SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. Mookey. Haarlem -H. F. C. [ill I Nsdsrlandsebs Yoetbalbood. Westelijke Eerste Klasse. Haarlem wint 3 1! Zondagmiddag. Duizenden en nog eens duizenden menschen hebben zich den langen tocht via Nieuw- naar Oud-Schoten getroost, om de tweede plaatselijke eerste klasse ontmoeting van dit sei zoen te zien. Lang vóór het begin van den wedstrijd stroomt 't al publiek door de beide ingangen van Haar lem's veld waar de orde-regeling goed werkt. Alles marcheert naar be ft ooren. En tegen tweeën is het langs de lijntjes een dichte, donkere men- jchenhaag van vele rijen dik, en op de tribune is 't ook al tjokvol. Mooi voetbalweertje is 't. Niet te warm, niet te koud, niet te veel ,wind Het veld verkeert in uitste kenden toestand De II. F. C.'ers verschijnen 't eerst in het veld. natuurlijk onder ap plaus. De blauwwitten komen volle dig uitals opvolger van Jo Verwey wordt z'n jongste broer vandaag ge probeerd. De roodblauwe Haarlemmers zijn nu ook heel spoedig present, met Jan van den Berg, den veteraan, in hun midden. Het publiek bereidt hem een hartelijke ontvangst zijn we derverschijning is ongetwijfeld een groote attractie van den strijd, die op til is. Scheidsrechter Tromp is present, en er wordt nu dadelijk getost. Jan van den Berg wint en verkiest vóór rust het voordeel van den matigen wind, die in de lengte over 't veld staat. Om 2 uur 5 trapt Ten Cate af. De elftallen zijn Haarlem Jan van den Berg, Koster. Wilhelm, Bouwmeester, Healey, Veen, Bakker, Houtkooper, De Wolff, Jur Haak. Alb. Haak. II. F. C. Jacques Francken, II. J. M. Francken, Ten Cate, La Bustide, Reydon, Leo Verwey, Ben Verwey, De Klerek, Beyues, Adé Verwey, Steup. Bij Haarlem is in de middenlinie 'n kleine wijziging-in-opslelling ge bracht, Veen eu Bouwmeester hebben van plaats verwisseld, zoodat de laatste tegenover de gevaarlijke wing der Francken's staat. In de eerste minuten van den wed strijd is 't een zenuwachtig spelletje van weerszijden, t Begint onmiddel lijk met een aanvalletje van Haar lem, waarbij Bakker een lioogen voorzet geeft, die corner gewerkt wordt. Even later is het spel alweer aan den anderen kant, waar de Haar lem-verdediging aanvankelijk imgal onzeker optreedt. Als Jacques Francken van de wing 'n hoog schot inzendt, stompt Jan van den Berg deu bal heel mooi uit zijn doel. Maar even later heeft H. F. C. al succes. Nadat eerst Reydon door 'n missen van Veen een prachtkans heeft ge kregen, die hij evenwel verknoeit, komt even later een voorzet van Jacques Francken voor doel. Een paar II. F. C.'ers staan daar ong© dekt en La Bastide scoort onhoud baar van vlakbij, zoodat II. F. C. na 5 minuten leidt. Groot is hot enthousiasme der vele biauwwit-supporters aan de lijntjes. Teleurstelling lieerscht op de tribu ne, die zeker wel voor 9/10 met Haar lem-aanhangers is bezet. Ze krijgen nieuwen moed, als hun ne voorhoede dadelijk uit den aft""" tot den aanval overgaat. Alb. H zendt een hoog schot in, dat door Steup mooi verwerkt wordt. Maar Haarlem komt terug. En als een voorzet van links door den 11. F. doelman wordt gemist, heeft een Haarlemmer vlak voor dool een heel gemakkelijk kansje maar hij weet het te missen. En nu volgt er een lange periode, Haarlem de sterkste is. Steeds is de roodblauwe aunvals- linie in actie, eu de H. F. C.-ver<ledi- gers hebben hard werk. Het blijkt dan al, dat vandaag bij Haarlem het vuur en de energie zijn, die anders zoo dik wijls ontbreken. Snel en vol enthou siasme wordt er gespeeld en de II. F. C.-\erdedigiiig bhjla nu met zoo bijster op dreef, zoodot Steup moei lijke OLgenbhkkui beleeft. Weliswaar faalt het schol der Haarlemmers vaak, maar er komen ook betere po gingen om gelijk te maken. De H. F. C -doelman doet in deze periode uit stekend werk. Hij stopt eerst een hoog schut van De W olff, en als kort daar op Houtkooper plotseling eon keihard laag schot inzendt, is Steup alweer op z'n plaats. Hij kan evenwel den bal niet wegkrijgeu, die komt bij Jur Haak.... die te lung wacht, zoodut een der II. F. C.-backs nog mooi te redden. Haarlem heeft zich niette beklagen over te veel veiuo, als De Wolff (die werkt uls een paard steeds den aanval leidt) weer schiet en, de bal boven van den zijpual te- lugkaatsl. 't Spel is bepaald éénzijdig 't Vreemdst is, dat de H. F. C.-aanval, anders zoo actief, zoo weinig uitricht. Mannus Francken, die onder specia le bewaking van Bouwmeester staat, kan niet veel doen. Telkens a)3 hij er on z'n bekende, doorzettende manier met dan hal vandoor wil gaan, is daar weer diezelfde tegenstandor, om hem dadelijk te stuiten. De com binatie gebrs. Francken—ten Cate is zoek. Koster staat steeds vlak bij den H. F. C.-linksbuiten, en ten Ca te, die niet z'n gewonen steun van Mannus heeft, komt maar niet op gang. Reydon is totaal uit vorm, bij na iedere bal wordt hem dadelijk af genomen. Af en toe breekt de H. F. C.-voor hoede, die toch genoog te doen krijgt van de goed-spelende middenlinie, door. Maar gevaarlijk Is het meestal niet voor Haarlem. Jan van don Berg volgt de methode om, als H. F. C. een bol te ver vooruitspeell, uit zijn doel te loopen naar den back, die moet trappen. Aan den eenen kant als nl. de achterspeler mist is 't wel veilig. Maar wordt die eens even tueel gepasseerd, dan heeft H. F. C. eon aardige scoring-kans. 't Gaat evenwel voor Haarlem goed. De veteraan-keeper krijgt weinig werk, en de voorhoede valt maar aan. Beynes, die in den aanvang niet erg trap vast was, redt nu meer malen, en ook z'n partner (die eenigszins gehandicapt is door een eenigen tijd geleden geblesseerden voel) doet goed werk De jongste Ver wey debuteert niet kwaad als mid- half, geeft goed aan en zit flink tus- schen den Haarlem-aanval. Ten Cate gaat telkens in de middenlinie H. C. C. proboert de score tot rust onver anderd te houden om daarna van het windvoordeel te profiteeren. Inmid dels wordt even gestopt, omdat scheidsrechter Tromp Healey een waarschuwing geeft naar aanleiding van een minder fair optreden. Noe kan Haarlem niet gelijkma ken. Steup weet een laag schot van Houtkooper al vallend nog uit z'n doel te houden. En als H. F. C. even later doorbreekt komt er 'n mooie voorzet van .Taccpies Francken, waar bij Jan van den Berg den bal weer uit z'n doel stompt. Er is nog 6 minuten speeltijd vóór rust, en ieder denkt dat nu wel de •sle helft met den 0—1-sland zal eindigen. Maar dan komt ineens Haarlem's gelijkmaker, nu vrij on verwachts. De H. F. C.-verdediging doet nogal aarzelend, Jur Haak krijgt den bal vrij na een voorzet van rechts, en onhoudbaar heeft Haar lem gelijkgemaakt. 't Is 11 En zooals 't bij alle wed strijden ook bij plaatselijke gaat de thuisclub heeft de meeste aanhangers op 't veld. Haarlom's tc genpunt wordt met een geweldige uit barsting van gejuich begroet. Na een paar li. F. C.-aanvallen, die geen succes opleveren, komt rust met 1—1. De opinie van 't meerendeel der toeschouwers is. dat II. F. C. nu met het voordeel van den wind-in-den-rug wel zal winnen. Mannus zal nu toch wel loskomen, en hij zal toch niet nalaten om te scoren.... Maar Mannus komt niet los, en 't scoren laat hij vandaag hoelc- niual na. Als de strijd liervat wordt is het spel eerst verdeeld. Jacques Francken doet gooi werk op deri lin kervleugel, maar 't wil met de com binatie der gebroeders vandaag maar niet lukken. Bouwmeester ver- bapst iedereen door z'n schitterend verdedigen hij heeft Nederland's bes ten voorhoedespeler volmaakt in be dwang, en Mannus krijgt volstrekt geen kans om een van z'n welleken- de goedgerichte schoten te lossen. De llaarlem-voorhoede laat zich vol strekt niet onbetuigd, valt tclkeus uii. Na vijf minuten speleus krijgen de roodbroeken ©en corner op 't II. F. C.-doel te nemen. De bal koant voor doel, wordt gemist, bolandt bij Bak ker die 'm weer voor goal plaatst, en A. Haak geeft Haarlem de leidin g met een onhoudbaar schot van kor ten afstand. (2—1). De Haarlem-aan hang is uitgelaten van vreugde. Dan komt ff. F. C. flink opzetten, heeft 't grootste deel van den uan val. De voorhoede werkt nu beter, maar de Haarlem-verdediging sjieelt niet 'n ongekend vuur. Do doelman krijgt geen moeilijk werk. En dat te gen 'n aanval als die van H. I-'. C. I Haarlem verdedigt systematisch nn.-rkwaardig-zeker vandaag. De roodblauwe aanvalslinie breekt uf en toe heel gevaarlijk door, en een heel benauwd moment komt voor H. F. C.-doel als Houtkooper vlak vóór den bal krijgt, maar uit z'n moeilijke positie n et schieten kan, zoodat de backs kunnen redden. De bal gaat meteen vlug naar 't llaar- lemdoel, en een korte maar lievige scrimmage onstaat vlak voor do goal- lijn. Mannus Francken, Koster en da kcepelr „bijten gezamenlijk in 't gros." liet geval loopt op niets uit De II. F. C.-captain tracht to profi teeren van de slechte uittrappen van Haarlem, slaat telkens vlakbij als Koster z'n aanloop neemt. Éénmaal heeft Mannus ©r bijna succes mee, aJs de Haarlemmer recht tegen hem aantrapt; maar de bal rolt langs don doelpaal achter. Weer breekt Haarlem oenige ma len gevaarlijk door. Houtkooper en de Wolff zijn vooral goed op gang, en il© aanval Is veel sneller, voel doorzettender dan anders. Lail« blijft d© stand 2—1. Maar ton slotte komt eT nog 'n Haarlemaanval die succes heeft 'n Goede voorzet van links krijgt Houtkooper, hij bedenkt zich nfet lang, 'n zuiver schot volgt... Ifaarle m's leiding ls vergroot! Er is nog 21 minuten speeltijd, ©n met twoo goals voorsprong hebben de roodbroeken 'n mooie kans op de over winning. De Wolff gaat in de verdediging, en in het laatste kwartier is de situa tie veranderd in een aanvallen en verdedigen bij 't Haarlemdoel. De roodbroeken houden hardnekkig stand, maa'r zijn nu geheel ingesloten. Adé Verwey staat ongeveer ïn 't mid den ran het veld en Steup daar heel in de verte eenzaam in z'n doel. De overigen vallen aan, of zijn vlak ach ter den aanval. Reydon, dj'e niets prostoert, wordt op de linksbuitenplaats gezet; Jac ques Francken staat nu rechtsbuiten, em doet in die functie goed werk, ter wijl z'n b'roeder en captain in de buurt van 't strafschoppiint staat, en maar steeds kampt togen Bouwin^os- de onvermoeid telkens weg werkt. llaarlem „speelt den tijd uit" en komt niet meer over de helft van 't veld. In d© laatste minuten van den wedstrijd heeft H. F. C. dé veine, als 'n schot tegen den paal afstuit. Jan van den Berg stopt eon Inzet van heel korten afstand. Even later wordt tijd gefloten, llaarlem wint met 8—1. De overwinning is verdiend. Het beste team van dezen voetbalmiddag on dat zal ieder erkennen. Nauwelijks heeft het eindsignaal weerklonken of 't publiek overstroomt liet veld. Jan van den Berg wordt, met 'n grooteri k'rans van de dona teurs zijner club om den hals, opgetild en middenin "n drom enthousiaste Haarlem-aanhangers op hunne schou ders naar 't clubhu's gedragen. Groot is de geestdrift in 't Ilaarlom- kamp. a oven groot de teleurstelling on der do II. F. C.'ers. Voetbal is 'n wisselvallig spel. En zoo kan 't gebeuren dat het ©Iftat, dat z'n tegenpartij met 50 verplet tert, twee maanden later voor de kracht dier zelf de tegenpartij moet zwichtenEn verliest! Haarlem heelt van het bégin tot het einde met enthousiasme gespeeld. Daar voer in 't elftal weer de bezie ling vaii den ouden aanvoerder, en de Haarlemmers hebben gespoeld „voor wat zo waard zijn". Houden ze Jan van den Bdrg in het doel ©r zullen wel meer overwinningen ko men. II. F. C. was niet best op droef, ten minste de voorhoede. In de mid- denlin'e werkte Leo Verwey meer en dus ook succesvoller dan anders, en deed z n broer het beter dan Lesuou'r de vorig© week. De Kle'rck was als gewoon. Adé Verwey had na rust merkbaar hinder van z'n voet kwet suur. Beynes heeft hec-1 wat gered in dezen wedstrijd, terwijl Steup uitste kend zijn doel beschermde en gen der drie goals kon verhinderen. Bij Haarlem blonk Bouwmeester uit, d e ongetwijfeld de beste speler van het veld. was. Ook de verdere verdedigers voldeden goed, terwijl in de voorhoede Houtkooper en de Wolff het beste werk deden. Scheidsrechter Tromp was correct in zij'n beslissingen voor bepaald ruw spel heeft hij gelukkig niet dik wijls behoeven op to treden. ROB P. Twee verrassingen in de Westelijke hoogste afdeeling Ajax sjveelt met D. IC. gelijk ilaariem wint II. F. C. Met andere woorden-. één en nr. tien \an het ranglijstjo eindigen met gelijken stand, nr. 7 klopt nr. 2. Do overige resultaten waren vrij wel normaal, en kwamen overeen met onze voorspellingen. AJAX—D. F. C.. 3-3. Voor een zeer talrijk publiek ont vangen de Amsterdammers de lei ders der competitie. Vijf minuten na liet begin scoort Ajax (dat drie inval lers heeft tegen D. F. C. één) reeds door den invaller Terwei. Spoedig maakt de D. F. C.-middenvoor gelijk. Als Seylhouwer met een mooi 6chot Ajax opnieuw een voorsprong geeft, maakt D. F. C. uit een scrimmage ez weer 2—2 van. In de tweede helft stuit de D. F. C.- aanval telkens op een krachtige ver dediging der Amsterdammers. Als Van der Broecke den bal krijgt pas seert hij de heele verdediging vun D. F. C. en scoort alweer voor Ajax. Tien minuten vóór tijd maakt D. F. C. gelijk met een bal, die via deu paal juist onder de doelliju gaat. Tijd komt met 3—3. SPARTA—H. V. V., 3-0. II. V. V. mist De Groot, Heyning en Feith Sparta is zonder Van der Wolk. Sparta is aanvankelijk in do meerderheid, en scoort na oen half uurtje spelens door Vermeer, die daarin spoedig wordt gevolgd door den invaller Reidt. Rust 20. In de tweede helft wordt Sparta's leiding zeer mooi vergroot door eon rush van Ruffelsc, gevolgd door een onhoud baar schot. Sparta wint met 3—0. V. V. had La Chapelle in het doel, die crood voldeed. VELOCITAS—IL B. S.. 2-0. n. B. S. is zonder Boutmy, Veloci- tas (dat wel nooit volledig zal ver schijnen) heeft natuurlijk weer oeni ge invallers. Desondanks zijn de Ve- locitarum de sterkeren. Reeds In het eerste kwartier van den wedstrijd scoren zo tweemaal door Kuypers. H. B. S. heeft niet veel In te brengen; het is te danken aan Van T rotsen- hnrg's goede keepen, dat de score niet verhoogd wordt, cn H. B. S. slechts verliest met 0—2. QUICK—V. O. C.. 2-0. V. 0. C. is voor de rust sterker, maar stuit op een hechte verdedi ging Lodebocr redt veel. In de twee de helft zijn de Hagenaars ln de overhand. Gerties scoort tweemaal onhoudbaar en Quick wint met 20. De comipetitiestand is nu S 3 D. F. C. Sparta H. F. C. Quick V. O- C. II. V. V. Haarlem H. B. S. Velocitas Ajax aft 1 15 28-17 1.50 0 8 13—8 1.33 0 10 27—li 1.25 2 12 22-12 1.20 1 7 9 -8 1.00 1 9 16—18 1.00 0 8 18—26 0.89 2 6 10-22 0.66 2 4 7-14 0.57 1 3 9—20 0.43 Oostelijkele Klasse. Arnhem: VitesseQuick, 01. Enschedé P. W.G. V. C., 01. De stand in de Oostelijke le klasse is nu 1 10 15-8 2 11 16-7 G. V. C. 6 5 0 1 10 15-8 1.66 U. D. 8 5 1 2 11 16—7 1.37 Go ahead 5 3 0 2 6 1210 1. Willie! inina 6 3 1 2 7 16—11 1.16 Vitesse 8 3 1 4 7 5-10 0.87 Quick (N.) 7 2 1 4 7 6—10 0.71 P. W. 8 2 2 4 6 14-20 0.75 Z. A. C. 6 0 2 4 2 5-13 0.33 Reserve Eerste Klasse. II. F. C. II—HAARLEM II, 1—3. De beide reserve-elftallen van Haar lem on II. F. C., die de twee hoogste plaatsen in hunne afdeeling vóór Zondag nog bezetten, hebben Zondag |©gen elkaar gespeeld. II. F. C. II stelt zich ongeveer 10 3/4 uur op eigen veld als volgt op H. van der Woerd, BolJée, Wijnands, v. Speiigler, Saudborg, Berg, J. v. d. Wccrd, Seigneite. Peltenburg, Peoreboom, W. F. L. Boissev&in. Haarlem II komt met de volgende combinatie uit Philipse. Bijlcveld, Oosteribroek, Schravendijk, F. Veen, Smit. Muiier, Angenent. De Boer, Visser, Scholte. Dadelijk na den aftrap ontwikkelt zich oen vlug spel. Bijlevcld bemach tigt den bal, centert naar Philipse, maar deze raakt hem kwijt. Dadelijk nomen de II. F. C.'ers den bal mee, Van der Weerd zet voor. Peereboom kopt in, maar de bal wordt keurig gestopt. Het blijft een vvederzijdsch aanval len, met llaarlem iets in de meerder heid. Haar voorhoede nadert telkens, keurig samenspelend, v. d. Weerd, maar allo gevaar wordt voorloopig bezworen door de blauwwitte achter hoede of door slecht schieten. Ten slotte geeft Oostenbroek zijn club met een mooi schot de leiding, na een fout van de H. F. C.-backs. Nu krijgt Haarlem dan smaak beet en spoedig scoort Schruvcndijk via dou paal. Wijnands blijkt niet erg op dreef te zijn. want telkens wordt liij gepasseerd Vóór rust weet Philipse dan nog één keer te doelpunten. De laatste tien minuten voor de rust speelt 11. F. C. daarna met tion man, duur Bolssevain, door een oude kwetsuur gehinderd, het veld moet verlaten. Na de thee valt zijn broer II. E. Boissevain voor licm in cn hebben Peereboom en Wijnands omgewis seld. Het productievermogen van 11. F. C.'s voorhoede neemt daardoor echter niet toe, hoewel zij fanatiek aanvalt. Ook Haarlem 11 valt veel aan, maar stuit telkens op backs en keeper. Plotseling krijgt H. F. C. een straf schop, door een twijfelachtig geval van hands. Wijnands plaatst zich achter den bal en geeft Scholte goen kans. Tot het einde blijft de 6tand dan zoo. Jammer, dat in het laatste kwar tier soms wel wat te ruw gespeeld Westelijke2e Klasse. BLOEMENDAALNEPTUNUS, 1-2. )m 2 uur fluit Duynhouwer verza melen, Neptunus wint den toss en verkiest eerst met vrind mee te spe len. Bloemendaal verschijnt zonder Van Ilooff, waarvoor G. van Riessen invalt. Neptunus komt geheel volle dig. Bloemendoal frapt af, maar Nep tunus onderbreekt den aanval en brengt een bezoek aan de witte ach terhoede, eve'nwel zonder resulted. Bloemend a al is iels sterker en Nep tunus moet dan menig keer handelend optreden, hetgeen zeer goed gaat Na een snollen aanval van Neptunus, moot de Vries vfjssclia'n. Stand 0—1. Nu is Bloemendaal niet moer te hou den, maar voor goal gekomen,, 'rankt de witte voórhoede de kluts kwijt. Een schieten in de voorhoede en doelpunten was niet buitengesloten! Nu verstrijkt de tijd nutteloos en de rust gaat dan ook In met 1—0 voor 'le Rotterdammers. Na de rust is het begin voor Nep tunus en dit weet dan ook vrij spoe dig no. 2 vrij gelukkig te maken. Ten derde male trapt Vata Riessen of en linnen de minuut maakt hij de ©e- nlgsto goal voor de witten. Bloemen daal is nu veel 6terker, aanval op aanval wórdt ondernomen, maar hot schot o'irtbreekk Eens schiet Blanke- voort met oen kei harden bal tegen den paal; dit schot had beter lot verdiend. Neptunus gaat verdedigen en is de kans op gelijk maken vorke ken. Als Duynhouwer tijd blaast, heeft Bloemendaal onverdiend verlo ren. Bij Bloemendaal was v. d. Bergh do beste. Amsterdam Blauw WitV. V. A., 1-3. A. F. C.—D. V. V., 4-0. R. A. P.—Victoria, 1—1. Rotterdam D. V. S.Xerxes, 3—1. Gorciun Unltas—Achilles, 1—1. DelftConcordiaAjax (L.), terrein afgekeurd. AlkmaarAlcmaria Victrix—A. F. H. C„ 2-1. Utrecht U. V. V.—Hercules, 3—3. Zandvoort trapt met wind in den rug af en l>eslookt dadelijk het Hoorn- 8cho doel. Als enkele voorzetten van rechts zijn gemist, loopt Koning den bal in 't doel. Ook het Z. V. V.-doel komt in gevaar, maar de keeper werkt goed weg. De linkerwüng, die bijzonder op dreef is, zet voor lenaar schiet dein bal in 't doel. Nog eens wordt het Ilollandia-dool door boord, wanneer de Hollandia-back den bal voor de voeten van den midden- half plaatst en deze met een hard schot dor tal van beenen heen, den bal in het doel jaagt. Een/ge malen komt Hollandia nog bij het Z. V. V.- doel, maar de backs zuiveren met forsche trappen him speelhelft. Rust 3—0. Na de rust denkt men, dat de l>ordjes wel verhangen zullen wor den,, l»et is echter niet zoo. Z. V. V. speelt alsof er geen wind bestaat, ge regeld brengt de rechts uiterst met goede voorzetten den bal voör doel, waarvan de Links voorwaarts profi teert en uit zoo'n voorzet de 4e goal maakt. Dan is het Beekhuis, die alles pas seert om den keeper voor de 5e maal to d:oen visschen. Nog is luet niet uit, want als de linksbuiten eclterp voor zet trapt de Hollandia-back den bal in eigen doel. Dan iis Hoilandia even aan liet woord, maar de Z. V. V.- keeper stopt lioel verdienstelijk. Nog d'rie schoten en dan blaast do scheidsrechter tijd en heeft Z. V. V. dezen strijd met 6—0 gewonnen. Amsterdam SportHeemstede, 3-1. Haarlsmsche Veatbalbond. le KLASSE. IIAARL. V. V. 2—KL HAARLEM, 2—0. Onder leiding van scheidsrechter Westendorp vangt deze wedstrijd te ruim 10 uur aau. KI. H. telt 2 inval lers, te'rwijl de rood-witten au grand complet zijd. Reeds van den trap al ontwikkelt zich een vlug spel; nu oons is hot eene, dan weer het ande re doel in gevaar. Wat Gérard even wel in de 11. V. V.-achterhoede ver wordt. De roodbroeken staan door richt, dat doen Lindeman en Hagen tieze overwinning nog vaster op de eerste plaats, terwijl H. F. C. 11 een paar plaatsen zakt. Den Haag H. B. S. II—A. F. C. II, 2-1. Den liaag H. V. V. II- Sparta II, 2-8. Rotterdam: V. O. C. II—Quick II, 4-3. Hier is de stand nu :p Haarlem II 11 V. O. C. II 11 II. B. S. II 10 11. F. C. II 12 Sparta II 10 Quick II 10 A. F. C. II 11 11. V. V. II 12 Hercules II 9 Velocitas II 8 1 2 17 32—10 1.54 5 1 15 32—19 1.36 3 2 13 19—11 1.30 3 3 15 20—13 1.25 2 3 12 26—10 1.20 3 4 9 18-21 0.90 5 4 9 16-20 0.81 2 7 8 13-36 0.60 2 6 4 11-21 0.44 bij KI. Haarlem. Op do linkerwing van de laatsten wórdt het gems van Jonker duchtig gevoeld en hoewel haar voorhoede soms goed samen speelt, ontbreekt liet noodige schot. Bovendien staat „Spil" met eon zeker heid te keepen, waarbij de toch al niet moeilijke schoten van de lil. H. voorhoede vlug retour gaan. In deze period© hadden rood-w.t gestreepte» zekdr oen doelpunt verdiend, maalr het is en blijft maar spel. Zulks bleek ook weer hier, want 'niet KI. 11. maar de roodvvitten zouden de zoo vurig begeerde lei dung nemen en wel oen vrije schop, dia, hoog voor doel geplaatst, via liet hoofd van den II. V.V.-linksbinnen, keurig door Piel wordt ingezet. D.t plotseling succesje prikkelt de spelers en vooral de H. V. V.'ers be- 2 16—33 0.25 ainnen zich duchtig te roeren. In deze verloren. om, welk een goed speler Gérard is. Als rust aanbreekt staat het nog steeds 1—0 en algemeen wordt ver wacht, nu de II. V. V. den wind mee krijgt, dat zij dien stand zal weten te handhaven. Als wederom begonnen is, valt KI. II. vurig aan, maar thans vertoont de geheel© H. V. V.-achterhoede goed spel en telkens Verhulst bal naar 't midden, waar C. H. geregeld goed opbrengt. Deze II. V. V.-aanvallen blijken gevaarlijk door haar snelheid. Als dan ruim 20 min. gespeeld is, boekt II. V. V. haat tw-eede succes. Piet passeert den uitloopenden kee per, maar zijn boenen wórden kalm pjes vastgehouden. De bal wordt op de gevreesde witte stip gelegd en we derom kan de KI. II.-doelman vis sollen. Van nu af aan bepaalt de IL V. V. zich tot verdedigen, waarin B. P. uit blinkt en als tijd gefloten wordt, boekt II. V. V. een fraaie overwin ning, hoewel KL H. stellig ©on tegen- punt heeft verdiend. V. V. H. I—H. F. C. III 2—5. IL F. C. heeft ecne buitengewoon sterke combinatie. Hercules ver schijnt met een invaller. Het spel is goed verdeeld en blijft dat ook tol de rust. Het Hercules elftal werkt hard en heeft succes als de WUde een onvoldoend eest opt en bal in het IL F. C.-doel loopt. De H. F. C. halfbacks werken enorm en steunen de voorhoede goed. Boemer lost een schitterend, onhoud baar schot en de stand is gelijk'. Bei de partijen ijveren om de leiding en Hercules heeft succes, wanneer do Wilde wederom de leiding aan zijn partij geeft. Met den stand op 21 wordt ge draaid. Na de rust is aanvankelijk van den uitslag weinig te zeggen; nu eens is het eeaio dan weder het ander© doei in gevaar. Wackwitz lost een hard schot dat legen den paal vliegt, H. F. C. meent dat de bal door het doel is geweest De scheidsrechter heeft dit evenwol niet gezien en de beide grensrech ters moenon dat geen doelpunt is ge maakt. Toch geeft do scheidsrechter goal. Wel eenigszins ontmoedigd door dit voorval, speelt Hercules verder. De II. F. C.-aanvallen zijn gevaarlij ker dan die van Hercules. De Span jaardslaan-bewoners beschikten over goede schutters en scoren nog drie maal. Wie nu meent dat de Hercules- voorhoede stil zit hoeft het mis, maar haar aanvallen worden dooi de II. F. C.-achterhoede, die niet over go- luk to klagen heeft, afgeslagen. Als tijd gefloten wordt heeft H. F. C. welverdiend gewonnen. De cijfers 5—2 geven evenwel geen juiste ver houding van het door beide partijen gespeelde, 43 was juister geweest. Hercules speelde veel beter dan in vorige ontmoetingen eu behoeft den moed niet te laten zakken. Bi,j II. F. C. speelde de voorhoede fraai, terwijl de middenlinie goed voedde en flink verdedigde. E. D. O. II—HAARLEM, 3—1. ,'t Kan verkoe'ren," zei Beeroo, en zoo i« het ook met voetballen. Was deze eerste ontmoeting E. D. O. geheel compleet cn verloor het metlegen- staande dit toch m.t 30, deze twoo- do ontmoeting werd, hoewel Haarlem voltallig en E. D. O. H langen tijd met 10 man speelde door E. D. O. met 3—1 gewonnein. De uitslag geeft de verhouding goed weer. Voor de rust gaan beide partijen vrijwel gelijk op. E. D. O. neemt het eorst, door De Groot, de leiding, waar na Haarlem gelijk maakt Dan is het spal ©enigen tijd verdeeld, maar toch weet hot Rood-Zwarte vie'rtai eenige keei'ön het Haarlem-doel te naderen, maar <leze kansjes gaan verloren. Even voor de rust neemt E. D. O. door Schildwacht de leiding (2—1). Na de pauze speelt E. D. O. met den wiind mede en is gedurig sterker. Voor doel werden weer enkele zeói mooie kansjes onbenut gelaten. Dan komt E. D. O.'s elfde man, waarmede de u.tslag in E. D. O.'s voor deze beslist wordt, want spoedig is de stand 3—1. P. J.—VICTRIX. 1—2. Onder leiding van scheidsrechter Germeraad neemt deze wedstrijd om half elf een aanvang. P. J. heeft den t«>3s gewonnen en speelt eerst mot den wind mede. Beide partijen wo gen flink tegen elkaar op. Nu eu dan hoeft P. J. de overhand, maar weel dit niet ln doelpunten uit te drukken. Na ongeveer 20 minuten neemt P. J. de leiding, door haar uitersthnka. Deze leiding woet zij tot de rust te be houden. Na de rust is P. J. al dadelijk ster ker, maar het gewenschte voste schot ontbreekt. Daarna gaat ook Vic trix zich roeren eu weet P. J. ©enigs zins in te sluiten, 't ls een succesje als Traksel, van verren afstand, don P. J.-keeper verschalkt. (11). Hier mede is Victrix niet tevreden en tel kens komt zij terug. De verdediging van P. J. is evenwel puik, vooral de rechtshalf on de linksback. Jammei genoog haalt de back van P. J. een hal in eigen doel, zoodoende krijgt VicLrix, gelukkig de leiding. P. J. zei er alles op, om gelijk te maken, nvaai niets helpt. Ook heeft zij pech als de iinksbuiton een bal tegen de zijlui schiet Als de scheidsrechter het ein do aankondigt, heeft P. J- onverdiend

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6