NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Taargang. No. S788 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 14 FEBRUARI 1912 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DRIE maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem J lM Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der BiJ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. .30 ///vM®\\k. Advertentil'n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing- Franco per post door Nederland1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. 6 V V S' Afzonderlijke nummers0.02K n j i- j x x, n x i Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37,Ht Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. n_.de omstreken en franco per post „0.45 IfltewoinmimaalTelefoonnumnier der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën. en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teiephoon interc. 6229. OM ONS HEEN No. 1402 dis tussciiendekspassagler naar Amerika. Een redacteur van de „Gartenlau- bc". Kurt Aram, is in den vorigen zo mer als tusschendekspassagier naar Amerika gegaan, met niets op zak, dan de 25 dollars (ƒ62.50), dio Amerika vordert van eiken landverhuizer. Zijn doel was, te beschrijven, hoe een we tenschappelijk man, maar zonder practische bekwaamheden, in Ameri ka den strijd om het bestaan zou kun nen voeren. Hoe het hem daar gegaan is, zou wel aardig zijn om mee te deelen, wanneer hij niet in een aller eerste voorwaarde voor emigratie te kort geschoten washij kende name lijk geen woord Engelsch Naar de meoning van ieder die emigratie oractisch beziet, is dit zulk een ontzaglijke fout, dat do ervarin gen van Kurt Aram daardoor abso luut geen algomeene waarde meer hebben. Zulk een dwaasheid doetmon nietMaar wel is het aardig, te lezen van zijn overtocht als tusschendeks- passagier en de ervaringen, die hij daarbij opdeod. Met den nachttrein spoorde hij in 3e vierde klasse uit Berlijn naar Bre- men, in gezelschap. van veel Polen, Slowaken en Galicicrs', die het zich op do banken en op den vloer zoo ge-- makkelijk mogelijk maakten, rookten, spuwden, Schnaps dronken en door dringend naar knoflook en uien riek ten. Schreeuwende zuigelingen wer den met schnaps tot zwijgen ge bracht. Dit was het gezelschap, waar mee Aram, na allerlei formaliteiten in Bremen, op den grooten Oceaan- stoomer aan boord ging; daar nog vermeerderd met Zuidslaven, Polen en Hongaren. Een van die formalitei ten was nog, dat allen werden in geënt en hardhandig onderzocht op het stuk van oogziekten, want wie daaraan liidt, wordt in Amerika niet toegelaten. Aan boord werd de gansche ruimte op het tusscheudek dadelijk ingeno men door een honderd of vier man nen, vrouwen en kinderen, waaron der de landverhuizingsagenlcn en de matrozen eerst na ©enigen tijd orde wisten te brengen. Dat tusschendek is het laag gelogen dek tussehen den verhoogden voorsteven van het schip en het verhoogde dek van de eerste kajuit in het midden van het schip. Eerst werden de Slavische lieden ondergebracht, daarna de Israëlieten en eindelijk de Duitschcrs, waarbij ook nog eenige Oostenrijkers en Hon garen werden gerekend, benevens eenige Kroaten, die wat Duitsch kon den radbraken. Eenigo vuilpoetsen bleven in hun gezelschap. In den voorsteven van hel schip waren twee smalle, slecht verlichte gangen. Op do eeue kwamen dc waschruimte en de toiletten voor dc vrouwen uit. aan dc andere die voor de mannen. Tussehen die gangen la- een de keukens voor de tusschendeksr passagiers en eenige vierkante trap gaten, aan drie kanten met ijzeren kettingen afgesloten, om te beletten, dat men omlaag stortte. Langs deze trappen daalde men naar een verdie ping lager af in de afdecling voor alleenreizende mannen, en een an dere voor familién. Op dezelfdo hoog te, maar onder de eerste kajuit, lagen de afdeelingen voor alleenreizende vrouwen en nog een voor gezinnen. Nog een verdieping lager, derhalve twee etares onder den voorsteven, waren soortgelijke ruimten, die even wel ditmaal door eenige passagiers voor eetzaal benut werden. Er waren maar 420 tusschendekspassagiers, ter wijl het schip er 800 bergen kan, zoo dat zij veel meer ruimte hadden dan de lotgenooten, die bijvoorbeeld uit varen in het voorjaar, wanneer het 't drukst is. Aram daalde met eenige anderen naar de ruimte voor alleenreizende mannen, belegde daar spoed ie een bovenkooi, vlak bij de deur en maak te dat hij weer in de vrije lucht kwam, daar de atmosfeer beneden hem bijna den adem benam. Met de andore Duitschers maakte hij spoedig kennis, waarbij hem bleek, dat ver schillende personen beweerden, dat ze wel tweede .klasse zouden hebben gereisd, maar dat daarin geen plaats was, een uitvlucht waarschijnlijk als gevolg van valsche schaamte. Toen het schip zich -in beweging stelde, werden de tusschendekspassa giers door een soort kocdemklok naar het middagmaal beneden geroepen. In de slaapruimte. waar 32 personen huisden, ston'den de smalle ijzeren ledikanten, met een stroozak er in, die aan het eene einde wat dikker was en daar blijkbaar een hoofd kussen verbeeldde. Op eiken stroozak lag een wollen deken. Tussehen hoofd kussen en ledikant was een soort melkkan, een lianen lepel en een tin nen vork geborgen. Daaronder lag voor geval van nocd een reddings gordel. Op twee houten tafels stonden vele tinnen borden en daartusschen reusachtig tinnen vaatwerk, met soep, aardappelen, brood en vleesch ge vuld. De spijzen waren goed en krach tig, maar de Duitsche journalist at dien eersten middag niet veck Men gewent eerst later aan al dat tin, do geurtjes van het eten en mensohen. De Israëlieten aten afzonderlijk, omdat hun Godsdienst kauschero waar voorschrijft Daarom kregen ze ook dingen, waarom ze benijd wer den haring, eiereu en kauschere worst, hoewel de menschen het toch niet konden helpen. Alleen de Zuid- slaven bekommerden zich daarom niet, die trokken zich trouwens van de heele omgeving niemendal aan. Voor hen beteekendo de reis acht feostdageu beier slaapplaats, beier en overvloediger eten, dan ze gewoon waren en niets te doen. Over do toe komst hadden ze geen zorg, want bij hun aankomst verzenden de agenten^ die hen hebben laten komen, hen ver der naar hun bcstenuning. Meestal blijven ze een jaar of vijf en keeren dan weer naar Europa terug. Te twee uur koffie, die Aram niet smaakte, met brood en boter. Te vijf uur avondetenthee, waaraan hij ook al niet gewennen kon, een vleeschspijs. aardappelen en brood. Het ontbijt waskoffie en havermout, met brood en heerlijke pruimenmoes Hel eten was altijd krachtig en rein, en werd steeds vooraf door een der scheepsofficieren geproefd, bij wien ook klachten konden worden inge bracht. Bovendien had het tusschen dek een tolk tot zijn beschikking, een lovendigen Hongaar, di© Duitsch en alle Slavische talen kende en de alge meen© sympathie genoot. In de cantine waren bovendien tot aaimernetoken prijs uppelen, sinaas appelen, sardines, koek. sigaren en cigarettcn te krijgen. Alleen het bier vond Aram als een rechtgeaarde Duit se her te duur. Zoolang mogelijk bleef hij op dek, maar daar do banken meer dan bezet waren en do Slavisch© vrouwen en kinderen het zich op den vloer ge makkelijk maakten, was er maar zel den sprako van enkele stappen te doen en was men verplicht, meestal op dezelfde plek te blijven slaan. Ein delijk moest Arain toch tegen tien uur wij keu voor stroomen waters, wuarmee het dek werd schoonge spoeld, zoodat hij ook in de slaapzaal afdaalde. Van eenig nachttoilet kon daar niet wel sprako zijn. Tussolion en koffers had ieder, denkelijk uit vrees voor dieven, aan het voeteneinde van zijn bed geborgen. Sommigen hadden zich geheel gekleed op het bed gelegd, de Duitschcrs hunne bovenkleeren onder het „hoofdkussen" samongerold. A ram deed hetzelfde en legde zich te bed, maar zoo nauw en ongemak kelijk kon wel alleen do doodkist van een zelfmoordenaar zijn, schrijft hij. Bij het zwakke licht keken buren elkaar w antrouwig aanwie kon we ten, of hij ook ecu spitsboef naast zich had. Zoo slecht was de atmosfeer door den doordringenden knoflook- góiir, dat Arant een stuk zeep uit zijn koffer haalde en met den neus daarop liggen ging. Toen werd hij nog op merkzaam gemaakt op kleine diertjes, die vlug over den deken heen en weer liepen... de luiken en waterdichte schotten werden gesloten en eindelijk sliep hij in. Maar een nieuwe, zonderlinge ge waarwording maakte licm wakker. Het was, of het ecno oogenblik het lichaam als een harmonikn uitsretrok- kon en daarna weer in don stroozak gejiorst werd. Het schip schommelde niet meer, het stampte. Hier en daar begon al een van de passagiers te jammeren en te klagen. Do zeeziekte eischic tiaar slachtof fers op hoe zou iemand in zulk een omgeving en atmosfeer daaraan ont komen Slechts drie van de 32 bleven er vrij van. Maar terwijl de Duit schers zooveel mogelijk hun fatsoen hielden, toonden de anderen eerbied ♦oor hun buren, noch voor het schip. Afgrijselijk waron de geluiden, die vernomen werden van Polen en Slo waken, ereer nog die van hunne vrou wen. Den volgenden morgen lagen de meeston naar en ellendig op hun stroozak en verzekerden, dat zij niet naar Amerika gegaan zouden zijn, wanneer 2» dat geweten hadden. Maar Kurt Aram beleefde erger ervaring op bet schip, die ik hem in een volgend artikel navertel. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht De oorlog tusscben Italië on Turkije Af on too hebben kleine gevechten plaats. In de laatste dagen is b.v. gevoch ten bij Derna en Tabroek. Zoouls ge woonlijk werden de Turken en Ara bieren teruggeslagen. Of... trokken ze soms uit eigen beweging terug De tactiek van een „kleinen" oorlog is inuners aanvallen, vechten en ver dwijnen als <le vijand van de verras sing bekomon is en zich herstelt. Bij Derna verloren de Italianen 3 dooden en hadden 22 gewonden. De Turksche verliezen zijn niet bekend. Als eigenaardigheid wordt gem aki, dat de Turken bommen uit de hand wierpen en diat de Italianen zich be dienden van oorlogshonden en elec- trische reflectoren. Met deze kleine schermutselingen kunnen da Italianen Tripolis niet ver overen. .Daartoe ia 't noodig, dat de Turken en^Arubieren in hoi binnen land vervolgd en geheel verslagen worden. Maar.... De Italiaajnschc pers begint te wij zen op de ongelooflijke moeilijkheden verbonden aan den tocht naar liet binnenland. Het aantal Turksch- Arabische troepen wordt geschat op 13,000. waartegen Italië minstens 25,000 man zou moeten in bewegmg brengen. Volgens generaal Gazzola, den chef der intendance, heeft een troependivisie van 13,000 man. dage lijks 230,000 kg. onderhoudsmiddelen noodig. Hierbij wordt voor elk sol daat 2 kg. voeding zonder vleesch, 11/2 kg. hout en 5 liter water gere kend. Het dagelijksch verbruik der •4000 paarden en muildieren, die hij een divisie behooren, beloopt 80,000 liter water en 40,000 kg. voer. Een kameel kan 200 kg. dragen zoo zou den voor eiken dag-voorraad 1200 ka- meelen noodig zijn en voor de twee divisies dus 2400. Voor elke elupe is echter oen oven groot aantal kamce- len noodig voor den aanvullingsdicnst en de reis van Tripolis naar G art an zou vijf dagen duren, zoodat er to taal 12,000 kamoolen noodig zouden zijn. Voorloopig kan er dan ook niet aan den opmursch naar Garian ge dacht worden en men zal slechts 20 K.M. voortrukken, zoodra dc 5 A G000 kamcelen, die in Algiers, Tunis, enz. gekocht zijn, aankomen. Als men 20 K.M. vooruit gerukt is, zal men in de woestijn een stelling met redoutes, blokhuizen en loopgraven aanleggen en dan daar blijven totdat do spoor lijn, die nu reeds 4 K.M. lang is. en binnenkort Amzara mot Tripolis zal verbinden, verder aangelegd zijn zal. Dan zal men weer 20 K.M. vorder gaan, enz. Ghisleri, die voor enkele jaren Tri polis bereisde, herinnert aan den ge vaarlijken weg naar Garian, waar rotsmassa's zich 100 tot 300 M. hoog boven verheffen en aan het feit, dat Garian zelf voor een onneembare ves ting geldthet moet op een berg lig gen, waarvan dc wanden 200 meter loodrecht naar beneden dalen. Wat zijn de Italianen begonnen 1 Dit de Duitsche politiek. Gistermiddag vergaderde de Rijks dag Na de opening las de vice-presi- derit Scheidcinann (de sociaal-demo craat, die tot lsten vice-president, ge kozen isj het schrijven van dr. Spahn den leider van 't Centrum, voor, waar in deze zijn ambt als president neer legt. Op voorstel van enkele partijleiders werd do zitting tot hedenmiddag ver daagd. om dan tot do presidentsver kiezingen over te gaan. "t Presideeren van Seheidemann ge schiedde zonder eenig incident. Van rechts had men blijkbaar eenige on geregeldheid verwacht, maar dit bleef uil. Uit parlementaire kringen woidt gemeld, dat de vrijzinnige volkspartij bij een laatste bespreking in overwe ging heeft genomen, om, ook al zou het tegen het partijbelang zijn. een eandidaat voor het presidentschap van den Rijksdag te stellen, en nu Pnasclie (nationaal-liberaal) ontslag neemt als tweede vice-president, ook een eandidaat voor het tweede vice- presidentschap, daarbij uitgaande van de meoning, dat de Rijksdag voor vier weken „arbeitsfabag" moet wor den gemaakt, om 't gevaar van önt- binding te ontgaan. Voor president zal dan .gestold wor den de heer, Kanipf en voor 2den vlcor president de hèer Dóve. Mn ar wat. moet er dan na 4 weken gebeuren Over de regeeringsplaiwien hoort men nog «iet veel. Alleen wordt go- meld, dat de regeering van plau is 't voorstel te doen om voor de verhoog de legeruitga/ven'geld uil de succes siebelasting te halen. Erfenissen van jonggezellen 011 van personen, die hun dienstplicht, niet vervuld hebben, zullen dan zwaarder belast worden. Allerlei. 'T ENGELSCHE PARLEMENT, wordt heden geopend. In deze zitting korat de quaestie over home-rule voor Ierland aan de 01de. Er komt ©en gerucht, dat de mi nisterpresident Asquith binnenkort naar het Hoogerhuis zal overgaan. Grey, thans minister van buitenland sch© zaken, zou hem dan als premier opvolgen. Een naspel van de home rulemee- j ting te Belfast had plaats te Larne, Toen lord Pirrie, de bekende scheeps bouwer. die voorzitter was van de meeting te Belfast, waar minister Winston Churchill sprak, op zijn weg naar Londen te Larne aankwam, weid hij daar aan het station door oen vijandige menigte opgewacht, die hem met rotte eieren, rotte visschen en dergelijke werptuigen, wierpen. Men schold den lord voor verrader, en slechts onder politiebesclierming kon lord Pirrie, wiens kieren door de vuiligheid, waarmee hij geworpen was, vrijwel waren bedorven, zonder persoonlijk letsel te bekomen aan boord van de stoomboot naar Enge land komen. j ENGELAND EN DUITSCIILAND. Lord Ilaklane is te Londen terug- Onze Lachhoek BIS, BISI Mevrouw Chic schonk do op het concert ton gehoore gebrachte num mers slechts we.mg aandacht. Toon echter ©en der zangeressen het po dium verliet, applaudisseerde ze uit alle macht. Vond je dio nou zoo bijzonder? vraagt mijnheer Chic verbaas»! D'r zang bedoel je? \Vefl nee maar dat borduursel op <Tr skep wou ik nog 'ns tien. VERSCHIL VAN OPINIE. Het gaat met de telegraaf toch maar gauw, zei iemand. Dat kan ik niet vinden, merkte een student op. Zes geleden heb ik aan mijn oom om honderd gul den geU'ografeord en heden nog geen cent ontvangen. SLECHTE TIJDEN. Wel, man, kom je nou ai twéé maal in do week om '11 aalmoes? Ocli ja, mevrouw, mYi deftige klanten zijn allemaal de stad uit. gekeerd van zijn bezoek aan Berlijn. De minister die van keizer Wilhelm zijn bronzen buste ton geschenke ont ving had al dadelijk besprekingen met den minister van koloniën, met minister Churchill en daarna met minister Asquith. DE FRANSCIIE WATÊR- EN LUCHTVLOOT. Do Fransohe Kamer hoeft met 452 tegen 73 stemmen het plan voor do marine* goedgekeurd. Do minister van marine, Delcassé, wees er op, dat Frankrijk het over wicht, in de Middellandsche Zee moet behouden, en daarvoor zijn 28 pant serschepen noodig. TV Fransche Senaat heeft 28 mi!- lioen francs beschikbaar gestold voor de luchtvloot, 't Land zal dan kunnen beschikken over 344 toestellen. Er zul len 32 afdeelingon zijn, bestaande uit 8 vliegmachines, 12 automobielen en 1 vervoerbaro werkplaats. Aange bouwd zullen nog worden 15 lucht- kruisers van geperfectioneerd type. 't Wordt dus wel een lucht v 1 0 0 t f DE O PST ND IN MEXICO. Uit New-York wordt geseind, dat Hans Engelman, een Duitsch planter, vermoord is in de plantage Porwenir, te Vera Cruz. Zijn lichaam was in stukken gehakt. President Taft is van meening, dat de opstandelingen in Mexico niet moer door de regeering ui bedwang zijn te houden. Naar alle waarschijn lijkheid zuilen de Amerikanen ingrij pen. Stadsnieuws AUrOGENISClI LASSCHEN. Onder de vele verbeteringen, die den heer P. Kruyer Jr. in zijn fabriek en werkplaatsen heeft ingevoerd, neemt het ..Autogenisch lasschen' een eerste plaats in. Gisterenmiddag zijn we eens een kijkje gaan nemen in de fabriek aan de St. Airthonieslroat, waar de toe stellen. benoodtod voor de toepass ng van de nieuwe vinding zijn opge steld. K&n aeetyleengas-houder en een Feuilleton Het Nest van den Sperwer. Een roman uit de 17de eeuw. Naar het Engelsch door de schrijfster van „de Roode Pimpernel" enz. Er was zóóveel koude berekening, zóóveel harde minachting voor de ge voelens en gedachten van liet onge lukkige meisje, dat hij zoo'n vrome lijk onrecht had aangedaan, in dezo ver Waring van zijn positie, dat Mrs. De Chavusse zelf zich bewust was van een gevoel van verachting voor den man. dien. zij tot nu toe geholpen had. Zij meende, dat zij hem voldoende in haar macht had door haar bekend heid met zijn plannen en door de hulp, dio zij hem bewees, om een be lofte uit hom te krijgen, dat hij zijn op zoo slechte wijze verkregen voor deden iu gelijke porties met huur zou deelen. Na het tumult in dc Buth- straot had hij haar een vage huwe lijksbelofte gedaan daarom had hij hetgeen te Dover gebeurd was, voor haar verzwegen. Nu voelde zij, dat zij, zelfs al was zij vrij, er nooit in toe zou stemmen haar toekomst onherroepelijk uan de zijno te verbinden. Maar haar aandeel in het geld wil de zij hebben. Zij had genoeg van armoede, genoeg van plannen nul keu, van schulden en vernedering. Zij had genoog van haar afhankelijk be staan op Acol Court, en voelde zich nog jong genoeg om in Londen van het leven te genieten. Daarom sloot zij haar oorcn voor iedere stem van haar geweten daar om sloot zij haar hart voor het een zame, jonge meisje, dat zoo innig vee! behoefte had aan goeden raad en be scherming van een goede vrouw, en zij was volkomen bereid, om Sir Marniaduk© een helpende hand to verkenen, tenminste totdat oen flink deel van het fortuin van Lady Sue veilig en wel in haar handen was ge komen. Een din.<r kwam nu in haar op, dat haar angstig deed vragen Hen jo wel rekening gehouden met Richard Lambert, Marniaduk© ilij is weer in deze streek terug, weet je dat al Zoo riep hij uit. met een vloek van ongeduld. ls hij terug gekomen Ja Charity heeft het mij ver teld. Hij ziet er heel slecht uit, zegt het meisje hii heelt daarginds koorts gohad, schijnt liet. voortdurend tor- wijl hij in do gevangenis was, en werd alleen losgelaten omdat zij bang waren, dat bij zou sterven. Hij heeft tiet klaargespeeld om met werken of met bedelen hkrtieen terug te komen, en nu woont hij in het dorp.... ik dacht, dat jo er wel van gehoord zoudt hebben. Neen ik spreek de oude vrouw nooit.... en Adam Lambert schuwt mij als de pest.... Ik zie hen heel zelden... Ik moet deze laatste dagen voorzich tig zijn. Het is tc hopen, dat hij vandaag niets noodlottigs doetfluister de zij. Neen! Edilha, antwoordde hij Om zijns zelfswille zal hij Suo wel uit den weg blijven. - Ito© laat komt Moster Skyffing- tou? Over een half uur. Toen hij daarop zag, dat zij besloot aan huur eerste plan gevolg te geven om, in weerwil van den regen, toch uit te gaan en met dat duel haar muts weer recht zette, opende hij de deur voor haar en fluisterde, terwijl hij haar volgde Als jo er niets tegen hebt, lieve Edltha, zal ik je op je wandeling ver gezellen.... laten wij den Canterbury Weg opwandelen, missclue» komen wij Master Skyffington dun tesen Ik begrijp, dat Sue wel naai- mij zal vragen, en ik zou haar nu liefst zoo min mogelijk ontmoeten Dit is mijn Laatste dag, besloot hij met een lachje, en ik moet dubbel voorzich tig zijn. HOOFDSTUK XXIV. Een Tusschenbedrljf. Master Busy begreep er totaal niets van. Hij mocht probeeren zooveel hij wilde, het was hem onmogelijk ge weest. iets te ontdekken met betrek king tot de geheimzinnige gebeurte nissen. die hij overtuigd was, dat om hem heen plaats grepen, een ontdek king, die, eenmaal gemaakt, hem ze ken- in staat gesteld zou hebben met meer kans op succes te dingen naar een der betrokkingen a<ut den gehei men dienst van Mylord Protector, en bovendien zijn naam niet roem zou hebben overdekt. Naar dit laatste vooral streefde hij met alle kracht, die in hem was. Niet uit oen gevoel van persoonlijken trots, want ij delheid vond hij zonde, maar omdat Charity den laatsten tijd dien kruipenden worm, dien Courage, veel le vriendelijk aankeek, en do laatste, aangemoedigd door de lief heid van het meisje, zich meer dan ge woonlijk onbeschaamd tegenover zijn meerdere toonde. Om het recht te hebben, dien jonge ling te straffen en het meisje berauw tc doen krngen, daarom werkte Mas ter Busy voor zijn eigen bevordering en voor het aan de kaak stellen van alle booswichten, die op Acol Court woonden. Daarvoor was hij met zijn oor en oos-en tegen tochtige sleutel gaten gaan liggen, had uren lang tussehen doornstruiken gelegen in de heg, dio den bloementuin omgaf. Daarom kwam hij nu op den morgen van den 2den November, vergezeld van een heftig geraas en een wolk roet, uit den monumentalen schoor steen in de hal van Acol Court te voorschijn. Zoo gauw nis hij voldoende op adem was ~ekomen. en het roet uit zijn haar en gelaat had geveegd, keek hij plechtig om zich heen, 011 werd aangekeken door twee paar oogen, grout van verbazing en twee monden, wijd geopend van verrassing en vrees. Charity en Courages midden in hun goanimeerd gespïek gestoord, stonden nu sprakeloos op het gezicht vun deze zwarte verschijning, die letterlijk uit den hemel scheen te zijn komen val len. Maar Master Busy, riep Cha rity, die de eerste was om in de met roet bestoven verschijning de manne lijke gestalte van haar verloofde te herkennen, wuar ter wereld kom jo vandaan Heeft u den schoorsteen geveegd, master vroeg Courage, ©enigszins eerbiedig, want de deftige man scheen niet in zijn humeur te zijn. Neenantwoordde Busy plechtig, dat heb ik niet. Maar ik zog je beiden, dut mijn uur gekomen is. Ik wist, dat er iets in dit huis ge- bchrde, en ik klom in dien schoor steen, 0111 nit to vinden wat het was. Vergeeflijke nieuwsgierigheid bracht Charity er toe, zich wat dichter bij do met roet bedekte gestalte van haar bewonderaar te wagon. En heeft u iets gehoord, Master Busy vroeg zij begeerig. Ik zag Sir Marniaduk© en zijn schoon zuster vanmorgen in een intiem ge sprek gewikkeld. Dat dachten zij. zeide Master Busy veelbeteekenend. Welnu?.... En wat gebeurde «r, waarde muster Dat zou je nu wel eens graag willen weten, nietwaar, meisje l antwoordde hij met kalme waardig heid, lk ben met verplicht jou van alles op de hoogte tc houden. O maar Muster Busy, hernam zij coquet, ik ducht dut ik uw hm... uw levensgezellin was..... en daarom.... Mijn levensgezellin mijn lerens- gezellin. zeg je, lieve Charily Nu dun, als je mij toestaat je een kus te geven, zal ik je alles vortcllen wat ik weet Eb hij het verzoolt om die beseliei»

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 5