NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 3743 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 20 december 1911 a HAARLEM S DAGBLAD abonnementen advertentiën: PER DR,E MAANDEN: «pC* Van 1—5 reSels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem - - J l-"J Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente).. 1.30 J/Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. oer plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 iK W Va 50 Cts. voor 3 plaatsing a contant 6 11 P P'aramg. Afzonderlijke nummers0.02 M «TM n j u 4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie ea Administratie: Groote Hoatstraat 53. o de omstreken en franco per post Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.J Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 21 DECEMBER. Orgelbespeling in de Groote Kerk, 2—3 uur. Museum van Middeleeuwscho kunst, Jansstr. 50: Geopend, van 9 1/2—4 112 uur. Schouwburg: Koninkl. Vereen, liet Ned. Tooneel: „De Volkstribuun 8 u. De Kroon: 3e Zalsman-concert, 8 u. De Kroon: Lezing over Fransche dichtkunst door Mevr. W. L. lingh—Goemans, 8 uur. Scc. Vereeniging Concert Polyhym nia, 8 uur. Bïosc. Theater, Gr. Markt: Voor etelling, 8 uur. KL Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. Sint-Bavo: Cursus in do R. K. ge- loofs- en zedenleer. Onderwerp: De vereisclilen tot liet toedienen en liet ontvangen van het sacrament der Eucharistie. Do eerstvolgende cursus avond 9 Januari 1912. Schoten: Gemcenteraadsvergade- rng, 7 uur. Stadsnieuws St. VTNCENTIUS-VEREENIGING. Men meldt ons: Daartoe in staat gestold door een haar dezer dagen te bourt gevallen legaat, zal door de Haar!. St. Viucen- tiusvereeniging bij gelegenheid van het a.s. Kerstfeest, aan ongeveer 250 gezinnen, eene buitengewone uitdi ling worden verstrekt van brandstof en grutterswaren. HEEMSCHUT. Men meldt ons Naar aanleiding van zijn adres aan den Minister van Waterstaat, waarin de aandacht werd gevestigd op de ontsierende reclameborden, door de Electrische Spoorweg-maat schappij aangebracht aau de masten der electrische geleidingen langs den electr. spoorweg tusscheu Amsterdam en Haarlem, outving de Bond Heem schut van den Commissaris der Ko ningin in Noord-Holland bericht, dat de Spoorweg-maatschappij is aange schreven die borden ton spoedigste te verwijderen. Examen Geschiedenis i O. (K. Vlll). Te 's-Gravenhnge is geslaagd heer G. A. de Ridder te Haarlem. HATAX-D1ENST. De gisteren te Amsterdam gehou den alg. vergadering van aandeel houders der N. V. Ainst Taxameter Aulom. Mij. heeft de ontworpen sta tutenwijziging aangenomen, evenzoo het voorstel, om de directie te mach tigen tot liet aangaan van ecu tweede leeuing, tot ten hoogste f 100 000, ten einde lot oprichting van ecu iiliaal te Haarlem te geraken, Muiegouoeld werd, dal de eerste leeuing van pl. in. 5U.ÜUU zoo goed als geheel aan ile Amsterdamse he Rijtuigmaatschuppij is terugbetaald. ONGEVALLENVERZEKERING. Do Lentrale Raad vau beroep deed uitspraak ia het hoogor beroep vaa K. H. v. 15., kolenwerker te IJmuidcu tegen de uitspraak van den llaad van Beroep te Haarlem, houdende be vestiging der beslissing vau de Rijks verzekeringsbank, waarbij do ge vraagde schadeloosstelling, ter zake vau een ongeval, dat hem 27 Maart 1911 zou zijn overkomen, is geweigerd op grond, dat niet gebleken is, dat de bij eiscLer geconstateerde uavclbreuk een gevolg is van oen ongeval. De Centrale Raad bevestigde de uit spraak. ALG. NED. AMBTENAARSROND. Bovengenoemde bond zal Donder dag 21 Dec. een vergadering houden. Als spreker zal optreden de heer G. J. A. Smit. Red. v. d. „Ambtenaar", met het onderwerp: Waarom lid van den Alg. Ned. Ambtenaarsbond? J u b i 1 Heden herdacht de heer F. Rijbroek, rijtuigschilder aan de Centrale Werk plaats dor H. IJ. S M., den dag, waarop hij vdór 25 jaar bij de Maat schappij in dienst trad. Namens de kameraden werd den jubilaris oen en veloppe met inhoud aangeboden, be nevens een_ vrijen dag. De fliphtlierle-paestie té Zandvoort. De heer Varekamp vrijgesproken. Dr. Gerke veroordeeld tot f 100 heete of één maand hechtenis. Om half 11 hedenmorgen deed de Kantonrechter Mr. Van der Mersch uitspraak in de zaak van de Zand- voorlsche geneesheeren Dr. Gerlco en den arts Varekamp. In de zeer uitvoerige vonnissen wa ren de verklaringen van de beklaag den, getuigen en deskundigen opge nomen. Vonnis tegen den heer V arekamp. In de zaak tegen P. Varekamp sprak de Kantonrechter den beklaag de van al de hem ten laste gelegde feiten vrij. Ten aanzien van het sub lo. den beklaagd© ten laste gelegde feit (het niet binnen drie dagen ken nis geven van een door hem waarge nomen besmettelijke ziekte, waardoor de volksgezondheid wordt bedreigd), overwoog de Kantonrechter, dat door de opgaven van beklaagde, (zijnde op 15 Augustus 1911 door beklaagde bij klinische waarneming bij patiënte verschijnselen waargenomen, die hem er toe brachten, do diagnose te stel len van Viucentsche angina) in ver band met de voorgelezen verklarin gen, dat door beklaagd© geen aangif te werd gedaan van een voorgekomen diplitheriüsgeval, wèl het overtuigend bewijs is oeleverd, dat beklaagd© niet binnen drie dagen kennis heeft gege ven, dat door hem diphthcritis was waargnomen dat echter de rechter uit de ten processe bijgebrachte bewijsmiddelen niet Iteeft geput de overtuiging, dat de bij klinische waarneming bij pa tiënte waargenomen verschijnselen wezen op diphtheritis, zoodat be klaagde voor dit feit behoort te wor- deu vrijgesproken. Ten opzichte van de namens den beklaagde gevoerde verdediging, die voor dezen beklaagde hetzelfde als in de vorige zaak, overwoog de Kantonrechter hetzelfde als voor den beklaagde Gerke. Omtrent het door de verdediging van beklaagde voorgesteld middel van ontslag van rechtsvervolging, als zou het ten laste gelegde feit, als niet inhoudende den naam der ziekte, waarvan de aangifte door beklaagde behoorde te zijn gedaan, geen straf baar feit daarstellen, overwoog de Kantonrechter, dat elke ziekte uit verschijnselen moet worden geconsta teerd, en (lat waar in de dagvaarding de verschijnselen der ziekte zijn ver meld, en daarbij, dat de verschijnse len er op wezen, dat de patiënte lij dende was aan diphtheritis, daarme de voldoende is te kennen gegeven, dat de ziekte „diphtheritis" is be doeld. Ten aanzien van het sub 2o. (het onvoorzichtig en achteloos advisoe- ren om een aan diphtheritis lijdende, patiënte per trein naar Amsterdam Ie vervoeren, waardoor hij gevaar voor besmetting heeft doen ontstaan) en ten aanzien van het sub 3o. den beklaagde ten laste gelegde feit (het onvoorzichtig en achteloos advisee- rea, de goederen, waarmede de pa tiënte in aanraking was geweest, ter ontsmetting naar Amsterdam te zen den, waardoor hij gevaar voor be smetting voor degenen, die daarmede in aanraking kwamen, heeft doen ontstaan), overwoog de Kantonrech ter, dat de rechter uit de ten processe bijgebrachte bewijsmiddelen, niet beeft geput de overtuiging, dat do beklaagde schuldig is aan deze fei ten, zoodat hij ook te dier zake be hoort te worden vrijgesproken. (De eisch tegen den'hecr Varekamp luidde f 100 boete, subsidiair 10 da gen hechtenis, en twee geldboeten van 25, subsidiair 5 dagen hechte nis), lietvonuis tegen Dr. Gerke. In de zaak tegen Dr. C. A. Gerke veroordeelde de Kantonrechter deu: beklaagde tot betaling van een geld-: boete van honderd gulden, bij wan betaling lo vervangen door 1 maand hechtenis, ter zake van het niet bin nen 3 dagen kennis geven van een door hein waargenomen besmettelijke ziekte, waardoor de volksgezondheid ordt bedreigd. Nadat in het vonnis de verschillen- do getuigenverklaringen zijn opgeno men, komt de Rechter aan de beant woording van de vraag, of de door den beklaagde waargenomen ver schijnselen er op wezen, dat de pa tiënte lijdende was aan diphtheritis. Do Kantonrechter overwoog dien aangaande, dat bewezen is, dat bij patiënte op 15 en 16 Augustus 1911 vuil-grijze vlekken iu de keel zijn waargenomen, terwijl de tempera tuur hoog was, namelijk van 38.7 tot 40 graden dat die geconstateerde verschijnse len er den beklaagde toe brachten diagnose te stellen van „streptococ- ceu-angïna" dut door de deskundigen is ver klaard, dat klinisch, althans in het begin-stadiurn, diphthertis niet is te onderscheiden van streptococcen-an gina, terwijl de klierzwelling bij deze laatste ziekte eerst later te constatee- ren valt dat waar als bewezen is aangeno men, dat te Zandvoort diphtheritis ■was te constateeren en de beklaagde daarmede bekend was, de verschijn selen bij outiente bij klinische waar neming aantoonden, dat die patiënte lijdende was aan diphtheritis. Ten opzichte van het verweer van den verdediger. Jhr. Mr. F. W. van St y rum, dat voor dezen beklaagde hetzelfde was als voor don heer Vare- kamp, overwoog de Kantonrechter ook hetzelfde als hierboven is mede gedeeld in het vonnis tegen den heer Varekamp. (De eisch tegen Dr. Gerke luidde 200 boete of 14 dagen hechtenis). STUKKEN VAN DEN RAAD. In verband met het besluit betref fende benoeming van een Directeur van h,et Elecrtriciteétsbedrijf, stellen B. en W. eveneens in een verbeter blad voor den hoer J. Blom Sz. eer vol te ontheffen van het beheer van de gemeentelijke electrische centrale, onder dankbetuiging voor de in dat beheer aan de gemeente bewezen be langrijke diensten; de betrekkingen van directeur en boekhouder der ge- inoeii te-lichtfabrieken te doen verval len; te bepalen, dat de titel van den heer J. Bom Sz. zal luiden: „Direc teur van het gemeente-gasbedrijf' en die van den heer W. J. de Mik- „Boek houder van het gemeente-gasbedrijf do jaarwedde van den Directeur vast te stellen op f 6000 met genot van vrijo woning, licht en vuur en zoolang geen directeurswoning aan de gas fabriek is verbonden, daarvoor eene vergoeding van f 1000 per jaar te ge ven; het pensioen aan de weduwe te brengen ten laste van de exploitatie van het gemeente-gasbedrijf. Voorts bieden B. en W. de instructie voor den Directeur en voor den Boek houder ter vaststelling door den Raad COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET M. O. Ter voorziening in de vacaturen op 1 Januari as. in de commissie van toezicht op het M. O-, ontstaande door liet aftreden van de hoeren Vo gel en baron Van Lynden, bevelen B. en W. aan vacature-Vogel 1. J. L. E. I. Breda Kleynenberg, 2. J. A. Wilkensvacature-Van Lynden 1. Mr. S. H. Vening Meinesz, 2. C. L. W. van IJscndijk. Smedenpatroons. Gisterenavond vierde bij Brinkmann de aid. Haarlem van den Bond van Smedenpatroons in Nederland haar tienjarig bestaan. Deze afdcebng be stond reeds eencge jaren voor de stichting van bovengenoemden bond als zelfstandige vereeniging voor Smedenpatroons. Op don feestavond weird o.a. het woord gevoerd door den lieer Hogen- birk te BlocinendaaJ, voorzitter van de afdeeling en den heer Dupost, uit Amsterdam, voorzitter van den Bond De feestavond werd door een souper besloten. Thérèsc Car ren o. De beroemde pianiste Thé'rèse Car- reno geelt hier medio Januari oen matinéc. Brand ontstond gisteravond in een bergplaatsje op de tweede ver dieping van het perceel Gierstraat 26, waar de koopmau-blikslager-winke- lier II. ter Smitten woont. Diens vrouw en dochtertje waren met den knecht een stuk speelgoed uit het bergplaatsje gaan halen. Ze hadden een petroleumlamp bij zich, en de mau rookto oen pijp. Later werd het vuur ontdekt, en de brandweer ge alarmeerd. Eenig linnengoed en speelgoed verbrandde alles was ver zekerd. Met één slang op de water leiding werd het vuur gebluscht. Do staf der brandweer was aanwezig. KANTONGERECHT. Uitspraken. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan C. H., te Haarlem, overtreding Bo- terwet, f 3 boete of drie dagen hech tenis. L. J. O., te Amsterdam, en drie t deren, overtreding Visscherijwot maal 1 boete of .twee maal een dag hechtenis. A. J., te Haarlem, overtreding Wa penwet, f 3 boete of twee dagen hech tenis. H. C. K., te Velsen, en 5 anderen, overtreding Arbeidswet, f 3 boete of drie dagen hechtenis, 2 boete of twee dagen hechtenis, en 0.50 boete of 1 dag hechtenis. IL K., te Haarlem, vrijgesproken. J. J. B._ te Haarlem, en twee ande ren, overtreding Leerplichtwet, 5 boete of drie dagen hechtenis. P. J. E., te Haarlem, overtreding Spoorwet, f 1 boete of een dag hech tenis. H. P. B.. to Haarlem, en acht an deren, door middel vun kunstlicht wild opsporen, zeven dagen hechte nis, vijf dagen hechtenis, vier dagen hechtenis en drie dagen hechtenis 5 boete of vier dagen hechtenis. B.. te Haarlem, vrijgesproken. C. W. K, te Haarlem, en 19 ande ren, strikken stellen en vervoeren, vijf dagen hechtenis, 10 boete of vier dagen hechtenis, 5 boete of vier dagen hechtenis, en /3 boete of drie dagen hechtenis. P. van D., te Haarlemmermeer, H. U., te Haarlem, een trekdier beheerd laten staan, 3 boete of twee dagen hechtenis, eu 2 boete of twee dagen hechtenis. J. W., te Velsen, loopen op verbo den grond en valsclien naam opge ver, 3 en 5 boete of twee maal drie dagen hechtenis. A. J., te Haarlem, en 35 anderen, loopen opver boden grond, f 3 boete of drie dasen hechtenis, 2 boete of twee dagen hechtenis, en J 2 boete of ©en dag hechtenis. J. L. M., te Haarlem, en twee ande-1 ren, overtreding Politieverordening Haarlem, No. 1 0.50 boete of eeii dag hechtenis, de anderen 1 boete of een dag hechtenis. J. L. R., te Haarlem, wateren bui ten urinoirs en valschen naam opge ven, /I en f 5 boete of twee maal een dag hechtenis. W. G. en C. S._. te Wijk aan Zoe, overtreding Politieverordening Wijk aan Zee en Duin, 1 boete of een dag hechtenis. R. 11. T. D. de F., te Heemstede, en D A. B., te Maastricht, overtreding Politieverordening Velsen, 3 boeto of drie dagen hechtenis. S. van V. en A. K. R.. te Bloemen- daal, overtreding Verkeersvororde- ning Bloemendaal, {2 boete of twee dagen hechtenis. W. L. M., te Ouder-Amstel, over treding Motorverordening Haarlem- merliede, f 3 boete of drie dagen hechtenis. N. J. H., te Heemskerk, en 42 ande ren, overtreding Motor- en Rijwiel- Reglement, 2 boete of twee dagen hechtenis, 2 boete of een dag hech tenis, 11 boete of een dag hechtenis, en 0.50 boete of eeu dag hecht. Voorts werden er nog 40 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21, 14, 7 en 5 dagen hechtenis, 8 boete of drie dagen hechtenis. 6 boete of drie dagen hechtenis, /5 boete of drie dagen hechtenis, f 4 boete of drie dagen hechtenis, ƒ3 boete of drie dagen liechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis. Als verdacht van diefstal (of medeplichtigheid aan oen diefstal) van cokes van het terrein der ge meente-lichtfabrieken, zijn een 6-tal losse werklieden, in dienst bij een Schotensehen patroon, geverbali seerd. Opsporing werd verzocht van een 22-jarig jongmensch, wiens ouders te St. Aunaland wonen, maar die zelf hier in een pension woont. Men meende, dat hij naar z'n broer tc Rotterdam zou zijn gegaan, maar vanmorgen werd door de Heemsteed- sche politie het lijk van den vermiste opgehaald uit liet Spaarne, bij het Haarlemmerhoutpark. Het stolfelijli overschot is naar het lijkenhuis ja der Heemsteedsehe begraafplaats overgebracht. OEFENINGSMARSCH. Door een compagnie van het 4e Reg. inf. uit Leiden, waarbij een na- jaarsploeg is ingedeeld, wordt van 27 tot 30 December e.k. een oefenings- marsch gehouden van Leiden via Haarlem naar Amsterdam en terug; de troep zal worden gehuisvest van 27 op 28 en van 29 op 30 December a.s. in do Infanteriekazerne alhier.. Verkiezing. Bij de gisteren gehouden herstem ming aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. voor een commissie, bestaande uit vijf leden voor het na zien der hoeken van liet Zteken- en Ondersteuningsfonds der werkplaats, worden gekozen de heeren J. Joosten, P. Ronde, H. A. Stappers, B. Thoenis en J. P. Sonnemans. Militair© Zaken. De ritmeester E. H. Juckema van Barmania baron Itengers, die be noemd is tot commandant van het 2de depót huzaren, komt te Haarlem in garnizoen. COMMISSIE VAN ADVIES. De verkiezing van twee leden en twee plaatsvervangende leden van de Commissie van advies inzake het Werkliedenregletnent, welke door de arbeiders zelf aangewezen moesten worden, heeft tot resultaat gehad, dat gekozen zijn als leden de heeren J. Joosten en L. J. C. Poppe, met onder scheidenlijk 180 en 182 stemmen. Mr. A. R. Baas en de lieer A. H. Smulders verkregen onderscheidenlijk 70 en 78 stemmen. Als plaatsvervangende le llen weiden gekozen de heeren F. J. Hariot en J. C. Selier met onderschei denlijk 170 en 162 stemmen. De heei-en G. P. Hetem en W. F. Bceremaus verkregen onderscheiden lijk S5 en S3 stemmen. B. en W'. zuilen nu de twee ande re leden eu plaatsvervangende leden benoemen. De Raad benoemt den voorzitter en den plaatsvervangcnden voorzitter. R. K. Volksbond. Dezer dagen had de stemming plaats voor 5 bestuursleden der afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volks bond. Herkozen zijn de heeren W. B. Guskeus, G. Th. Brom en Th. G. C. Hooij, en gekozen de hoeren B. Heij- boer en W. Eerstens. GLADIOLUS-VEREENIGING. Dezer dagen werd in café Brink maan de vergadering gehouden van kweekers, exporteurs en belangheb benden bij de Gladiolus. Het voórioo- pig comité had de voldoening te zien, dat ruim honderd personen aaii de oproeping om ter vergadering te ver schijnen gevolg hadden gegeven. De discussies hadden een uitmun tend verloop en al bleek ook, dat men hiiet in elk opzicht het inzicht van het voo'riooplg comit édaelde, ten slotte kwam men toch zoover, dat tot de op richting van eene Vereeniging die speciaal hate attentie aan de Gladio lus zai wijden, werd besloten. Het voorloopig comité werd op voorstel van den heer J. J. Vis, direc teur der N. V. v./h. Jac. C. Groene- wegen bij acclamatie tot bestuur be noemd, en na gehouden stemming namen alsnog zitting in dat bestuur de heeren C. P. Alkemade te Noord- wijk, lid-kweeker, J. V. van Zanten (firma Gebrs. Van Zaten) lid-expor teur. De vergadering vereenigde zich met de plannen door het oornité ontwik keld en zal het bestuur zoo spoedig mogelijk een 'reglement ontwerpen, hetwelk aan de goedkeuring der le den zal worden voorgelegd. Het ligt in de plannen der vereéni- ging om zich te scharen onder de vaan der Algemeen© Vereeniging v. Bloembollencultuur. (Wkbl. voor Bloembollencultuur). Hooget beroep. Door H. M. N. alhier is hoogdr be roep aangeteokend tego'n het vonnis der A rr.-Rechtbank alhier, waarbij hij ter zake van diefstal is veroor deeld tot 8 maanden gevangenisstraf de'r preventieve hechtenis. Telegrafie. liet Telegraafkantoor is op tweeden Kerstdag geopend van 8 uur vodrm. tot 12 uur nam, van 13 nam. en van 78 nur nam. De bijkantoren der telegrafie Plein en Frans Halsstraat van 9 uur voorm. tot 12 uur nam. en van 1—3 uur nam. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken BENNEBROEK. Gemeenteraad. Voor den burgemeester moet deze eerste vergadering door hem geleid, ongetwijfeld oen aangename zijn ge weest. Waar over het algemeen niet onbelangrijke voorstelten aan de orde kwamen, steunde de Raad met alge- meone stemmen ed verschillende door B. en W. igediende voorstellen. Zoo allereerst de quaes tie van defi keuringsdienst. Het ligt in het voor nemen der gemeente Ilaa'rleiu, om met de omringende gemeenten een gemeenschappelijke keuringsdienst in te stellen, en daarin op te nemen de controle van de voedingsmiddelen. Voor deze gemeente zouden dan jaar lijks een 65-tal analysen kunnen wor den genomem, medebrengende een uit gave van pLm. f 80. Met. het oog op liet geringe belang hetwelk Bmine- broek bij de regeling zou hebben, werd besloten zich van steun te onlhouöeh. Van Gedeputeerde Staten was be richt ingekomen, dat de gemeente- rekening over 1910 was goedgekeurd, sluitende met een saldo van f 1921.58i Tot gemeente-opzichter op eeh jaar wedde van f 100 werd herlienoemd de heer D. van Zetten. Voor genoemden ambtenaar werd tevens een instructie vastgesteld, waarin nogal bindende bepalingen voorkomen. Zoo mag hij geen deel hebben in leverontien ten. behoeve der gemeente. Ook op emolu menten zal h:j direct noch indirect aanspraak kunnen maken. Voor be langrijke gemeentewerken kan hein echter een vergoeding wdrden toege kend voor liet houden van toezicht, zulks naar liet oordeel van B. en W. Tofr afgevaardigd© voor de vergade ringen tot oprichting eener waterlei ding in Noord-Holland, Zuid-Holland e'n Utrecht, werd benoemd Jhr. mr. L. A. van Schuijlenbureh, burgemees ter. Deze benoeming houdt echter niet in liet betalen van te maken onkosten, noodig voor do tot standkomïng der leiding. De Gezondheidscommissie te Bloe mendaal had geadviseerd een 15-tal perceeleu in deze gemeente onbewoon baar te verklaren. In zijne toelichting zeide de Burg.- dat B. cu W. in deze van gevoelen met de gezondheidscommissie ver schilden. B. en VV. vonden het niet wenschelijk dadelijk zoo forsch in te grijpen. Er zijn perceelen bij,, be woond door nette burgergezinnen en die uitstekend worden onderhouden, doch waaraan een privaatput of vuil- waterloozing ontbreekt. De heer Van Ittersum vraagt of het noodig is. dat alle eigenaren binnen 3 maanden verbetering moeten aanbrengen, of voor enkelen die ter mijn niet kan worden verkort. De heer Van der Vossen vindt de le'rmiju van 3 maanden nu et te kort. In dezen tijd van hei jaar kunnen ai- bchl de werkzaamheden door frige vallen vorst worden opgehouden. Het slot van de besprekingen was dat een 6-tal eigenaren zullen wor den aangeschreven om binnen drie maanden in het ontbrekende te voor zien. De Voorzitter deed nog de toezeg ging tegen de nalatigen na het ver strijken van den termijn, aan de hand van do wet krachtige maatrege len te zullen nemen. De rooilijn ten Zmden van deSn Meer weg wordt daarna vastgesteld op 2 Meter, gemeten van het eind van den weg. De nieuw te bouwen perceeleu zulien zich dus voortaan op dezen af stand moeten bevinden. Tot lid van de Commissie tot we ring van schoolverzuim vacature- J. Heemskerk werd benoemd de heer H. van der Vossen, terwijl de geloofsbrieven van het onlangs be- iioemdo gemeenteraadslid, den heer Th. M. J. Braam in orde werden be vonden. De rondvraag levende niets belang rijks op. SCHOTEN. Hedeuavond wordt hier een nieuw® broodbakkerij geopend, en wel de broodbakkorij ..Ceres" op den hoek van de Kloosterstraat en De la Rev- straat. De fabriek is geheel naar de eischen des tijds ingericht. SLOTEN. Bij C. den llartog is oen rund ge storven aan miltvuur. On last van den districtsveearts is het cadaver door verbranding vernietigd gewor den. Het dier was tegen deze ziekte ingeënt

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1