NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Een Prachtige, Goedkoope Bibliotheek Instantanées. 23© Jaargang. No. 3774 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 29 JANUARI !912 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: v„„ h..r,e_ per drie maanden, fc'ïv .jKSr Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten hel Arrondissement Voor de dorpen" in" dén omtrek waar 'een Agent'gevestigd is. (kom 'der 1-5 30 Cent per regel PranS^st-dior'Neder,and I ig «Sï 251PE" Afzonderlijke nummers0.02H dVV s j a.- j Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Vi Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. „de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warrnoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Bericht aan de Abonné's van „HAARLEM'S DAGBLAD". Door een overeenkomst met een uitgever hebben wij het genoegen uit sluitend aan onze Abonné'a aan te bieden zoowel op Romantisoh, Kistorisoh-Romantisch als Humoristisch gebied, die alleen door bemiddeling van HAARLEM'S DAGBLAD in Haarlom on Om streken kan worden geleverd. Deze Bibliotheek zal Iedere maand een deel ri|ker worden, zoodat per jaar 12 deelen er in worden opgenomen. Elk deel zal uit plus minus 290 pagina's bestaaD, gedrukt op dik papier mét duidelijke letter. De prijs per deel is Ingenaaid ln net omslag 25 cent. Gebonden in prachtband, ln drie kleuren gestempeld 45 Eenige namen van de beroemdste letterkundigen, wier werken de uitgever Zich voorstelt in deze Bibliotheek op te nemen, laten wij hieronder volgen Berthold Auerbach, Rhoda Broughton, E. Bulwer Lytton, F. H. Burnett, Wilkie Collins, Miss Cummins, Felix Dahn, Charles Dickons, F. M. Dosto, jewsky, A. Dumas, G. Ebers, Natalie voa Esclistruth, Erckmann-Chatrian- G. Frenssen, Gustav Freylag, A. Garborg,* F Gerst&cker, Olivier Goldsmith, E. de Goneourt, H. Gréville, H. Rider Haggard, R. Hamerling, W. Hartstuk, Beatrice Harraden, VV. Heimburg, W. von Hillern Birch, Mrs. Hungerford, J. K. Jerome, Selma Lagerlöf, E iua Lyall, E. Lynn Linton, lan Mac Laren, H. Malot, A. Manzoni, E. Marlitt, G. du Maurier, Fl. Montgomery, Louise Mühlbach, Miss Mulock, Mrs. Newman, George Ohnet, J. F. Oltmaiis, Bsse, Orczy, Ouïda (Louise de la Ramée). Golo Raymuud, W. A. van Rees, L. Rellstab, Fritz Reuter, Dora Russell, R. H. Savage, S. Schandorph, J. V. Schoffel, Walter Scott, H. Sienkiewicz, Friedrich Spielhagen, Juliu» Stinde- H. Reecher Stowe, Bertha von Süitner, W. M. Thackeray, Leo Tolstoï, Twain (Mark), Clara Viebig. H. G. Wells, Elisabeth Werner, A. von Win ter!eld, Miss Yonge, E. Zahn en anderen. Van dezè schrijvers en schrijfsters zullen hun mooiste werken genomen worden Als nummer één voor deze Bibliotheek is gekozen De laatste dagen van Pompeji van E. BULWER LYTTON. Een zeer boeiende en leerzame roman, voortreffelijk weergevend de levenswijze en eigenaardige gewoonten der bewoners van de eerst in de laatste eeuw Opgegraven verwoeste stad Pompeji. nabij de Vesuvius. Voor netto afwerking der Boeken zal voortdurend zorg worden gedragen. Modellen van de boeken, zoowel van het gebonden, als van het inge naaide exemplaar zijn aan ons Bureau te bezichtigen. Voor Neutraliteit van deze bibliotheek wordt door- den uitgever voort durend gezorgd. Men gelieve dus zoo spoedig mogelijk onderstaand Inteokenbiljet aan ons Eureau in te zenden. VSÜT Wegens den uiterst lagen prijs kunnen do boeken NIET AAN HUIS bezorgc! worden, maar moeien worden afgehaald aan ons Bureau GROOTE HOUTSTRAAT 53 en togetijk per deel betaald. Telkens wordt aangekondigd, wanneer een deel verschenen la. De Administratie ran Haarlem's Dagblad. INTEEKENBIL JET, ln te leveren aan het Bureau van „HAARLEM'S DAGBLAD", Groote Houtstraat 53. De ondergeteekende wenscht maandelijks af te halen een Boekdeel der Goedkoope Bibliotheek. Ingenaaid i 25 ot. per deel, Gebonden in Prachtband 45 ct. per deel NAAMWOONPLAATS &ST Gelieve duidelijk in te vullen en door te halen wat NIET verlangd wordt 1)11 NUMMER l STAAT LIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 30 JANUARI. Orgelbespeling in de Groote ke'rk, Van 1—2 uur. Soc. Vcxoeniging: Uitvoering der Chr. Gymn. Vereen. „Kracht Vriendschap", 7 1/2 uur. Sins-Bavo: Cursus in de R. K. ge- loofs- en zedenleer. Onderwerp: De aanbidding, dankzegging, smeeking en verzoening door het Heilige nils- offer. Stadsnieuws ONJUIST BERICHT. Naar het „Hbld." meedeelt, is het bericht, dal de Commissaris der Ko ningin Mr. Van Leeuwen een nieuw- jaarsscheuking van ƒ50 aan de afdee- ling Amsterdam van den Politiebond heeft gegeven, vergezeld van een schrijven, onjuist. Wel heeft de heer Van Leeuwen vroeger eens een bijdrage gegeven voor een bepaalden cursus, maar dat is ook al. Politiebond. Naar nv n ons uit goede bron mede deelt, zal de heer A. M. Smits geen herbenoeming aannemen als secreta- ris-pennin"nieester van do ofdeeling Noord-Holland van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond. Onderw ij zer. De heer I. J. Kraal, onderwijzer aan de Opleidingsschool voor jongens al hier, is benoemd tot leeraar aan de Kweekschool voor Onderwijzers te "«-Gravenhage. VEREEN1G1NG „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Doze vereeniging houdt haar alge- meene ledenvergadering op Woens dagmiddag te half vier in het Nut, De agenda behelst het jaarverslag, de rekeniiur en verantwoording en do verkiezing van bestuursleden, enz. Hinderwet. B. en \V. hebben aan de firma Dy- serinck Zonen vergunning geweigerd tot uitbreiding van haar inrichting aan het Spaarne No. 83, door oprich ting van ©ene vetsmelterij in het ach tergedeelte van dat perceel. JUBILEUM H. A. SCHLATMANN. Op hartelijke wijze werd Vrijdag de dng herdacht, waarop de heer H. A. Schlatmann vóór veertig jaren lid werd der St. VLnoentius-vereeniging. Des mor-ens werd in de St. Jozefs- kerk een II. Mis opgedragen tot in tentie van den jubilaris, terwijl gis teravond het feest herdaoht werd met oen foestelikke vergadering in het St Viucentiusgebouw. Hierbij was o. in. tegenwoordig de hoogeervv. heer De ken G. H. F. Stoffels, de heer P. J. van Kessel, president van den Bijz. Raad der Sint Viacentius Vereeniging en de leden der SL Viacentius Vereen. Velo hartelijke gelukwenschen wer den den jubilaris gebracht, terwijl hem door den lieer A. F. II. van dei- Vaart een mooi blijvend aandenken aan dezen dag, namens de leden, werd overhandigd. G,N. 1L CL"). Do muziek vereeniging „Vooruit gang", directeur de heer Hariot, zal medewerking voiieenen op de verga dering, waar Mr Troelstra begin Fe bruari zal spreken over de politieke actie en de molie-Troelstra inzake Pensioneering van ouden van dagen Vraaggesprek van den dag. MET Mr. L. J. VAN TOULON VAN DER KOOG. Hier te lande is een Comité-vun- Verweer ter zake van de bij de Twee de Kamer aanhangige ontwerp-Ta- ïiefwet gesticht Van dit Anti-Tariefwet-Comité maakt o.a. deel uit onze stadgenoot Mr. L. J. van Toulon van der Koog. Met hem hébben we vanmorgen een Vraaggesprek over deze actie ge voerd. Mr. v. Toulon van der Koog zette op den voorgrond, dat het Comité, onder uitsluiting -van alle politieke overwegingen, in de brecdo kringen van 't Nedeiiandi-che volk het inaclit ingang wil doen vinden, dat de tot standkoming van de Tariefwet de Je- vensomstandi gheden van de verbrui kers zeer verzwaren en de welvaart des lands in ernstige mate schaden zou. We vroegen, hoe het Comité hert volk tot di;t inzicht wil brengen. We willen in de eerste plaats advertenties plaatsen in de couran ten en dan uiteenzettingen go\en over de werk.'ng van de Tariefwet, indien die aangenomen zou worden. Dan willen we in geschrifte de Ar tikelen ten gunste der tariefwet be strijden, Ook hébben we op het oo- genhlik groote aanplakbiljetten in den maak, waarop wij de bezware'n, die wij tegen do Ontwerp-Taxiefwot hebben, zullen meedeel en. Dan zullen we, tegen het oogen- blïk, dat het wetsontwerp door de Karne'r in behandeling zal genomen worden, overal i'n het land veTgode- ningern beleggen, om d» schadelijk heid der wet aau te toonen. Is de actie al begonnen? We zijn op het oogenblik nog bezig, om geld hijeen te brengen. Voor zulk een beweging is geld, heel veel geld noodig. We moeten onge veer f 60.000 hebben. Daarvan is nu. een 30 mille bijeen. Maar ln Hilversum zijn we al be gonnen met de aanplakbiljetten, om dat daa'r de Kamerverkiez. ng ïn vol len gang is. Daar blijkt ook, dat wij geen politiek oogmerk hebben, want wij bevelen geen candidaat aan, maar waarschuwen tegen het stommen op degenen, die vóór de Tariefwet zijn. In óns Comité zitten dan ook in vloedrijke mannen van rechts. Onze actie is dan ooit geheel ont staan in handels- en nijverhe-dskrin- gen. Is u van ineening, dat liet mee- 'rendeel van het volk tegen de Ta riefwet is? Wij meen en van wel. En het blijkt ook uit de weinige actie, die er van de voorstandera uitgaat, dat de voorstanders van de Tariefwet vrij lauw gestemd zijn. Wanneer denkt u, dat de wet in de Kamer zal komen. Men zegt in September, na de Verzekeringswetten. Tegen dien tijd zullen we onze zuiver economische actie in hot openbaar krachtig voe ren. Om goede sprekers voor de meetings te hebbeii, wordt er in April een cu'r- sus van een avond of zes gehouden om de sprekers door-en-door op de hoogte te brengen van hun onder werp. Heeft 't Nationale Comité de ge heels lei ding? Ja, ten minste het Da- gelijksch bestuur. HieT in Haarlem komen de leden vab liet Com-.té nu en dan bijeen om de zaken le bespre ken. U.t de circulaire blijkt, dot uit Haarlem zitting bebben de lieeren E. H. Hijmans, directeur der Alg. Vis- scherij Maatschappij te IJmuiden, Jhr. F. reding van Berkhout, direc teur dei- Haarl. Bankvereenig.ng cin T. Foltinann, Directeur der Bierbrou werij on Ijsfabriek 't Spaimio. (Spoedig geven wij nog een vraag gesprek weer, met een voorstan der der Tariefwet. Redactie). Spoorwegongeluk. Dinsdag wórdt dóór den rechter commissaris behandeld het hier on langs plaats gehad hebbende spoor wegongeluk. AspbalUerlng. Aan do toelichting van de 5 Raads leden, die voorstellen don Kruisweg, de Kruisstraat, de Barteijorisstraat en de Groote Houtstraat te asphal- teeren, ontleeuen wij, dat de voorstel lers zich niet kunnen vereonigen met een „proefneming'' voor de Anegang Zij achten een proef onnoodig, daar de ervaring duidelijk heeft aange toond, dat asphalt boven alle andere materialen verre de voorkeur ver dient. Bovendien moeten de hoofdstraten, in het bijzonder de winkelstraten, in behoorlijken toestand worden ge- Dracht, de winkels moeten gemakke lijk en aangenaam bereikbaar zijn vandaar het voorstel. Het oogenblik daartoe is gunstig, omdat voor de electrische trambaan toch belangrijke werken noodig zul len zijn. Wat de kosten betreft, de aangewe zen straten zouden toch vernieuwd moeten worden en asphalt kost per vierk. M. 1.50 meer, dan keibestra ting het verschil daartusschen is voor 10736 vierk. M. dus 16000. De kosten der asphalteering met aanleg van betonlaag, rioleering, trottoirs enz. bedragen van den Kruisweg 31.800, Kruisstraat I 29.000, Barteijorisstraat 8.500 en Groote Houtstraat 65,100, samen 134.400. De ondergTondsche werken (gas, water en electriciteit) ramen de voorstellers op ƒ65,000. Deze laatste werkzaamheden moeten toch plaats hebben fook de rioleeringswerken), al asphalteert men niet. Van dit be drag zal dan ook volgens art. 20 der concessie een belangrijk deel op de tram-maatschappij worden verhaald. In totaal zullen de kosten dus onge veer 200,000 bedragen, waarvan dan door de tram-maatschappij, zooals ge zegd is, een deel wordt terugbetaald. Die som van 200,000 kan niet uit de gewone middelen bekostigd worden, doch moet betaald worden uit buiten gewoon geld, dat echter in 15 jaren uit de gewone middelen moet worden gedelgd. Die termijn van 15 jaren wordt gekozen, omdat asphalt een levensduur van 15 jaar heeft. Behalve rente en aflossing van ƒ200,000 em het jaarlijksche onder houd, moet gezorgd worden, dat )n 15 jaar een som bijeengebracht is. om na afloop van dien termijn de as- phaltlaag te kunnen vernieuwen. Die som wordt op 35.000 geschat, zoodat men elk jaar 2300 in het Vernieuwingsfonds moet storten. Het totaal-cijfer der jaarlijksche kosten wordt niet onbelangrijk ver minderd door de bijdrage in de kos ten van de H. IJ. S. M. De voorstellers meenen. dat de zaak dor asphalteering binnen liet fi nancieel bereik der Gemeente ligt en om de kosten niet achterwege be hoeft te blijven. Daarbij wordt dan in 't oog gehouden, dat het vrijko mend bestratingsmateriaal elders kan worden gebruikt. Het voordeel, dat het uiterlijk as pect der stad er door zal worden verbeterd en meer in o vereen stem- mine gebracht wordt met wat elders wordt gevonden, slaan de voorstellers hoog genoeg aan, om do kosten er aan verbonden te rechtvaardigen. WATERBALLET. De ijsbaan aan de Zomervaart was Zondag geopend. Zoodra er maar een eemgszius houdbaar ijsvloertje aan wezig is, steil de landbouwer zijn baan open, want h.j weet heel goed, ciut wanneer eenmaal de oudere ijs baan in het Kleverpark geopend is, wanneer vaarten en slooten sterk ge noeg zijn, er voor zijn baan weinig animo meer bestaat. Van enkele nachtvorsten moet deze landbouwer het dus hebben te verwonderen valt het dus geenszins, dat voor een groo- ten toevloed de ijsvlakte niet sterk ge noeg is. In 't begin van den ochtend toen nog slechts enkelen aan de heer lijke ijssport deden, ging het goed. Maar naarmate het latex werd en tiet aantal liefhebbers grooter, begon het ijs hier en daar reeds bedenkelijk te kraken, later deed de vlakte denken aan een water, waardoor eon stoom boot met volle kracht snijdt, zóo golf de het ijs. En het duurde dan ook nu niet lang meer of het eerste slacht offer kreeg een koud bad. tot groote hilariteit der omstanders. Nu ging 't vlug, op twee, drie plaatsen tegelijk bezweek de ijsvloer en lukle hoera tjes kondigden aan, dat or weder eenigen in liet koude water lagen te spartelen. Tegen 12 uur was de gehee- le ijsvlakte onbetrouwbaar. Em jeug dig paartje, lustig zwierend, zakte plots midden op de baan halverwege in het watervan alle kanten kwa men schaatsenrijders hulpvaardig, maar ook vol leedvermaak toegesneld. Krak-krak, ging het Ijs, en tien twaalf personen zaten tot hun middel in het water, wanhopige pogingen doende weder op liet ste-*le afbrokke lende ijs te komen. Opstaande en vallende, door en door nat en bibberend van de koude bereikten zij den vasten wal. Leelijke gezichten trokken ze, voor al zij, die eerst zoo om het paartje ge lachen hadden. Met dit al was het toch als geknipt voor een kinemato graaf, een echt waterballet. Na dit intermezzo ging het grootste gedeelte huis-toeruen had er genoeg van. Toch werd er 's middags nog go- reden. Diphtheric. Tegen mej. W. A. B. is proces-ver baal opgemaakt wegens het doen ver voeren van een diphtherie-lijdster (haar dochtertje) in een rijtuig, dat niet bestemd was voor het vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten. BROOD- EN KOFFIE-UITDEELING. 369 kinderen en 85 volwassenen wenden hedenmorgen door den Ned. Chr. Geheelonthouders-Bond bedeeld met brood en koffie. Politie en ijs. Door de politie is Zondag, wegens de vorst, een extra ijsdienst georgani seerd, namelijk agenten voorzien van dreggen. TECHNISCH BUREAU VOORHEEN J. ROOSEN. In de Zaterdag gehouden vergade ring van aandeelhouders dezer naam- Jooze vennootschap is, wegens veran dering van werkkring, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend aan den adjunct-directeur den heer J. W. Ves sels. Tot accountant werd benoemd de heer J. W. Lucas. VROUWENKIESRECHT. De afdeeling Haarlem van de Ver eeniging voor Vrouwenkiesrecht hield dezer dagen haar jaarvergade ring. De jaarverslagen werden goed gekeurd. Het ledental is thans 313. Voor de afd. Haarlem werd een persbureau gevormd, dat zorg zal dragen dat alle plaatselijke bladen in Haarlem en in Bloemendaal geregeld VrouwenkieSrccht-nleuws van het Hoofdbureau, geleid door mej. Mar tina Kramers in Rotterdam, zal ont vangen. In Febr. zal met de afd. Haarlem van den Bond voor Staatspension- neering, de Jonge Vrijzinnige, <to Vrouwen-OntwikkeJingsclub, een openbare vergadering belegd wor den, om den wensch Staatspension- neering te bespreken. Verder- werd de aandacht geves tigd op het jaar 1913. Ook werden de plannen voor den p'ropagandadag 15Juni a.s. voorloopig opgemaakt. Een propaganda-com- missie word nog niet benoemd, wel zal men voortgaan met een portefeuil le rond te zenden. ALG. NED. WERKLIEDEN VERBOND. De afd. Haarlem van het Alg. Ned. Werkliedenverbond hield dezer da gen haar jaarvergadering in café Van Dijk. 44 Leden waren aanwezig -toen de voorzitter de rafdeeling de heer J. II. Bregonje, de bijeenkomst opende. Goedgekeu'rd werden de jaarversla gen vou den secretaris, den heer P. J. J. Klein en den penningmeester, den heer G. Zweers. Tiet ledental nam met 5 toe. In den fraancieelen toestand der afdoeliug kwam weinig verandering. Van het feest ter gele genheid van bet 25-jarig bestaan is f 27.50 overgehouden; dit bedrag is gestort in de kas van het ondersteu ningsfonds. Do aftredende bestuursleden wor den herkozen, behalve de heer C. Vermeulen, die als commissaris niet herkiesbaar was. Benoemd weid de heer IL v. Brede rode jr. Als vooretel •voor de alg. vergadering werd de wenschelijkheid besproken, aan te dringen op herziening van eenige be palingen in het arbeidscontract Twee nieuwe leden werden aan genomen. De Tariefwet. De heer J v. d. Voorden, van Rotterdam, lid van het centraal-be stuur van het Algotneen Ned. Werk lieden Verbond, zal voor de afdeeling Haarlem van dien bond op 1 Fe bruari ©en lezing houden over de Ta riefwet Tot bijwoning zijn ook uitge noodigd de vrijzinnig-domocratische kicsvoroeiiigingcn te Haarlem en to Schoten, dé R.-K. Volksbond, de Chr. Nat Werkmanshond, Maerten Luther, Patrimonium en do S. D. A. P. Debat is toegestaan. TEGEN HET NIEUW MALTHUSIA NISME. Aan de uitgangen van de R.-.K kerk op de Nieuwe Groenmarkt werden gisteren biljetten uitgedeeld, waarin opgewekt wordt tot het bezoeken der cursus-verc.ideringen van de afdee- ling Haarlem van den Bond tegen het Nieuw-Malthusianisme. Als eerste spreker zal optreden de heer H. Groe nendijk, arts alhier. Schouwburg. Om aan de aanvragen 1e voldoen zal in den Schouwburg nog deze week een voorstelling gegeven worden van de Violiers. Op 28 Februari zal de jubileums- voorsteiiinc van Willem Rov aards plaats hebben. Dan wordt opgeroerd .Mejonkvrouw de la Seigliere". VEILINGEN. Uitslag der veiling van onroerend® goederen in het verkooplokaal ,.De Gouden Leeuw" te Haarlem, op Zater dag 27 Januari 1912, des avonds na 5 uur. 1- Vijf en bloc gebouwde hoerenhui zen en erven met tuinen, aau den Ko ninginneweg, als volgt 1. Got No. 5. 2. Get. No. 7. 3. Get. No. 9. 4. Get. No. 11. 5. Get No. 13. Opgehouden, 44.835. Twee aanééngebouwde huizen en erren met tuinen te Schoten, aan de Javastraat als 6. Get. No. 50 7. Get. No. 52 Perceelen 0 en 7 gecombineerd. A. ten Kroes, ƒ3950. Vier naast elkaar wiegen wonohuï- zen en erven mei tuinen aan den Nieu- wenweg te Zuid-Schalkwijk, gemeente Haarlemmer]iede en Spaarnwoude, als- 8. Get No. C 82. 9. Get No. C 81. 10. Get. No. C 80. 11. Get. No. C 79. Perceelen 8 tot en met 11 gecombi neerd. G. P. Geukes. 10G0. 12. Een -nkhuis en erf aau de Paardensteeg, get No. 6. H. J Peper, 23S5. 13. Een winkel- en woonhuis met erf en plaatsje aan de Gieratraat, get. No. 49. Opgehouden,4485. 14. Een winkelhuis met erf en plaatsje, nniï de Ged. Oude Gracht- vet. No. 106. J. Kluitenburg, 7500. 15. Een groot pakhuis met twee zol ders aan het Groot Heiligland, get- No. 5. 16. Een nakliuis met 1 zolder naast perceel 15, get. No. 3 17. Een nukhuis met 2 zolders en plaatsje, naast perceel 16, aan het Gr. Heiligland get. No. la. De perceelen 15, 16 en 17 gecombi neerd. J. van Deurseen, 8375. 18. Een heerenhuis en erve met Hin ken tuin, aan liet Plein, get No. 6, met zij-uiteang RaamsingeL C. J. van Dam, 11.225. 19. Ben huis en erf aan het Klein Heiligland, get. No. 77. J. Wnlig ƒ1430. 20. Een huls, erf en tuin aan 'de Amsterdamstraat, get. No. 31. Th. J. Cramer, 1925. 21. Een heerenhuis en erve met tuin aan de Ged. Oude Gracht, get No. 86. Opgehouden, 24.905. 22. Een huis en erf aan de Beek- steeg, get. No. 5. Ongehouden, 1405. 23. Een huis en erf om den Scheep- makersdïjk get. No. 41. W. Serné q.q., 1700. 24. Een huis en erve met open plaats aan de Jan Nieuwenhuizenstraat, gei No. 2. J. W. G. Droste q.q., 1525. .5. Een huis en erf met plaatsjo aan de Gorteslccg, get. No. 11. J. W'aliv ƒ1305. 26. Een huis en ene met open plaats aan het Nieuwe Iverksplein, get. No. 14. G. L. Zautvoort. 1710. 27. Een huis en erf en plaatsje aan de Lange Raamstraat, get No. 20. Opgehouden, ƒ980. Zie vervolg Stadsnieuws ondeï laatste berichten. dinnenland STAKING VAN ELECTRICIENS. Zondagmiddag hebben de electri- ciens te Amsterdam vergaderd, om da bekende quaestie over het arbeids contract te bespreken, onder leiding van het hoofdbestuur van den Alg. j Ned. Metaalbewerkersbond. I Met ingang van heden. Maandag, Is de staking geproclameerd.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1