NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8822 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 25 MAART 1912 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIÊN: per drie maanden: wslv Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem'-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bli Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)j-jW ^W%>SSs. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Geïllustreerd ZoncU^sblad, 'voor Haarlem' I 1 I 0J7H Redac<ie en Administratie.- Groote Houtslraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. L^u> Drukkerijs Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER I STAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 26 MAART. Orgelbespeling in do Groote kerk, Van 1—2 uur. Brongebouw: reutoonstelling van moderne schilderijen, 10—5 uur. Schouwburg: Volksvoorstelling, 8 u. Biosc. Theater, Gr. Markt. Voorstel lingen. SLnt-Bavo: Cursus in de R. K. go- loofs- en zedenleer. Ve'sen; Gemeenteraadsvergadering, 1 1/4 uur. Stadsnieuws DIENSTLEIDINGEN DER WATER- LEIDLNG. In verband met du plannen der as- phcüleering worden door de gemeen-; teiijke duinwaterleiding circulaires gezonden aan de bewoners van den verkeersweg Stationspleinden Hout. Zelfs gaat de directie verder dun de Raad. „Zooals U wel bekend zal zijn", staat in do circulaire te lezen, „is door den Raad der gemeente Haarlem besloten, om den verkeers weg Stationsplein—den Hout to as- phulteeren." Nu, zoover is het nog niet, maar dat het er van komen zal is wel zeker. De bedoeling van het rondschrijven is nu, dat huiseigenaren, die een cude dienstleiding hebben, welke dus vermoedelijk spoedig zal moeten ver nieuwd, een nieuwe dienstleiding zul len aanvragen, waardoor liet onder houd daarvan tevens overgaat op de gemeentelijke duinwaterleiding. De huur hangt natuurlijk af van den om vang der leiding, do kosten kunnen ook afgekocht worden, in beido ge vallen is de eigenaar ontslagen van het onderhoud, dat bij zijn eigen oude leiding nu wel voor zijn rekening is. Die kosten zullen, nadat do asphal- teering is aangebracht, natuurlijk veel hooger worden, dan thans het geval is. zoo lezen we. „Ten slotte", zoo staat er, „moetik U nog mededoelcn, dat door mij over wogen wordt, voorstellen te doen, om 'de prijzen voor nieuwe aansluitingen in de straten, waar asphalteering is aangebracht, to verhoogen met hot verschil in onkosten voor het weder aanbrengen van de verharding van den weg." Met zacllten drang worden dus do eigenaren van oude leidingen tot het aanvragen van nieuwe genoodigd. Het komt ons voor, dat zij, ook wan neer de oude leiding nog wel wat moe kan, verstandig handelen met er aan te voldoen. Zo zijn daardoor eens en voor al van het onderhoud af. Inschrijving. Door het gemeentebestuur van 's-Gravenhogo werd aanbesteding ge houden van geslagen ijzeren kachel- jaautels. Het laagst werd ingeschre ven door den heer G. Alders Jr., Kle verparkweg alhier, voor den prijs van 127.80. DB ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE. Door het hoofd-comité van het Ne- derlandschc Roode Kruis wordt aan de leden der Trunsportcöionnos oen uniformpet verstrekt. Dezo pet is voorzien van een wit lint niet rood kruis. Bij oefeningen of wanneer de co lonne in haar geheel of bij gedeelten tot hulpverleenen uitrukt, zullen de leden genoemd hoofddeksel dragen. HET TUNICA KLEED. Voor do afd. Haarlem van de Ve'r- eeniging Vakschool voor verbetering van vrouwen- on kindcrkleedmg zal mevr. Thierbach uit Keulen een lcziing houden over het Tunicaklced. VELDDIENSTOEFENING VOLKS WEERBAARHEID. Ruim 60 leden namen j.l. Zaterdag deel aan do velddienstoefening nabij Aerdenhout. onder leiding van den reserve-luitenant Van Zeben gehou- len. Onder bevel van sergeant Van Kes- sel werd met ©ene afdecling een vold- wacht betrokken, om het terrein Doodweg-Bentveld to beveiligen, ter wijl de andere afdoeiing onder ser geant Vim Lent, dit terrein juist on veilig trachtte te maken. Het gevolg ,was dan ook, dat van half tien tot •half twaalf herhaaldelijk geweervuur aantoonde, dat in het terrein pa trouilles het elkaar lastig maakten. Te half twaalf verzamelde de leider allen nabij Zandvoorlsche Laan— Benlveldweg, waarna in recht opge wekte stemming de lerugmarsch ,,vird aanvaard. Politiebenoeming. Tot klerk bij de politie alhier is be noemd de heer H. Breedveld alhier, in de plaats van den heer G. F. We ber, benoemd tot klerk ter Gemeente- Secretarie alhier. II. A. S. Door het Ilaarlemsch Arbeiders- Secretariaat werd deze week de som van 26.40 opgebracht als steun voor de stakende electriciens. De vorige- week bedroeg dit f22.70. Terwijl daarvoor de opbrengst ruim f 100 be- droes LAURENS JANSZ. COSTER. Deze muziekvereeni gin g gaf Zater dagavond in de Vereeniging een uit voering, die welgeslaagd mag heeten, ook al had T getal bezoekers nog tal rijker kunnen zijn. Onder de bekwame leiding van den directeur, den heer K. H. Kerkhoff, werden een 6-tal muzieknummers ten gehoor© gebracht, die een zeer goeden indruk maakten. De klank van 't korps is te prijzen en de uitvoering wat men noemt „al". Ileel mooi klonk o. a. de fantasie „De Zonter" van Ch. Dubois. De hoorders huldigden do uitvoerders dan ook met een dank baar applaus. Van dit stuk was een beschrijving in 't programma opgeno men. Dit weid door het publiek blijk baar zeer gewaardeerd. Wuarom wordt dit niet vaker gedaan 't Zou zeker van waarde zijn voor de muzi kale op\oeding van vele ongeschoolde m u L iek liefhebbers. Verdienstelijk waren ook de „Fan tasie op een Tyrolerlied" van A. Parlow, waarbij de solo voor tenor- hoorn werd uitgevoerd door den heer J. de Boer, en „De Nachtwandelaar- sters", niet solo voor alt saxophone door den heer G. Jangowaord. Do bei de solisten er wierven welverdiende huldebetuigingen. De heer P. Kaptein speelde een viool-solo, eenige gedeelten uit 't 7de Concert van Beriot en kweet zich verdienstelijk van deze nxel gemakke lijke taak. Ook de piano-begeleiding van mej. A. Pusch. was heel goed. Ten slotte zij gemeld, dat de lieer A. M. Vrugt eeauigo voordrachten liet hooren. Als altijd had hij» daar mee veel succes. Een bal besloot de uitvoering. Benoeming. Mejuffrouw E Coster, tijdelijk on derwijzeres aan do Christelijke School (Nooixlerschool) in het Kleverpark al hier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Christelijke School te Weesp. JONGE VOORUITSTREVENDE VRIJZINNIGEN. Dinsdag zal de heer W. O. A. Kos ter uit Den Haag, secretaris van don Vrijz. dem. bond, een lezing houden over „door democratie tot vrijheid en welvaart". VROUWEN-ONTWIKKELINGS CLUB. s. Dinsdagavond zal mevrouw Van Kuïkhof spreken voor de alhier beslaande Vrouwen-Ontwikkelingv club, in een der zalon van het Volks gebouw alhier, over de politiek en de vrouwen-ontwikkeling. JUBILé ST. JOHANNES DE DF.O. Naar wü vernemen zal het jubilé op 27 April a.s. officieel feestelijk ge vierd worden. PROP AGANDA-A VOND. Aan den propaganda-feestavond van de Ned. Ver. van Geheel-Onthouders van Spoor- en Tramwegpersoneel, kring Haarlem, zullen o. a. medewer ken het Mandoline-gezelschap Joseph Rico, mej. A. Drees (zang), mej. C. Drees (begeleiding), de heer P. Kap tein (viool), mej. A. Pusch (begelei ding) en de heer C. E. van Eijkern (voordrachten). Door den voorzitter van de vereeni ging, den heer C. Kinker, van Utrecht, zal de rede worden uitge sproken. De feestavond zal plaats vinden in de bovenzaal der Sociëteit Vereeni ging, op Woensdag a.s. STUKKEN VAN DEN RAAD. Losse gemeente-werklieden. B. en W. stellen den Raad voor. hen ter afdoening in handen te stellen een verzoekschrift van D. Schouten en 10 anderen, om hen alsnog tot werklieden in vasten dienst te willen bevorderen. Deze werklieden vragen vaste aanstelling op grond, dat zij reeds langen tijd in gemeentedienst zijn. Onderwijs. Voor de benoeming van een onder wijzeres aan school No. 4 is door B. en W. do volgende vacature opge maakt 1. Mej. M. L. Konijn, te Ilaarlem- merliede en Spaarnwoude. 2. Mej. J. Balkenende, te Schoten. 3. Mej. A. Voogel, te Haarlem. B. en W. stellen den Raad voor, afwijzend te beschikken op het ver zoekschrift van If. Balk, voorman- beltwerker. om hem een gratieïfatie of plaatsing in een hoogere loonklas- s© te verleencn. op grond van door hem, door de invoering van de nieu we loonregeling, waarvan hij niet meo kan genieten, geleden schade. BLOEMBOLLENCULTUUR. In de „Kroon" werd hedenmorgen de 124sto vergadering der Algemeen© Vereeniging voor Bloembollencultuur aangevangen. Als gewoonlijk werd de bijeen komst tmooend met een redevoering van den heer Ernst H. Krelage, voor zitter der Algetneene Vereeniging. De heer Krelage begon met hulde te brengen aan de nagedachtenis van den heer A. Frylink Sr.. die de stuw kracht was van de afdeelrng „Sas- sonheim" en veel gepresteerd heeft bij de voorbereiding van de tentoon stellingen en in hot Scheidsgerecht, Daarna wees de heer Krelage op bet succes, dat de uitloving van prii- zon door de vereeniging op de ten toonstelling der Royal Horticultural Society tc Londen heeft. Bij de jong ste prijsuitloving op 5 Maart moest zelfs do gewone orchidoeénzaal aan do Hollandsche hyacinthen worden afgeetaan. Hulde brengt de voorzitter hierbij aan de heeren G. H. van Wa- veren. A. F. Bijvoet, R. A. van der Schoot en E. Kersten, voor hun ar beid ten bate van deze prijsuitloving. Bij do opening der Rijkstuinbouw- winterschool voor de Bloembollen streek heeft de voorzitter van de Al gemeen o Vereeniging gemeend niet to moeten nanleiten op het feit, dat dc school to Lisse en niet te Haarlem is gevestigd, gelijk de Algemeen© Ver eeniging bad gewenscht. Nu een proeftuin, bij do school behoorend, zal gesticht worden, zou er misschien wel eens reden kunnen zijn, dat de afwijking van het advies door de Vereeniging ernstig zal worden be treurd. Als die proeftuin ei- eenmaal is, zal iu een groot doel van de bloem bollenstreek het bezwaar gevoeld worden, dat do tuin niet centraal ge legen is. Do bloembollenteelt breidt zich nu reeds uit tot Nieuwediep en door heel West-Friesland. Voor het meerendeel der kweekers heeft Lisse nu dil bezwaar, dat men den tuin daar niet op weinig tijdrooven.de ma nier kan bezoeken. Daarna hield de heer Krelage een beschouwing o\er de verhouding tus- sehen do kweekers en de Staais-amb- tenaren voor den landbouw. De Staatszorg breidt zich zeer uit en is \oor den kuid- en tuinbouw van be lang. W aar echter het vak zich reeds zoolang zonder Staatshulp heeft oflt- v.ikkeid. is het niet aan te nomen, dat de kweekers plotseling de leiding der ambtenaren zuilen aanvaarden. In de toekomst zal men meer met ambtenaren en autoriteiten in aanra king komen. Laten de kweekers dan het goede, dat ongetwijfeld van die zijde komen kan, dankbaar aanvaar den, maar laten zij tevens bedenken, zeide de heer Krelage, dat het bloem- boiienvak na eon practijk van drie eeuwen recht heeft om zelf te weten hoe het zich het best kan toerusten voor de toekomst. Een treffend staaltje van een po ging eener Hollandsche Kamer van Koophandel in t buitenland, om on gevraagde voogdij uit te oefenen over het bloembollenvak, noemde de voor zitter het volgende Dezo Kamer or ganiseert een tentoonstelling, waarop zij een Hollondsch dorp met bloem bol lenveld wil ex po see ren. De vereeni ging en de kweekers weigerden daar aan mee te werken, omdat zij van meening waren, dat dit plan0geen voordeel zou kunnen opleveren voor 't vak, in tegenstelling met de ge noemde Kamer v. Koophandel. Des ondanks heeft de Regeering voor dit plan een niet onaanzienlijke subsidie toegestaan. Ten slotte bracht de heer Krelage hulde aam den heer Volkersz, den directeur der Tuinbouwschool te Lis se, en welde de leden op, om hem te steunen bij 't samenstellen van een statistiek der niet bloembollen be- teelde oppervlakte. Van de 39 afdelingen wairen 35 ver togonwoordigd, uitbrengende 152 stem Door het Hoofdbestuur werd naar aanleiding van een vraag van de af gevaardigde van Noord'wijk meege deeld, dat 't niet wenschelijk is, om don werkkring van 't Scheidsgerecht uit te breiden tot het berechten van geschil Ion, omtrent aanverwante arti kelen als hoornen, uien enz.; ook niet om dit scheisgerecht op te dragen uit spraken op korten termijn te doen. De mecdceling werd voor kennisge ving aangenomen. De reeds meegedeelde verslagen van den secretaris-penningmeester werden goedgekeurd. Dit jaar was er een sal do van f 307.16 bij een ontvangst van f 10688.64. Na een vergadering met gesloten deuren werd meegedeeld, dat tot eere lid is benoemd de heer P. van Hoek, Directeur-Gener. van den Landbouw, wegens zijn bemoeiingen voor het tot 9tand komen van do Rijkstuinbouw school te Lisse. Aan de orde kwam een voorstel 'an het hoofdbestuur om weer f 1000 beschikbaar te stellen voor een ten toonstelling van door prepaxeoren verkregen bollen. Dit voorstel werd goedgekeurd. Het Hoofdbestuur bestreed liet denkbeeld, om dezo stud Se ten toonstei 1ig tegen entrée toegankelijk te stellen. Beslo ten werd, dat deze tentoonstelling niet toegankelijk zal zijn voor 't pu bliek. Een afwijzend praeadvóee had het Hoofdbestuur uitgebracht omtrent T vooretei-Groo te-broekLutjebroek, om pogingen aan 1e wenden tot verkrij ging van oen lager tarief voor het ver voer van bloembol Ion per sjioorge'e- genheid. Overeenkomstig het afwijzend p'rae- advies werd besloten Do afdeeling Overveen— Bloemen- daal stelde voor, om de prijsuitlovin gen voor hyacinten te Londen met drie jaar te verlengen. Aldus wordt besloten. De afdeelmgen hebben voor het eerste jaar reeds f 652.50 en voos de twee volgende jaren f 627.50 sub sidie toegezegd. Bij de rondvraag verzocht de af deeling WestelSchouwen een rooi- machhio aan te schaffen. Daarna werd do vergadering geslo ten. VEILING. Uitslag dor veiling van onroerende goederen in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, op Za terdag 23 Maart 1912, dies avonds te 5 uur. 1. Een huis en erf aan de Jansstraat no. 00, F. G. v. Leeuwen, 1850. 2. Een winkel- en woonhuis niet erf en tuin aan den Jansweg no. 27, id., (4000. 3. Een huis, erf en tuin aan de Mr. Joostenlaan no. 10, id., 1635. 4. Een huis en erf aan de Wester Bogaardstraat no. 4, J. H. Bierboom, 435. 5. Een huis, erf cn tuin aan de Coornhertstraat no. 5, Opgehouden," 6-105. 6. Een smederij met bovenwoning en erf aan de Nassaulaan uo. 69, id. 3180. 7. Een winkelhuis met erf aan de Paarlaarsteeg no. 5, id.3400. 8. Een huis en erf aan de Gasthuis- laan no. 38. 9. Een huis en erf naast het voorg., no. 36. 10. Een huis en erf naast het voorg. no. 34. 11. Als voorgaand no. 32. 12. Als voorgaand no. 30. 13. Als voorgaand no. 28. 14. Als voorgaand no. 26. 15. Als voorgaand no. 24. 10. Als voorgaand no. 22. 17 .Als voorgaand no. 50. 18. Als yoorgaand no. 18. 19. Als voorgaand no. 16. De perceelen no. 8 tot en met 19 ge combineerd, J. Koelemij, 8555. 20. Een huis en erf en pad aan het Tuinlaantje no. 2 H. 2TT I-Ten hiriit en erf aan den llce- rensingel no. 17. 22. Als voorgaand no. 15. De perceelen nos. 21 en 22 gecombi neerd, II. Hospes q.q., (3500. 23. Een winkelhuis en erf aan don Ifeerensingel no. 9. 24. Een huis en erf aan de Amster- darnschestraat no. 2. De perceelen nos. 23 en 24 gecom bineerd, \V. J. Versteoge, (2650. 25. Een hoerenhuis en erve en tuin aan het Frans Halsplein no. 4, J. A. Blansert q.q., (7950. 26. Een koffiehuis aan de Ridder straat no. 1, S. dc Bruijn, 1645. Vrije Zaterdagmiddag. Door bijna 800 werklieden van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. zijn de lijsfen inhoudende het verzoek aan de directie, om een vrijen Zater dagmiddag, geteekend. Door de groepsverk-genNvoordiging is het ver zoek aan de directie der Maatsohap- pij opgezonden. Bedankt. Naar wij vernemen heeft de heer W. ten Boom, secretaris van de plaatselijke commissie ingevolge art. 86 der Ongevallenwet, als zoodanig bedankt. VEGETARISME. De afdieelmg Amsterdam van den Nederlandschen Vegetarièrsbond houdt op Dinsdagavond een vergade ring. De heer J. W. Sevenhuyzen. uit Haarlem, zal een voordracht houden over „Welke gronden voor het vege tarisme wegen het zwaarst, de ethi sche, de hygiënische of de economi sche Diefstalletje. Uit het logement van E. uit de De Witstraat zijn een colbertjas en een paar laarzen weggenomen. Dobbelen. Proces-verbaal is opgemaakt wegens het spelen-om-geld op 't Zuider-Bui- tenspaarne. Uit de Omstreken Z ANDVOORT. De straatverlichting aan de Zand- voortschelaan zal met 20 electrische lampen worden uitgebreid. De commissie tot gratis ontbijtver- strekking aan behoeftige kinderen al hier heeft zich ombonden. Er werd 2747 maal een ontbijt verstrekt en hiervoor zijn gebruikt 757 brooden en 704 fiesscben melk. In hotel Driehuizen is ten over staan van notaris Boerlage uit Heem stede publiek geveild de villa Zelden- rust aan de Zandvoortschelaan, welke oor G000 werd opgehouden. In de Zondagochtend gehouden Godsdienstoefening in de Ned. Hcrv. Kerk heeft de collecte ten bate van do kerk en ipastorie (110.75 bedra gen. Dien ochtend is de telefoon er in gebruik genomen. BI.OEMENDA AL. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal, te houden, op Donderdag 28 Maart e.k. des namid dags ten twee ure. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken om ontheffing van het bepaalde in artikel 10 bis der Bouwverordening. 3. Wijziging der verordening op de heifing van leges. 4. Wijziging der verordening op de heffing van den Hoofdelijken omslag. 5. Intrekking van het voor Vogelen zang vastgestelde uitbreidingsplan. 6. Wijziging van het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. 7. Aankoop van grond tot verbree ding van de Korte Kleverlaan. 8. Verleenen van concessie aan de gemeente Heemstede tot het le\ eren van gas in Vogelenzang. 9. Vaststelling van een kohier hon denbelasting. STUKKEN VAN DEN RAAD. De hoofdei ij ke omslag. B. en W. stellen voor, de verorde ning op de heffing van den hoofdelij ken omslag zóó te wijzigen, dat voortaan van elk inkomen 500 wordt afgetrokken als onbelastbaar. De wij ziging heeft terugwerkende kraclït op 1 Januari 1912. Verordeningopde heffing van legesgeiden. B. en W. stellen in een concept-ver ordening op de heffing der legesgel- den o. a. voor te bepalen, dat geen loges zullen worden geheven van stukken, door onvermogenden in hun persoonlijk belang benoodigd. Aankoop van grond. B. en W. stellen voor, om van de Biimenl. ExpL Mij. voor 5 per vierk. M. aan te koopen een strook grond aan do Kleverlaan. lang 47 en breed 2 1/2 M. gemiddeld. Reglement van orde. B. en W. stellen voor, het regle ment van orde voor de raadszittingen aldus te wijzigen, dat het voorlezen der notulen ka® worden nagelaten, wanneer dit door geen der leden wordt verlangd. HEEMSTEDE. Een noodlo ttig ongeval, De hee'r F. Hijner, bewoner van oe villa in hel Haarlemmerhoutpark, Zaterdagmiddag door een noodlottig toeval om het leven gekomen. De heer Hijner begaf zich 's middags om vier uur naar de bovenverdieping van zijn huis, om te telefoneeren, toen hij plots door T raam zag dat een Vreemde hond in zijn tuin liep. Dadelijk greep hij een flobertbuks, om op het d5er le schieten ft geen de hee'r H. wei eens meer deed. als honden in den tuin kwamen). Hij bukte zich uit hel naam... op dat moment stootte de buk» ergens tegen, het schot ging af en het kogeltje trof den heer II. in het hoofd. Hij was onmiddellijk dood. Een dame, behoorend© tot liet gezin van den heer L. (die vlakbij woont) zag het nood.' kittig ongeval, sag hoe de heer H. z ch gereedmaakt© op d©n weg loopenden hond te schieten, en hoorde hoe plots het schot te vroeg afging. Dr. Colenbrandc-r constateerde den dood. Zooal9 te begrijpen valt, is de familie diep onder den indruk van d t zoo allernoodlottigst ongeluk. Morgen, Dinsdagmiddag om één uur, heeft de boaarding van het stof felijk overschot des heeren Hijner plaats op de Algemeen© Begraafpiaa's te Schoten. Kiezerslijst. Op de op 22 Maart vastgestelde kie zerslijst dezer gemeente komen 1149 namen voor. DMUIDEN. Een te IJmuidcn gehouden fancy- fair, ten bate van een nieuw kerk orgel in de kerk der Doopsgezinden aldaar, heeft ruim (1000 opgebracht. De plaatsing van het kerkorgel is hierdoor verzekerd. Binnenland TWEEDE-KAMERVERKIEZING HOORN. De Minister van Binnenlandsché Zaken, overwegende, dat, ten gevol ge van het aannemen van de benoe ming tot lid van de Eerste Kamer det. Staten-Generaal doo'r den heer P. B. J. Fcrf, in het kiesdistrict Hoorn eene verkiezing moet plaats hebben voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, heeft bepaald dat die verkiezing zal plaats hebben op Woensdag 10 April, de stemming, zoo noodig, op Maandag 29 April Het bestuur der addeeling Ptirmer- end van dc S. D. A. P., heeft van den heer Hoejenbos te 's-Gravenhage be richt ontvangen, dat hij de candida- tuur voor deze partij aanvaardt. NOG EEN BLOEMENDAG. De Ned. Zionistenbond heeft het plan opgevat ter herdenking van het 10-jarig bestaan van 't Joodsch Natio naal Fonds ruikertjes witte bloemen te verkoopen op 't Israëlietisch Pink sterfeest De opbrengst is voor de ko lonisatie in Palestina. SPORTPARK TE AMSTERDAM. f 250 000 van de voreasclile f 300.000 is reeds geplaatst- De f 50.000 zal ook wel geplaatst worden, zoodat de ge- (meente dan de 10 II. A. grond ten oosten van den Amstelveenschen weg in erfpacht zal geven, plus f 175.090 voor ophooging en afrastering liet sportpark zal er dus komen! DE ARRESTATIE WEGENS SPIONNAGE. Zaterdag ontving de familie te Am sterdam een telegram van den hee'r Carl Denig Jr. uit Newport op het ei land Wight, meldende dat hij en zijii beide vrienden waren vrijgelaten. LEVEND BEGRAVEN. Een politieagent te Amsterdam von-I in een kuil van de rioleering op dc Weteringschans te Amsterdam -en student tot den nek toe onder 't zand bedolven. De jongeman kon met ver klaren hoe hij daar gekomen was. Vermoedelijk is 't een studentengrap. SABOTAGE. Bij de firma Van Gordingen fe E/'mdhoven heeft zich, naar het Huis- gez. meldt, een geval van sabotage voorgedaan. In een aantal sigaren van een bekend merk zijn lompen ver werkt. Als doder wordt verdacht een ziekere K. te Woensel. ZUIDERBAD TE AMSTERDAM. Zaterdag is 't Zuiderbad offic eel geopend, 't Bassin behoort tot da grootste ovei-dekte inrichtingen in Europa, 't 14 bij 32 meier met c-ên grootste diepte van 3 Meter. Voorts zijn er 42 douchebaden. BAKKERSSTAKING TE AM STERDAM. Nadat ©en voorloopige regeling me! do patroons getroffen is, hebben de stakdrs bij do IsraëlieUsch© bakkerij en besloten weer aan 't werk te gaan. 7 gezellen zijn niet aancenomen.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1