NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 8763 Verschijnt dagelijks, behalvs op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 16 JANUARI 1912 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN Jb-, ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarlem1.20 'A' 3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Biï Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door NederlandSis» 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers 0.02v< Y I Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlemu.j/j-s T-ofe de omstreken en franco per post .0.45 IntercommunaalTelefoonnunifflerder Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der~Ven nootschap Loorens Coster. Directeur i. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. OM ONS HEEN No. 1475 Handel ln Titels. In liet Kerstmisnummer van Pear sons Magazine komt pén artikel voor van James Douglas T li e traffic in titles, de handel in titels, waarin niets meer of minder beweerd wordt, dan dat in Engeland titels te koop zijn voor groote som men, die dan in de geheime kassen van de politieke partijen worden go- stort. Het verhaal zou ons, aan de over zijde van het Kanaal, die James Douglas even weinig kennen als de kat van den Mikado van Japan, waarschijnlijk koud laten, wanneer niet toevallig een zeer bekebd man in Engeland tegelijkertijd over dit euvel klaagde. Lord Selborne, die o.a. van 1905 tot 1910 regeeringscommis- saris voor Zuid-Afrika w&s, heeft den 20sten October te Wakefield een rede gehouden, waariu hij volgens een verslag in het bekende dagblad the Times, o. a. gezegd heeft, dst er geen man van ondervinding in het Parlement is, dio niet gelooft aan de waarheid van het gerucht, dat van tijd tot tijd een eerbewijs wordt ge kocht en verkocht. Hij was er van overtuigd, dat de Koning daar niets van weet, evenmin geloofde hij, dat mannen als Asquith of Balfoür er kennis van dragen, maar het stelsel had zich geleidelijk ontwikkeld en de beide partüen waren er bij betrokken. Waarschijnlijk hebben dergelijke transacties altijd plaats gehad ln het vermeende belang van een partij, maar de stap van daar tot het belang van een persoon was zeer gering. Het kwaad kon alleen door de openbare meaning worden uitgeroeid en Lord Selborne riep daartoe zijn landgenoo- ten op. Door deze verklaring worden, ool{ de mededeelingen van Douglas be langrijk. Welnu, hij zegt dat de titels van knight, ridder, baronet, baron, en peer, een vrijwel onver taalbare titel, te koop zijn voor be; dragon, die afhangen van het vermo gen van den kooper, maar dat do marktprijs is als volgt ridder 180.O0Ö baronet 360.000 peer 1.200.000 Onder ieders bereik liggen dus deze titels niet Maar wonderlijk is het, dut rijke lieden in particuliere ge sprekken er rond voor uitkomen, dat zij hun titels gekócht hebben'. Een hunner, een peer nog we], ver klaarde dat zijn succes in zaken hem aanspraak gaf op een titel, dat die voor een milde storting in de partij kas te koop was en dut hij dus niet inzag, waarom hij van die gewoonte geen gebruik maken zou. In do laatste tien jaar zijn niet üUlLLfc 1 ON Het Nest van den Sperwer. Eeu toman uit de lïde eeuw. Naar bet Engelsch door de schrijfster van „de Roode Pimpernel" enz. 61 HOOFDSTUK V. He t w e 11 e 1 ij k gezichts punt Mrs. Do Chavaaso bleef langen tijd peinzend in dien stoel met hoogen rug zitten. Zooeven was Sir Marmu- duke weer do hul doorgeslapt, zonder op haar te letien, terwijl tijj naar buiten ging in den tuin. Zij sloeg zijn bieede gestalte gade, terwijl hij het tuinpad langs liep. en toen het rustieke bruggetje over ging, totdal hij tusscben de boomen van het park verdween. Er was iets in zijn houding van een oogenblik to voren, dat haar raadsel achtig voorkwam. En met dat onver klaarbare kwam een onbepaalde vreeszij bad Marmaduke gekend ln allerlei stemmingen, maar nooit in minder dan 96 personen tot peer gemaakt. Daarvan werd aan 49 per sonen de titel verleend op de gewone, normale wijze, wegens het bewijzen van openbare en politieke diensten. Van de overige werden er 37 ge kocht, terwijl 10 mogen, worden be schouwd als twijfelachtig. Deze toestand moet al lang zoo du ren. De bekende staatsman Robert Peel waakte zorgvuldig over hot ver- leenen van eerbewijzen door de Kroon in den tijd van vijf jaar wer den toen slechts vijf nieuwe peers benoemd en thans komt er bijna een per maand. Lord P.osebery liet zich over de waakzaamheid van Peel al dus uit„zij lijkt ons een droom toe, als een hoofdstuk uit de historie van Utopia of Atlantis". Hoe staat h^t eigenlijk met die partijkas, die van dezen handel heet te profiteereu Zoowel bij Unionisten als liberalen, de twee groote partijen in Engeland, is die kas geheim. Nie mand weet precies hoe groot ze zijn, maar belangrijk moeten ze wel w ezen, want, zegt Douglas, „de twee groote partij machines zijn zeer kostbaar en verslinden -eld (eat money). Waar komt dat geld vandaan?" Het hoofdpunt, dat gegrepen en vastgehouden worden moet, is het feit, dat beide partijen weigeren eonlg licht te Laten schijnen op de bron van hunne partijfondsen. Toch schijnt het zoo gemakkelijk, een lijst van hen, die daaraan bijdragen, openbaar te maken. Er is beproefd, de zaak in de Tweede Kamer (House of Commons) ter sprake te brengen, maar de twee front benches (bedoeld wordt de plaats waar de -leiders zitten) wa ren overeengekomen de zaak in den doofpot te stoppen en de discussie er over te vermijden. Toen Mr. Hillarie Belloc de ouaestie van de geheimhou ding der partijkassen ter sprake bracht, stelde een liberaal een ainen- dément voor, hiertoe strekkende, dat die geheimhouding vooral verkeerd was ten opzichte van den Bond voor tariefhervorming. De Unionisten stel den daartegenover een gelijksoortig amendement betreffende den Bond voor vrijhandel en de stemming, in- plaats van te gaan over het geheim houden van de partijkassen, werd een gewone partijstemming. Sedert dien tijd hebben de beide Bonden hun lijst van bijdragen voor 1911 openbaar gemaakt, maar het is zeker, verklaart Douglas, dat die be dragen maar een druppel zijn in dan emmer en dat geen lijst van hen. die bijdragen in de partijkassen, tot dus ver is openbaar gemaakt,,omdat zij beido worden aangevuld door den verkoop van eerbewijzen. Waarom zou een Unionist of een liberaal zich er voor schamen, dat hij bijdraagt aan de kas van zijn partij Een debat er over in de House of Commons is niet mogelijk, een minis ter kan niet gedwongen worden er in hot publiek over to spreken (ministers in Engeland houden, zooals men zulk eene als hij oven te voren had laten zien. Er klonk bijna iets van triomf in hot lachen, waarmee hij huar laatste verwijt had begroet. De kreet van den sperwer als hij zijn prooi te pakken heeft. Triomf in Sir Marmaduke vervulde haar met angst. Niemand dan zij kon- de beter den hopeloozen toestand van zijn geldmiddelen. Schuld gevan genis misschien wachtte hem bij ieder keerpunt. Zij wist, dat hij in een toestand van verbittering en op roer tegen de armoede was gekomen, waardoor hij voor niets terug zou schrikken, om maai- geld te kunnen krijgen. Toch scheen hij nu triom fantelijk gestemd! Instinctmatig huiverde zij, toen zij dacht aan Sue. Zij had geen reden om van tiet jon go meisje te houden, toch wenschto zij niet dat haar leed zou geschieden. Zij duidde zelfs te genover ziclizelf do overtuiging niet bekennen, dat Sn- Marmaduke niet zou aurzeleii wanneer hij bij den dood van het jonge meisje iets zou kunnen winnen Neen zij w ildo zelfs die gedachte niet eens onder woorden brengen. Marmaduko was vriendelijk voor haar geweest; zij kon niets anders doen dan hopen, dat de verleiding daarvoor hem niet zou komen plagen. Busy stoorde tiaar overpeinzingen. Zijn neusklank die haar gewoon lijk zoo hinderde klonk hiiar nu weet, in tegenstelling met Nederland, dikwijls redevoeringen in het open baar) en de couranten laten maar zel den toespelingen op dien handel in titels toe Hilarie Belloc en Cecil Chesterton hebben in een boek over het partij stelsel ronduit durven schrijven, dat het iedereen, die van politiek iets af weet, bekend is, hoe er een markt is voordo waardigheid van peer, evengoed als een groentenmarkt in Covent Garden zij zouden de lieden, die hun waardigheid gekocht hebben, met den vinger kunnen aanwijzen. Andere meuscben weten de waarheid niet of hebben daar alleen een flauw vermoeden van. En wie er wel van weten zien er wegens de wetten over smaad tegen op, namen en bijzonder heden openbaar, te maken, daar elk geval slechts zou kunnen wordon be wezen indien de partijleiders als go- tuigen konden wórden opgeroepen en gedwongen, hunne boeken aan de rechtbank open te leggen. Men moet zich niet voorstellen, dat iedereen, die het geld er voor heeft, zoo inaar als in een winkel den titel kan koopen, dien hij begeertde weg is integendeel lang en kronkelend. Brieven worden er niet over gewis seld, schriftelijke verklaringen niet af gegeven, maar in de eene of andere vage en nevelachtige wijze gaat de zaak vooruit, kalm aan en zonder eenige openbaarheid. Er schijnt bo vendien met voorzichtigheid te wor den gekozen. Zekere Mr. Ernest Terah Hooley beweerde, dat Sir William Harriott hem een baronetstltel aan bood voor f 600.000, en dat Harriott voor zijn bemiddeling 12.000 zou krijgen. Maar Sir Harriott ontkende de juistheid daarvan onder eede de chëque voor ƒ600.000 was wel door zijn handen gegaan, maar hij had Hooley gezegd, dat het toch niet baat te en de cheque gezonden aan kapi tein Middleton, toen ten tijde de or ganisator van de partij. De chèqüe werd inderdaad teruggezonden, maar eerst verscheidene weken later. Als koddige noot in deze wanlui dende rhausodie kan dienen, dat op zekeren dog een man, die in zaken fortuin had gemaakt, een aanbod kreeg om den titel van peer voox 960.000 te koopen. De agent, die hem dit worstel deed, zou een commissie loon van 5 procent krijgen. Do man kreeg zijn titel, maar weigerde le be talen,, ontkende den koop en ver klaarde, dat de titel hem beloofd was als belooning voor zijne diensten in het algemeen belang. De partijkas kreeg dus haar 960;000 niet, de par tij-agent verloor zijn provisio on bo vendien 7i:n baantje en sedert dit voorval wordt..,, vooruitbetaling ver langd. Openbaarheid van de namen der deelnemers aan de partijkassen ver langt Dou"las als eenig geneesmid del. Maar die is natuurlijk bij den huidigen stand van zaken ook niet te verwachten. De openbare meening aangenaam in het oor, als een wel kome afleiding voor de onrust in haar gemoed. Mastor Skyffington, mevrouw,— zei hij, op zijn gewonen gerekteu toon, hij is op weg naar Dover, en wenschte wel. dat u zoo goed zou willen zijn. hem even te ontvangen. Ja ja Ik zal Master Skyffing ton ontvangen, zei ze op levendi- gen toon, van haar stoel opstaande ga Sir Marmaduke even waar schuwen en vraag Master Skyffing ton binnen te komen. Zij was nu een en al agitatie, vol leven en beweeglijkheid, en zij ging zelf de kleine, vreemde en verdorde gestalte teeemoet, die in de deurope ning verscheen. Master Skyffington, advocaat va.n beroep, was Uiein en mager, welke eigenschappen nog verdubbeld wer den door de zwarte kleeren. die hij droeg. Zijn oogen waren blauw en waterig, zijn manier van doen wus in 't oog vullend eerbiedig. Hij scheen voortdurend tegenover de geheele we reld een verontschuldiging te willen maken over zijn eigen bestaan. Zelfs nu. terwijl Mrs. De Cliavasse werkelijk heel blij scheen te zijn hem t6 zien, ging zijn magere gestalte bij haar nudering wat achteruit, waarop zij ongeduldig hem bij den arm greep en meetrok tot in het midden van de hal. Ga zitten, master, zei ze, op kan dit schandaal alleen doen eindi gen, zooals Lord Selborne terecht inzag. J. C. P. Juitenlandsch Overzicht Os oorlog tusscbenltallS en Turkije EEN, FRA.NSCH SCHIP DOOR DE TURKEN BESCHOTEN. De kapitein van de „Sinai" be richt, dat hij met zijn paketboot, met ile Fransche vlag in top, de haven van Smyrna verliet en toen beschoten weid door de Turksche knstbatterij- en, daar men meende, dat het schip oorlogscontrabande bevatte. Er wer den oen groot aantal schoten gelost, het schip weid evenwel niet geraaKt. De Turken blijken met kanonnen slechte schutters te zijn! Er is een klacht ingediend bij het Fransche consulaat to Smyrna. 1 DE VREDESKANSEN. De Ftomoinsche berichtgever van den Matin" houdt, ondanks de te genspraak van officieele Turksche zijde, vol, dat er wel degelijk vredes onderhandelingen tusscben Italië en Turkije gaande zijn. Maar... veel succes hebben ze in elk geval nog niet gehad Dit Turkije. In de vergadering van don Senaat werd' voorlezing gedaan van een ka binetsorder van den Sultan, waarin de noodzakelijkheid in het licht wordt gesteld van ONTBINDING DER KAMER, overeenkomstig art. 7 van de grond wet. met de bepaling evenwel, dat de nieuw© Kamer binnen drie maanden zal bijeenkomen. Daarvoor is de goedkeuring van den Senaat noodig. De Senaat besloot met gesloten deuren te beraadslagen en na de dis cussie werd 't voorstel tot ontbinding van de Kamer, in handen van een speciale commissie gesteld. Alxoo weer eenige dagen (weken uitstel, Verzekerd wordt, dat de meerder heid van den Senaat voor Kameront binding is. De opstand In China. DE OPMARSCH DER REVOLUTION- NAIREN NAAR PEKING. De revolutionnairen deelen mede. dal de opmarsch naar het noorden spoedig beginnen zal. Pelzen en war me kleeren zijn in groote hoeveelheid voor. de troepen aangekomen. Telegrammen berichten, dat drie transportschepen en drio kruisers met drie bataljons infanterie van de revolutionnairen en elf kanonnen uit Sjanghai aan boord naar Sjifoe ver trokken zijn en dat binnen e©n week nog meer schepen zullen YOlgen. Het bericht van DE SLACHTING VAN TIENDUI ZEND MANTSJOES in de provincie Sjensi wordt beves tigd. DE HOUDING DEI! KROON. Men somt uit Peking De onderhandelingen over 's kei zers öfsland van den troon schieten op. Bijna alle Mantjoe-prinsen zijn ervoor, zoodat hij ai feitelijk beklon ken is. De keizerin zal hei besluit tot afstand tecikenen, zoodra bevredigen de regolingen zijn getroffen aan gaande de uit te betalen gewaarborg de staatspensioenen enz. Een keizer lijk besluit zal 't ministerie machtigen merkbaar zenuwachtigen toon sprc- kend. en bijna het arme kleine man netje omgooiend, terwijl zij hemmee- trok naar een stoel. Sir Marmadu ke komt straks ook hier. maar het was vriendelijk van u, om hierheen te komen en mij het laatste nieuws te brengen. Hm hm stamelde Master Skyffington. Ik.... hm.... hm.... dat wil zeggen.... ik ging vanmorgen uit Canterbury en was op weg naar Do ver... hm.... het ligt op mijn weg. mevrouw en.... Ja I ja zei ze ongeduldig, maar u heeft natuurlijk wat nieuws te vertellen Nieuws!.... nieuws!.... mompel de hij verontschuldigend, ou aan zijn boord trekkend, dat hem scheen te benauwen, welk. nieuws eigenlijk, mevrouw Over dat spoor drong zij aan. Het wes heel gering, stamel de hij. En leidde tot niets? Helaas 1 Haar levendige belangstelling ver dween. Zii zonk achterover in haar stoel en klaagde. Mijn laatste hoop 1 xeide zij somber. Neen neen 1 antwoordde Master Skyffington, zeer opgewekt, zijn moed scheen door haar wanhoop grootor geworden te zijn. --- Wij moe- liet gezag uit naam van de regeering uit te oefenen en met de revolutioii- naire regeenng over de instelling van een coalitie-regeefing te onder handelen, in afwachting van hét bij eenkomen van een nationale con ventie. Do keizerlijke familie zal in het be zit blijven van alle particuliere bezit tingen en van d? tempels der voor ouders de eigendommen der negee- rlng,- waarover zij thans de beschik king heeft, zal zij echter moeton af staan. Een telegram van handelshuizen te Sjanghai aan prins Tsjing en aan den min.-president heeft er veel toe bijgedragen, om de oplossing van de crisis aangaande den afstand van den troon te bespoedigen. Dat telegram stelde namelijk in liet licht, dat het gezag van het Mantsjoe-regeerings- huis in het Zuiden. Midden en Wes ten van China opgehouden had te bestaan, dat de vorming van een ooalitie-regeering hard noodig was en dat de hervatting van den burger oorlog den buitenlandschen handel ten gronde zou richten en zoo meer. De regeling van den toestand biedt nog ©enige moeiltjkneden. Onder an dere is uien het nog met eens gewor den over de verblijfplaats van het hof en de keus van de hoofdstad. De voorloopjge centrale regeering van de opstandelingen wil Tientsin als hoofdstad. UIT MONGOLIé. Do aan den Transs'.berisclien spoorweg gelegen stad Chailar is door gewapende Mongolen bezet. Het Chineesche garnizoen en de Cliiuee- sche autoriteiten hebben een echuil- pLaats gezocht in de Russische neder zetting. De Mongolen vormden een nieuw bestuur en verklaarden zich onafhan kelijk. Dit en over PerziS. Een zeer druk bezochte protestbij- eeukomst is gisterenavond in liet Londensche operagebouw gehouden. Eenstemmig en met geestdrift werd een Biotie aangenomen, die de voort durende schending der Engelsch-Rus- sische overeenkomst van 1907 betref fende Perzië, diep betreurt. Ten ein de DE ONAFHANKELIJKHEID VAN PERZIë TE HANDHAVEN drong de vergadering er bij d© En- gelsche regeering op aan, een bale id te vo'gen, waarbij de verbintenissen van Engeland jegens Perzië ten vol le nagekomen en de nationale eer en de levensbelangen van Engeland ge waarborgd worden. Verscheidene be kende sprekers, o. a. Cambridge, prof. Browne, de koopman Lynch en zeven parlementsleden, hebben het optreden van Rusland in Perzië en Engeland's IijdelijKlicid te dien op zichte gebrandmerkt Bij het Uitspre ken vun den naam van Grey werd herhaaldelijk gesist en bij dien van Shuster gejuicht. 1)6 RUkstiagvsrkiezingen ia iJuiiscnlauü. D© bladen gaan voort met bespre ken der hersiemmingskajisen. 't Ber liner Tugeblatt schrijft o. a. „Geen pardon voor de xechtsche partijen. Al moeten de nationaal-liberalen en vrij zinnigen nog een paar zetels verlie zen. wij zijn gedwongen, ons woord gestand te doen tegen het zwart-blau- w© blok. Beter minder zetels en een doorslaggevende linkerzijde, dan meer zetels ©n een bijlooper te wor den van het zwart-blauwe blok. Wan- heer dit blok opnieuw regeert, is het ten niet moedeloos worden. De edele Graaf van Northallerton heeft zich onlangs zelf voor het onderzoek go irtoresseerd en.. Maai" zij haaldo haar schouders op, terwijl een kort bitter lachje aan hoar lippen ontsnapte Eindelijk zei ze met bijtend sarcasme. Na twaalf jaar Neen maar bedenk, mevrouw, dat my lord nu ernstig ziek is... en bijna zeventig jaar oud.... Omdat uw ov erleden echtgenoot Mr. Rowland er niet meer is, wordt uw oudste zoon... hm.... dat wil zeggen.... volgens de wet, mevrouw.... en met allen eerbied aan Sir Marmaduke verschuldigd uw oudste zoon erfgenaam van hel graafschap. En ofschoon de graaf mij haat. geeft hij er toch no« de voorkeur aan, dat nujn oudste zoon hem in zijn titel zou opvolgen, liever dan Sir Marma duke, dien hij verafschuwt. Maar die veronderstelling was al te oneerhiedic voor het gemoed vuil den armen Master Skyffington en den eerbied, die daarin zetelde voor zoo'ii adellijk© familie en het waardig hoofd daarvan. Dat is.... e.... mompolde hij, heel weinig op zijn gemak, en met moeite de verontwaardiging terugdringend, die zich bij deze ruwe en oneerbiedige woorden van de vroegere actrice van hem meester maakte. Fainiliev.ee ten,... hm.... ju.... heel noodlottig. Onze Lachhoek AD REM. Eerste ruziemaker. Dus ik ben e©n leugenaar? Tweede dito. Neen, want nu zeg j© Juist de waarheid. EEN TEGENVALLER. Ga ie Woensdag soms ergens eteai? Neen. Wou je.... Wat zul je dan Donderdag e©n honger hebbent IETS NIEUWS. Jantje. Mama, ik wou dat ik een zusje had. Mama. Waarom, ventje? Jantje. Omdat ik 't zoo verva lend vind om altijd die kat te plar gen. doodvonnis der liberale partij getee - kond. Maken wij ©en compromis met de sociaal-democraten, dan zijn ivij de scheidsrechters in den aanstaan den Rijksdag." Allerlei. DE KABINETSCRISIS IN SPANJE. Uit Madrid wordt geseind Cana- lejas is op zijn besluit teruggekomen ©ii heeft met zijn ambtgenoot©» het bewind weer aanvaard. DE PRUISISCHE LANDDAG is gisteren geopend De troonrede, door den minister president Von Bethmann Hollweg voorgelezen, bevat niet veel vex*mel- ding8waard. D© financieel© toestand werd goed genoemd. Aangekondigd werd een onbelang rijke wijziging van de inkomsten be lasting. Voortaan zullen menschen, die opzet iel ijk belastingplicht ver zwijgen bij herhaling tot gevangenis straf veroordeeld kunnen worden. Meegedeeld werd, dat het toeren op de armenzorg door menschen, die ©en hekel hebben aan werken en door in gebreke blijvende onderhouds plichtigen, door een wet tot invoering van gedwongen arbeid zal worden te gengegaan. Ook kondigde de regeering de ver- hoogïng aan van het staatsfonds tor l)e vordering van den arbeid der jeugd verzor gin g. De minister van financiën diende meteen de begrooting ln. DE REVOLUTIE LN ECUADOR. Uit Quito komt ©en kort, maar toch veelzeggend telegram, nL De revo lutionnairen leden ©en ernstige ne derlaag bij Huigera. De regeermg be sloot tot schorsing van don in voer hand el. Ook DE OPSTAND IN PARAGUAY durt nog voort. Telegrammen uit Asuncion berich ten, dat de leiders der revoiutionnai- ren zich met hulp van de bevolking hebben meester gemaakt van den pré sident der republiek ©n hem genood zaakt hebben zijn ontslag in te die nen. De troepen zijn onzijdig gebleven. In de stad is het rustig. De revolutionnairen zuilen het con gres bijeenroepen ter verkiezing van een nieuwen president. 't Gaat raar in sommige Amerikaaa- sche republieken 1 werkelijk.... en.... dat is.... Ik vrees, dat Mylord heel teleur gesteld zal zijn, ging zij voort, zonder op de verwarring van den kleinen advocaat te letten, on dat ouder deze omstandigheden Sir Mar niaduke zeker slagen zal. Ik stond op het punt op te nier ken, ging hij voort, dat wij nu mot de hulp van mylord. van zijn vermogen en invloed dat wij nu, ik bedoel, nu hij zelf in de zaak belang stelt.... hm.... dat wij nu weer een nieuw onderzoek kunnen instellen ik bedoel.... e.... Het zal niet helpen, master. Ik neb al hét mogelijke gedaan, ik had mijn jongens hartelijk lief en juist -rit liefde voor hen plaatste ik ze onder de zorgen van mijn moeder.... ik had ze lief, begrijpt u, mttar ik leefde in Londen een bestaan van veel uitgaan.... mijn echtgenoot was dood, ik kon mets doen om het hun aung» naam te maken.... ik dacht, dat het 't beste voor ben zijn zou.... Het was nu haar beurt om nederig, bijna verontschuldigend te spreken, terwijl haar oogen die van den een- voudigen. kleinen advocaat zochten, met een poging om bijval of tenminste afwezigheid van verwijt in rijn blik te zeeken. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 5