NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Instantanées. 29e Jaargang. No. 8770 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 24 januari 1912 a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent goyestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post 1.30 1.65 0.02 M 0.37 XA 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. advertent1ên: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer/0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER r"STAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 25 JANUARI. Orgelbespeling in dc Groote Kerk, tan 2—3 uur. Do Kroon: Momus-avond „Jacob tan Lennep", 8 uur. Brongebouw: Bal, 9uur. Sint-Bavo. Cursus in de R.-K. ge- loofs- en zedenleer. Onderwerp: De aanbidding, dankzegging, sineeking en verzoening door het Misoffer. ,,Meer en boscli", Heemsttede: In- atallatie Ds. G. Barger Ezn., 2 1/2 u. aam. Stadsnieuws OmOns Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel 'Tentoonstelling" in dc rubriek Om Dns Heen. G e v. Voorwerpen: J. v. d. Berg, Koning Steijnstr. 11, een armband. Mevr. E. M. Schuit, Schotcrsingel 119, oen kinderarmbandje, Bureau van politie,, een schaatsen- riem. E. v. Maris, Raamgracht 51, een damespoitomonnaie, inhoudende oe- nig geld. M. van Delden, Lange Margaretha- straat 40a, een kinderwantja Bureau van politie, een schakel- armbandje. S. Drouth, Leidschest'raat 56 rood, een vrouwenzak met inhoud. II. Ringuele, Kenneme'rstr. 56, oen manchetknoop. F. I-lekker, Overveen, een dames horloge. A. Meijer, Twijnderslaan 5, een geldstuk. H. D. v. Weel, Linschotenstraat 42, een armband. N. Dirks, Ged. Voldersgracht 21e, een doos inhoudende flcschjea. P. Lasschuit, Esschildcrst'roat 67, een damestaschje met inhoud. H. Opstal Jr., Ha verstraat 22 te Hiilegom, een zwart met bruinharige hond. VERLOF DRANKWET. B. en W. van Haarlem brengen, overeenkomstig art. 37 der Drankwet ter openbare kennis, dat is ingeko men een verzoekschrift van A. Rees om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van aJeoholbou- denden drank anderen dun sterken drank voor gebruik tea1 plaatse van verkoop in het benedenlokaal van het perceel aan de Kameperstïaat no. 29. PROTESTANTENBOND. Vrijdag 2 Februari vergadert dc afd. Haarlem van den Protestanten bond. Enkele verslagen zuilen wor den uitgebracht Voor de verkiezing van e©u lid van het bestuur (voorzit ter) worden aanbevolen de hecren B. P. Plantenga en A. J. Westerman Holst ijn. NAAML. VENNOOTSCHAP. De Staatscourant bevat de statuten van de .bouwmaatschappij Spruiten- hoscb te Heemstede. Het doel d*- naaml. venn. is ver krijg ng exploitatie en het weder van do hand zetten, zoomede dc admini stratie, bebouwing en afbouw van in Nederland gelegen of gevestigde onroerend© zaken, ter bereiking van welke doeleinden door do vennoot- j schap gelden ter leen kunnen wor- den opgenomen, gelden aan derden j ter leen kunnen worden verstrekt on deel kan worden genomen in ven nootschappen met gelijk of aanver want doel. Het kap taal is f 25.000, verdeeld in 25 aandeelen, elk groot f 1000. Voor de eerste maal is tot direc teur benoemd de heer J. W. de Heer Kloots. De P. T. T. Hier ter stede is een afdeeling op gericht van den Alg. Bond van Ned. PostTelegraaf- en Telefoonperso neel. Er zijn aanvankelijk 12 leden. Vraaggesprek van den dag. MET Ds. G. BARGER Ez. Nu ongeveer drie maanden geleden is ds. G. Barger Ez., te Dalfseoa, be noemd tot directeur der inrichtingen van de Chr. vereeniging voor lijders aan vallende ziekten. In die quali- teit is ds. Barger, die a.s. Donderdag in zijn nieuwe functie wordt geïnstal leerd, de opvolger van ds. J. L. Ze- gers die gedurende 21 jaar directeur is geweest. De nieuwe directeur, een nog jeugdig man (de heer Barger is 36 jaar oud), heeft ons enkele inlich tingen over zijn loopbaan verstrekt. Waar ik gestudeerd heb? In Utrecht. In den loop van mijn stu dietijd ben ik nog een half jaar in Schotland geweest, aan de Universi teit van Aberdeen. Waar bent u 't eerst als predikant beroepen? Te Grootegast, in Friesland Daar heb ik den len Februari 1903 mijn intrede gedaan. Tweeënhalf jaar l>en ik er gebleven, en heb toen een beroep naar Dalfsen aanvaard, waai- ik op 27 Augustus 1905 mijn in tree deed. Tot nu toe ben ik daar ge bleven. Hebt u al eerder u geïnteres seerd voor het werk dat u nu gaat aanvaarden? Niet in een openbare betrekking. Wel ben ik in Dalfsen anderhalf jaar lang als secretaris dér Overijselsclio provinciale vereeniging ,,Kinderzorg werkzaam geweest. Mijn vader, die predikant in Am sterdam is, is reeds van den aanvang van het bestaan ddr „Chr. vereeni ging voor lijders aan vallende ziek ten" bestuurslid daarvan. Ook hij zal o.a. het woord voeren bij mijn in stallatie, overmorgen. Zondag j.l. heb ik mijn afscheids preek in Dalfsen gehouden, met tot tekst 1 Samuel 7 vers 12 b. (Tot hier toe heeft de Heer ons geholpen). Ds. Visser uit Zwolle, die er consulent is, heeft mij toen toegesproken. Tijdens het directeurschap van ds. Zegers zijn deze inrichtingen im mers belangrijk in omvang toegeno men? Hoel veel, zeker. Toe'n hij er aan kwam waren er n veertig patiënten. Nu zijn er in de twee inrichtingen sa men meer dan 400, en het totaal aan tal broeders en zusters die er aan verbonden zijn is ongeveer 150. Het aantal aanvragen voor verple ging in ünrichtingen voor vallende zieken is in de laatste jaren steeds stijgend, en dat is wel te begrijpen. Statistisch is er uitgemaakt dat op dc 500 menschen 1 geval van vallende ziekte voorkomt! HALTEPLAATSEN ELECTRTSCITE TRAM. Onlangs hebben we bericht, dat in 't Kleverpark bij de Aelbertsbcrg- straat een nieuwe halteplaats zou Ingesteld worden. Dat bericht heeft eenige wrijving veroorzaakt tusschen tramreizigers en conducteurs. We waren er ten minste getuigen van, dat sommige conducteurs weigerden te stoppen aan die halte. De betrokkenen zullen daarom met genoegen vernemen, dat de directie thans besloten heeft om een halte- boixlje te plaatsen aan den hoek Acl- bertsbergstraatKleverparkweg. Me de wordt zoo'n bordje geplaatst bij de zg. halte-Zurendonk aan de Kle- laan (over 't spoor). Deze halte was er lang, maar er ontbrak nog een aan duiding. Een dergelijke aanwijzing ontbreekt ook op 't Stationsplein. Men beweert nu wel, dat de trams op 't geheele Stationsplein stoppen ,maar velen weten dit niet, ongetwijfeld de vreem delingen niet. Nu zou 't toch wel wen- schelijk zijn, dat men borden aan bracht, om de richtingen en halte plaatsen aan to geven. UITBREIDING TELEFOONDIENST. Ilct toenemend aantal telefoonver bindingen maakt uitbreiding van da localiteit op 't bureau in de Smede- straat noocLig. Op de bovenverdieping wordt nu een telefoonhureau inge richt, waarin /nen weer 2000 aanslui tingen kan bedienen. Op deze wijze zal men dan in staat zijn, om een 4000 abonné's te kunnen bedienen. Des Werk mans Vriend. In de gehouden vergadering van de Spaarkasvereeniging „Des Werk- mans Vriend" werden tot bestuursle den gekozen in plaats van de lieeren E. Lentelink, J. Rosenberg en D. Bakker, dc lieeren F. Krooswijk, J. J. v. Dokum en J. Jansen. Tot commis sarissen werden gekozen de heeren G. v. d. lloek en G. Jansen. TWEEDE BACHCONCERT. De Bach-verceniging schijnt nog steeds te stralen in vollen jubileum glans. Haar tweede concert dat gisteravond onder de gewone belang stelling van leden en donateurs plaats had was een alleszins waardige voortzetting van het, door een heuge lijk tweedaagsch muziekfeest zoo luis terrijk geopend feestseizoen. Het pro gramma bracht ons op de eerste plaats twee Orkestwerken, die hoe verscheiden dan ook in stijl en stem ming beide als zeer belangrijke voortbrengselen op 't gebied der in strumentale muziek mogen gelden. En aan beide deze meesterwerken werd door het Amsterdamscbe orkest gelij ke eer bewezen. Schumann's vierde Symphonic door Mengelberg uit het hoofd gedirigeerd werd door het orkest voorgedragen in den let terlijken zin van bet woord met een spontaniëteit en een rhythmische elacticiteit, die men bij een zoo ge compliceerd klanklichaam als een volledig orkest nauwelijks mogelijk zou achten. Er zal wel niemand on der al die honderden toehoorders ge weest zijn, die niet den invloed heeft ondergaan van deze heerlijke, levens warme muziek en niet met volle oprechtheid heeft ingestemd met de hartelijke toejuichingen aan Willem Mengelberg en zijn onvolprezen or kest gebracht. Maar niet minder groot mag de erkentelijkheid zijn voor de voortreffelijke wijze, waarop Strauss' Symphonische Dichtumg „Tod und Verkl&rung" werd ten ge- hoore gebracht. Van dit toon ge-wrocht waarin de stemmingen zich na tuurlijk genoeg uitleven om een pro gramma ik bedoel een toelichting in woorden overbodig te maken, gaf het orkest een beeld zooals het den componist zelf voor den geest moet hebben gestaan. Wat een pracht van klank in die geweldige koper akkoorden en, daarnaast, wat een fijnheid van détailleering in de dik wijls zoo verwikkelde polyphonie. Maar 't is nutteloos er veel van te zeggen. We kunnen deze reproductie veilig een onovertrefbaar schoone noemen. Solist van den avond was de heer Gerard Hekking de Nancy, violoncel list. Hij speelde in 't eerste deel het Concert, op 104, van Dvorak, en la ter de „Variations Symphonïques" van Boëllmann. De heer Hekking die trouwens voor ons geen onbeken de was is als men wil violoncel- virtuoos, maar hij is toch veel meer kunstenaar. Hij htMift liefde voor zijn instrument, maar hij maakt er zich niet de slaaf van en zit niet als in stille aanbidding van de mooie gelui den. die hij uit zijn snaren weet te strijken— zooals mij dit speciaal bij cello-spelers dikwijls geleken heeft. Hekking geeft altijd muziek, echte ge zonde muziek en het ontbreekt hem daarbij allerminst aan gloed en tem- peramont Het adagio in het Concert o. a. was prachtig van teüre expres sie en ook in do „Variations Sympho- nikues" wist hij zijn toehoorders sterk te boeien en mee te slcepen. Hij vond dan ook bij het publiek eon alles be halve koel onthaal, en de leden varf het orkest bleven niet ten achter in toejuichingen voor den hoogbegaaf den kunstbroeder. PHILIP LOOTS. Bestolen. Gistermiddag omstreeks drie uur kwam do melkhandelaar v. Eijk, in de Valkeiisteeg, tot de ontdekking, dat de lade der toonbank openstond on daaruit een bedrag van omstreeks 10 gulden was ontvreemd. NEDERLANDSCHE REISVEREENIG1NG. De afdeeling Haarlem van bovenge noemde Vereeniging vergaderde Dins dagavond in liet gebouw „De Nijver heid" alhier onder voorzitterschap van den heer S. Heyblok. Deze vergadering was in hoofdzaak gewijd aan benoemingen en het uit brengen van verslagen. llc-rkozen werden de beide aftreden de bestuursleden, de heeren S. Riep- ma Sr. en C. de Wijman, en gekozen wegens uitbreiding van het bestuur de heeren J. G. P. Sabel en A. F. P. Onderwater. Tot voorzitter in de plaats van den heer Heyblok, die den wenscli te ken nen had gegeven voortaan gewoon bestuurslid te willen zijn, werd uit de bestuursleden door de vergadering gekozen de heer J. G. P. Sabel, die deze benoeming aannam. Tot afgevaardigde en plaats vervan gend-afgevaardigde naar de Alg. Vergadering, welke dit jaar te Haar lem zal worden gehouden, werden be noemd resp. de heeren Heyblok en De Wyman. Uit de verslagen Aan secretaris en penningmeester bleek nog, dat de Zwiisersche reis verleden jaar uitste kend geslaagd was, en dat deze een onuitwischbaren indruk op de deel nemers had gemaakt dat liet leden tal in het afgeloopen jaar was geste gen van 76 tot 142 en dat de kas sloot met een voordeelig saldo van 18,19 ï/2- Verder werden nog eenige meer huishoudelijke besprekingen gehou den. GELDLEENING. Ten Provinciehuizo in de Jansstraat werd hedenmorgen de inschrijving opengesteld voor de geldléeuing van 600.000 tegen i pCt. Er waren 23 inschrijvingen ingeko men. Guépiu en V. d. Vlagt, te Haarlem, 3 aand. van 1000 tegen 1002 1/2 per aand .20 aand. tegen 1010,30. 2 aand. tegen f 1000. Disconto- en Effectenbank, Amster dam, 1 aand. tegen 1005. Mees en Zn., Rotterdam, 10 aand tegen 1000, J. Dinger en Zn., Amsterdam, 5 aand. tegen f 1015 Holl. Crediet- en Depos. bank (Mees en Ritsema), Haarlem, 30 aand. te gen f 1005. Guépin en V. d. Vlugt te Haarlem. 2 aand. tegen f 1000 en 2 aand. tegen 1000,62 1/2. Vlaar en Kol, Utrecht, 8 aond. te gen 100 1/8 pCt 8 aand. tegen 100 pCt Berlijn en Engers. Rotterdam, 100 aand. tegen 930. 20 aand. tegen 1001,25- 250 aand. tegen 997,55. Amsteid. Bank. Amsterdam, 50 aand. tegen f 1000. Labouchère Ovens cn Co., 21 aand. tegen 1001.87 1/2. Lentjes en Drossaert. Den Bosch, 50 aand. tegen 100 1/4 pCt. Everard te Haarlem, 1 aand. tegen /1000. Groninger Bankvereeniging, Win schoten. 30 aand. tegen 1005. Jan Kalf, Amsterdam, 50 aand. te gen 1005. Beek, Amsterdam, 2 aand. tegen 1002,50. Dekkers en Zn., Kampen, 20 aand. tegen 996,87 1/2. Van Ophoven, Amsterdam, 6 aand. tegen 1003,75 Stichtsehe Bank, Utrecht, 3 aand. tegen f 1001,25. Oppenheim en Van Til, Den Haag. 100 aand. tegen 11000,50. Westendorp en Co., Amsterdam, 10 aand. tegen 11000. Kalf Jr., Amsterdam, 3 aand. tegen f 1001,25. II. Oyens en Zn., Amsterdam, 51 aand. tegen 100 1/4 pCt. Jul. Oppenheim's Bank. Groningen, 50 aand. tegen f 1001,30. 50 aand. te gen f 1000.10. De firma Mees en Ritsema, Haar lem. 1 aand. tegen f 1052.50. De Amstcrdamsehe Bank te Amster dam, 30 aand. tegen f 1005. Ingeschreven werd dus voor 980 aandeelen, waarvan 537 boven pari, 87 A pari en 370 beneden pari. Do aandeelen beneden pari werden niet, toegewezen. De aandeelen boven pari werden alle toegewezen, benevens 63 van de aandeelen pari, die ponds pondsgewijze zijn toegewezen. HET DUEL. A. s. Zaterdag komt het. Rotter- damsch Tooneel gezel schap hier met „Het Duel" van Henri Lavedan. Waar wij zoo dikwijls in afkeurenden zin geschreven hebben over de keuze der stukken, waarmee do Rotterdammers doorgaans naar Huarlem komen, doet het ons genoegen thans te kunnen meedeelen, dat „Het Duel" een der beste stukken is van het hedendaag- sche repertoire. Lavedan's tooneelspel is binnen 2 jaren meer dan 100 maal in het Théatre francais gegaan en had ook in ons land indertijd een enorm succes. Het behandelt den strijd tussclien twee broeders een priester en een dokter om een vrouw, de hertogin De Chailles. Het stuk wordt door het Rotterdamsch Tooncelgezelschap in een zeer sterke bezetting Nico de Jong, Tartaud, Alex Faassen prachtig gespeeld alleen reels het spel van mevr. Alida Tartaud—Klein in de rol van de hertogin de Chailles, is een gang naar de komedie waard. Wij hopen zeer, dat het Zaterdag avond, nu de Rotterdammers niet met een flauwe klucht, doch met een goed, onderhoudend stuk komen, stampvol in den schouwburg zal zijn. J. B. S. GEDOOD. Gistermiddag, omstreeks vijf uur beeft te Roitterdam 'n ongeluk plaats gehad, waarvan de Haarlemsche ar beider S., wonend in de Oranjestraat, het slachtoffer is geworden. In een in aanbouw zijnd perceel was juist het werk afgeloopen, toen de arbeider, die zich op de stelling bevond, misstapte en van eeïi hoogte van 4 M. naar beneden viel. Hij kroeg daarbij een zwaren bak op het hoofd en was binnen twee minuten dood. Aan een opzichter werd de treurige taak opgedragen, om aan de vrouw van den arbeider mededeel in g te doen van het o'ngeluk. Diepboriag. Naar wij vernemen hebben Cr in liet duingebied van de Haarlemsche Waterleiding, in de z.g. batterij 13, weder dfiepboringen plaats. Op een. diepte van 150 meter is overvloedig wotdr gevonden. Jubileum. lieden was liet 25 jaar geleden, dat do heer H. Bouwman, wagenmaker aan de Centrale Werkplaats dei' 1L IJ. S. M., bij do maatschappij in dienst trad. Tc negen uur arriveerde de jubilaris aan de Werkplaats, al waar hem namens de kameraden een f raaien leuningstoel en een rookstel erden aangeboden. In vele blijken an belangstelling mocht de jubilaris zich verheugen. Van de maatschappij ontving hij een enveloppe met in houd en diploma. Zi© vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken SCHOTEN. Naar de N. H. CL meldt, heeft de R.-K. kiesvereeniging dezer dagen vergaderd. De vereeniging is dit jaaf met 80 leden vooruitgegaan. Tot bestuurslid, wegens vertrek van den secretaris naar oud-Schoten, werd benoemd de heel- Reygert, die ook tot secretaris werd benoemd. HAARLEMMERMEER. Do lieer Iiuizinga, burgemeester van Axel, tal einde dezer maand al hier optreden met liet onderwerp: „de Tarief wet een stap tot den socia len vrede. Dinsdagavond is aan de Esseniaan bij Halfweg een houten aVbeideaswo- nlng afgebrand, behoorende aan we duwe lioenson, bewoner H. van Vel- Niets is gCred kunnen worden; oor zaak onbekend, alles is verzekerd. De brandspuit heeft nog dienst gedaan. Binnenland as de verloren ziel van hem, die d® schatten daar begraven had en. nu geen rust meer kon vinden; meenden bijgeloovigen. Eenige mannen van 'n meer positieven aanleg, wilden er r van weten en legden zich in hinderlaag. En met succes, want zij snapten het spook. Het bloek een an tiquair ie zijn, die reeds meermalen tevergeefs geld voor de gevonden munten geboden had en er nu zelf naar delven wou. Na doze onverwach te hardhandige ontmoeting gelooft men echter niet, dat de oudheidkundi ge verder aan 't spoken zal gaan. VAKBEWEGING. Het totaal aantal georganiseer den in ons land bedroeg op 1 Januari 1911, 153.689 tegen 143 840 op 1 Jan. 1910. BRANDEN. Door hel omvallen van een petro leumlamp is er gisteravond brand ontslaan hij den bakker Zwiers te Hilversum. De winkel en de daaraan grenzt-nde kamer brandden geheel uit. De inboedel was verzekerd. RIJSTU1TVOER. Bij liet Dep. van Koloniën is van den Gouv.-Gcu. van Ned.-Indie liet bericht ontvangen, dat de ordonnan tie houden tijdelijk verbod op den uitvoer van rijst uit Ned.-Indic 16 do t is ingetrokken. WINKELSLUITING. De zaak a an de Amsterdam--eb® winkelsluiting zal 6 Februari voor den lloogen Raad in behandeling ko men. II. SMIT. To Kinderdijk ontsliep in den ouder dom van 63 jaar de lioetr Hendrik Smit, hoofd der firma J. on K. Smit, scheepsbouwmeesters aldaar. DE GOUVERNEUR-GENERAAL VAN NKD-INDIë OP REIS. Naar wij vernemen, zegt het „Bat Nbld heeft de heer Idenburg voor het komende jaar een groote reis Op het programma staan, ©en reis waar bij aan de voornaamste plaatsen van den archipel een bezoek zal worden gebracht Den juisten datum van het vertrek kon men nog niet mededeelcn; die is trouwens nog niet vastgesteld evenmin als de te volgen reisroute. Maar in ieder ge\-al zal een reis v.m misschien eenige maanden worden gemaakt, ter kennismaking {-zooveel mogelijk) met het gebied, waarover de Gouverneur-Generaal gezag voert. Letteren en Kunst EEN SPOOK GEPAKT. De Tel. vertelt .Sinds de jongste vondst op Haïnk bij Rozendaal ging het bange ge rucht. dat het er spookte. Tal van personen ZAvoeren, dat zij d© akelige verschijning gezien hadden, liefst bij nacht ou ontij, 't Kon niet anders, 't OPERA-PRIJSVRAAG. De Nederlandsche Opera-Vereen!- ging, gevestigd te 's-Gravenhage, schrijft een prijsvraag uit voor een opera of muziekdrama op het door haar onlangs bekroond libretto Agne- te van mevrouw G. van Uildriks. Ais prijs voor het best gekeurde werk, dat aan de vereischten voldoet, is uit geloofd een som vau 300, terwijl de Nederl. Opera-Vereeniging de even- tueele opvoering van het bekroonde werk zooveel mogelijk zal bevorderen. De antwoorden moeten aangetcokeml worden verzonden vóór of uiterlijk op 1 Augustus 1912 aan den secreta ris van het hoofdbestuur der Neder landsche Opera-Vereeniging, den heer Henri Vöilmar, Van Blankenburg straat 74 te 's-Gravenhagede inzen ding ïuoet zijn voorzien van een mot- 4o, en een afzonderlijk couvert, van buiten voorzien \-un hetzelfde motto, een briefje bevatten, vermeldende don- volledigen naam van den inzender en zijn adres. De jury bestaat uit de heeren Ber nard Zweers, Henrl Vöilmar en Her man Rutters. De uitspraak zul ge schieden vóór 1 Januari 1913 en vóór 15 Januari do araam-olgeilde in de I dagbladen worden openbaar gemaakt.' Inlichtingen en afdrukken der voor» I waarden van mededinging zijn op franco aanvrage gratis, exemplaren van liet libretto tegen betaling van /0.50 jier stuk verkrijgbaar bij den secretaris van het hoofdbestuur.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1