NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 573^5 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 7 DECEMBER 1911 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warrnoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland „1.65 Afzonderlijke nummers0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 lA de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer /O.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne IZ. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 8 DECEMBER. Schouwburg: Opera Italiana II Tro- vatore, 8 uur. Kruisstraat 45—17: Tentoonstelling Kunst zij ons Doel, 10 tot 4 en 7 1/2 tot 10 uur. OM ONS HEEN No. 146 4 Nabetrachting van den Gemeenteraad. Er is Woensdag wel een eigenaor- 'dige bespreking in onzen gemeente raad gehouden. Het ging over de par ticuliere pandjeshuizen. Mr. Spoor, lid van do Raadscommissie voor do gemeentelijke Bank van Leening, verklaarde, dat deze slichting vol doet aan ween enkele der voorwaar den, die nu aan do particuliere in richtingen zouden worden gesteld en voerde een zuurzoet debat niet den voorzitter over verbeteringen, die do gemeentelijke inrichting behoort te ondergaan. Zelfs ging hij zoover om te verklaren, dat hier misbruik was van openbaar gezag tegenover de par ticuliere pandjeshuizen. Andere le den, de hoeren Van den Berg, Modoo, T'-i- uk Willink, waren evenzeer be gaan met hot lot van die instellingen, die door B. en W. zoo wreedelijk worden getroffen. Er zijn van dio oogenblikken, waarin de Raad meer lijkt op een col lege tot oefening in uiterlijke wel sprekendheid, dan op een bestuur, dat besluiten moet nemen van nuch tere nuttigheid. Heb ik het wis of mis. dat het bestaan van dergelijke particuliere pandjeshuizen door alle Raadsleden verre van gelukkig ge vonden wordt Als dat. zoo is en ik meen van ja dan doen do ver zuchtingen, aangeheven over de htm opgelegde voorwaarden, toch aan krokodillentranen denken. Of was dat maar een schijnbewe ging en hebben wo hier in do eerste plaats aan een aanval op de onge schiktheid van de Stads-Bank van Lecning to denken Ongegrond zou ze niet zijn. Die Bank is ver bij haar tijd ten achter, zelfs is het niet on mogelijk, dat wanneer zij behoorlijk was ingericht, do particuliere pand jeshuizen nooit, verrozen zouden zijn. Wie hiervan de schuld draagt, is niet duidelijk geworden do voorzitter reide spoedig na elkaardat over wogen wordt om een voorstel te doen tot verbetering van den toestand der Bunk, en als de toestand zoo slecht is, als de hoer Spoor zc^t, dan zou den Commissarissen der Bank toch met voorstellen behooreu te komen. Is het onbillijk, wanneer ik daaruit afleid, dut die verbeteringen nog lang en lang niet in den Raad zullen kun nen komen 't Gaat traag met de zaken van dc Bank. In November 1910 is de Pand huiswat verschenen, nu pas, meer dan een jaar later, komen B. en W. met een verordening op dc pandjes- j huizen en 't nijpt zoo. dut de zaak geen veertien dagen kon worden aan gehouden, omdat ze vóór 12 Decem ber in orde moet zijn. Na dien ter mijn kon do Raad geen verordening meer maken. Terecht noemde de heer Modoo dit het mes op de keel zetten. En nu is de zaak nóg niet eens af, want uit een vraag van den heer Visser bleek, dat later ook nog voor schriften te wachten zijn o. a. over de inrichting der briefjes, die de par ticuliere banken van leening geven moeten. En hoe verkeerd het is, met zulke voorstellen op het laatste oogen- blik aan te komen, bJcek. toen de heer Thiel naar aanleiding van een amendement een vraag deed over de bevoegdheid van B. en W. en dc voor zitter daarop niet dadelijk antwoor den kon. Neen, do zaken gaan op 't Stadhuis niet altijd snel genoeg hun gang. Als de gemeente-administratie een parti culiere onderneming was en dus con currenten had, zou in één jaar tijds haar heelc cliöntèle weggoloopen zijn. Bloemendaal krijgt dan nu toch zijn electrische tram naar Haarlem. Onze gemeenteraad beeft van den fameusen meter afgezien de conces sionaris behoeft niet meer één meter van de grens van Overveen af te blijven, maar kan doorrijden. In deze courant is al dadelijk bij het ver schijnen van het voorstel van B. en W. er op gewezen, dat daarmee de Raad zou afstappen van een eenmaal ingenomen positie en daarvan heeft zich het College dan ook wel degelijk bewust getoond. De heer Thijssen wilde dan ook op liet voorstel niet ingaan, hii was blijkbaar onder den indruk van groote vrees voor een rijksconcessie over de verschil lende tramlijnen van do Hol Ion d- scho Spoor, die, volgens do onbillijke bepaling, het gemeentebestuur een voudig machteloos maakt. Minder angstig voor dit gevaar was de lieer Thiel en ten slotto werd met een groote meerderheid, 18 tegen 9, bepaald, dat het verzoek van de ge meente Bloemendaal, om het meter- verbcd in le trekken, aangenomen. Nu ben ik niet geneigd den profe tenmantel om to hangen, maar dit durf ik toch wel voorspellen, dat nu eerstdaags ook de gemeente Heem stede een soortgelijk verzoek zal doen. Zelfs de argumentatie ligt voor de hand. Geef ons", zal Heemstede's bestuur zeggen, „een doorgaande lijn, maar houd aan den ©enen meter vast ten opzichte van Schoten. Dan kan er immers van een door gaand goederenvervoer nooit spra ke zijnEn zoo zullen langzamer hand de scherpe puntjes in de con cessie worden rondgeslagen, totdat tiet ongestoorde verkeer met de aan grenzende gemeenten verzekerd is en de hoeren in Den Haag uitmaken, hoe de dienst van de electrische tram in en door Haarlem geregeld zal zijn. Als het zoover is wordt hel meteen tijd, het zelfbestuur der gemeenten, dio door de wet op de spoorwegen met beperkte snelheid toch al tot een belaching geworden is, maar liever openhartig af te schaffen en een cen tralisatie van belangen in te voeren, die men in andere, meer vooruitstre vende, landen juist tracht kwijt te raken. Daaraan denken al die menschen niet, die om het minste en geringste jammeren om den rijks wetgever. Hoe langer hoe minder wordt daarmee de gemeente baas in eigen huis het beeld van den haan, die het fierst weet te kraaien op zijn eigen mest hoop, wordt langzamerhand een ver sleten metaphoor. Daarna boomendebat. Dr. Mcrcns op de bres. Heeft niet kunnen waar nemen, wclko boomen getoekond zijn voor verkoop. Diagnose daardoor moeilijk. Weinig steun. Oudere leden weten, wel, dat hier voetangels en klemmen liggen. Voorsteller tracht beminde boomen aan Heerenvest te redden, door geliefde dito's op Papetorenvest op te offeren. Laatstgenoemde zullen verdwijnen. Over eerstgenoemde sta ken stemmen. Noodlot is opgetreden. Bode heeft juist wethouder I/xisjes zaal uitgeroepen. Anders vielen boo men Heerenvest dadelijk. Nu moeten zo nog veertien dagen wachten. Request Heemschut gecritiseerd. Motivoering ontbreekt Zoo kan ieder een wel adressen sturen. Collega Van Riemsdijk afwezig. Zoekt naar ik hcor in Aerdenhout honderd nieuwe boomen uit voor Haarlem. Gedenk penning uit dankbaarheid als tegen geschenk. Het voorstel van den heer Van de Kamp om de verzekering tegen werk loosheid verplicht te stellen voor ar beiders. die werken iwtn gebouwen enz., dio voor rekening der gemeente worden gesticht, veroorzaakte veel debat. Geen wonder. Dat zijn zoo van die onderwerpen, waarover te praten valt. Gevoelsquaostics grootcndeels. 13 het niet wenschclijk, zegt het zach te gevoel eenerzijds, dat al die arbei ders verzekerd zijn Maar niet door dwang, zegt het zachte gevoel ander zijds, want dan gaat hot schooue be ginsel verloren. Eigenlijk zei deze spreker het nog anders ,,dan wordt de verzekering vermoord" maar wo mogen niet elke rhetorischo wending onmeedoogend achterhalen. Hoe het eindigde Het eindigde niet. Want de burgemeester hacl ge zien, dat het vijf uur was en wilde als voorstander wel wat zeggen, ver wachtte van den wethouder Hulswit, dat die als tegenstander wel graag ook wat zeggen wou. Dus werd hel voorstel aangehouden, wat het beste lot was, dat het kon treffen, want was het dadelijk in stemming geko men, dan zouden nu de arbeiders aan werk der gemeente heel stellig n iet behoeven te worden verzekerd tegen werkloosheid. J, C. P. Stadsnieuws AANBESTEDING. lieden is door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol- land aan het gebouw van het Pro vinciaal bestuur, aanbesteed le. Het onderhoud van tiet Merwe- dekanaal van bet Noordzeekanaal tot de grens der provincie Noord-Hol land en Utrecht, en van den zijtak van dat kanaal tot in de Oude Vecht te Niehteveclit, gedurende de jaren 1912, 1913 en 1914. Raming 20,000 per jaar. Minste inschrijver M. Daalder te Alkmaar, voor 18,800 per jaar. 2e. De verzwaring en afslecliting van een gedeelte buitenduin regel tus- schen do strandpalen 5 en 7 onder de gemeente Caltantsoog, bohoorende tot de werken tot verdediging van de Noordzeekust in de provincie N - Holland benoorden strandpaaJ 9,800. ingevolge de wet van 15 Juli 1898 (Staatsblad no. 187). Raming 13,000. Minste inschrijver J. van der Plas te Hardingsveld, voor 10750. 3e. liet leveren van stalen hoven- bouwmaterialen voor den werkspoor- weg ten behoeve van de verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noord-Holland, ingevolge de wet van 15 Juü 1898 (Staatsblad no. 187). Raming le perceel 3100, raining 2e perceel 5600. Minste inschrijvers Du Croo en Brauns te Amsterdam voor beide per- ceelen le perceel 3300, 2e perceel 5350. 4e. Het leveren van gecreosoteer.le palen en dwarsleggers, ten behoeve van de werken tot verdediging van de Noordzeekust in de provincie N.- liolland. ingevolge «le wet van 15 Juli 1898 (Staatsblad no. 187). Raming le perceel 2700 raming 2e perceel ƒ3350. Laagste inschrijven voor beide cer- ceelen L. A. Spierings te Boxelle perceel voor 2300, 2e perceel voor ƒ2900. Vertraging. De electrische tram, te 8.58 giste renavond van Amsterdam vertrok ken, geraakte onderweg defect en kwatn daardoor gecombineerd met een volgenden dienst, met 25 minuten vertraging alhier aan. St. Nicolaasfeest. Gisteravond vierden de kinderen van de O. L. scholen te Schoten fe«6t Voor dezo gelegenheid was de Bron gehuurd. De zaal was meer dan bezet, zoa dat velen niet meer konden worden toegelaten. Do feestcommiss o had voor afwis seling gezorgd. Do firma Alberts frè- ï*es vertoonde met haalr bioscoop eenii- go films die bij de k nderen nogal in den smaak vielen. Geruimon tijd bleven zij hiermede bezig, totdat do oud© Sint naar bed moest. Nog een poosje bleven zij bij elkaar, waarna z© mei opgeruimd© gezichten het gebouw verlieten TREURIG ONGELUK. Gisterennamiddag te kwart over vijven is de 20-jarige A. van Sloten, werkzaam op de werf „Hubertina" In den Voor polder, van een nieuwge bouwde sleei>motorl»oot gegleden en in het water van het Spaarne terecht gekomen. Naar het, luk »s dadelijk, doch vruchteloos gedregd. Heden morgen te 11 uur is het echter vóór de werf uit het water opgehaald en door de politie per brancard naar do onderlijk© woning overgebracht. HEEMSCHUT. Het volgend adres werd aan de Provinciale Staten van Noord-Hol land verzonden „Het Dagelijksch Bestuur van den Boud Heemschut tot behoud der schoonheid van Nederland, heeft met groote voldoening kennis genomen van de ontwerp verordening, door Uw medelid Mr. Hazelhoff Roelfzema bij Uwe Staten ingediend, welke ver ordening bedoelt het tegengaan van de reclames, die meer en meer de schoone landschappen Uwer provin cie ontsieren. „In geheel het beschaafd Europa wordt thans ingezien, dat een derge lijke ontsiering niet langer mag wor den geduld. De goede gevolgen, die verbodsbepalingen reeds in het bui tenland hadden, zullen ook in Neder land worden verkregen, immers, wanneer één provincie voorgegaan 16, volgen ook andere, zullen ook ge meentebesturen verordeningen ma ken, en zal aan het euvel der recla me, die de schoonheid van Nederland zoozeer schaadt, een einde komen. „Daarom verzoekt het Dagelijksch Bestuur voornoemd Uwe Staten met den meesten aandrang, de ingedien de ontwerp-verordenimg, aan le ne men." HULDEBLIJK. Woensdagavond is aan den heer W. Robert, die zijn G4sten verjaardag vierde, door het, koor van Toon kunst een fraaie fauteuil op podium aangeboden, in overeenstemming met het nieuwe meubilair van de bo venzaal dor Soc. Yereeniging, waar het koor zijn repetition houdt. Mevrouw Gijsbers sprak daarbij een aardig woord van hulde en ge- lukwenseh. Daarna nam de voorzitter der af- deeling, Mr. W. Jager Gerlings, het woord .en herdacht dat de h©er Ro bert Vrijdag a. s. dertig jaar direc teur van Toonkunst is. Beid© waard eeretnde toespraken werden door de aanwezigen met ap plaus begroet. De beer Robert betuiade zijn harte- Iijken dank voor de hem gebrachte blijken van waardeering en vriend schap. NAT. VAKGROEP v. HANDELS REIZIGERS. De jaarvergadering der Nat. Vak groep van Handelsreizigers zal dit jaar te Haarlem gehouden worden en wel op 29 December a.s. Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: J. F. Ilage, Pieter Kiesstraat 54. een portemonnaie. G. C. Slobbé, Brouwersvaart 142, een bril. J. J. Vrugt, Teylerplein 1 rood, een dasje. J. J. v. d. Putten, Z. Polderstraat 111, eon eend. C. Keur, de Clercqstraat 194, een rozenkrans. Bureau van politie, een staaf tin. Bureau van Politie, een koperen standpijp en ijzeren kruk. P. Vuijst, Scheepmakersdijk 51, edn hond. Diefstal van roode kool. De politie tietrapte on hooterdaad een viertal jongens van 10—12 jaar, toen ze bezig waren met op een sport- tkarrotjo negen stuks iroodc kooien to vervoeren, die ze van eau schuit hadden weggenomen. Gebleken ts, dat de jongens al vroeger van een anderen schipper drie rood© kooien luidden weggenomen, die ze ergens in de buurt hadden verkocht. Uit de Rechtszaal BELREDIGING. Mineraalwatorfabrikanten zijn ge woon onderling eikaars flesschcn te rug te gaven Deze onschuldige nif.- neraalwaterflesschen hebben aanlei ding gegeven tot eein kwestie tusschen 2 fabrikanten. Een fabrikant uit For merend voegde zijn collega ui t Haar lem toe: „Alles wat je in je fabriek hebt, is gestolen." Wegens beleediging eischlo Mr. Hoyer, de hier concurrentiestrijd als oorzaak zag der beleodigng, f 5 boete of 10 dagen hechtenis. TE WEINIG HAARDSTEDEN OP GEGEVEN. Een Vroeger Haarlemsch caféhou der had voor de personeele belasting drie haardsteden opgegeven, ofschoon hij er vier lxad. De Rijksadministrat e vroeg vervol ging bij monde van een der Rijks advocaten. Beklaagde was niet verschenen, maar kwam later. Het verstek werd nu ingetrokken en bekL nog toegela ten. Hierom moest de gelieelo zaak, die roods in behandeling was geno men, over behandeld worden. Beklaagde bekende 3 haardsteden opgegeven te hebben en zelfs niet 4 maar 5 haardsteden geluid te hebben De President merkte op, dat dit de zaak van bekl. niet beter maakte. Het bleek, dat den bekl. wel gele genheid was gegeven, om vervolging te voorkomen, maar hij bad er nfet aan gedacht, zeidc hij. Waarom hij maar drie haardsteden had opgegeven? Och, zei bekl. openhartig, iedereen rekent naar zich toe. De Rijksadvocaat verzocht veroor deel ng van den bekl. tot I 20 l>oete. De subst.-off'cier Mr. Hoyer, eisch- t© toewijzing van den eisch, te ver vangen door een hechtenis van 10 dagen. Mr. IIOYER OVER HET HAAR LEMSCH ZONDAGSPUBLIEK. ,,Op Zondagavond", zei de substi tuut-of fiicter van Justitie bij do be handeling van een verzet-zaakje, „schijnt een groot deel van het Haar- leritsclte publiek aJl© gevoel voor re gelmaat verloren te hebben. Dal is al lijden zoo, hier in Haarlem." Mr. Hoyer, die uit het zuiden komt, waar een deel van dc bevolking nu ook niet zoo rustig is, schijnt het dus in Haarlem wel erg te vinden, dat hij deze opmerking maakt. Inderdaad was het geval, dat op Zondag 1 October gebeurde een sterk Staaltje van dien baldadigen ver- zetlusl, die in de wat benevelde jon- goliiiigscltiap vaart, des Zondags avonds. Er werd door den adjunct inspecteur Lende'rink en den agent Mulder een man opgebracht. Een der omstanders, die volgens Mr. Hoyer ongunstig bekeud staat, vond daarin aanleiding, om te trach ten den arrestant, d..en hij in t ge- lieel niet kende, te ontzetten. Een tweede persoon, die noch den arres tant noch den ontwt-probeerder ken de, trachtte ook al om den aangehou den© los te rukken uit de handen van den adjunct en den agent. En einde lijk was er een cavalerist, die geen van drieën kende, die het noodig vond om, aan een der twee anderen zijn sa bel schee te geven, om daarmee de politie te lijf te gaan. Men ziet hier dus drie personen aan het werk, die geen enkele roden hadden zich met het geval te bemoeien misschien u*t een wanbegrepen soli dariteitsgevoel maar zeker uit oen lust, om de polite te bemoeilijken. Do twee in kwestie hadden den ad junct en den politie-agent afgerost met dc schee van den huzaar. De po litiemannen hadden er toem met de sa)>el op ingeslagen. De ernstigste verzetpleger ontkende. Ilij had alleen staan kijken. Voor due handtastelijke manier van kijken vroeg Mr. Hoyer drie maanden ge vangenisstraf. De ander, die ruiter lijk erkende, zei dat hij „wat dron ken was". Ja, natuurlijk, zei de President schamper, het was immers Zondag- Do ambtenaar vroeg voor diezen be klaagd© veroordeeling tot twee maan den gevangenisstraf. liet O. M. quakfioeerd© bet delict als wedenspannigheid te zanten en in vereen!ging gepleegd. Begin van brand. Een begin van brand ontstond in liet perceel Glasblazersstraat 21, door dat een pantalon, die over een ka chel hing, vuurvatte. Het kleeding- stuk is gedeeltelijk verbrand. Zie vervolg Stadsnieuws ondefr laatste berichten. Uit de Omstreken OVERVEEN. ST. NICOLAASFEEST OP DE O. L. SCHOOL. Reeds eenige dagen luidden de kin deren elkander afgevraagd of St. Ni- colaas nog op school zou komen, want er was heel webtig van uitgelekt. Maar ook dit jaar heeft de goede Sint tien niet vergeten. En waar de ze school in hoofdzaak wordt bezocht door kinderen uit den werkenden stand, waarvan sommigen zeker thuis mets of heel weinig zullen krijgen, is de vreugde zooveel te grooter niet alleen voor <le kinderen, maar ook voor de onderwijstere, die zich veel moeite getroost hebben, om tiet fee.st tot stand te brengen, maar gelukkig weer vele gegoede ingezetenen heb ben gevonden, die in deze dagen ook iets voor de minderbedeelden willen afstaan. Toen St. Nicolaas en zijn knecht op de school waren gekomen en de kinderen in het gymnastieklo kaal bijeen waren gebracht, maakte St. Nicolaas een paar der kinderen op hun ondeugendheid attent, waar na de verschiiende cadeautjes wer den uitgereikt. Hierbij werd met zorg te werk gegaan, een ieder kreeg iets wat hij noodig had de Óen een kle dingstuk, do ander speelgoed, verder taai-taai, chocolade enz. Wanneer de milde gevers de blijde gezichten had den gezien zeker hadden zij reeds bij voorbaat voor het volgend jaar hunne bijdrage toegezegd. En de kinderen en bovenal de ouders zul len dankbaar terugdenken aan «teren dag, waarvoor een woord van lof aan het onderwijzend personeel zeker niet misplaatst is. UIT SCHOTEN. In eene der laatste raadsvergade ringen we hadden er drie binnen 14 dagen werd Lij de rondvraag door een lid de aandacht van den Raad gevestigd op het fe.t, dat er nog f 1780 aan plaatselijke belasting over het jaar 1910 geïnd moest worden. De voorzitter werd verzocht daar wat meer werk van te laten maken. „Er waren, zoo deelde de voorzit ter mee 276 dwangbevelen oitgevnar- d, gd". Kort daarop kwam de Raait Ie heu pen dat van de f 1780 bijna duizend gulden binnengekomen was. Er bleef dus nog een betrekkelijk grioot restant te innen over 19"), ter wijl 1911 ten einde spoedt. Ho© staat 't nu met de ontvangsten over het Jo< ►pende ja atHoe waren diie vóór 1910? Bovendien. Wordt bij dergelijke ad- mïnistrale de nauwkeurige en juiste samenstelling van de kiezerslijst geen hopeloos werk? Verwonderen zou liet ons n-let. dat als de Raad geon af doende maatregelen neemt om verbe tering te brengen op liet stuk der plaatselijke belastingen, beter beta lende ingezetenen nch met klachten tot Gedeputeerde Stoten wendden. Het is toch ongehoord dat pl.rn. 25 pet, der pl. belasting niet "betaald is op 'n tijd, dat die voor het volgende jaar allang invorderbaar is. Overal elders heeft men oanbare posten, maar hier schuilt onwil achter. Eerst wordt de Rand over stelpt met reclames over te hoogen aanslag: daarna worden bootel.nof- jes als kennisgeving aangenomen en eindelijk volgen dwangbevelen. Het is uitstekend dat de aandacht van den Raad op deze omstandigheid, de traagheid in betaling, werd geves tigd. want het. lijkt er veel op of een deel der ingezetenen het er maar eens op waagt, hoe ver ze het brengen kan met 'niet betalen, waardóór de belas ting op anderen meer coat drukken. Het wordt hoog tijd dat er meer or de in de administratie komt en wat meer voortvarendheid. Ook voor gemeenten is hot een du re tijd en voor Schoten vooral. P. P. HEEMSTEDE. Militie. Het aandeel door deze gemeente te dragen in do lichting der Nat, Mili tie van 1912 bedraagt 21 man, en wel 15 voor volledige en 6 voor korte oefe ning. Door den hond van den heer van B. aan <len llesrenweg alhier zijn in den laatster) tijd hit verschillende in gezetenen kippen doodgebeten. Thans is tegen den eigenaar proces-verbaal opgemaakt, wegens het ntct voldoen de zorg dragen voor een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier. BENNEBROEK. HOUTVERKOOPING. Bij de gisteren plaats gehad heb bende houtverkoopixig, kou voor de boomen iu de Schoolla&n geen kooper worden gevonden. Het gevaar voor het berokkenen van schade aan de be lendende perceelen was hiervan de oorzaak. Drie partijen boomen in de Beunebrookerlaan. ieder groot 5 stuks, brachten per partij gemiddeld 40 op. Hot hakhout was voorts goed geprijsd. BLOEMBOLLENCULTUUR. In het laatst dezer week hoeft een ledenvergadering plaats van de af dee- ling Vogeleuzang—Bennebroek Oer Vereenigtng voor Bloembollencul tuur. Dc beschrijvingsbrief voor de

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1