NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Instantanées. 29e Taarqang. No. S789 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG FE3RUAFI '912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER drie maanden: 1&3Ë* Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der KwBij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 J/fAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1-65 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Oeïïstreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem' [037)1 L Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER F "STA AT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 16 FEBRUARI. Soc. Vereeoiging: Conocrt ,,Zung en Vriendschap". 8 uur. De Kroon: Association Frangaise. Conférence de Mons.cur Gustaxe Co hen, 8 heuree. Stadsnieuws Om Onslleen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers eeu artikel „Als tussohendekspnssagier naar Amerika" (.11), in de rubriek Om Ons Heen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN In do week van 7 tot en met 14 Februari zijn te Haarlem voorgeko men 8 gevallen van roodvonk en 2 ge-, allen an diphtheritis. Te Beverwijk 2 gevallen van rood vonk. Te Heemstede 1 geval van diphthe ritis. To Schoten 1 geval van typhus en febris typlioidea. VERKIEZING KAMER VAN KOOP HANDEL. B. en W. maken bekend dat op Vrij dag 15 Maart een verkiezing (tus- scheutijds) zal plaats hebben van één lid van de Kamer vau Koophan del en Fabrieken in dxizc gemeente, waartoe door kiesgerechtigden voor die Kamer stembriefjes kunnen wor den ingeleverd tien Raodhufcoe. van de3 voonniddugs 9 tot des namiddags 1 uu\ BROOD EN KOFFIE. Aan do hedenmorgen gehouden brood- eu koffieuitdceling namen 384 kinderen eu 58 volwassenen doek Vermist Mej. A. M. v. A. vermiste van een schoorsteenmantel in de achterkamer van haar woning (in de Oranjeboom straat) een poi temonnaio met f 2.90. Hoo^«r beroep. Door J. van de K. te Bennebixek is hooger beroep aangeteekend tegen 't vonnis der Arr.-Rechtbank alhier, waarbij hij ter zake vaïi wederspan? nigheid is veroordeeld tot li dagen gevangenisstraf. Het O. M. is mede in hooger beroep gegaan, zoomede tegen K. J. van de K. ca J. A. \au de K., die bij datzelf de vonnis zijn veroordeeld reap. tot één jaar en 9 maanden gevangenis straf ter zake van wcderspannjgheld en poging tot zware mishandeling. Motie Troelstra De afd. Haarlem van do Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel te- sloot tot het zenden van een sympa thiebetuiging aan do Tweede Kamer der Stoten-Genernal, aan de door Mr. Troelstra inged.ende motie, in take de oogenblikkeiijke pensionnee- ring van ouden van dage'n. Steun Electriciens. Door het Haart. Arbeiders-Secre tariaat zijn aan de bij dit lichaam aangesloten vereonigingen stounlijs- ten uitgereikt ten bate dor slakende electric ie us. NIEUWE ZAAK. In do Buuvjvoetestrual opondo he- deumorgan de maatschappij ,.Ccros" te Schoten eeu filiaal van tiaar brood fabriek. Ter kennismaking werd aan ïodor die een brood kocht, een dito cadeau gegeven, en dat trok... do winkelbel hoeft vandaag geen oogoinblik stil ge staan. Geen wonder, in de duro tijden brood voor ,,'n prikk.e" en dan nog een op don koop toel Tegen negenen vaiuno'rgeii, was de toeloop zoo groot, dat er eeaiig© agenten moesten aanrukken om de orde to bewaren. 't Is to doen dunkt ons. De frissche, keu rig -1 i c h tgesch ilde'rde winkel mot die eenvoudige, pmctischo «Recti-ïscfce licht-instollat.e, maakt een prcttigen indruk. Wij wenschen de ..Cores" ook hier een ruim deb.«t toe! Vraaggesprek van den dag. MET ADJUDANT J. F. BRUYNS, VAN 'T „LEGER". Wanneer denkt u vroegen we vanmorgen aan den adjudaiït van 't Haarlemsche Leger des Heils dat de nieuwe stichting van 't Leger hier, de Metropool, gereed zal zijn? Over drie maanden zat 't wel zoo ver wezen! Ze zijn nu al bezig met de inrichting, want toevallig is juist vanmorgen de desinfectieoven aange komen. Desin fee tieo vein? Ja, er wordt in zoo'n metropool (zooals zo nu in Amsterdam, Rotter dam en Den Haag al bestaan) niet alleen gezorgd voor goedkoop voedsel en goedkoop logies, maar ook voor de re.uiging van 't lichaam door warme baden, en van de kleeren in den dee- infectieoven. Dan is er (ook hier wordt dat zoo) een inrichting voor werkverschaffing aan verbonden. Zijn hier nu geregeld veel zwer vers? die onderdak behoeven? Ja, ik krijg hier heel wat aanvra gen van monschen die geen cent heb ben, om onderdak. Nu, en dan be zorgen we t hun, in een van de sluapsteden zooals er bv. in de De Witstraat heel wat zijln. Hoeveel moet daar nu betaald wo'rden? Een kwartje voor logies, moestal. En het bezoek is er groot, terwijl de toestond er natuurlijk allesbehalve netjes en goed is.. Hoeveel moet nu in de bestaan de metropole'n van het Leger des Heils voor logies an eten betaald wo'r den? Een dubbeltje betalen ze er voor logies, en vijl cent voor „een maaltje gestoofd," eeu portie goed, warm eten. Hebben ze geein geld, dan wor den ze ook wel opgenomen in de toe vlucht, maar dan moeten ze er voor werken om hun logies en etön to ver dienen. Ja, u begrijpt dat het geen toevluchtsoord voor luiaards mag zijn. Ze moeten willen werken! Heeft de stichting deir door u genoemde metropolen n.u al een merkbare verbetering in den bestaan- den toestand teweeggebracht? Ja, dat zeker. Is er ecu metro pool van het Leger ergens, dan be hoeft in dito stad niemand meer dak loos te zijn, en het slapen aan de sin gels, in kisten en op schuiten (dat hier ook heusch wel gebeurt) is iets, dat als de goede wil er ben minste bij do betrokkenen zelf is achter wege kan blijven. Daarom zijn die metropolen van veel nut, en er wordt veel goeds mee bereikt. Onder wiens toezicht komt de Haarlemsche metropool le staan? Het Hoofdkwartier zal er aparten chef voor aansielton. Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen zijn C. Schippers, Leidschestraat 86, een bril in étui C. P. Kors, Amsterdamsche Vaart 41, een bril. A. Smulders. Zijlwcg 70. oen ge deelte van oen horlogeketting. G. Arends, Kleverlaaji 59, oen kin- derportemumiaie met inhoud. M. de Hilster, Oranjeboomstraat 80, een zakje met inhoud. J. C. v. d. Bilt, O.-I. Kade No. 52, een hond. N. Visser, Iiarmenjausweg No. 87, eeu boek. 11. Ploeger, Gemoraal Joubertstraat 45, een gummibal. G. Dainsteeh, Zijlstraat no. 61, hoeroiihaiidschoen. J. Schreuder, Papentoren vest 16 bo ven, een dameshorloge. J. de Vries. Zuid-Brouwersstraat 45, eon hond. B. Voetberg, Wou wermanst raat 40, een damesportcmonnaie met inhoud. C. v. d. Diil, Schoterstraat 31, een pakje met inhoud. J F. van Doorn, Holsteijnstraat 2, een schaarkettiiig. J. v. d. Mark, Jan Steenstraat 1, een gummiband van een kinderwa gen. Staf Brandweer. B. en W. hebben tot lud van den stof der Haarlemsche Brandweer be noemd den heer W. Engelgoer, alhier. Benoemd. Naar wij vernemen is de heer P. D. Kunst, opzictiler-teekenaar aan de Centrale Werkplaats der II. IJ. S. M. benoemd tot leeraar aan de cursus sen voor opleiding tot machinist. De ze cursussen gaan uit van de Coöpe ratieve Vcreeniging „Voor Allen", der 1L IJ. S. M. Biljart wedstr ij d. In het café van den heer Douwes, aan den Harxnen Janeweg, had een biljartwedstrijd ptoats tusschen de heeron De Vries en Metz, bekende bil jarters uit Haarlem. De strijd ging om 500 caraniboles. De uitslag was, dat de heer De Vries won met 12 punten voor. J u b i 1 Heden herdacht "de heer H. Heems kerk, rangeerder aan het station der II. IJ. S. M., den dag waarop hij vóór 25 jaar bij de maatschappij in dienst trad. Veel blijken van belang stelling ondervond de jubilaris zoo- wel van superieuren als van collega's. Fraaie cadeaus werden hem aange boden, terwijl hij van de Maatschap pij een enveloppe met inhoud-en di ploma ontving. ZANG EN VRIENDSCHAP. Morgen zal de Koninklijke liederta fel op iiaar concert samenwerken rnet het Residentie-orkest, een zeer zelden voorkomend feit, zoodat wij er dan ook afzonderlijk melding van maken. Uitgevoerd zal namelijk worden o. m. de Rhapsodie van Brahms voor mannenkoor, orkest en alt-solo. AAN EEN GEVAAR ONTSNAPT. Toen wij hedenmorgen in de Rechts zaal kwamen, ontdekten wij, dat het groote schilderij voorstellende H. M. de Koningin boven de deur ach ter den presidentszetel, was verdwe nen. Wat was het geval Dinsdag jl. omstreeks 11 uur, even vóór de civiele zitting een aanvang nam, is het stuk plotseling naar be neden gestort, in zijn val de centrale verwarming ernstig beschadigend. Was hot een oogenblik later gebeurd, er had voor de rechters groot gevaar orn te worden getroffen, bestaan. Het is nu gelukkig goed afgeloopen. Uit de Rechtszaal Meineedzaak. Hedenmorgen deed de Rechtbank uitspraak in de meineedzaak tegen het echtpaar Angelus Cornelissens—Man- naert, uit de Haarlemmerreer. Cornelissens werd veroordeeld tot één jaar eevungenisstrafzijn vrouw tot oen half jaar. De eisch was voor den eerste an derhalf jaar, voor de laatste één jaar. De Rechtbank grondde het vonnis op de getuigenissen van Van der Giesscn en Wilderom, twee getuigen A charge, en concludeerde, dat de door Mr. Andreae voorgevoerde ge tuigen a décharge de eerste getuigen verklaringen niet hadden ontzenuwd. Cornelissens hoorde, uiterlijk onbe wogen. de veroordeeling aan. Vrouw Cornelissens. die het vonnis tegen haar man op de publieke tribune had aangehoord, luisterde onder veel tra nen en snikken haar eigen veroordee ling mm. De man werd. na de uitspraak, naar het Huis van Bewaring, waar hij sedert 20 November heeft ver loofd. teruggebracht. De vrouw ver liet ti ui lende liet gebouw. HELTN'G EN VERBERGING. De Rechtbank sprak den vv el gestel- den tuinder uit Beverwijk vrij van de hem ten laste gelegde heling van een partij bloembollen, doch veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van vier maanden, wegens verberging van een andere partij gestolen bloembollen. De eisch was twee jaren gevange nisstraf. Dit is de eerste maal, dat een Ne- derlnndscho Rechtbank art 189 twee de lid (verberging van gestolen goe deren- toepast Aan Van Duynen, den eigenaar dei- verborgen bloembollen, werd de ei- violo eisch ((190 schadevergoeding) ontzegd, op grond, dat de bloembollen niet in waarde verminderd waren door do vorberging, doch door den diefstal. UITSPRAKEN. W. van L., en A. J.. werklieden te Haarlem, diefstal, vrijgesproken. N'. W., arbeider te Beverwijk, eenv. beleed., ambt., 5 boete of 5 dagen hechtenis. K. van der H., fabrieksarbeider te Krommenlo, mish., 6 weken gevange nisstraf. C. B., bloemistteerling te Amster dam, diefstal, 3 maanden plaatsing in een tuchtschool. J. V.. visscher te Oostzaan, verduis tering, 12 boete of 12 dagen hechte- E. V., arbeider te IJmuiden, diefstal i 4 maanden gevangenisstraf. K. G., A. Z., A. V., vischvenlers te IJmuiden-Velaen, heling, de le en 2e ieder 2 maanden, de 3e een maand gevangenisstraf. A. van der W., werkman te IJmui den, heling, 3 maanden gevangenis straf. L. R., handelaar te Zaandam, over treding Boterwet, 2 dagen gevange nisstraf. M. H. van N huisvr. van P. L. R., bierhuishoudster te Haarlem, appèl overt r. Drankwet, 10 boete of 5 dagen hecht. J V.. arbeider te Landsmeer, dief stal, 5 maanden gevangenisstr. B. G. van der V., hotelhouder te Haarlem, eenv. beleed., {3 boete of 3 dagen hechtenis. VRUZ. DEAL KIESVEREENIGING. Woensdagavond besloot de afdee- ling Haarlem van den Vrij7. Dem. Bond met algemeen© stommen de motie-Tr celstra betreffende Staats- pensionneering, te ondersteunen en dit ter kennis te brengen van de Vrijz. Dem. Kamerleden eu het hoofdbe stuur. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden uitgebracht, de heeren Ls. van der Have en II. A. van Veen herkozen als bestuursle den, waarna ter vervanging van den heer P. Crama, die zich niet herkies baar stelde werd gekozen de heer J. Over. BITJARTSéANCE. De nog jonge, maar ijverige biljart club van leden der Sociëteit Vereeni- ging had voor Woensdagavond den heer H. F. Smith, professen r de bil- lard te Amsterdam, uitgenondigd, een leance te komen geven. In de kolfbaan was het beste biljart van de Sociëteit neergezet, en daar om heen een reeks van zitplaatsen voor de toeschouwers. Prof. Smith, blond, mager man, met lino vel en punt baard, begon met een merkwaardige partij'biljart Hij 7-ou nameli jk aan een amateur op de 300 punten 100 voorgeven met de-ze voorwaarde nog er bij. dat voor den amateur alle punten zouden tellen, die deze maak te, terwijl voor hem (Smith) zelf al leen zouden tellen de series van 100 en meer punten, die hij maken zou. Een goed speler uit de Sociëteit, de heer F. A. L. Lang, had welwillend de ondankbare taak op zich genomen, den professeur partiï te geven. De heer Lang stootte uit en miste, maar ook zijn tegenstander kwam niet da delijk op dreef hij maakte in de eerste vier stooten 5, 6, 1 en 1 hierop maakte de heer Lang tweemaal een serie van 20 en had daarmee te zamen al 45 bereikt, toen de lieer Smith nog beginnen moest, daar immers voor dezen series beneden 100 niet mee telden. Overigens maakte hij weinig, in veertien stooten maar Cl en eerst bij den vijftienden stoot kwam hij tot een eenigszins belangrijke serie, die evenwel op 34 afgebroken werd, daar hij een moeilijken massé-stool miste. Op dat oogeiiblik had de heer Lang, keurig spelend, er reeds 81 bijeen. Een serie vod 30 kwam tot een on tijdig einde, omdat de lieer Sniith ra kelings een doorstoot miste en een van 45 eindigde met het nnlxjgrijpelijk missen van een gemakkelijken bal. zoodat de heer Lang na den 30sten stoot 122 caramboles bij elkaar had, toen de professeur zijn eerste serie van 100 of meer nog toenen moest. Maar bi' den 31sten stoot kwam hij los. wist de drie ballen in de goede positie bij elkander te krijgen en be gon daarop, snel spelend, met vaste hand een serie, waarbij telkens de beide andere ballen langs den langen band verder werden gedreven. Aan bet einde van dien band gekomen, vervolgde hij langs den korten op de zelfde wijs: daarop raakten de ballon uit elkaar, eeu moeilijke bandstoot slaagde, daarna volgden nog een Nier- tal caramboles midden op het biljart en de serie eindigde, onder applaus van de toeschouwers, op 132, nadat de speler een gemakkelijken sloot mist bad. Daarop kwam weer een periode van een slechte moyenne. Van den 32sten tot den 42stou sloot waren de cijfers van den lieer Smith 2 U, 0, 10, 2, 4, 2, 4, 2, 4, 3hoewel hij in dezen tijd niet mooi speelde, had hij ook wel met tegenspoed te kampen. Me nige hal miste rakelings en liet eigen aardige seriespel, dat meebrengt ei ken stoot zóó in t,e richten, dat bij den volgende-n de drie ballen weer bij elkaar komen, veroorzaakt dat, wan neer de speler mist. zijn partner vaak een gemakkelijken bul na krijgt. Daarmee zij evenwel aan het spel van den heer Lang niets te kort gedaan, want al had hij vaak een gemakkelijk begin, in het vervolg van zijp series gaf hij veel moois te zien zware trekballen rnassé's, stooten op ver uiteenliggeude ballen en zoo meer. Op do twee series van 20 waren er van 11, 12, 14 en 17 gevolgd. De 43ste stoot bracht er 37, de 46ste 22 en de 49ste 29 voor den heer Smith. Reeds was de heer Lang na den Sisten stoot, tot 191 gekomen en dus bijna aan het einde, toen opeens zijn tegenstander een groote serie begon, op gelijke wijs als de eerste, die op 114 eindigde. In den 52sten stoot maakte de heer Lang 8, de ballen lagen daarop om te ma ken vlak naast elkaar, maar sport- manlike wilde hii de gemakkelijke kans voor den laatsten bal niet ge bruiken, speelde een lossen bal over 4 banden en miste. De heer Smith maakte nog 4 en daarop eindigde de heer Lang, aangespoord door het ge roep van de toeschouwers..maak uit", de beslissende carambole. Hij had gewonnen, maar de heer Smith maakte in denzelfden tijd, waarin de lieer Lang het tot 200 bracht, 601 caramboles, dus driemaal zooveel- Beide spelers werden zeer toege juicht. de heer Lang kreeg als bewijs van erkentelijkheid een krans van het bestuur der biljartclub. De heer Smith gaf daarop een reeks an moeitoke en vermakelijke kunst- stooten te zien, waaruit zijn meester schap in het spel duidelijk bleek en die zeer werd toegejuicht Het was een aardige propaganda- avond voor het biljartspel. De voor zitter, de heer H. A. M. van Veen, deelde mee, dat de stedenwedstrijd. namelijk tusschen drie sterke spelers van Amsterdam en drie van Haar lem, geen voortgang hebben zul, maar beloofde, dat het bestuur pogingen zal doen, om een grooter biljart!eest tol stand te brengen, dat groote kans van slagen heeft Niet plezierig. Gisterenmiddag am half één had de zoon van eeu bier huishoud ster aan de Turfmarkt de onvoorzichtighe.d een glas lekbier pardoes naar buiten 1e gooien. Een voorbijganger kreeg de volle laag over jas en pantalon, en moest zich Lu het café begeven om zich te reinigen. Dat de persoo'n in quaesitie het niet Vr ooi ijk opnam laat zich denken. ALG. NEDERL. WERKLIEDEN VERBOND. Aan liet jaarverslag der afdoeling Haarlem van dezen bond ontleenem we, dat liet ledental met 3 vermeer derde. Herinnerd wordt aan de herden king van liet 25-jarig bestaan, dat met een waardig feest gevierd werd. Dit jaar werd gewerkt aan t pe- tdUo'rmemen* voor algemeen kies recht, punten ingeleid voor de alge- meene vergadering nl. be'reftónde staatspeusionneering, vacant lekaaï- ten en losse arbeiders in gemeente dienst- De. acte in t vorig jaar opgezet te gen enkele fabrieken h dr ter stede, waar de wet op de Arbeidsovereen- komst werd overtreden, kwam tot eon einde, eeinïg r rultaat werd be ne, kt doch sterk bieek weer de slech te inrichting van de Kamers van Ar beid, beide betrokken Kamers moes ten ons antwoorden dat zij geen macht hadden om in te grijper.: reden waarom wij dan ook weigerden me de te werken aan de oprichting van een Kamer van Arbeid voor de bouw bedrijven; dat wij hier de meening van de overgroot© meerderheid der arbeiders, van welke richting ook, deelden, bleek wel uit het luttel aan tal stemmeh bij de verkiezing uitge bracht De pogingen om te IJmuiden eene afdeeling op te richten zijn nog niet tot een goed einde gekomen. De rekening sloot met eea batig saldo van f 1252.25. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. SCHOTEN. In do Paul K'rugerkade en <i« Schalkburge'rkade is nog zooveel ijs aanwezig dat de kleine scheepvaart zich er door liet stukslaan der ijs schotsen een weg moet maken. HAARLEMMERMEER. Goöp. Suikerfabriek. Naar ons gemeld wordt is het getal aandeelen, waarvoor reeds toezeg- ng is gedaan, gestegen tot ruim 1500, elk van f 500. Ook de uoodige H.A. suikerbieten, die onder de aandeelen begrepen moe ten zijn, zijn aanwezig. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Een kleutertje van zes jaar, stoxnd gistermiddag traantjes te schretei 't Park. llij wou padvinder worden, zei hij en was daarom met een troep je moegeloopen, was het pad echter kwijtgeraakt en riep om moeder. Een goedhartige dame ontfermde zich over hem en bracht hem op t goede pad. Bij de Kleveriaan wist hij het wel te vinden naar t Kleverpurk. De bouwterreinen in "t Bloemen- d.itüsclke Park zijn thaius uitverkocht. Het laatste stukje bij de Sasenburgcr- laan heeft een eigenaar gevonden. Binnenland EERSTE KAMER. Men seint ons: De heer Valn Nieaop ontwikkelde be zwaren tegen de 'regeling der begroo tingen en rekeningen van Staalbe drijven. De hoer Ivoikmaïi, minister van fi nanciën, trachtte deze bezwaren te weerleggen. Na repliek werd het wetsontwerp zonder stemming aangenomen, even eens het wetsontwerp op de heffing van opcenten op vermogens- cn be d'rijfsbelastingen eu do begroot mg voor financiën. DE BRAND AAN DE IJKADE. Men meldt ons uit Amsterdam: De brandweer is nog steeds ijve'r'g bezig met het nathouden van den verbranden ruïne. Telkens flikkeren de vlammen van uil verschillende plaatsen van den puinhoop hardnek kig op. Over de geheede oppervlakte van het "verbrande terrein smeult en rookt het puin nog steeds. Naar men ons mededeelde zal va'n de hulp der brandweer nog eenige dagen gevergd orden, alvorens zij voor gced van deze ruïne vertrekken kan. EEN ENQUèTE-COMMJSSIE TE AMSTERDAM. De Tel. wist, zooals men weef, te melden, dat in een der jongste geliei- 111e Raadszittingen een commissie was benoemd, bestaande uit de beo- ren rnr. S. de Vries Cz., mr. J. II. Worst e© C. L. M. Lambrechtsen van Ritthem, ten einde eeu eu ander om trent een der gemeentediensten te onderzoeken. De Tel. meldt thans nader, dat het onderzoek der commissie bedoelt na gaan, waaraan liet abnormaal hooge watergebruik bij de duinwa terleiding vau 1910 is te wijten. R. K. TUINBOUW-ONGEVAI.LEN- YERZEKERING. In Noord-HoMand worden p gingen aangewend om te komen tot een R.- K. Tuinbouw-ongevaMenverzekering. (Tel.) ZAKKENROLLER AAN HET WERK. Op de veemarkt te Rotterdam weid den veekoopman Doliard, uit Strijer een portefeuille, inhoudende f 635 aan bankpapier, ontrold. VERDRONKEN. Te Dirkshorn (N.-H.) is het 4-jarig zoontje van deïi heer S. Rus te .v a- te r geraakt en verdronken. Gemengd Nieuws SNEEUWSTORM Rij een sneeuwstorm in Omsk zijn veel menschen omg©k"men. Reeds werden 63 lijken gevonden. GEVALLEN. Do. Belgische minister van Staat Beernaert gleed gisteren van de tree plank van zijn rijtuig en terwondde zich ernstig aan het hoofd. Telegrammen Dr. SUN VAT SEN. PARIJS, 14 Februari. (Reuter). De Gaulois bevat, een telegram uit Sjang hal, meldende dat dr. Sun Yat Sen zijn ontslag nam als president der Republiek. DE GROOTHERTOG VAN LUXEM BURG- PARIJS. 14 Februari .Reuter). Ex celsior voir neemt uil Luxemburg, dal de toestand van de Groothertog wan. pig Is, dn het einde ieder oogen blik kan worden verwacht. (Hbld.)

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1