77;:;;;;;;;; iflL fKIKro NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. S790 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 16 FEBRUARI 1912 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Vnnr Haarlem PER °R'E MAANDEN: f 9n Van 1—5 re8eIs 50 Cls-J iedere re8eI meer 10 Cts- BuIten het Arrondissement L, do dorpen' in' dén 'om.ro'k wak, een ABen, gebigd is (Wm 'dei ïan PM Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37M óARedactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. n de omstrckcn eg franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau 07^ ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER I'"STAAT UIT ACI1T BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 17 FEBRUARI. Schouwburg: Bal-masqué, 9 uur. Brongebouw: Uitvoering der Ver. „Vooruitgang", 8 uur. KI. Vereeniging: Bioscoop voorstel lingen. Gest. Meeronberg, Santpoort: Le ting door Dr. Muskens, van Amster dam, 9 uur. Stadsnieuws ONTSLAG KOORNSTRA. Men schrijft ons: Do atd Haarlem van den Bond v. Chr. Social.sten heeft in hare veiga- C -i ing van 7 Febr., op welke vergade ring de hoor Koornstra mot aanwe zig kon zijn, o.a. tor sprake gebracht het onrecht, haren gewaardeordeu voorzitter Koornstra aangedaan. Thans, nu ook door t bestuur van de Haarlemsche aid. van den N. M. B. aan K. ontslag is aangezegd, blijkt opnieuw, welk een moeite het kost, een schijn van gerechtigheid aan dit ontslag te geven. Immers, blijkbaar zelf t ongemotiveerde van dit ont slag inziende, weigerde het bestuur als oorzaak aan te geven „het zijn van Christen-Socialist", maar wist niet anders te doen, dan uit het ro- glement een reden tot ontslag to dis- tilleoren, door vool* te wenden, dat de zaken in 't Mil. Tehuis niet zouden inarcheeren, ingeval K. elders een spreekbeurt vervulde, hoewel 't be duur dooi' jarenlange ondervinding zeer goed wist, hoe goed zijn hu'isge- noOten bij zijné afwezigheid de lei ding over wetón te nemen. In ver band met bovenstaande bespreking werd ten slotte met al gemeen e stom men een motie aangenomen, luiden de: ,,Do afd. Haarlem v. d. Bond van Chr. Soc., kennis genomen hebbende van-liet volstrekt ongemotiveerde ont slag nan M. Koornstra als Prop. van den Ned Mil. Bond. en Vader in liet Mil. Tehuis te Haarlem, na 28-jarigen trouwen d enst, op 60 jarigda leeftijd, zonder ec-nig peasioen, alleen omdat K. de Chr. Soc. beginselen wus toe gedaan, en als uiah van karakter met na kon laten daarvan te getuigen, spreekt hare diepe verontwaardiging uit over dezen minne daad, te meer daar dit gedaan is door een Boud, welke den Christen-naam in hare ba nier durft te voeren, waardoor dus ook deze naam gesmaad wordt, en gaat over tot de orde van den dag." 7ENTEN ZONDER VERGUNNING. De pol tic werd Donderdag waarschuwd dat op het Stationsplein een paar personen zich bevonden, die men er van verdacht kwartjesvinders uit Amsterdam te zijn. Natuurlijk stapte de politie er dadelijk op af en toen bleek, dat de porsonen-in- qua-estie de kooplui C. A. v. W. en F. B. v. L. uit Rotterdam waren. Zc bo den fleschjes glaspohtoér te koop aan, en deelden mede dat dit zoo'n good middel was ter voorkoming van 't bevriezen der glasruiten. Kwartjes- vinderij bleek hier niet aanwezig, maar do twee Rotterdammers werden wèl geverbal', seerd, wegens liet ven ten met koopwaar zonder daartoe vergunning van B. en W. to hebben bekomen. Minder handig! Donderdagmorgen velden plantsoen werkers bij de brug aan de Maarten v. ITeenislterkstraat een boom. Daar na gingen zo naa'r huis en lieten dien boom liggen, ofschoon het rij verkeer er door gestremd werd. Velen, die dien weg wildon nemen na 12 1/4 uu'r, moesten ontrijden. De planlsocnopziohter Baard se deel de desgevraagd aan de politic mede, dat er maar éen mallejan" bes;hik- baur was om boomen te vervoeren, dat dit voertuig juist een anderen boom transporteerde zoodal de eerste voörloopig had moeten wachten! Men zou zoo zeggen, diat or in deze omstandigheden wel met hot vel len van den boom gewacht had kun nen worden, tot de maliehui beschik baar was en het verkeer geen hinder moer ondervond van bedoelden boom. Instantanées. Vraaggesprek van den dag. MET DEN HEER J. W. SEVEN- HUYSEN. Den heer Sevenhuysen, voorzitlc-. der Haarlemsche Esperunto-elub. heb- bon we gevraagd naar de propagan da, die men ter gelegenheid van de voorgenomen tentoonstelling in 1913 voor Esperanto zou trachten te ma ken. De zaak is nog in een stadium van eerste voorbereiding. Of er wat bijzonders op de tentoonstelling zal worden gedaan, is nog niet zeker. Maar we vaan onze gids weer uit geven. en die is bij de eerste uitgave een prachtige propaganda voor het Esperanto en ook voor Haarlem ge worden. In hoeveel exemplaren is de gids indertijd uitgegeven 7 In een duizend. We hebben er dadelijk 500 stuks van naar 't buiten land gezonden, en dat is heel succes vol gebleken. Maar trekken ze er dan zoo de aandacht U begrijpt, we hebben daar over al onze menschen, en die zoogden er voor, dat een in onze gids opgeno men artikel verspreiding kreeg in de daar bestaande dagbladen. En zoo hebben wii over de gansche wereld daar menschen mee bereikt, en het succes is gebleken door de talrijke in gekomen aanvragen, bestellingen en informaties over Haarlemsche artike len, over Haarlemsche toestanden. Vi e hebben nog even den heer Ila- bcrmehl, eveneens bekend warra- voorstuuder van en ijveraar voor Esperauto gesproken. En ook hij sprak met enthousiasme over 't succes van do gids. To hopen is het, dat het comité voor .Plan 1913 zich in verbin ding zul stellen- met de best uurderen der Haarlemsche Esperantisten, om door samenwerking wellicht nu nog meer te kunnen bereiken in het belang van Haarlem, dan de actieve Espe ranto-! ereeniging reeds eerder met haar gids heeft gedaan. BLOEMENDAALSCHE MUZIEK- VEREENIGING „CRESCENDO". Donderdagavond woonden we in hotel „Zomerzorg" een uitvoering on der leiding van den heer Chr. W. Okel bij. Van een vereeniging. die slechts 16 leden telt, kunnen we redelijkerwijs niet veel verlangen, doch het uitge voerde was het aandachtige gehoor ten volle waard. „Crescendo" heeft leden, die zich een wandeling getroos ten van een uur heen en een uur te rug, men moet dus hun energie wonderen. Kunnen onae Haarlemsche dilettanten daar niet eens een voor beeld aan nemen 7 Maar ter zake Het harmonie-orkestje stemt goed, de steunpilaren zijn de 1ste clarinet, lste piston tenorhoorn en de bassist. Doch ook de leiding blijkt, wat trou wens te verwachten is (de beer Okel is een geroutineerd musicus) in goede handen te zijn. De uitgevoerde marsclien b.v. getui gen van een streven naar correcte maat en de nuanceering wordt goed verzorgd. Zooals evenwel haast bij ieder korps het geval is, zijn de midden stemmen voor verbetering vatbaar zij moeten vooral aan de voorteeke- ning denken. De ten n-ohoore gebrachte nummers waren wijselijk door den heer Okel met boven de krachten van do uit voerenden gekozen. Wat dus net aandeel in do uitvoe ring van het muziekgezelschap be treft, kan Crescendo tevreden zijn raden den executanten ernstig l, zoo voort te gaan en hun direc teur door trouwe opkomst ter repeti tie te beloonen. Een aangename afwisseling bracht do hoer Okel in het programma, door een paar mooie viool-solo's, namelijk „Meditation" uit de opera „Thais" en de Romanze van Svondscn, voor te dragen. Zijn zuiver muzikaal viool spel doch niet minder de mooie bege leiding van mejuffrouw Annie Pusch, werd door het talrijk publiek hartelijk gewaardeerd. Do heer Vrugt was mede in uitste kende. conditie en blijikt terecht een goede vriend van do muziekgezel schappen te zijn. Zijn voordrachten, ook op politiek terrein, sloegen da nig in. J. S i p k e s. Met leedwezen vernielden wij liet overlijden van den hoor Joost Sipkes, lid der bekende firma Com. Sipkes alhier, in den ouderdom van 44 jaar. Donderdagmiddag overleed hij aan longontsteking, na eon ziekbed van slechts tien dagen. In samenwerking met zijn broeder Korsten als deelgenoot in) heeft wijlen de hoer Sinkes zijn zaken tot grooten bloei gebracht en den naam van zijn firma steeds hoog gehouden. Hoewel die zaak veel van zijn tijd en toewij ding vorderde, vond hij nog gelegen heid tot het vervullen van verschillen de functies in het openbare leven: hij was zetter van de grond-, personeele- en bedrijfsbelasting, lid van de Com missie vau toezicht op het lager on derwijs, diaken in de Vereenigdo Doopsgezinde Gemeente eu bestuurs lid van de Broederlijke Liefdebeurs. Eenvoudig en bescheiden als hij was, genoot hij de sympathie van wie hem kenden als een ijverig werker, vertrouwbaar en degelijk man. Groot is het verlies, dat vooral zijn gezin door zijn heengaan op zoo jeugdigen leeftijd moet lijden. IIAARLEMSCH MUZIEK KORPS Haarlemsch Muziekkorps werkte Woensdagavond mede aan het con cert van de R.-K. zangvereeniging „Arti et Religioni" te Amsterdam, die de Jaargetijden van Haydn uitvoerde. Dan. de Lange schrijft in 't „Nieuws van don Dag" o. a. „Het Haarlemsch Stedelijk Orkest had met zorg de uitvoering van het orkestrale gedeelte voorbereid, en bracht liet op zeer nauwgezette wijze met veel eenheid ten gehoore." „De Tijd" oordeelt o. a. „De begeleiding berustte bij het Haarlemsch Stedelijk ürcliest. dat voor lluydnsche muziek ten volle be rekend is.' Op den 9de matinée door het Haar lemsch Muziekkorps a.s. Zondag wordt onder meer uitgevoerd de 4dé Symphonic van Mendelssohn, 'n Fau- tuisie uit Le 'l'osca van Puccini, Viool- Concert van Max Bruch, en het An dunte uit het Clarinet-Kwintet van Mozart. Jubilé. Donderdag vierde de heer II. Heemskerk, rangeerder hij de II. IJ. M den dag, dat hij vóór 25 jaar dienst van bovengenoemde maat schappij trod. Des morgens te 10 uur weid do jubilaris te zijnen huize ge complimenteerd. door den neer Nieu- meijer, adjunct-inspecteur der H. IJ. S. M., die hem de gebruikelijke oor konde en enveloppe overhandigde, on der zeer waardeerende woorden daarna werd door den stationschef in bijzijn van rerschillende ambtenaren en beambten een cadeau overhandigd van het personeel, bestaande uit een koperen gaslamp, 2 etsen in lijst en eon album bevattende de namen van het personeel, en een kistje sigaren. Door den stationschef weiden bij het overhandigen waardeerende woor den gesproken Bovendien ontving do jubilaris ver scliillende geschenken van vrienden en kennissen, vele kaartjes en eenige bloemstukken. Deze dag is voor hem dus niet on opgemerkt voorbijgegaan. HET BAL-MASQUé IN HET BRONGEBOUW. De nieuwe pachter van ons Bron gebouw ontziet kosten nocJi moeite, om het zijn uhonné's aangenaam en gezellig te maken en het is wel te ho pen, dat dit nu eens wordt gewaar deerd en dat velen zich genoopt zul len gevoelen weder lid te worden van het Brongebouw. Wij hebben reeds vroeger gezegd, hoe de groote zaal een algehoele ver- frissclupg had ondergaan, hoe de verlichting een geheel andere is ge worden, eu we kunnen thans mede- deelon, dat de Bronzaal er gister avond recht féérique uitzag bij gele genheid van liet Bal-masqué, dat de directie haar aboiuié's aanbood. Fraaie tapijten hingen over de ba lustrades, sier- en andere planten wa ren overal aangebracht, een uitste koud orkest was geëngageerd om den dans te accompagneeren, in één woord, wat door de directie kon wor den gedaan om dozen avond zoo ge zellig mogelijk te maken, was ge- scJUed. Hoewel het aantal gecostumcerden niet zoo heel groot was, heerschte er groote verscheidenheid en sierlijk heid in de costumes. Daarvan een beschrijving te geven is ons natuur lijk niet mogelijk, genoog zij liet dus te vermelden, dat er zeer veel werk aun de kleed ij was besteed en dat er veel van eigen vinding viel op te merken. liet was dan nu ook geen hol woord, dat de voorzitter van de jury sprak, toen hij zei, dat do bekroning hoogst moeilijk was geweest, en dat de keuzo op eon enkele uitzondering na naar het oordeel van het publiek de juiste was, bleek afdoende uit de uitroepen zeer goed, net zooals we geducht hadden, eerlijk verdiend, en hot applaus, dat na de bekendwor ding van elke bekroning weerklank. Voor het schoonste costuum werd de prijs toegekend aan een paar jon- costuum, stijl Louis XVI, voor het mooiste damescostuum aan de nacht- koningin, voor den koddigsten lioer aan den professor, voor het zonder lingste paar aan een stel echt ver- loopen zigeuners, voor het histori sche paar aan twee jongelui in wit empire costuum, voor de actueelste dame aan een advocate, voor de kod- digste dame aan de oester en voor de wel meest actueele dame aan een kieerechtvrouw. Het bal-masqué cu het daarna ge volgde algemeene bal stond onder lei ding van den heer M. Martin. Er heerschte dus volmaakte orde. Het bal-masqué word door een groot aantal niet-geeostumeerden op de bo- vengnlerijen bijgewoond, waaruit on ze berichtgever het bewijs put, dat het aantal leden toenemende is, een succes, dat de nieuwe exploitant, de heer Van Oort, volkomen verdient. Hij weet het 't publiek in zijn zalen aangenaam te maken. Schadepostj& Gisterenavond, te ongeveer half acht, reed een bakkerskar, gevuld met eenige brood en en beschuit, in het water van den Burgwal. De kar, toebehoorende aan den depóthouder P. W. van Goor, Burgwal 7, werd op het drooge gebracht De kar werd bestuurd door Van Goor, deze gleed uit on moest haar loslaten, waardoor die te water raak te. V. G. heeft eeii paar gulden schade door bet ongeval. iod-en Koffie-uitdee- ling. Aan de hedenmorgen gehouden brood- en koffic-uitdeeling vanwege den Nod. Chr. Geb. Outh. Bond. na men deel 415 kinderen en 45 volwas senen, GRAFISCHE VAKKEN. Donderdagavond hield do ufdeeling Haarlem van de Vereeniging tot be vordering der Gezondheid in de Grafi sche Vakken haar tweede jaarverga dering. Door den secretaris, den heer Fla- meling Jr., werd het jaarverslag uit gebracht. waaruit bleek, dat het le dental dit jaar met 40 is vooruitge gaan, en dat de vereeniging 6 dona teurs telt verder, dat vier maal dit jaar het tijdschrift der vereeniging ,Onze Gezondheid" verscheen. Op een verzoek van de vereeniging zijn op eenige winkels busjes gehan gen, terwiil één firma geregeld haar oude kranten verkoopt ten bate der vereeniging. De feestavond, die in December plaats had, heeft veel me dewerking ondervonden van eenige drukkersfirma's, die gratis drukwerk leverden en de directies van een twee tal couranten voor het plaatsen van advertentiën. De uitvoering bracht het batig saldo op van f 89.75. De bloemendag, op Nieuwjaarsdag, hoeft ook succes gehad, daarvoor mocht de vereeniging voel medewer king ondervinden van een groot aan tal dames en eenige heeren. terwijl de verkoop het bedrag van 666.85 op leverde. Nog bracht de secretaris dank aan de velen, <Lie dit jaar daartoe hebben medegewerkt. Uit liet verslag van den penning meester bleek, dat een batig saldo in kas is Als voorzitter en secretaris werden herkozen de altredenden, de heeren De Zaaijer en Drommel. Namens de commissie tot het nazien der boekeu van den penningmeester ord door den heer Groenondaal ver slag uitgebracht, die mededeelde, dat alles in uitstekende orde was bevon den. Besloten werd, het bestuur met twee immissarissen uil te breiden, daar voor werden gekozen de hoeren Stop- pelsteeai en Dieters. Als leden voor de commissie tot het izien der boeken van den penning meester voor dit jaar werden be noemd de heeren Kausmao, Sun der se en Bodegraven. Als candidaat-redacteur van het tijdschrift „Onze Gezondheid" werd gesteld dc aftredende redacteur, de heer J. Beijexsbergen van Henegou wen. Na nog eenige bespreking werd door den voorzitter do vergadering gesloten. Diefstal? De stalknecht H. A. K. vertuiste uit z'n jas, die hij in dien stal der paar- detram (in de Nicolaas v. d. Laan- straat) had opgehangen, een zilveren remontoir horloge. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. heer W. Cnossen, te Alkmaar op 500, 1500, 3000 Meter op de schaats win ner werd van den zilveren beker en het kamp.oenschap van N.-Hol land, had hij zich in dezen wedstrijd v< amateurs als zoodanig opgegeven. Het Allcniaarsche comité dat hem verschillende vragen daaromtrent stelde, had in zijn mededingen geeln bezwaar. Nu echter heeft de heer Cnossen een schrijven van den Ne derlandse hen Schaatsenrijden sbond ontvangen, waarin het bestuur van den Bond hem het recht tot mededin gen in de amateursafdeeKng betwist op grolnd. dat hij al eerde.- voor g pr zen geieddn beeft, eai besluit schrijven met, gezien de statuten der vereeniging, den zilveren beker voo Alkmaar terug te vorderen, en dit, zoo het niet goedschiks gaat, door de justitie te laten verhalen. Voor den heer Cnossen, die hier fair sportsman bekend staat, een on zaak. (naderhand trad do heer J. 11. geliodcn, gekleed in oen rose ziideo Uit de Omstreken SCHOTEN. Onaangename historie. Onze corr. schrijft: Toen onlangs onze dorpsgenoot, do Na nadere informatie kunnen we hieraan toevoegen, dat de heer Cnoa- se'n zelf wèl erkent, vroeger te heb ben gereden in wedstrijden, waarin geldprijzen waren uitgeloofd. HEEMSTEDE. Leverantie. De levering van zes "rijwielen, ten dienste van de gemeentepolitie alhier is opgedragen aan den heer C. L. J. van Lent alhier. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de 0. L. school is benoemd mej. E. C. G. Dartels alhier. HILLEGOM. Raadsvergadering. Woensdag vergaderde de gemeen teraad. Aan de Fröbelschool en de B. K. bewaarschool werden do gewone jaa'rlijksclie subsidies toegekend. Ton behoeve van 't gasbedrijf werd besloten tot eeln geldleening van f 5000, af te lossen in 2 jaar. Op voorstel van B. en W. werd, ten gevolge van de niet-medewerking van aangelanden, besloten voorals nog niet over te gaan tot de ver bree ding en bestrating valn de Pastours- laani Met 11 tegen 1 stem werd het voor stel van den heer Topper, om den Stationsweg vrij te stellen van de straatgeld ia-lasting, omdat aangelan den indertijd grond voor verbreeding van dien weg hebben afgestaan, ver worpen Op een vraag van den heer Balvers antwoordde de voorzitter bij de rond vraag, dat B. eu W. naar een ander terrein voor de kertnis uitzien. Op de kiezerslijst voor de Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt alliier zijn geplaatst, pp die der pa troons 109 kiezers en op die der werk lieden 435 kiezers. HAARLEMMERL1EDE EN SPAARNWOUDE. Onze burgemeester Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout is bij konink lijk besluit herbenoemd. Genaturaliseerd is H. H. Sunder, werkman, geboren in Pruisen, wo nende alhier. Binnenland EEN LOGGER AANGEVAREN. liet Engel sche s.s. „Teal" heeft in do Noordzee den Scheven! ngschen logger Sch 456, „De Toekomst'van de reediörij-Ddn Duik, aangevaren, zoodat het schip gezonken is. Do 8 opvarenden werden gered. OPLICHTING. De officier van justitie te Amster dam vérzcckt te worden bekend ge maakt met do woon- of verblijfplaats van A. Knipper, commissionair in effecten, laatst wonende te Amster dam. Hij wordt verdacht zich schuldig te liebbon gemaakt aan oplichting van f 10.000. STEENHOUWERSACTIE TE AMSTERDAM. De AmsteixLamsche Steenhouwers- patroons hebben aan de gezeltenvereo- mgang ber.oht, dat ze niet kunnen ingaan op liet verzoek van het uur loon voor steenhouwers van 30 op 35 cent to brengen, en 't dagwerk op 9 uur te stellen, omdat eerst den in vloed vah de werking van de Steen- liouwerswet moet worden afgewacht. PROFESSOR FRITN. De Staatscourant bericht, dat be noemd i6 t"t Algeméén Rijksarchiva ris bij het Algemeen Rijksarchief te 's Gravenhage prof. mr. It. Fru n Th-Azoon hoogleeraar aan de ge meentelijke universiteit te Amster dam. BEDWELMD. Bij een brandje in de Dirk vah Hasseltsteeg te Rotterdam werden twee kinderen door rook bedwelmd. Ze moesten naar het gasthuis ge bracht worden. EF.N MOORDENAAR. Te Oldenburg in Duitschland is een moord gevolgd door d-efstal ge ploegd. De dader is over de Neder- lar.dsche grens gevlucht <*i bij Win schoten gezien. Hij wordt gezocht, GEVLUCHT. Een 18 jarig gevangene werd van Nijmegen naar Maastricht, onder ge lekte vain één veldwachter overge bracht. De gevangene wiet uit den trein to springen en is tot heden nog niet teruggevonden. OVERREDEN. To Alkmaar is een jong kindje dom' een Vrachtwagen overreden. Feu wiel ging over liet hoofdje. In deei'n'swek- kenden toestand is de kleine naar t gasthuis gebracht. BLOEDVERGIFTIGING. To Middelburg is een 58-jarige maril, die ongeveer 14 dagen geleden oen wondje aan zijn pink openkrabde, thans aan bloedvergiftiging overle den. VERDRONKEN. GislermoTire'n is te Berkonwoude de 93-jarige wed. W. van V., te water geraakt en verdronken. LOGEMENT- EN KOFFIEHUIS- BEDRIJF. De Ned. Bond van geëmployeerden i "t logement- en koffiehuisbedrijf telt thans 920 ledcfn. ONGELUK MET EEN GEWEER. Te Brouwenemioud probeerde de 18-jarige zoon van den J. Zomer maand, commissionair, een oud ge- r, waarbij het schot afging en hem cfoode'.ijk aan het hoofd ver- ondde. Hij was onmiddellijk eeu lijk. Rechtszaken EEN MEISJE TE WATER GEMORPEN. De rechtbank te Assen heeft een 26- jor.g arbedde'r uit Beileh, d e een meisje in het Oranjekanaal wierp, veroordeeld lot 2 maanden gevange nisstraf. Het meisje werd uit liet wa ter gored. ONTROUW AMBTENAAR. De adv.-generaö! btj het gorechte- liof te 's-G'ravenhogo eischte 5 jaar gevangenisstraf tegen eeu Haagschen commies <iér posterijen, die zich schul dig maakte aan vervalsclfmg van postwissels. De rechtbank had hem 3 jaar opgelegd. Sport en Wedstrijden VOETBAL. EBN FRIENDLY-GAME HAARLEM II—HERCULES. Haarlem 11, de kampioen der re- rve eerste klasse, spoelt a.s. Zon dagmiddag op liet. Haarlem-terrein een friondly-guuie tegen Hercules I uit Utrecht. Hercules is een sterke twecde-klasser, en het belooft dus eeu aardige strijd te worden. Bij Haar lem speelt de trainer Cameron in Oos- tenbrook's plunts middenvoor. SPARTA—HAARLEM. Haarlem snoeit Zondag te Rottere dam tegen Sparta met één invaller ■oor Veen, en ia de volgende opstel ing J. J. van den Berg (doel Koster ui Wilhelm (achter), De Wolff, Ilea- ley en Bouwmeester -.midden B ik ker. Houtkooper, Oostenbroek, .1 :r k en Alb. Haak (voor).

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1