Stadsnieuws ONZE DREGGEN. In lbot stukje „Door-'t-ijs-gozak- ten -ii oom vorig nummer wordt ge sproken van het practlsch nut der polrtiedreggen. Zeker, ze zijn zeer practisch. maar toch... ze konden nog vee] practischer zijn. Dat bleek Zaterdagmiddag bij het redden van een jongen uit liet Z.-13. Spaarne. Op het kantje af is deze knaap aan den dood door verdrin king ontkomen. Reeds conige malen had hij don twee politiedienaren, die hem met hun dreggen trachtten to be- rêken. toegeroepen: ,.Ik kan mij niet meer houden; ik zink!", een mtroep, die de omstanders geheel vaïi streek bracht. Maar eindelijk gelukte het een dor politie-dionoren de dreg even yoorbij don knaap in het ijs to werpen, waardoor de jongen het touw kon vatten en... naar den kant kon wor den gehaald, zat men wellicht den ken; en hierop is het juist waarop wij willen wijzen neen; zichzelf aan het touw kon optrekken. Dc dreg zat namelijk zoo 9tevig in het ijs vast. dat naar den kant halen on mogelijk bleek Dit was ook het geval hij eiken worp, dien men voo'raf ge daan had; het kostte steeds heel wat moeite en tijd. om de dreg weer !os te krijgen en een nieuwen worp te kunnen doen. Eu al dien tijd zat de jongen in doodsangst, dreigde hij elk oogenblik voor do oogen der op den wal saomgestroornden weg te zinken. In zulke gevallen ziet men, dat hoe practisch in het algemeen de dregson ook zijn, daaraan toch nog wel iets niankeert. En dat is het spoedig kun nen bereiken van een drenkeling. Want in den regel zal deze zich wanneer de dreg in het ijs 'is vastge raakt, zooals in het bovengenoemde geval toch zelf aan het eind moe ten optrekken en dan is het toch veel beter dat dit in den aanvang ge beurd, dan nadat de drenkeling reeds eenigen tijd in het water heeft gelegen en de krachten hem gaan be geven. Gelukkig had deze jongen de kracht nog en kwam hij behouden op clen wal. Eerst later gelukte het aan eenige mannen de dreg uit liet ijs te rukken. Nu is onze vraag dezer Zou het niet practise hor zijn. wanneer het touw, waaraan do dreggen !x>ve3tigd zijn, aan het andere einde werd voorzien van een grooteh houten bai? Dan kan dadelijk bij het te water raken, het touw met den bal, die over het ijs glijdt en niet haukt, naar den drenkeling worden gewo'rpen en staat deze binnen enkele oogen blik ken met zijn redder in verbinding, kan hij liet touw vastgrijpen en op den beganen grond worden getrok ken. Alleen wanneer de drenkeling be wusteloos is, niet rneet de kracht en do macht heeft om te grijpen, zou de dreg'dienst kunnen doen, omdat er dan toc-h niets meer te verliezen, al leen te winnen is. Een goed gerichte worp kan op dat oogenblik don nog levensinhoud bren gen. Een dreg. aan het andere einde voorzien van een houten bal, zal dus dubbel practisch zijn. Mogen dus bij eene volgende ijsperiode onze politie mannen van dergelijke doelmatige reddingswe'rktuigen voorzien zijn] II e n d r. C. van 0 o r t De bekende zanger Hendr. C. van Oort zal hier einde Januari een Lie- derenavond geven. De kunstenaar zal zichzelf begelei den. DE INSTALLATIE VAN Ds. G. LARGER Ez. In ,,Meoi «u Bosch' te Heemstede zal Donderdag a.s. do Installatie plaats hebben van den nieuwbenoem- den directeur van do inrichtingen der her gevestigde Ch'r. vereeniging tot verpleging van lijders aan vallen de ziekten, ds. G. Larger Ezn. Naar wij vernemen zullen bij deze Instal- lutio ds C. J. van Paussen van hier (voorzitter van liet bestuur der ver- oeniging) en ds. Barger van Amster dam (lid van dat bestuur) het woord voeren. 8ting. Ten slotte had hij toch het geld van dezen man aangenomen en brood met hem gebroken. Zijn hand viel langs zijn zijde naar beneden, en zijn hoofd voorover op de borst, juist toen de Prins zich jnet een vroolijk lachje zorgeloos om keerde, en met een gemaakt gebaar zijn zijden wambuis afstofte, daar, waar de harde greep van don smid een vlek had gemaakt op de fijne stof. Als Adam Lambert het fijne zesde zintuig bezeten bad. dat hoort en ziet, wat er omgaat in den geest van an deren, zou hij een gedachte in het brein van zijn commensaal hebben gevonden, die hem er toe gebracht zou hebben zijn openlijk vertoon van vijandschap nog meer te hetrenren. Want toen de smid zich omkeerde en langs den scheidingsmuur door het park wegwandelde, keek Sir Mar- maduke over zijn schouder de zware gestalte na, die spoedig in de duister- nis verdwenen was en mompelde een zivnrcn vloek tusschen zijn tanden. Een bijzonder onaangenaam man. bromde hij in zichzelfu zal uit den weg geruimd moeten worden, waarde master, ie wordt te lastig. HOOFDSTUK X. Belofte. Maar dat onderhoud met den ge noemden Kwaker had Sir Mtirmodu- COMITé UIT DE AFD. HAARLEM VAN DEN NED. CHR. GEH. ONTH. BONI) VOOR DE BROOD- EN KOFFIE-UITDEEI.1NG. Ingekomen en toegezegde giften tot en niét 20 Januari 1912: Mevr. v. D. f 2.50. A. de C. f 2.50, B. v. H f 5.. Mevr. W. f 10, Mevr. A. f 3., W. A. V. f 2.50, C. f 3, G. 3. v. W. f 3, C. W. C. f 5, Mevr. C. f 2.50, H .B. M. F. f 10, Moj. v. 3, f 2.50, Jhr. C. v. d. P. f 100, Mr. C. I 5. Dr. B. f 0.25, St. J. <1. D. f 0.50, C. D. W. f 0.10. Mevr. K. It. v. d. L. f 3., M. F. f 1, Mevr. A. D. W. f 10, J. C. f 2.50, Wed. T. N. H. f 0.25, B. A. C. f 0.50, Dr. W. f 1. Mevr. de C. v. W. f 2.50. Mevr. B. d. H. f 5, N. C. f 0.50 .1. A. W. f 1., Mej. v. G. f 2, Mevr. G. H. M. f 1.50, V. en D. f 2.50, E. v. S. G. f 5. Mevr. T. v. L. C. f 1, Mevr. H. f 2.50. Wed. W. A. S. f 1. H. f 0.50, Mevr. v. H. f 5. II. P. f 1. N. N. f 1. T. H. S. f 1. Mr. Ch. T. f 1. W. V. en Zn. f 2, W. J. v. T. f 1. Mej. S. v. L. f 15, Mevr. v. d. V. B. f 25, M. A. V. f 0.50. D. V. f 0.50, N. N. f 0.50, J. S. B. f 0.50, M. S. f 1, C. V. f 1, A. R. v. d. L. f 2, F. T. v. B. f 5. P. f 0.25, R. d. M. v. S. f 2. Mevr. II. f 2.50. N. f 2 50. Mr. J. H T. f 2.50, S. W. de K. f 1. v. d. M. f 1.50, B. f 15. Mevr. P. de M. f 1.50, Mevr. C. d. I- f 1, v. 0, f 1. G. S de C. f 5. v. W. f 0.50. S. P. v. T. f 0.50, A. J. P. f 1, II. M. f 1, M. H. v. L. f 1. Mevr. V. f 1, Mevr. M C. It. f 1, G. H. f 1, C. A. v. W. C. f 10, J. V. f 0.50, P. v. W. f 2.50, W. M. t. 11. d. L. f 2.50 Mevr. S. R. v. II. f 2.50, Jonkvr. L. J. Q. v. U. f 10, Mevr. W. Q. v. U. f 10, E. S. O. de C. f 3, J. R- f 1, J- H. M. f 0.50, Mevr. H. f 2.50, Mevr. K. f 2:50 de J. d. J. f 2, Jhr. Mc. A. F. de S. L. f 5. Mevr. V. f 5. A. cl. V. I 0.50. E. A. V. f 5. W. II. f 2.50. J. H. \V. f 10, Wed. B. f 1.50, G. P. J. B. f 10, J. J. B. f 10. J. L. f 0.50, A. H. W. f 5, Wed. A. R. f 2.50, J. D. K. f 1. W. P. Z. f 1, T. C. A. B. f 2, Mej. L. G. f 2.50. J. M. S. f 2.50 H. en J. L, f 2, P. F. de B. f 1. v. X. f 2.50. Dr. D. C. K. f 2.50, A. R. f 1. V. D. f 10, v. K. f 10. v. K. f 1. M. en B. f 2. H. N. M. f 1. J. J. v. N. f 2.50, Dr. A. G. W. v. W. f 5, Mevr. E. f 10. H. L. J. G. f 1.50, L. P. B. f 5. G. T. D. f 5, Dr. H. D T. W. f 10, F. W. S f 2.50. Mevr H f 2. K. en M. de L. f 10. N. N. f 10. Mej. S. V. L. f 40, Mr. W. C. K. f 2.50 Dr. M. C. A. B. f 2.50. J. C. B. f 10, Personeel Werf Conrad f 37,85, Per- coneel Haarlemsche Katoen Maat schappij f 9.81, Mej. V. f 5. Totaal f 616,51. De Penningmeester, VLAANDEREN. NIET VERDRONKEN. Hier ter stede gaal het gerucht, dat zekere heer A. door verdrinking om het leven zou zijn gekomen. Wij kunnen dit gerucht tegen spre ken, hij bevindt zich In Let buiten land. LANDWEEROEFENINGEN. Dc land weer oefeningen, in dit jaar te houden, zijn thans bij IC. B. vast gesteld. Door den Minister van Oor log is o.a. bepaald dat de landvveer- infantorie van dit district, het 21ste bataljon zal opkomen te Haarlem van 6—11 Mei en wel zij die in 1907, 1908, 1910. 1911 naar de landweer zijn over gegaan. De lichtingen 1907, 1908 der 1. 2, 3, 4. comp. L. W. genietroepen komen op 8 Juli en de lichtingen 1910. 1911 op 15 Juli in de legerplaats bij Zeist. De lichtingen 1907, 1910 der 5 comp. van dat wapen komen op 6 Mei en 1908, 1911 op 20 Mei te Utrecht. De lichtingen 1007, 1908, 1910 en 1911 der 17 comp I. W. vest.-art. komen op to Amsterdam op 30 September. Dezelfde lichtingen der 41 comp. LAV. vest.-art. op 21 October te Helder, der 42 comp. op 7 October te Naarden. der 43 comp. op 7 October te Hoek v. Holland en de 44 comp. op 7 October te Amsterdam. De lichtingen 1907. 1908, 1910 en 1911 der 1 comp. L. W. pontonniers koinen op den 2 September en die der 2 comp. op 16 September te Dordrecht. CONSULTATIEBUREAU. Aangemoedigd door het groote suc ces der uitvoering, de vorige week gegeven door het Geh. Onth.Gemengd Koor „Kunst Adelt", dir. de heer P. j de Nobel, zal a.s. Maandag eenzelfde concert worden gegeven, doch dan tegen belangrijk verminderde toe gangsprijzen. De liederen, welke het koor en Vrouwenkoor zullen zingen, zijn dezelfde als die van het vorige programma. De medewerking der so- tisten Mej. Exter en den heer Beyerle geschiedt geheel belangloos. De inkomsten van dit concert ko men geheel ten goede aan het consul tatiebureau voor Drankzuchtigen. BOND VAN JONGE LINGSVEREENI- GINGEN. De afdeellng Noord-Holland van den Ned. Bond van Jongelingsveveeni- gingen op Gereformeerden grondslag houdt op 30 Januari eene vergader- ring te Amsterdam. Daarop zullen spreken de heer W. F. Beoremans, van Haarlem, over: „De drangreden ke meer dan ooit gestijfd in zijn stout moedig plan orn zijn tot nu toe wel geslaagde bemoeiingen sneller tot een einde te brengen. Het spel, dat hij nu al langer dan drie maanden mot groot gevaar speelde, begon nu te gevaarlijk te worden. De geheimzinnige patriot van Frankrijk kon geen loerende vij anden om zich heen verdragen. Het oogenblik waarop de bevallige gestalte van Lady Sue uit de omrin gende duisternis te voorschijn kwam. kwam Sir Marinadnke haar tegemoet en sloot haar hartstochtelijk in zijn armen. Mijn dierbaar meisje... mijn lie ve Sue, fluisterde hij, haar handen, wenkbrauwen en haar met vurige kussen liedekkond, je bent zoo laat en iiet wachten duurde zoo lang... het wachten op jou. Hij geleidde haar door het park tot waar een reusachtige olm, grooter dan do andere, met reusachtige hout achtige wortels in den grond vastzat, die hier en daar uit den grond opbol den. Een van deze» met mos bedekte, groene en zachte wortels vormde eon uitstekende rustplaats. Hij trok haar mee en verzocht haar te gaan zitten. Zi] gehoorzaamde eenigszins ver schrikt zooals haar gewoonte was, wanneer hij zich zoo ruw en heftig ge droeg, Hij strekte zich in zijn volle lengte aan haar voeteu uit en kuste den tot en dc manier van behandeling van maatschappelijke onderwerpen op de Jongelingsvereeraglng" en dr. A. Kuyper Jr., van Rotterdam, over: „De roeping van de Jongelingsvor- eeniglng tegenover da stroomingen van dezen tijd". Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen bij D. Snijders, Raamstraat No. 2, een damesring. K. Zandstra, Frans Halsstraat 59, oen heerenhandschoen. Kog, Voorzorgstraat 38. een zilveren insigne. A. Tuge, Bakkerstraat No. 36, een d< p van een kinderwagen. tl. v. d. Steeg. Roosveidstraat 24, eon defecte horlogebeugel. II. Hulskcr, Kruisweg 33, een hond (foxterrier). D. van Gelderen, Camphulsstraat 69, een rozenkrans. B. Menties, Kloosterstraat 58 rood, Schoten, een schaatsenijzer. L. Govuorts, Bakenessergracht 47, een ijsdas. E. Stevenhagen, Gasthuislaan 144, een armband. tf. H. v. d. Horst, Holsteijnstraat 7, een paar kinderhandschoenen. G. van Eerde, Tugelastraat 28, te Schoten, een leesboek. G. Timmermans, Houtmarkt 49, oen paar bruine kinderhandschoenen. J. Haudgraaf, Tulpenslraat 44 rood, een ceintuur. M. Klant. Burgwal 22, een dames- portemonnaie met inhoud. C. Doorland, Soéndaplein 16, Scho ten, een pakje, inb. rijwieigereed- schap. L. van Baar. Kamperstraat 19, een zijdon das met speld. G. Schreurs, Aslerstraat 10, - een grijs kinderhandsehoentjo. DE AMSTERDAMSCHE POORT. De Bond van N^deriandsche archi tecten zal op 30 Jan. te Amsterdam vergaderen o.a. ter beraadslaging over de Amsterdamse he Poort. De bespreking zal ingeleid worden door den heer A. W. Welssman. Ladelichti ng? Door de winkelierster vrouw V. E., in do Valkesteteg is aangifte gedaan van de vermissing van een ge'.ubukje waarin f 12 A f 13. u t haar toonbank lade. EEN NEDERLANDSCHE TENTOON STELLING TE P VRIJS. Zooals we reeds meldden zal in 1914 te Parijs een tentoonstelling ge houden wonden van moderne decora tieve en toegepaste kunst. Het zal een tentoonstelling worden van zeer uitgezocht werk, zoowel technisch als artistiek. In bet Ce'ntreaL bestuur hebben zit ting de hoeren Tuteln Nolthenius, voorzitter, en Van Mandera, secreta ris. In de Indische commissie Iiebben zitting de lieeren mr. Van Deventer, lid der Eerste Kamer, voorzitter, en dr. Dekker, directeur vau bet Kolo niaal Museum, secretaris. Gistermiddag is m liet Museum van Kunstnijverheid aliticr een vergade ring gehouden, waarin een comité is benoemd voor deze tentoonateüing. Daarin hebben zitting de heeren jhr. 'i'eding van Berkhout, voorzitter, en Ev A. yon Salter, secretaris. Dit co mité zal zich in verb-nding ateiien met het hoofdbestuur. Uit de Omstreken GEZONDHEIDSCOMMISSIE GEZE TELD TE BLOEM ENDAAL. Verslag dor in Januari gehouden vergadering. Voorzitter: de heer J. Muilemeister. Afwezig do heereu dr. Pauw, Bron- gersma en Meicliior. Scliotea Ingekomen was een plan van uit breiding der gemeente; aangezien alle daarbij overgelegde stukken bleken in volmaakte orde te zijn, werd beslo ten een gunstig advies aan het ge meentebestuur uit te brengen. Een klacht was ingediend omtrent lvet drinkwater en de vuihvulorkto- ning van perceel Schoterweg 150 en een dito omtrent het privaat van perceel Oud-Sclmten B 25, beide wer den om bericht in handen gesteld van hel desbetreffende I'd. Haarlemmerliede c. a. Ingekomen was een ontwerp-politio- verordening der gemeente, welke ver ordening om bericht in handen weid gesteld van het ter plaatse woonach tige lid. Bennebroe k. Eon schrijven kwam in van het ge meentebestuur waarin werd medege deeld. dat de perceelen kad. bekendI sectie A. no. 393, 395, 396. 1332, 1241. zoom van haar kleed. Het was wreed mij te laten wach ten... lieveling liet was wreed, fluisterde hij. liet spijt mij zoo, Amedó, her haalde zij onder don indruk van zijn klachten, niet weinig verschrikt over zijn heftigheiï en trachtend haar handen uit de zijne terug te trekken, ik werd opgehouden... Opgehouden, hernam hij ruw, opgehouden door ioniand anders.... iemand die meer recht op je tijd heeft dan de arme uitgewekene... Neen I het is niet aardig mij zoo te kwetsen, zei <ze met zacht vorwijt, terwijl zij heote tranen in haai' oogien voelde opwellen. Je weet even goed als Ik dat ik mijn eigen meesteres niet ben. Ja ja 1 vergeef mij mooi, lief. lief meisje.... Ik ben mijzelf niet, als Jij niet in mijn nabijheid bent... Je weet niet hoe zou dat ook kunnen? welke kwellingen ik uitsta, als Ik denk aan jou zoo mooi, zoo bekoor lijk. zoo beminnelijk omringd door andere mannen, die je bewonderen... Maar je behoeft geen vrees te hebben, bracht zij hier zacht tegen til. Je weet, dat ik ja uit eigen liewe- glng mijn geheels hart gegeven heb... mijn prins.... Neen, niaar je kunt niet begrij pen, hield hij heftig vol, lief, zacht schepseltje, dat je bent, je kunt niet cissen welke angsten oen sterk man 710, 711 en 712, Bennebroekerlaan Nos. 109, 110, 111 on 112 en School- laan 22 en 23, welke ter onbewoon- baarverklaring waren voorgedragen, door den raad der gemeente niet on bewoonbaar waren verklaard, maar dat het plan bestaat de eigenaren an dermaal aan te schrijven oni binnen 3 maanden de noodig geachte verbe teringen te doen aanbrengen. Worden binnen dat tijdperk de vereisciite ver- betenrigen niet aangebracht don zal artikel 4u der Woningwet worden toe gepast. Zundvoort. Hot aan B. en W. gezonden gun stig bericht omtrent de aanstelling en den werkkring van schoolartsen, werd goedgekeurd. HEEMSTEDE. Leerplicht. Het getal leerplichtige kinderen be droeg alhier op 1 Januari 1166. "BENNEBROEK. Brandje. Een schuurtje, achter het woonhuis van H. Toeoet, is hedennacht afge brand. lloo de brand is ontstaan is tot nog toe onbekend. In do schuur werden sigaren gefabriceerd. Schade aan andere perceelen is niet berok kend. HAARLEMMERMEER. Door do vereent ging van Jonge Vrij zinnigen te Hoofddorp is een open bare vergadering uitgeschreven in Hoiel de Landbouw op 8 Febr. e.k. waarin mr. II Smeenge, lid dor 2e Kamer een politieke rede zal hou den. VELSEN. GEMEENTERAADSZITTING. Onder voorzitterschap van den bur gemeester, den heer Mr. H. VER LOR EN VAN THEM A AT, vergaderde Dinsdag de Raad dezer gemeente. Na góedkeuring der notulen van de vorige vergadering kwamen de inge komen stukken aan de orde. Ingekomen was een schrijven van Gedeputeerde Staten, houdende goed keuring van de gemeenterekening over 1911 en van de begrooting over 1912. Verder een verzoekschrift van do vereeniging „Vooruitgang", waarin werd verzocht den leden dezor veree- niging bij het uitvoeren van gemeen tewerken, werk te verschaffen. Vervolgens een schrijven, bevatten de mododeeling, dat de Rijksbijdrage voor den bouw van school B. gesteld was op f 49.500. Besloten werd, het personeel van school A te IJmuiden met één onderwijzer uit te breiden. Punt 3, verdeeling van liet toege staan crediet voor schoolvoeding, weixl goedgekeurd, overeenkomstig het voorstel. Hei crediet werd als voigt verdeeld f 125.25 voor de leer lingen der openbare sciiolen en 174.77 voor die der bijzondere scho len. Als vierde punt kwam ter tafel de stichting eenor openbare lagere schooi te Wijkeroog. Onder voorwaarde, dat vanwege liet Rijk subsidie zou wor den gegeven, besloot de Raad over te gaan tot deu bouw der school, bone- v ens van een onderwïjzerswoniug. De zekerheidssteJling van den ge meente-ontvanger werd aangevuld door toevoeging der bepaling, dat de ontvanger de bij. een bankinstelling gestorte gelden niet kan lichten zon der medewerking van B. en W. Hierna werd behandeld de over eenkomst inzake opneming van pu- blicatiën in een gemeentelijk blad en inzake het verslag der besprekingen van den gemeenteraad. Daar de ver slagen in liet Nieuws- en Advertentie blad vnor IJmuiden en Omstreken volgens B. en \V. het meest objectief waren, hadden B. en W. besloten de leveling der verslugen tegen betaling van f 4Ö0 'sjaars op te dragen aan den uitgever van dit blad, don lieer Roelse. Aangaande de publicatie werd me degedeeld, dat hiervan prijsopgaaf gevraagd was aan alle plaatselijke biaden. Ohtheffmg van enkele bezwa rende bepalingen had den heer Roelse doen besluiten, zijn eerst opgegeveu prijs, 1400, te verlagen met f 50. I)e heer SLUYTER3 was van mee- ning, dat 400 voor de verslagen veel te veel was, waarop de voorzitter antwoordde, dat rnen beter 400 daar voor kon besteden, dan iemand aan de Secretarie er voor aan te stellen, hetgeeu ongetwijfeld meer zou kosten. De heer SLUY'l ER3 hield voet bij stuk eu vroeg eon. stemming aan, die -tot niislag had, dat het voorstel van B. en W. met 13 stemmen tegen één werd aangenomen. Omtrent de vei spreiding van hel blad wus men het niet eens. Do hoe ren SCHUITEMAKER en SANT von den liet voldoende, dat het blad op enkele plaatsen ln depóts verkrijg baar zou zijn. De heer LANDE4YEERD merkte op, dat or niemand te vindon zou zijn, uitstaat als hij door voortdurende, ongemotiveerde jaloezie gekweld wordt... Zij uitte een kreet van verdriet. Amédé I wamt zij voelde zich be- leedigd, diep gekwetst door zijn wan trouwen in haar, terwijl zij zoo ge heel, zoo volkomen in hem ver trouwde. Ik weet het... ik weet het, zei hij vlug van toon veranderend, uit vrees dat hij haar beleedigd had, worste lend om zijn ongeduld meester te worden, om woorden te vinden, die het best met haar jong, romantisch tempore ment strookten. Neen je moot mij wel een dwaas vfnden. Mis schien veracht Je mij wel, voegde hij er bij met iets zacht treurigs in zijn stem. Misschien wil je nu wel niets meer van mij weten.... Neen, neen. Toch heb ik je zoo Innig lief.... mijn Suzanne.... Je bent mooier, be koorlijker don eenige vrouw ter we reld.... en ik bon jouwer onwaardig. Mijner onwaardig I. hernam zij, door haar tranen heen vroolijk la chend. Jij. mijn prins, mijn koning I... Zog dat nog eens, Suzanne, fluis terde hij met Teedere stem. O dat be koorlijke zachte van je stem klinkt mij als droommuziek in de ooren. Nu ben je weer mijn eenige prins, mijn koning, zei ze. onuitspre kelijk gelukkig uu hij weer zachter gestemd cn weer vol vertrouwen was. !die de bladen in depót zou willen ne men, daar er niets aan te verdienen was. De heer BROK zag hierin geen be zwaar. Er 7.tjn volgons hem genoog sigarenwinkels, die een depót zouden willen hebben, missetiion zouden er wel zijn, dis er nog op toe willen goven. B. en W. zullen in een volgende vergadering met eon ander voorstel komen. Punt 7 bracht aan do orde de wijzi ging der verordening op de koffie huizen. Daar te IJmuiden te veel ver gunningen zijn, stelden B. en W. voor, het aantal, (lat thans 38 be draagt. te brengen op 30. Volgens den heer BRINK was dit getal veel te hoog, vooral in verhou ding tot het aantal inwoners. De drankbestrijding zou nog meer moe ten bevorderd worden, daarom stolde hij voor, het aantal vergunningen op 25 te brengen. Wethouder VERMEULEN achtte het beter, niét to vlug te work te gaan, daar B. en W. do 8 vrijkomen- do vergunningen zouden doen verval len. Wanneer het aantal vergunuingen zou verminderd worden, zou volgens Wethouder NETSCHER do clandestie ne drankverkoop sterk bevorderd worden. Verder vertelde spreker, hoe moeilijk de verkoop dezer dranken te controleeren was. Spreker gaf in overweging, bij een wijziging der drankwet aan de Iïegee- ring te verzoeken, dat voor afzonder lijke gedeelten van gemeenten vor- sciüllende iij9t«n mogen worden aan gelegd van gegadigden naar een ver gunning. De beer BRINK wenschte zijn amendement in stemming te zien ge bracht. Dit werd verworpen met 11 te gen 3 stemmen, terwijl niet algemeens stemmen het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Vervolgons werden verschillende adressen behandeld. In de eerste plaats een adres van den heer VV. Baron Van Tuyll van Serooskerken, naar aanleiding waarvan werd beslo' ten tot opheffing van een gedeelte van het Wijk aan Zeeër voetpad en van den Velserduinerbuurtweg, en tot overneming van een strook grond van den lieer Van Tuyll, om den Velser duinerbuurtweg Lot 10 M. te kunnen verbreeden. Op een ander adres van de Turn- vereeniging IJmuiden, i. z. het in ge bruik krijgen van schoollokalen, werd gunstig beschikt. Besloten werd aan de vereeniging liet gebruik van het gymnastieklokaal in de nieuwe gemeenteschool voo'r vier avonddn per week toe te staan. Hierna kwam een adres in behan deling van \V. Kleinman, inzake uit voering der bouwverordening. De lieer BROK vroeg hoe het met de bouwverordening stond, waarop wethouder VERMEULEN antwoord de, dat er hard aan gewerkt werd en dat de Indiening spoedig te verwach ten was. De heer BROK achtte hot wensche- lijk dat de Commissie van O. W. ge hoord werd bij de samenstelling der verordening, waarop hij tot ant woord kreeg, dat dit niet tot het werk dar commissie behoorde. De heer SCHUITENMAKER was van meening, dat de commissie moest worden gehoord. Wethouder VERMEULEN herinner de er aan hoe het vorige jaar meer dan 10 maal deze was opgeroepen, maat dat bijeenroeping voor kleine zaken als deze onnoodig was. De toestand van den Hageluiger- weg, waarover door de ingezetetnen van Santpoort werd geklaagd, zou worden onderzocht. Een adres van do Binne'nL Exploi tatie Maatschapp van Onroerende Goederen, om wijziging van hot uit breidingsplan votfr IJmuiden, weid eveneens in handen van B. en XV. ge steld. De Ned.-Belg. Cocrulchouc-Mij. wtgd vergunning gegeven tot afwijking dor bouwverordening. Op de vraag van den heer ZEGEL of deze fabriek niet ongezond en onfrisch voo'r den omtrek zou zijn, antwoordde wet houder VERMEULEN, dat de fabr.ek naar de eischen des tijds was inge richt en daarom wel in orde zou zijn. Verder werden in handen van B. en W. gesteld do volgende adressen: Een van G. Wilson, inzake een pre mie voor vervroegde gaslevering, een aches van arboidersvoreoudg:nge11 in zake loousverhocvging en een van D. do Ridder, commissaris van politie om verhoogüig van Jaarwedde. Do bij punt 11 bedoelde af- en over schrijvingen, onvoorziene uitgaven, spreek met mij over onze toekomst... niet mij, je eigen Suzanne... over ons geluk in de toekomst, als wij samen hand aan hand willen werken voor dat. groote doel, waarvan je zoo ver vuld bent.,, do vrijmaking en vrij heid van Frankrijk. O ja I zuchtte hij geheel veroot moedigd, uis die gelukkige tijd komt... maar... Vertrouw je mij dan niet vroeg zij verwijtend. Met mijn geheele hart, Suzanne, antwoordde hij, maar je bent zoo mooi, zoo rijk... en andere mannen... Er bestaan geen andere mannen voor mij, antwoordde zij eenvoudig. Ik heb je lief. Wil je het mij bewijzen 1 Hoe kan ik dat Door de mijne te worden... geheel de mijne, drong hij heftig aan. Word mijn vrouw... mijn prinses... laat mij voelen, dat er niemand tusschen ons zou kunnen komen... Maar daar zal mijn voogd nooit in toestemmen, bracht zij hiertegen in. .Te liefde voor mij zal makeu, dat wij het zonder de toestemming van Sir Marmaduko kunnen stellen... Een geheim huwelijk vroeg zij, verschrikt bij dit vreemde vooruitzicht dat zijn wilde verbeeldingskracht bij haar "opwekte. Weiger je vroeg hij schor. Neen neen L„ mnar... suppletoir© begrooting, werden zon der aanmerkingen goedgekeurd. Het voo'rstel van B. en W. omtrent een hulpkantoor voor het personeel en den geldophalcr van het gasbe drijf werd behandeld. Daar de werk- zaamlieden aan het gemeentelijk gas bedrijf sterk zijn toegenomen en men niet tijdig met het werk gereed kan zijn, stellen B. en W. voor, hun maeh- giug te vcrleenen tot het aunstellen van hulppersoneel en daartoe de be grooting van het gasbedrijf in 1912 te verhoogen met f 625: Aldus werd besloten. Als onderwijzeres aan sehool D werd benoemd mej. Luilingli. Do volgende lieeren wer-Jeh gekozen tot schoolartsen: In de afd. Santpoort ■en omstreken de heer A. do Groot. Lzn., arts te Santpoort, in de afdee ling Velsen en omstreken Dr. P. E. Bos, arts te Wijkeïoog, en in dc afd. IJmuiden, de heer A. v. d Horsfc, arts aldaar. De drie gekozenen had don zich reeds boreid verklaard een eventuoele ben oen ving te aanvaarden. Bij de hen^em:ng van een direc teur der Vlsselierïischool vroeg de heer POLDER MA NS behandeling in zitting met gesloten deuren, omdat bij wonsehte te spreken over niet op de voordracht staande sollicitanten. Bij de rondvraag deelde do heer BROK mede, dat het de- laatste ver gadering voor hem geweest was, dia hij had medegemaakt. Wegens vertrek naar elders moest hij als iremcente- Tandslid bedanken. Hij dankte de le den voor den steun en nnx'ewerkiug, die hij van hen had mogen ondervin den. De VOORZITTER meende uit naam van de heele vergadering te spreken, wanneer bij den heer Brok hartelijkan dank bracht voor al het geen hij sedert zijn 5-jarig raadslid maatschap had tot stand helpen brengen. Ook den heer SCHUITENMAKER bracht het scheidende raadslid eonigo woorden van hulde. Hoewel hij in be ginselen met den heer Brok verschil de, had hij hem als een oprecht mo delid loeren waardeeren Nog vroeg de heer KOELEMEIJ, of e'r geen verbetering gebracht kon wo'rden in den toestand, waarin dc Nieuwe Waterweg thans verkeert, waarop geantwoord werd dat een on derzoek zou worden ingesteld. Do VOORZITTER sloot hierna de openbare vergadering, die in eene met gesloten deuren overging. INGEZONDEN MEDEDEELINGF.N 30 Cts. per regel. Aandoeningen der huid. Do huid is een der middelen waar door do onzuiverheden uit het li chaam woTden afgescheiden. Maar zij is onderhevig aan aandoeningen die deze afscheiding belemmeren oi verhinderen en welke door een bijzon dere behandeling moeten worden weg genomen. Onder deze aandoeningen noemen wij: eczema, roos, huiduitslag, dauw worm, winterhanden en -voeten, gor- deluttslag, enz. Deze aandoeningen zijn somtijds zoo hevig, dat het lever, haast ondraaglijk wordt, dat gij geen nachtrust kunt genieten en dat uw gezondheid er onder lijdt. Foster's Zalf is een speciuaj genees middel voo'r alle ongestoldliaden dej huid. Reeds de eerste aanwending doet weldadig aan en doorgaans if één doos voldoende om ©en gelveelo en duurzame genezing to bewerkstel ligen. Foster's Zalf (lot op den juisteü naam) la te Haarlem verkrijgbaar bij de heere'n J. J. Göppinger, Grcute Houtstr. 147a; en K. van Eden, Spaor- ne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozea. Binnenland B. M. de Koningin. Gisteren is het volgende doe-.- de beeren prof. Kouwer, dr. Roessingb en dr. lierman de Jong onderteeken- de bericht officieel bekend gevvordeni Een lichte ongesteldheid vau H. M. do Koningin gedurende eenige dagen heeft aanleiding gegeven tot verijde ling der hoop, welke gedurende kor- Dan heb je mij niet lief, Su zanne. Zijn koude toon van spreken trof haar als een dolksteek in het hart. Och 1 vergeef mij fluisterde zij, kinderlijk smeekend en pathetisch haar kleine handjes naar hem uit- strekkend. Ik heb nocrit in mijn leven nog ieuiond bedrogen..Hoe zou ik dat kunnen?.... met jou getrouwd zijn en dan toch nog een meisje schij nen.... Teiwijl ik over drie mranden meerderjarig ben Zij zweeg in haar opgewondenheid want hij was overeind gesprongen en stond nu voor haar, een rechte, sta tige gestalte, met gebogcui hoofd en langs zijn zijden afhangende urmen. Je bemint mij niet, Suzanne, zei hij met veel droefheid in zijn stom, die veel weerklank vond in haar eigen, liefhebbend hart, anders zou je er niet over denken mij tot drie maan den kwellend wachten te veroordeo- len... Ik ken nu liet antwoord... Vaar wel, geliefde van mijn hart... die he laas niet de mijne zal zijn en dat oen ander u zal weten te waardee ren... niet zooals ik, want dat zou on mogelijk zijn.., Zijn stem was in een gefluister weg gestorven. dat blijkbaar door tranen bijna onhoorbaar werd. Zij was ook opgestaan, terwijl hij sprak, al haar aarzeling was verdwenen, haar hart vol verwijt tegen zichzelf, en liefde voor hem. fWordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6