maandag een overwinning van Haar lem, behaald tegen een vrij sterke tegenpartij op vreemd terrein, mogen vermeiden. Maar de kans er op lijkt, gezien de krachtsverhouding der clubs, niet groot. Haarlem II gaat 's morgens in Den Hang Quick II bekampen, en zal ver moedelijk we) weer winnen. De Haar lem-reserves hebben 't in acht wed strijden tot een doelgemiddelde van 26—8 weten te brengen, terwijl ze met maar één punt achterstand op de leiders (V. O. C. II) de tweede plaats bezetten. Onder de beproefde, aloude en steed9-eneraieke leiding van aan voerder Bijleveil) is oe vooihoede van Haarlem II altijd good voor een' massa doelpunten per seizoen. Eu in dit seizoen maakt bet eJflal tot dus ver eon schitterend figuur in de com petitie. en richt heel wat meer uit dan liet eerste elftal. Om nu op de eerste klasse terug U komen. In Dordrecht wordt de bo faamde D. F. C.Sparta-ontmoeling gespeeld. Scheidsrechter Willing liccft liet genoegen, dezen kamp to mogen leiden. Vermoedelijk zal hel geen „salonvoetbal" worden, want dat is juist het eenige waardoor do wedstrijden tusschen Sparta en D. F. C. zich nog nooit onderscheiden heb-, beu. Inmiddels vermoed ik, dat dol Dordtenaren ditmaal wel zulloq Ajax ontvangt in Amsterdam H. V. V. Komen de Hagenaars volledig uit, dan is der Amsterdammers kans op succes liet duidelijkst aan te geven door een veelzeggende 0. Nemen d« H. V. Y.'cra het gemakkelijk op, en verschijnen zc met een onvolledig* combinatie nu. dan moet die al wel erg zwak zijn, anders winnen zo, ge loof ik, nóg wel, 11. B. S.—Vclocitas is een weinig belangwekkende ontmoeting, waar van evenwel d uitslag moeilijk to voorzien is. Vclocitas kAn wel mot een goed elftal verschijnen, dat ia tegen Quick al gebleken. En doen do Biedanaars dat. dun heeft II. B. S. niet veel kans op een goed resultaat. Brengen do cadetten evenwel een stelletje in 't veld. zooals we hier tweemaal te z'on hebben gekregen nu, dan kan H. B. S. de pas geleden 0—8 nederlaag eens een beetje gaan goodmakon. Een voorspelling van dezen wed strijd te geven, gaat dus niet. Van de overige op het programma staande ontmoetingen noem ik hier de volgende Westelijke reserve le klasse Haarlem 11—Quick II. Sparta II—Hercules 1L II. V. V. II-A. F. C. II. II. F. C. II—V. O. C. II. Vélocitas II—II. B. S. II, Westelijke 2e klasse A. V. U. C.—Neptunus. V. V. A.Allen Weerbaar. Blau w-Wit—Blocmciüdaal. E. D. O.—R. F. C. Westelijke ?o klasse B. Ajax L.Achilles. D. V. V.—Xerxes. Unitas—A. F. C. Concordia—D. V. S. Westelijke 2e klasse C. i VictoriaVolharding li. A. P.—Alemarta Victrix. U. V. V.—Kampong, Oostelijke le klasse G. V. C.—Quick. Go-aheadWilhelmïna. Z. A. C.Vitesse, P. W.—U. D. Scheidsrechters zijn bij V. O. C.—II. F. C. de heer H. A. Meerum Terwogt bij Quick—Haarlem de heer J. Moor man bij H. F. C. II—V. O. C. II de heer j. Sin its bij Quick II—Haarlem II de heer J. J. F. van Gessol. ROB. P. Gemengd Nieuws EEN PEELIIOL. De New-YorkbJie politie hoeft we derom een inval gedaan in een speel huis, maar gemakkelijk had ze het daarbij niet. Met bijion en breekijzers 'moesten de politiebeambten do buiten en binnendeuren in het gebouw ver breken, maar nergens konden spelers ontdekt worden. Bij het onderzoek echter bemerkte een beambte een zwa re ijzeren deur, die blijkbaar toegang gaf tot de hoogste verdieping. Tever geefs trachtte men deze deur open te breken. Daarop dreigde de politie wel vermoedend dat zicii achter do deur lieden zonden bevinden, dal zo de deur zou doen springen, indien niet werd opengedaan. Toen werden do spelers bang en na eenige ondernan- deling werd do deur geopend. Op do bovenverdieping werd daarop tiet speelhol ontdekt. Vijf-en-twintig spelers werden in hechtenis genomen, een roulette en andere inrichtingen voor hazardspol werden in beslag genomen. DE MORMONEN IN BEIEREN. De Beiorsche regeering heeft alle Mormonen-missionarissen, die in Beieren werkzaam waren, als lastige vreemdelingen over de grenzen gozet. GROOTE BRAND. Het centraal station der coöperatie ve telefoon-compagnie te Buenos-Ayres is door brand vernield. Stoomvaartberichten KON NEDERL STOOMBOOT-MIJ. Adonis vertrok 17 Nov. van Cuxha- ven naar Amsterdam. Calypso arriveerde 17 Nov. van Am sterdam te Cuxhaven. Ceres vertrok 16 Nov. van Malta naar Alexandria. Diana vertrok 16 Nov. van Almerla naar Lissabon Iris vertrok 17 Nov. van Rotterdam naar Tanger. Juno vertrok 17 Nov. von Rotter dam naar Algiers. Uranus vertrok 17 Nov. ran Ce- phalonia naar Algiers. Vulcanis vertrok IGNov. van Savona naar Livorno. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Besoeki arriveerde 17 Nov. van Java te Rotterdam. Rindjuni (uitrcis{ vertrok 16 Nov. van Marseille Tambora (thuisreis) vertrok 17 Nov. van Marseille. KON. HOLL. LLOYD. Delfland arriveerde 17 Nov. van Bucnos-Ayres to Amsterdam. Rijnland (uitreis) arriv 16 Nov. te Santos. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Rhesus van Japan naar I/onden en Amsterdam .arriveerde 16 Nov. te Suez

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6