RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Twee dozijn. Haar borduurwerk had zo even La ten rusten. Kleine, sierlijke hand werkjes waren liet, alle in den vorm van een wingerdblad. Als ze op de matkleurige zijde vastgehecht wer den stond 't allerliefst. Een dier mooie wingerdblaadjes wond de borduur ster zich spelend om den vinger, strekte het toen weer over den rug der hand om elk plooitje te verwijde ren. Wat was 'l toch mooi en rank. Met een blik vol tevredeiineid en voldoe ning keek ze naar het werk, dat zo morgen in don winkel moest afleve ren. Twee dozijn had ze beloofd er dagelijks te zullen maken, dat bracht wat geld op om to kunnen leven. Leven. Werken. Hord uren van den morgen tot den avond, vermoeiend was 't en de oogen begonnen reeds pijn te doen. Even sloot ze deze. als wilde ze slui meren en ruimte geven aan haar verbeeldingskracht, zonder gevaar deze door een hl ik der werkelijkheid te storen. Een tafel was bereid voor een groot en uitgelezen gezelschap. Glan zend damast, kristal en zilver on por selein was er uitgelegd, oen rijke blocmcnschat zond zacht bedwelmen de geuren op en bij elk fijngeslepen wijnglas lag oen wingerdblad op zij den ondergrond. Haar werk. Nu komen de gasten binnen. Een keur van toiletten, ©en schittering van juweelen en uniformen. Bchoone vrouwen in ruischende zijde, edelge steenten om hals en polsen en in het kapsel. Naast en achter haar de hoe ren in onberispelijk avondklcedij. Het waren er velen, jongen en ouden. En bij hen een knappe jonkman, hoog gewolfd voorhoofd, blank en rein, met Irisschen oogopslag en blozend van gezondheid en levensmoed. Haar Jon gen. Haar Willem, die jaren geleden, naar de nieuwe wereld was gegaan, omdat hij met vader had getwist en met blijven wilde, want de ruimte op liet kantoortje was hem te eng en de lucht,was er hem te drukkend. Plots staat de borduurster op. Niet droomen, niet droomen, niet peinzen... Aan liet werk om de droom- iieelden te verdrijven. Nog worstelen er een glimlach en een traan in den ooghoek, maar de borduurnaald gaat alweer rusteloos op en neer- oen twee een twee een twee. Ilalf luid telt ze mode om bezig te zfjn. De gedachten laten zich echter niet dwingen. Weor dwale-n ze af van het werk. Het oogenblik moet toch eenmaal komen, dat haar jongen te rugkeert. Toen vaders dood hein be richt was, kwam zijn brief met de verzekering: „ik ben op weg mijn plaats in de wereld te vermeesteren, als ik geslaagd ben. kom ik u halen ITij komt mij halen. Dan is alle leed en zorg voorbij. Het oogenblik moet toch eenmaal komen, misschien is 't al niet zoo ver meer. Als de bel overgaat, zal zij 't aan de klank wel hooren, dat haar jongen gekomen is. Zijn hand was altijd zoo forsch en zijn ruk was zoo driftig. Misschien ként zij hem mot eens meer, hij is natuurlijk veel grootier en mannelij ker geworden. Maar aan zijn oogeri zal zij T toch wel zien en aan zijn stem zal zij 't toch wel hooren, dat 't haar jongen is. En dan zal hij haar in zijn armen sluiten, fluisterend, „Moeder, vergeef 't me, dat ik zoo langen tijd niets van me liet hooren. Ik was op weg, mijn belofte in te los sen en ik wilde eerst tot u spreken als de tijd gekomen was. Pak nu uw booltjo en ga met mij mee naar den overkant van bet groot© water, waar ik mijn thuis heb gevonden." Met open oogen heeft de borduur ster gedroomd Haar was-bleeke vin gers grijpen de naald weer. Wat is 't al laat en wat moet ze nog veel doen. Vandaag schiet ze al heel slecht op, dat gaat weer nachtwerk worden, want morgen moeten de twee dozijn afgeleverd worden. Dat moet, want anders zou ze haar klant wellicht verliezen. Nu vliegt de naald weer op en neer Een twee een twee. Zij laat zich niet storen, want ze moet werken, zo moet leven. Een twee een twee. En midden in de volko- mon stille der kleine kamer hoort ze eensklaps zachtjes bellen. Bellen Zoo laat nog Wl© kan het wezenDat moet «-an vreemdeling zijn, die zich in de deur vergist. Hei lampje steekt ze aan. want in d© gang is 't donker. Dun'gaat zo lang zaam naar de deux, laai dez© op de ketting en opent een handbreed om in don donkeren nacht te vragen „Wie is daar en wat moet u Moeder, doe open. ik ben het, Willem. Haar Willem. Zoo is dan toch het oogenblik gekomen. Een bezwijming1 dreigt haar to overrompelen Maar ze is sterk en moedig. Met bevende handen schuift ze de sluiting weg. De deur gaat open, oen windvlaag blaast liet lampje uit .In het donker voelt ze zijn hand, zijn arm, on zoo voort ze haar Willem naar de huis kamer. In de «leur blijft hij staan, 't Licht verblindt heb, een huivering vaart door zijn loden, aan den wand klemt hij zich vast, ©en felle hoestbui doet hem snakkend zoeken naar lucht. Willem, mijn jongen, wat is er toch niet je Vraag me niets, moeder, ik bon zoo moe. Drie weken heb ik in Ilam- hu rg in hol ziekenhuis gelegen. Toen bon ik weggeloopen om ti nog te zien, want de dokter hoeft gezegd... Ga zitten, mijn jongen, of beter nog, kom hier op de sofa... Wil jo wat tlioe of water, mijn jongen Noen, moedor, geen thee, geen water.. Ik wil alleen maar ruston, want ik ben zoo moe. En zij helpt hom naar do sofa. spreidt daar een kussen en laat licrn zachtjes leunen. Haar jongen is dat De jonkman uit haar droomen De strijder, die zijn plaats in de wereld veroveren ging, on haar dan zou komen halen Een bleeke uitgeteerde zieke, met koortsvlommen op do juk beenderen onder do diepliggends oogen, die geen gloed moer hadden. Een gebroken leven, eon verloren rnensch, door don dood roods getee- kend. In zijn small© borstkas piepten knarst het en de hand ligt krachte loos ovar don sofarand. Of 7© den dokter zal halen Wat kan d1© zeggen en wat kan die doen? Haar oog bedriegt zich niet, zij weet (Lat zijn tijd is gekomen. Gauw, hoe! gauw al .misschien wel met enkele Dan dekt ze liet licht met een doek je, opdat zijn oog rust hebben zal. Dlclrt heel dicht schuift zie haar stool naar zijin ligplaats. Een traan is lm lianr brandend oog te zien, het weer zien is gekomen en zoolang als hij nog leeft zal zij voor hem werken. Roeds ls de hand uitgestrekt naar het borduurwerk, haar vingers om klemmen de naald, want morgen moo ie de twee dozijn wingerdbladen afge leverd worden. Een twee ©en twee ©co twee. Crt) Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes. die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zendeo, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd ir. verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Sientje Be- Tiiuk). Ilct geheel is een bekend spreek woord van 28 letters. 13 14 is voedzaam. 9 10 17 is een verkorte jongens naam. 18 11 12 is een getal. 1 16 15 is verfrisschend. 3 6 7 8 is een lichaamsdeel. 21 22 26 2 5 komt van de koe. 28 27 4 21 is modderig. 20 19 24 23 25 is ec-n getal. (Ingezonden door Cor Huijer). elke spreuk leest gij hieruit .oe. e. .ij .u.. .i..e. 3. (Ingezonden door Jon Westera). Ik ben een stad in Duitschland. Onthoofd ben ik een stad in Ara bic. 4. (Ingezonden door Netje phie van Dusschoten), So- al J het een uit is jsteel want! erij be jmaar schuit tijd komt jdiev al nooit 5. (Ingezonden door Johan van Dou- selaar. Mijn geheel is een eilandengroep ii den Grooteu Oceaan van 16 letters. Naar een 14 7 4 11 streeft ieder. 8 10 5 is een boom. 1 6 15 14 kan men wel hooren in school of huis. 14 3 16 is een rivier in Rusland. 12 11 2 14 12 is eon meisjesnaam. 5 7 9 13 is een Jongensnaam. 6. (Ingezonden door Jo en Jan Verton). Het is een plaats in Pruisen en te vens een dorpje in Overijsel. Verander mijn laatste letter en ik ben een stad in Slavonië. Verander nog eens mijn laatste let ter en ik ben een graafschap in En geland. 7. (Ingezonden door Anton Janse). Wat leest ge hieruit? 13 15 14 20 5 14 5 7 18 15 8. (Ingezonden door Willem van Wjlsum). Mijn geheel is een groote gebeurte nis in Frankrijk uit de 18de eeuw on bestaat uit 17 letters. 13 17 4 3 is een meisjeenaam. 4 12 12 15 hoort bij de muziek. 5 16 y 8 is een benaming, die men aau 't h©f hoort. 6 7 16 4 3 is een land in Aziti. 14 13 1 15 is een plaatsje in 'Gel derland. 11 13 10 15 is een vaartuig. 2 12 8 9 bevindt zich aan een vaar tuig. 9. (Ingezonden door Johanna Kerk- munj. Mijn eerste is een viervoetig dier. Mijn tweede is een stadsdeel. Mijn geheel is een plaats in Zuid- Holland. 11. (Ingezonden door Mozes Jacob- son L. X XXX I X X X X X X X X X X X X X X X X X XXX Op den tweeden regel den naam van een eerbiedwaardig persoon. Op den 3den regel iets, dat zeer bitter is. Op den vierden regel een vrucht. Op den vijfden regel een bloem. Op den zesden regel een dorp in Gelderland. Op den zevenden regel een mode klinker. De beginletters vormen den naam van een bekende stad. 12. (Ingezonden door Abrum). Ik ben half water en half land en mijn geheel is een eiland. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Haarlem s Dagblad. Haas, Ada. daalder, geld, brem. 2. Inktpot. 3. Denemarken. 4. Gieten gieter. PIT OSCAR W IJ S H E 1 D SCHRIFTEN 'sGRAVENHAGE S P I E G EL R U I T E N MICHIELDERUYTER OE RALGEBERGTE BERNERALPEN ENKHUIZEN PAPYRUS VATEN BED R 6. VELOCITAS. Vecht. Elbe. Lina. Orsova. Cette. Istrië. Triest Arie. Scutari. 7. Bergen. 8. Oldenburg. Den, oud, berg. 9. Houtzaagmolen. 10. Ida. 11. Top pot. 12. Wie goed doet, Goed ontmoet Goede ODlossingen van de raadsels van 23 December en van 30 December ontvangen van: Emil Kleinlein 911. lJetty Verbeek'12. Suzanna v. d. Bos 11. Anna v. d. Weegh 7—5. Dina en Nelly Mooren 3. Jan Iluiier 910. Cor Hu';cr 9—10. Piet Stam 8. Jo Stam 11—11. Lena Koeleveld 1212. Sientje Bcmink 10—11. A. en J. Hogerduijn 9—10—7. Johan van Donselaar 12—12. Cornel is van Gelder 12. Lucas Luikel 1210. Jan Westera 9—10. Coba van der Schaar 8—10. Zonder naam 9 en 7 van de week daarvoor. Teunis Kok 106, Anton Janse 10—12. Bep en Marie Ruijzenanrs 10—9. Nico Twisterling 10. Lucie en Agatha Spaan 12—12. Willem Bonk© 11. Martinus Bonk© 11. Johanna Francken 11. Willem van Wilsum 12—12. Gerritje Rouwenhorst 11—12. Hendrik Blauw 8. J. VV. Ran 1. Willy Germcraad 1112. Doornroosje 10. Gonda Drent 911. Nico Drent 12—12. J. Rejack 1—3. Iris 12—11. CX>ba en Pietje v. d. Veld 10—9. Annie Termes 12. Jan de Bruijn 68. Zonder naam 10. Zus Duursma 12—12. Corrio van Dalen 11. Cor en Nanne Nauta 12—11. Johanna Kerkmau 5. Marie Landmeier 11. Retsie en Annie Stavcnuiter 9. Alida A. C. Möhring 2. Jan Hendrik Bruijn 12. Piet de Veer 12. Jo en Jon Verton 9, Abraham van Brussel 10. Mozes Jacobson 12. Antoon van Zijp 11. Gerrit Alphen aar 10. Lena Anna Stevens 10. Jelis Holster 9. Jano Schipper 2. BEGRAVEN RIVIEREN. (Ingezonden door Cor Huijer). 1. Wel, bevalt u deze geschiedenis goed 2. Ik z3C gisteren de broertjes van Mina buiten spelen. 3. Schaam je wat, Odo 1 Nauwolijks is je vader vertrokken, of je begint weer met je streken. 5. Nooit zullen zij u vergeven zie daar mijne moening 1 6. Is het niet waar. Ma, asch betee- kont iets anders dan as? (Ingezonden door Sientjo Boninik). 7. Bram deed boodschappen en moest in een banketbakkers- en in een pottenwinkel zijn. 8. De soldaten marcheerden naar het kamp en de officieren liepen er naast 9. Ik bracht een brief naar den post. 10. Zij gingen wandelen over veen en zandwegen. Goede antwoorden op de strikvra gen van 23 December ontvangen van: Betty Verbeek 14. Dina en Nelly Mooren 8. Jan Huijer 14. Cor Huijer 14. Piet Stam 12. Jo Stam 12. Lena Koeleveld 14. Sientje Beuink 14. A. en J. Hogerduijn 10. Lucas Luikel 12. Coba van der Schaar 10. Zonder naam 5. Teunis Kok 12. Anton Janse 10. Bep en Marie Ruijzenaars 12, Emil Kleinlein 9. Johanna Franken 14. Willem van Wilsum 14. Gerritje Rouwenhorst 13. J. W. Ran 12. Willy Germeraad 10. Doornroosje 12. Nico Drent 12. Iris 13. Jan de Bruijn 9. Zonder naam 13. Zus Duursma 14. Cor en Nanne Nauta 12. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeellng moeten gezonden worden aan Mevrouw Venemav. Doorn, Wagenweg 88. Haarlem). In de bus gooien, zonder aan schellen 1 AAN' ALLEN, die mij bij het begin van 1912 een kaart of kaartje zonden, mijn dank hiervoor I WILLEMIEN en JOHAN I. Aardig, om jullie namen ook weor eens te zien. Maken jullie 't goed en doet Willenden dit jaar ook SINT-NICOLAASAVOND. Door Betsie on Annie Stavenuiter, Het is Sint-Nicolaasavond. Het heele huisgezin Zit om de ronde tafel. Gezellig naar zijn zin. Zij zongen v Van Pieterbaas en Sint, Maar één die zong niet mede. Ik weet waarom, mijn kind. liet was een heel klein ventje. Van bijna zeven jaar, liet leek veel op klein duimpje. Zoo'u leuke goochelaar. Hij was altijd de laatste In huis en ook in school, Ln daarorn was hij bang voor Sint, En had. geen pret en jool. KERSTMIS, door Helena Koestal. 't Is Zes uur, Toosje springt uit bed, - Zij kijkt" uit 't raam, hoera 1 Het heeft gesneeuwd, zij hoopte het Reeds daags er voor gesta. ,,llé, Bert", zei ze, een dag er voor, „Ik hoop, dat 't sneeuwen gaat, Dan gaan we sleeen, sullen, hoor I Jij, ik en je twee maats." Zij kleedde zich erg vlug dan aan En spoed' zich naar beneên. Haar broertje stond al bij de baan, Met Jan en Piet van Veen Weldra zijn zij vlug aan 't glijden. Hun wangen worden rood „Hoeral" roept 'loos; zij beiden Krijgen al trek in brood. De sneeuwman was al netjes klaar, Toon Bert eens mikken ging. Zoowaar, zijn neus lag ver vandaar Het leek een heel gek ding I En toen nog even samen wat Uitrusten van de pret. .Want Jan en Piot waren no- kloin, En moesten vroeg naar bed, Maar Moe had Toos en Bert verrast Met lekker Kerstmisbrood. En dan daarbij een glaasje kwast, Wat is dut feest toch groot 1 Do kerstboom was ook al gereed Hij schitterde zoo grootsch. En \v at-cr wel 't mooist aan dood, Dat waren de cadoaux. Een pop en dan een schilderdoos, ILen harlekijn er bij. Een doos met meubeltjes voor Toos, En ook nog naai-gerei. Toen zei Moe „Gaat nu vlug naar bed." Zij droomden van liet feest. Dat dit iaar met veel jool en pret, Hun Kerstfeest was geweest. BERICHT WEDSTRIJD. Inzending ontvangen van Theresia Püilippo. J. R. Het is best, als je meedoet en het ingezonden raadsel is goed. WILLEM v. W. Ja, ik vind het best, dat je nog ©ori poosje meo blijft doen en jo bent nog lang niet ©en van de oudsten. Ivoor I Heb je voor de wedstrijden ook nog tijd en wat doe je 's avonds meestal GERRITJE R. Ja. als je Donder dags komt. is het meestal net te Iaat Heb je Woensdags ook niet het beste tijd, om ze te brengen Vind Je dat plan met het voorjaar prettig en wanneer word je 13 jaar HENDRIK B. Ja, 't gaat al veel be ter doe niaar goed je best I ANN'IE DE B. Ik vond je kaart hoel mooi 1 Doe je aan dozen wed strijd ook weer moe NICO T. Wat heb jij in de vacanlie uitgevoerd, Nico Eu waren al de Zondagen gezellig LUCIE en AGATHA S. Het nieuwe raadsel is goed. WILLEM B. Je hebt lang op ant woord moeten wachten, Wim I Weet je nog wel, wat je mij geschreven hebt Zijn jullie nu nog zoo druk aan 't knikkeren Jammer, dat Moeder's verjaardag nu al weer voorbij is, hè Vond Moeder de cadeautjes mooi en leven de plantjes nog Vertel je nnj nu de volgende week eens iets van liet Kerstfeest MARTINUS B. Gelukkig, dat bet oor weer beter is en dat je er zonder koorts af bent gekomen, hè Je dacht tzeker al, dat liet je net als C. zou gaan Wat zeg je wel van liet prach tige spel van Haarlem de laatste kee- reu Naar den H. F. C-Haariein- wedstrijd over 14 dagen ga je zeker ook kijken I WILLY G. Bon je ook op den grond gevallen, toen jo cr met aan dacht, dat liet stoeltje dichtklapte, als je opstond en welke plaats vond je wel het mooiste Kan Bello ook wel een mandje in don bek dragen, als je met hem gaat boodschappen doen of ben je bang, dat hij alles dan over de straat gooit Het is best. dat je een blaadje komt halen is het schild al bijna klaar Wel Uxlankt voor je mooie kaart, hoor DOORNROOSJE. Heerlijk, dat je rapport je zoo meeviel. Waren er ook nog onvoldoende cijfers bij en wel ke vakken waren het beste? Jammer, dat de vacantia al weer oin >s. hè Is die brief met de cijfers en 2 nieuwe raadsels, maar zonder naam. van jou NICO DR. De ingezonden raadsels zijn goed. IRIS. Ga jij met April al van deze school af En wat ga je dan doen Hoe lang blijft liet kleine nichtje nu bij jullie logeeoen CORRY v. D. Ik ban blij, dat er iets bij was, wat je kunt gebruiken, en hoe verder je komt, hoe meer je er van kunt spelen. Ja, ingebonden blijft alles veel netter bij elkaar. Ik vond de kaart heel mooi I COR en NANNE N. Vertel mij eens wat van het feest en krijgen jullie nu nog een zanguitvoering ook Hebben jullie een prettige vacantie gehad? Wat een aardige kaart zonden jullie Heb jij die uitgezocht, Cor? Is Nanne nu weer heelemaal heter en mag je Maandag weer naar school Geluk kig, dut liet zoo afgeloopen is. De nieuwe raadsels zijn goed. BEP en MARIE R. Ja. het eerste briefje in 1912. Ik ben nieuwsgierig of 't er 52 worden, en jullie Doen jullie nu al 1 1/2 jaar meo, of is 't korter JACOBA en DETJE v d. V. Je kaart kwam keurig op tijd en ik vond haar heel mooi. hoor! Ik zal in ieder geval twee blaadjes voor jullie apart houden. Zijn jullie al begonnen De rdeuwe raadsels zijn goed, ANTOON v. Z. Da ingezonden raadsels zijn prachtig, behalve het laatste, dat wat te lastig is. GERRIT A. Kan het zijn. dat één van de brieven zonder naam met de oplossingen van de vorige week van jou was Of heb je ze toen niet opge lost Houd je meer van opstellen maken, dan van teekenen JOHAN L. Mijn hartelijken dunk voor je keurig uitgevoerde kaart. Heb je het ontwerp ook zelf gemaakt? Ik geloof, dat jij al je vrijen tijd teekent, is 't niet Nu, je gaat dan ook hard vooruit, hoor l JAN W. De nieuwe raadsels zijn goed. Heerlijk, dat je or nog meer rails bij hebt gekregen kan jo er nu al een 8 van maken Als je zelf oon tunnel maken wilt, moet je eens pro- boeren, of het niet gemakkelijk gaat met aoo'n zwarte Verkadê-bësehuil- bus, die is toch waardeloos en kan je gemakkelijk knippen, huigen en vast spijkeren. JO en JAN V. De nieuwe raadsels, zijn goed. ABRAHAM v. B. Dat is aardig, dat jij ook weer meedoet! Ja. kom maar een blaadje halen I SIMON M. Wat heerlijk, dat jij Moeder al zoo helpen kunt I d je Bep wel voor haar mooie kaart be danken Ja, sneeuw zou in de vacan tie voor jullie heerlijk geweest zijn, maar 'k geloof niet, dat er veel van komt dezen winter. MOZES J. Je ingezonden strikvra gen en raadsel zijn goed. Ja, ik donk, diat ze wel gauw aan de beurt zullen komen I Dank je wel voor het aardi ge kaartje, hoor I FRANS L. Nu, dat heb je keurig gedaan, hoor Heb je de teekening naar een voorbeeld gemaakt, of uit het hoofd en de kleuren ook zelf be dacht ALIDA A. C. M. Hebben jullie ieder jaar ©en Kerstboom thuis Ik geloof, "dat er hier ieder jaar meer komen, maar in Duitschland en En geland is dat gebruik toch veel algo- rneener. Komen jullie ook uit Duitsch land oorspronkelijk PIET DE V. Je wenschen zijn toch even goed gemeend, al komen zo wat later on ik vond liet kaartje heel mooi, hoor Wat zal jij een jirettige vacantie gehad hebben JO S. Hoe komt het, dat jullie daar heelemaal op school moesten Gaan er nog moer kennisjes uit de buurt en maken jullie die lange wandeling dan met elkaar Heerlijk, dat de school zoo vroeg uitgaat 's middags, dan kunnen jullie nog net vóór don ker thuis zijn, is 't met? JOHANNA K. Wel bedankt voor je mooie kaart Neon. ic-deren keer kan je ook niet het prettigste treffen nu trof een ander het weer ecus. Hud Moeder dat eerste pakje zelf voor je gemaakt en liep de uitvoering goed van stapel MARIE L. Je hebt ©en drukke va cantie gehad en ik vind het niets org, dat de raadsels er nu een keer bij in moesten schieten Krijg je nu weer geregeld voel huiswerk op BETSIE en ANNIE S. Ja, als Je strikvragen, of nieuwe raadsels be dacht held, mag je ze ook inzenden. Hcb je al een mooi stelletje bij el kaar liet was wel jammer, van het versje, maar er waren ook maar drie uitverkorenen bij CORRY B. Ja, een Kerstmis zonder sneeuw is niet zoo echt en ik geloof ook heusch, dat we 't dezen winter zonder sneeuw of ijs zullen moeten stellen. Heb je in R. prettige dagon gehad? en begint jullie school Maan dag weer WILHELMUS en IIENDRIKA V. A. Het is best als jullie meedoen. Zond do raudsols dan maar in I ZUS D. Wel, Zus, wat een nieuws schroef je me daar Een verandering lijkt jou zeker heerlijk en 't is daar ook wel even mooi als hier l Ken jo het Gooi al Hob je het nu al eens aan het postkantoor gevraagd COBA en PIETJE v. cl. V. Ja, ik vind liet best, als jo zeil eens komt. Wordt je schild aardig Zijn die drie zusjes allemaal jonger dan jij en is het broertje de allerjongste? en hoe veel kunnen er nu onze rubriek al le zen A. en J. II. Als de krant weg raakt, is het moeilijk de oplossingen nog ie zenden. Berg haar voortaan maar op een veilig plaatsje, dan kan het niet weer gebeuren l Heb je geen eeo vriendje, dat ook meedoet ANNIE T. De raa/lsels van je nicht je heb ik al gekregen I Is ze even oud als jij Wat een prachtig velletje pa pier was ctat I Wol bedankt, hoor JAN DE B. Zoo'n Kerstfeest is heer lijk, Jan, en was de Oudejaarsavond ook gezellig Was je blij, toen de va cantie weer om was Noen, een prijs winnen is niet zoo héél gemakkelijk, maar de aanhouder wint, dat weel je! BETTY V. Ja, de liedoeling van den wedstrijd kan ik niet voel l»etcr om schrijven. dan ik al gedaan heb. Pro beer maar een schild te maken, dat aaidig staat als het tn de kamer hangt Hot kalenderblaadje plak i« er dan ten slotte op. Heb je geen ken nisje, dat ook meedoet en waarvan je bet werk eens zien kan EMIL K. Ja, dat is best, zend maar eens een raadsel in. Vordert je schild goed Het oplossen gaat meestal hoe Janger hoe beter, maar dit begin is al best, hoor I RODLA. Wanneer is de uitvoering en hoe heet de operette Heb je er een moeilijke rol ln Een prachtig kaai tje, hoor 1 JAN en COR II. Hebben jullie ple zier gehad op Moeder'a verjaardag En is Jopie laatst goed thuisgekomen van den tocht LENA K. Ileeirlïjk, dat je je nu weer heelemaal goed en prettig voelt. De school is al weer begonnen en ik hoop. dat je nu in 1912 eens geen en kel dagje zult hoeven te verzuimen, en jij Ik denk ook wel. dat je alJes wat je achter bent gekomen, heel gauw zult inhalen Wat een aardig kaartje heb jij gezonden F NICO en GONDA D. Jullie konden er deze week nog net bij, maar meest al blijven de brieven, die Donderdags komen, liggen. Dat snijwerk lijkt me erg aardig. Heb je nu alle hoofdlet ters al gehad en waarmee is Gonda nu bezig. JELIS II. Het is best, als je ook mee gaat doen, maak maar, dat je briefje Woensdags bezorgd wordt. JANE S. Het is best. Los maar flink op 1 Deze weck kwam je briefje eigenlijk te laat, hoe laat had je het op de bus gedaan SIENTJE B. Heb ie een prettigen verjaardag gehad 1 Nog wel gefelici teerd .hoor! Aardig, dat juli# dia versieringen zelf konden make:, heb Je ze nu bewaard voor 't volgend jaar? Nu staan de begraven plaatsen cr dan toch iieusch in Er was den vori- gen keer geen plaats voor. JOHAN v. D. De nieuwe raadsels zijn goed. CORNELIS v. G Ik geloof, dat jou ingezonden raadsels al allemaal ge plaatst zijn Wanneer heb je de laatste ingezonden COBA v, d. S. Gezellig om nu van die buitenlandsche briefkaarten te krijgen, vind je met Wanneer kun nen jullie ïiu weer wat hooren ANTON J De nieuwe raadsels zijn goed en de Ingraven plaatsen ook Ik ben altijd blij als ik plaatsen krijg, die niet zoo makkelijk zijn, want sommigen krijg ik wel l'J keer in t jaar toegestuurd. Wat een heerlijken dag heb jij in A. ge hud! BEP on MARIE R. Zijn jullie al een eind op streek met je inzending en welken wedstrijd vind je hot pret tigst Ja. al (Ij© Zondagen waren heerlijk. Hebben jullie dikwijls met het nieuwe spel gespoeld 1 Mevr. VENEMA—v. DOORN. 6 Januari 1912.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 17