NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 3720 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. don! erdag 23 novembfr usil A abonnementen advertentiën: per drie maanden: -^JT ^an 155 re&e,s 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 -» Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (£y tfT ffjfl.-ij® 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. MlïSïzoTd^la'd.Vo'orHa'atlem' I I I I I I I I I I 1 037 K C Redactie en Administratie: Creole Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA^ VRIJDAG 24 NOVEMBER. Kruisstraat 4547: Tentoonstelling Teekencollege Kunst zij ons Doel, 10 tot 4 uur. Stadsnieuws INZEGENING VAN ZUSTERS. Gisteravond heeft in de Janskdrk de inzegening plaats gehad van zus ters van het gesticht „Sarepta". Bij deze gelegenheid werd gespro ken door Ds. van Paassen, door den hoer Zegers en door Ds. Hoogemaad, predikant te Meppel. Velen woonden de plechtigheid bij. ZWEM- EN BADINRICHTING. Van den directeur der Zwemschool, den heer Sprenger, ontvangen wij het navolgende verslag over het sei zoen 1911 Gedurende het zomerseizoen van 1911 hebben van de Zwem- en Bad inrichting aan de Houtvaart, koste loos, 55.SüO mannelijke en 5096 vrou welijke personen van de inrichting gebruik gemaakt, bovendien zijn er w57 baden van 6 cent gebruikt, to taal 66.953 baden. De inrichting is gedurende badseizoen van primo Mei tot den SUstcu September geopend dugehjks wordt er door twee zwemmeesters en twee juffrouwen, kosteloos onder wijs in het zwemmen en duiken geven, 504 jongens en meisjes, van do openbare en bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs, hebben zich voor het onderwijs in het zwemmen en duiken aangegeven, daarvan heb ben het 62 jongens en 55 meisjes zóó ver gebracht, dat zij vrij kunnen zwemmen, in dien zin, dat zij zich zonder hulp kunnen oefenen; verder kunnen een groot aantal kinderen, met eenige hulp van den hengel, zwemgordel, ook zwemmen of schoon de leden van de Haarlemsche Gndorw.ijzeis-Z wemclub zeer werk- zaam zijn geweest, om hun leerlin gen op het groote nut van de zwem kunst te wijzen, heeft het heden nog géén voldoend succes gehad, daar een groot aantal jongens de voor keur Ilobben gegeven, om in het wa ter te spelen. Daar de jongens van 12—16 jaar en onder, door hun dienstverband, alleen van de vroege morgen- en avonduren van bet onderwijs in de zwemkunst Runnen profiieeren, heeft het evenwel veel succes opgeleverd, dut bij de beide zwemfeesten, die in luid en lull uoor bovengenoemde On- derwijzersuub in do aouimeiiieiiis- iiu iciiiing ziju gegeven, is bewezen. Uoor de uitbreiding die aan c opeubare lagere scnool voor gewoon luger onderwijs ldoor bet instellen van een 7de iJusj is verkregen, zijn de kinderen iu de gelegeuueid, drie achtereenvolgende jaren van het ouderwijs in de zwemkunst te profi teered. DE VEERDIENST AAN T ZUIDER BUITEN SPAARNE. In de maanden September en Oc tober zijn met den veerdienst over het Zuider Buiten Spaarne bij het llaarleniinerljoutpark niet minder dun 2336 menschen overgezet. Sedert du oprichting, das van du April lot 1 November, zijn in 't geheel 11960 per sonen ovei gezel. Dit geeft aan een onzer geestdrif tig gestemde lei> aanleiding tot de volgende dichterlijke ontboezemin; O, Schulkwijk en uw heerlijk Spaarne, Gij be.de zijt zoo mooi en schoon. Ook in don herfst zie ik U gaarne, Dan spreidt g'uw rijkste pracht ten toon. Hinderwet IS. en W. van Haarlem, gelet op art 6 der Hinderwet, maken bekend, dat bij hunne beschikking vun 16 Novem ber jl. aan E. H. G. F. Kleinlein ver gunning is verleend tot oprichting vau een broodbakkerij in het perceel aan de Generaal Joubertstraat no. 6, waarin zullen worden geplaatst een oven en een electromotor van 4 paar- dekrachten. Verlof drankwet B. en W. van Haarlem brengen, overeenkomstig art. 37 der Drank wet, ter openbare kennis, dat is in gekomen een verzoekschrift van J. \V. C. Verheul, om verlof, ingevolge art 84 d:er w et, tot het verkoopen van al- coholhoudeudeu drank anderen dan «terkon drank voor gebruik ter plaat *e van verkoop in den winkel van 't percoel aan den Kruisweg no. 53. Ob Oiplilheiitis-pestie Ie landvoor! Se meenlog van Oen beer Varekamp Se dagvaardingen. We hebben gisteravond te Zand- voort een onderhoud gehad met den heer P. Varekamp, arts aldaar, naar aanleiding van het gister door ons meegedeelde bericht, dat een vervol ging is ingesteld t jgen de geneeskun digen Varekamp en Gerke. De heer Varekainp deelde inede, dat het hem veel genoegen deed, dat deze zaak eindelijk zal uitgemaakt worden. Hij verklaarde reeds veel onaange naamheden over deze zaak gehad te hebben, o.a. met den inspecteur van het Geneeskundig Staatstoez.cht uit Zwolle, Dr. Oosterbaan, die hem ten slotte gedreigd had, dat hij de zaak bij de Justitie aanhangig zou ma ken. De heer Varekamp had daarop ge antwoord, dat hij zeer gaarne had, dat de heer Oosterbaan zijn bedrei ging verwezenlijkte, daar de zaak dan eindelijk eens uitgemaakt werd. Wat de hem ten laste gelegde fei ten betrof, verklaarde de heer Vare kamp, dat hij niet een gerust hart de beslissing van den kantonrechter af wacht. „Want", zeide de heer V.; „ik heb alleen in het belang mijner patiënten gehandeld eu overeenkomstig mijn geweten.'" Wij hadden geen gelegenheid, om Dr. Gerke te spreken. De dagvaardingen luiden als volgt: De Ambtenaar van het Openbaar Minister.e bij de kantongerechten in het arrondissement Haarlem. Gelast den deurwaarder of Rijks veldwachter, daartoe getequireerd, om met inachtneming van Oen ter mijn van acht vrije dagen te dag vaarden Pieler Varekamp, van beroep arts, oud 39 jaren, wo nende le Zandvoort, Om op Woensdag den Gden Decem ber 1911 des voormiddags te 10 uur te verschijnen voor he Kantongerecht te Haarlem, a tling houdende in het lo kaal der gewone terechtzitting al daar, ten einde terecht te saan, ter zake, dat hij: lo. in de Gemeente Zandvoort als geneeskundige niet u.lerlijk binnen 3 dagen na 13Aug. 1911 aan den Hoofd inspecteur der Volksgezondheid in de prov. Noord-llol!and en Utrecht en aan B. en W. van Zandvoort heeft kennis gegeven, dat door hem te Zand voort op 13 Aug. 1911 bij zijn patl ën- te E. P., wonende ten huize van haar ouders te Amsterdam, Boerhavestraat 9, een ziekte was waargenomen, wacrdoor de volksgezondheid werd bedreigd, zijnde nl. door hem bekl. bij d e patiënte waargenomen, dat deze iijdende was aan de keel en daar witte vlekken (membramen) vertoon de, weLke verschijnselen bij de weten schap van bekl. dat er in Zandvoort reeds ged"u rende geruimen tijd geval len van diphlheritis waren voorgeko men, bij klinische waarneming er op wezen, dat die patiënte lijdende was aan diphthoritis. 2o. in gemelde gemeente op 13 Aug. 1911 door A. D. als geneeskundige on voorzichtig en achteloos te advisee- ren, de bij dezen tijdelijk verblijven de patiënte E. P., van wie hij bekl. kon vermoeden, dat zij lijdende waf aan de besmettelijke ziekte, diphtho- ritis, van Zandvoort naar baar ouders te Amsterdam per trein te vervoeren (welk vorvoer daarop heeft plaats gehad), gevaar voor be smetting, dat door hem bekl. voor zien kon worden voor anderen, die met putiente in aanraking of in hare nabijheid kwam, heeft doen ontstaan, zijnde hem als geneeskundige de be smettelijke aard vau die ziekte be kend. 3o. in gemelde gemeente op, althans omstreeks 13 Augustus 1911, door aan A. D., als geneeskundige onvoorzich tig en achteloos te odviseeren de goederen, waarmee de bij gemelde» A. D. te Zandvoort aan de straat Notijdelijk verblijvcnden E. P., van wien hij, beklaagde, kon ver- moedeu, dat zij lijdende was aan bo- smetelijke ziekte diphtheritis aanraking was geweest, in linnen zakken te pakken en vun Zunavoort naar Amsterdam te verzenden, om j die te Amsterdam te laten ontsmet ten (welke verzending daarop heeft plaats gehad), gevaar van besmet ting, dat door hem als geneeskundi ge voorzien kon worden, voor ande ren, die met die niet besmette goede ren (kleeren en beddegoed) in aanra king zouden komen, treeft doen ont staan, zijnde beklasgde als genees kundige met den besmettel ij keu aard van die ziekte bekend. In de dagvaarding wordt aan D r. Carl Aug. Gerke, oud 58 jaren, hetzelfde ten laste gelegd, als aan den heer Varekamp in sub 1 der bo venstaande dagvaarding, echter ten opzichte van gevallen voorgekomen op 15 en 16 Aug. 1911 ten opzichte van de patiënte D. H. uit Amsterdam, die te Zandvoort in een pension verblijf hield. Dr. Gerke en de heer Varekanip (wat betreft het hem in sub 1 ten laste gelegde) kunnen een vervolging voorkomen indien de ambtenaar bij het O. M. daarin toestemt wan neer zij een som van 200 betalen. Als getuigen treden op de in de dag vaarding. genoemde personen. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij J. Peetoom. Haarlemmerlledestroat 16. een rozenkrans. W. van Duin, Barendsestraat 15 rood, een rijgschoen. W. Willems, Tulpenstraat 18 zwart >n pakje gereedschappen. L. Jenkhoven, Vooruitgangstraat 117, een portemonnaie. II. van Eewijk, Krom 14, een lees boek. C. H. Sterck, Scheperstrant 35, Schoten, een bril. P. Cornet, Oostvest 34, een oorbel letje. A. II. v. Garderen. Vooruitgang- straat 89, een domeschabot. J. Hoenson, Gen. Joubertstraat 6 rood, een kinderbontje. F. Schoman, Raamsteeg 15 rood, een damestaschje. J. Bakhuis Rozen boom, L. Poellaan 42. een boodschappenzalt. J. Veldhuisen. Hagestraat 31, oen dameshandtaschje. J. M. Schmidt, Zijlstraat 85, een damesDarapluie H. Hofsté, Witstraat 32, een bloed koralen halsketting. Loonsver hooging. Het personeel der drukkersfirma Boon ontving de mededeel iug, dat het loon voor allen met ingang van 3 Dec. ;s verhoogd met 1 of 2 cent per uur. Centrale Werkplaats. Op 5, 6 en 7 December as. zal aan de Centrale Werkplaats der fcL IJ. S. M. de groepsverkiezing gehouden worden. Als lid-v ooratter van het stembureau zal fungeeren de heer J. Leijer, opzichter, als leden de heeren Vriso en Glas. respectievelijk wagen maker en bankwerker, terwijl als secretaris niet-lid van het stem bureau zal optreden de heer K. Bak ker, chef-de-bureau. Uit de Rechtszaal FLESSCHENDIEF. 'n Armelijk, suffig type staat te recht wegens diefstal van 60 ïmnoak- flesschen bij de firma Busé, uit een pakhuis op de Kampervest. 57 fies- scheu zijn ter terechtzitting aanwe zig, <ïc rest is gesneuveld, merkt de pres.dent op ter verontschuldiging van het absenteisme der drie overige. Flesschendief hout van borreltjes. Dat blijkt uit het verhaal vau een der ge tuigen, die meedeelt, dat bekl. 'e mor gens „zoo'n gjooten borrel in een b.erglas, van dertien cente had opge dronken. Een fatsoenlijk glaasje der halve. Maar de man had nog drie kleintjes na gedronken. Des avonds kwam hij terug, in 't café, vertelde getuige. En toem ze t ie, mot je fles- schen koopen. En toen zei 'k, wat mot ik met flesscheu doen, wat is nou de waarde van flessclie Nu welen we 't wel, zegt de Pre sident tegen den beteuterde getuige, d.a nu gestuit is in zijn verhaal, hoe hij de fiesschen daii toch e.udoiijk had gekocht Flesschendief is reodivist, daarom vroeg Mr. lloyer zes maanden ge vangenisstraf. 'N DRIFTIG MAN. Twee fietsrijders waren te Sant poort tegen e'kaar opgebotst, toen zij uitweken voor een kind. Dat was nu zoo erg niet, vond Mr. lloyer, maai wel, dat een der twee zoo boos werd. dat hij den ander schopte en links en rechts om het hoofd sloeg. Dat was erger, zoo erg, dat de Offi cier meent, dat het geschnn recht voor f 15 benadeeld .s. Ook kan de beloc digde Vrouwe Justiba bevredigd wor den door een hechtenis van 5 dagen van den driftigen man. Een Bennebroeker had *n ander af gerost met een stuk hout. Mag met! Vier dagen hechtenis. Benuebroekeir vond dat wat veel. Wat had je dan gedacht? vraagt de pres-den t. Nou, 'n geldboete liever, ani meert Bennebroeker. POFFERTJESBAKKER. En meneer de pres.dent, deze veldwachter had mij beloofd, dat hij een standplaats voor m'n poffertjes kraam zou openhouden. Hier heb 'k het telegram! Aldus zo. een zoer spreekgladde en gebaargauwe kermisreiziger. Maar toen hij te Roelofarendsveen op de kermis kwam, vond bij maar 5 vierk. M. voor zijn kraam van 9 M2. Daarover was hij boos geworden, had den veldwachter ui de borst ge grepen en voor ploert gescholden. L>e veldwachter merkt op, dat er niet 5 vierk. M., maar 9 vierk. M., as opengehouden. Neen, mijnheer de president, naast de poffertjeskraam, waar de plaats opengehouden was, stond een hoeplatent en waar oen hoeplatent staat, kan mijn poffertjeskraam niet staan. Nee, dat is waar, beaamt de pre sident. Ik kwam 's avonds om elf uur en dan bel je geen veldwachter meer op. En ik dacht, dat de plaats wel opengehouden zou worden. Ik ben toen woedend geworden. Want ik reis niet voor plezier met 'n pof fertjeskraam. Dat vond de president ook. De ambtenaar van het O. M. was tevreden met 10 boete of 6 dagen. 'k Hoop maar, dat ik niet in de gevangenis hoef, want 'k ben nog nooit met de he«ireu van de Justitie iu aanraking gekomen. Daarom vraagt meneer de Offi cier ook een geldowtie, zegt de presi dent. Dat begreep 'k al 1 antwoordt de kermisman voldaan. EEN PRETTIGE SCHOONPAPA. 't ls niet duidelijk geworden, of de schoonvader vier gulden van den schoonzoon kreeg, dan wel omge keerd. Beide hypothesen ontwikkelen de bekl. en zijn schoonzoon, de ge tuige. De tegenstrijdigheid van die beule stellingen beeft dan ook ver oorzaakt, dat schoonpapa schoon- zoonlief bij de keel greep en op den grond wierp. Deed dit pijn aan je keel Neen, zegt vergoelijkend de ge tuige. Vond je t dan aangenaam, in je keel gegrepen te worden ïironiseert de president. Nee. maar pijn dee' T niet Meneer de president, barst de Of ficier uit, die getuige staat gruwelijk te liegen. Hij heeft verklaard, dat hij wel pijn had, maar nu doet de familie ulle mogelijke moeite, om de zaak te sussen en lioefl pressie uitgeoefend op den getuige. Getuige houdt vol, dat het geen pijn deed. Pas op, waarschuwt de Officier, want ik zal je ver volgen wegens val- sche klachten. Daartoe komt het echter niet, de zaak loopt uit op een huilpartij van den 52-jarigen bekl., die om z'n 81- jarigen vader en z'n kinderen vraagt om hem niet zoo erg te straffen, 't Ging uu zoo goed, zegt hij. Dat blijkt daarop te slaan, dat hij zijn leven ge beterd heeft, want vroeger heeft de forsche boerenman al eenige koeren gezeten wegens mishandeling. Wegens het ongunstig verleden van den man, vroeg de Officier een maand gevangenisstraf. UITSPRAKEN. C. vah H., zonder beroep te Haar lem, diefstal, 3 maanden tuchtschool- straf. H. M-, zonder beroep, te Haarlem, diefstal, f 10 boete of 1 maand tucht school. H. van S., en P. A., zonder beroep, te Haarlem, atrooperij 2 pers., ieder f 5 boete of 14 dagen tuchtschool. P. H. M., koperslagersknecht te Haarlem, 4 maanden gevangenisstraf G- J. F. K., a ga ren winkelier te Haarlem, f 25 boete of 10 dagen hech tenis. A. H. J. de G., loopknecht te Haar lem, mishandeling f 15 boete of 10 dagen hechtenis. N. D. V., werkman te Schoten, dief stal, 3 maanden gevangenisstraf. W. van K.. groentenkoopman te Haarlem, mishandeling, f 10 boete of 7 dagen hechtenis. W. 81., arhe der te Beverwijk, opz. zaakbeschadiging, f 15 boete of 15 dagen hechtenis. J. S., los werkman, te Zaandam, mishandeling, f 8 boete of 4 dagen hechtenis. J. W., arbeider t® Hillegom, eenv. beleed, ambtenaar, f 5 boete of 4 da gen hechtenis. P. J. W., visscher te Doesburg, dief stal, 5 maanden gevangenisstraf. EERSTE STRIJKCONCERT- AVOND. In de Sociëteit Vereeniging heeft Woensdagavond het eerste der vier strijkconcerten, te geven door het Haarlemsen Muziekkorps, plaats ge had. Er was weer groote belangstel ling voor, slechts een klein aantal plaatsen in de groote concertzaal bleven onbezet Het programma van den avond was die belangstelling trouwens ten volle waard. Het bevat te de welbekende Marchc militaire van Schubert, ouverture Egmont van Beethoven, Concert ui G-nuneur voor viool en orkest van Max Bruch, fan- tuisie La Bohème (Puccini), ouvertu re Maritanu (Wallace), Zwei Elegi sche Melodien (Gricg), Liebestraum Czibulka) en fantuisie Rigoletto (Verdi). Onder 's heeren Kriens bekende uitstekende leiding kweet het orkest zich met zeer veel verdienste van zijn taak. We hoorden het laatste gedeel te uitvoeren, en moesten vooral waurdeeren de muzikaal hoogstaau- de wedergave van de fantaisie uit La Bohème en van Grieg's Elegische Melodiën. Hel auditorium toonde zich zeer dankbaar gestemd door een hartelijk applaus na ieder uitgevoerd num mer. Er is gisteravond weer eens bewezen, hoezeer de strijkconcerten de aandacht en belangstelling van het publiek verdienen. 'n Avontuurtje. In een kelder van het Proveniers huis, uitkomend aan de straat, vond de politie Woensdagmorgen om ne gen uur n elfjarig jongeling. Hot bleek, dat hij te Overveen thuishoor de enden heelen nacht in dien kelder had doorgebracht. Uit angst voor straf was hij van huis vvegge- loopen, en had nachtverblijf gezocne en gevonden in den kelder van het Proveniershuis. De politie nam het jougmensch mee en gaf hem over aan de politie te Overveen. Want hij werd ver dacht van een chocolade-diefstalletje, daar gepleegd. T Zal raadzaam zijn, dat de gast vrije kelder van het Proveniershuis eens van gemeentewege wordt geslo ten, zoodat niet iedereen er maar z'n nachtrust in kan vinden. Derge lijke vriendelijke toevluchtsoorden ziju toch minder noodzakelijk. Zou de kelder al meermalen als gratis- toegankelijk en ongecontroleerd nacht-asyl hebben gediend Met goedkeuring van den Minister van Binnenlaudsche Zaken zal door de Vereeniging tot Bevordering van het Onderwijs in Handenarbeid in Nederland 27—30 Dec. a.s. te Amster dam alsnog eeu examen worden afge nomen van hen di e een acte in Han denarbeid verlangen. Door den Minis ter is tot voorzitter benoemd dr. M. J. H. Houba, district-8choolopr. te Maastricht, terwijl het hoofdbestuur tot ledeh heeft benoemd de heeren Ypes, Tjalken, Stam en Turn te Am sterdam, en tot plaatsvervangende le den de heeren Swart en Hofstra te Haarlem. ONDEROFFICIERSVEREENIGING „MARS". Wegens vertrek naar elders van den heer J. F. van Noppen, drecteur der gymnastiek-afdeebng, is op de j.I. gehouden vergadering, in diens plaats benoemd de heer L. J. Beuzen- berg. Ook is besloten tot het oprich ten van een ad9pirantenafdeeling. GEEN STAKING. Sommige bladen berichten, dat er bij de firma Beynes een werkstaking zou dreigen. Van de zijde dei- Directie, als van die der werkl.eden, vernamen we, dat van een staking geeu sprake is. Alleen is door de Geschillen-com missie en de Patroons eeu bespreking gehouden over de werk regeling. Akte-examens M. O. Te 's-Gravenliage is voor Neder- landsch zeelaagd niej. C. M. Th. Mohr van Haarlem. Zie vervolg Stadsnieuws onder ute berichten. Uit de Omstreken SANTPOORT. Dinsdagavond bemerkten werklie den van het Gegoten Huis, dat men in de villa „Oak-Wood", aan de overzijde, trachtte in te breken. Lenigen omsingelden daarop het uuis, verwijl een paar heeren met re volvers gewapend de woning gingen doorzoeken. Zij vonden echter niets dan een jas, die de inbreker, onraad bespeurende, had achtergelaten. Hedenavond zal de gemengde zang- vereeniging „Vox Huinana eeu uit voering geven in het gesticht Meereu- berg, voor de krankzinnigen, die voor het genieten van kunst vatbaar zijn. HEEMSTEDE. Men schrijft ons: Den 25en November a s. zal de hee't Mr. C. J. Boerlage, den dag herden ken waarop hij 25 jaren geleden tot notaris werd aangesteld. In het jaar 1886 als notaris te Uit hoorn benoemd volgde hij als zooda nig zijn vader op, die gedurende 40 jaren het ambt van notaris aldaar had waargenomen. Nadat de heer Boerlage tot Novem ber 1898 als notars aldaar was werk zaam geweest, werd hem op zijn ver zoek bij Koninklijk besluit de ge meente Heemstede als standplaats aangewezen waar hij tot nu toe zijn ambt rnet lust en opgewektheid ver vult. In beide gemeenten heeft hij zich de achting en het vertrouwen weten waardig te maken, niet alléén van allen, die hunne belangen aan hem toevertrouwden, maar ook van diege nen, die het voorrecht hadden dage lijks met hem in aanraking te komen. Door voorkomendheid «a minzaam heid in zijn omgang heeft hij z ch al ler sympathie weten te verwerven. Wij twijfelen net, of de ingezete nen van Heemstede en omstreken zui len den jubilaris op dien dag van hunne belangstelling blijken geven, waardoor hij overtuigd zal worden, dat het werk door hem in deze ge meente verricht door allen gewaar deerd wordt en instemmen met den wensch, dat ziju verblijf in deze ge meente nog van langen duur moge zijn. Ex Anim o. Naar ons gemeld wordt, houdt dft Chr. gemengde zangvereeniging Ex- Animo zich sinds een.gen ujd bezig met de instudeering van eeü zet:" fraai Kerstorator.um, dat een paar dagen voor Kerstmis tot uitvoering zal worden gebracht. Hierbij zullen solisten en andere bekende krachten medewerken, bonevens de inuziekver- igmg „De Muzikale Vrienden kring" uit Haarlem, voor bet strijk- gedeelte. VELSEN. In brand geraakt. Door in aanraking te komen met een gloeiende kacliet vaiten de klee- dereu van de dienstbode van mevr. S., aan den Rijksstraatweg te ei sen, vlam..De ongelukkige stond di rect in lichtelaaie en holde in haar angst een plat op. Daar werden haar kreten vernomen door de familie Hofmeester. De heer Hofmeester had de tegenwoordigheid van geest, over een paar schuttingen en vervolgens op het plat te klauteren, waar hij met een karpet de vlammen wist te dooven. Hierop werd geneeskundige hulp ontboden en het vreeselijlc ver brande meisje verbonden. IJ MUIDEN. Bijna verdronken. Vun een in de Visschershaven te IJmuiden liggende Engelsche haring boot geraakten twee personen In be schonken toestand te water en zou den zeker verdronken zijn, als het ongeluk niet was opgemerkt door de bemanning van een Duitscheu logger, die beiden redde. Een der twee was reeds zóó ver heen, dut men eerst na ruim een bah uur er in slaagde de bijna gevvekeh lev ensgeesten weer op te wekken. Binnenland BLOEDVERGIFTIGING. Te Schoonedijke is tengevolge van bloedvergsftig ng, overleden de werk man W. de D., die onder zijn werk een kle.n wondje aan den pols gekre gen had, waardoor de vergiftiging ontstond.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1