NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29a Jaargang. No. 88*4 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 15 MAART 5912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN É^élIL ADVERTENTIÊN: PER DRIE MAANUEN: „Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cis. Builen hel Arrondissement Voor de dorpen' in' dén 'omtrek waér 'een Agent geves'tlg'd is ('kom 'der ""'4" Bij Abi5^SdaSo!5l?^Jm,e* Franl^sédooéNédériand 1 f p. Afzonderlijke nummers0.01 l/i j tm\) <4< ar n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot da plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER I' "STAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZAl'ERDAG 16 MAART. Do Kroon: Voordrachtoefening leer lingen J. C. Tuin. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. OM ONS HEEN No. 1508 De Bittere Pil. De Bittere Pil. Honderd-en-veertig gogevens tot het flamenstellen van een origineel feest programma. Uitgegeven door het voorloopig bestuur van de vereeni ging voor het reclamefeest 1913. Ziedaar de titel van oen klein octa vo boekje, met een omslag van donker grijs, .waarop een broede, zwarte rand, als een beeld van rouw. Zoo is het boekje ook bedoeld, want al is de schrijver geestig, of tracht hij geestig te wezen, zijn humor is van een wrange soort. „Als feestterrein worde een groot, liefst vlak terrein gekozen, b.v. de Hooker-heide. Ter begrenzing van het terrein worden de verschillende ten toonstellingsgebouwen, zoomode hö- tels, het museum, politiebureau, brandwacht, enz., opgericht. Op de verschillende spoorlijnon zal het terrein door omnibussen, paar den-, stoom- en electrischo trams aangesloten worden. In de wagens van do R. E. T. M. «uilen de vreemdelingen tot aan den hoofdingang vervoerd worden. Bij het instappen zal een echte Holland- scho jongen aan een vreemdeling, die dames bij zich heeft, zijn hoed of wandelstok ontrukken; zooals te ver wachten is zal de bespottelijke man den jongen naloopen, gelukkig rijdt dan juist de tram weg met de reeds ingestapte verschrikte dames, wat tot de aardigste scènes "anleidine zal geven. Het geval worde 's avonds in de feestcourant met bijzonder veel smaak in geuren en kleuren verteld ,wat zullen die vreemdelingen een schik hebben 1 Onderweg zullen zij door de Neder- landsche jeugd verwelkomd worden met steenworpen, welke tot groote hilariteit van liet publiek de ruiten der tramrijtuigen verbrijzelen, voor zooverre deze nog heel waren. Moch ten de vreemdelingen hiervan schrik ken, zoo zal hun ter geruststelling worden medegedeeld, dat zulks voor de gooiende jongens geen kwaad kan, daar de wet baldadigheid niet be straft en het hier te lande niet als misdaad geldt. Wanneer het weder zulks toelaat zullen open aanhangwagens meerij den, waarin bij voorkeur dames plaats zullen nemen. Daar confetti en serpentines wat duur uitkomen, zal „de hoop des vaderlands" onder weg met zand, modder, kiezelsteenen, of ook een kei. de feestgangers be groeten." Ziehier een gedeelte van liet schema voor een feestprogramma, dat de al leen met do letters C. J. Jr. teekencn- do schrijver zich voorstelt. Het stuk, dat opgevoerd zal worden, heet IIol- landsch Binnenhuisje of het dag©- lijksch leven in Nederland. Daarin Worden opgevoerdhonderd- veertig baldadigheden en straat schenderijen, waaraan Neêrland's jeugd zich in een zeker tijdsverloop heeft schuldig gemaakt en die dooi den schrijver zorgvuldig uit verschil lende couranten bijeen zijn gegaard. Haarlem's Dagblad vindt er nog ken nissen onder, maar do meeste zijn pit Rotterdam, waar onze verzame laar blijkbaar woont. Verheffend is de verzameling niet. Het is heel wat anders, of we af en toe in de courant een klacht over de straatjeugd, of in een boekje een beele rij van die zonden naast elkaar geschaard vinden. En do bittere iro nie van den schrijver maakt de lec tuur niet cezelliger., Hij heeft het nog altijd over do feestviering „Bijzonder veel werk zal worden gemaakt van de voordracht over den „Hollandschen jongen". De „Camera" diene als voorbeeldrekening hou dende met de gewijzigde tijdsomstan digheden, worde het „Obscure" wat meer op den voorgrond gebracht. Als nieuwe utensilièn draagt de Hotland- sche jongen, behalve de door Hilde- brand opgesomde, nog een katapult en steenen. om winkelruiten te ver nielen, een stuk stopverf om sleutel gaten dicht te smeren, een bonk klei om ieder en alles mee te bombardee ren, enz. Evenals vroeger slaat de "Hollandsche jongen zijn bokken hard vochtig. Daartegenover toont hij zijn goede hart, door een paard in plaats van een klontje suiker, een stuk on- gebluschte kalk in den bek te steken, oude, zieke of manke honden met 6teenon te gooieneen paard onder de oogen van den eigenaar woest bij de teugels te grijpen en met het dikke eind van de zweep allervreeselijkst af te ranselen, zoodat hot dier dik op- geloopen striemen op den rug ver toont Met zijn even bewonderens waardige makkers bestookt hij twee paarden in meerdere clubs op een weide met steenen. ondanks de tegen woordigheid van politie, welke ver klaart, daar niets aan te kunnen doen. De hoogste mate van goedaar digheid is bepaald te vinden in het hart van die jongens te Gouda, die een „kat van een oude juffrouw als voetbal gebruikten", het dier van den eenen kant naar den anderen over do straal heen trapten, tot het eindelijk, bloedend verwond, stierf, om het ten slotte in het water van de Nieuwe Haven te werpen." Tot een conclusie komt de schrijver niet, of het moest deze zijn, natuur lijk alweer ironisch bedoeld, dat hij voorstelt aan de Regeering een wet tc vragen, waarbij alle politie-verorde- ningen en alle voorschriften, die do onbeperkte vrijheid in den weg staan, van 1 Januari 1913 af van nul en geener waarde ^verklaard worden. Nu kan men natuurlijk dit boekje gemakkelijk doodzwijgen en een snauw geven aan den lastigen scri bent, die de Ncderlandsch© bandeloos heid aan de kaak komt stellen, juist op het oogenblik, dat wij toebereidse len maken om veel vreemdelingen naar ons land te lokken. Maar het hoofd afwenden en een anderen kant uitkijken, maakt de zaak niet beter, het doet denken aan den man, die oen boosaardig gezwel op zijn hand had en toen hij er een lapje om ge daan had. zich verbeeldde, dat de zweer er niet meer was. Hij had beter gedaan met het gezwel te laten be handelen, als het moest er in te laten snijden. Met de bandeloosheid op straat is het niet anders. Daar moet een einde aan komen en een boekje als dit, hoe onaangenaam het door zijn ironie ook moge treffen, draagt daar weer wat toe bij. Tucht-unies en dergelijke zijn heel goed en wel, maar afdoende beterschap zal er niet komen; vóórdat baldadigheid onmiddellijk ge straft wordt door den alléén recht- sprekenden magistraat. Dat komt ook, maar langzaam, omdat de Twee de Kamer geen tijd heeft en zeurt over theoretische dingen. Of de schrijver plan heeft, zijn boekje te vertalen in het Fransch, Duitsch en Engelsch, weet ik niet. Komt hij daartoe, dan zal het in het buitenland met gemengde gevoelens worden gelezen. De Engelschman zal, wanneer hij leest van een jon gen, die omdat hij een vogeltje niet krijgt, bij iemand een spiegelruit In gooit, zich afvragen„waar heb ik ook meer van spiegelruiten gelezen?" En hij zal zich herinneren, dat vrou wen, die zich beschaafd noemen, in zijn eigen land ministers uitschelden, rumoer maken in vergaderingen, cnde ruiten ingooien bij winke liers, die er niets mee uitstaande hebben, alles omdat ze het kiesrecht nog niet kriigen. De Franschman zal, wanneer hij leest dat in Nederland alles wat pas geverfd is wordt bekrast, in zijn ver ontwaardiging wat worden gestuit door de herinnering aan menig geval van sabotage, door volwassenen ge pleegd in zijn eigen land. Voor den dokter, die in Rotterdam van zijn fiets wordt gesleurd en door een ke rel en een wijf mishandeld, heeft hij een pendant in zijn eigen Apa chen, die nog heel wat erger doen. En de Duitscher De gelukkige be woner van liet land, waar altijd orde en regelmaat en rust en netheid lieer- schen Laat ik daarover vertellen van een persoonlijke ondervinding. In Keulen, irr het groote gebouw Gür- zenich, ging ik een concours bijwo nen. Er was bij 't binnenkomen abso luut geen toezichthet gedrang was zóó woest en wild, dat vrouwen be gonnen te gillen nooit heb ik zoo'n opstopping van menschen bijge woond in de zaal waren besproken plaatsen van dames ingenomen door heeren, protesten baatten niet. Den volgenden dag, bij de prijsuitreiking, schreeuwden de Duitschers als gek ken, omdat zij den eersten prijs niet gekregen hadden Ik herhaalaan die bandeloosheid in Nederland moet een einde komen. Maai' in 't buitenland heeft men zijn boosaardige gezwellen ook I J. C. P. Stadsnieuws J u b i 1 e u m. Onder talrijke blijken van belang stelling herdacht heden de heer J. H. Karstens den dag waarop hij voo'r 25 jaren bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst tiad. Door de kame raden word hom een bloemstuk aan geboden. VEREEN. VOOR VROUWEN KIESRECHT. Op 22 Maart a.s. zalvoo'r de Veree- nig.ng van Vrouwenkiesrecht a'hier in liet middaguur een rede gehouden worden door de waarnemende voor zitster van het hoofdbestuur, mevr. Van Balen—Klaar uit Der. Ilaag. Na dat in het kort de urgentie van Vrou wenkiesrecht in het licht gesteld is, zal het Tariefwetsontwerp behandeld worden. EERSTE 11ULP BIJ ONGELUKKEN. Woensdagavond' had in de zaal van het „Blauwe Kruis'" aan de O. Groen markt de laatste lesavond p'aats van den cursus dezen winter onder lei ding van Dr. Fase© Schaeffér gehou den. Bij monde van den heer A. Maas werd den dokter, welke door het ja renlang leiden dezer cursussen, h.erin en specialiteit geworden, hartelijk dunk gezegd namens allen, voor de nuttige lessen, hun dezen winter ge geven. Aan den cursus werd ook door twee dames deelgenomen. Rijkskweekschool Voor het toelatingsexamen voor de Rijkskweekschool voor onderwijzers, hadden zich 126 adspiranten opgege ven; 112 waren er opgekomen, 5 wa ren geneeskundig afgekeurd. FRANCHEMONT DE MARS KRAMER. Met veel dank is door de pOnning- mees te rosso van de afdeeling Haar lem vau hot Centraal Genootschap voo'r Vacantiekolonies van de hoeren Dö Nobel en Bronsdijk f 123.52 ontvan gen, zijnde de opbrengst van de twee de opvoering van de operette „Fran- cheuiont de Marskramer". BESTRIJDING VAN TANDBEDERF. Er heeft zich hier tor stede een plaatselijk comité gevormd, bestaan de uil do hee'ron T. C. A. Bulger, A. W. G. J. Hartmonn, D. A. C. van den Hoorn, Ernest 11. E. Oudschans, F. E. PAJESI, J. C. Prins, Dr. M. J. F. Schutte, Jac. J. Son, J. W. F. van 't Wout, om een inrichting le stichten, waa'r on- on minvermogenden hun ge bit kunnen laten verzorgen. Op verzoek dezer commissie zal prof. dr. Jesscn uit Straatsburg Vrijdag 22 Maart een voord'rocht te Haarlem ko men houden. Iastantanées. Vraaggesprek van den dag. MET DEN HEER JAN GERRITSZ. We hebben gemeld, dat in Velsen een concept-werkliedenreglement is voorgesteld, dat o.a. do Instelling van een scheidsgerecht beoogt. Aangezien het in Haarlem en omliggende ge meenten t eerste college van dién aard zou zijn, hebben we ons gewend tot den heer Gerr.tsz, om hem naar zijn roeoning-ais-slaathuisboudkundi- ge over de werking der scheidsgerech ten te vragen. 'k Geloof zei do hoer Gerrilsz dat de gemeenteraad van Velsen nogal tamelijk grootscheeps werkt. Nu is het zeker toe te juichen dat een ge meentebestuur een scheidsgerecht in stelt het zal m. i. altijd nutt.g werk doen. Daarom is naar mijn mooning dit plan van Velsen blijkbaar bedoe'd om „te getuigen'. Dat er een groot aantal gemeentewerklieden zouden zijn, valt te betwijfelen. En daarom kan ©en scheidsgerecht in eon derge lijke gemeente natuurlijk niet zóózeer noodig zijn, als het in Amsterdam is, waar 8000 gemeentewerklieden zijn. Is men voldaan over de werking van 't Amstordamsche scheidsgerecht? Tn 't algemeen is men dat, in de plaatsen waar zo bestaan. B. en W. moeten, willen ze straffen, natuurlijk uit den aard der zaak afgaan op het ooideal van de chefs van dienst. Bo vendien Is het een bezwaar, dat de ooileges van B. en W. m. i. in den te- genwoordigen tijd te véél politiek lichaam zijn geworden. Kijk u 's, men moet in die scheidsgerechten juist menschen hebben die buiten den be- langon-st'rijd staan. Ze behoeven in een dergelijk oolle-ge ook geen enkel partijbelang te pas to brengen, t Is ook geen rechtbank, die strafzaken be handelt, maar 't betreft eenvoudig dis ciplinaire vergrijpen. Om die 'reden zou m. i. iemand die p'ractische keu nis van sociale toestanden nevens we tenschappelijke bekwaamheden bezit; als voorzitter van een scheidsgerecht te preforeoren zijn boven iemand die alleen op wetenschap kan bogen. Is de in Velsen voorgestelde rege ling, waarbij B. en W. hot recht heb ben do uitvoering dér uitspraak van het scheidsgerecht op te schorten, of de straf te verminderen, de meest voorkomende? Ja, veelal gclieurt dat Het is na melijk een onuitgovochten quaestie, of een scheidsgerecht met bindende uit spraak (zooals bestaat in gemeenten als: Zutfen, Zaandam, Delft en Alk maar bv.) volgens de grondwet en de gemeentewet geoorloofd is. Velen be weren van niet en daarom zijn ér tal van gemeentebesturen die een mid denweg gezocht en gevonden hebben door B. en W. het recht te geven, dut nu ook in Velsen wordt voorgesteld. Feitelijk krijgt hot scheidsgerecht daardoor meer het karakter van een commissie van advies. Wat is uw meening over de wij ze van straffen, zooals dio nu in het Velsensche concept wordt voorge steld? Met de bepaling, dat als straf een korting op het loon kan worden toe gepast, zou jk niet accoord gaan. Men heeft trouwens al op verschillende plaatsen ingezien dat mot een dergelij ke strafbepaling niet alleen de werk man wordt getroffen, die een discipli naire overtreding heeft begaan, maar ook s mans vrouw en kinderen, die er onschuldig aan zijn. 't Is bovendien best mogelijk, deze wijze van straffen door iels anders te vervangen, bv. door extra-ovcru'ren of zoo iets. Maar ik blijf bij wat ik u reeds zei- de: een scheidsgerecht is van veel nut, het verzekert den werklieden een goe de-berechting van hun zaak (en 't is bewezen dat ze die op prijs stellen) en* daarom ia het plan van het Velsenseh gemeente- bestuu'r al waardeerbaar. Als een be paald voordeel zou ik u nog kunnen noemen, dat liet scheidsgerecht als een nuttige rem werkt op de chefs. Nietwaar een huisvader tegen over zijn kinderen, een leeruur tegen over zijn discipelen, een chef tegen over zijn personeel ze gaan allen in drift wel eens wat verder in hun woorden en daden, dan gebeuren zou als ze kalm waren geweest In Amsterdam bestaat voor de leora'ren der H. B. Scholen de bepa ling, dat "indien een leérling van school gestuurd wordt, de betrokken leeraar dit aan B. en W. moet bench- ten, met schriftelijk opgeven der re denen. Nu het feit komt dientengevolge] niet dikwijls voo'r. En zoo is 't ook met liet scheidsgerecht Is hij niet absoluut zekér van zijn goed recht, dan zal de chef voorkomen dat er „werk van de zaak wordt gemaakt', omdat indien do betrokken werkman in 't ge ijk en h ij dus in 't ongelijk go stekd wordt, dca chef's prestige be langrijk wordt geschaad! Handenarbeid. De examens voor handenarbeid zul len plaats hehben op 3—13 April. Voor zitter der examen-commissie is de heer G. Roodenburch, schoolopziener te Haa'rlem. Voorts hebben in de commis sie nog zitting de heeren J. W. Seven- huysen te Haarlem en M Vrij te Bloe- oiendaal. „DE FAMILIE KEGGE';. Men schrijft ons: 24 Maart a.s. zal de première van „De Familie Kegge", naar Hüde- brond's „Caméra Obscura door C. P. T. Bigot, in den schouwburg Jansweg, plaats bobben. Het is tevens de eerste voorstelling in ons land. 17 en 18 April gaat de première te Amsterdam, Holl. Schouwburg, Plantage. Met versterkt personeel, door de groote bezetting, alsmede in de juiste monteering zal het vermaarde verhaal voor het voet licht worden gebracht. 'N LASTIG ONGEVAL. Donderdagmorgen sprong een wa terleidingbuis, liggende oender den weg langs de Zomervaart'. We zou den van dit weinig beteekenend feit geen melding maken, ware 't niet, dat er zooveel gebeurd was voor en aleer bedoelde buis was afgesloten. De politie, die 't ongeval bemerkte, telefoneerde naar de Gemeente-wator- leiding. Antwoord We weten 'l al, maar die buis hoort niet tot ons net. Die is van de Amsterdamsche Water- i leiding Goed. De directie ran de Amster damsche Waterleiding wordt opge beld. Zal menschen zenden. Ze ko men, maar moeten verklaren die bui3 is niet van onsDe Amsterdam sche Waterleiding èf.... Nieuw onderzoek door de politie. En eindelijk, ja, eindelijk blijkt, wat al lang gebleken zou'zijn als de man nen der openbare orde even het uit dc Zomervaart opborrelende vocht hadden geproefd. Want het was geen duinwater, 't smaakte minder frïsch j en lekker... Kortom, de gesprongen I buis behoorde aan de Mij. tot exploi- I tatio van Staalwaterbronnen, en t was het kostelijk, genezing brengend cn versterkend staal water, dat nu al goruimen tijd over de Zomervaart borrelde. De buis werd afgesloten, en her steld. Maar men vermoedt, na deze go- beurtenis, dat de visschen in de Zo mervaart plots veel gezonder om geving, een veel stalender voedsel hebben gekregen. EEN MERKWAARDIG PAARD. Donderdagmiddag om kwart vóór drieën reed J. J. op den met-paard- bespannen vrachtwagen van den vrachtrijder J. P. B. om den hoek van Kruisweg en Parklaan. Plots sloeg liet paard met z'n staart over hot leidsel, waardoor dit naar rechts werd aangetrokkem. 't Dier week daarop naar rechts uit, en ging door de groote spiogelruit van den fietsen winkel dos heeren Boogaard heen. 't Paard kreeg een drietal bloedende wonden aan den kop, en werd naar z'n stal gebracht. We citeeren «leze lezing van 1 geval aan liet politierapport, en ons bericht is dus zoo officieel mogelijk. Maar we vermoeden, dat het paard van vrachtrijder B. een bijzonder begaafd paard is. Dat het de historie van Von Münchhausen beeft gelezen, waarin de baron zichzelf aan den staart van z'n pruik optrok... en dat het hu moristische beest toen een variant daarop heeft bedacht, on schitterend toegepast... A raison van drie sneden tn -z'n kop, en een vermelding in alle kranten 1 Terecht. Mr. B„ wiens hond, 'n Dobermann- pinscher, verdwenen was, kwam bij de politie vertellen, dat-ie meende, dat zijn eigendom in 't bezit was van zekeren 11. II. in de Witstraat. Dit bleek werkelijk het geval te zijn. H. H. vertelde, dat hij den hond voor t 5 van zekeren W, II. ('n „hulp-lan» taarnopsteker") gekocht had, en deze laatste bleek het dier te hebben ge kocht van den Grooton Onbekende. Proces-verbaal is opgemaakt, en ir. B. heeft z'n bond van H. H. te ruggekocht KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Bij de heden gehouden verkiezing voor de Kamer van Koophandol wer den uitgebracht 48 stemmen, waarvan 45 op'dan heer F. C. Dufour, 1 siem op den heer II. A. van Olpben, 1 st. op den hee-r O. D. Einrik en 1 st. blanco, zoodat gekozen is do heer F. C. Dufour. Drukte Groote Houtst raat. Sinds goruimen tijd bevat het poli tierapport dagelijks de rnededeeline, dat de drukte in de Groote Hout straat een kalm verloop had. Een en kelen keer volgt er eens „behalve.... (dit of dat)", maar gelukkig komt dut niel veel meer voor. Vanmorgen evenwel stond er op het rapport te le zen ,.De drukte in de Groote Hout straat had een kalm verloop. Er is niets bijzonders voorgevallen. Alleen heeft een gasontploffing plaats ge had DE MUSEUMCOMMISSIE. In de Woensdag goh oud on Raads* zitting werd dc heer Rinkoma geko zen tot lid der Commissie vroor het stedelijk schilderijen-museum. Op onze vraag of hij deze bonoeniing zou aannemen, deelde de heer Rinkema ons mode, dat hij hieromtrent nog geen decisie heeft genomen, en eerst het officieele bericht zijner benoeming dat hij nog niet heeft ontvangen, wil afwachten .De redenen, die eeni- ge Raadsleden ertoe noopten, de be noeming van een 2e Raadslid in de Commissie voor te staan, (zooals de lieer Tjeenk Willink mededeelde, dat liet geval was) waren den heer Rinke ma niet bekend. DE GASONTPLOFFING IN „TROU". Aangaande de oorzaak der gasont ploffing, die Donderdagmiddag in de sociëteit „Trou moet Blycken" plaats had, vernemen we nu, dat door ont snapping van gas (hetgeen onvermij delijk is) bij de aiuisluitincr der bui zen, waarschijnlijk een opeenhooping van gas onder den vloer van hot meorverniolde kamertje der sociëteit en ook daarin was ontstaan. Nu bevindt zich in dot kamertje een ondiene muurkast, waarvan de achterwand een z.g. „Fransch muur tje" is, dat de scheiding tusschen de sociëteit cn do woning "van "den coif feur E Cornelissen vormt. Het muur tje bestaat eenvoudig uit ijzergaas, besmeerd met cement. Nu was juist op dat punt, aan de zijde der woning van den heer Cornelissen, een gas- arm bevesligd, waaraan de gaspit den geheelen dag door brandde. De gasarm was met een houten rozet, waardoor twee schroeven waren ge boord, in het muurtje bevestigd. En nu vermoedt men, dat door de ope ningen der schroeven het gas uit het kamertje in de buurt van de viom is gekomen, die gediend heeft als lont om de ontploffing te bewerkstelligen. Dit vermoeden wordt versterkt door het feit. dat de dienstbode van den heer C., die daar juist aan het werk was, bij de ontploffing een lichte verwonding aan de hand bekwam, terwijl het hoofdhaar geschroeid werd. Als eonicszins komisch effect dor ontploffing mag worden vermeld, dat de heer F., die zich juist hij den coif feur had laten scheren, op het mo ment dor ontploffing uit diens win kel kwam en plotseling een gewaar wording kreeg, die sommigen eom- mis-voyogeurs niet onbekend is. Hij werd met kracht op straat gesmeten, en kreeg een lichte verwonding aan do hand. Ten huize van den koster der Groote Kerk, den heer Luitingh, werd hij verbonden. VERVROEGDE WINKEL SLUITING. Een zetfoutjo sloop in ons bericht over de vergadering, die de afdeeling Haarlem van den Nedorïandschon Barbiers- en Kappersbond op 25 Maart zal houden. Niet een 7-tal, maar een 70-tal belanghebbende or ganisaties zijn tot deze bijeenkomst uitgenoodigd. Zie vervolg Stadsnieuws ön'déf laatste berichten. Uit de Omstreken Doopsgoz. gemeente. Bedankt hooft voor het beroep nakt IJmuiden de heer P. Lus te Grouw.- K oken o p gas. De belangstelling voor het koken op gas is hier zeer groot geweest. Oei

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1